PDA

View Full Version : güvercin yuvası prensibi

semerkandi
14-04-2006, 22:36
arkadaşlar içinizde
yüksek matematik konularından olan
"güvercin yuvası prensibi" ni
iyi bilen var mı acaba ?

bu prensibin borsaya ve grafiklere
adaptasyonu üzerine
yeni bir çalışma yapmayı planlıyorum da

saygılarımla

trakyalı
14-04-2006, 22:41
arkadaşlar içinizde
yüksek matematik konularından olan
"güvercin yuvası prensibi" ni
iyi bilen var mı acaba ?

bu prensibin borsaya ve grafiklere
adaptasyonu üzerine
yeni bir çalışma yapmayı planlıyorum da

saygılarımla

Hiç duymadım matematiği severim ama yüksek matematik bilgim yok.
Ama bölümünüzü ve çalışmalarınızı takip edeceğim.

semerkandi
14-04-2006, 22:48
Hiç duymadım matematiği severim ama yüksek matematik bilgim yok.
Ama bölümünüzü ve çalışmalarınızı takip edeceğim.

sanırım aradığımı buldum :

http://www.matematikdunyasi.org/arsiv/2003-I-sayfasayfa/03-I-50-52-GuvercinYuvasi.pdf

saygılarımla

bozo38
14-04-2006, 23:21
sanırım aradığımı buldum :

http://www.matematikdunyasi.org/arsiv/2003-I-sayfasayfa/03-I-50-52-GuvercinYuvasi.pdf

saygılarımla
şimdi bunu borsaya nasıl uygulayacaksınız, teknik temel takas hangi alanda

driver
15-04-2006, 01:24
tekniktir büyük ihtimalle.
Çalışmanızı merak ettim. Sonucları bekleriz.
Kolay gelsin. İyi çalışmalar.

NKN
15-04-2006, 01:54
tekniktir büyük ihtimalle.

bence takastır.

semerkandi
15-04-2006, 14:45
şimdi bunu borsaya nasıl uygulayacaksınız, teknik temel takas hangi alanda

teknik analiz datalarını
excel programına aktararak
vb script ile
macrolar yazmak suretiyle

tekrarlayabilecek olan
olasılık devinimlerinin
yakın tarihli olanlarını
mercek altına almak amacıyla
güvercin yuvası prensibini
kullanmayı düşünüyorum

eğer biteviye benzer hareketler görürsem
bunları sizlerle de paylaşacağım

saygılarımla

rigobert
15-04-2006, 14:50
Semerkandi bu prensibi GLYHO ya falan uygula bakalım ne olacak? Ama yuvayı sağlam kur Kutman dağıtmasın...

Acheron
15-04-2006, 15:06
Umarım işinize yarar...

semerkandi
15-04-2006, 16:56
Umarım işinize yarar...

sayın acheron
ilginize teşekkürler

saygılarımla

semerkandi
20-04-2006, 00:49
bayağı enteresan sonuçlara
ulaşmaya başladım

saygılarımla

justdoit
20-04-2006, 07:48
Umarım işinize yarar...

sn.Acheron bu verileri excelde nasıl giriyorsunuz,yani pratik bir yolu var mı?

Acheron
20-04-2006, 13:44
sn yüksekler pratik bir yolu var... Ama ben o pratik yolu çok aradım...2 yıllık bir sürede oturttuğum bir sistem bu... Paylaşmam imkansız.. Arada bir verileri foruma ekliyorum işine yarıyan arkadaşlar için...

MaviKalp
21-04-2006, 01:23
.

Semerkandi Hocam benim yapmak istediklerimi sen yapıyorsun ben normal temeli atamadım ki onu yapayım.. Ama kendime özgü tekniğim olsun hareketlerim olsun vs vs hepsini anlatmayalım ama ilk defa böyle bir şeyi bir başkasından da görünce tek olmadığımı anladım... Çünkü baştan sona kendin oluşturuyorsun! Harika bir şey bu ya...!

Çalışmalarınızda canı gönülden başarılar.. Kıskanmıyorum matemetik bu sonsuz işlem var sonuçta biri sizin olabilir :))

Zaten bana sözünü niye tutmadığını şimdi anladım korktun bende ki cehveri görüp o yüzden sende ki cehverden vermeye gelince cimri davrandın :(( Unuttun sonra da neysee sitemim ulaşmıştır sanırım..!

Ama böyle bir şeyi en azından tanıdığım birinde görmek biraz da adamı gururlandırıyor doğrusu..

Çıkan sonuçları merak etmeye başladım paylaşırsanız sevinirim hem bende tatbik tekniği öğrenmiş olurum.. Görüşmek üzere...

Saygılarımla...

.

semerkandi
05-06-2006, 23:10
mükemmele yakın neticeler çıktı
yüksek matematiğin gözünü seveyim

saygılarımla

taraftar
06-06-2006, 00:05
mükemmele yakın neticeler çıktı
yüksek matematiğin gözünü seveyim

saygılarımla

öncelikle, çalışmanız da başarılar dilerim sn.semerkandi ... :)

benim bildiğim " yuvayı dişi kuş yapar " :D :D :D

şaka bir kenara nasıl bir analiz yöntemi buldunuz acaba ?

TA den farklı bir durum mu ?

merak ta kaldık ?

fibonacci nin altın oranları (rakkam) gibi bişey mi ?

saygılar ... :)

semerkandi
06-06-2006, 12:28
öncelikle, çalışmanız da başarılar dilerim sn.semerkandi ... :)

benim bildiğim " yuvayı dişi kuş yapar " :D :D :D

şaka bir kenara nasıl bir analiz yöntemi buldunuz acaba ?

TA den farklı bir durum mu ?

merak ta kaldık ?

fibonacci nin altın oranları (rakkam) gibi bişey mi ?

saygılar ... :)

sevgili taraftar
şimdilik çalışmalarımı
gizli tutma taraftarıyım

ileriki yıllarda
özellikle FTSE, NYSE gibi
yurtdışı borsalarda
bu sistemin bana
çok milyon dolarlar
kazandırabileceğini düşünüyorum

saygılarımla

registan
06-06-2006, 12:39
sevgili taraftar
şimdilik çalışmalarımı
gizli tutma taraftarıyım

ileriki yıllarda
yurtdışı borsalarda
bu sistemin bana
çok milyon dolarlar

saygılarımla

fikirlerinize ve çalışmalarınıza saygı duyuyorum.
bir kaç tane örnek koysanız. sistemize göre öngörüde bulunsanız.
ne bileyim X30 içerisinde birkaç sened üzerinde çalışmaları buraya aktarsanız. bence daha güzel olur . en azından sisteminizin sonuçlarını görmüş oluruz.

tabiki bu benim fikirim.

nehuse
06-06-2006, 18:09
Forumlar paylaşım ortamlarıdır madem kendinize saklayacaksınız niye insanlara milyon dolarlar kazanıcam vs gibi açıklamalarda bulunuyorsunuz.

sedur09
06-06-2006, 18:21
geyik muhabbeti yapacağınıza gidin milyon dolarlarınızı kazanın kardeşim,hava atmayın millete obuk sabuk.

sermet76
06-06-2006, 18:37
aman dikkat sonunuz "pi" filmindeki matematikcinin sonu gibi olmasin.:)

haguan
06-06-2006, 19:10
nehuse sedur09 arkadaslar sozlerınıze dıkkat edın !!

justdoit
06-06-2006, 20:28
helal olsun derim...

balaban
06-06-2006, 22:26
geyik muhabbeti yapacağınıza gidin milyon dolarlarınızı kazanın kardeşim,hava atmayın millete obuk sabuk.

Siz abuk sabuk yazmayın, abuk-sabuk ne demekse? Sn.Semerkandi değerli bir arkadaşımızdır, ifadelerinize dikkat edin lütfen. Şu anda çalışmasının tamamen sonuçlanmadığını yazmış, sonuçlansa da sizinle paylaşmak zorunda değil.

_serhat_
06-06-2006, 22:51
ya tamam degerli biri olabilir, degerli bircok insan var.. ama bu acmıs oldugu topicin komik oldugu gercegini degistirmez.. milyon dolarlar kazanacagım ama soylemem.. bu ne demek anlamadım acıkcası.. yuksek matematigi bildigine gore sayın semerkandi bir tezin ispatlanması icin 1-2 örnegin yeterli olmadıgını şablonun oturması gerektigini de bilir.. neyse herkese calısmalarında basarılar diliyorum.. yaratmak bu kadar kolay bişey degil.. daha cok calısıp arastırıp daha az milyon dolarlar kazanın bence..
bu arada konuyu veya konusmaları incelemeden yeni arkadaslarımızı eskilere saygılı olun efendi olun hött tarzı uyarmalar yatırım gibi ciddi, sosyolojik ve özgür iradeyi temsil ettigine inandıgım bir konusu olan forumumuza yakısmıyor.. tanımıyorsunuz diye daha degerli veya bilgili zeki olmadıgını nerden cıkarıyorsunuz? adı ustunde tanımıyorsunuz..sadece benim fikrim..

balaban
06-06-2006, 23:02
ya tamam degerli biri olabilir, degerli bircok insan var.. ama bu acmıs oldugu topicin komik oldugu gercegini degistirmez.. milyon dolarlar kazanacagım ama soylemem.. bu ne demek anlamadım acıkcası.. yuksek matematigi bildigine gore sayın semerkandi bir tezin ispatlanması icin 1-2 örnegin yeterli olmadıgını şablonun oturması gerektigini de bilir.. neyse herkese calısmalarında basarılar diliyorum.. yaratmak bu kadar kolay bişey degil.. daha cok calısıp arastırıp daha az milyon dolarlar kazanın bence..
bu arada konuyu veya konusmaları incelemeden yeni arkadaslarımızı eskilere saygılı olun efendi olun hött tarzı uyarmalar yatırım gibi ciddi, sosyolojik ve özgür iradeyi temsil ettigine inandıgım bir konusu olan forumumuza yakısmıyor.. tanımıyorsunuz diye daha degerli veya bilgili zeki olmadıgını nerden cıkarıyorsunuz? adı ustunde tanımıyorsunuz..sadece benim fikrim..

Sn.Semerkandi değil, tüm üyeler değerlidir. Kimse kimseyi abuk-sabuk yazmakla suçlayamaz. Yani size göre ifadenize dikkat edin demek foruma yakışmıyor da dün gelmiş ve kimseyi tanımayan birinin abuk-sabuk demesi foruma yakışıyor.
İster bilgisini paylaşır-ister paylaşmaz, kendi bileceği iş. Zaten kazandığını değil, çalışmaları başarılı olunca kazanacağını yazmış. Daha önce açtığı topijklerde bir çok bilgisini paylaşmıştı, o zaman neden hiç sesiniz çıkmıyordu anlamıyorum.

Son olarak, mesajımda zeki ve bilgili değildir gibi bir ifade var mı? Tekrar okumanızı rica ederim.

_serhat_
06-06-2006, 23:13
bazen insanları tanımayınca tartısırken mevcut konu uzerindeki sözleriyle ilgili daha dogru yorum yaparsınız.. ben sadece bunu demek istedim.. ayrıca illede zeki ve bilgili degildir diye birşey yazmanız gerekmiyor.. bir cumleden sadece o kelimeler anlaşılmaz bircok sey rahatlıkla anlaşılır.. neyse sayın balaban ben gercekten tartısmayı seven bir insan degilim.. bu yazdıkların dusuncelerimdi genelde paylasmam insanlarla butip polemik yaratabilecek dusuncelerimi cunku hep sacma ve garip yerlere saptıgına ve cozumden uzak olduguna inanırım tartısmaların.. sizi de dikkatle ve merakla takip ediyorum.. foruma gercekten katkılısınız..
saygılar

semerkandi
06-06-2006, 23:34
fikirlerinize ve çalışmalarınıza saygı duyuyorum.
bir kaç tane örnek koysanız. sistemize göre öngörüde bulunsanız.
ne bileyim X30 içerisinde birkaç sened üzerinde çalışmaları buraya aktarsanız. bence daha güzel olur . en azından sisteminizin sonuçlarını görmüş oluruz.

tabiki bu benim fikirim.

mesela döktaş bunlardan biriydi
çok kısa bir süre sonra
sürpriz bir kağıt daha çıkacak
hareketin başında yazacağım aynı döktaş gibi
iş işten geçtikten sonra değil
sadece biraz sabredin

sonuçları elbette paylaşırım
ama formülleri paylaşmam
zaten bugüne kadar bizi bilenler bilirler
meyve veren ağaç taşlanır

bill gates de windows xp satıyor ama
programın kaynak kodunu her isteyene veriyor mu ?
ya da vermediği için kaplanın pençesini mi yemesi gerekiyor ?

saygılarımla

Red Kit
06-06-2006, 23:58
Kaplanın pençesini değilse de pastayı kafasına yediğini gördüm :)

Hem o Bill Gates.

Bu topiği "teknik analiz" başlığına alalım bakalım.

forges
07-06-2006, 00:24
sn. semerkandi nin bu denli iddialı oluşu beni de meraklandırdı.Sabırsızlıkla sonuçları bekliyoruz ;)

iyiniyetli
07-06-2006, 13:15
mesela döktaş bunlardan biriydi
çok kısa bir süre sonra
sürpriz bir kağıt daha çıkacak
hareketin başında yazacağım aynı döktaş gibi
iş işten geçtikten sonra değil
sadece biraz sabredin

sonuçları elbette paylaşırım
ama formülleri paylaşmam
zaten bugüne kadar bizi bilenler bilirler
meyve veren ağaç taşlanır

bill gates de windows xp satıyor ama
programın kaynak kodunu her isteyene veriyor mu ?
ya da vermediği için kaplanın pençesini mi yemesi gerekiyor ?

saygılarımla sayın semerkandi döktaş bunlardan biriydi demişsiniz.döktaş ın topiğine baktım 10 ytl den bahsetmişsiniz.burdada beklentiniz bitmiş gibi bi yorum algıladım bu fiytlardan döktaşı önermiyormusunuz.hesaplardan nasıl bi teori çıkıyor biraz aydınlatırsanız sevinirim.uğraşların her türünü takdir ederiz.inşallah başarılı olur bizede yol gösterici olur.

APSE
07-06-2006, 13:30
Sn Semerkandi Parkte Bu Yuva Formasyonunda İŞ Yaparmi

ekselans
07-06-2006, 13:33
Sn semerkandi

Çalışmanızda Kolaylık ve başarılar diliyorum

Sonuçlarını ve paylaşımlarınızı

Merakla bekliyorum

Saygılar

nehuse
07-06-2006, 15:52
nehuse sedur09 arkadaslar sozlerınıze dıkkat edın !!
Sözlerimin dikkat edilecek bir tarafı yok hakaret içermiyor doğruyu söylüyorum paylaşacak bir şeyi olmayan girmez forumlara olur biter.Burda bir çok üstad hiç bir menfaat beklemeden bilgisini paylaşıyor.

MaviKalp
07-06-2006, 19:06
.

Semerkandi soruma cevap olarak nerdeyse 2 ay sonra cevap verdin ama o da olay oldu ben unuttuğunu düşünmüştüm açıkçası..!

Diğer seneti de merak ettim doğrusu! Ama ben şu güvercin yuvası işleyişini daha çok merak ettim milyon dolarlarda gözüm yok bir şablon nasıl oluşturulur nasıl veri olarak matematiksel olarak grafige dökünüp yorumlanır daha bir sürü sormayayım ben temel atmanın yöntemlerini merak ediyorum şu an var olan indikatörler nasıl oluşturuldu acaba? Var mı bir bilen?

Semerkandi dostuma da çalışmalarında da canı gönülden başarılar..

Saygılarımla..

.

taraftar
07-06-2006, 19:15
sevgili taraftar
şimdilik çalışmalarımı
gizli tutma taraftarıyım

ileriki yıllarda
yurtdışı borsalarda
bu sistemin bana
çok milyon dolarlar

saygılarımla

saygı duyarım hocam ... :) :) ... :tamam:

" taraftar " olun o bana yeter ... hehehe ... :D :D :D :D

cem_ozgur
07-06-2006, 19:32
N tane yuvaya N+1 tane güvercini yerleştirmekle bu iş olmaz. Bence hiç bir matematiksel modelleme tek başına insan psikolojisini kurallara oturtamaz. Bu prensibin borsaya uygulanması bana balon gibi geldi.