PDA

View Full Version : Karadeniz Fırtınası

Pages : [1] 2

SoLiD
08-04-2006, 00:11
tamam kabul ediyorum 22 yıldır fırtına dinmiş durumda ama herkeste şunu kabul etsin bu ülkenin dördüncü büyük takımı Trabzonspordur..bazı medya maymunları 4 büyükler yerine ısrarla 3 büyükler ifadesini kullanıyor,kullansınlar bakalım zamanı gelince nasıl olsa 4 büyükler diyecekler biraz oynaktırlarda kendileri:D forumu dizayn eden arkadaşada trabzonspora ayrı bi başlık açtığı için teşekkür ederim..

soros74
09-04-2006, 11:43
Dobi Hasan, Tuncay, İskender, Lemi, Hami ilk aklıma gelen isimler son şampiyonluk yıllarından kalan......

cabri
19-04-2006, 20:45
Efsane kadro yıllarca şampiyon oldu..

96' da kıl payı kaçan şampiyonluğun kadrosu da çok iyiydi.. hami, şota, ünal, abdullah, ünal, tolunay, ogün...
ama 96'da herkesin şampiyon gözü ile baktığı Trabzonspor şampiyonluğu kendi elleriyle rakibine verince başta şenol hoca ardından yıldızlar koptu takımdan..
belki de bir efsane kadro ve yıllar daha başlamadan bitti..

şimdi bu kadroya yakın bir noktadayız kanımca, 3 tane kaliteli topçu iyi bir hoca gelirse yeni şampiyonluklarlar neden olmasın diyorum??!

hevesli
21-04-2006, 21:30
2 yıldır sampıyonlugu yıne zorluyoruz ama komple takım olmamız lazım yenı stad yapılcakmıs mesela tesıslesmeye hız vermemız lazım akılcı takviyelerle yine ligin en dominant takımı oluruz

petal
29-04-2006, 22:27
Bu hafta sadece uyarmakla yetiniyorum... buraya sadece trabzonlu dostlarımız yazı yazabilirler... haftaya erciyes topicine daha sonra diğer topiclere G.saraylı veya Fenerli arkadaşlardan biri yazı yazacak olursa uyarılmadan cezalandırılacaklardır... bilgilerinize....

STH-TRUE
30-04-2006, 16:29
Trabzon'lu değilim, Doğu Karadeniz'e adım atmışlığım da yok, ama bir kere "ben Trabzonspor'u tutuyorum" demiş bulunduk, bırakamıyoruz...

En büyük dezavantajı, kazanması gereken, hiçbir kritik maçı kazanamaması... İnsan kahroluyor...

Tamam, Trabzon küçük şehir, ekonomik gelişmişlik düzeyi az, halkının geliri düşük (Fenerbahçe, Galatasaray maçında 55 binlik stadının kale arkası biletlerini 45 milyona satıyor, biz Fenerbahçe maçında 20 bin kişilik stadın kapalı tribün biletini 40 milyona satıyoruz),iyi futbolcular Trabzon'a küçük ve sosyal imkanlar kısıtlı diye gelmek istemiyor; bunlar üç büyüklerle rekabetimizi güçleştiriyor, ama; bunlar iyi veya kötü bir yerlere gelip çıktığımız kritik maçlarda aldığımız yenilgilerin sebebi olamaz... Dünkü maçta hadi biraz şanssızdık, 1-0 öne geçtikten sonra direkten topumuz döndü, Rüştü bir iki top çıkardı, defansın bel kemiği sakatlandı, o arada gol yedik, dengemiz bozuldu vs...Sonuç olarak mutlak kazanmamız gereken bir maçı kaybettik...Rum takımıyla yaptığımız, geçen sene Galatasaray ile oynadığımız maçlar gibi..
Bunun Trabzonspor'un genel handikaplarıyla alakalı olmadığını düşünüyorum.

Fener'e Trabzon'da 2-1 yenilerek şampiyonluğu kaybettiğimiz (galiba 1997 yılıydı) sezondan sonra, sözüm ona altyapı ve yerli futbolculara yönelerek, yerli hocalarla çalışarak başlattığımız yeniden yapılanmanın ortaya çıkan en büyük olumsuzluğu olarak bakıyorum ben olaya...Çalışılan hocalar 'ın (isim belirtmemek daha uygun olacak herhalde -Şenol GÜNEŞ'i ayrı tutuyorum-en büyük özelliği ve başarıları takımlarını küme düşmekten kurtarmaları veya ligde üçüncülüğe oynamaları...Bunların en büyük ortak özellikleri bence düşünce ufuklarının, vizyonlarının darlığı...Düşünsenize, adamlar X takımıyla anlaşıyorlar, sezon başında puan hesabı yapıyorlar, büyük takımlarla oynadıkları maçlara kafadan 1 puan alsak iyidir gözüyle bakıyorlar...Futbol anlayışları da defansı sağlam tutulması, kontratak ve genç-ucuz futbolcuların koşması ve mücadele etmesi üzerine...(Şenol Güneş'i ayrı tutmamın nedeni bu, o daha çok hücum futbolunu oynatıyor...Onun da en büyük dezavantajı, oyunu okuyamaması,oyunun gidişatına göre oyuncu değiştirememesi ve değişik futbol taktik ve varyasyonlarını takımına uygulatamaması...)
Takımı yöneten hocanın futbol anlayışı da oyuncusuna geçiyor, futbolcular Trabzonspor'un da herşeye rağmen büyük bir takım olduğunu unutup Fener-Beşiktaş-Galatasaray ile oynadıkları maçlara kafadan mental olarak ezik ve yenik başlıyorlar..Sonunu da bu yüzden getiremiyorlar zaten...

Yalnız Halilhodziç konusunda kararsızım...Onun takıma oynattığı defansif futbolun,yenilme korkusu, eziklikten değil de futbol anlayışı olarak bunu benimsemesinden kaynaklandığını düşünüyorum.(Lucescu gibi) Atyarışlarında bir tabir var: jokeyin atı tutması diye (Jokey atı bıraksa, at fırlayacak gidecek birinci gelecek, jokey şike yaptı, atı tuttu, birinci getirmedi)Yattara'yı niye bazı maçlarda oynatmadı diye eleştiriyoruz, ama; 97'deki şampiyonluk da Şenol GÜNEŞ'in Fener maçında takımı tutmamasından kaçmadı mı? Geleli de 6 ay oldu herhalde, takımını, rakip takımlarını, ülkeyi daha iyi tanımaya başlamıştır.Üstelik boş bir adam da değil...Önümüzdeki sezon için sıfırdan yeni biriyle anlaşılacağına, Halilhodziç ile devam edilmesinin daha faydalı olacağını düşünüyorum.

Yeni Başkan göreve geleli henüz altı ay bile olmadı...Bence kısa sürede olumlu işler yaptılar..Takımdan bu sezon için pek bir beklenti kalmadı,ama inşallah yeni yönetim önümüzdeki sezon için daha iyi adımlar atacak ve özlenen ve oynadığı futbolla taraftarına korkmadan ve gururla izlenen bir Trabzonspor'u ortaya çıkaracak...

Herkese saygılar...

efu1967
03-05-2006, 02:22
her zaman her yerde en büyük bordo mavi:tamam:

lazman
04-05-2006, 11:12
yok bizden büyüğ...TEK iz biz..imkanlarıyla , coğrafyasıyla tekiz TÜRKİYE de ..
efsaneyiz..duraklama dönemindeyiz şu son 20 yıldır...ama kaplan seneye şahlanacak

Tüm TRABZONSPORLU lara selamalar
Arsinspor a 2.lig de başarılar

sirius
04-05-2006, 16:05
Trabzon da lise eğitimini tamamlamıştım. Ogün bugündür Trabzonsporluyum.
Futbol bilinci yüksek bu şehir malesef uzun yıllardır şampiyonluk gibi başarılar yaşayamıyor.Ya kadro ya hoca yada yönetim yetersiz.
Ancak bu yeni yönetimden çok umutluyum.Uzun zamandır ilk sefer hizipler susmuş görünüyor.(Hem yönetim hem futbolcu bazında) .Adamlarda iş adamı anlayışı var bu önemli.Teknik direktör konusunda emin değilim Vahid hocada güzel şeyler yaptı aslında ,bir sürü gereksiz ve yetersiz futbolcuyu gönderdi ,gelenlerde çok çok iyi olmasada fena değil... Oyuncu değiştirmede geç kalıyor gibi ama yedeklerdede oyunu etkileyecek eleman yok çok fazla

Önümüzdeki sezon daha iyi olacak
Herkese saygılar

sirius
08-05-2006, 11:21
Ankararspor karşılaşmasındaki kadro oldukça iyiyidi bence.
Fatih Akyel sağda pek başarılı değildi yerine Ufukhanı oynatması doğru ayrıca formsuz zimkovyakı kesmeside yerinde.Yalnız Tekkeye gol attıracağız diye bir sürü pozisyon harcandı.Hoca ağır ağırda olsa doğru işler yapıyor.Uefa için kaldı 90 dk.

AAAcemi
08-05-2006, 14:46
Bu hafta sadece uyarmakla yetiniyorum... buraya sadece trabzonlu dostlarımız yazı yazabilirler... haftaya erciyes topicine daha sonra diğer topiclere G.saraylı veya Fenerli arkadaşlardan biri yazı yazacak olursa uyarılmadan cezalandırılacaklardır... bilgilerinize....

SN. petal , uyarınız için teşekkürler, :tamam:
böylece burada gereksiz tartışmalar olmayacak inşallah .

Tüm TRABZONSPORLU lara benden de selamlar ,

gelecek sezon şampiyonluğun en büyük adayı olacağız nedeni de
başkanın Of'lu olması :D

sirius
10-05-2006, 10:31
Vahid hocanın gitmesi iyi olmadı. İşleri epeyce yoluna koymuştu,bu yönetimle iyi işler yaparlardı.Umarım yeni teknik direktör sünepe ve aşınmış biri olmaz, şöyle bilgili ve disiplinli bir yabancı hoca bulabilseler.

AAAcemi
10-05-2006, 10:50
Vahid hocanın gitmesi iyi olmadı. İşleri epeyce yoluna koymuştu,bu yönetimle iyi işler yaparlardı.Umarım yeni teknik direktör sünepe ve aşınmış biri olmaz, şöyle bilgili ve disiplinli bir yabancı hoca bulabilseler.

evet haklısınız sn.sirius ama bence bilgili ve disiplinli bir yerli hoca daha faydalı olacakır takıma

sirius
11-05-2006, 21:37
Yerli hocada iyi olur ama..
Bilgili,hırslı,disiplinli futbolcuyu motive edip aynı zamanda futbol bilgisi olan ,kendini geliştiren , aslan çocuklar iman gücüyle hücum vs demodesi dışında olan bir yerli antrenör ve Trabzon daki binlerce teknik direktörden etkilenmeyip olası hiziplerle mücadele edecek..
Kim olabilir ????

AAAcemi
12-05-2006, 10:11
Yerli hocada iyi olur ama..
Bilgili,hırslı,disiplinli futbolcuyu motive edip aynı zamanda futbol bilgisi olan ,kendini geliştiren , aslan çocuklar iman gücüyle hücum vs demodesi dışında olan bir yerli antrenör ve Trabzon daki binlerce teknik direktörden etkilenmeyip olası hiziplerle mücadele edecek..
Kim olabilir ????

koca memleketete elbette birini bulurlar , niyet önemli .
takıma iyi transfer olursa yerli hocayla da rahat şampiyon olunur ,
fener de daum mu iyi yoksa oyuncular mı ?

sirius
16-05-2006, 16:02
Şu takımın haline bakın UEFA ya gideceksin oynanan oyun hiçte hırslı istekli değil ve yenilgi,fakat ne şanski ne zaman yenilse rakipleride yenildi..
Her sene benzer hikayeler sergilenmeye başladı gene , şu gelecek,alınacak,gidecek .. cek,cak ..fakat icraat yok.İstanbul takımlarına bakıyorsun kimi alacaksa (bilhassa yerlilerden) tak tak alıyor .

lahavle....:mad: :( :mad:

shipbroker61
18-05-2006, 16:26
aslinda soylenecek, elestirilecek cok sey var ama iyisiyle kotusuyle bir sezonu daha geride biraktik artik onumuze bakmamiz daha faydali olur herhalde. trabzonsporla ilgili katildigim forumlarda da benzer elestiriler var ama bence esas sorun (ozellikle bizim camiamizda) taraftarin takima yeterli derecede destek olmamasi. tamam simdi hepiniz 20 seneden beri gelmeyen sampiyonluga ragmen taraftar sayisini koruyan, turkiyenin heryerinde kendini destekleyen gruplar olan baska hangi takim var diyebilirsiniz. hepsinin eline ayagina saglik eksik olmasinlar ama artik su herkesin "teknik direktor" olma sevdasindan kurtulmasi gerekiyor.

trabzonsporun 90 dk boyunca skora bagli olmadan kendisini destekleyen bir taraftara ac oldugunu hepimiz goruyoruzdur herhalde. ozellikle trabzonda'ki maclarda futbolcularin nasil stres altinda olduklarini hepimiz goruyoruz.

neyse sozu fazla uzatmadan sadede geliyorum. su anda hisse.net e kayitli kac trabzonspor uyesi var. ve bu uyelerden kac tanesi klube uyeler, veya klubunu lisansli urunlerini alip, trabzonda olmasalar bile kombinesini aliyorlar.

eger bunlara cevabiniz varsa veya hayirsa bugunden hisse.net icinde bir kampanya baslatalim (tabi eger moderatorler icin bir mahsuru yoksa).

oncelikle klubun gectigimiz sene baslattigi Hedef 100.000 uye kampanyasina davet ediyorum tum hisse.net deki Trabzonsporlulari..... eger mahsuru yoksa basvurulabilecek yerin linkini de verebilirim.....

arkasindan kombine kampanyasi yapariz ki onun da detaylarini baska biryerde anlatirim.

selamlar....

sirius
02-06-2006, 18:26
Yeni hoca hayırlı olsun umarım ve dilerim birkaçtanede iyi transfer yapılırsa önümüzdeki sezon daha keyifli bir takım seyrederiz

efu1967
05-06-2006, 21:44
güneşli günler göreceğiz dostlar

sirius
11-06-2006, 12:26
Umut, iyi transfer :tamam:

minervax
17-06-2006, 21:56
Merhabai
TS'un 1. kaleci, 2 ortasağa, ve 1 forvet transferine ihtihaç vardır. Yıldız transferi söz veren yönetim bunlarda en az 3 ünü gerçekleştirmek zorunda.
Saygılarımla.
Bu arada bize neden karadeniz kaplanları denildiğini anlamadım. Bu yanlış söylemi silmek lazım. Karadeniz fırtınası en güzeli.

onrozc
20-06-2006, 22:25
walla defansımız seneye daha sağlam oldu
stefanov ve fatih ayel alıstı...
cağdas ta iyi transfer...
su marcelinho yada ricardinho transferi olursa orta sahamız guclenir...
forvet hattına soylenecek soz yok zaten....

minervax
22-06-2006, 00:17
TS'u diğer takımlardan ayıran yegane özellik şehrin ve periferiferisinin takımı olmasıdır. Biz bununla güçlüyüz ve gelişeceğiz. Türkiye'de hiç bir futbol klubünün sahip olmadığı bir özelliktir bu bu dinamik sürecin egemenlerini sarsmış ve her zamanda sarsacak potansiyele sahiptir.
Saygılarımla.

minervax
23-06-2006, 00:33
Bu arada Fatih'in satılıp satılmaması konuşuluyor ben satılması gerektiğini düşünüyorum.

sirius
24-06-2006, 15:27
Fatih satılamaz
.... bizim öz evladımızdır
....yörenin çocuğudur......
Bu söylemleri bırakmayan zihniyet bana göre amatördür,amatör zihniyet büyük düşünemez ,büyük olamaz..
Bir futbolcu gitmek istiyorda gönderilir.Bir futbolcu bir şirket gibidir piyasası oluşmuşsa,para ediyorsa satarsın,yerinede başka oyuncu alırsın,mümkünse daha iyisini,daha iyi olma potansiyeli olanı alırsın,yeni umutlar,yeni heyecanlar yaratırsın.Bazanda istendiği gibi olmaz,ama bu işte ne kadar başarılı olursan o kadarda büyük ve popüler ulursun

sirius
30-06-2006, 15:14
Murat Ocak transfer edilmiş,iyi transfer bence:tamam:

shipbroker61
05-07-2006, 16:28
Kombine biletlerimiz yarın satışa çıkıyor
Takımımızın 2006-2007 sezonunda oynayacağı Turkcell Süper ligi, Fortis Türkiye Kupası ve UEFA Kupası müsabakaları için geçerli olacak kombine kartları yarın (06 Temmuz perşembe) satışa sunlacak.

Buna göre; kombine kart sahibi olmak isteyen taraftarlarımız aşağıdaki bedelleri ödeyeceklerdir.

- VİP - 1 Tribünü: 2.000 YTL.
- VİP - 2 Tribünü: 1.000 YTL.
- Kapalı Numaralı Tribün: 500 YTL.
- Maraton Özel Tribünü: 300 YTL.
- Maraton Tribünü: 150 YTL.
- Kale Arkası Tribünü: 75 YTL.
- 6 Kişilik loca (üst): Kişi başı 600 YTL.
- 8 Kişilik loca (alt) : Kişi başı 1.100 YTL.

Söz konusu bedeller kredi kartıyla yapılan ödemelerde 5 taksite bölünebilecektir.
Kombine kart satışlarında nakit ödeme ve kredi kartından tek çekime yüzde 10 indirim uygulanacaktır.
Kartlar 6 Temmuz 2006 Perşembe günü (bugün) Trabzonspor Sadri Şener Sosyal Tesisleri’ndeki idari binamızdan satışa sunulacaktır.

Önemli Uyarı: Geçtiğimiz yıl kombine kart sahibi olan taraftarlarımız 15 Temmuz tarihine kadar kulübümüze başvurmaları halinde eski yerlerini alma hakkını koruyacaklardır. Taleplerini bu tarihten sonraya bırakacak taraftarlarımız yerlerini kaybedebileceklerdir.

Trabzonspor Yönetim Kurulu

İrtibat telefonlarımız
0462 – 326 67 96
0462 - 326 56 05

kaynak: www.trabzonspor.org.tr

Evet arkadaslar, taraftar olarak bizim gorevimiz klube destek olmak. Trabzon'daki arkadaslarin herhalukarda alacagini varsayarak Trabzon disindakilere sesleniyorum. Imkaniniz olcusunde herhangi bir tribunden alacaginiz kombinenizi Trabzon'daki bir yakininiza hediye edin hem sizin adiniza takimi desteklesin hem de siz klube katki yaparak bir yakinizi sevindirin..... Ha olur da caniniz Avni Aker'imizde mac seyretmek istedi soylersiniz yakininiza o hafta tribundeki yerinizi siz alirsiniz....

Hadi arkadaslar, sartsiz, kosulsuz takimimiza destek olalim.....

minervax
06-07-2006, 22:49
iyi akşamlar,
Klüp bu sene Avni Aker'in yeniden inşa edileceğini duyurdu. Yeni stadımız neresi olacak bilgisi olan var mı.
Başkan iki adet star alacaktı ve ben star denince Ronaldinyo ve Messi yi anlıyorum bizde bu kadar para var mı.
Bir de maçlar Trabzonda yapılacaksa önerim olacak kombine için. Diğer şehirlerde yaşayanlar parasını versin öğrenciler kadınlar bundan faydalansın diyorum. Kale arkası kombine fiyatı sanırım hiç birimizi sarsmaz.

shipbroker61
06-07-2006, 23:02
Sevgili Minerwax,

Bu dedigin konuyla ilgili Trabzonspor'lularin bir araya geldigi forumlarin bir tanesinde gecen sene boyle bir kampanya duzenlendi. Buyuk bir ihtimalle bu senede duzenlenmesi dusunuluyor. Eger ilgilenen olursa yardimci olmaya calisirim.

Bu arada lutfen yapilacak transferlere, stada veya vs sebeplere bagli olarak takimi desteklemeyelim lutfen. Taraftar olarak ustumuze dusen imkanimiz olcusunde klube destek olmaktir diye dusunuyorum.

Simdi soruyorum, kimler klube uye, kimler dergiye abone?? Hadi hisse.net icindeki Trabzonsporlular olarak boyle bir organizasyon yapalim mi???

shipbroker61
06-07-2006, 23:04
Bu arada stadla ilgili en son gelismeyi de buraya yazarak sorunuza cevap vermis olayim. Kaynak www.trabzonspor.org.tr .

Stad projesine resmen start verildi
Başkanımız Nuri Albayrak, Hüseyin Avni Aker Stadı'nın yıkılarak yeniden yapılması projesi için dünya devi Ballast Nedam Bouw en Ontwikkeling BV ile anlaşmaya vardı.

Başkanımız protokolü imzaladı
Ballast Nedam Yönetim Kurulu Başkanı Ruud Jacobs ile protokol imzalayan Başkanımız Albayrak, "Stadımızın ön fizibilitesini ve taslak çalışmalarını yapacak olan Ballast firmasıyla ön protokolü imzaladık. Hollandalı yetkililerle doğal ortamı bozmadan en iyi projenin hangisi olacağı konusunda da uzun uzun tartıştık. Proje 12 hafta sonra hazır olacak. Amacımız Trabzonsporumuza modern ve her an yaşayabilen bir tesis kazandırmaktır” dedi.

Trabzon’a ivme kazandıracak
Planlanan stadın bütün sosyal donatıları içinde barındıracak bir yapıda olacağının da altını çizen Albayrak, “Bu stad aynı zamanda Trabzonumuza da bir ivme ve renk katacaktır” ifadesini kullandı.

“Aydınlık yarınlar bizi bekliyor”
Başkanımız Nuri Albayrak şunları söyledi: “Trabzonsporumuz için herşeyin en iyisini yapmaya ve bu konuda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağımıza dair söz vermiştik. Bunun ayaklarından biri olan stat projemiz ilk basamaktır. Stadın konsepti Trabzon'un tarihi ve doğal dokusuna zarar vermeden, şehrimizi daha güzel hale getirecektir. Proje çizildikten sonra, ihale süreci başlayacak ve stadımızın ilk kazması bunun akabinde vurulacaktır. Aydınlık yarınlar Trabzon'u beklemektedir”

“Zaferler ileri taşınacak”
Hüseyin Avni Aker Stadyumu’nun bugünkü konumunda yaşanan sayısız zaferlerin, yeni projeyle daha ilerilere taşınacağından kimsenin şüphesi olmamasını da isteyen Başkan Albayrak, “Taraftarımıza bu konuda düşen tek görev, bizlere inanmaları ve sonuna kadar desteklerini sürdürmeleridir" diye konuştu.

Firmanın referansları
Ballast Nedam firmasının yaptığı başlıca büyük statlardan bazıları ise şöyle sıralandı: Amsterdam Arena, ADO Den Haag, Newcastle United ve UEFA'dan tek 5 yıldız almış olan Portekiz'in Lizbon José Alvalade Stadı.

minervax
08-07-2006, 01:36
iyi akşamlar,

Ben Trabzonsporu Albayrak, Morbayrak, Yılmaz, Yılar, Sümer, Hitit, vs. isimleri üzerine değil Trabzonsporu bölgemizin ve şehrin takımı olduğu için seviyor ve destekliyorum.
Trabzonsporu oligarşiye atılan bir tokat olduğu için seviyorum.
Trabzonsporu kemenche için seviyorum.
Neyse. Star transfer edecekmişiz. Benim görüşüm 30-32 yaş arası star(yabancı) transfer edelim. 18-21 yaş star adayı (yabancı) transfer edelim. Gerisi takımımızı şu an için takımımızı aşar.
Statı mı yeniden inşa edecekler benim taraftar için önerim yukarıda...
Saygılarımla.

minervax
14-07-2006, 00:06
iki star hala ortalarda yok ne yapsak kanal d de atv de futbolstar mı başlatsak

minervax
14-07-2006, 23:44
Sn Başkan bugün cevap verdi starlar takımdaki dengeyi sarsıyormuş yeni dengeler peşinde Sn Başkan.
Saygılarımla.

minervax
18-07-2006, 23:49
takımın hazırlık maçlarını izledim. Acil olarak bir kaleciye, bir sol içe ve sol açığa ihtiyacımız vardır. Yıldız mıldız istemem işe yarasın yeter.

onrozc
22-07-2006, 00:43
seneye ufuk ve cem demir i ızleyın derım...

onrozc
22-07-2006, 00:46
benım soyle bı onerım var?
japonyanın en unlu topcusunu alıp ( tabı en ıyısı olacak bu adam) takıma koyysak
sonra da japonya da bu adamın formalarını satsak
degıl adamın parası 3 adam parası daha cıkar. japonlar bu ısı cok sevıyo
turkıyeyı de cok sevdıklerı ıcın bence basarılı bı kampanya olabılır
bu gorusumu kulubede ıletıcem... gercı kulube telefon acıp fırca atmam lazım
kardeşim uyelıgım gecmıs kredı kartımdan odemeyı almıyolar bu 20.000 uyenın hıcbırınden para alınmamıstır allah bılır ben sormasam adamların ılgılendıgı yok yaaa

onrozc
29-07-2006, 17:28
marcelinho yu da aldık bundan buyuk yıldız yok turkıyede... hemen forma satışlarına başlanmalı

minervax
29-07-2006, 18:15
Birinci star geldi. Fatih gitti yazıyor gazeteler ne kadar doğru bilmiyorum.
Hayırlısı inşallah.

AAAcemi
29-07-2006, 18:34
Bu arada stadla ilgili en son gelismeyi de buraya yazarak sorunuza cevap vermis olayim. Kaynak www.trabzonspor.org.tr .

Stad projesine resmen start verildi
Başkanımız Nuri Albayrak, Hüseyin Avni Aker Stadı'nın yıkılarak yeniden yapılması projesi için dünya devi Ballast Nedam Bouw en Ontwikkeling BV ile anlaşmaya vardı.

Başkanımız protokolü imzaladı
Ballast Nedam Yönetim Kurulu Başkanı Ruud Jacobs ile protokol imzalayan Başkanımız Albayrak, "Stadımızın ön fizibilitesini ve taslak çalışmalarını yapacak olan Ballast firmasıyla ön protokolü imzaladık. Hollandalı yetkililerle doğal ortamı bozmadan en iyi projenin hangisi olacağı konusunda da uzun uzun tartıştık. Proje 12 hafta sonra hazır olacak. Amacımız Trabzonsporumuza modern ve her an yaşayabilen bir tesis kazandırmaktır” dedi.

Trabzon’a ivme kazandıracak
Planlanan stadın bütün sosyal donatıları içinde barındıracak bir yapıda olacağının da altını çizen Albayrak, “Bu stad aynı zamanda Trabzonumuza da bir ivme ve renk katacaktır” ifadesini kullandı.

“Aydınlık yarınlar bizi bekliyor”
Başkanımız Nuri Albayrak şunları söyledi: “Trabzonsporumuz için herşeyin en iyisini yapmaya ve bu konuda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağımıza dair söz vermiştik. Bunun ayaklarından biri olan stat projemiz ilk basamaktır. Stadın konsepti Trabzon'un tarihi ve doğal dokusuna zarar vermeden, şehrimizi daha güzel hale getirecektir. Proje çizildikten sonra, ihale süreci başlayacak ve stadımızın ilk kazması bunun akabinde vurulacaktır. Aydınlık yarınlar Trabzon'u beklemektedir”

“Zaferler ileri taşınacak”
Hüseyin Avni Aker Stadyumu’nun bugünkü konumunda yaşanan sayısız zaferlerin, yeni projeyle daha ilerilere taşınacağından kimsenin şüphesi olmamasını da isteyen Başkan Albayrak, “Taraftarımıza bu konuda düşen tek görev, bizlere inanmaları ve sonuna kadar desteklerini sürdürmeleridir" diye konuştu.

Firmanın referansları
Ballast Nedam firmasının yaptığı başlıca büyük statlardan bazıları ise şöyle sıralandı: Amsterdam Arena, ADO Den Haag, Newcastle United ve UEFA'dan tek 5 yıldız almış olan Portekiz'in Lizbon José Alvalade Stadı.

stadı neden yabancılara yaptırıyoruz onu anlamıyorum ,
adam mı kalmadı memlekette ! nerde bizim müteahitler
yoksa hepsi kalfalıkta mı kaldı , yoks aonlaar bir de taşeronluk mu yapacaklar .

Rusya ya, kafkaslara , araplara inşaat yapan firmalarımız varken , bilmem kimlerden referans almış elin yabancılarına mı iş veriyoruz , yazıklar olsun :hayır:

krediyse Trabzon rahat kredi bulur kendine !

AAAcemi
29-07-2006, 18:46
Trabzonspor'a, UEFA Kupası 2.Ön Eleme Turu’nda yine bir Kıbrıs Rum takımı çıktı; Apoel Nicosia

eğer bunlardan geçen senenin acısı da çıkartılmazsa , Albayrak hemşerim falan dinlemem baslarım takımıda bırakırım memleketi de silerim kimlikten

sirius
30-07-2006, 10:48
Marcelinho iyi transfer.
Ersen Martin ve Musa adları geçiyor.Bunları ismen tanıyorum ama futbolculukları nasıl,yararlı olabilirmi?

minervax
31-07-2006, 00:04
Fatih konusunda bir netleşme var mı?

AAAcemi
31-07-2006, 00:30
Fatih konusunda bir netleşme var mı?

o da gitti .
hayırlısı

onrozc
31-07-2006, 23:39
Trabzonspor'a, UEFA Kupası 2.Ön Eleme Turu’nda yine bir Kıbrıs Rum takımı çıktı; Apoel Nicosia

eğer bunlardan geçen senenin acısı da çıkartılmazsa , Albayrak hemşerim falan dinlemem baslarım takımıda bırakırım memleketi de silerim kimlikten

baba kurayı futbolun BARONU Nuri ALBAYRAK ayarladı bence gecen senenın öcünü almak için :)
baksana gecen sene o takıma 2 gölü de marcelinho atmıs...
su delgado bizde olsa bu sene kesın sampiyonuz derdım ama suan fikrim %92,3 biz şampiyonuz..

shipbroker61
02-08-2006, 14:57
Fatih Sultan Tekke'nin transferiyle ilgili Zenit'in resmi sitesinde cikan yazi ve kaptanimizin Zenit formasiyla cekilmis resmi... Insanin ici bir hos olmuyor degil.... Yolun acik, sansin bol olsun Fatih Tekke... Kalbimizdeki yerin hep baki kalacak bunu bil.....:aglayan:

http://fc-zenit.ru/eng/details.phtml?id=2421

http://fc-zenit.ru/eng/person.phtml?id=265

shipbroker61
02-08-2006, 15:21
39 Yaşındayız
Bugün 2 Ağustos 2006… Türk futbolunun yaşayan efsanesi kulübümüzün kuruluşunun 39. yıldönümü…

2 Ağustos 1967’de doğan; 1973-74 sezonunda İkinci Lig’de elde ettiği şampiyonlukla Birinci Lig’e yükselen ve 1975-76’da bir devrimin, Anadolu İhtilali’nin altını imzalayarak tarihe damgasını vuran Trabzonsporumuz, 39 yıla sığdırdığı 6 Lig Şampiyonluğu, 7 Türkiye, 7 Cumhurbaşkanlığı, 5 de Başbakanlık Kupasıyla ülkemizin tartışmasız büyüklerinden biri olmuştur.

Bordo-Mavili tarihin şanlı sayfalarına unutulmaz öyküler, büyük yıldızlar,
isimsiz kahramanlar, aramızdan ayrılan efsaneler altın harflerle yazılmıştır…

Bunların hiç biri diğerinden ayrılamaz…

Biri yokken öteki anlamsızdır…

Trabzonspor bir destanlar bütünü; sevdalar yumağıdır…

Milyonların sevgilisi; bir kentin kimliğidir…

Trabzonspor bizim her şeyimizdir ve öyle de kalacaktır…

Resimler icin;

http://www.trabzonspor.org.tr/manset.asp?MainID=448&PID=589&HaberID=34156

minervax
04-08-2006, 23:44
simdi ben anlamadım. bir dünya starı transfer etti. bir dünya starı sattı. sonuç sıfır. yine 2 dünya starı beklentim var açıkçası.

minervax
05-08-2006, 21:39
iyi akşamlar,

Bence başkan bir yalancı olmasından ötürü istifa etmelidir. Kendisini kınıyorum 10 Milyon dolarlık trasfer yapacaktı bir de cebinden karşılayacaktı. Doğru yaptı Zenith'e Fatih'i sattı. En hafif tabiri ile bizi aptal yerine koydu. Benim gözümde kredesi max. 2 haftadır artık.

AAAcemi
05-08-2006, 22:11
Kayserispor: 1
Trabzonspor: 0
Kayserispor, Trabzonspor'u Ragıp'ın golüyle 1-0 yenerek sezona 3 puanla başladı. Lazaroni yönetimindeki ilk resmi maçında Marcelinho'lu Trabzon, deplasmandan eli boş dönerek ilk haftada hayal kırıklığı yaşadı.
www.fanatik.com.tr

sirius
06-08-2006, 15:27
Takımın maçını izledim.Bence geçen yıldan daha iyi,pısırıklık önemli ölçüde aşılmış.Gelecek için umut var.Ancak
Murat ve ufukhan biraz özgüvensiz gibi geldi bana.Musa beklediğimden iyi.Bence yattara takım oyunu ve sistemini bozan bir oyuncu.
Sn . Albayrak, Sn. Minervax'ın dediği gibi bir yıldız sattı bir yıldız aldı en az bir hazır oyuncu daha almalı ortasahaya yada kaleye,en iyisi ikisi.
Marchel bir iki maç sonra çok iyi olacak
Herkese sevgiler

minervax
10-08-2006, 00:11
Allahım sen bizi kazalardan belalardan koru.
Sana sığındık.
Geçen seneki gibi bir sorun yaşam istemiyoruz.

burcay
10-08-2006, 23:04
apoelciler:1 Trabzonspor:1

sirius
11-08-2006, 11:41
Bu sefer Yattara ve Gökdeniz olmasaydı, bitmiştik

minervax
11-08-2006, 17:25
Maçta çok kötüydük. Fatih'i çok arayacağız anlaşılan. Hala şunu da anlamadık diğer anadolu klüplerinde başarılı olanlan büyük takımda başarılı olacak diye bir kural yok. Umut beni çıldırttı. M.Yılmaz çok daha iyi idi. Maalesef forvet ihtiyacımız ve kaleci ihtiyacımız devam ediyor. Şöyle Jardel, Tanju tarzı yaşı önemli değil bir forvete acil ihtiyaç var.
Smek solda oynuyor. Gökdeniz geç giriyor. Defans aksıyor. Organizasyon çok zayıf. Lazaroni'nin talebini bizim 'paralı' yönetimin acil karşılaması lazım.

minervax
17-08-2006, 00:00
yönetim istifa için son bir hafta.

minervax
20-08-2006, 23:12
henüz 1 hafta dolmadı ama ben yine söyleyeyim. Yönetim istifa.

sirius
20-08-2006, 23:29
Her sene bir sonraki senenin iyi olacağı ümidi ile
üç maçta 1 puan
Tekkeyi sattınız iyi güzelde,aylarca almaya uğraştığınız Umut bumu
Dünya yıldız marcelinhoya bak,daha iyi derken daha kötüye gidiyor.
zimkovyak artık oynamıyor,yada oynayamıyor.Aslında,bir yıldır gayet iyi geziniyor.
Yattara ,şimdilik daha iyisi yok ,yedek bekliyor
Kaleciler iyi ama çok genç.
Her sene birileri haftalarca Brezilyada geziyor,bir transfer yapamıyor,demekki bir plan ve strateji yok.
Bu senede ümit yok.Seneye daha iyi olur sanırım,belki ilk yarı sonlarına doğru,belkide bitti......:confused: :mad: :aglayan:

minervax
24-08-2006, 23:06
Apoeli eledik. Şükürler olsun.
Topikteki arkadaşların görüşlerini çok merak ediyorum şu konuda:
TS Şenol Hocadan beri toparlayamadı. Vahit biraz toparla gibi oldu. Lazaroni rezalet midir. Anlayamadım. Çünkü Fatih hariç yeni transferler var. Ortada sistem yok. Bir Yattara bir de Milan vardı bu gece.
Çok üzülüyorum. Bu sene de bekar gezeceğiz gibi.

sirius
28-08-2006, 22:17
Aaaaah ah!
Bu takım bizi öldürecek kahırdan
Apoel maçında döküldük ama hiç değilse turu geçtik
Antep maçında döküldük,ilk sefer Anadoluda Trabzon kümeye diye tempo tuttular,çok üzüldüm,çok ve yenildik
Denizli maçında döküldük ,hiç değilse üç puan aldık.

Bu yönetimden umutluydum ama transferler gecikti,bir Musampa muhabbeti sürüyor şimdi,komedi gibi

Benim anlamadığım Trabzona gelen futbolu unutuyormu,ne oluyor.Ya bu polanyalı hemen her maçta dökülüyor,ya hiç değilse genç topçuları oynat be adam,mahkummusun polonyalıya.Ersen martini 20-30 dakika izledim,iyiydi ama başka maçta görev almadı.

En acısı top bizde hiç kimse koşmuyor ya seyrediyor

Mustafa Keçeli transfer edilmiş umarım Denizlideki gibi oynar

Genede bu takımı tutuyorum:confused: :hmm: :aglayan:

sirius
29-08-2006, 21:10
Kiki Musampa ile anlaşıldığını duydum
İnanılır değil,iyi oyuncu deniyor.Ah şu şöyle klas bir oyuncu çıksa..
Gerisi zamana kalıyor.;)

STH-TRUE
30-08-2006, 17:53
2005-2006 sezonu başlarken Samet Aybaba'nın temel oyun sistemini kurup, Ziya Doğan'ın Şenol Hoca'ya bıraktığı takımda göze çarpan iki eksiklik vardı: Takımın kötü oynadığı maçlarda maçı kurtarabilecek iyi bir kaleci ve orta sahada oyunu kurup takımı yönetecek bir orta saha oyuncusu...

Geçen sezon başlarken halka arzdan elde edilen gelirle maddi yönden nispeten rahat bir dönem olmasına rağmen, 1 yıl sonra sözleşmesinin de bitecek olması göz önünde bulundurularak Tolga Lucescu'nun takımına satıldı ki sonuçları itibariyle dramatik bir hataydı bence...

Transfede temkinli davranıp aceleci olmamak adına, adını bile telaffuz edemediğimiz Rum takımıyla Şampiyonlar ligi ön eleme maçının arifesinde kaleci Jefferson ve Tolga'nın yerine stoper olarak Fabiano Eller ve ikinci devre Beşiktaş'a kiralanan ve resmi maçlarda Trabzonspor adına hiç gol atmayan ve Tspor'a 3 milyon euro'dan fazlaya mal olan Çek liginin gol kralı Thomas Jun alındı...

Yeni transferlerin takımın hazırlık çalışmalarına geç katılması, Şampiyonlar ligi ön eleme maçı faciası, Fatih ve Szmkowiak'ın sakatlıkları, Gökdeniz'in karıştığı bahis skandalı ve aldığı ceza, yeni transferlerin mutlak başarısızlıkları neticesinde sportif hüsran sonucu Şenol Hoca ve Tspor yönetiminin istifasıyla ne yazık ki ileriye dönük umut veren bir dönem kapanmış oldu...

Yönetimi devralan Nuri Albayrak ve ekibi, defanstaki sıkıntıyı Fatih ve Stepanov transferleriyle nispeten çözdü. Şenol Güneş'ten takımı devralan Halilhodziç ise Fatih ve Szmkowiak'ın iyileşmeleri, Gökdeniz'in cezasının bitmesiyle takıma katılması ve sezon ortası transferlerin takıma olumlu katkılarıyla takımın yeteri kadar olmasa da toparlanmasına rağmen-ben yönetimin kalmasına sıcak bakmadığını düşündüğünü sanıyorum- sezon sonu valizini topladı ve ülkesine geri döndü...

Yönetim bu sezon klübün menfaatleri gereği (!) Fatih'i gönderdi. Umut, Marcelinho (Flaş transfer), Murat Ocak, Çağdaş, Ersen Martin, Cem Demir, Musa ve hoca olarak da Lazaroni alındı..

Bu sezon oynanan 6 maça geriye dönüp bakarsanız, Marcelinho hariç diğer transferlerin hepsini toplasanız 1 etmiyor...

Oynanan 6 maçta da farklı kadro sahada görev almış...Takım nerdeyse her maçında sahada nal topluyor...(Denizli maçında takım beş yese de aklı başına gelse bile dedim kendi kendime...) Sahada Umut adında bir futbolcumuz var, ama; bu takım hiç umut vermiyor bana.. Yapılan her transfer de takım içi dengeleri alt-üst ediyor...

Herşeyden önce takımın oynadığı oyunda sistem yok..Ne savunma yapabiliyor, ne hücum... Futbolcular .al gibi dolanıp duruyorlar...Aslında Stepanov, Fatih, Gökdeniz, Szmkowiak, Marcelinho, Hüseyin, Yattara, nispeten de olsa Jefferson, Umut (Bu çocuğun Fatih'in boşluğunu hemen doldurmasını bekleyip ezmemek lazım) iyi oyuncular...Bu kadar iyi oyuncuya rağmen ortaya berbat bir futbol çıkıyorsa bunun sorumlusu bence takımın hocasıdır.. Bu lazaroni'nin niye takımın başına getirildiğini hala anlayabilmiş değilim..(Aklıma gelen tek sebep, isminin "Laz" diye başlaması (!)...Bu adamın derhal ülkesine gönderilmesi gerekiyor...Henüz altı maç oynandı, erken falan diye de düşünmemek lazım..Görünen köy de klavuz istemiyor..

Yönetimin de kendine gelip, ne oluyoruz diye kendini sorgulaması lazım...İki yılda yirmiye yakın futbolcu alınmış.. Çoğu da sıradan-vasat oyuncular...Bir takımın çok transfer yaparak sportif başarı sağlayamayacağı gerçeğini iyi anlamaları lazım...

(Bence Tspor'un en büyük şanssızlığı klübü iyi idare eden yöneticilerinin maddi yetersizlikleri: Faruk Özak-herşeye rağmen Atay Aktuğ)

Herkese saygılar...

minervax
30-08-2006, 18:31
Musampa resmen Trabzonspor'da...

Trabzonspor, dün Hollanda'da 3 yıllık ön protokol imzaladığı ve Trabzon'a getirdiği Kiki Kizito Musampa ile resmi sözleşme imzaladı.
Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde kulüp yönetim kurulu üyesi İbrahim Baturoğlu ile kulüp sağlık kurulu başkanı Köksal Güney'in hazır bulunduğu imza töreninde Kongo asıllı Hollandalı oyuncu, kendisini 3 yıllığına bordo-mavili renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.
İmza töreninde konuşan kulüp yönetim kurulu üyesi Baturoğlu, Musampa'nın Ajax, Bordeaux, Malaga, Atelitico Madrid ve en son Manchester City takımında 2 sezon kiralık olarak oynadığını belirterek, ''Trabzonspor, kendine yakışan kaliteli bir oyuncu aldı. Musampa'nın Trabzonspor'a fayda sağlayacağına inanıyoruz. İnşallah Avrupa'da diğer takımlardaki başarısını Trabzonspor'da da gösterecek. Transferin tüm camiaya hayırlı olmasını diliyoruz'' diye konuştu.

MUSAMPA: ''MUTLUYUM''
Bordo-mavili takımın yeni transferi Kiki Kizito Musampa ise Trabzonspor ile sözleşme imzalamaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyledi.
Musampa, transferin zor gerçekleştiğini ve zaman aldığını ifade ederek, ''Fakat imzayı attıktan sonra tamamen futbola konsantre olacağım. Transferimi gerçekleştirmeye çalışan herkese teşekkür ederim. Umarım hem ben hem de Trabzonspor için başarılı bir süreç olacak'' dedi.
Trabzonspor'un Türkiye'nin önde gelen kulüplerinden biri olduğunu dile getiren Musampa, takımda Yattara ve Marcelinho'yu tanıdığını ifade etti.
Trabzonspor'un UEFA Kupası 1. turunda eşleştiği Osasuna takımının Hamburg ile Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde yaptığı iki karşılaşmayı izlediğini belirten Musampa, ''Çok güçlü takımlar. Bunu oynadıkları iki müsabakada da gösterdiler. Osasuna konusunda oldukça bilgim var'' dedi.
Musampa'nın Trabzonspor'da 14 numaralı formayı giyeceği ve eşyalarını almak üzere ülkesine gideceği için yarın ki çalışmada yer almayacağı bildirildi.
http://www.milliyet.com.tr/2006/08/30/son/sonspo39.asp

minervax
30-08-2006, 18:38
Sn STH-TRUE,
Görüşleriniz çok değerli ve katılıyorum. Özellikle Lazronini konusunda. Sistem yok çapulcu sürüsü gibi top oynuyoruz.
Teşekkürler.

STH-TRUE
30-08-2006, 19:01
Sn STH-TRUE,
Görüşleriniz çok değerli ve katılıyorum. Özellikle Lazronini konusunda. Sistem yok çapulcu sürüsü gibi top oynuyoruz.
Teşekkürler.

Teşekkürler bizden..

İnanın, sahadaki Trabzonspor'u görünce insanın içi kan ağlıyor...Bu takım daha geçen sene bir-iki takviyeyle şampiyonluğun en güçlü adaylarından biriydi...Geçen sene ilk sezon gerçekten çok büyük şanssızlıklar yaşadık...Ama bu şanssızlıkların takımı 5-6 yıl geriye götürmemesi lazımdı...

Şu an ki tablo hiç iç açıcı değil...Seyirci de farkında ki galibiyete rağmen takımı protesto ediyor...

Transfer edilen Musampa ne kadar faydalı olur bilemiyorum..M.Keçeci'nin transferine de herhalde en fazla, son maçta kevgire çevirdiği Ferhat sevinmiştir...Sistem olmadığı sürece tek tek iyi oyuncular alsanız bile pek bir işe yaramıyor...

Umarım takım kısa sürede toparlanır...Biz de keyifle maç seyrederiz...

Detay
05-09-2006, 14:01
UEFA , Trabzonspor'a bir maç seyircisiz oynama cezası verdi. Bordo-Mavili takım, Osasuna ile yapacağı UEFA Kupası ilk tur ilk maçını Avni Aker'de seyircisiz oynayacak.

yazık yaa yazık hayret bırsey bırde rakıp saglam kotu olmus

deep
05-09-2006, 14:12
UEFA , Trabzonspor'a bir maç seyircisiz oynama cezası verdi. Bordo-Mavili takım, Osasuna ile yapacağı UEFA Kupası ilk tur ilk maçını Avni Aker'de seyircisiz oynayacak.

yazık yaa yazık hayret bırsey bırde rakıp saglam kotu olmus

Bu uefa'dan ve fia'dan nefret ediyorum artik :mad:

ENGINEER68
05-09-2006, 17:21
masa başı oyunları ne olacak.
ne tür çocuk oldukları belli bu kararı verenlerin.

Detay
05-09-2006, 21:05
masa başı oyunları ne olacak.
ne tür çocuk oldukları belli bu kararı verenlerin.

:oley: :oley: :oley: :oley:
super yesıle ızın yok azz sonra yollarım

minervax
07-09-2006, 12:36
Trabzonspor, Brezilyalı teknik direktör Lazaroni'nin görevine son verdi.

http://www.milliyet.com.tr/2006/09/07/son/sonspo14.asp

AAAcemi
07-09-2006, 12:38
Trabzonspor, Brezilyalı teknik direktör Lazaroni'nin görevine son verdi.

http://www.milliyet.com.tr/2006/09/07/son/sonspo14.asp

günün en güzel haberi :tamam:

ENGINEER68
07-09-2006, 13:02
***TSPOR***YENİLEME/ TRABZONSPOR, LAZARONİ'NİN SÖZLEŞMESİNİ FESHETTİ...
Trabzonspor, Brezilyalı teknik direktör Sebastiao Lazaroni'nin
sözleşmesini feshetti. Bordo-mavili ekibin Teknik Direktör Ziya Doğan ile
anlaştığı öğrenildi.
Teknik Direktör Ziya Doğan, havayoluyla Trabzon'a geldi. Doğan'ın bugün
takımın başına geçmesi bekleniyor.
(IHA)

(07/09/2006 - 13:00:28)

sirius
07-09-2006, 15:54
TS Ziya Doğan ile nisbeten kısa fakat başarılı bir dönem geçirmişti.
Umarım daha başarılı bir dönemin başlangıcı olur.Uyan artık Ts uyan

N.F.K
07-09-2006, 16:09
ziya hoca iyi bir seçim...lazaroninin tazminat maddesi varmıydı acaba, birde kovarken para verirseler çok kötü...rezil bir çevirme olur...ama ne olursa olsun bu adamla işler yürümezdi....

HD19
08-09-2006, 13:31
hayırlı olsun 2.ziya dönemi

minervax
11-09-2006, 01:00
Kısa sürede takımı toparladığı için Ziya Doğan'a çok teşşekür ederim kendi adıma. Takım canlandı.
Viva Trabzonspor.

STH-TRUE
11-09-2006, 01:07
Oh be...

Lazaroni gitti, kabus bitti...

bourbon
11-09-2006, 01:08
Cimbomlu Bir Dosttan EFSANE KARADENIZE EN ICTEN Tebrikler....

sirius
11-09-2006, 10:46
İşte Trabzon Bu

Dünkü takıma daha uyamayan oyuncular var onlarda kapasitelerine yaklaştıklarında seyret o zaman
Tebrikler Ziya Hoca, Gökdeniz,Ersen ve diğerleri

AAAcemi
11-09-2006, 10:51
uzun zamandan sonra dün akşam ağız tadıyla bir spor programı izleyebildim

inşallah devamı gelecek .

H@voc
11-09-2006, 12:50
maçı dün izledim,,bir adam maç kazanir bazen ben gökdenizi hiç bu kadar istekli oynarken görmemiş.,maçı tek başına aldı gitti.,kendini bahis olayı yüzünden camiaya affettirmek istiyor olabilir, sene başından beri iyiydi bu maçta patladı.,osasunayı da dagıtabilir..

AZAZEL
11-09-2006, 15:40
maçı dün izledim,,bir adam maç kazanir bazen ben gökdenizi hiç bu kadar istekli oynarken görmemiş.,maçı tek başına aldı gitti.,kendini bahis olayı yüzünden camiaya affettirmek istiyor olabilir, sene başından beri iyiydi bu maçta patladı.,osasunayı da dagıtabilir..

Yada bahis oynamış olabilir.:D

FENERCAN
11-09-2006, 18:25
Lazaroni ye 600.000$ yardimcilarina 135.000$ tazminat odenildi!

Ziya Hoca hayirli olsun
Dunku mac icin tebrikler...

N.F.K
23-09-2006, 22:07
HELAL olsun Trabzon uma akşam akşam yapıştırmışlar skoru....

korhanykal57
23-09-2006, 23:25
trabzon bizim lisede yaptıgımız yapmış bu akşam....

ORTA GOL OYNAMIŞ :)

H@voc
24-09-2006, 00:44
yeni birşey yok.,Gökdeniz yine akşam yemeginde hamsiyi fazla kaçırmış...:D :D.......:bravo::bravo::bravo:

sirius
24-09-2006, 12:08
Birde bizim şu yabancılar oynamaya başlasa (Stepanov hariç)

shipbroker61
25-09-2006, 15:10
bir zamanlar derbi maclarina tedirgin cikan bizler, simdi "keske her macimiz derbi olsa" diyoruz:)

siradaki rakip gelsin lutfen:D

bu arada buraya klip linki vermemizde bir mahsur var mi acaba????

AAAcemi
25-09-2006, 15:32
bir zamanlar derbi maclarina tedirgin cikan bizler, simdi "keske her macimiz derbi olsa" diyoruz:)

siradaki rakip gelsin lutfen:D

bu arada buraya klip linki vermemizde bir mahsur var mi acaba????

:bravo: :bravo:

TS klib linkinin bir mahsuru olacağını sanmıyorum.

shipbroker61
25-09-2006, 15:42
http://www.youtube.com/watch?v=uxwBkajo2tM

hafta sonundaki galibiyetimizin mini klibi. emegi gecen simalyildizi'na buradan da tesekkur etmeyi bir borc bilirim:bravo: :bravo:

AVCI06
25-09-2006, 21:26
Yav beyler bu nasıl klip böyle peşin tebrik aldığınız bir maçta topu,topu Üç
tane Gol attınız..Klip te saydım valla ...:) 62 (altmışiki)tane '''koy,koy,koy)var.
Sizde iyi insafsız çıktınız yani ..)NTV de Hınç-al delirmiş vaziyette ağzından köpükler saçıyor ..Sayenizde ..Tebrikler...

shipbroker61
26-09-2006, 12:41
Tesekkurler Hunter06, neyse bu mac geride kaldi artik, fazla da abartmanin alemi yok...

Arkadaslar, bu arada klube uye olup da aidatini yatirmayanlar icin son sure 30.09.2006 da bitiyor. Daha dogrusu Aralik'daki kongrede olasi secim icin oy kullanma hakkini kalmiyor. Onun icin uyelik aidatlarini yatirmayan arkadaslar biraz acele etsinler lutfen...:roll:

Bilgi icin 0462 325 09 67 / 1157

Saygilar.....

sirius
30-09-2006, 22:44
Takımdaki parıltı giderk artıyor:)

flashest
01-10-2006, 05:42
Vay be, bu topiği geç farketmişim.. Hem Trabzon hem de TS liyim. Bu sene özellikle lig tv paketi aldım, bu sene iyi geçecek inşallah :-)

sirius
02-10-2006, 23:57
Ne demeli bilmemki
Rakiplerin puan kaybettiği bir haftada bizde kaybettik
Hiç değilse yenilmedikmi diyelim,beni tek sevindiren 15-20 dk. oynayan Musampayı beğendim açıkçası,bence Zimek ve Marchel den daha iyi bir futbolcu.Birde Musa,Ferhat,Ömer Rıza hiç üzerine koyamadılar ,bu takım için yetersizler bence.Takımdan gönderilen Emrah,Erdinç geri gelse ,ara transferde bir iki tanede kaliteli oyuncu alınabilse......dertlendim gene :aglayan:

AAAcemi
03-10-2006, 09:21
Ne demeli bilmemki
Rakiplerin puan kaybettiği bir haftada bizde kaybettik
Hiç değilse yenilmedikmi diyelim,beni tek sevindiren 15-20 dk. oynayan Musampayı beğendim açıkçası,bence Zimek ve Marchel den daha iyi bir futbolcu.Birde Musa,Ferhat,Ömer Rıza hiç üzerine koyamadılar ,bu takım için yetersizler bence.Takımdan gönderilen Emrah,Erdinç geri gelse ,ara transferde bir iki tanede kaliteli oyuncu alınabilse......dertlendim gene :aglayan:

yine sinir ettiler tüm sevenlerini.
ya böyle zamanda 3 puan alması gereken yerde takım bu fırsatı nasıl kaçırır . 3 puanla 3 sıra birden yükselecekti ve psikolojik olarak büyük moral verecekti hem takıma hem de bizlere !

minervax
06-10-2006, 23:12
valla bu sene de şampiyon olmamak için hiç bir neden kalmadı. rakiplerimiz dökülürken biz onları takip etmezsek bi de...

sirius
13-10-2006, 20:36
Her geçen hafta daha iyi olacak

sirius
14-10-2006, 17:15
Zor maç oldu ama sonuç güzel.:D :eek: :D
ts:3 kes:1

sirius
20-10-2006, 23:11
Gençler daha iyi oynadı ve maçı aldı....
Bu sene bu takım çok büyük bir hamle yapamazsa ne yazıkki şampiyon olamaz.
Yabancılar dökülüyor Marcelinho,Zimkovyak
Yattara yok,Musampa aylardır futbol oynamamış.

Bizim spor medyası varya .....Şişirdiler hemen Ziya Doğan geldi Ts uçtu,kaçtı..

Ziya hoca aylardır oynamayan Celeleddinle bana göre bu takıma niye geldiğini anlamadığım Ömer Rıza ile başlıyor..

Nereye gitti Murat Ocak,Ufukhan,Cem,Enis,Mustafa Keçeli...
Sezon başı epeyce umutluydum ama ,umutlar bitiyor.Yıllardır transferlere bakıyorum aklımda kalan bir Şota Arvaledze var

Bu sene Fenerle Bjk iyi görünüyor.Gs zaten geçen sene mucizeyi gerçekleştirmişti.

Vestel umarım sürdürür ama henüz sonuna kadar taşıyamaz ,yedirmezler.

.............................

sirius
24-10-2006, 22:26
Vestel:1 Ts:1
Kupa başlangıcı için iyi sonuç,bu maç için yanlışlar daha az ama hala eksik çok,potansiyel daha fazlasını işaret ediyor,ama ışık henüz sönük....:düsün:

sirius
30-10-2006, 23:34
Sanırım herkes ümitsiz,ümit olsa coşku olurdu,coşku yok.
Rize TS yi 1-0 yendi.TS çok kötüydü,böylece rizede takım olduğunu farkedebildi bu kötü karşısında.
Bu takımın bu sene şampiyon olamıyacağı bu görüntüsüne göre imkansız.
Anlamadığım bir şey var Trabzon a gelen sanki futbolu unutuyor.Pas yapamıyan gelen topları kontrol edemeyip dan dun vuran ,mahalle maçımı oynanıyor,inanılmaz!
Daha iyi olurmu diye avunuyoruz.Maç seyretmeye ara veriyorum.Maç zevkimi kaybediyorum.....

key
07-11-2006, 19:10
bu sene bırakalım şampiyonluğu ben küme düşmemeye bile razıyım artık.takımın defansı çok kötü,dökülüyor her maça nerdeyse hep 1-0 mağlup başlıyoruz.son sakarya maçında ben hemen hemen her golünü kafayla atmış bir oyuncuya penaltı attırılmasını anlayamadım.aslında ersen martin bu maçta maskeyle oynatılmak yerine dinlendirilmeliydi.herkes hoca yeni diyor ama neredeyse ligde ilk yarı bitiyor.takımın hızla toparlanması lazım yoksa düşme hattına doğru hızla kayıyoruz:aglayan: :aglayan: :aglayan:

zeki61
08-11-2006, 15:42
arkadaşlar ne olacak halimiz.. ligde şampiyonluk derken şu düştüğüm duruma bakın!!!

key
09-11-2006, 01:31
eskisehirspor la oynanan kupa maci gosterdiki umut bulut bu takimda surekli ilk 11 de oynatilmalidir.ideal bir on bir kurulmali ve artik her maca ideal 11 le cikilmalidir.defans cok kolay gol yiyor gerekirse bazi oyuncular dinlendirilmeli.cok parlak futbol kariyeri olan musampa'da israr edilmelidir.hafta sonu antalyaspor la oynanacak mac buyuk onem tasiyor.

sirius
09-11-2006, 22:21
Artık Musampa,Marcelinho,Gökdeniz,Stepanov olmazsa olmaz
Musa,Zimek ,Ömer Rıza olursa olmaz
Diğerlerinede Ziya Hoca karar versin:cool:

sirius
12-11-2006, 19:33
Durum gittikçe dahada vahimleşiyor.Ziyada bir sistem oluşturamadı.
Takım iyi bir onbirle başladıaslında,Fatih, zimkovyak,musa,celelleddin,ömer yoktu. Ancak ikinci yarı Mustafayı çıkarıp Musayı alınca az olan galip gelme ihtimalini yok etti Ziya Doğan,halbuki Hasanın yerine Musampayı alabilirdi.

Son maçlara arada tv maç esnasında Zimkovyakı gösteriyor.Adam gülüyor,neşeli keyfi yerinde .Ben daha gerginim ondan,ilginç!!!

Fener yukarda çok avantajlı,Beşikteş dan daha iyisini bekliyordum.Ankara takımlar çok iyi.

.......Özlediğimiz Trabzon hep hayal olarakmı kalacak.....

STH-TRUE
12-11-2006, 22:58
Ben maç izlemeyi bıraktım...Sinir katsayılarım inanılmaz artıyor...

"Hayırlısıyla şu devreyi bir atlatabilsek...İkinci devre takım çok daha iyi olacak." Bu lafı Ziya doğan yaklaşık dört hafta önce söyledi: Bu laftan sonra,Eskişehir maçı hariç dört haftada galip gelemedik; üstelik üç de sıradan takıma yenildik...İlginç...Ziya Doğan ya müneccim,ya da takımına inanmıyor..Elindeki yeteneklerin farkında değil...Kadro yapısı istediği savunma ağırlıklı-tempolu-mücadeleci futbolu oynatmaya müsait değil, ama; ben illa bu şekilde takım kuracam diye tutturuyor...O da olmuyor...Olmayınca da sinirlenip abuk subuk işler yapıyor...Kendini de yıpratıyor, takımı da...

Neyse...İlk yarı bitti-bitiyor... gelsin ikincisi...

Herkese saygılar...

key
13-11-2006, 13:31
Ben maç izlemeyi bıraktım...Sinir katsayılarım inanılmaz artıyor...

"Hayırlısıyla şu devreyi bir atlatabilsek...İkinci devre takım çok daha iyi olacak." Bu lafı Ziya doğan yaklaşık dört hafta önce söyledi: Bu laftan sonra,Eskişehir maçı hariç dört haftada galip gelemedik; üstelik üç de sıradan takıma yenildik...İlginç...Ziya Doğan ya müneccim,ya da takımına inanmıyor..Elindeki yeteneklerin farkında değil...Kadro yapısı istediği savunma ağırlıklı-tempolu-mücadeleci futbolu oynatmaya müsait değil, ama; ben illa bu şekilde takım kuracam diye tutturuyor...O da olmuyor...Olmayınca da sinirlenip abuk subuk işler yapıyor...Kendini de yıpratıyor, takımı da...

Neyse...İlk yarı bitti-bitiyor... gelsin ikincisi...

Herkese saygılar...
sayın sth-true bu tipte yazılarınızı trabzonspor sportif aş.forumundada bekliyoruz.ayrıca takım bence çok kötü.takımda yabancılar hiç top oynamıyorlar.bugün süper ligde biz hariç hemen hemen her takımın pek çok golünü yabancı oyuncular atarken bizimkiler ya sahada geziniyor yada 16 kişilik kadroya bile giremiyor.takım sanki yabancı oyuncusuz oynuyor.az daha dünkü maçta kaybediliyordu.ayrıca ben kupa maçlarına 2.takımla çıkılması taraftarıyım.çünkü hafta ortası kupa maçında yorulan1.takım hafta sonu ligde kötü sonuçlar alıyor.avrupa'da bile pek çok takım kupa maçlarında bir sürü yedek oyuncu oynatıyor.sizce önümüzdeki hafta sivas maçınıda kaybedersek neler olur?ben sanki artık ligde farklı bir hedef için mücadele edilecek havası seziyorum:aglayan: siz de aynı havayı alıyor musunuz?

gokmavi
23-11-2006, 18:20
bence olay formada. kappa formalarina geri dönelim bakin o zaman ne oluyor :)

saka bir yana, yakin dönemde futbolculardan hamili, abdullahli; baskanlardan atay aktuglu dönemleri ariyorum.
yine de; bu takimin ismine inancim, takimin ligde kalip kalmamasini tartisma konusu yapmayacak kadar tam.

sahada yürüyenler, istanbul hastalari, yüregi ile oynamayanlar gönderilir, isle düzelir. birinci ile arada kac puan var? daha önce de bu farklar kapatilmadi mi?

ÇAKAL
25-11-2006, 00:54
ÖZÜNÜZE dönmedikten sonra fayda yok..............bi laf vardır...''el elin eşeğini türkü söyleyerek güdermiş''.......sokaktaki nineden teknik diröktör ,sokaklarında çocuklarının her biri yıldız adayı olacak bir şehir ancak bu kadar kötü yönetilir..........futbolda sahada bence 3 kural vardır......1-defansta sağlam ikiuzun (stumpf-götz---uche-högh) 2-ortada iyibir top dağıtıcı ve sert orta kesebilen sağve sol açık (hagi-h.ünsal-arif-------------ünal-abdullah-hami) 3-uzun boylu forvet(hakan-nobre)....gerisi amele olacak.....bitti.............Trabzon sokaklara bi kamyon para dökene dek fatih tekkeden gelen parayla bile istese 3 takım daha kurardı...........anadoluda kendini göstermek için yırtınan binlerce herşeye aç genç dolu.....hala suyu çıkmış adamların peşinde koşuyorlar................alsınlar ankaradan ceyhunu takımı hiç olmazsa bu seneliğine biraz toparlar............yoksa feneride yense bi moh olmaz bu takımdan...........SEVGİLER TÜM trabzon SEVENLERE__________

sirius
11-12-2006, 11:36
Uzun bir aradan sonra maç kazandık.
İyi tarafı daha önce iyi olan Gökdeniz,Stepenov gene iyiydi
Dökülen Marcel bu sefer iyiydi
Dengesiz Jefferson iyiydi
Umut çalışkan kendini geliştirmeye çalışıyor
Bence Musampa iyi bir futbolcu artık sürekli oynamalı
Musa büyük bir futbolcumudur,nasıl oynar anlamıyorum,bilen biri anlatabilirmi
Zimkovyak oynamak istememiş,hep söylüyorum bu heriften yarar yok diye.Para ederse satılmalı,etmezse paf takımına falan göndermeli öyle kolayca gönderilmemeli bence

Maç seyretmeyim demiştim ama genede tüm maçlarını seyrettim,bağımlılık yapmış:D

sirius
11-12-2006, 16:37
Bölge futbol bölgesi..
Takımda oynayan , göze batan bir,birkaç genç olmamasıda ilginç
Buda teknik kadronun işi herhalde

key
14-12-2006, 10:24
ara transferde cok dikkatli olunmali.symec gidecekse gitsin.yeni alinacak oyuncular yerli olmali.sezon ortasinda iyi yabanci bulmak herhalde cok zordur.alinacak yerli oyuncular 3 buyuklerde ilk onbirde oynatilmayan hatta klubede bile oturmayan ama genc ve yetenekli futbolcular olabilir.ornek galatasaraydan Ozgurcan,Aydin, buyuk yetenek Carrusca ve daha nice FB li ve BJK de mukaveleli ama oynatilmayan genc oyuncu.3 buyukler yetenekli olmayan genc futbolcularla mukavele yapmaz. hadi alalim su CARRUSCA yi cimbom dan.bu oyuncu maradona gibi yetenekli topcu ama Gerets bunun farkinda degil.

minervax
14-01-2007, 01:52
marcel gitti iyi oldu. takım bir kişi eksik oynuyordu. bi de köylü yönetim giderse süper olacak.

key
14-01-2007, 13:03
Marcelinho'nun gitmesine bende cok sevindim...adam bir kere hic kosmuyor sadece sahada geziniyordu..ehh bir takimda savunmasinda gedik vermeden kolay kolay pozisyona bile giremiyordu.. :mad:

Almanlarin ona basinda yazilan miktarda parayi nasil verdiklerini hala anlamis degilim..her neyse bence biz iyi kurtulduk..hem yasi da bayagi kemale ermis valla simdi satilmasa elde kalirdi.. :gulen:

artik onun yerine soyle genc ve yetenekli bir oyuncu alalim..ben daha once de yazdim simdi bir daha yazacagim..Galatasaray'dan CARRUSCA yi kiralayalim..yani en azindan kiralamayi deneyelim belki verirler..CARRUSCA cok hirsli,yetenekli ve genc bir futbolcu..bu oyuncuyu UMUT BULUT ile dusunuyorumda..

diger alinacak savunma oyunculari ve bu ikisiyle sampiyonlugu bile zorlariz..haydi degerli yonetimimiz bize CARRUSCA yi alin...

sirius
16-01-2007, 17:03
Marchel ve zimek in gitmesi iyi oldu
Erdinç in gelmesi iyi, Erdinç savunmanın en iyilerindendi
Ayman ve Risp'de alınmış, bu iki oyuncuyu tanıyan biraz bilgi verebilirmi
Saygılar

key
19-01-2007, 13:09
Marchel ve zimek in gitmesi iyi oldu
Erdinç in gelmesi iyi, Erdinç savunmanın en iyilerindendi
Ayman ve Risp'de alınmış, bu iki oyuncuyu tanıyan biraz bilgi verebilirmi
Saygılar

sayin sirius yeni gelen bu 2 oyuncuyu bende soyle alici gozle hic izlemedim ama haklarinda edindigim bir kac bilgiyi seninle paylasayim..oncelikle Risp Genclerbirligine gelmeden once Isvec'in Goteborg takiminda oynuyormus..Genclerbirliginde son iki sezondur oynuyor ve butun maclarda ilk onbirde 90 dakika oynamis..Ayman ise Genclerbirliginden once Malatyasporda oynamis..orta saha oyuncusu..ikiside eminim iyi oyunculardir cunku sonucta ligde ilk yariyi 5.sirada tamamlamis ve TS yi 3-0 yenmis bir takimdan geliyorlar.ancak alinan tum oyuncular defans yada defansa donuk..ama bence bizim takimin ofans yani hucumdada problemleri var ve de olmaya devam edecek..Marcelinho'nun gidisiyle golcu oyunculara pozisyon hazirlayacak oyuncu problemi oldugunu dusunuyorum..buna da en iyi cozum Galatasaray 'li CARRUSCA..CARRUSCA bizim UMUT a ne goller attirir hayal bile edemiyorum..bir de CARRUSCA' yi kiralasak bence bu takim sampiyonluga bile oynayabilir..biliyorsun CARRUSCA dunya futbolunun efsanevi ismi MARADONA nin en buyuk yildiz adayi olarak gosterdigi 3 futbolcudan biri..

sirius
19-01-2007, 15:09
Sn. key
Cevabınız için teşekkürler.
Takımın savunma yönüde hücum yönüde zayıftı,bu değişikliklerle savunma yönü en azından daha iyi olacak. Hücum tarafında marcelin zaten bir katkısı olmadı,iyi bir Gökdeniz ve Yattara ,iyi organize olan bir orta sahada hücuma katkı sağlar.
Carusca yı ben tanımıyorum,ama söylediğiniz gibi bir oyuncu şüphesiz çok yararlı olur.
Tabi birde en büyük sorun Trabzon a uyum kolay olmuyor biliyorsunuz
Saygılar

fiktif
24-01-2007, 13:32
Ziya hocadan son haber :

****** " ''İLERDE TOP TUTAN OYUNCUYA İHTİYACIM VAR''-

Doğan, ileride top tutan bir oyuncuya ihtiyaçlarının bulunduğunu söyledi.

Bu konuda çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Doğan, ''Yattara, tam istediğimiz seviyeye geldiği, Gökdeniz hareketlendiğinde onlara top atacak, top tutan, gol yeteneğinde olan bir oyuncuya ihtiyacımız var. Yönetim kurulunun bu konuda çalışma içinde olduğunu biliyorum. Bu konuda yönetim çalışmaları sürdürüyor. İnşallah olumlu olacak'' diye konuştu. " ********

Sizinde belirttiğiniz gibi CARRUSCA tipinde oyuncu arıyorlar..ama bence GS son GS-Denizli maçındaki süper oyunundan sonra Carrusca ' yı artık kiraya vermez....
Ben Ankaragücü ' lü Ceyhun isminide duyuyorum.....bence en çalışkanı ve kente uyum sağlayacak olanı hangisi ise o olsun....ayrıca transferler konusunda yönetime ve Ziya hocaya çok güveniyorum....
bence şu anda Trabzonspor 'un mevcut kadrosu bazı İstanbul takımlarından daha iyi.....bu sene olmazsa bile seneye şampiyonluk neden olmasın ?
bence burada en önemli nokta Ziya hocaya uzun bir zaman vermek....Avrupa ' da istikrarlı ve başarılı takımlar bir teknik direktörle en az beş yıllık mukavele yaparak işe başlıyorlar...
bence bu konuya dikkat etmeliyiz...çünkü sonuçta bu takımı sezon başında Ziya hoca kurmadı...Ziya hoca takımı şimdi kuruyor yani bir anlamda işe yeni başlıyor....
benim burada yönetimden ve taraftardan en büyük isteğim Ziya hocaya sonuna kadar güvenmek ve uzun bir zaman vermek....sonunda başarının geleceğine eminim.....

sirius
24-01-2007, 15:46
Sn. fiktif

Şu an itibariyle size tamamen katılıyorum.
Ara dönemde yapılan transferler , geleniyle gideniyle olumlu. Ziya Doğan'a güvenim yavaş yavaş artıyor.Ceyhun'u transfer edebilirlerse bencede çok olumlu olur , iyi ve dengeli bir iskelet oluşmuş olur ilerki dönemlerdede en fazla bir iki transfer yeterli olur

Saygılar

key
27-01-2007, 22:37
takimda Marcelinho ' nun gidisiyle hucuma donuk yaratici oyuncu eksikligi var..Ankaraguculu Ceyhun iyi bir secim ancak transfer gerceklesemeyecekse bu yer icin diger alternatifler degerlendirilmelidir..gerci takimlar su anda ellerinde olan iyi oyunculari hakli olarak devre arasinda satmaya yanasmayabilirler..

Ara transferinde bitmesine az kalmasi hususunu da dikkate alarak, bari hic olmazsa bu mevki icin Galatasaray li ERGUN PENBE dusunulebilir..en azindan bu sezonu kurtarmak amaciyla sezon sonuna kadar kiralanabilir..hem maliyetide yuksek olmayabilir cunku zaten bu oyuncu Galatasaray'da kadro disinda..takimda bir zamanlar GS de oldugu gibi Hagi pozisyonunda, hem takima agbilik yapar,hem tecrubesinden yararlanilir hem de hucum oyuncularina kritik paslar atabilir ayrica sol ayagini da cok iyi kullaniyor..ben Ergun ' un Marcelinho'dan bir eksigi oldugunu dusunmuyorum..hatta bana gore Ergun'un fazlasi bile vardir...

key
29-01-2007, 01:49
sayin arkadaslar, bahsettigim konu bugunku macta da ortaya cikti..Takimda hucum hatti maalesef etkili degil...koskoca Kayserispor maci boyunca rakip kaleye atilan 2 sut var, savumaya yeni transfer edilen Risp cok kritik yerlerde cok kritik hatalar yapiyor ve topa mudahalelerde faullu hareketler yapiyor ve nitekim de bugunku penaltiyi da bu sekilde yaptirdi..Allahtan kaleci penaltiyi kurtardi ve en azindan 3 puani Kayserispor'un almasini engelledi..
Ara transferin bitmesine birkac gun kaldi...Takimda ileride oynayan oyunculara pozisyon hazirlama gorevinde olan 2 oyuncu satildi : symec ve Marcelinho ...peki yerlerine kim alindi hic kimse... arkadaslar bugunku macta takim gol pozisyonuna bile giremedi..Hucuma hareket getirebilecek cok acil bir oyuncu alinmasi gerekiyor..eger bu tipte oyuncu alinamazsa Trabzonspor'u bu ligde cok zor gunler bekliyor..Karadeniz firtinasinin bugun boyle mi olmasi gerekirdi ? bugunku macta Karadeniz firtinasi bu maci rahatca almaliydi...bana gore oyuncu transferi cok acil yapilmalidir...

ÇAKAL
29-01-2007, 02:26
Key dostum Allah kolaylık versin,işiniz zor.
Size kuvvetli bi hoca lazım,üfürüğü bol,nazar değmiş.
Sevgiler.

ayhan53
29-01-2007, 12:06
Key dostum Allah kolaylık versin,işiniz zor.
Size kuvvetli bi hoca lazım,üfürüğü bol,nazar değmiş.
Sevgiler.

OFLU HOCANIN BİLE NEFESİ YETMEZ O İŞE

sirius
30-01-2007, 20:25
Ceyhun transfer edilmiş.
Murat Ocak kiralık olarak verilmiş.Keşke Murat'ın yerine Ömer Rıza,Celalettin yada Fatih Akyel verilebilseydi.Ama kiralık verilmiş,takımdada form tutamamıştı.
Netice itibarıyla Ceyhun Ankaragücü'ndeki formuyla takıma katılırsa iyi ve yararlı bir transfer.

fiktif
31-01-2007, 10:15
Ceyhun transfer edilmiş.
Murat Ocak kiralık olarak verilmiş.Keşke Murat'ın yerine Ömer Rıza,Celalettin yada Fatih Akyel verilebilseydi.Ama kiralık verilmiş,takımdada form tutamamıştı.
Netice itibarıyla Ceyhun Ankaragücü'ndeki formuyla takıma katılırsa iyi ve yararlı bir transfer.

evet Murat Ocak iyi futbolcuydu....Keske Fatih Akyel gitseydi....

sirius
31-01-2007, 21:48
Bugün,çok kötü hava şartlarında oynanan maçı kazandık.
Ziya Doğan iyi bir kadro sürdü sahaya,yalnız Mustafayı çıkarıp Erseni alması çok doğru oldumu bilmiyorum.

Nihayet Ufukhan(Musa bu mevkide oynayamaz) ve Cem takımdaydı, bu ikisi daha çok oynamalı.Erdinç iyiydi ve hatta Celalettin beklediğimden iyiydi.
Neticede takım mücadele etti ,pozisyona girdi ,gol kaçırdı,bir tane atabildi,olumlu sinyaller alıyoruz.Ceyhunda katılırsa dahada iyi olur
Şu anda geç ve zorda olsa iyi bir iskelet oluşturuldu ve artık Ziya Doğan gitsin lafı telaffuz edilmemeli.
Herkese selam ve saygılar

fiktif
01-02-2007, 22:48
ÖZÜNÜZE dönmedikten sonra fayda yok..............bi laf vardır...''el elin eşeğini türkü söyleyerek güdermiş''.......sokaktaki nineden teknik diröktör ,sokaklarında çocuklarının her biri yıldız adayı olacak bir şehir ancak bu kadar kötü yönetilir..........futbolda sahada bence 3 kural vardır......1-defansta sağlam ikiuzun (stumpf-götz---uche-högh) 2-ortada iyibir top dağıtıcı ve sert orta kesebilen sağve sol açık (hagi-h.ünsal-arif-------------ünal-abdullah-hami) 3-uzun boylu forvet(hakan-nobre)....gerisi amele olacak.....bitti.............Trabzon sokaklara bi kamyon para dökene dek fatih tekkeden gelen parayla bile istese 3 takım daha kurardı...........anadoluda kendini göstermek için yırtınan binlerce herşeye aç genç dolu.....hala suyu çıkmış adamların peşinde koşuyorlar................alsınlar ankaradan ceyhunu takımı hiç olmazsa bu seneliğine biraz toparlar............yoksa feneride yense bi moh olmaz bu takımdan...........SEVGİLER TÜM trabzon SEVENLERE__________

sayın cakhall bu forumda ilk Ceyhun lafını sen ettin.......bence çok iyi bir tahmindi ve seni bu tam isabet tahmininden dolayı kutluyorum.......forumda başka isimlerden bahseden arkadaşlar da oldu ancak senin tahminin tuttu.......belki de tahminden de öte klube yakın kaynaklar da eğer forumu takip ediyorlarsa belki onlarda tuyoyu senden aldılar........tabii bunu hiç bir zaman bilemeyiz....... benim sormak istediğim ceyhun' u hangi özelliklerinden dolayı TS ye tavsiye etmiştin ????? ülkemizde bu kadar futbolcu varken sadece tek bir isimden bahsettin ve bu isim transfer edildi.....sana sadece Ceyhun isminden bahsettiren Ceyhun ' u sadece FB de bir zamanlar oynadığı futboldan dolayı mı düşündün yoksa onu son zamanlarda Ankaragücünde de izlemişmiydin ???? TS klübünün internet sitesinde yayınlanan Ceyhun ' un geçmişine bakınca pek çok değişik takımda futbol oynadığı görülüyor.......sence bu kadar çok takım değiştirmesinin sebebi ne olabilir ????
cevapların için çok mersi...

key
04-02-2007, 14:38
yani kendi kendime diyorum acaba su TS bu Vestel macini alipta bize guzel bir surpriz yapar mi ? diye ama nerdee !! hani en kotu bir takim bile yenilir yenilir gider bir maci da surpriz bir sekilde alir...yani bu durum futbolun dogasinda vardir...ama maalesef bizim TS futbolun dogasina bile kafa tutuyor..

sn. Ziya hocanin istedigi butun transferler yapildi.. Ayman dedi , Ayman alindi... Risp , Ceyhun, Erdinc dedi onlar da alindi.. yani yonetim daha ne yapacak ben bunu anlamiyorum arkadaslar.. ara transferde hocanin istekleri dogrultusunda neredeyse takimin yarisi degisti ve yenilendi...ama hala aranan ve ozlenen Trabzonspor ortada yok... :grrr:

benim simdi merak ettigim birkac konu var arkadaslar.. birincisi TS takimi ne zaman artik her maca ayni ideal 11 i ile baslayacak..her mac hangi futbolcunun oynayacagini bilmek icin yazi tura atmak gerekiyor.. :grrr:

ikinci konu : bizim takimda Musampa diye bir oyuncu var..bu oyuncu ile 1 yabanci kontenjani kullaniliyor...ama bu oyuncu bir turlu oynatilmiyor yada oynatilirsa son 10 yada 15 dakikada oyuna sokuluyor..madem bu oyuncu oynatilmayacakti peki neden ara transferde bu oyuncu satilmadi ? ve yerine kontenjani dolduracak ve oynatilacak bir yabanci alinmadi...yada eger oynatmak icin takimda tutulduysa neden oynatilmiyor ? neden hep son dakikalarda oyuna sokuluyor ? :grrr:

bence bundan sonra top artik sadece teknik yonetimde..takim kac mactir gol bile atamiyor...eldeki golculere bakiyorum :

UMUT : gecen yil Ankaragucunde oynarken ligde tam 16 gol atmis..1. lig icin oldukca yuksek gol sayisi..

ERSEN : bu oyuncu da diger Anadolu takimlarinda yillik ortalama 11 - 12 gol atan bir oyuncu..
diger takimlarda bu kadar gol atan bu golculer Trabzonspor gibi yuksek hedefleri olan bir takimda gol sorunu cekiyor..

tamam simdi Ceyhun alindi ve sanirim bundan sonra hucumda Ceyhun sayesinde daha cok pozisyon uretilebilecek ama Musampa yi da neden kullanmiyoruz ? Musampa gibi yildiz sayilabilecek bir oyuncu sahada yuruse bile yeter..hem ayrica bu oyuncunun ne kadar duzgun frikik attigini da gecen maclarda gorduk...ben artik teknik kadrodan daha iyi bir Trabzonspor yaratmalarini bekliyorum..kimse kusura bakmasin ama bu klup bu sonuclari haketmiyor..:grrr:

minervax
05-02-2007, 00:26
ziya doğan için ziyan doğan diyorlar ts forumlarında. bu futbol için zarar doğan demek daha makul. ha bu arada yönetim isitifa.

sirius
05-02-2007, 15:02
Arkadaşlar düşüncelerinize önemli ölçüde katılıyorum, bu kadro iyi bir kadro ancak şu anda Ziya Hoca gitse kim gelecek ?
Şenol Güneş,Giray Bulak,Samet Aybaba.. bunlardan hoca olmaz,şu anda yararlı olacak bir hoca bulmak zor.Bu bakımdan sezon Ziya Doğanla tamamlanmalı.Takım kritik yerlerde ligde ve kupada.:bad: :grrr:

ÇAKAL
11-02-2007, 16:51
Bugün oynarsa Ceyhun şov izleriz diye düşünüyorum.Sevgili fiktif kaçırma maçı.

zamanlama
11-02-2007, 18:31

Ceyhunu bilmesine biliyonuz ama göndermeye gelince gönderiyonuzda :D :D

sirius
11-02-2007, 21:26
Budur.
Devamını bekliyoruz:)

fiktif
11-02-2007, 22:45

selam cakhall, Ceyhun konusunda yine dogru bildin........bu cok isabetli tahminin icin tebrikler.........sen hic kimse Ceyhundan bahsetmezken onun isminden bahsettin........gecmiste Ceyhun'un hangi ozelligi seni bu kadar etkiledi ???? 2 gol ve harika bir oyun ........ Basta Yonetim ve Ziya hoca olmak uzere herkesi kutluyorum.......

ÇAKAL
16-02-2007, 18:51
Ooooofffff ooofffffff ,bi yanda yandan memleket Denizli,bi yanda da bi kucak hissesi kucakta bekleyen Trabzon.

Gönül paradan yana ağır basayiii.:yes: :yes:

sirius
18-02-2007, 20:33
Zorda olsa (kolay maçmı var) devam:) :yes:

ÇAKAL
19-02-2007, 14:03
Haftaya da kartalın kafasını kopartır,kağıtları 4.60 tan satarız.:oley: :oley:
Şans ya Gökhan Zan da sakatlandı,Avni Akerde Ceyhun şova devam.Pazara şovu kaçırmayın.:yes:

AAAcemi
19-02-2007, 14:10
2 hafta üst üste 2 galibiyet nasıl da sevindrdi hepimizi.
Başarıya hasret kaldık offf OF

ÇAKAL
24-02-2007, 10:18
Kendinizi küçük görmeyin,sizin 3 gol atıp galip geldiğiniz takım gelip İstanbul'dan 1 puanı baarta baaarta aldı.İş kafada bitiyor.Fayton feneri gibi taşımazsan kelle her zaman işe yarar.Gün artık sizin gününüz,dik durun dostlarım,her ne kadar kanarya olsak ta serde anadoluluk var.Hepinize sevgiler.

zamanlama
24-02-2007, 10:49
Kendinizi küçük görmeyin,sizin 3 gol atıp galip geldiğiniz takım gelip İstanbul'dan 1 puanı baarta baaarta aldı.İş kafada bitiyor.Fayton feneri gibi taşımazsan kelle her zaman işe yarar.Gün artık sizin gününüz,dik durun dostlarım,her ne kadar kanarya olsak ta serde anadoluluk var.Hepinize sevgiler.

Geç bunları hemşoo :D Galatasaray berabere kaldı tek yakın rakip Bjk kaldı onuda trabzon yensin iyice rahatlıyalım hesapları yapıyon :D önce şu antalyayı yeninde siz :p

sirius
24-02-2007, 23:50
Muhteşem taraftarı ve stadı izlerken
Tolga biraz güvenini kaybetmiş görünürken
ilk yarı iki fark yiyince
Yan masada bjk lılar şarkı söylerken
Biz yerimizde kıvranırken
Fırtına esti
Dünyalar kaçtı
Yüzümüz güldü
Budur:grrr: :yes: :party:

N.F.K
25-02-2007, 13:20
gururlandık dün...2. olursak hiç şaşırmayın şurda ne kaldık ki....

prekazi
25-02-2007, 15:25
İnşallah Karadeniz'imizin bu değerli kentini ligde 2. göreceğiz...

STH-TRUE
25-02-2007, 16:26
Ersen Martin'in attığı golden sonra seyircinin bir tanesi Ziya Doğan'a su şişesi fırlatmış. Herhalde kaba bir şekilde "İlk yarı aklın neredeydi?" diye sormak istemiş.(!)Sorduğu soru doğru,ama; sorma biçimi yanlış...

Her hocanın kendi oyun stratejisini uygulamak istemesi kadar doğal bir şey olamaz. Günümüz futbolunda takım savunmasının önemini inkar edecek halimiz de yok. Ama ben (Beşiktaş maçından bağımsız söylüyorum) sıradan Anadolu takımlarının 7-8 kişiyle bizim kalemize gelirken, bizim 3-4 kişiyle rakip kaleye gitmeye çalışmamızı içime sindiremiyorum.

Her maçta defansı sağlam tutup kontrataklarla (Kişisel becerilerle) gol atmaya çalışmak, her ne kadar bu sene bu hedeften bir hayli uzaklaşmış olsak da, Tspor gibi şampiyonluk hedefleri olan bir takımın oyun anlayışı olmaz-olamaz..

Tspor' da dikkatimi çeken noktalardan biri de büyük bir çoğunluğu rakibe gitmesine rağmen, defansta oynayan oyuncuların ısrarla uzun top atmaları (rakip baskısı yokken topu dan-dun ileriye vurmaları) ve benzer şekilde kalecinin degaj kullanması ve kendine atılan geri pasları kontrolsüz bir şekilde ileriye vurması...Kuşkusuz bu durumun moral-motivasyon ile yakından ilgisi var ve son üç maç da alınan galibiyet, bu açıdan takıma olumlu yansıyacaktır. Yalnız maç izlerken dan-dun ileri atılan toplar aşırı derecede rahatsız ediyor beni. Hem takımın forvetini gereksiz yere yoruyor, hem de kazanana kadar alnımızın damarı çatlayan topu kolayca rakibe teslim etmiş oluyoruz..

Benim görmek istediğim Tspor, en azından kendi sahasında oynadığı maçlarda oyunu rakip yarı sahaya yığan ve rakibin ona karşı önlem aldığı bir Tspor..

İlk yarıda izlediğim maçlar, bol kanlı korku filmleriydi. İkinci yarı maçları gerilim-psikolojik gerilim filmi..Oysa ben aksiyon-macera seyretmek istiyorum...

Son olarak, dünkü maç lehimiz sonuçlanmış olsa da, bir çok olumsuzluk adeta sırıttı: kaleci-defans problemleri-orta sahada top çevirememe..Karşımıza çıkan her takım Beşiktaş gibi katırın yavru vermesini bekleyen bir takım olmayacaktır.

Herkese saygılar...

sirius
28-02-2007, 21:28
Kupada yola devam:sarhos: :party: :party:

Ligde önümüzde iki zor maç var, sonuçlar ligdeki hedef yada hedefsizlik açısından güçlü ipuçları verecek:düsün:

ÇAKAL
04-03-2007, 15:36
Hedefimiz Avrupa

Trabzonspor Basın Sözcüsü Zeyyat Kafkas, Konyaspor ve Galatasaray maçlarından 6 puan toplamaları halinde lig ikinciliği için şanslı duruma geleceklerini söyledi. Kafkas, Türkiye Kupas'ında ise yarı finalde Beşiktaş'la eşleşmeyi umduğunu belirtti.

http://www.yenisafak.com.tr/spor/?t=04.03.2007&q=1&c=6&i=32980&Hedefimiz/Avrupa

sirius
04-03-2007, 20:33
Kupada yola devam:sarhos: :party: :party:

Ligde önümüzde iki zor maç var, sonuçlar ligdeki hedef yada hedefsizlik açısından güçlü ipuçları verecek:düsün:

Ligdede devam....?
:party: :sarhos: :party: :sarhos: :party: :sarhos:

Zao
09-03-2007, 00:15
kurbanım trabzon a ...... hiç hissesini almasam da....

ÇAKAL
09-03-2007, 13:45
Yarın Hakan ŞÜKÜR oynamazsa işler tıkır olur,oynarsa sakat.Cinconu yenerse de hesaplar değişir,tabii benim hissede satış noktamda.:oley: :oley:

minervax
10-03-2007, 20:55
Yattara iki hafta daha yok :cry: :cry:

Yildizsever
11-03-2007, 00:00
Galatasaraylı taraftarlar, takımlarının Turkcell Süper Lig'de Trabzonspor ile yarın oynayacağı karşılaşmaya büyük ilgi gösterirken, müsabakanın biletleri tükendi.

Sarı-kırmızılı kulübün sezon başında kombine olarak sattığı yerler haricinde satışa sunulan biletlere taraftarlar büyük ilgi gösterdi.

Ali Sami Yen Stadı'nda yarın oynanacak karşılaşma için kapalı tribün 30, kale arkası tribün ise 11-13 YTL arasında Biletix'ten hafta içinde satışa çıkarılan biletlerin tamamının satıldığı açıklandı.

http://img251.imageshack.us/img251/1592/10180521ns4sr3.png

Yattara...
Trabzonspor Sağlık Kurulu Başkanı Köksal Güney, İbrahim Yattara'nın kaburgasında oluşan küçük bir çatlak nedeniyle 2 hafta sahalardan uzak kalacağını söyledi.

Kulübün resmi internet sitesine açıklama yapan Güney, Yattara'ya uygulanan yoğun tedaviye rağmen ağrılarında beklenen düzelmenin gerçekleşmediğini ifade ederek, "Yattara'ya çektiğimiz ince kesit CT tetkikinde kaburgasında çok küçük bir çatlak tespit ettik. Bu oyuncumuz 2 hafta sahalardan uzak kalacak" dedi.

Sağ diz ön çapraz bağlarında yırtık tespit edilen Lars Fredarik Risp'in, dün ülkesi İsveç'in Göteborg kentinde IFK Kliniği'nde İngiltere Milli Takımı eski doktoru olan Leif Sward tarafından başarılı bir operasyondan geçirildiğini kaydeden Güney, "Ameliyat istediğimiz düzeyde geçti. Risp rehabilitasyon çalışmalarına Pazartesi gününden itibaren başlayacak. Bu oyuncumuzun da sahalara dönmesi 4-6 ay kadar süre alacak" diye konuştu.

sezaiozener
11-03-2007, 00:26
Hey gidi ....alikemal li. turgaylı.cemilli günler .sahaya cıkarken 1-0 önde cıkardı
spor toto oynayan herkezin banko cekdigi günler...
sadece biraz ruh lazım.. şu anda da iyi gidiyoruz .hadi cocuklar sizi göreyim...

Yildizsever
11-03-2007, 18:35
http://img180.imageshack.us/img180/8290/10180521ns4uj1.png
Paf Takımı deplasmanda 1-0 olarak kaybetmiş!

zamanlama
11-03-2007, 19:05
http://img180.imageshack.us/img180/8290/10180521ns4uj1.png
Paf Takımı deplasmanda 1-0 olarak kaybetmiş!

atakımıda üzecek inşallah :D

sirius
11-03-2007, 22:57
Ligdede devam....?
:party: :sarhos: :party: :sarhos: :party: :sarhos:

parti bitti. Ligde hedef yok.

hedef kupa,ligde ilk beş ve gelecek yıl. Fener şampiyon,bjk sürpriz.

minervax
12-03-2007, 01:26
atakımıda üzecek inşallah :D

Sn zamanlama,

Burası Trabzonsporlulara özel, halka açık bir topik. İstanbul takımlarının topiklerinin neden genele açılmadığı yaklaşımınzdan açıklığa kavuşuyor. GS' yi tebrik ederim. Inşallah maaşallahlı cümleler kurmam.

STH-TRUE
12-03-2007, 23:13
İki karambol golü yiyip tartışmalı bir gol atsak da bence dünkü maçın hakkı beraberlikti..

Yalnız Musa'ya çok üzüldüm..Ama dirayetli çocukmuş helal olsun: İki yerden ayağı kırılmış, gıkı çıkmadı çocuğun...

En kısa sürede iyileşmesini temenni ediyorum ve acil şifalar diliyorum...

key
18-03-2007, 20:39
bence bu takimda Umut oynamiyorsa golu ve galibiyeti unutun gitsin. Ersen Martin le gol atmamiz rastlantilara kalmis. 40 yilda bir hava topu gelecekte o kafa vuracakta , o kafa kaleyi tutacakta , kaleciyi gececekte gol olacakta vs. yani bir gol atana kadar pek cok tesadufun yanyana gelmesi gerekiyor. Trabzonspor gibi sampiyonluga oynamasi gereken bir takimda sadece 1 golcuyle sezon mu gecer arkadaslar ? hadi UMUT ta sakatlansaydi ve BJK, Denizli maclarinda o golleri atmasaydi ne olacakti ? cikarin bakalim o UMUT un golleriyle gelen; 6 puani su andaki mevcut puandan geriye ne kaliyor ? bu isler sadece Yattarayla falan olmuyor. dun gorduk sadece Yattara ile ancak yatiyoruz. :grrr:

Gelecek sene sampiyon olmak istiyorsak, bence once dogru duzgun bir hucum oyuncusu daha alinmasi gerekiyor. benim bu yere onerim eski Fenerli ve su anda Anderlecht ' te yedek olan SERHAT AKIN. eger pahaliysa veya gelmek istemezse vs. o zaman Caykur Rize ' ye yeni transfer olan yine eski FB li ZAFER BIRYOL.. o da olmazsa Antalyaspor da COSKUN diye bir golcu var. yada baska birisi de olabilir ama seneye tek golcuyle bu lig gitmez. :grrr:

sonra bu Musampa, yedek kaleci Jefferson ne ise yararlar ? bunlar bence gonderilmelidir. :grrr:

ve sirf yabanci kontenjani dolsun diye de yabanci alinmamalidir.dısaridan iyi yabanci bulunamiyorsa yurticinde oynayan yabancilara bakilabilir. :)

minervax
08-04-2007, 23:34
vamos bien

minervax
11-04-2007, 21:48
qua vadis

sirius
15-04-2007, 18:05
Bugüne kadar Ziya Doğana destek olduk, sürekliliğe inandık.
Ama, geldiğimiz nokta itibarıyla görünen oki Ziya Doğan bu işi bilmiyor.Ziya Doğan gitmeli diyen arkadaşlar haklıymış. Hatta Ziya Doğan gidip bir bakkal yada manav dükkanı açsa daha iyi olur,mandıracılıkta olabilir.

Trabzona gelen oyuncunun ya bir tarafı kalkıyor,yada futbolu köreliyor, yada köreltiliyor,buna bir çözüm bulacak adam lazım, yoksa kim gelirse gelsin birşey değişmiyor.

İyi bir hoca lazım ama kim?
Giray Bulakla samet aybabayla ... olmaz ,ama kim?

Sezon kaybedildi ,birşeyler yapılmalı, yoksa seneyede umutsuz gireceğiz

shipbroker61
25-04-2007, 18:43
Buyuk takimiz tabi ki ama bunun lafta olmadigini gostermemiz icin bu aksam Kayseriyi eleyip kupanin bir ucundan yakalamamiz lazim.

Haydi Trabzonum, senin buyuklugunu tartisma gafletinde bulunanlara ver cevabini bu aksam

Sonuna kadar, hep birlikte seninleyiz .....:super:

STH-TRUE
25-04-2007, 23:28
Bir tane de kritik maçı adam gibi bitir be...

Bir takım yener-yenilir-berabere kalır...Futbol bu.. Yenmek de var, yenilmek de... Ama ligin sondan ikinci takımına (ki bu takımda savunma yapmaktan ve duran topla gol aramaktan başka futbol adına hiçbir numara yok), önceliği ligde kalmak olan bir takıma eleniyorsan, hele de o takımın maç boyunca topa sahip olma oranı senden yüksekse, kim ne yapsın Türkiye'nin dördüncü büyük takımlığını...

Penaltıyla elendi, şanssızdı, defans oyuncularının çoğu sakattı vs...Geçeceksiniz bunları...Büyük takımsan çıkacaksın adam gibi top oynayacaksın, gideceksin kopara kopara, rakibini eze eze alacaksın maçı......Bu işin pardonu falan yok...

Yazık...Gerçekten yazık...Okyanuslarda boğulmak varken, gittik yine derede boğulduk...

sirius
26-04-2007, 01:21
Ama, geldiğimiz nokta itibarıyla görünen oki Ziya Doğan bu işi bilmiyor.Ziya Doğan gitmeli diyen arkadaşlar haklıymış. Hatta Ziya Doğan gidip bir bakkal yada manav dükkanı açsa daha iyi olur,mandıracılıkta olabilir.

Trabzona gelen oyuncunun ya bir tarafı kalkıyor,yada futbolu köreliyor, yada köreltiliyor,buna bir çözüm bulacak adam lazım, yoksa kim gelirse gelsin birşey değişmiyor.

Son umutta gitti, lanet olsun ,Ziya hala mandıra açmadımı, bilmiyorsun bu işi, bırak artık, artık bırak.ne acı bu takım bu değil,bu olsa önemli değil ama bu değil............................................. .............................

yay340
26-04-2007, 13:33
Yazık şu trabzonsporumuzun düştüğü hallere. Ziya Doğanın Trabzondaki ilk döneminde takım çok daha eksik ve yedek kadrosu nerede ise yoktu buna rağmen çok başarılı bir sezon geçirmiştik. Şimdi bakıyorum da kadronun bu kadar zenginleşmesine rağmen takım dökülüyor. Küme düşmeye oynayan takımlar bile bizden daha iyi top yapıyor. Üç pas üst üste yapamaz vaziyete gelmiş durum. Şimdi düşünüyorum da demek ki Ziya Doğanın ilk dönemindede aslında pek bir farkı yokmuş fakat takımda Fatih Sultan TEKKE varmış demek tek başına takımmış meğer. Ziya DOĞAN bizi uyutmuş demek ki. Şunu da belirteyim şu an için takımın oynadığı futbolu seyrederken Gökdeniz ve Umut'a helal olsun diyorum bu kadar kopuk futbolun içinde neredeyse 90 dakika koşuyorlar buna ne yürek ne ciğer dayanır. Eskiden gönüllerin şampiyonu olurduk onu bile kaçırmamıza rağmen yinede Trabzonluyuz, Trabzonsporluyuz.

shipbroker61
26-04-2007, 14:01
Eskiden gönüllerin şampiyonu olurduk onu bile kaçırmamıza rağmen yinede Trabzonluyuz, Trabzonsporluyuz.

Evet, ve de farkimizin da bu oldugunu dusunuyorum.

Turk futbolunda Anadolu İhtilal'ini yapan efsanemizi bu duruma dusurenlere de en derin saygilarimizi sunuyoruz...:grrr:

Eserinizle gurur duyun sayin yonetim!!!!!!!!

AAAcemi
26-04-2007, 14:14
Önce ligi bitirdiler. ''Avrupaya gidebilmek için tek hedefimiz Fortis Türkiye Kupası” dediniz. Ve sonunda onu da yediniz. Sizden desteğini esirgemeyen taraftarlara helal olsun size de yazıklar olsun!

Heyy! Yönetim,
Siz hala orada mısınız?

key
19-05-2007, 00:47
Öncelikle takımın başında mutlaka Ziya Hoca kalmalıdır.Eğer TS ; geçen sezona Lazaroni yerine Ziya hoca ile başlasaydı, İstanbul takımlarının sürekli birbirlerine ikramlarda bulunduğu böyle bir ligde, aradan sıyrılıp şampiyon olabilirdi. :yes:

Ziya Hoca ara transferde çok yararlı oyuncular transfer ettirdi. Ara transferde alınan Ayman tam isabetti. yine Ceyhun, ve Erdinç ' te bazı maçlarda çok iyi oynadılar.Önümüzdeki sezon daha verimli olacaklarına inanıyorum.. Ara transferde alınan ama sakatlanan Risp' in de gelecek sezon başarılı olacağını düşünüyorum. :)

Şimdi de gelelim UMUT BULUT ' a..Ben eğer hatırlarsanız daha yazmaya başladığım ilk günden beri ille de UMUT diyorum.Peki neden ? Bence sayın arkadaşlar ( bunu abartısız söylüyorum ) Eğer UMUT bir Brezilyalı yada bir Arjantinli olarak doğsaydı bugün en az 50 milyon Euro ya Avrupa ' da başa oynayan takımlardan birine çok rahatlıkla transfer olabilirdi.. Ama bizim ülkemizde bile daha futbol kamuoyu onun gerçek değerini henüz kavrayamadı.Attığı o kadar birbirinden güzel gole rağmen (pek çok golleri var ama öncelikle Denizlispor a attığı golleri hatırlayın ) halen UMUT ülkemizde bile yeterince tanınmıyor. Ben yine söylüyorum daha henüz fazla bilen olmasa da bugün Trabzonspor ' un elinde Avrupanın en değerli golcülerinden birisi olan UMUT var.. Yaşı henüz çok genç , çok hırslı, yırtıcı , çok koşuyor, çok gol atıyor, kaleyi gördüğü yerden topa bütün gücüyle vuruyor, fiziği boy hakimiyeti mükemmel ,gücü kuvveti yerinde, golü sanki kokluyor , pozisyon anında sürekli olarak hep olması gereken yerde...Bir gün bir maçta bırakın maçı sadece onu izleyin ; boş alanlara nasıl kaçıyor , ne kadar süratli , ne kadar fırsatçı lütfen onu bir izleyin..bazen gol kaçırıyor deniliyor. sayın arkadaşlar soruyorum size Avrupa da en büyük golcü denilen oyuncular gol kaçırmıyorlar mı ? inanmıyorsanız açın İspanyol , İtalyan, İngiliz liglerinin en büyük golcülerinin maçlarını izleyin , ne goller kaçıyor,kaçırılıyor sizde görün. Buradan gelmek istediğim konu: daha henüz tam olarak farkında olmasak bile elimizde UMUT gibi çok değerli bir hazine var...Onun kıymetini bilmeliyiz.. :)

Yine elimizde Gökdeniz , Hüseyin Çimşir, Yattara gibi çok değerli oyuncular var..Bence takımdan gitmesi gereken bazı yabancı oyuncular var. :)

Eldeki iskelet takımın çok iyi olduğunu düşünüyorum. Bence yapılacak 3 yada 4 yeni transferle seneye neden şampiyon olunmasın ki ? yine transfer döneminde pahalı ve sükseli transfer yerine hesaplı akılcı ve gerekli transferler yapılmalı. Marcelinho 'nun gidişi ve Ayman ' ın gelişi gibi hesaplı ve isabetli.. bu konuda da ben Ziya Hocaya güveniyorum.. :)

Ayrıca transferi ben yapıyor olsam bu yıl Fenerbahçe ' de sözleşmesi biten yerli ve kaliteli oyuncularla ilgilenirdim..çünkü bu oyuncuların paradan çok, ilk onbirde oynamayı tercih edecekleri söyleniyor.. yine Antalyaspor da oynayan Ali Bilgin diye bir oyuncu var ; çok kaliteli , medyada İstanbul takımlarının peşinde olduğu yazılmıştı. Bence bu oyuncu için Trabzonspor' da devreye girmelidir.. :)

Bu yıl Büyük takımlara karşı büyük maçlar çıkaran Trabzonspor seneye şampiyon olmalıdır..bu durum öncelikle ligimize büyük bir heyecan, renk ve kalite getirecektir.Trabzonspor ' un şampiyonluğu zorladığı , şampiyon olduğu yılları hatırlayın. :)

key
24-05-2007, 13:58
Merakli bir Trabzonspor Taraftarı : :confused:

sn.. Bay KEY : :)

----------------------------------------------------------------------------

-tekrar merhaba sn. KEY hemen sorularima gecmek istiyorum. Siz Antalya da turizmci oldugunuzu daha once belirttiniz. Futbol dunyasindan da konuklariniz oluyor mu ? :confused:

*** Olmaz mi hic tabii oluyor..En son gectigimiz hafta sonu Ankaraspor ' un Brezilyali hucum oyuncusu JABA misafirimiz oldu..JABA hatirlayacaginiz gibi 3 yada 4 hafta once 4 - 2 biten Ankaraspor - Konyaspor lig macinda takiminin 4 golunu de atarak Konyaspor defansini dagitan adam olmustu.. :)

- JABA kimdir bize biraz anlatabilir misiniz ? :confused:

*** JABA son 3 senedir Ankaraspor da oynayan, 26 yasinda, Brezilyali bir forvet oyuncusu..Ulkemizde ilk geldigi sene 17 gol , ikinci sene 14 gol bu sene de 8 gol kaydetti..boy ve fizik olarak Maradona yi hatirlatiyor.. topla cok seri ve kivrak bir forvet oyuncusu..onu bilmeyen , tanimayan arkadaslar icin asagidaki linki eklemek isterim.. :)

http://www.sporx.com/detail.php?Type=1&kategori=29&takim=101&go=60286

-Sayin KEY bu arkadasla yani JABA ile neler konustunuz ? :confused:

*** Genel olarak Turkiye ligini ve ozel olarakta kendi takimini , ideallerini konustuk..Kendi takimi olan Ankaraspor ' da maddi ve manevi yonden cok mutlu oldugunu soyledi.. Ancak ayni zamanda kendisinin bir profesyonel oldugunu ve Turkiye de en buyuk amaclarindan birinin Besiktas ' ta oynamak oldugunu soyledi.. :)

- Peki sn. KEY Trabzonspor u konustunuz mu ? :confused:

*** Ehh tabii ki Trabzonspor ' u da konustuk..Trabzonspor ' un cok buyuk bir takim oldugunu bildigini ve her an sampiyon olabilecek kapasitede bir takim oldugunu ve genelde kaliteli futbolculardan kurulu oldugunu soyledi..Ayrica takim icinde daha once Ankaraspor' dan transfer edilen Ersen Martin ' in yakin arkadasi oldugunu ve halen surekli olarak Ersen ' le gorustuklerini soyledi.. :)

- Peki sayin KEY Ankarasporlu JABA kendi futbolculugu hakkinda ne dusunuyor ? :confused:

***O konuda cok iddiali.. Cok buyuk bir futbolcu oldugunu soyledi.. Hatta Trabzonspor gibi cok buyuk ve guclu bir takimda oynasa maclarda cok daha fazla pozisyona girip , cok daha fazla gol atabilecegini soyledi..Bende bu konuda kendisine hak verdim cunku JABA gecen yillarda ligimizde bir sezonda 17 gole , diger bir sezonda da 14 gole ulasabilmis bir golcu..Bunlar cok buyuk ve onemli rakamlar.. :)

Ayrica JABA daha henuz 26 yasinda.. Boyle bir oyuncuyu bizim takimimizda hayal edince: kendi kendime ; acaba bizde olsa bizim de Alex yada Ricardinho' muz JABA olabilir mi diye dusunmuyor da degilim hani. Ayrica JABA kendisine cok guveniyor.Referans olarak gecen haftalarda Konyaspor gibi guclu bir defansa sahip takima attigi 4 golu ve ligin ilk devresinde Fenerbahceye attigi golu gosteriyor. Tabii ki Transfer konusunu en iyi Teknik direktor ve yonetim bilir bizimki sadece bir hatirlatmaydi.. :mut:

Roni
01-07-2007, 19:04
28 temmuz'da UEFA kupasina katiliyoruz !
Fiksturu inceledim, intertoto'da 2. ve 3. turda da rakiplerimiz kebap olacak , soyle :

Intertoto'ya 2. turdan basliyoruz, KS Vllaznia (Arnavutluk) ile oyniycaz.

3.turda ise "UE Sant Julià (AND)", "FK Slavija Sarajevo (BHZ)" ya da "FC Otelul Galati (ROM)" ile oyniycaz.

Yani rakiplerin hic biri ne italya, ne ispanyadan...Yukardaki takimlarin hepsi kebap. Yattara, Umut, Gokdeniz, arkalarinda Serkan balci, Ceyhun dagitir bunlari. Defans desen Ayman, Huseyin'i gecemiycekleri icin oraya gelemezler bile.

Ilk mac 21/22 temmuz'da, rövans 27/28 temmuz'da. Ve UEFA'ya hemi de 2. turdan katilcaz..

Roni
01-07-2007, 19:08
Transferleri kapatmisiz, bunu tartisalim bence.

Orta sahada Ceyhun'a neden guvenilmiyor anlamiyorum. Bi de Serkan Balci, Ayman ve Huseyin'in onune konursa is yapmaz mi ? Gokdeniz de arada bir gelip top dagitir (Umut, Yattara, Ersen'e).

Bi de forvette Ersen Martin, Umut ikilisi yetmez mi ? Ersen Martin yetenekli adam aslinda, uzun boyuna ragmen cevik, uzun toplari kafa ile indiriyor, kornerlerde tehlike..

Bence bu takim icinde uyum saglanirsa, hele bi de Yattara formunu yakalarsa (simdi vatandasi da var takimda) kimse tutamaz.
Ama tek bi tane kadromuz oldu, yedegi yok, yukarda saydigim adamlardan biri sakatlik yasasa ya da formu dusse yandik...

Roni
01-07-2007, 19:10
Bi de Ersen'in kafasinda sac yok diye yasli zannediliyor, adam 28 yasinda. Genc, dinamik, kosuyor, kolay yere dusmuyor, top onune gelince duzgun vuruyor, kafa ile indiriyor.
Obur sene avrupaya gitmeyi dusunuyor, bu sene parlayabilir de bence...Bence kumasi saglam adam, is yapar !

Roni
02-07-2007, 10:51
Key kardesim, birak simdi para pul islerini, durdugu yerde artar hisseler sen merak etme :)
Su Carrusca'yi kiralasak mi ??

Yabancı bir golcüyü renklerine bağlayarak transferi noktalamayı planlayan Galatasaray, Futbol Federasyonu'nun kararını bekliyor. Sarı-kırmızılılar, kontenjan artmazsa bekleneni veremeyen Arjantinli Carrusca'yı göndererek kadroda yer açacak

Roni
06-07-2007, 13:20
Yattara dedik bagrimiza bastik, herkes hep Ziya Dogan'i sucladi. Ama adam lakayik adam kardesim, calismalara bile zamaninda katilmiyor.
Bi de Jabi krizi cikti simdi karsimiza, o da daha ulkesinden donmemis. Sanki adam real madrid'ten geliyor da tenezzul etmiyor, sonucta oynadigi takimdan daha buyuk takima geldi. Burun kiviriyor.
Bu Gine'den adam cikmiyor galiba !

Transfer'de 3'te kaldik. Defanstaki sakatlar ne kadar iyilesip iyi form yakalayacaklar ayri dava.
Kalede Tolga'yi soguttular.

Lig oncesi umudumuzu kaybettik valla. Insallah ilk 5-7 hafta sonunda ilk 3'te olabiliriz. Moralli baslarsak bunlari asariz yoksa batti balik yan gider...

Tek umudum : Gokdeniz ve Serkan'in onunde oynayacak Umut ve Ersen cok formda olursa bu isi kiviririz.
Arkada da Ayman ve Huseyin var gerisi hikaye. 4 kisilik takimiz valla. Allah sonumuzu hayretsin. Ilk 5 hafta kritik !

ÇAKAL
08-07-2007, 22:20
Tebrik ederim.

http://www.sporx.com/detail.php?Type=1&kategori=38&go=71036

Trabzonspor şov yaptı!

upgrade
09-07-2007, 10:13
Tebrik ederim.

Trabzonspor şov yaptı!

HEDEF UEFA!! Görelim uşaklar..:super::super::he::he:

SoLiD
09-07-2007, 13:32
Tebrik ederim.

Trabzonspor şov yaptı!

saol abi,eksik olma:D dün akşam maçtaydım..aslında maça gitmeyi düşünmüyordum ancak istanbuldan gelen kuzenler illa maça gideceğiz diye tutturunca kıramadım,iyikide kırmamışım:D

sahada çok istekli bi tranzon vardı..rakipte zayıf olunca,coştu bizim uşaklar:Dyanılmıyosam rakibin tek atakımsı poziyonu 66. dakikada geldi..bu maç takımın teknik-taktik durumunun nasıl olduğunu gösterici bi maç değildi ama takım içi dayanışma,moral-motivasyon,istekli bir görünüm vardı..ne diyeyim inşallah devamı gelir..en çokta stattaki gurbetçiler için sevindim,trabzonun 6 golünü birden görmek herkese nasip olmaz:D:D:D

Roni
09-07-2007, 17:31
Babalar her sey iyi guzel de, bu seneki en "flash" transferimiz Serkan Balci. Onu da macta gorduk, tam bir duba olmus.
Kanattan ilerliyor mesela karsisinda Villeznia'nin defans oyuncusu var, atla deve degil, bi kisiyi bile gecme becerisine sahip degil. Adamin beli donmuyor...
Sag kanatta Yattara oynarsa, o da defansa dogru cekilirse anca..
Adam calisiyor ama adama gecemeyen birisi..

Bu arada Ersen ne calisti bee, helal olsun. Ersen, Umut ikilisi varken forvete gerek yok..Hadi hayirlisi..

Insallah 27-28 temmuz gibi Uefa'dayiz. Hem de ikinci turdan katilcaz, hem de seri basi olarak galiba???

m@ss
16-07-2007, 22:07
bir oyun kurucu lazım....

H@voc
19-07-2007, 12:48
bir oyun kurucu lazım....
şimdi bir de savunma oyuncusu..:mad:.

Stepanov, Porto'da
12:33

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, Sırp oyuncuları Milan Stepanov konusunda Porto kulübüyle prensipte anlaşmaya vardıklarını
açıkladı.

Sayitoğlu, FC Porto'nun yazılı teklifinin ellerine yeni ulaştığını belirterek, ''Prensipte anlaşmaya vardık. 1-2 detay var. Bunlar da çözümlendikten sonra bu transfer netlik kazanacak'' dedi.

Detaylardan birinin oyuncunun kendisiyle yapılacak görüşmenin olduğunu
dile getiren Sayitoğlu, ''Porto Kulübü'nün oyuncuyla da görüşüp anlaşması gerekiyor. Şu anda herhangi bir problem yok. Görüşmeler olumlu sürüyor ancak transfer tam olarak kesinleşmedi'' diye konuştu.

Porto ile Trabzonspor Kulübü'nün oyuncunun bonservisi konusunda 3,5
milyon avroya anlaştığı belirtildi.Trabzonspor'un savunma oyuncusu Milan Stepanov, 2005-2006 sezonu devre arasında Sırbistan Karadağ'ın FK Vojvodina takımından 1 milyon Avro bonservis bedeli ile alınmıştı.

ÇAKAL
19-07-2007, 12:56
şimdi bir de savunma oyuncusu..:mad:.

Stepanov, Porto'da
12:33

Konya'da bi çocuk vardı,duruyor mu bilmiyorum.Efendi aile yaşantısı,profesyonelliği tam Trabzon'a yakışır futbolcu.EL_SAKA.Alsınlar gelsinler.Birde Kayseri'de var TOLEDO.İkisi de uyar.Özverili oynayan adam bunlar.

H@voc
19-07-2007, 13:22
Konya'da bi çocuk vardı,duruyor mu bilmiyorum.Efendi aile yaşantısı,profesyonelliği tam Trabzon'a yakışır futbolcu.EL_SAKA.Alsınlar gelsinler.Birde Kayseri'de var TOLEDO.İkisi de uyar.Özverili oynayan adam bunlar.

sn chackall TS a efendi veya aile yaşantısı iyi futbolcu degil büyük hedeflere oynatacak oyuncular lazım..1 liraya aldım diye 3 lira veren çıkınca hemen satmamalıydı belki seneye 10 lira olacaktı stepanov.,inter gibi kulüpler talip olmuştu hatırlatayım..para kazandıgını sanıyor da ne kaçırdıgının farkında degil yönetim..gs ribery nin 3 kuruş maaşını ödemedi şimdi adam 22 milyon euroya B.Munich e transfer oldu..kaçan balık büyük olur..ben zihniyete kızıyorum.

ÇAKAL
19-07-2007, 13:40
sn chackall TS a efendi veya aile yaşantısı iyi futbolcu degil büyük hedeflere oynatacak oyuncular lazım..1 liraya aldım diye 3 lira veren çıkınca hemen satmamalıydı belki seneye 10 lira olacaktı stepanov.,inter gibi kulüpler talip olmuştu hatırlatayım..para kazandıgını sanıyor da ne kaçırdıgının farkında degil yönetim..gs ribery nin 3 kuruş maaşını ödemedi şimdi adam 22 milyon euroya B.Munich e transfer oldu..kaçan balık büyük olur..ben zihniyete kızıyorum.
:super:
Dediğim futbolcuların stepanovdan aşağı kalır yanı yok.Toledonun hele.:yes:

AAAcemi
31-07-2007, 17:14
Türk futbolunun 'Karadeniz Fırtınası' Trabzonspor, kuruluşunun 40. yılını kutluyor

Kuruluşunun 40. yıl dönümünü 2 Ağustosta düzenlenecek etkinliklerle kutlayacak olan Trabzonspor, yaşadığı başarılarla Türk futboluna renk kattı....

http://www.nethaber.com/NewsDetails.aspx?id=31260

AAAcemi
31-07-2007, 17:41
Fatih 'Tekke'ye dönüyor
Trabzonspor’un Intertoto Kupası’nda Rumen temsilcisi Galati’ye elenmesinin ardından istifaya çağrılan yönetim kurulu, önceki akşam yaptığı toplantıda, eski yıldızı Fatih Tekke’nin transferini gündeme aldı. Başkan Nuri Albayrak’ın talimatıyla harekete geçen Bordo-Mavili kulüp, menajer Özcan Yamak’a bu transfer için tam yetki verdi. Dün Rusya’ya giden Yamak hem Zenith Kulübü’ne hem de Fatih Tekke’ye Trabzonspor’un resmi teklifini iletti. Karadeniz ekibi’nin, 7.5 milyon euroya Rus temsilcisine verdiği Fatih’i tekrar kadrosuna kazandırmak için kesenin ağzını açtığı, kiralama ya da bonservisini alma yoluyla bu işi bitirmeyi planladığı öğrenildi.

ALTERNATİFİ RADE PRİCA

BaŞkan Albayrak’ın da Fatih’i telefonla aradığı “Yuvaya geri döner misin?” diye sorduğu ve “Seve seve” karşılığını aldığı ileri sürüldü. Rusya’da mutsuz olan ve geçen hafta takım arkadaşıyla kavga ettiği için maç kadrosundan çıkartılan milli futbolcunun, Türkiye’ye dönüş hazırlığına şimdiden başladığı belirtildi. Bordo-Mavili yönetim, Fatih’le alternatif olarak ise İsveçli Rade Prica’yı gündemine aldı. Bu arada Sauthampton Ömer Rıza için Trabzon’a 750 bin paund önerdi. Ziya Doğan ikna edilirse Ömer Ada yolunu tutacak
http://www.aksam.com.tr/haber.asp?a=85968,2

STH-TRUE
25-08-2007, 17:50
4 İnter-Toto, 2 lig maçının ardından görünen o ki Trabzonspor'da bu sene de pek ışık yok...

Benim asıl canımı sıkan Tspor'un ortaya koyduğu yavan, etkisiz, ligin en zayıf takımlarına karşı bile savunma güvenliğini ön planda tutmayı ilke edinmiş, tatsız-tuzsuz, kişiliksiz oyun anlayışı... (Yazarken bile insanın siniri bozuluyor..)Haftada bir gün takımımın maçını izleyip stres atayım diyorum, Tspor'un maçını seyrederken gerginlikten elim-ayağım terliyor.. Nerdeyse 2 senedir keyifle bir maç izleyemedim ....... satayım...

Bir taraftarın takımıyla ilgili teknik konulara girmesini doğru bulmuyorum, futbolla ilgili teknik yorumda bulunabilecek yeterli bilgiye sahip olmadığımı da biliyorum; ama göz var, nizam var kardeşim:Bu takımın sahaya dizilişi de, oyun-taktik anlayışı da sakat...

1 Kaleci, 4 defans, 2 ön libero..Toplam 7 Kişi...Defansla ön liberolara yemin ettirmişler:Rakip keleye duran top atışı olmazsa ileri çıkmayacaksınız, top isterse rakip kalecinin elinde olsun, top rakipte olursa kendi onsekiziniz üzerinde hemen yerinizi alacaksınız diye...

Geriye kalan 4 kişi (Ceyhun,Gökdeniz, Yattara ve Umut) ile de rakip takım savunmalarına karşı kişisel beceriye dayalı mücadele edeceksiniz...Bu dört oyuncunun temel özellikleri de geniş alan ve dripling futbolcuları olmaları...Ayrıca top rakipte iken Umut hariç pres yapmamaları...(Umut da yazık garibim, arkasında-yanında 30-40 metre boşluklar var, pres yapacam diye çırpınıp durup kendini yoruyor, yaptığı pres de hiçbir işe yaramıyor...)

Tspor maçlarının özeti şu: Rakip takım kendi yarı sahasına kapanmış, Tspor 3-4 kişi ile hücum etmeye çalışıyor (4'e, çoğu zaman 3'e karşı 11 kişi), rakip 18'de duvara çarpıp topu kaybediyorlar, sonra topu geri kapacağız diye koşuşturup duruyorlar...Rakip hücuma çıkarken topu kaybedecek, defans kurguları bozulacak da, Tspor kişisel becerili futbolcularıyla gidip gol atacak...Ölme eşşeğim ölme...(Tüm dünyada atılan gollerin yaklaşık %60'ı, hücuma çıkarken kaptırılan topların, rakip defans yerleşmeden hızlı hücuma çıkılmasıyla atılıyor. Organize ataklarla sadece tüm gollerin %15-20'si kaydediliyor. Yalnız unutulmaması gereken bu gerçeği Tspor'un rakipleri de biliyorlar ve defans bloklarını kesinlikle ileri çıkarmıyorlar.Tspor büyük olan takım ve gol atmak için başka arayışlara girmesi lazım)

Tspor'un oyunde karşılaştığı temel sıkıntılar şunlar:

1-ORTA SAHADA TOP ÇEVİRİP OYUNU KONTROLÜ ALTINA ALAMIYOR-OYUNU RAKİP SAHAYA YIKAMIYOR...Çünkü Tspor'da orta saha diye bir şey yok...Bu bölgede oynayan tek futbolcu Ceyhun...Onun da kafasında ki tek şey, bir an önce rakip kaleye gidip şut atmak...Hüseyin-Serkan (veya Ayman) geride kalıyorlar, Umut, Gökdeniz, Yattara orta saha oyuncusu da değiller, sırtları rakip kaleye dönük de oynayamıyorlar, birbirlerine de oldukça uzak oynuyorlar..Rakip takımlar da forvetleriyle birlikte orta sahayı parsellediklerinden, bu oyuncuların hepsi nerdeyse rakibin arasında kayboluyor...

2-Top Tspor'da iken defansın oyuna katılımı sıfır..Top bizim kalecide olduğunda kaleci çoğu zaman degaj yapmak zorunda kalıyor. Çünkü defans oyuncuların çoğu, top gelir de kaybederim korkusuyla, kenarlara-açığa çıkıp top istemek yerine k.çlarını kaleciye dönüp yavaş adımlarla 5 metre ileri çıkıyorlar...

3-Orta sahadaki oyun dağınıklığı yüzünden, takım içi paslar genelde yanlara ve geriye doğru yapılıyor. Bu şekilde ki paslaşmaların çoğu da, defans oyuncularının kendi arkadaşlarından geriye doğru atılan pasları dan-dun, kontrolsüz biçimde ileriye doğru vurmalarından ötürü top kaybı olup rakip hücumu olarak bize dönüyor...

4-Tspor hücümda bir türlü çoğalamıyor..Kıytırık Anadolu takımları yeri gelip 6-7 kişiyle Tspor'a hücum ederken Tspor 3-4 kişiyle rakip takımın kalesine gitmeye çalışıyor (Ceyhun-Yattara-Gökdeniz ve Umut'a da yazık oluyor..)

5-Tspor'un alternatif oyun planları yok...Her rakibe karşı aynı oyunu oynamaya çalışıyor...

...

Mesele şampiyon veya başarılı olup olmamak değil benim açımdan...Bu takım 23 yıldır şampiyon olamıyor, alıştık da zaten (Tspor için en tehlikeli olan bu bence:Taraftarının başarısızlığa alışması, umutlarını, hedeflerini yitirmesi..) Bu 23 yılda şampiyonlukları kılpayı kaçırdığı da oldu...Yalnız, dönem dönem kötü oynasa da, başarısız da olsa, BU TAKIM ADAM GİBİ TOP OYNARDI, SEYİRCİSİNİ TAKIMINDAN UTANDIRMAZDI... 2 senedir ben takımımdan ve oynadığı futboldan utanıyorum...Görünen o ki bu sene de değişen bir şey yok...

Ziya Hoca'ya da bir kaç söz söylemek lazım...Türk futbolunun en büyük açmazlarından birisinin kahramanlarından olduğu için fazla suçlamak da istemiyorum aslında...Açmazımız şu: Türk hocalar, genelde kariyerlerine 5.lik gibi küçük hedefleri olan veya kümede kalmayı amaçlayan takımlarda başlıyor. Oyun sistemleri de aynı: Takım halinde savunma yap, gol yeme, atabilirsen at.. Bu oyun şablonu bilinçaltlarına öyle yerleşiyor ki, büyük takımlarda hasbelkader görev alınca, büyük takımları da aynı şekilde oynatmaya çalışıyorlar.. Büyük takımı küçük takım gibi oynatınca-oynatmaya çalışınca da duvara tosluyorlar...Tspor'un yaşadığı sıkıntı da bu:Tspor her şeye rağmen büyük bir takım... Ligin en zayıf takımlarına karşı bile 3-4 kişiyle hücum etmemeli-ettirilmemeli Trabzonspor...Ziya Hoca'nın bu gerçeği bir an önce görmesi lazım..Diktiği-dikmeye çalıştığı gömlek bu camia ya küçük geliyor...(Ligin ilk maçında seyircinin rakip takımı alkışlaması ne demek yahu...Olaylar çıktı, maç tatil oldu, gümbürtüye gitti biraz...Tspor seyircisi, kendi evinde oynadığı ligin ilk maçında, kendi takımının oyunundan sıkılıp rakip takımı oynadığı iyi oyundan ötürü alkışlamıştır. Bir takım için bundan büyük zül olur mu?)

Yönetim'e gelince..Çok sayıda transfer yapıp-para harcayıp başarı sağlanamayacağı gerçeğini geçen yıl yaşananlardan tecrübe edindiler...Etraflarından gelen Ziya Doğan takımı korkak oynatıyor nidalarına rağmen, istikrar adına hocaya sahip çıkmak da güzel...Yalnız bu takımın tadı-tuzunun olmadığı ve bir şeyler yapmaları gerektiği gerçeğini de görmeleri lazım...(Fatih Tekke Fener’e gelirse, attığı her gol aynı zamanda Tspor yönetiminin yediği gol olur, hele Tspor’da işler iyi de gitmiyorsa yenen gol bacak arası olur…)

Lig başlayalı iki hafta olmuş daha, bu ne umutsuzluk diyorum kendi kendime…İnşallah ligin sonunda Tspor öyle bir yerde olur ki, bu kez burada yazdıklarımdan utanırım…

Herkese Saygılar…

BEDESTENLİ
25-08-2007, 17:55

:super:
Dediğim futbolcuların stepanovdan aşağı kalır yanı yok.Toledonun hele.:yes:

sayın cakhall teknik direktör oynatmaz ters düşebilirler:) sonrada kaybolurlar:)

sirius
27-08-2007, 11:30

Ve bu seneyede umutsuz girdik.
Ziya Doğan sayesinde Cem Demir, Murat Ocak gibi yetenekler gitti, bir tane genç oyuncu çıkaramadı, son rize maçında bile Yusuf gibi bir yeteneğe şans vermedi,Hasan ,Ömer Rıza gibi kalaslara şans veriyor hala
Sen oyuncu transfer etmiyorsun, eyvallah,ama parasını ödediğin futbolcuyu kadro dışı bırakıyorsun ,Tomas Jun kaç maç oynadı,kaç antrenmana katıldıda kadro dışı bırakıyorsun.Trabzon kadrosu transfer olmasada lig için iyi bir kadro ama bu hamuru yoğurabilecek kafa ve bilgi yok
...... Sn. STH-TRUE çok güzel anlatmış sahada görüneni, ......
Selam ve saygılar

gencalp
14-10-2007, 12:58
Ay-Yıldızlı amblemimiz.

İşte 'içimizdeki İrlandalılar'

160 yıl önce Osmanlı'nın yardım ettiği İrlanda takımı ay-yıldızlı formalarıyla şampiyonluğa koşuyor. Mustafa Denizli'nin meşhur göndermesi "içimizdeki İrlandalılar" artık sadece futbol değil, hemen her konuda kullanıla dursun, İrlanda'nın özellikle logosuyla "içimizdeki" spor kulübü Drogheda United, şampiyonluğa doğru adım adım ilerliyor.
Başkent Dublin'in kuzeyindeki 32.000 nüfuslu Drogheda kentinin 1919'da kurulan takımı Drogheda United, liglerin bitmesine 5 hafta kala en yakın takipçisinin 8 puan önünde, tarihindeki ilk İrlanda Premier Lig şampiyonluğuna çok yaklaştı. Kentin ve kulübün sembolünün ay-yıldız olması sadece bir rastlantıdan ibaret değil. 1845 yılında özellikle yaygın olarak yetiştirilen patates tarlalarında baş gösteren bir virüs kısa zamanda bölgeyi kıtlığa sürükler. "Patates kıtlığı" olarak bilinen bu olay 1847 yılına dek sürer ve İrlanda halkının yaşadığı trajik olaylardan biri olarak tarihteki yerini alır. Açlık ve beraberindeki salgın hastalıklar sebebiyle 1 milyona yakın İrlandalı ölür. Bir o kadarı da çaresizlikten ülkeyi terk eder. Bugün Amerika ve Avustralya'daki İrlandalıların önemli bir kısmını o dönemde göç edenler oluşturur.

Dönemin Osmanlı padişahı Sultan Abdülmecid, İrlanda'ya 10.000 sterlin yardım taahhüdünde bulunur. Ancak İngiltere kraliçesi Victoria, bizzat kendi topraklarındaki bu felakete sadece 2.000 sterlin yardımda bulunduğu için İstanbul'daki İngiliz elçisi aracılığı ile rakamın düşürülmesi talebinde bulunur. Bunun üzerine padişahın yardımı 1.000 sterline düşürülmekle birlikte 3 gemi, tahıl yüklü halde yola çıkarılır. Ne gariptir ki gemilerin boşaltılmasına İngiliz yetkililer izin vermez. Yani İngiliz hükümeti kendi hükümranlıkları altındaki topraklarda yaşayan halkın kırılmasına göz yumar. Yardım ekibi yılmamıştır, çareyi gemileri gizlice kuzeydeki Drogheda limanına boşaltmakta bulurlar. İşte o günden beri kent halkının gönlünde Osmanlı ve Türkler ayrıcalıklı yere sahiptir. 2006 Mayıs'ında şimdilerde otel olarak kullanılan eski belediye binasına törenle bir şükran plaketi asılır. Bölgedeki yaygın kanaat; ay ve yıldızın hem kentin hem de kulübün logosu olarak kullanılmasına, bu olayın kaynaklık ettiği şeklindedir. Ecdadımızın iç çalkantılarla boğuştuğu o günlerde bile yardımına koştuğu kentin, Drogheda'nın futbol takımının şimdilerde tatlı bir rüyası var; şampiyonluk!

12 takımın mücadele ettiği İrlanda Eircom Premier liginde bitime 5 hafta kala 59 puanla lider "Drogs"lar. En yakın rakipleri Cork City'nin puanı 51. Geçmişte inişili çıkışlı bir grafik sergileyen Drogheda United, son 4 yıldır yakaladığı istikrarlı çıkışını bu yıl tarihinde ilk kez şampiyon olarak sürdürme çabasında. 2006 ve 2007'de Setanta kupasını alan (Kuzey İrlanda ve İrlanda'nın diğer liginden ilk 4 sırayı paylaşan takımların katıldığı para ödüllü turnuva) Drogsların Premier Lig geçmişlerindeki en iyi dereceleri 82'deki lig ikinciliği.İrlanda'nın Trabzonspor'u!

Maçlarını 5.000 kişilik United Park Stadı'nda oynayan takımın menajerliğini Doolin Paul yapıyor. Orta saha oyuncusu Finli Sami Ristila ve forvet Zayed Eamon en önemli oyuncuları. Drogheda United'ın Türk futbolseverlerle olan bir diğer bağı ise bordo mavi renkleri paylaştıkları takım Trazonspor. Her iki kulübün taraftar sitelerinde birbirlerini destekler nitelikteki mesajları görmek mümkün. Özellikle bu günlerde Trabzonsporlu taraftarların kullandığı bordomavi.net adlı sitede Drogheda United'a destek mesajları gönderiliyor. Hatta Teknik Direktör Ziya Doğan ve kulüp yönetimi ile ilgili sıkıntılarını İrlandalı bordo-mavililerle paylaşanlar bile var. Hemen her maçtan sonra maçın nasıl geçtiği iletiliyor diğer tarafa. Elbette ki diğer taraftan da buraya. Her iki tarafın en büyük hayali bir arada takımlarının maçlarını seyretmek. Geçen sene gerçekleşemeyen bu hayalin bu yıl "seyircili" oynanabilecek bir Trabzonspor derbisinde gerçekleşmesi bekleniyor. Türk halkı cumartesi günü ay-yıldızlı millilerimizin oynayacağı maçı merakla beklerken 1847'den beri dostumuz olan İrlanda'daki ay-yıldızlılarda cuma akşamı lig üçüncüsüyle oynayacakları maça hazırlanıyorlar sabırsızlıkla.

12 kulüp Ay-Yıldız kullanıyor

İrlandalılar Osmanlı Devleti'ne olan şükran borcunu bayrağımızdaki Ay-Yıldız'ı kullanarak ödeye dursunlar; Türkiye liglerinde ter döken 12 takımımız logolarında bayrağımızı kullanmaya devam ediyor. Logosunda Türk bayrağını en belirgin şekilde kullanan Beşiktaş, bunu bir gurur vesilesi olarak her ortamda dile getiriyor. Siyah-Beyazlı kulüp resmî olarak Türk bayrağını kullanma iznini, 16 Mayıs 1952 yılında Türk Milli Takımı'nı temsilen Yunanistan'a karşı mücadele etmesinden sonra alıyor. Karşıyaka Kulübü de Kurtuluş Savaşı'nda gösterdiği yararlıklardan dolayı Mustafa Kemal Atatürk tarafından 1926 yılında ödüllendiriliyor. Savaş sonrası İzmirli gençler futbol takımını yeniden kurarken Atatürk Kırmızı-Yeşil amblemin yanına Ay-Yıldız'ın eklenmesini istiyor.
Beşiktaş ve Karşıyaka gibi resmî makamlarca Ay Yıldız'a layık görülen bir diğer kulübümüz de Kasımpaşa'dır. Kasımpaşa futbol dışında boks ve güreş dallarında faaliyet gösteriyordu. Özellikle güreş alanında büyük başarılar elde ederken ülkemizin ismini de dünyaya duyuruyordu. Gazanfer Bilge, Mehmet Oktav ve Ahmet Kireççi (Mersinli Ahmet) gibi büyük güreşçiler uluslararası turnuvalarda şampiyonluklar kazandırarak Kasımpaşa'yı büyütüyorlardı. Türkiye'nin tanıtımına katkıda bulunduğu gerekçesiyle armasında Ay-Yıldız kullanmasına izin verildi.
Bu üç takımız dışında Beylerbeyi, Burdurspor, Bursaspor, Çankırı Belediyespor, Ceyhanspor, Cizrespor, Elazığspor ve Eyüpspor da amblemlerinde Türk bayrağını kullanıyor. Türk Bayrağını Koruma Yasası amblemin her yerde kullanılmasına izin vermiyor. Yasaya göre manevi değeri zedeleyecek herhangi bir şekilde kullanılamayacağı gibi elbise veya üniforma şeklinde giyilemiyor. Ayrıca hiçbir siyasî parti, teşekkül, dernek, vakıf ve tüzükte belirlenecek kamu kurum ve kuruluşları dışında kalan kurum ve kuruluşun amblem, flama, sembol ve benzerlerinin ön veya arka yüzünde esas veya fon teşkil edecek şekilde yer alamıyor...

Abdulkadir MALK
17-10-2007, 09:55
Herkese Selam Arkadaslar,

Bende trabzonspora gönül vermiş birisi olarak dünkü bugünkü ve malesef yarınki geleceğimizden endişeliyim. Yıllar önce trabzonspor fırtına gibi estiğinde futbolcuları kahveden çağırırlarmış kalkın yarın Fenerbahçe maçı var hep beraber bir antereman yapalım. O zamanın futbolcuları futbolu ekmek kapısından çok birbprestij meselesi yaparak ruhlarını ortaya koyarak oynarlardı. Şimdiki futbolcular sakatlanma korkusu , takım içi birbirini çekememezlik , daha fazla para kazanma hırsı , büyük şehirlerin hızlı gece hayatı ve ailelerin baskıları gerçekten yetenekli futbolcuların kendini göstermelerini olanaksız kılmaktadır. Diyorlarya yetenekleri bulmak ortaya çıkarmak lazım. Futbolculuğu çıkış kapısı olarak gören aileler veya bireyler çocukta yetenek olmasa bile torpille , zorla veya başka şekilde onu top oynamaya teşvik ediyorlar.Çocuk belkide iyi bir tenisçi , iyi bir yüzücü ne bileyim başka spor dalında başarılı olabilecek durumdayken kafadan olayı bitiriyorlar.

Çok edebiyat yaptım biliyorum ama Trabzonsporda bugünkü haline geliş sebeblerini ortaya koymak için bazı gerçekleri göz önünde bulundurmak gerekiyor. Şimdi soruyorum hanginiz başarılı bir futbolcu olsanız Trabzonsporda oynamak istersiniz. Malesef gün geçtikçe ulusumuz üzerindeki modernleşme adı altında meydana gelen deformasyon futbolcu kardeşlerimizi de etkilemektedir.Trabzon şehri göç veren bir şehirdir. Çünkü herkesin arzu ettiği iş alanları , sosyal imkanlar, yaşam alanlarının ve çevre oluşturulmamıştır. Sonucunda Trabzon şehrinden uzaklaşmasına neden olmaktadır. Sağlam bir iradeye sahip olmayan bir insanın televizyonlardaki çarpıklaşmayı izleyerek etkilenmemsi imkansızdır.
Eskiden profosyenellik yoktu takımda ayrılmayı takıma ihanet olarak algılayanlar şimdi adını profosyenellik koymuşlar. O zaman kurtuluşun anahtarı profosyenel olmayan oyuncylar.. Devam edecek..

STH-TRUE
24-10-2007, 22:02
Konya maçının 85. dakikası...

Top kayıpları,

TSPOR:45
Konya:30

Futbolcuları üzerinde seyirci baskısı olmayan bir maçta Tspor'un top kayıplarına bakar mısınız?

Basit bir hesap...
Korner-taç-aut-sakatlık nedeniyle duran zamanı bir kenara bırakırsanız topun oyunda kaldığı süre en iyi ihtimalle 60 dakika...

Topa sahip olma oranları yaklaşık %50-50...

Yani Tspor'un, topun kendinde olduğu 30 dakika içinde 45 tane top kaybı var...Başka bir ifadeyle, Tspor Konya maçında 85.dakikaya kadar her 40 saniyede, bir top kaybı yapmış...

Beşiktaş maçı 55. dakika ...

Tspor top kaybı:43

Topa sahip olma oranı, ilk yarının sonlarına doğru %40 Tspor, %60 Beşiktaş... Hadi 55 dakikada %50-50 yapalım...

55 dakikanın 40 dakikasında top oyunda kalmış ve bunun da 20 dakikası Tspor'da olsun...

20 dakikada 43 top kaybı..Yani yaklaşık her otuz saniyede( Yarım dakikada) 1 top kaybı...

Bu takımın seyircisi saçını başını yolmasın da ne yapsın?

Ziya Hoca şimdi gitti (Kendisine yeni takımında-takımlarında başarılar diliyoruz)...Geride 3-5 pas yapamayan bir takım bıraktı...Yalnız kesinlikle ve kesinlikle bu durumun tek sorumlusu o değildi... Bunun da farkındayız... Niyete değil, sonuca bakıyoruz...Ve bekliyoruz...

sirius
25-10-2007, 19:12
Ersun Yanal ile daha iyi bir döneme gireceğimize inanıyor ve ümit ediyorum

ÇAKAL
25-10-2007, 19:14
Ersun Yanal ile daha iyi bir döneme gireceğimize inanıyor ve ümit ediyorum:super::super:
:yes::yes:
Sabrederse taraftar,yönetim süper iş yaptı.Bence de çok başarılı olur.:cool:

AAAcemi
26-10-2007, 00:56
:super::super:
:yes::yes:
Sabrederse taraftar,yönetim süper iş yaptı.Bence de çok başarılı olur.:cool:

hayırlısı diyelim , birde onu denerler .
ama yönetim sata sata yıldız oyuncu bırakmadı takımda ,

ŞEHZADE-Çakal2
27-10-2007, 16:56
ersun hoca ya yıldız gerekmez. bu sene ya şampiyon yada ikinci.

sibelyaren
28-11-2007, 10:25
inşallah dediğiniz gibi olur.Ama bir trabzonlu ve trabzonsporlu olarak ilk 4 bu sene başarılı olur.

YANKIBERKE
17-12-2007, 15:53
öncü olan, çığır açan,iz bırakanlara......BANA ONUN NASIL ÖLDÜĞÜNÜ DEĞİL, NASIL YAŞADIĞINI ANLAT......

kazim koyuncu dostuma...ruhu şad olsun......mekanı cennet olsun....

http://www.youtube.com/watch?v=My2LvqSKo_o

BOSNA
09-01-2008, 23:45
Trabzon Adana'ya tosladı !
Fortis Türkiye Kupası (B) Grubu'nda Adana Demirspor, Trabzonspor'u Özgür'ün 4. dakikada attığı golle 1-0 mağlup etti.
http://www.haber1.com/haber/20080109/Trabzon-Adanaya-tosladi-.php

shipbroker61
19-01-2008, 23:29
Toslamadigimiz kim kaldi ki.......

maglubiyet arsizi olan futbolculara, kifayetsiz, muhteris yoneticilere ve cikarlarindan dolayi ses cikarmayan taraftar musvettlerine yaziklar olsun!!!!!

eserinizle gurur duyabilirsiniz.......!!!!!!

KARADENIZ
08-03-2008, 04:03
Trabzon'lu değilim, Doğu Karadeniz'e adım atmışlığım da yok, ama bir kere "ben Trabzonspor'u tutuyorum" demiş bulunduk, bırakamıyoruz...

En büyük dezavantajı, kazanması gereken, hiçbir kritik maçı kazanamaması... İnsan kahroluyor...

...

2006 da yazdıgınız bu yazı güncelliğini hala ne kadar cok koruyor...:vurkafa::vurkafa::vurkafa:

hala aynı, yok bir degisiklik

sirius
04-06-2008, 10:31
Ersun Yanal ile daha iyi bir döneme gireceğimize inanıyor ve ümit ediyorum

Evet
Sonunda
Ersun Yanal'ın yanısıra
İş bilen ve yapan bir yönetim le
İyi transferler yapılıyor
Bence Geçtiğimiz sezon Trabzonspor dibe vurmuş ve toparlanma başlamıştı. Önümüzdeki sezonlar Trabzonspor'un yükselişnin başlangıcı ve devamı olacaktır...
Selam ve saygılar

AAAcemi
04-06-2008, 12:03
Evet
Sonunda
Ersun Yanal'ın yanısıra
İş bilen ve yapan bir yönetim le
İyi transferler yapılıyor
Bence Geçtiğimiz sezon Trabzonspor dibe vurmuş ve toparlanma başlamıştı. Önümüzdeki sezonlar Trabzonspor'un yükselişnin başlangıcı ve devamı olacaktır...
Selam ve saygılar

Gökhan Ünal’ı da kadrosuna katan Trabzonspor, kombine satışlarını bekliyor. Başkan Sadri Şener, biletlere ilgi gösterilirse yabancı yıldız getirmeyi planlıyor.

İstanbul’la yarışmak için
Transfer döneminde fırtına gibi esen; Gökhan Ünal, Colman, Cale, Egemen, Giray, Ceyhun, Selçuk ve birçok genç futbolcuyu kadrosuna dahil eden Trabzonspor, gözünü 9 Haziran’a çevirdi. Başkan Sadri Şener’in, 100 ile 2 bin 500 YTL arasında satışa çıkacak olan biletlere taraftarın göstereceği ilgiye göre transfer politikasını belirleyeceği öğrenildi. Daha önce yaptığı açıklamalarda, “Takımı baştan aşağı yeniliyoruz. Eğer İstanbul takımlarıyla yarışmak istiyorsak, onların gördüğü desteği bizim de taraftarımızdan görmemiz gerekiyor” diyen Şener’in, 9 Haziran’ı beklediği kaydedildi

sirius
25-06-2008, 12:57
Trabzon'a uygun ve kaliteli
futbolcular
şimdi iş aşçıda
güzel bir yemeğin yarısı malzeme yarısı aşçıdandır
malzeme tamam..

Uzun yıllardır körelen heyacanımız geri geldi..............

sirius
03-08-2008, 10:39
Trabzon'a uygun ve kaliteli
futbolcular
şimdi iş aşçıda
güzel bir yemeğin yarısı malzeme yarısı aşçıdandır
malzeme tamam..

Uzun yıllardır körelen heyacanımız geri geldi..............

Aşçıda iyi ve güzel bir yemek yapıyor galiba.Kokular o yönde

sirius
19-10-2008, 22:46
Bu kadar transfer yapıldı
kalecisiz olmaz
Tony Sylva iyi değilmi
Tolgayla şimdilik olmaz
belki sonraki yıllarda.....
GS çok iyi şimdilik,

sirius
21-10-2008, 14:48
Bu kadar transfer yapıldı
kalecisiz olmaz
Tony Sylva iyi değilmi
Tolgayla şimdilik olmaz
belki sonraki yıllarda.....
GS çok iyi şimdilik,

Gs nin iyiliği birazda kaleciler farkından oldu.
Ersun Yanal ın ilerde Umut Gökhan ikilisiden vazgeçmeli,şimdilik olmuyor.Birisini oynatsa ,İsaac var Ergin var....

sirius
10-12-2008, 12:44
Evet
Bu Tony iyi kaleci....

Savaşarak yola devam...

Ne zamandır bu birliktelik yakalanamamıştı
Bu da yönetimin farkından olsa gerek

Yola devam.........

AAAcemi
10-12-2008, 17:19
Evet
Bu Tony iyi kaleci....

Savaşarak yola devam...

Ne zamandır bu birliktelik yakalanamamıştı
Bu da yönetimin farkından olsa gerek

Yola devam.........

Bana göre Tonny nin fazla bir özelliği yok , sıradan bir kaleci .
Ama takımda da fazla özelliği olan kim varki !

Liderliği sürdürmesi heyacan yapıyor bende
nede olsa 24 yıl geçti :frown:

Yola devam....:super:

ÇAKAL
15-12-2008, 11:05
Yaktılar bu hafta hamsiyi!!!:yes:

bayay
18-01-2009, 14:21
Trabzonspor'da Göksu sevinci
http://www.haber7.com/haber/20090118/Trabzonsporda-Goksu-sevinci.php

sirius
18-01-2009, 19:37
Bu Göksu kardeşimiz çok iyi bir kumaşa benziyor.Çok iyi olacak inşallah, Barış gibi hayal kırıklığına uğratmayacak.
Ayrıca Brundi li Faty Papy de çok sempatik ve çok iyi bir kumaş ,Trabzonspor umuz iki yetenek kazandı :super::)

sirius
27-01-2009, 14:23
Şampiyonluğa oynayan bir takımın golcüsü değildir Umut

Yeni transfer Alanzinho hayırlı olsun, umarım ortama uyar ve çok yararlı olur:mut:

AAAcemi
27-01-2009, 15:49
Şampiyonluğa oynayan bir takımın golcüsü değildir Umut

Yeni transfer Alanzinho hayırlı olsun, umarım ortama uyar ve çok yararlı olur:mut:

Umut ile umutlar başka bahara kalabilir maalesef .
Alanzinho hayırlı olur inşallah :mut:

ahfado
27-01-2009, 21:03
Maçın yıldızı Egemen'di kısa sürede milli takıma gider...Allah nazardan korusun maşallahı vardı...Maçın hakkını golcüler veremedi biraz akıllı oynasalardı fark olurdu...

ÇAKAL
27-01-2009, 23:05
Belediye başkanlığı seçimi bitene kadar tepeden ayırmazlar.Seçimden sonra kafalarına çökerler diye düşünüyorum.

AUDİ+
11-02-2009, 01:10
İyi bir Galatasaray taraftarı olmama rağmen Trabzonspor'un bu sezonki performansına,takım olarak,taraftar olarak,yönetim olarak inanmışlığına büyük bir hayranlık ve sempati ile bakıyorum...

Hadi bakalım Fırtına es es esss hadi de bu sefer kır şu İstanbul hegemonyasını....

Tüm gönlüm ve samimiyetimle sizinle beraberim sizinle beraberiz....

srdr061
01-03-2009, 19:13
Bugünkü maçı kazandık fakat bu forvetler adamı sinir küpüne çeviriyor bu kadar gol kaçırılmaz aşırı beceriksizler...

srdr061
01-03-2009, 19:15
Ersun yanalda şu yattarayı oyundan çıkarma işini abartıyor yattara hiç oynamasa bile dursun orada en azından karşı takımda psikolojik baskı yaratıyor.

sirius
22-03-2009, 11:35
Bence gelinen nokta itibariyle bu senede ümit yok.

Takım kaç maçtır iyi oynamıyor!!

Bilmem kaç tane oyuncu transfer et, sonra bir tane iş yapacak yedek oyuncu olmasın??

Teknik direktör az çok yaratıcı olabilmeli. Genç oyuncu çıkarabilmeli. Yedekleri hazır olabilmeli ve gerekirse oynatabilmeli.....
.........................

Takımdaki hırs mücadele gücü devamlı üst düzeyde olabilmeli, mücadele et ter dök, sonuç ne olursa olsun, yada mücadele etme ter dökme ama kazan!!!

Umut gol atacak arada bir. Hüseyin hırsla oynayacak ama aldığı topları rakibe verecek, yattara yı bir oynat bir oynatma, Song ,Selçuk yorulsada uyusada oyunda tutacaksın.Kenardan tiyatro seyreder gibi seyradeceksin ,sonrada şampiyon adayı olacaksın :grrr:...............

Ümit yok,mücadelede yok,yola devam etmemeye kararlı görünüyorlar.

ÇAKAL
30-03-2009, 10:36
Belediye başkanlığı seçimi bitene kadar tepeden ayırmazlar.Seçimden sonra kafalarına çökerler diye düşünüyorum.
27.01.2009
------------
Bakalım düşüncelerim gerçeğe dönüşecek mi?:):)

AAAcemi
30-03-2009, 12:19
27.01.2009
------------
Bakalım düşüncelerim gerçeğe dönüşecek mi?:):)

seçimlerden önce çökmeye başlamıştı son 4-5 haftadır !
belki şimdi toparlar lar :clown:

sirius
01-05-2009, 15:12
Bence gelinen nokta itibariyle bu senede ümit yok.

Takım kaç maçtır iyi oynamıyor!!

Bilmem kaç tane oyuncu transfer et, sonra bir tane iş yapacak yedek oyuncu olmasın??

Teknik direktör az çok yaratıcı olabilmeli. Genç oyuncu çıkarabilmeli. Yedekleri hazır olabilmeli ve gerekirse oynatabilmeli.....
.........................

Takımdaki hırs mücadele gücü devamlı üst düzeyde olabilmeli, mücadele et ter dök, sonuç ne olursa olsun, yada mücadele etme ter dökme ama kazan!!!

Umut gol atacak arada bir. Hüseyin hırsla oynayacak ama aldığı topları rakibe verecek, yattara yı bir oynat bir oynatma, Song ,Selçuk yorulsada uyusada oyunda tutacaksın.Kenardan tiyatro seyreder gibi seyradeceksin ,sonrada şampiyon adayı olacaksın :grrr:...............

Ümit yok,mücadelede yok,yola devam etmemeye kararlı görünüyorlar.

Evet
Sn. Yanal işi iyi yönetemedi, başarısız oldu, beklentileri karşılayamadı, ve gitti.
Bundan sonrası için ona başarılar

Bu yönetim kadar iyi, yükü kaldırabilecek,okkalı bir hoca lazım.
Lazım ama ,bulunurmu, bulunursa gelirmi
Dilerim olur, artık bu takım , bu kurum , çıkışını sürdürebilmeli............

AAAcemi
02-05-2009, 20:01
Evet
Sn. Yanal işi iyi yönetemedi, başarısız oldu, beklentileri karşılayamadı, ve gitti.
Bundan sonrası için ona başarılar

Bu yönetim kadar iyi, yükü kaldırabilecek,okkalı bir hoca lazım.
Lazım ama ,bulunurmu, bulunursa gelirmi
Dilerim olur, artık bu takım , bu kurum , çıkışını sürdürebilmeli............

Kim gelirse gelsin gelsin , Türkiye de şampiyon olamadakıktan sonra Avrupa şampiyonu olsa sarmaz bizi :cry:

Yöneticler öyle tarifler yapıyorlar ki yeni hoca için ( şampiyonluk yaşamiş, yerli...) aklıma sadece Şenol Güneş geliyor .

KARADENIZ
02-05-2009, 20:49
Yöneticler öyle tarifler yapıyorlar ki yeni hoca için ( şampiyonluk yaşamiş, yerli...) aklıma sadece Şenol Güneş geliyor .

benim animsadigim Senol hoca , yalnizca kaleci olarak SAMPIYONLUK YASADI..teknik direktor olarak ..hayir....

ama Senol hoca Yanal i dover......:he::he:...............//

yusufusta
02-05-2009, 20:58
Bence Ersun Hoca toplama takımla buraya kadar iyi götürmüştü.Dikkat ederseniz bizi iç sahadaki kayıplar yıktı,deplasmanda en başarılı takımız.Demekki seyirci baskısı oyuncuları etkiliyor.Zaten maşallahı var her seyircimiz bi teknik direktör

rubinihakan
14-05-2009, 11:07
Herkese Trabzon'dan kucak dolusu selamlar,
Evet Trabzon'da herkes teknik direktördür, herkesin kalbi Trabzonsporun şampiyon olacağı günü görme ümidiyle çarpar, bu özlemin, hasretin vermiş olduğu ateşlede hırçınlaşır, Karadeniz Fırtınası olur herkes. Maç günü tıpkı dereleri gibi her ilçenin her köyünden, sağanak sağanak akarak geliriz futbol mabedine Trabzon'un. Şampiyonluk değil, varlık mücadelesidir birlik mücadelesidir bu, tek yürek Trabzonspor. Her şeyiyle bizim Trabzonsporumuz, gurbetçisinden, yerlisinden, köylüsünden şehirlisinden zengin-fakir, sağcı-solcu, dinli-dinsiz hereksin kalbi bir Trabzonspor için atar, yensede bir yenilsede o bizim TRABZONSPORUMUZ. YOLU HER ZAMAN AÇIK OLSUN.

srdr061
16-05-2009, 22:43
Bursaspor maçı çok önemli alırsak şampiyonlar ligi ümidimiz devam eder yoksa yayla kupasına gideriz bu arada teknik direktör işini bi an önce bitirmemiz lazım 3-4 takviyeyle seneye çok iyi olabiliriz...

srdr061
16-05-2009, 22:46
1 stoper 2 iyi orta saha bir oyun kurucu diğeri güçlü oyunu tutan tarzda ve iyi forvet lazım Umut bu takımın forveti olamaz adama top atıyosun 5 saniye ayağında tutamıyo duvara çarpmış gibi geri dönüyor...

rubinihakan
16-05-2009, 23:25
Ruh lazım ruh, oyunculara ruh lazım, başka bir şey değil. Trabzonspor'da Trabzonspor için oynadıkalrını bilmeleri lazım. Bu ruhu aşılayacak bir de hoca lazım bu kadar.

srdr061
25-05-2009, 23:14
Fenerbahçeyi yenersek şampiyonlar ligindeyiz...

AAAcemi
26-05-2009, 11:02
Fenerbahçeyi yenersek şampiyonlar ligindeyiz...

FB yi yensek yeter :wink:

bir tessellli verrr

srdr061
30-05-2009, 22:11
Yazıklar olsun size be bu kadar mı ruhsuzluk olur şampiyonlar ligini resmen istemediler umut sen bu takımın forvetiysen bende barcelonanın sağ açığıyım ayağında 3 saniye top durmuyor yine yıktınız bizi helal olsun size gidin şimdi iyi bi tatil yapın...

yusufusta
30-05-2009, 23:15
Bir çuval inciri berbat etmek diye buna denir herhalde.Ya da dereyi geçip çayda boğulmak:frown::frown::frown::cry:

ayhan53
30-05-2009, 23:18
FB yi yensek yeter :wink:

bir tessellli verrr

ne tesellisi:he:
ligde ya 1 puan ya 3 puan veriyorlar

AAAcemi
31-05-2009, 01:19
ne tesellisi:he:
ligde ya 1 puan ya 3 puan veriyorlar

bize 1 puan bile fazla :grrr:

Şampiyonu kutlar ve Sivaslıları tebrik derim.

srdr061
05-06-2009, 23:31
Şu takımdaki vizyona bak millet rıjkaard'ı getirir biz antalya yendi diye kümede kalan takımın teknik direktörünü almaya çalışıyoz eee seneye yayla kupasında kesin final oynarız...:grrr::grrr:

kerkenez61
06-06-2009, 00:03
Şu takımdaki vizyona bak millet rıjkaard'ı getirir biz antalya yendi diye kümede kalan takımın teknik direktörünü almaya çalışıyoz eee seneye yayla kupasında kesin final oynarız...:grrr::grrr:

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++

:super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super: :super:

sirius
06-06-2009, 10:26
Şaka gibi..
Ts'de şaka gibi olaylar zaman zaman yaşanır.
Teknik direktör adayına bak
İyisi için para yokmuş, pahalıymış
Sivas pahalı adamlarla çalışıpdamı başarılı oluyor
Trabzon eskiden çok parayla başarılı oldu...
Yok yerli olmalıymış, birde ucuz olmalıymış, öze dönmelmiymiş.
Kurun o zaman bir yöresel lig kendi kendinize oynayın,

Bunları görmek elem verici

Büyük takım olacaksan, artık profesyonel, işbilir, yenilikçi , çağdaş ama amatör bir heyecanla çalışan ekip olacaksın, kurum olacaksın, mümkün olduğu kadar ekonomik olarak da güçleneceksin. Ve büyük takım gibi yaşayacaksın.
Siz Trabzon'u, belediyesini, insanını tanımıyormuydunuzki , kafanıza esince bırakıyorum diyip, küseceksiniz.....
Yada hiç çıkmayın ortaya lafla büyük olunmaz, bırakın takımda küçük kalsın, hiç değilse umut ve hayallerimizde küçük olur.....................................

srdr061
06-06-2009, 10:51
Şaka gibi..
Ts'de şaka gibi olaylar zaman zaman yaşanır.
Teknik direktör adayına bak
İyisi için para yokmuş, pahalıymış
Sivas pahalı adamlarla çalışıpdamı başarılı oluyor
Trabzon eskiden çok parayla başarılı oldu...
Yok yerli olmalıymış, birde ucuz olmalıymış, öze dönmelmiymiş.
Kurun o zaman bir yöresel lig kendi kendinize oynayın,

Bunları görmek elem verici

Büyük takım olacaksan, artık profesyonel, işbilir, yenilikçi , çağdaş ama amatör bir heyecanla çalışan ekip olacaksın, kurum olacaksın, mümkün olduğu kadar ekonomik olarak da güçleneceksin. Ve büyük takım gibi yaşayacaksın.
Siz Trabzon'u, belediyesini, insanını tanımıyormuydunuzki , kafanıza esince bırakıyorum diyip, küseceksiniz.....
Yada hiç çıkmayın ortaya lafla büyük olunmaz, bırakın takımda küçük kalsın, hiç değilse umut ve hayallerimizde küçük olur.....................................

Daha ne denebilir ki...:cool::cool::cool::cool:

lazman
10-06-2009, 21:29
Trabzon bombayı patlattı!
Trabzonspor, Sven Goran Eriksson ve Tugay'la anlaşmaya vardı.

Uzun süredir teknik direktör arayışlarını sürdüren Trabzonspor, mutlu sona ulaştı. Başkan Sadri Şener, Portekiz'in Lizbon kentinde görüştüğü Sven Goran Eriksson'la kesin anlaşmaya vardı. Şener, ayrıca Eriksson'un yardımcılığını Tugay Kerimoğlu'nun yapacağını da açıkladı. Eriksson'un Trabzon'a gelmek için Şener'den izin isteği öğrenildi.

Eriksson'la anlaşmalarını yorumlayan Sadri Şener ise şu şekilde konuştu "İstanbullu rakiplerimizin önemli transferlerinden sonra kariyerli bir hocayı getirerek, rakiğlerimize korku, taraftarlarımıza da moral vermek istedik. Şimdi kombinelerde patlama bekliyoruz"

Eriksson'un maliyetinin 1.5 milyon Euro civarında olduğunu söyleyen Şener, ödeme planının ise uzun vadeye yayılacağını söyledi.

İsveçli teknik adamı nasıl ikna ettikleri şeklindeki soruya ise Şener "Avrupa'da ekonomik kriz bizden çok daha derin yaşanıyor ve bizim verebileceğimiz paraları Avrupa'nın belli başlı kulüpleri dışında kimsenin veremiyor. Eriksson'un da gerek duruşu gerekse espri anlaşıyla Trabzon şehrine uyum sağlayacağına inanıyorum" şeklinde cevapladıhttp://img35.imageshack.us/img35/9741/eriksoonn.jpg

Transfer çalışmalarına da değinen Şener, İstanbul Büyükşehir Belediye'den Tjikuzu ile görüştüklerini ve anlaşma noktasına geldiklerini söyledi. Şener ayrıca Kophenhaglı Atiba Hutchinson'un gelmek için hazır olduğunu ancak kulüp başkanını ikna etmeye çalıştıklarını söyledi. Sadri Şener, anlaştıkları diğer oyuncular için ise Eriksson'un onayı bekledikleri de belirtirken, Tugay ve Eriksson'dan da oyuncu tavsiyesi alacaklarını
sözlerine ekledi. bordomavi.net

AAAcemi
10-06-2009, 23:24
yeni hoca hayrlı olur inşallah .

bence bu sene kombine satışında patlama , geçen yılın yarısı olursa büyük başarı !
en azından ses getirecek bir yıldız oyuncu almaları lazım

sirius
18-06-2009, 01:19
Anadolu nun sesi
Sesiz çoğunluğun sesi
Yüreğin sesi

.................
Olmayamı ,yoksa sıradanlığın sesi olmayamı
Karar verme zamanı
Artık olman gereken olmalısın

...............
Yabancı hoca gelmiyorsa gelmesin
Vahid çalışkan ve bilgilidir ............

sirius
18-06-2009, 12:39
Takımın teknik direktörü ayrılalı kaç hafta oldu..
Hala arıyorlar, bazan bu takımı ,uzun sayılabilecek bir süre kalmama rağmen , bu yöreyi hiç anlayamadığımı hissediyorum............

sirius
20-07-2009, 11:55
Evet
Şöyle böyle derken
Gelinen noktayı bir taraftar olarak olumlu buluyorum.
Bizim spor medyası ve saz heyetide bazan insanı yanıltıyor.
Hüseyin in gitmesi
Tekke nin gelmemesi bunlar kesinlikle çok doğru kararlar

Şu yabancılar
Anlaşılıyorki Avrupa yada Balkanlar dan alınan oyuncular daha başarılı daha profesyonel. Afrikalı yetenekli ama zihni yetersiz, genelde Brezilyalıda uyumsuz.........
İyi bir alıcı çıksa İbrahimide satsalar çok yerinde olur.

srdr061
24-07-2009, 09:32
Biz bu stoper ve forvetlerle Sultanmurat Yayla cupta gruptan çıkamayız bu ne biçim yönetim be yok onu alıyoz yok bunu hallettik sonuçta aldıklarına bak sıradan bi takım olduk ondan sonra taraftar kombine almıyomuş aptal mı insanlar bi tane starı olmayan takımın kombinesini alsın kimi izlicek koşması bile yanlış olan Umut'umu bütün penaltıları yaptıran kanadı koridor olan tayfun corayımı...:grrr::grrr::grrr:

AAAcemi
24-07-2009, 13:41
Biz bu stoper ve forvetlerle Sultanmurat Yayla cupta gruptan çıkamayız bu ne biçim yönetim be yok onu alıyoz yok bunu hallettik sonuçta aldıklarına bak sıradan bi takım olduk ondan sonra taraftar kombine almıyomuş aptal mı insanlar bi tane starı olmayan takımın kombinesini alsın kimi izlicek koşması bile yanlış olan Umut'umu bütün penaltıları yaptıran kanadı koridor olan tayfun corayımı...:grrr::grrr::grrr:

kombine bir tarafa , bu sene seyercide gelmez stada
:grrr:

srdr061
03-08-2009, 22:30
Bizim sağ bek sol kanat ve forvet nerde kaldı acaba yönetim kesin alır sezon bitmeden...:grrr::grrr::grrr::grrr::grrr:

srdr061
03-08-2009, 22:30
Bence lemiyi alsınlar sol kanatta iskender forvettede ben oynarım...

carcharias
03-08-2009, 23:11
beşiktaş bizim yüreğimiz ama trabzonspor'u da çok seviyorum. allah nasip etsin,bu sezon başbaşa beraber gidelim,kim hakederse o kazansın inşallah. ikisine de yüreğimle sevineceğim.

sizi seviyoruz hey uşaklar!

http://i269.photobucket.com/albums/jj51/ogguz/ronaldinhoola0qs301.jpg