PDA

View Full Version : TV. izlerken utanıyormusunuz?....

N.F.K
08-04-2006, 22:11
Hayret ki Hıncal da çıplaklara kızdı ...

Televizyonların haber bültenlerinde yer alan haberler Hıncal Uluç'u çileden çıkarttı: " Haaa!.. Böyle bir bülteni benim önüme koyup "Sun" deseler, sunar mıydım?.. O da ayrı!.."
08 Nisan 2006 10:34
Yazı boyutunu büyütmek için

SAAT 19.00.. Günün en önemli televizyon haber bülteni..
İzliyorum!..
Haber.. Brezilyalı manken.. Görüntü.. Çıplak kadınlar!..
Haber.. Turizm.. Görüntü.. Çıplak kadınlar!..
Haber.. Evde solaryum.. Görüntü.. Çıplak kadınlar!..
Bir de uzun uzun Tarkan haberi.. Görüntü.. Tarkan'dan şarkılar!..
Yani gece yarılarını beklemeye, şifreli kanallara girip Playboy TV'yi falan aramaya gerek yok..
Peki!.. Günün yurtta, dünyada haberleri?.. Geçiniz. Laf ola torba dola, dostlar alışverişte göre, bir iki kısa haber.. Oldu da bitti, maşallah!.
Şimdi, mesele ille de reytingse, o saate niye "Haber" koyup, bu ülkenin en saygın haber sunucularını bu hallere düşürüyorsunuz?.. Attır, adıyla sanıyla bir şov, bitsin, gitsin..
Haaa!.. Böyle bir bülteni benim önüme koyup "Sun" deseler, sunar mıydım?.. O da ayrı!..

(Hıncal Uluç / Sabah)

N.F.K
08-04-2006, 22:12
İngiltere, Almanya, Fransa, ABD haber programlarini izleyin ; 1/3 ic haberler (politika, ekonomi vs) 2/3 dis haberler. ............

Kim inanir bir imparatorluk mirsacisi ulkenin Tv sinin
haber programi olduguna bizimkileri goren. Daha 80 yil once devlet memuru atadiginiz topraklarda dahi neler oldugu bir satir ile bile gecmiyor ise haberlerde. Daha 80 yil once vali, kaymakam atadiginiz topraklarda koca koca Tv kanllarinin bir muhabiri dahi yoksa. Kimse halk bunu istiyor bunu yayinliyoruz demesin. Adini saydigim bati ulkelerindeki lumpenler cokmu izliyor sanki haber programlarini, ama bilinc ve kultur galip geliyor, lumpenlerin rating baskisina.

N.F.K
08-04-2006, 22:13
Yıllardır,bizi biz yapan güzel değerleri yok etmek için savaşan,ahlaksızlığın,dedikodunun,hiçbirşey üretmeden herşeyin eleştirisi yapmanın reklamını yapan zavallılar şimdi köşelerinde timsah gözyaşları döküyorlar.Acaba hiç vicdanları sızlıyormu?Okullardaki bu şiddet olaylarında,her gün biraz daha artan kadın pazarlanmasında,Toplumda zirveye çıkan hoşgürüsüzlükte,egoistlikte,tembellikte,saygı ve sevgi değerlerinin yok olmasında ne kadar payım var diye düşünüyorlar mı? Bence düşünmezler.Onlar nefsani duygularından başka birşey düşünmeyen zavallılardır.....

N.F.K
08-04-2006, 22:27
NTV de muhteşem ikiliyi kongar ve barlası kaç kişi izliyordur acaba ? bunlar derya olmuş taşıyorlar, gençler şunlar ne diyor diye bir bakıyorlar mı acaba? Bugun Atilla ilhanı ben dizlerimin üstünde izliyorum ; çunku bizim geleneğimizde bilgi ve onun sunan hoca öyle dinlenmeli........ama kokuşmuş kanallar her taraftan futursuzca pislik ve aklaksızlık yayıyorlar , aptal olanlarda çekirdeklerini alıp oradaki dedikoduları zevkle izliyorlar...izliyorlar ki hayatları paraya endeksli tv yöneltmenleri o tip programları temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp tekrar sürüyorlar.........

Bugun o belli başlı tv lere bakıyorum birinde dansa varmısın (3. versiyon), diğerinde dans edermisin? diğerinde kafalarında zerre kadar bir şey olmayan manken dedikoduları , bir diğerinde bilmem ne bela............

KOSKOCA BİR İMPAROTORLUK NESLİ BOZULUP , UYUTULUYOR ....

İspanya’nın diktatörü Franko meşhur 3F taktiği UYGULANIYOR....ben diyor yıllarca insanları 3F ile idare edip uyuttum....3F :"Futbol, fiesta, fado." Bu cümledeki fiestayı festival ( eğlence, müzik ,dans), fadoyu da arabesk müzik biçiminde Türkçe’ye çevire biliriz.

Dünyaya baktığımızda, tüm devletlerin bu üç faktörü ustaca kullandıklarını ve bunlar aracılığıyla toplumun dikkatini açlık, işsizlik, sömürü gibi temel sorunlardan uzaklaştırdıklarını görüyoruz.

N.F.K
08-04-2006, 22:37
Bugun bu tv ler çoçuklara kısa yoldan para kazanmanın yollarını öğretiyor...Kız isen bak maken ol, şarkıcı ol, diyor.........Erkeksen işde top.........Koskoca bir imparotorlugun çoçukları italyada emre golun pasını verdi diye son dakika yayınına geçiyor.......Nedir bu aşağılık kopleksi , nerden geliyor.......

Bugun okullarda 3 turk buyuğunu say desen:

1- Fatih Sultna Mehmet

2- Polat Alemdar

3- Testere Necmi

diyen nesil tarih bilgisi sıfır, genel kültür sıfır ama iddia oynadığından milanın 3. yedek kalacesini biliyor..........

BİZ OKULLARDAN GELİYORUZ ; İŞİN İÇİNDEYİZ ; EĞER BU BU MEMLEKETİ TOP VE POP KURTARACAKSA EMANET EHİL ELLERDE YOKSA; DURUM VAHİM....

buzzy
08-04-2006, 23:18
durum zaten vahimdi..daha da vahim olması ise kaçınılmaz..ekonomik gelişmemişliği bir kenara bırakıyorum..eğitime destek verilmemesi yatırım yapılmaması belki de herkesin işine geliyor..nedenleri çok da zor olmasa gerek..kafasını kuma gömmüş nesillerin varlığı dahili ve harici tüm düşmanlarımızı sevindiren bir gelişme..harici düşman bir yere kadar etki ediyor bu gelişmemişliğe..ama içimizdeki düşmanlar çok tehlikeli onlar hiç mi hiç istemiyorlar..bütçe kısıtlı deniyor ve öncelik başka şeylere veriliyor..başka şeyleri hepimiz biliyoruz borç anapara ve faiz ödemeleri en başta yer alıyor..eğitime katkı ne kadar küçük desek az çünkü gözle görülmüyor bile..dünyada geçerli ekonomik kurallardan en önemlisi belki de bizim için mevcut ama kulak ardı ediliyor sürekli..az gelişmiş ülkeler beşeri sermaye ile gelişmiş ülkeleri yakalama konusunda avantaj sahibi..tabiki beşeri sermaye bakımından verim alabilmemiz uzun bir süre gerektiriyor ama sabır ve mantık kuralları burada duruyor belki de durduruluyor..tv lerde ne çıkarsa çıksın ya da internette ya da sokakta yani hayatın her yerinde ne çıkarsa çıksın etkilenecek bir kuşak hep vardı ve hala da var..eğitim şart esprisi aslında ne kadar derin bir üzüntü kaynağı oluveriyor içimizde..eğitimin gelişmesi üniversite sayısını 2 katına çıkarmakla olmuyor en önemlisi fırsat eşitliği yaratabilmek..ama yok..umut ediyorum ki az da olsa eğitime yatırım yapabilsek..

AngelHeart
10-04-2006, 15:39
sabah açıyorum tv yi millet oynuyor...akşam bakıyorum yine oynuyorlar...
küfür gibi geliyor bana...iğreniyorum...

galiba bizi öldürdüler bu olanlarda cesedimizden yayılan kokular...

Condor
10-04-2006, 16:14
Bu sadece özel bir dönemdir bir geçiştir. Bu dönemde yaşayanlar bu sıkıntıları çekecektir. Bu global bir harekettir. Kör nokta sistemidir. Düşünmeden yaşa senden istediğimizi bize sağla rakiplerini ez çoğalın ve bizim için ölün. 3000 yıl önce sistem neyse bugün daha kibarlaştırılmış hali ile yaşıyoruz. İnsan tacirleri meydanlarda değil nette telefonun ucunda vb... TV artık silah gibi eskiden kültürlerin aşılanması savaşta yenik düşen ülkelerin tiyatrosundan kütüpanelerine kadar elden geçirilir sanki böyle bir millet var olmamış gibi düzenleme yapılırdı yada egemen toplumun himayesinde evvel zaman içinde bile yer aldığını belirtilirdi bu 4 5 kusak sonra efsane haline gelir vb.. Şimdi evvel zaman içindeli macunları unuttuk loli pop baktık hepimiz kovboy olmayı seçtik hepimiz işgal altında yanan ülkenin acılarını dinlemek yerine markalı botları ile insan tekmeleyen ülkelerin başarısını alkışladık. Ekonomi demek ülkeyi dışarı açmak demek olmuş satın alınmazları uygun fiyata vermek olmuş
Bizler birbirimize güvenmez olmuşuz üretmekten korkup hazıra yönelmişiz üretenlerin önünede engel çıkarmaktan kahve yanıda su kadar keyif almışız.Türk yapısını bozmayan ve direnen aile kavramıdır. Bundada çatırdamalar başladı bu dirençte kırılırsa siz o zaman tv de turkiye belgeseli izleyin.

bikmisbroker
10-04-2006, 16:43
sabah açıyorum tv yi millet oynuyor...akşam bakıyorum yine oynuyorlar...
küfür gibi geliyor bana...iğreniyorum...

galiba bizi öldürdüler bu olanlarda cesedimizden yayılan kokular...

Buralara geldigimden beri Turk TV lerini izlemiyorum, ve o kadar da mutluyumki anlatamam..Tele vole ler yok, ciplak mankenler de yok.. Agir yaralilara "Yaralanirken neler hissettiniz?" diye abuk sorular soran Reha Muhtarlarda yok.. Haber bultenlerinde insanlarin icini paramparca edecek goruntuleri arka arkaya defalarca gosterip milleti cileden cikaran goruntulerde yok..

Haa simdide yeni bir seyler baslamis..
DiZiLER!!
Ulkemden kiminle konussam aksam X Kalanaldaki Y dizisini acmis izliyor, Hafta 7 Gun, Diziler 14 gun..
Belli ki yeni Afyon
DiZiLER!!...

Ne Canak anten alirim ne de bu rezilligi seyrederim..

AngelHeart
10-04-2006, 17:14
dün yine garabet bir görüntü ekranlardan odama akıyor, tv kusuyor...

sitar teve de...hödükler toplanmış yine göbek atıyorlar....ekranın alt köşesinde adnan şenses in hastane de kritik saatler yaşadığı geçiyor ve adnan şenses in yataktaki hazin görüntüsü....

şimdi nereden bakılır bu görüntüye...adnan şenses hasta olsa ne olur olmasa ne olurdan mı...ölüm döşeğindeki bir hastaya göbecikler atarak teselli verenlerden mi...bu şarkı adnan abimiz için diye böğüren primatlardan mı...
bunu program diye gözümüzün içine sokan yapımcıdan mı...canıma kastederek bu görüntülere muhatap kalmış benden mi....nereden bakılır? nasıl? ne?

bundan birkaç gün önce teve de....hani şu bir anda dünyaca tanınan...ezilmiş halkların çığlığı olan o güzelim şarkısıyla nato gelmişti bir türk programına peçesiyle, o güzel şarkısıyla.....o zulumu o yaşanan acıyı anlatan şarkıda göbek atmıştı bizim seyirciler.....lanet olsun dedim...

neler oluyor? kim? ne? nasıl?

N.F.K
10-04-2006, 17:18
Gösterin ecdada az çok benziyen kan bana!
Isterim sizlerde görmek irkinizdan yadigar,
Çok degil, ancak Necip evlada layik tek siar.
Varsa sayet, söyleyin, bir parçacik insafiniz:
Böyle kansiz miydi -hasa- kahraman ecdadiniz?
Böyle düsmüs müydü herkes ayrilik sevdasina?
Benzeyip sirazesiz bir mushafin eczasina,
Hiç görülmüs müydü olsun kayd-i vahdet tarumar?
Böyle olmus muydu millet canevinden rahnedar?
Böyle açliktan bogazlar miydi kardes kardesi?
Böyle adet miydi bi-perva, yemek insan lesi?
Irzimizdir çignenen, evladimizdir dogranan...
Hey sikilmaz, aglamazsan, bari gülmekten utan! ...
Mehmet Akif Ersoy

N.F.K
10-04-2006, 17:22
Sabun köpüğü şöhretler ne yapıyor ............
Fuhuşta yakalanan şöhret avcılarının dramı, onlar gibi ünlü olmak isteyip, yıldızları sönenleri merak ettirdi. Bir zamanların yere göğe sığmayanları bakın şimdi ne yapıyor?
06 Nisan 2006 12:37

Şöhret dünyasından zengin kalkışı yaptılar

Star olmak için çeşitli yarışmalara katılan ve amaçlarına kısa sürse de ulaşan BBG Hülya ve Sinem; 'Barbie Operasyonu' kapsamında fuhuş yaptıkları iddiasıyla gözaltına alındı. Onlar gibi, birçok isim zahmetsiz bir şekilde şöhret oldu ama hepsi de çabucak unutuldu.

Çeşitli televizyon yarışmalarına katılarak şöhret kapılarını aralamaya, deyim yerindeyse 'yırtmaya' çalışıyorlardı... BBG Edi, BBG Melih, BBG Tarık, Bayhan, Selçuk Demirelli, Tülin-Caner, Ata-Semra Türk, Kabadayı Uğur, Popstar Abidin ve Firdevs gibi isimler şöhret oldular olmasına ama sabun köpüğü gibi eriyip gittiler... Çoğu evlerine psikolojik sorunlarda geri döndü, Hülya ve Sinem gibileri de kısa süreliğine ulaştıkları lüks ve şaşaalı yaşamı devam ettirmek için 'onaylanmayan' yollara başvurdu... Peki bir zamanların 'hızlı şöhretleri' şimdi nerede, nasıl yaşıyor?

Sinem'in hayalleri söndü
Kaynana Semra Hanım tarafından 'istenmeyen gelin' ilan edilen Sinem Umaş, 'Gelinim Olur musun?' yarışmasının ardından sesinin de güzel olmasından faydalanıp bir albüm çıkardı. Yarışmadan kazandığı parayla kendine lüks bir araba alan Sinem, bir anda Sibel Can havalarına büründü! Yarışmadan önce Ataköy'deki barlarda çıkan Sinem'in önüne yeni bir dünya açılmıştı ama albümü ses getirmeyince unutulmaya başladı. Şaşaalı dünyanın esiri olan Sinem'in adının bir gün bir fuhuş baskınında geçeceğini kim bilebilirdi ki?

Edi Nişantaşı'nda sevgilisiyle geziyor

BBG yarışmasının ikinci serisinin birincisi olan Edi, fanatik Fenerbahçeli olması sayesinde kendine farklı bir kapı açmıştı. Yarışma bitince şöhretini bu yolda kullanan Edi, televizyon ve radyoda spor yorumculuğu, bir gazetede ise spor yazarlığı yaptı. Ama yorumları ilgi çekmeyince, bu işten elini ayağını çekti. Bilinen bir mesleği olmayan ve asıl adı Edith olan Edi, zaman zaman kız arkadaşıyla İstanbul Nişantaşı'nda turlarken görülüyor...

Semra Hanım eve döndü

Sinem'i oğlu Ata'ya bir türlü yakıştıramayan Semra Hanım, gelin-kaynana-damat yarışmalarının en popüler ismi olmuştu. Şarkıcı menajeri olmak isteyen Ata, ikinci sınıf bir otelde ölü bulunduktan sonra Semra Hanım da kabuğuna çekildi. Bir kitap yazdı. Bir de tiyatro oyununda sahneye çıktı ama Semra Hanım, sonunda Gaziosmanpaşa'daki evine döndü.

Firdevs ikincisınıf barlarda

Popstar yarışmalarının kadın starlarından olan Firdevs, yarışma ile gelen şöhreti iyi değerlendirip hemen albüm çıkardı. Onun albümü de diğerlerininki gibi beklenen ilgiyi görmedi. Firdevs şimdi Anadolu şehirlerinde ikinci sınıf kulüplerde sahne alıyor.

Tarkan'a rakip gösterildi ama...

BBG'nin ilk şöhretlerinden olan Tarık, güzel sesiyle müzik yapımcılarının gözdesi oldu. Dönemin patroniçelerinden Yeşim Salkım, onu Yeşil Müzik'e transfer etti. 'Of Deli Gönül' adlı albümüyle büyük ses getiren Tarık'ı, Tarkan'a rakip gösteren bile oldu! Sonraki albümü ses getirmedi. Şimdi Anadolu'daki kulüplerde sahneye çıkıyor.

Kavga starları da pes edip sustu

Gelin-kaynana-damat yarışmalarıyla şöhreti yakalayan Tülin-Caner, AhmetŞale, Nurhan Bey-Oya Hanım, Gürkan-Selma gibi isimler de kavgacı kişilikleriyle sabah programlarının gözdesi olmuştu. Magazin tarihine 'kavga starları' olarak geçtiler, şimdi ise sesleri çıkmıyor..

Selçuk, eşini terk etti

Mersin'de tarım işçisi olan ve sesi Müslüm Gürses'e benzetilen Selçuk Demirelli, yarışma boyunca hayattaki tek amacının eşi ve iki çocuğuna iyi bir yaşam sağlamak olduğunu söyledi. Halkın sempatisini kazanıp birinci olmayı başaran Selçuk, yarışma biter bitmez eşini terk edip, iki çocuğunu ortada bıraktı. Adı Rus kadınlarla anıldı, albümü tutmadı...
* O bir anne: Genel müdür asistanı Hülya Yamanoğlu, Biri Bizi Gözetliyor adlı yarışmanın ilk serisinde şöhreti yakaladı. Yarışmadan sonra unutulan iki çocuk annesi Hülya'nın adı en son geçtiğimiz gün yapılan 'Barbie operasyonunda' geçti.

* Melih İzmir'e döndü: Biri Bizi Gözetliyor evinin ilk meşhuru Melih, yarışmanın ardından Banu Alkan ile bir sit-com'da başrol oynadı. Proje tutmayıp dizi yayından kaldırılınca; ondan umudunu kesmeyen şöhret avcıları, Melih'e bir albüm yaptı. Beklenen sonuç gelmeyince Melih, İstanbul'dan İzmir'e döndü ve bir lokanta açtı.

* Bayhan da yok oldu: Bayhan da Popstar yarışmalarının sabun köpüğü starlarından oldu. Yarışmanın en çok konuşulan ismi Bayhan'ın, 'Hayal Edemiyorum' adlı albümü ilgi görmedi ve unutuldu...

(Sabah)

erdeem
10-04-2006, 17:24
Belirten konulardan ben de utanıyorum..

En çok rahatsız eden de haber programlarının umarsızlığı.. Haberlerini suya sabuna dokunmayan magazinsel bir tabana oturtmuşlar...Haberler başlığını atmaya utansınlar..

HABERTÜRK , NTV , CNN Türk haber verme sorumluluğunu gerçekten taşıyan kanallar.. Özellikle Habertürk te ki programlar oldukça kaliteli...

ekselans
10-04-2006, 17:50
Bunun başka bir izahını bulamadım: Demek ki yapacak başka işimiz yok!.. Demek ki iki satır okuyacak kitaplarımız ve demek ki iki çift söz katacak sohbetlerimiz yok...
Demek ki çocuklarımızla oynamaya, demek ki büyüklerimizin elini öpmeye, demek ki hısım akraba ile hoş beş etmeye zamanımız yok..
Her lokmanın üzerine birer yudum da televizyon alıyoruz; iyi gitsin diye...
Ve yer-gök çerez-çekirdek kabuğu... Sebep? Üç gözü yok ya insanın... İkisi ekrana çakılı!..
Hastanede bir adam görmüştüm;
Hep bir yere bakıyordu...
Onu nereye götürürlerse götürsünler o hep bir yere bakıyordu. Hiç kimseye çevirmiyordu yüzünü. Karşısına bile geçsen; o, senin bulunduğun yerde “daha başka bir yere” bakıyordu!.. Bıkmadan, usanmadan, yorulmadan, vazgeçmeden... Hatta sinir bozacak kadar ve şekilde sadece bakıyordu...
O hep bir yere bakıyorken, ben de hep ona bakıyordum ve düşünüyordum; ne olacaktı halimiz?..
Gerçekten, yapacak işimiz yok muydu... Bir başka eğlence yerine gidecek paramız yok muydu?.. Sokağa çıkıp oynayacak topumuz, atlayacak ipimiz, yuvarlayacak misketimiz bile yok muydu?.. Peki saklambaç oynayacak ağaç arkaları, duvar dipleri, köşe başları da mı yoktu?..
Bir çiçeği koklamak için, ve çiçek kokan bir bebeği okşamak için para istemiyorlar ki bizden. Bir küçük çocuğu yoğurmak ve göbeğini ısırmak da biletle değil!..
Üstelik, çocukların kahkahaları orijinal ve doğaçlama oluyor; efekt kaydı değil!..
Aklıma geliyordu ki; bizler, işte bu adama benziyoruz... Önümüzden televizyonlarımızı alıverseler, a’ha işte bu adamın aynısından oluveririz!..
Bunu söyledim de kaç kere. Dedim ki; bu adam yabancımız değil, bizden biri. Farkımız şu ki; onun televizyonunu almışlar önünden... O da, her yerde kendi televizyonunu seyretmeye başlamış!..
Bir zaman sonra geldim ki, ne göreyim;
Adam odanın ortasında oturmuş gene bakıyor. Ama bu defa duvara doğru... Önce sandım ki; o sabit, sinir bozan bakışlarından kurtulmak için çevirmişler onu duvara, değilmiş. Meğer sebebi varmış...
Birisi boş duvara bir televizyon çizmiş kırmızı rujla, hem de çarpık çurpuk... Başkası da siyah bir fişe ip bağlayıp adamın beline dolamış. Zavallı da bunun ucundan sımsıkı tutuyor...
-Kumandası nerde bunun? Diye güldüm...
-Uzaktan kumandası yok bunun, dediler. Bu “zihinden” kumandalı!..
Epey zaman geçti aradan. “O adamın fişi çıkmış” dediler... İlk anda anlamadım; fişi nereye takılıydı ki onun?..
Az sonra bir hademenin sesini duydum; “yol açın” diye bağırıyordu... İki kenara çekildik koridorda. Tekerlekli sandalyenin üzerinde biri yatıyordu. Belli ki erkekti ve bir çarşafla -yüzü dahil- tamamen örtülmüştü...
Ama çarşafın altından, fişi sallanıyordu...
.....
Biliyor musunuz, yıllar geçti hâlâ merak eder dururum; sanki hiç kırpmadan baktığı o gözleri açık mıydı, kapalı mıydı?..
Pişmanım; çarşafı açıp bakmadığıma!..

bourbon
10-04-2006, 18:58
cok az tv bakan bırı olarak en cok begendıgım kanal dıscovery ..

magandalardan mankenlerden sanatcı denılenlerden ve etrafımızdakı hayvanlardan bıktıysanız gercek hayvanları ve muhtesem doga olaylarını bırlıkte ızleyelım...

soros74
10-04-2006, 20:06
cok az tv bakan bırı olarak en cok begendıgım kanal dıscovery ..

magandalardan mankenlerden sanatcı denılenlerden ve etrafımızdakı hayvanlardan bıktıysanız gercek hayvanları ve muhtesem doga olaylarını bırlıkte ızleyelım...
Yakışır bpurbon. Ben de severim National Geographic ve Discovery'i. Discovery'de Extreme Engineering diye bir program var, herkese tavsiye ederim...

NG de ise Kenya'daki Serengeti hikayeleri en sevdiğim programlardan biridir...

cumali
12-04-2006, 01:20
Bu rtük var ya bu rtük yola gelmez ama ne yapacan şikayetçiyim bu bu rezaletten ben eski Türkiyeyi o Türkiyenin televizyonsuz ama mutlu insanlarını istiyorum nerdeler onlar bilen varmı. http://www.rtuk.org.tr/sikayetfor.asp
:( :( :(

BORSAHİSSE
12-04-2006, 01:22
tv ile fazla işim olmuyor sadece haberleri ve belgesel kanalları izlerim...

cumali
12-04-2006, 01:40
2003 Yılına Ait Reklamlara Yönelik İzleyici Şikayetleri http://www.rtuk.org.tr/ReklamSikayet.HTM

"Mafya Karakterlerini İçeren Dizilere Yönelik" İzleyici Şikayetleri http://www.rtuk.org.tr/MafyaDizileri.HTM

"Kamuoyunun Yayınlardan Beklentileri" konulu Anket Sonuçları http://www.rtuk.org.tr/KamuYayBek.HTM

2004 Yılına Ait, "HABERLER"e İlişkin İzleyici Şikayetleri http://www.rtuk.org.tr/HaberSikayet04.HTM

2004 Yılına Ait Reklamlara Yönelik İzleyici Şikayetleri http://www.rtuk.org.tr/ReklamSikayet04.HTM

buzzy
12-04-2006, 14:37
peki izlediğimiz haber programlarının tarafsızlığı var mı? her kanalın patronu holding sahibi papyonlular değil mi?
gerçekten tarafsız haber bülteni var mı?

gemici
12-04-2006, 14:42
tv de 63 diziyi birden takip ediyorum sorun söyleyim....yalan kurtlar vadisini bile ancak 5 dak. izleyebildim

N.F.K
24-04-2006, 16:57
'Televizyonu kapa, yaşamı aç'

Dünyanın birçok ülkesinde düzenlenen ve televizyon izlemenin yol açtığı olumsuzluklara dikkati çekmek üzere gerçekleştirilen ''Televizyonunu Kapa/Yaşamı Aç'' kampanyası, Tüketiciler Birliğinin öncülüğünde Türkiye'de de başlatıldı.
24 Nisan 2006 15:49

Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Şube Başkanı
Dr. Ramazan Yıldız, yaptığı yazılı açıklamada, Tüketiciler Birliğinin
öncülüğünde bugünden itibaren başlatılan kampanyanın 30 Nisana kadar
süreceğini belirtti.

Yıldız, 1995'ten bu yana dünyanın birçok ülkesinde yürütülen
kampanyanın bu yıl 5. kez düzenlendiğini anımsatarak, televizyonun
insan yaşamındaki yerinin sorgulanarak aşırı izlemenin
olumsuzluklarına dikkati çekmeyi amaçladıklarını ifade etti.
Kampanyanın, Türkiye'deki televizyon bağımlılığı düşünüldüğünde
ayrı bir anlam kazandığını belirten Yıldız, şunları kaydetti:
''RTÜK'ün açıkladığı (Televizyon İzleme Eğilimi Araştırmasına)
göre, ülkemiz insanı günde 5,09 saatini TV karşısında geçirmekte, bu
oran hafta sonlarında 5,15 saate kadar çıkmaktadır. Yine izleyicinin
yüzde 18.7'si günde 10 saatten fazla izlemektedir.

Kampanya, TV karşıtı bir kampanya değildir. Aksine bilgilenme,
haber alma ve eğlenme gereksinimini en yaygın şekilde karşılayabilecek
araç televizyondur. Ancak, televizyonun bu işlevinin dışına çıkarak
insan yaşamını ele geçirmesi, insanın kendi yaşamını yaşamak yerine
seyirci kalması olgusuna karşı bu kampanya toplumsal bir tepki ve
uyarı eylemidir.

Şarkıcı ve dans yarışmalarının, şiddet, alkol ve sigara
görüntüleriyle doldurulmuş dizilerin, intihar ve cinayetlere neden
olan kadın programlarının kamuoyunu rahatsız eder boyutta sergilendiği
bir ortamda, tüm dünya ile birlikte biz de 5. kez kampanyaya
katılıyor, televizyonlarımızı kapayarak, gözlerimizi açıyoruz.''

MALIX
24-04-2006, 17:25
Bu tur yayinlar malesef halkin da suçu. KanalD, Atv, Star gibi kanallar halkin buyuk bir kisminin talep ettigi turden yayin yapiyorlar reytinglerini arttirmak icin sirf. TV deki yayinlar halka tutulan aynadan yansiyanlardir.

Reytingden cok prensiplerine daha cok onem veren kanallara ihtiyacimiz var.

ekselans
19-01-2007, 17:18
Güzel Hazırlanmış Bir slayt (http://files.to/get/339901/52483/CANAKKALE_GECILDI.rar)

Markowitz
19-01-2007, 18:10
Yukarıda yazılanların altına imza atıyorum. Sizlerin gözlerinizden öpüyorum...

balaban
19-01-2007, 18:38
Anlamadığım neden televizyon izlenildiği.

ardahan
19-01-2007, 18:45
Objektik olduğunu düşündüğüm, haber veren 2 haber bülteni var. Skytürk ve TV8. Özellikle TV8 in akşam 8 haberleri, haber arayanların ihtiyacını karşılıyor.

N.F.K
12-02-2007, 20:00
Objektik olduğunu düşündüğüm, haber veren 2 haber bülteni var. Skytürk ve TV8. Özellikle TV8 in akşam 8 haberleri, haber arayanların ihtiyacını karşılıyor.

haber kanalları çogaldı da şükür, işimize yaradı....

PARK
14-02-2007, 02:04
bir toplum bilincimizin dediği gibi ''Televizyon, Türkiye gibi ülkelerde boş zamanı olan bir çoğunluğun izlediği kutudur'' bilgi yok, (olanlarda izlenilmiyor)kültür yok,yok yok yok....o zaman neden izleyeyim ben bu kutuyu abiiiii....:) :) :) :)

warfeet
16-02-2007, 00:14
Yabancı ust düzey diplomatın dediği şu:

"Türk'lerin aile yapısını bozup, onları ahlakı çöküntüye uğratmadığımız sürece yenemeyiz"

Türkiye icindeki bu ust düzeyin isbirlikcileri...

Birkac televizyon,
yazar takimi (dolar maasli), baska uyruklardan, donmelerden,
Modacı takımı (cintiratopirelli takimi) bunların çoğu başka uyruklu, Türk vatandaşıdır.. (yine Türk olmayan yüzde 90'i kadınları ön plana çikartip, SOYUP piyasaya SÜRMEK bu modaci takımının görevidir.)
Bazi, Sanatcı denen takim (eskinin peyniri, yine paraya tapan, genç kizları YOLDAN ÇIKARMAKLA görevlidirler)
Magazin takımı (toplasan 100 manken konken, 100 tanede dönme, mönme vardır), bunların görevi yukaridaki modaci, medyaci takimina malzeme olmaktir...
Dizi takimi (kültürümüzde olmayan bir kesimin abuk-subuk örf!!! dedikleri hareketlerini sanki Türkiye'nin genelinde varmıs gibi göstermek)... Çoğu TÜRK değildir...
Şovmen takımı: Milletin gözünün içine baka baka bel altı ne varsa PİYASAYA SÜRMEKTİR görevi...
Gün ici PROGRAM TAKIMI: Bunlarda, evlerde gündüz, erkeklerin olmadığını bildikleri icin, kadınlara yönelik, abuk subuk sanatcı bozuntularının hayatlarını NORMAL gibi yayınlamakla görevlidirler...
Evet, hükümet bunlara mani olmak YERİNE,
Kurtlar Vadisi'ni (basbakan kendisi iptal ettiriyor)....

bilmem ne devleti!! adi altinda toplanan capulcu takimiyla gorusurum diyor...
Genel Kurmay Başkanimizin, 1923'ten beri memleket bu dönem gibi tehlikeye maruz KALMADI diyor (memleketin icindeki, tepesindekileri kastediyor)..
bu bazı tepedekiler şunu iyi okuyun:

7 DUVEL GELDİ, GEBERDİ, gitti...
77 Duveli getirsenizde BASARAMAYACAKSINIZ....

Yarindan itibaren, Turk Bayragi asiyorum evime...
Avrupa, amerika genclere milliyetciligi nasil asilariz,
Dikkat edin, "milli egitim programlari"na milyarlarca dolar akitip, bu programlari DUZENLERKEN,
Bizim bu hükümet ve yandaslari, "bazilarinin" .pislikleri (ki ne pislik olduklarini Türk'ler iyi biiliyor) meydana cikacak diye diziyi yayindan kaldiriyor...
Lanet olsun....
BASARAMAYACAKSINIZ......

kemal
16-02-2007, 00:22
Bizim toplumumuz kitap okuma alışkanlığı edinemeden televizyon seyretme alışkanlığının kurbanı olmuş bir toplumdur. Her gün en kıymetli saatlerini TV karşısında geçirir; robot gibi.

Televizyon seyretmek şart mıdır? TV dediğiniz nedir ki, aptal kutusu.

Hele bir RTÜK'ümüz var ki evlere şenlik. Sanki bütün programlar dört dörtlükmüş gibi "Kurtlar Vadisi" ile uğraşıyor.

warfeet
16-02-2007, 01:28
ALINTI YAZI.

KURTLAR VADİSİ HAKKINDA...

BAŞBAKAN ERDOĞAN VE DANIŞMANLARINA SUNULAN ŞOK RAPORU AÇIKLIYOR ! İŞTE KURTLAR VADİSİ'NİN YAYINDAN KALDIRILMASINA NEDEN OLAN RAPORUN AYRINTILARI!

SUPER...ON - ÖZEL HABER

Superpoligon, "Kurtlar Vadisi Terör"ün yayından kaldırılması için hazırlanan raporun ayrıntılarına ulaştı.

AK Parti'ye yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgiye göre, Kurtlar Vadisi Terör dizisinin yayını öncesi ve sonrası Başbakan Erdoğan'a iletilmek üzere AK Parti Genel Merkezine ve Başbakanlığa bir kaç rapor birden gönderildi.

Aralarında bazı akademisyenler, eğitimciler ve parti kurmaylarının da bulunduğu isimlerce hazırlanan raporlarda, dizinin bugüne kadar toplumda yarattığı etkiye değinilerek, gazete sayfalarına ve köşe yazılarına taşınan olaylar aktarıldı.

Edindiğimiz bilgiye göre, Tayyyip Erdoğan'a yakınlığı ile bilinen Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan da Başbakan ile görüşerek, kendisine ulaşan bölge halkının dizinin içeriğinden rahatsızlığını dile getirdiğini söyledi.

Terörün Güneydoğu halkına yıllarca acı çektirdiğini ve dizi ile yaraların tekrar kanatılacağı endişesi taşındığını aktaran Arslan, endişelerini dile getirdi.

AK Parti'ye yakın isimlerce hazırlanan raporlarda ise dizi senaryosuna hakim olan "milliyetçi" duyguların, başta MHP olmak üzere bazı milliyetçi partilerin söylemlerine yakınlığı vurgulanarak, yaklaşan seçimler öncesi bunun AK Parti'ye zarar vereceği anlatıldı.

Bir başka iddiaya göre raporlarda vurgulanan bir diğer unsurun da dizinin kimi bazı kentlerde Kürt-Türk çatışmasına neden olabileceği iddia edilerek, istenmeyen olaylara neden olacağı savunuldu.

Söz konusu raporlarda özetle şu bilgiler yer aldı:

''Kurtlar Vadisi dizisinde yer alan bir çok karakter, hiç bir eğitimi ve olmayan, belinde silahlı kişileri anlandırmaktadır. Söz konusu kişiler oluşturdakları illegal 'çete' yapısı ile sözde devlet adına işler yapmaktadır. Başta çocuklar ve gençler olmak üzere bir çok kesim üzerinde etki bırakan dizinin bu yönü, sanki devlet güvenlik güçlerinin çetelerle, terörle ve suç örgütleriyle mücadelede başarılı olamadığını ve bu tür yapılanmalara sanki ihtiyaç olduğu mesajını içermektedir.

Dizinin, işsiz, eğitimsiz ve hayattan beklentisi olmayan kitleler üzerinde bırakacağı psikolojik etki düşünüldüğünde, toplum içinden dizi kahramanlarına özenen kişilerin çıkması kaçınılmazdır.''

Diziyle ilgili danışmanlarına görüş soran Erdoğan'a, komuoyunda diziye karşı oluşmuş bir tepkiler, bazı sivil toplum örgütleri, dernekler ve köşe yazarlarının, dizinin yayının durdurulması için başlattıkları kampayalar hatırlatıldı.

RTÜK'e de dizinin yayından kaldırılmasına yönelik çok sayıda telefon geldiği hatırlatılan Erdoğan'a RTÜK tarafından dizi ile ilgili hazırlanan bir de rapor sunuldu.

Erdoğan'ın bu gelişmelerin ardından RTÜK Başkanı Zahid Akman'ı arayarak "gereğinin yapılması" talimatını verdiği öne sürüldü.

Kurtlar Vadisi - Irak filminden sonra da ABD'nin Ankara Büyükelçiliği bir rapor hazırlayarak, "dizide anti Amerikancılık propagandası yapıldığını" belirtmiş ve raporu Dışişleri Bakanlığı'na sunmuştu.

2004 yılında da MİT Müsteşarlığı'nın diziyle ilgili rapor hazırladığı ortaya çıkmıştı.

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın da adının geçtiği raporda, dizinin senaristi, yönetmeni, oyuncuları, finansörleri ve bu isimlerin bağlantılarıyla ilgili tartışma yaratacak detaylar yer almıştı.

Raporda, dizinin senaristi Raci Şaşmaz ile o dönem ki yönetmeni Osman Sınav'ın kullandıkları argümanları jandarma istihbaratının üst düzey yetkilisinden aldıkları, bu iki isim ile jandarma istihbaratı arasında telefon irtibatları kurulduğu kaydedilmişti.

Telefon numaralarına da yer verilen rapor, diziyle ilgili teknik bir takibin söz konusu olduğunu açıkça ortaya koymuştu.

yukarida ismi gece AKPnin terör örgütünü destekleyen milletvekili nin başbakanıyla ortaklaşa gerçekleştirdiği REZILLIK........

sandiga gomülecekler......
=