PDA

View Full Version : BEYAZ - Beyaz Filo Oto Kiralama A.Ş.

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

Küçük Yatırımcı
05-03-2012, 10:24
İzahname
http://www.beyazfilo.com/izahname-ve-sirkuler.aspx

Beyaz Filo Oto Kiralama’nın halka arz fiyatının 4.50 TL olduğu açıklandı.

32 milyon 722 bin TL sermayeye sahip olan Beyaz Filo, nakit olarak artırılacak 3 milyon 528 bin TL tutarındaki nominal paylarını halka arz edecek. Sermaye artırımı sonrasında Beyaz Filo’nun yeni sermayesi 36 milyon 250 bin TL olacak.

Halka arzdan 15 milyon 876 bin TL gelir elde etmeyi planlayan Beyaz Filo’nun halka açıklık oranı yüzde 10 olacak.

M.C.
05-03-2012, 22:12
Arkadaşlar bilançoya göz ucuyla baktım , sonuç : bu firma resmen BATIK . Alacaklar dikkatli olsun ilk günden malın son sahibi olmayın , paranıza emeğinize yazık olur.

faruko
05-03-2012, 22:47
Merhaba, biraz açmanız mümkün mü?

Arkadaşlar bilançoya göz ucuyla baktım , sonuç : bu firma resmen BATIK . Alacaklar dikkatli olsun ilk günden malın son sahibi olmayın , paranıza emeğinize yazık olur.

rasim1983
05-03-2012, 22:57
4,50 : OHA
bu spk n işe yarar 1 tL nominal bedeL den açsaLar noLur arkadaş?bırak tavan yapa yapa gitsin gidebiliyorsa 4,50 ye 4,50 den alacan da noLcak...?kaç para ederki kaç para oLsun.benb iLk defa burda gördüm böyLe bir şirketi tanınmamış bir şirket,borsaya neden aLırLarki,Önce Şirket kendini bi tanıtsın Rüştünü ispat etsin..şirket yönetiminden takip eden illaki oLur,oLurda bu yazıyı okur 4,50 Lik fiyata ben anca uzaktan izLer OHA derim.

M.C.
05-03-2012, 23:18
Merhaba, biraz açmanız mümkün mü?

Yukarıdaki linkten izahnameyi inceleyin , 2.3.1 maddesini okuyun , SPK mevzuatına göre birim pay değeri 9 kuruş yani 0,09 TL .

94838

YILDIRIMMM
05-03-2012, 23:23
Yukarıdaki linkten izahnameyi inceleyin , 2.3.1 maddesini okuyun , SPK mevzuatına göre birim pay değeri 9 kuruş yani 0,09 TL .

94838
İMKB KOMEDİ GİBİ YA 0,9 KURUS VE 4,50 hahahahaha:he:

niyo
05-03-2012, 23:58
İş girişim 2006 da 4 milyon dolara %15.69 almıs 2008 de 8.750 milyon dolara satmış.
http://www.isgirisim.com.tr/TR/yatirim_tarih.asp

2012 %12.5 için 4.4m tl istiyorlar neden bu kadar ucuzlamış bu kağıt,2008 de filoda küçülme olmuş ama kısa vadeli ve uzun vadeli yükümlülüklerde ciddi artış var bu kredi ne için alınmış?
basıt bir komplo teorisi
bence pek parlak olmuyan kagıdı 4m luk hısse satısı ıcın halka acılmaz borsada işlemle daha yukardan satılacak....

faruko
06-03-2012, 00:02
Teşekkürler,

94838

tavantavan
06-03-2012, 00:21
Teşekkürler,

aynen katılıyorum ben de; 4,50 fiyatı çok olmuşbencede; niğbaş gereğinden az; bu ise gereğinden fazla açılış fiyatına sahip. neyse dikkatli olmak lazım. ytd

bigbrother07
06-03-2012, 10:20
arkadaşlar bu hisse değil 4.5'den nominal fiyattan satılsa dahi girilmez. bilanço berbat. özkaynağı yemiş bitirmiş. pasifin tamamı borç. büyük kısmı kısa vadeli. dahası temerrüt riski var. bir arkadaş pay değerini 9 kuruş olarak hesaplamış. ben de bu fiyattan borsaya girerse pd/dd ne olur diye baktım. 9 evet 9. defter değerinin 9 katına ky'ye kakalamaya çalışıyorlar. bence bu satış olmaz. yeterli talep gelmez.

y.t.d.

policarpo
06-03-2012, 10:28
Yeni arzlara atlayan çok küçük yatırımcı var.Bence atlayan da çok olacak.Ky her zaman kaybetmeye mahkum.Hatta KY=Kaybeden=Küçük yatrımcı.....Bu kağıtta yine çok hatalar yapılacak maalesef.
Yatırım tavsiyesi değildir.Bu kağıt olamaz zaten....

olympiad
06-03-2012, 12:10
Spk ve imkb yönetimi halka arz furyasına katılan kağıt üzerinde kurulmuş ve şişirilmiş bir takım firmaları sırf 2012 yılında şu kadar firmayı halka arz yaptık demek için 1 Tl lik hisseleri 4,50 gibi kat kat bir fiyattan ky sahiplerine satışa sunmasına şaşıyorum...Şirket hisselerinin %10 luk bir satışınla sermayesinin yarısı kadar gelir elde edicek..Türkiyede para parayı çeker boşuna demiyorlar...Klasik bir laf var onu bende sölicem..İnanın eften püpten şişirilmişgöstermelik bir şirketim olsa bende bu halka arz furyasına girerdim.Zengin olmamak içten değil.:biggrin:

olympiad
06-03-2012, 12:22
http://e1203.hizliresim.com/v/6/38s4t.png (http://bit.ly/c25MCx)

Şirketin kısa vadeli borçları almış başını gitmiş...Dönen varlıkların kısa vadeli borçları karşılama oranı adeta yok gibi...Aktifin büyük bir kısmını duran varlıklardan oluşuyor..Burda ayrıntılı bilanço göremedimiz için amaortisman giderlerini göremiyoruz.Net satışların kısa vadeli yabancı kaynakları karşılama oranı çok düşük..Denetim yapan başaran nas ymmm firmasının mali tablolarla ilgili açıklama görüşünü ayrıca göremedim...Kısaca şirket zor durumda denilebilir...Halka arzda biraz zorlanıcaklar bence.

gokyuzu
06-03-2012, 18:14
Aranızda yeniyim borsadan anlamıyorum Ama tamir piyasasında olduğum için beyaz filyou çok iyi tanıyorum.

Ege bölgesinde beyaz filonun araçlarını hiçbir servis kabul etmez. Çünkü onlardan ödeme almak deveye hendek atlatmaktan daha zordur.

İşinize yarar bir bilgimidir bilmiyorum ama firma servis piyasasında batakçı firma olarak kabul edilenlerdendir.

shadowcem
06-03-2012, 18:36
Numunelik şirket, böylesi bugüne kadar görülmemişti...

kaucuk
06-03-2012, 18:42
IMKB de 1000 firma gormek istiyorlar, bize de daha neler gorecegiz dedirtiyorlar. Ama 2 tavan gorsun bakin siz hayalleri 10 tl e bile gider denir :) saka gibi

serkan23
08-03-2012, 20:07
Tam bir saçmalık ya, bu şirket zaten Türk ticaret kanununa göre batmış sermayenin %90 ı batık alın TTK dan okuyun

Şirketin aciz halinde bulunduğu şüphesini uyandıran emareler mevcutsa idare meclisi aktiflerin satış fiyatları esas olmak üzere bir ara bilançosu tanzim eder. Esas sermayenin üçte ikisi karşılıksız kaldığı takdirde umumi heyet bu sermayenin tamamlanmasına veya kalan üçte bir sermaye ile iktifaya karar vermediği takdirde şirket feshedilmiş sayılır. Şirket aktifleri şirket alacaklılarının alacaklarını karşılamaya yetmediği takdirde idare meclisi bu durumu derhal mahkemeye bildirmeye mecburdur. Mahkeme bu takdirde şirketin iflasına hükmeder. Şu kadar ki; şirket durumunun ıslahı mümkün görülüyorsa idare meclisi veya bir alacaklının talebi üzerine mahkeme iflası kararını tehir edebilir. Bu halde mahkeme, envanter tanzimi veya bir yediemin tayini gibi şirket mallarının muhafazası için lüzumlu tedbirleri alır.”

serkan23
08-03-2012, 20:09
Ha bu adamlar ne yapacak, eğer yeterli satış yapabilirlerse
1- sermaye azaltacak öncelikle ve batık durumdan kendini kurtaracak
2-daha sonrasında bedelli sermaye arttırımı yapacak.

yeterli satış yapamazlarsada 1 sene içinde forumdaki Geçmiş zaman hisselerine geçiş yapacak :D

kelaynak
10-03-2012, 21:22
Yazık ya... bir şirketin toplam borcu, makul fiyattan halka arz satışı ile kapanmıyor ise, kesinlikle borsaya alınmamalı... Habire bedelli gelir artık...

KYSTR
12-03-2012, 16:39
Bu ve bunun gibi şirket arzları daha çok gelecek. Aynı film batık şirketi ittir garibana..:halay: (YERSEN) Onun dışında bizim garibanda açıp okumaz ki izahnamedir,bilançodur,çattur,çuttur.. kısaca adam hızlı para kazanma derdinde bakarsa incileri dökülür:he: demem oki böle yatırımcı zihniyeti sürdükçe bu şirketlerin arzlarıda tam gaz sürer NOT:YERSEN:wink:

Küçük Yatırımcı
19-03-2012, 11:15
Kap : Beyaz fılo oto kıralama a.s. / beyaz [] ızahname-pay halka arzı 19.03.2012 10:10:34

kap : Beyaz fılo oto kıralama a.s. / beyaz [] ızahname-pay halka arzı 19.03.2012 10:10:34

ızahname-pay halka arzı
---------------------------------------------------------------------------------------------
beyaz fılo oto kıralama anonım sırketı'nden

ortaklıgımızın ılk defa halka arz edılecek halka arzına ılıskın 3.528.000 tl nomınal degerlı payların satısı ıle ılgılı ızahnamedır.

Soz konusu paylar sermaye pıyasası kurulu'nca 16/03/2012 tarıh ve 16/221 sayı ıle kayda alınmıstır. Ancak kayda alınma ortaklıgımızın ve paylarının kurul veya kamuca tekeffulu anlamına gelmez.

Sermaye pıyasası kanunu uyarınca, ızahname ve eklerı ıle sırkulerde yer alan bılgılerın gercegı durust bır bıcımde yansıtmasından ıhraccılar sorumludur. Ancak, kendılerınden beklenen ozenı gostermeyen aracı kuruluslara da zararın ıhraccılara tazmın ettırılemeyen kısmı ıcın muracaat edılebılır. Bagımsız denetım kurulusları ıse, denetledıklerı malı tablo ve raporlara ılıskın olarak hazırladıkları raporlardakı yanlıs ve yanıltıcı bılgı ve kanaatler nedenıyle dogabılecek zararlardan hukuken sorumludur.

ımkb yonetım kurulu baskanlıgı'nın 15.03.2012 tarıhlı toplantısında, ortaklıgımız paylarının gelısen ısletmeler pıyasası pazarında ıslem gorebılecegıne karar verılmıstır
---------------------------------------------------------------------------------------------

bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=190813

acemisans
20-03-2012, 01:15
üç beş kişi toplansak bizim arabalarıda borsaya sokarlarmıki?

amortisman giderinin ne olduğunu herkes bilir

şimdi benim sıfır kilometre arabam olsa bunuda kiraya versem

üzerinde ne idüğü belirsiz bin kişi geçse

2 sene sonra

1.Arabanın değeri ne olur?

2. *amaortismon gideri ( tamir bakım sigorta kasko harç muayene lastik )

3. deki kazandı temettümü dağıtır yoksa şöylehabermi gönderir
filomuzu güçlenirmek için mehmet amcadan 100 adet mort cassat araç aldık mı?

amortisman giderleri ve yıl içineki araçların değer düşüklüğüyle özsermaye erir gider

arabamı rent a cara versem daha çok kazanırım :)

yatmadı kafama

ytd:::

Babadağlı
20-03-2012, 13:30
İş girişim 25 milyon dolar değer üzerinden şirkete ortak olmuş.
Ardından 55 milyon dolar değer üzerinden hisselerini şirkete geri satmış.
Şirket ise şimdi hisselerini 163 milyon TL yani 90 milyon dolar değer üzerinden yatırımcılara satmak istiyor.
Hikayesi bu.
2,9 milyon TL özsermayeyi bu fiyata alan çıkar elbet.

alpbike
20-03-2012, 19:32
Kap : Beyaz fılo oto kıralama a.s. / beyaz [] ızahname-pay halka arzı 20.03.2012 18:20:33

kap : Beyaz fılo oto kıralama a.s. / beyaz [] ızahname-pay halka arzı 20.03.2012 18:20:33

ızahname-pay halka arzı
beyaz fılo oto kıralama anonım sırketı'nden

ortaklıgımızın ılk defa halka arz edılecek 3.528.000 tl nomınal degerlı payların satısı ıle ılgılı ızahnamedır.

Soz konusu paylar sermaye pıyasası kurulu'nca 16/03/2012 tarıh ve 16/221 sayı ıle kayda alınmıstır. Ancak kayda alınma ortaklıgımızın ve paylarının kurul veya kamuca tekeffulu anlamına gelmez.

Sermaye pıyasası kanunu uyarınca, ızahname ve eklerı ıle sırkulerde yer alan bılgılerın gercegı durust bır bıcımde yansıtmasından ıhraccılar sorumludur. Ancak, kendılerınden beklenen ozenı gostermeyen aracı kuruluslara da zararın ıhraccılara tazmın ettırılemeyen kısmı ıcın muracaat edılebılır. Bagımsız denetım kurulusları ıse, denetledıklerı malı tablo ve raporlara ılıskın olarak hazırladıkları raporlardakı yanlıs ve yanıltıcı bılgı ve kanaatler nedenıyle dogabılecek zararlardan hukuken sorumludur.

ımkb yonetım kurulu baskanlıgı'nın 15/03/2012 tarıhlı toplantısında, ortaklıgımız paylarının gelısen ısletmelere pazarında ıslem gorebılecegıne karar verılmıstır

bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=191104

Küçük Yatırımcı
20-03-2012, 22:41
MKB, 22-23-26 Mart tarihlerinde hisselerini halka arz etmeye hazırlanan Beyaz Filo’nun Hisse Senetleri Piyasası’ndaki mevcut pazarlarda işlem görmesine izin vermedi.
Gürkan Gençler

Beyaz Filo Genel Müdürü Gürkan Gençler

(Finansglobal)- Şirketin halka arz izahnamesinde yer alan Borsa Görüşü bölümünde, Beyaz Filo’nun 16 Ocak tarihinde İMKB Hisse Senedi Piyasası’nın ilgili pazarında işlem görmek üzere başvuruda bulunduğu belirtilerek, “Kotasyon Müdürlüğü’nün Beyaz Filo hakkında hazırladığı müzekkere 1 Mart tarihinde Borsamız Yönetim Kurulu’nda görüşülerek Beyaz Filo’nun paylarının Borsamız Hisse Senetleri Piyasası’ndaki mevcut pazarlarda işlem görmesinin uygun olmadığına karar verilmiştir” denildi.

Şirket, Gelişen İşletmeler Piyasası’nda (GİP) sermaye artırımı yolu ile halka arz edilecek.

2011 yılı sonu itibariyle 6.615 adetlik filoya sahip olan Beyaz Filo’nun 15 Mart itibariyle 660 müşteriyle yapılmış 1.339 adet kiralama sözleşmesine sahip.

Hisse başı 4.50 TL fiyatla halka arz edilecek olan Beyaz Filo’nun halka açıklık oranı yüzde 9.73 olacak. Şirketin 3 milyon 528 TL tutarında artırılacak sermayesi halka açılacak. Halka arz sonrasında şirketin sermayesi 32 milyon 722 bin TL olacak. Halka arza Galata Menkul aracılık edecek. Beyaz Filo hisselerin tamamını satması halinde halka arzdan 15 milyon 876 bin TL gelir sağlayacak.

‘NET İŞLETME SERMAYESİ YETERSİZ’

Beyaz Filo’nun bilançosuna bakıldığında şirketin kısa vadeli finansal borcunun 113.2 milyon TL, uzun vadeli finansal borcunun ise 77.3 milyon TL olduğu görülüyor.

Şirket geçen yıl 71.5 milyon TL’lik satış gelirine karşın 3 milyon 709 bin TL zarar açıkladı.

Halka arz izahnamesinde, şirketin net işletme sermayesinin 85 milyon 498 bin TL ekside bulunup yetersiz olduğu ifade edilerek, “85.5 milyon TL’lik işletme sermayesi ihtiyacının 71.4 milyon TL’sinin 2012 yılı boyunca elde edilecek araç kira gelirlerinden karşılacak olup geriye 14 milyon TL sermaye açığı kalmaktadır. Halka arzdan elde edilecek 12.2 milyon TL ile kısa vadeli yabancı kaynaklar içinde yer alan BOFA ML kredi borcu, 2.3 milyon TL’si ile de MTV borcu ödenecektir” denildi.

Finansglobal notu: Beyaz Filo’nun halka arza ilişkin yaptığı basın açıklamasında 2011 yılını 165 milyon TL ciro ile tamamladığı belirtiliyor. Ancak halka arz izahnamesinde şirketin 2011 konsolide satış geliri 71 milyon 593 bin TL olduğu görülüyor.

Kaynak: http://www.finansglobal.com/featured/beyaz-filo-imkbde-1-lige-kabul-edilmedi/#ixzz1pgh6MWjP

emrek83
22-03-2012, 13:52
GALATA MENKUL DEĞERLER A.Ş. / [BEYAZ] 22.03.2012 12:32:30

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Özet Bilgi : BEYAZ FİLO HALKA ARZ BİLGİLENDİRMESİ HAKKINDA

Konu:

Halka arzına aracılık ettiğimiz Beyaz Filo Oto Kiralama A.Ş.'nin ödenmiş sermayesinin 32.722.000 TL'den 36.250.000 TL'ye arttırılması nedeniyle ihraç edilen toplam 3.528.000 TL nominal değerli paylar, 4,50 TL satış fiyatından, İMKB Birincil Piyasa da "Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemi" suretiyle gerçekleştirilen halka arz işleminde, halka arzın ilk günü (22.03.2012) gelen talep seviyesinin yeterli görülmesi nedeniyle, izahnamenin 8.11' inci maddesinde belirtildiği üzere talep toplama süresinin sonu beklenmeden birinci gün (22.03.2012) birincil piyasa işlemi sonlandırılarak, dağıtım gerçekleştirilmiştir.

asmf
23-03-2012, 08:54
kısaca diyor ki ikinci bir Hatek olma yolunda ilerleyeceğim...başka izahı yok böyle bir şirket ky ya tek lot verme hepsini spek e ver sonra Hatek gibi çıkar bir iki yazı yolla kap'a ver ky ya...sonra açıklama yap spk küçük yatırımcıyı koruyor...sizin.... siz anladınız onu...ytd

olympiad
23-03-2012, 10:41
Normaldir..Amaçları zaten halka açılmak adına borsaya kote olmak...Kim niçin niye nerden nekadar aldığı önemli olmasa gerek sahipleri için..Belki kendi lotlarını yine kendileri yada eşleri dostları almıştır..Şirketin Mali tablolarından gördüğüm tek şey para sıkıntısı yaşadığını,faliyetini devam ettirebilesi içinde acil nakit girişleri sağlamması gerektimi düşündüm.Bunun birinci aşaması bence borsaya girmek..3 trilyonluk hisseyi 12-15 trilyon fiyat biçerek borsada ona buna satabiliyosan yarın öbürgün tekrar tekrar satmıcakları ne malum satıcaklardırda zaten.Para etmeyen hisselere borsada manipiasyon yoluyla ilgi çekmek isterlerse gelecek yıllar hissede çok fazla ky fazlalalığı olabilir düşüncesindeyim.Herkese bol şanslar nediyelim hayırlısı olsun şirket adına.Artık hatek mi olur yoksa ekız mı olur onu izleyip görücegiz.:biggrin:

seko
27-03-2012, 16:41
ımkb'de seans yarın "beyaz fılo oto kıralama a.s." ıle acılıyor - basın acıklaması

konuya ılıskın olarak yapılan basın acıklaması asagıda bulunuyor:

" ıstanbul menkul kıymetler borsası'nda yarın sabah seans, "beyaz fılo oto
kıralama a.s." ıle acılacak.

Beyaz fılo oto kıralama a.s. Hısse senetlerının borsa'da ıslem gormeye
baslayacagı ılk gun olması nedenıyle sabah seansı oncesınde, ımkb ıslem
salonu'nda bır toren duzenlenecek.

ıstanbul menkul kıymetler borsası yonetım kurulu uyesı osman akyuz ıle beyaz
fılo oto kıralama a.s. Yonetım kurulu baskanı ve genel muduru gurkan gencler'ın
yapacakları toren konusmalarının ardından seans, saat 09.30'da yetkılılerın
gonga vurmasıyla baslayacak.

Borsa'da "beyaz" koduyla, gelısen ısletmeler pıyasası'nda ıslem gorecek olan
beyaz fılo oto kıralama a.s.'nın ımkb'dekı ılk ıslem gunu torenı basına acık
olarak gerceklesecek. "

seko
27-03-2012, 22:43
Yarın İMKB'de BEYAZ.Y koduyla işlem görmeye başlayacak olan hissede halka arz edilen payların %5'den fazlası alanlar şu şekilde sıralandı:

Adını açıklamayan bir yatırımcı: 473.374 adet

Halis Uğuz: 211.000 adet

Alattin Yazıcı: 209.937 adet

Ahmet Aca: 209.937 adet

İbrahim Aca: 209.937 adet

Ümit Baran: 209.936 adet

Toplam: 1.524.121 adet

GOODFATHER
27-03-2012, 23:43
36 trilyon sermayesi olan şirket gelişen işletmeler piyasasında başlıyor.
Bunda yanlışlık olmalı belkide SPK değerinin etmediğini biliyor.
Özsermayeye göre değerlendirmek lazım gerçek piyasa değerini

olympiad
28-03-2012, 09:44
İlginç bir halka arz oldu..Kağıt tersineişledi şu ana dek.Bakalım şimdi,ekız a mı benzicek yoksa hatek emi birazdan anlarız:he:

seko
28-03-2012, 09:59
samata benzeyecek. samatcılar var tahtada.

olympiad
28-03-2012, 10:52
ilk dakkalar 4,50 lerin üstünde alış kademelerinde 20 bin lotlar vardı bi anda bi bastılar 4,33 lere kadar değdi..Onu bunu bilmem bu seans yada ikinci seasn taban yaparsa adını ekız yağ sabun koyarım:he:

olympiad
28-03-2012, 10:53
http://e1203.hizliresim.com/v/w/3w78z.png (http://bit.ly/c25MCx)

olympiad
28-03-2012, 10:54
http://e1203.hizliresim.com/v/w/3w79b.png (http://bit.ly/c25MCx)

Burak Deniz
28-03-2012, 11:45
Arkadaşlar,
Bu gün 4.55' den girdik. Hayırlısı olsun bakalım. Risk yoksa kazanç ta yok. Aşağı çekmekle beni kandıramazlar. Hatek gibi 1/5 olmadan da satmam. Yukarıda arkadaşlar alan şahısların isimlerini ve kaç lot aldıklarını yazmış. Hiç birini tanımıyorum. İnternetten araştırdım bu kişilerin neci olduklarını ne iş yaptıklarını bulamadım. Bu alanlar herhalde aşağıdan satmak için almadılar. Zaten piyasada dolaşan fazla bir lot yok. Baksanıza adını açıklamayan bir yatırımcı 2 trilyonluk mal almış. Benim gibi 1000 lot almamış. Sonuna kadar burdayım. Şirket batarsa bende batarım. Yukarıda alan şahısları tanıyan arkadaşlarımız yorum yaparlarsa çok memnun oluruz. Tekrar hepinize hoşgeldiniz diyor, hep beraber kazanmamız temennisiyle sevgi ve saygılar sunuyorum.

olympiad
28-03-2012, 12:24
http://e1203.hizliresim.com/v/w/3w8nh.png (http://bit.ly/c25MCx)

afatlos
29-03-2012, 01:12
demekki gelenin eline verilecek bir hisse...veya kendi kendilerine top çevirecekler..kendi adıma uzak durmaya çalışacam..

meko
29-03-2012, 14:29
işin özü bu kağıt güzel kağıt..

seko
29-03-2012, 16:58
4.46 dan büyük takas oluyor tahtada. 35 bin lot alış yazıyorlar. anında veriyorlar gene yazıyorlar gene veriyorlar. şu an itibariyle 600bin lot mal verdiler. anlaşılan 250 kişiyi tamamlamak için dağıtılan mallar esas sahibine veriliyor.(bir yerde toplanıyor). ee o zaman hareket başlasın.

meko
29-03-2012, 17:32
dikkat çekici bir toplama var.çok akıllıca hareket ediliyor.beklemek lazım..

afatlos
29-03-2012, 23:05
pazarlama yapmayın lütfen sn meko ve seko..

Maranello_7
30-03-2012, 11:22
Kimse sermayesi kadar net faaliyet kâr ettiğini konuşmamış maaşallah. Herkes borçta, harçta, özsermayede. Yavaş yavaş ödenir o borçlar merak etmeyin siz.

Arslanbey
30-03-2012, 11:54
Aylardır netaşta bekliyorum, sözde sağlam ve kar eden bir şirket ama sonuç ortada, batık şirketler daha çok gidiyor... Bakalım zaman neler gösterecek....

yabancı
01-04-2012, 17:06
YENILERI GELIYOR

1 Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. 18.01.2011 Halka arz sonrası Şirket sermayesi:900.000.000 TL Halka açılma oranı: %47
2 Prizma Pres Matbaacılık Yayıncılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. 26.01.2012 Halka arz sonrası Şirket sermayesi 13.600.000 TL, halka açıklık oranı % 26,47
3 Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş. 30.01.2012 Halka arz sonrası Şirket sermayesi 10.000.000 TL, halka açıklık oranı % 30
4 Oylum Sınai Yatırımlar A.Ş. 14.02.2012 Halka arz sonrası Şirket sermayesi 8.875.000 TL, halka açıklık oranı % 28,17
5 Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş. 23.02.2012 Şirket sermayesi 602.000 TL Şirket sermayesinin % 3,5 u 3710 ortağa aittir.
6 TGS Dış Ticaret A.Ş. 01.03.2012 Halka arz sonrası Şirket sermayesi 7.500.000 TL, halka açıklık oranı % 33,33
7 Ar Tarım Organik Gıda A.Ş. 06.03.2012 Halka arz sonrası Şirket sermayesi 22.500.000 TL, halka açıklık oranı % 35,78
8 Kılıç Deniz Ürünleri Üretimi İhracat İthalat ve Tic. A.Ş. 16.03.2012 Halka arz sonrası Şirket sermayesi 41.021.500 TL, halka açıklık oranı % 39,13 (ek satış dahil %45)
9 Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. 19.03.2012 Halka arz sonrası Şirket sermayesi 110.000.000 TL, halka açıklık oranı % 10,00 (ek satış dahil % 11,50)
10 Golden Meyve Suyu ve Gıda Sanayi A.Ş. 21.03.2012 Halka arz sonrası Şirket sermayesi 15.000.000 TL, halka açıklık oranı % 26,67
11 Körfez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. 22.03.2012 Halka arz sonrası Şirket sermayesi:82.500.000 TL Halka açılma oranı: %48.1
12 Polisan Holding A.Ş. 23.03.2012 Halka arz sonrası Şirket sermayesi:370.000.000 TL Halka açılma oranı: %5,34
13 Baysan Trafo Radyatörleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. 27.03.2012 Halka arz sonrası Şirket sermayesi:8.000.000 TL Halka açılma oranı: %36,45ÖZEL SEKTÖR TAHVİLLERİ

meko
02-04-2012, 10:35
kağıtta hedef yüksek.sabırlı olmak gerekecek..

Arslanbey
02-04-2012, 17:23
Ses, Ses ...deneme....1-2-3.... sesimi duyan varmı...?

cagdas17
02-04-2012, 21:27
Ses, Ses ...deneme....1-2-3.... sesimi duyan varmı...?
Daha güzel anlatılamazdı :) Önce deneme, sonra gösteri başlasın, hafif davudi bir ses tonuyla programın akışı belirtilsin, ilerleyen saatlerde ver coşkuyu :)

kadirz_m
03-04-2012, 21:53
Aylardır netaşta bekliyorum, sözde sağlam ve kar eden bir şirket ama sonuç ortada, batık şirketler daha çok gidiyor... Bakalım zaman neler gösterecek....
doğru söylüyon valla.. büyük riski göze alınca neler olmuyor ki...

royal
04-04-2012, 16:08
eli kulağında ilk defa bir kağıt halka arzından bu yana ketum durdu!Nibasy içinde aynı durum söz konusuydu 2.14'ten 3.59 görülmüştü!:halayci:

royal
04-04-2012, 16:42
eli kulağında dedik demeye kalmadı 4.69'u gösterdiler!

Arslanbey
04-04-2012, 16:47
Daha yarım saat var tavana yetişirmi acep....? 4,54 civarı yaklaşık 100,000 lot el değiştirdi, iki defa 50,000 lot alış girdi biriside o lotları verdi, bilinçli işlemlerdi sanırım....

royal
04-04-2012, 16:54
ben daha önce neden keşfedemedim bu kağıdı!Elimizi gözümüz kent gıda bağlamıştı!Kağıtla evlendik boşamak da o kadar zor oldu!

seko
04-04-2012, 17:22
ben daha önce neden keşfedemedim bu kağıdı!Elimizi gözümüz kent gıda bağlamıştı!Kağıtla evlendik boşamak da o kadar zor oldu!

Biz bu kağıt hakkında fikirlerimizi söylediğimizde buradaki bazı arkadaşlar kağıdı pazarlamayın dedi, sanki menfaatimiz varmış gibi. Bu kağıdın patlama yapacağı belliydi borsadan biraz anlayan kademelere bakan bir çocuk bile bunu anlar. Neyse daha çok yolumuz var.

Arslanbey
04-04-2012, 17:33
Güzel kapanış oldu, iyi akşamlar...

ZERO1
04-04-2012, 17:34
Bişey sormak istiyorum; bu firma zarar açıkladı nasıl yükseliyor çok garip....

royal
04-04-2012, 19:01
Bişey sormak istiyorum; bu firma zarar açıkladı nasıl yükseliyor çok garip....
borsada nice kar edip de düşen hisse var!Üstelik bu kağıt daha yeni girdi imkb'ye hoş geldin demek lazım!

meko
04-04-2012, 19:59
demiştim demeyeceğim.ama hedef yüksek..

royal
04-04-2012, 20:25
No Senet (1) Takas (1) Lot (1) Mily TL. % (2) Takas (2) Lot (2) Mily TL % Lot Fark MTL Fark %
1 GALATA MENKUL 816,004 816,004 3,688 23.13 816,004 816,004 3,688 23.13 0 0 0.00
2 FINANS YAT. 687,545 687,545 3,108 19.49 687,545 687,545 3,108 19.49 0 0 0.00
3 EURO YATIRIM 290,906 290,906 1,315 8.25 290,906 290,906 1,315 8.25 0 0 0.00
4 ULUS MENKUL 255,711 255,711 1,156 7.25 255,711 255,711 1,156 7.25 0 0 0.00
5 GARANTI BANKASI A.S. 239,717 239,717 1,084 6.79 239,717 239,717 1,084 6.79 0 0 0.00
6 IS BANKASI A.S. 145,543 145,543 658 4.13 145,543 145,543 658 4.13 0 0 0.00
7 TACIRLER YATIRIM MENKUL DEG. A 124,757 124,757 564 3.54 124,757 124,757 564 3.54 0 0 0.00
8 GLOBAL MENKUL 109,652 109,652 496 3.11 109,652 109,652 496 3.11 0 0 0.00
9 TERA MENKUL 103,330 103,330 467 2.93 103,330 103,330 467 2.93 0 0 0.00
10 YAPI KREDI YAT. 102,941 102,941 465 2.92 102,941 102,941 465 2.92 0 0 0.00
11 DENIZ YATIRIM 79,857 79,857 361 2.26 79,857 79,857 361 2.26 0 0 0.00
12 INFO YATIRIM 79,697 79,697 360 2.26 79,697 79,697 360 2.26 0 0 0.00
13 GEDIK YATIRIM 69,146 69,146 313 1.96 69,146 69,146 313 1.96 0 0 0.00
14 TURK EKONOMI BANKASI A.S. 45,000 45,000 203 1.28 45,000 45,000 203 1.28 0 0 0.00
15 TEKSTIL MEN. 40,000 40,000 181 1.13 40,000 40,000 181 1.13 0 0 0.00
16 AKBANK T.A.S. 36,555 36,555 165 1.04 36,555 36,555 165 1.04 0 0 0.00
17 HSBC YATIRIM 30,325 30,325 137 0.86 30,325 30,325 137 0.86 0 0 0.00
18 OYAK YATIRIM 26,618 26,618 120 0.75 26,618 26,618 120 0.75 0 0 0.00
19 SEKER YATIRIM 22,783 22,783 103 0.65 22,783 22,783 103 0.65 0 0 0.00
20 ZIRAAT YAT. 20,802 20,802 94 0.59 20,802 20,802 94 0.59 0 0 0.00
21 MEKSA YATIRIM 20,479 20,479 93 0.58 20,479 20,479 93 0.58 0 0 0.00
22 DELTA MENKUL 19,620 19,620 89 0.56 19,620 19,620 89 0.56 0 0 0.00
23 HALK YATIRIM 17,251 17,251 78 0.49 17,251 17,251 78 0.49 0 0 0.00
24 YATIRIM FINANSMAN 15,505 15,505 70 0.44 15,505 15,505 70 0.44 0 0 0.00
25 OSMANLI MENKUL DEGERLER A.S. 13,680 13,680 62 0.39 13,680 13,680 62 0.39 0 0 0.00
26 NOOR CAPITAL MARKET MENKUL 13,220 13,220 60 0.37 13,220 13,220 60 0.37 0 0 0.00
27 TOPLAM FARK 11,792 11,792 53 0.33 11,792 11,792 53 0.33 0 0 0.00
28 ATA YATIRIM 11,224 11,224 51 0.32 11,224 11,224 51 0.32 0 0 0.00
29 BIZIM MENKUL 11,046 11,046 50 0.31 11,046 11,046 50 0.31 0 0 0.00
30 ETI MENKUL 10,600 10,600 48 0.30 10,600 10,600 48 0.30 0 0 0.00
31 VAKIF YAT. 10,000 10,000 45 0.28 10,000 10,000 45 0.28 0 0 0.00
32 SAYILGAN MEN. 6,879 6,879 31 0.19 6,879 6,879 31 0.19 0 0 0.00
33 SANKO MENKUL 6,623 6,623 30 0.19 6,623 6,623 30 0.19 0 0 0.00
34 ALTERNATIF YAT. 6,000 6,000 27 0.17 6,000 6,000 27 0.17 0 0 0.00
35 ATAONLINE MEN. 5,850 5,850 26 0.17 5,850 5,850 26 0.17 0 0 0.00
36 ALKHAIR CAPITAL MENKUL 4,900 4,900 22 0.14 4,900 4,900 22 0.14 0 0 0.00
37 TAKSIM YATIRIM 4,650 4,650 21 0.13 4,650 4,650 21 0.13 0 0 0.00
38 TEB YATIRIM 4,457 4,457 20 0.13 4,457 4,457 20 0.13 0 0 0.00
39 ANADOLUBANK A.S. 2,500 2,500 11 0.07 2,500 2,500 11 0.07 0 0 0.00
40 GUNEY MENKUL 2,000 2,000 9 0.06 2,000 2,000 9 0.06 0 0 0.00
41 ECZACIBASI MEN. 1,001 1,001 5 0.03 1,001 1,001 5 0.03 0 0 0.00
42 MARBAS MENKUL 1,001 1,001 5 0.03 1,001 1,001 5 0.03 0 0 0.00
43 BASKENT MENKUL 833 833 4 0.02 833 833 4 0.02 0 0 0.00
MKK'dan alınan ve Takasbank tarafından 04.04 10:00tarihinde menkul kıymet bazında yayınlanan
veriler baz alınmıştır. Her Kiymet icin verilen toplam bilgileri, MKK nezdinde kayden izlenen hisse
senedi toplamlarıdır Hisse senedi bazında ve üye detayında verilen saklama bakiyelerinin toplami ile
Takasbank tarafından verilen toplam arasında olusan fark diger üyelerden, (kapali araci kurumlar icin
acilan hesaplar, icrali hesaplar ve takas islemlerinden bagimsiz olarak Takasbank tarafindan
kullanilmak üzere acilan hesaplar) kaynaklanmaktadir.
TAKASBANK 'tan alınan menkul kıymet bazında saklama bakiyelerine ait verilerin telif hakkı sadece
TAKASBANK 'a ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. TAKASBANK tarafından yayınlanan verilerin
herhangi bir işleme tabi tutulmadan önceki hali 'TAKAS' isimli sütunlarda yer almaktadır. Söz konusu
veriler, hergün ve 09:00 ve 18:00 saatleri arasında güncellenmektedir. Takas işlemleri T+2 ( işlem
gününün ikinci iş günü ) gerçeklestirildiğinden, TAKASBANK tarafından yayınlanan saklama
bakiyelerine, henüz takası gerçekleşmemiş olan işlemler yansımamaktadır.
Takasbank Telefon : (212) 315 25 25 - Müşteri Hizmet Yetkilisi : (212) 315 22 22
Takasbank Fax : (212) 315 25 26 - ePosta : [email protected]
Abide-i Hürriyet Cad. Mecidiyeköy Yolu Sk. No: 288 Şişli/İSTANBUL

royal
04-04-2012, 20:26
KAP : GALATA MENKUL DEGERLER A.S. / [BEYAZ] PIYASA YAPICILIGI KAPSAMINDA GERCEKLESTIRILEN ISLEMLER BILDIRIMI 04.04.
04.04.2012 09:59:52 / HISSE / KAP / BEYAZY;

KAP : GALATA MENKUL DEGERLER A.S. / [BEYAZ] PIYASA YAPICILIGI KAPSAMINDA GERCEKLESTIRILEN ISLEMLER BILDIRIMI 04.04.2012 09:59:44

PIYASA YAPICILIGI KAPSAMINDA GERCEKLESTIRILEN ISLEMLER BILDIRIMI

YAPILAN ACIKLAMA DUZELTME MI? : HAYIR
OZET BILGI : BEYAZ FILO OTO KIR.A.S.- 02.04.2012 PIYASA YAPICILIK BILDIRIM

PIYASA YAPICISI OLDUGUMUZ BEYAZ FILO OTO KIRALAMA A.S. ILE ILGILI PIYASA YAPICILIGI KAPSAMINDA YAPILAN ISLEMLERIN OZETI ASAGIDAKI TABLODA VERILMEKTEDIR.

ISLEM TARIHI ISLEM NITELIGI ISLEME KONU PAYLARIN NOMINAL ISLEM TUTARI (TL)
TUTARI (TL)
02.04.2012 ALIM 0 0
02.04.2012 SATIM 2 9

BU HABERIN KAP `IN SITESINDEKI ORJINAL HALI VE EKLI DOSYALARINI GOREBILMEK ICIN ASAGIDAKI LINK`I TIKLAYINIZ!
HTTP://WWW.KAP.GOV.TR/YAY/BILDIRIM/BILDIRIM.ASPX?ID=195947

sabah galata piyasa yapıcılığını yapmış!:)

royal
04-04-2012, 20:34
http://www.borsagundem.com/piyasa/hisse/BEYAZ/Y

royal
04-04-2012, 20:40
Beyaz Filo hisselerini kim aldı?

Yarın İMKB'de işlem görmeye başlayacak Beyaz Filo'nun halka arzında payların %5'inden fazlasını alan kişiler açıklandı...

www.borsagundem.com

27.3.2012 - 16:52

Yarın İMKB'de BEYAZ.Y koduyla işlem görmeye başlayacak olan hissede halka arz edilen payların %5'den fazlası alanlar şu şekilde sıralandı:

Adını açıklamayan bir yatırımcı: 473.374 adet

Halis Uğuz: 211.000 adet

Alattin Yazıcı: 209.937 adet

Ahmet Aca: 209.937 adet

İbrahim Aca: 209.937 adet

Ümit Baran: 209.936 adet

Toplam: 1.524.121 adet

ilginç değil mi?İzleyelim görelim!
şu isimleri googleden bir aratın bakalım kimler çıkıyor?

royal
04-04-2012, 21:10
nibasy ile beyazy'nin grafiğine bakmanızı rica ediyorum!Yarınki açılış çok önem kazanıyor!

YILDIRIMMM
04-04-2012, 21:24
nibasy ile beyazy'nin grafiğine bakmanızı rica ediyorum!Yarınki açılış çok önem kazanıyor!

katılıyorum kardeşim bu tahtada iskender kebab ısmarlıyorlar :)))

Jamesa
04-04-2012, 22:50

Sn royal biraz daha açarmısınız.

safran_
04-04-2012, 23:20
36 trilyon sermayesi olan şirket gelişen işletmeler piyasasında başlıyor.
Bunda yanlışlık olmalı belkide SPK değerinin etmediğini biliyor.
Özsermayeye göre değerlendirmek lazım gerçek piyasa değerini

Bu şirket bu mali verilerle bırakın gelişen işletmeler piyasasınıİstinye halk pazarındada dahi olmamalıydı , Battı batıcak umudu halka arzdan gelicek paraya baglamış bir görüntü var , 180 milyon tl banka kredisi var karşılıgındaki özkaynak 4 milyon tl pehh , ilk 3 aylık bilançoda özkaynak terse dönünce ne olucak çok merak ediyorum...

olympiad
04-04-2012, 23:45
Normaldir..Amaçları zaten halka açılmak adına borsaya kote olmak...Kim niçin niye nerden nekadar aldığı önemli olmasa gerek sahipleri için..Belki kendi lotlarını yine kendileri yada eşleri dostları almıştır..Şirketin Mali tablolarından gördüğüm tek şey para sıkıntısı yaşadığını,faliyetini devam ettirebilesi içinde acil nakit girişleri sağlamması gerektimi düşündüm.Bunun birinci aşaması bence borsaya girmek..3 trilyonluk hisseyi 12-15 trilyon fiyat biçerek borsada ona buna satabiliyosan yarın öbürgün tekrar tekrar satmıcakları ne malum satıcaklardırda zaten.Para etmeyen hisselere borsada manipiasyon yoluyla ilgi çekmek isterlerse gelecek yıllar hissede çok fazla ky fazlalalığı olabilir düşüncesindeyim.Herkese bol şanslar nediyelim hayırlısı olsun şirket adına.Artık hatek mi olur yoksa ekız mı olur onu izleyip görücegiz.:biggrin:

Daha önce yukarıdaki yazımı ve bilançoyla ilgili görüşümü belirtmiştim önceki sayfalarda.Benim şahsi fikrim bu tür mali görünüme sahip bir firmanın halka açılmasının yanlış olması..Şimdi bazı arkadaşlar dicekki genelde hep zararda olan batık olan sığ tahtalar çıkıyor neden sağlamlarla uğraşalım.Haklılar genelde hep bu tür kötü durumda olan şirketlerde tahtaların şirket içinden önclikle satın alınmasıyla sonrada hisse hareketleriyle birçok manipilasyonlar görüyoruz.Mesela beyaz filo bir ay sonra 10 tl leri görsede sonuç olarak o degeri asla etmeyeceğidir.Kısacılar kar kazanmak adına girebilerler böle bir fırsat varsa degerlendirebilirler yada aldatmacaysa zarar edebilirler bu kişinin kendi hisleridir.Yalnız borsaya 3-5 yıl yatırım yapan hisse alan hiç bozmanyan kişiler tanıyorum.Onlar açısından böle bir şirkete yatırım yapmak kötü zararlar doğurabilir.Şirket kendini toparlayamazsa gelecek yıllarda gözaltı pazarına aday olmaktan başka bir hisse olamaz bence.Şuan zaten kimsenin uzun müddetli aldığını düşünmüyorum.Bugun 4,80 kapanışla iyi kapattığını düşünüyorum..Belki tavanada çıkabilirdi yalnız üst kadeeler çok boş olduğu için Aort yüzünden 4,80 bağladıklarını düşünüyorum.Yarın belki sabah itibariyle güzel bir açılışla tavan yaparak harekte star verilmiş olur.Temennim benimde bir kısacı olarak şuan hissede olmasamda..Kısa vadede herkesin kazançı bol olsun.Yarın izleyelim görelim.

royal
05-04-2012, 09:50
bakalım neye gebe bugün?

Arslanbey
05-04-2012, 10:07
bakalım neye gebe bugün?

İkizlere gebe olsa da çift tavan görsek...

royal
05-04-2012, 10:36
İkizlere gebe olsa da çift tavan görsek...
işlem hacmi ve kademe görsek iyi olacak!

moneycash
05-04-2012, 10:37
hitit yüzde 20 zarar ettirdi halka arza katılanlara, aklınızı başınıza alın

olympiad
05-04-2012, 10:45
http://f1204.hizliresim.com/w/5/43ldx.png (http://bit.ly/c25MCx)

meko
05-04-2012, 10:55
gün içerisinde 5 liranın üzerini göreceğini umut ediyorum..tavan yapmamalı..

royal
05-04-2012, 11:21
bu sayfada olumsuz düşünen olumlu düşünenden fazla!Kimse kimsenin cebindeki paradan sorumlu değil!

olympiad
05-04-2012, 12:33
http://f1204.hizliresim.com/w/5/43n36.png (http://bit.ly/c25MCx)

royal
05-04-2012, 14:58
dünkü haber ve 16.20 sonra hareket

HTTP://WWW.KAP.GOV.TR/YAY/BILDIRIM/BILDIRIM.ASPX?ID=195947

bugünkü haber ve henüz yansıması yok KAP : GALATA MENKUL DEGERLER A.S. / [BEYAZ] PIYASA YAPICILIGI KAPSAMINDA GERCEKLESTIRILEN ISLEMLER BILDIRIMI 05.04.
05.04.2012 11:00:11 / HISSE / KAP / BEYAZY;

KAP : GALATA MENKUL DEGERLER A.S. / [BEYAZ] PIYASA YAPICILIGI KAPSAMINDA GERCEKLESTIRILEN ISLEMLER BILDIRIMI 05.04.2012 11:00:03

PIYASA YAPICILIGI KAPSAMINDA GERCEKLESTIRILEN ISLEMLER BILDIRIMI

YAPILAN ACIKLAMA DUZELTME MI? : HAYIR
OZET BILGI : BEYAZ FILO OTO KIR.A.S.- 04.04.2012 PIYASA YAPICILIK BILDIRIM

PIYASA YAPICISI OLDUGUMUZ BEYAZ FILO OTO KIRALAMA A.S. ILE ILGILI PIYASA YAPICILIGI KAPSAMINDA YAPILAN ISLEMLERIN OZETI ASAGIDAKI TABLODA VERILMEKTEDIR.

ISLEM TARIHI ISLEM NITELIGI ISLEME KONU PAYLARIN NOMINAL ISLEM TUTARI (TL)
TUTARI (TL)
04.04.2012 ALIM 1,000 4712,5
04.04.2012 SATIM 1,000 4707,8

BU HABERIN KAP `IN SITESINDEKI ORJINAL HALI VE EKLI DOSYALARINI GOREBILMEK ICIN ASAGIDAKI LINK`I TIKLAYINIZ!
HTTP://WWW.KAP.GOV.TR/YAY/BILDIRIM/BILDIRIM.ASPX?ID=196205

royal
05-04-2012, 15:19
ben bu kağıdı anlayamadım neden endeks düşerken yönü yukarıda çıkarken gıkı çıkmıyor?

royal
05-04-2012, 16:17
öngörüsü olan var mı?

olympiad
05-04-2012, 16:40
http://g1204.hizliresim.com/w/5/43ttz.png (http://bit.ly/c25MCx)

royal
05-04-2012, 16:57
papaz her gün pilav yemez diyorlar anlaşılan!

royal
05-04-2012, 22:21
grafik çok güzel gözüküyor!Kfasını kaldırmış flama diyor!

royal
06-04-2012, 10:06
arkaya yaslandık izliyoruz halka arzın ikinci haftası daha fazla sessiz kalacağını sanmıyorum!

royal
06-04-2012, 11:28
çok nazlıyız çok!

RJ-45
06-04-2012, 11:30
Sn. Royal.. Bu kadar zarar eden bir şirketten beklentiniz nedir acaba öğrenebilirmiyim?

''BEYAZ FILO'NUN 2011 YILI KONSOLIDE NET DÖNEM ZARARI 3.709.314 TL(ÖNCEKI 53.668 TL)''

royal
06-04-2012, 12:19
Sn. Royal.. Bu kadar zarar eden bir şirketten beklentiniz nedir acaba öğrenebilirmiyim?

''BEYAZ FILO'NUN 2011 YILI KONSOLIDE NET DÖNEM ZARARI 3.709.314 TL(ÖNCEKI 53.668 TL)''
van et van gıda da mepet de zarardaydı ilk zamanlar!

cagdas17
06-04-2012, 12:29
sadece izleyelim...

olympiad
06-04-2012, 12:43
Ben kağıtta olan arkadaşların beklentilerini tahmin edebiliyorum çok basitçe.Kısaca manipilasyon..Olucak süsü veriyorlar ama sağ gösterip sol vurmazlarsa eyidir.Bu tahta çakıldımı uzun yıllar süründürür bence:biggrin:

cagdas17
06-04-2012, 12:55
Ben kağıtta olan arkadaşların beklentilerini tahmin edebiliyorum çok basitçe.Kısaca manipilasyon..Olucak süsü veriyorlar ama sağ gösterip sol vurmazlarsa eyidir.Bu tahta çakıldımı uzun yıllar süründürür bence:biggrin:
Halka açıklık oranına ve ilk günde biten talep toplamaya dikkatinizi çekerim, bu hissenin manipülatif değil spekülatif hareket edeceğini düşünüyorum, halka açıklık artmadığı sürece sürünme olmaz, benim için hedef yüksek değil o da ayrı bi mevzu...

olympiad
06-04-2012, 14:07
Halka açıklık oranına ve ilk günde biten talep toplamaya dikkatinizi çekerim, bu hissenin manipülatif değil spekülatif hareket edeceğini düşünüyorum, halka açıklık artmadığı sürece sürünme olmaz, benim için hedef yüksek değil o da ayrı bi mevzu...

Şirketin hiçbir beklenti ve iyi haber potansiyeli yokki spükülatif hareket etsin.Sizin dediğiniz gibi olsa kulislere bir haberler atarlar millet onu satın alır.Gelen haberler zararda olduğu,halka arzdan gelen paranın mali sıkıntılarda kullanıldığı falan filen..Osmen de 3,90 ları gördü ama şimdi nerde.Yada latek lojistik halka arza başlar başlamaz iki katına kadar çıktı ama şimdi 1,70 lerde...Bu hisse herşeye gebe..kabullendiğin zarara göre kar edebileceğin bir hisse.Halka açıklık oranı bugun az olabilir ayrıca.Herkes sanırki manipilasyon yapılacak sığ tahta..Peki ortaklar ya mkk ya satışa hazır kayıt yaptırırlarsa.Bunlarıda süşünmek gerek.Hatek te şuan böle birşey oldu yerinden kıpırdıyamıyor hisse.Bunlar şahsi düşüncelerimdir.

olympiad
06-04-2012, 14:22
http://b1204.hizliresim.com/w/6/44mzf.png (http://bit.ly/c25MCx)

olympiad
06-04-2012, 14:25
Ayrıca ben senede çıkmaz demiyorum.Daha önceki sayflardada görüşümü açıkca belirttim.Uzun vadeciler için girilmemesi gerek bir hisse..Kısa vadeciler elbette alabilir..Belki berkosan gibi olur neden olmasın ikiside gip pazarında...Yalnız berkosan 50 gündür bikere bile eksi kapatmadı.Bunuda bir izleyelim hergün neler yapıyor napıyor sonra alınılırmı satılınırmı düşünülür.

royal
06-04-2012, 14:51
beklenti yok diyorsunuz spekülatif diyorsunuz maşallah ne zaman açsam sayfayı jandarma gibi bekliyorsunuz!Galata menkul varsa işin içinde düşünmek lazım!Adamlar 5.00'in üstüne attı mı işin rengi belli olur!

erensto1111
06-04-2012, 14:53
5 üzeri isterizzzzzz

erensto1111
06-04-2012, 15:01
kademe mi dolduruyorlar, mal mı yıkıyorlar anayabilen var mı

royal
06-04-2012, 15:25
bilgi sahibi olmak isteyen ya da sorusu olan varsa buyrun!
http://www.beyazfilo.com/iletisim.aspx

royal
06-04-2012, 16:21
endeksin tersi hareket eder mi diye merak ediyorum!İyi tutunuyor yoksa!

royal
06-04-2012, 16:48
http://graph.foreks.com/grafik/webfx/line3d.jsp?hisse=beyaz&language=tr&country=TR
4.91'e kule yaptılar!

erensto1111
06-04-2012, 17:02
bi de derinik versen royal mümkünse. daha kimse bulaşmadı anlaşılan kağıda ikimizden başka, birkaç güne dolar umarım burlarda

Arslanbey
06-04-2012, 17:06
bi de derinik versen royal mümkünse. daha kimse bulaşmadı anlaşılan kağıda ikimizden başka, birkaç güne dolar umarım burlarda

Satış kademeleri zayıf en fazla 3,000 tane var kademede...

royal
07-04-2012, 00:35
9-13 Nisan haftası adından söz ettireceğe benziyor!İstikrarlı yükseliş emin adımlarla devam ediyor!

loyt
08-04-2012, 10:46
Bu kağıdın bilançosu şöyle böyle diye konuşan arkadaşlar gidin bilaançosu iyi olan kağıtlara o zaman ne diye buraya yorum yazıyorsunuz. Zorlamı aldırıyorlar hisse senedini. NE kadar risk o kadar getiri halka arzdan alanlar salaktı özsermayeyi görmediler bi tek sen akıllısın git garanti bankası al ozaman bak adıda garanti...

royal
08-04-2012, 23:47
yarın sabah lazım olabilir!
http://graph.foreks.com/grafik/webfx...=tr&country=TR
4.91'e kule yaptılar!

kavak63
09-04-2012, 00:02
Bu şirketin mali değerlerine bakınca İmdat diye bağırasım geliyor. SPK nasıl izin veriyor böyle firmalara. Sermaye 36 Milyon, Öz sermaye 4.5 Milyon. Yani adamlar hiç kar etmemiş :)

Saygılarımla

Bu kağıdın bilançosu şöyle böyle diye konuşan arkadaşlar gidin bilaançosu iyi olan kağıtlara o zaman ne diye buraya yorum yazıyorsunuz. Zorlamı aldırıyorlar hisse senedini. NE kadar risk o kadar getiri halka arzdan alanlar salaktı özsermayeyi görmediler bi tek sen akıllısın git garanti bankası al ozaman bak adıda garanti...

.
Demokrasinin Temel İlkeleri

Demokraside hürriyet ve eşitlik esas maddelerdir. Hürriyet özelliği, başka birisine zarar vermeden istenilen herşeyi yapabilmekdir. Demokraside bütün insanlar hür ve özgürdür. İnsanlar serbest düşünme ve düşüncelerini açıklayabilme hakkına sahiptir.

royal
09-04-2012, 10:03
http://graph.foreks.com/grafik/webfx/line3d.jsp?hisse=beyaz&language=tr&country=TR
yavaş yavaş dolduruyorlar 4.99 da görüldü!Endeksin yeşilliği de yanında oldu mu...!

erensto1111
09-04-2012, 10:31
ne 5 miş be bir türlü geçemedi ilk lotu ben alayım bari hayırısıyla 5 ten

royal
09-04-2012, 10:46
ne 5 miş be bir türlü geçemedi ilk lotu ben alayım bari hayırısıyla 5 ten
kademleri izlemenizi tavsiye ederim!Beş dakikalık grafiğini de göz ardı etmeyelim!

erensto1111
09-04-2012, 10:56
kademleri izlemenizi tavsiye ederim!Beş dakikalık grafiğini de göz ardı etmeyelim!

grafikten falan fazla anlamam sn royal derinliğim de yok kademe izeyecek. şansına burdayım anlayacağınız

royal
09-04-2012, 11:05
Kağıttakilerin çoğu Ankaralı bakıyorumda!Gerçi şirket de Ankara'da!

seko
09-04-2012, 11:06
5 in üstü kapattığında ilk seyans, kademeler 2-2 olacak.dolayısiyle 4.98-4.96.4.94 diye düşecek düşerse buda bir düzeltme veya mal döktürmek için iyi bir fırsat olacak tahta sahibi için. tabi çıkışıda 2 -2 artacak bunuda düşünmek lazım. ama genelde 5 li kademeye geldiğinde bir aşşağıya salınım olur. Hayırlısı bakalım.
YTD.

erensto1111
09-04-2012, 14:57
5 in üstü kapattığında ilk seyans, kademeler 2-2 olacak.dolayısiyle 4.98-4.96.4.94 diye düşecek düşerse buda bir düzeltme veya mal döktürmek için iyi bir fırsat olacak tahta sahibi için. tabi çıkışıda 2 -2 artacak bunuda düşünmek lazım. ama genelde 5 li kademeye geldiğinde bir aşşağıya salınım olur. Hayırlısı bakalım.
YTD.

müdür hala bir bir yumurtlyor ya bu :) yarın mı 2 leyecek acaba

royal
09-04-2012, 14:58
her adımı bir öncekinin önünde!Hiç tavan yapmadan tavan tadı yaşatmak mı istiyor nedir?

erensto1111
09-04-2012, 15:41
her adımı bir öncekinin önünde!Hiç tavan yapmadan tavan tadı yaşatmak mı istiyor nedir?

yeni bir halka arz da tavansız olmaz ki ama bence güzel bir tavanla taçlandırılmalı :)

erensto1111
09-04-2012, 15:55
derinik verebiecek var mı acaba

Arslanbey
09-04-2012, 16:04
derinik verebiecek var mı acaba

Kademeler çok hızlı değişiyor derinlik bir avantaj sağlamıyor...

ayhan53
09-04-2012, 16:11
halka arz edildiğini bile şimdi tesadüfen gördüm. bu firma kamer gencin soru önergesi ile sorduğu firma değilmi. hani bir dönem halkbank ve ziraat bankası başta olmak üzere bir çok kamu kuruluşunun araç kiralaması yaptıkları ve gizli ortağının i.melihin aslan yürekli oğlunun/korkak olanıda olabilir:) olduğu söylenen firma.

erensto1111
09-04-2012, 16:18
çok oynak bir kağıt duramıyor durduğu yerde

adsme
09-04-2012, 19:49
cümleten hayırlı akşamlar bugun 5.02 den alayım 5.08 den alayım derken 5.24 gördü nihayetinde ortalardan aldım sizlere ortak oldum inşallah hepimiz için iyi olur

cagdas17
09-04-2012, 21:10
İnfo nun halka arzından sonraki hareketlerine benziyor, bekliyoruz hedefe kadar...

erensto1111
09-04-2012, 21:29
bugün baya ortak katılmış anlaşılan aramıza. Hoş geldiniz umarım hepimiz kazanarız..

DarbeliMatkap
09-04-2012, 21:41
halka arz edildiğini bile şimdi tesadüfen gördüm. bu firma kamer gencin soru önergesi ile sorduğu firma değilmi. hani bir dönem halkbank ve ziraat bankası başta olmak üzere bir çok kamu kuruluşunun araç kiralaması yaptıkları ve gizli ortağının i.melihin aslan yürekli oğlunun/korkak olanıda olabilir:) olduğu söylenen firma.

Başkanım böyle bilgin var neden şimdi deyon:) 3-5 nasiplenirdik erkence sölesen:he:

cagdas17
09-04-2012, 21:41
bugün baya ortak katılmış anlaşılan aramıza. Hoş geldiniz umarım hepimiz kazanarız..

Yalnız ben başından beri varım...

royal
09-04-2012, 23:48
ağır ağır gidiyor filo bakalım ne zaman vites değiştirecek?Bugün bir ara boşa almış ama!
yarın izleyici sayısı da yüzü bulur artık!Gökçek varsa işin içinde bu kağıdı büyükşehir belediyesi yapar!

adsme
09-04-2012, 23:56
a.ort üstünde kapattı bu yarın için olumlu görüyorum

royal
10-04-2012, 00:00
http://www.beyazfilo.com/images/dosyalar/Beyaz-Filo-Fiyat-Tespit-Raporu.pdf

olympiad
10-04-2012, 00:21
Daha piyasa çok yeni ufak çıkışlara aldanmamak gerek ani kararlar için..Biraz daha sürtünsün aşağı yukarı sert hareketler usandırmalar olucaktır..Şuan üstlerdeki boş kademeleri altları doldura doldura alıp,aşağıdan aldıklarını yukardan vererek salmakla yetiniyorlar.Arada satışta gelince alt kademelere destek atmakla yetiniyorlar mesela bugun 5,21 geri çekilmesi gibi..Ben bir günlükçü olarak borsadaki bütün hisslerin çıkmasını isterim.Düşen hisse asla işime gelmez..Bu hisseninde çıkmasını istiyorum hatta tavan yapmasını bile ama bunu dediğim gibi düşüncelerini şuan piyasa zamanı açısından kestirmek zor.Kısa vade bişeyler alıp cebine kar yazıyosan bu tür hisselerde arkana bile bakmıcan ama uzun vade alırım 2 sene sonra satarım diyosan yanına bile yaklaşmıcan..Şuan hisse elinde olan elbet çıkacak,olmayan ise düşecek yada falan filen der..Yarın için kimse düşecek demiyor herkes çıkacak diyor hergün ufakta olsa yükseldiği için..Borsada av-avcı kuralıda zaten bu tür düşünceye göre işliyor.Tekrar bol kazançlar.

gokyuzu
10-04-2012, 01:17
Sadece insanların başı yanmasın diye iddiamı tekrarlıyorum beyaz filo ege bölgesinde herhangi bir servise açık hesap arabasını yaptırabiliyorsa ben bu işi bilmiyorum dükkanı kapatır giderim. Cari kartları duruyor ödememek için çamurun tillahını yapıyorlar anladığım kadarı ile burada yeniyim gerçi aç kalan firmalara borsaya giriyor dilerim birilerinin canı yanmaz çünkü burada oynayan insanlar benim gibim küçük işletmeci ve ne yapabilirim sorusunu soranlar

arayın firmayı arabanız bizim orda tamir edildi faturayı nereye göndereceğiz parayı ne zaman nasıl alıcaz nakit hesabımıza çıkarırmısınız deyin en kolayı hem benim işime gelir bu yazıyı okurlarsa belki bizim carileride gönderirler

gokyuzu
10-04-2012, 01:22
Başkanım böyle bilgin var neden şimdi deyon:) 3-5 nasiplenirdik erkence sölesen:he:
öyle birşey yok melihin oğlu kiralama işinde değil onun aldığı man kamyonlar ankara girişinde duruyor o arabalar başka yerde çalışıyor ve çalışıcak ihaleleri geçen sene bitti şimdi izmir yolunda bin(zin)ali teyzeme hediye edilen 70 dönüm arazinin etrafındaki işler önemli

royal
10-04-2012, 10:14
dün gördüğü en yüksek seviye olan 5.24'e tekrar değerse gözleri üzerine çevirir!

olympiad
10-04-2012, 12:15
http://e1204.hizliresim.com/w/b/48y8q.png (http://bit.ly/c25MCx)

erensto1111
10-04-2012, 12:23
dar alanda kısa paslaşmalar...

royal
10-04-2012, 15:13
dar alanda kısa paslaşmalar...
Rıdvan olsaydı gol olur derdi!

erensto1111
10-04-2012, 15:32
Rıdvan olsaydı gol olur derdi!

teknik drektörün oyuna müdahele edip uzun paslarla gole gitmesi lazım aslında.

erensto1111
10-04-2012, 15:46
Kafama bişey takıldı bilen arkadakadaşlar cevaplayabilir mi acaba. Bu şirketin yüzde 10 u arz edildi fakat takaslarda yüzde 90 ına sahip bir yatırım firması gözükmüyor. acaba takaslrda yer alan sadece yüzde 10 luk kısım mı tşkler. takaslar aşağıdaki gibidir.

http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=75&hisse=BEYAZYN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc

adsme
10-04-2012, 16:04
Piyasa Değeri (USD) 103.154.526
Sermaye (TL) 36.250.000
Dolaş. Hisse Sayısı(Lot) 3.625.000
Takas Saklama Oranı 10
2011/12 Kar-Zarar(USD) -1.963.743
2011/12 F/K -
Öz Sermaye (USD) 2.461.960
PD/DD 41,90

adsme
10-04-2012, 16:04
dolaşımda 3.625.000 var

royal
10-04-2012, 22:11

shehzade
10-04-2012, 22:26
İş girişim 25 milyon dolar değer üzerinden şirkete ortak olmuş.
Ardından 55 milyon dolar değer üzerinden hisselerini şirkete geri satmış.
Şirket ise şimdi hisselerini 163 milyon TL yani 90 milyon dolar değer üzerinden yatırımcılara satmak istiyor.
Hikayesi bu.
2,9 milyon TL özsermayeyi bu fiyata alan çıkar elbet.

Meşhur maymun hikayesinin güncel versiyonu yani bu şirket... :evil: :evil:

royal
11-04-2012, 11:47
Meşhur maymun hikayesinin güncel versiyonu yani bu şirket... :evil: :evil:
yarın yabancıya satıldı haberini alınca bu defa da kağıdı grafiğe boğarız!

adsme
11-04-2012, 12:27
hayırlı işler ortaklar

adsme
11-04-2012, 12:33
şuanda 1. seans ve toplam 8 kişi okumaktadır Bu başlığı şu anda 8 kişi okumaktadır. (5 üye ve 3 ziyaretçi)

adsm, asabi, Jamesa, oktaylo, seko

bunu kayıt edek öğle sonu bakalım kaç kişi olacakmışız herkese afiyet olsun

adsme
11-04-2012, 12:34
...
:))))))

meko
11-04-2012, 13:22
herşey yolunda.hedef oldukça yüksek.sabretmek lazım..

royal
11-04-2012, 14:31
beyaz tv ile alakası var mı?Varsa reklamları da dönse ya ekranda:)

olympiad
11-04-2012, 15:22
http://g1204.hizliresim.com/w/c/4b6mu.png (http://bit.ly/c25MCx)

adsme
11-04-2012, 15:33
14.25 buyana yatay 1 saat devam her an patlama olabilir nereyemi :))

M.C.
11-04-2012, 16:03
Defter değeri 13 kuruş olan hissenin 5 TL ya da 10 TL'den işlem görmesi arasında bir fark yok , nereden bakarsanız bakın tutarsızlık.Bari şanı yürüsün de 15 TL olsun , hiç olmazsa birileri para kazanmış olur bu arada.

royal
11-04-2012, 16:21
FİYAT GRAFİK LOT % ALIŞ SATIŞ

5.32 42 0.01 42 0
5.30 2,405 0.55 2,080 325
5.28 54,652 12.50 9,108 45,544
5.26 15,850 3.63 6,420 9,430
5.24 8,100 1.85 8,100 0
5.22 8,600 1.97 7,600 1,000
5.20 14,374 3.29 14,300 74
5.18 21,601 4.94 19,101 2,500
5.16 23,348 5.34 13,573 9,775
5.14 30,568 6.99 25,201 5,367
5.12 64,200 14.68 26,507 37,693
5.10 73,637 16.84 41,313 32,324
5.08 23,861 5.46 7,992 15,869
5.06 60,426 13.82 27,828 32,598
5.04 35,563 8.13 0 35,563

209,165 228,062

AORT (ALIS) : 5.14 - AORT (SATIS) : 5.13 - AORT : 5.14
Toplam Lot : 437,227

olympiad
11-04-2012, 16:44
http://e1204.hizliresim.com/w/c/4b9jy.png (http://bit.ly/c25MCx)

cagdas17
11-04-2012, 19:20
beklemeye devam...

adsme
11-04-2012, 19:28
devam :))

royal
11-04-2012, 22:59
kağıt bahtsız bedevi gibi endeksin düştüğü zamana denk geldi umarım toparlar!

royal
12-04-2012, 11:09
millet pusuda bekliyor anlaşılan!

royal
12-04-2012, 11:20
bu kağıt halka arz olduğundan bu yana hiç tavan görmedi bilinçli yapılan bir şey mi acaba?

olympiad
12-04-2012, 11:48
bu kağıt halka arz olduğundan bu yana hiç tavan görmedi bilinçli yapılan bir şey mi acaba?

Üstler okadar başki..Bu düşüncenize YES demek geldi içimden:he:

http://e1204.hizliresim.com/w/d/4c3gk.png (http://bit.ly/c25MCx)

royal
12-04-2012, 11:52
Üstler okadar başki..Bu düşüncenize YES demek geldi içimden:he:

http://e1204.hizliresim.com/w/d/4c3gk.png (http://bit.ly/c25MCx)
20.000 lotla tavan olacak kağıt vaybe!Bu arada doas da bize özendi herhalde!

royal
12-04-2012, 14:49
bir kademe rica etsek hazır imkb yeşillenmişken!

royal
12-04-2012, 16:59
bugün kimse kağıdın yüzüne bakmamış!

cagdas17
12-04-2012, 17:59
bugün kimse kağıdın yüzüne bakmamış!

çıkmayınca küstürüyo :) olsun adı gibi maşallah...

royal
13-04-2012, 10:12
tavan 5.92 imiş ama iki gündür dinleniyor bakalım neler olacak bugün!

adsme
13-04-2012, 10:15
sağlık olsun :))

royal
13-04-2012, 10:17
bir kademe alsak ne kadar lot var görsek !

meko
13-04-2012, 13:59
vatandaş bir bedelsizdir tutturmuş gidiyor.kağıdın hası burda.kimse farketmeden inceden inceden yoluna devam..

adsme
13-04-2012, 14:17
vatandaş bir bedelsizdir tutturmuş gidiyor.kağıdın hası burda.kimse farketmeden inceden inceden yoluna devam..

şşşşşşşşşşşşşşşşşşşşttttttttt sessiz ol kazancını paylaşmak istiyorsun galiba

royal
13-04-2012, 14:52
burada üç beş kişiyiz!:)

adsme
13-04-2012, 15:12
yine bir yukarı hareketi var gibi dikti yine gözünü

royal
13-04-2012, 15:39
her adım bir öncekinin üstüne atılıyor kopmasını bekliyoruz artık!

royal
13-04-2012, 16:07
berkosan gibi yapıp gib'ten çıkar mı sizce?
AÇIKLAMA:

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:
Şirketimizce 09/03/2012 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yapılmış olan
açıklamanın, pay sahiplerimizce net olarak anlaşılmamasından dolayı, aşağıdaki
açıklamayı yapma ihtiyacı hasıl olmuştur.
"09/03/2012 tarih ve 2012/07 no.lu Yönetim Kurulu Kararına istinaden, şirketimiz
hisse senetlerinin 2.Ulusal Pazarda işlem görmesi için 09/03/2012 tarih ve 002
no.lu yazımız ile İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na müracaat edilmiştir."
Bu duyuru bilgi amaçlıdır.
Saygılarımızla,
Berkosan A.Ş.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı
Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan
bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize
uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için
gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu
beyan ederiz.

royal
13-04-2012, 16:46
bugünlük bu kadar saglıcakla kalın diyor!

adsme
13-04-2012, 17:26
süper kapanış işte buuuuuuuuuuuuuuu

adsme
13-04-2012, 17:29
bu haftalık iyi ama haftaya tavan hatta tavanlar bekliyorum ok herkese iyi hafta sonları sağlıcakla kalın

cagdas17
13-04-2012, 17:58
izlemeye devam...

adsme
13-04-2012, 18:09

dediğimde haklıymışım neyse haftaya tam diksin temiz diksin :))

royal
13-04-2012, 23:37
5.50'den sonraki aradaki lotlar nerede?:)

adsme
14-04-2012, 09:40
nasıl yani gaplımı çıktı yoksa 5.68 e

cagdas17
14-04-2012, 11:31
nasıl yani gaplımı çıktı yoksa 5.68 e

Evet orada bi boşluk bırakmış fakat bu tür hisselerde önemli değil zaten operasyon bittiğinde çok daha düşük seviyelere gelecek...

adsme
14-04-2012, 14:04
yandık desene pazrtesi aşağı dolrumaya inerse şaşmayalım

safran_
15-04-2012, 03:34
Kayyumdan önce son çıkış imkb imiş son yıllarda , bunu duyan batıklar geliyor , bu mezar şirket te gelmiş, bugun yarın kucaga oturursunuz sayın yancılar..

adsme
15-04-2012, 07:51
biz kimseye gel gel yapmıyoruz ki herkes aklıyla iş yapar 4.5 dan açılış yapan şirket aşağıda gider yukarıda cesareti olan atlar açılış fiyatından ya aşağıdır ya yukarıdır ben şahsıma konuşayım baktım tren açılıştan yavaş yavaş yukarı daldım ha bu nekadar yukarı beni taşır nerde çıkarım onuda ben bileceğim ama bu söylediklerinde haklısın ama şimdi bu pozisyonda değil nezaman biliyormusun bu söylediklerin geçerli 4.5 dan açılmış batık mezar dediğin şirketin 8-9-10 olduğu zaman ve hatta halen yukarı yukarı gidiyorsa o yazın bu fiyattan sonra atlıyanlar için geçerli bence yinede uyarın için sonsuz teşekkürler sonuçta bizlerin iyiliği için yazılmış yazıdır saygılarımla

cagdas17
15-04-2012, 12:29
biz kimseye gel gel yapmıyoruz ki herkes aklıyla iş yapar 4.5 dan açılış yapan şirket aşağıda gider yukarıda cesareti olan atlar açılış fiyatından ya aşağıdır ya yukarıdır ben şahsıma konuşayım baktım tren açılıştan yavaş yavaş yukarı daldım ha bu nekadar yukarı beni taşır nerde çıkarım onuda ben bileceğim ama bu söylediklerinde haklısın ama şimdi bu pozisyonda değil nezaman biliyormusun bu söylediklerin geçerli 4.5 dan açılmış batık mezar dediğin şirketin 8-9-10 olduğu zaman ve hatta halen yukarı yukarı gidiyorsa o yazın bu fiyattan sonra atlıyanlar için geçerli bence yinede uyarın için sonsuz teşekkürler sonuçta bizlerin iyiliği için yazılmış yazıdır saygılarımla

Katılıyorum.....

royal
15-04-2012, 14:01
Ptesi millet tavandan almaya kalkar!cuma gunü son dakikalrda alınan o kadar lotin bir izahati olmalı bir haber var kesin!0

cagdas17
15-04-2012, 14:26
Ptesi millet tavandan almaya kalkar!cuma gunü son dakikalrda alınan o kadar lotin bir izahati olmalı bir haber var kesin!0

kardeşim ilk defa yapmadı bunu, arzdan beri 4.defa yapışı son dakikalarda şov yapıyor, habere gerek yok yani... bir kaç tavan yapsa seviniriz o başka...

gokyuzu
15-04-2012, 18:48
Kayyumdan önce son çıkış imkb imiş son yıllarda , bunu duyan batıklar geliyor , bu mezar şirket te gelmiş, bugun yarın kucaga oturursunuz sayın yancılar..

Katılıyorum firmayı bilmesem yazanlara inanıcam bende diyordum borsada millet nasıl kekleniyor. Burayı takip edince anladım.

royal
16-04-2012, 10:23
herkse eteğindeki taşı döküyor şirket hakkında en doğrusu arayıp onlardan öğrenmek!Benim bildiğim çoğu repzantın arabası beyaz filodan kiralı!Öğle vakti liva oscar vd pastanelere bakınca görüyorum!

olympiad
16-04-2012, 10:28
http://g1204.hizliresim.com/w/j/4j0tj.png (http://bit.ly/c25MCx)

olympiad
16-04-2012, 11:17

Şu üsteki yazımı borsada işlem görmeye başlamadığı zaman 3 martta yazdım..Ve bugun kağıt 5,60...Birisi ufaktan satışa geçtimi jemen alt kademeleri alışları yani şişiriyorlar tedirgin oluyorlar..Hissede kısaca operasyon yapılıyor gibi..Fiyat yükseliyor diye şirketi kimse abartmasın yüceltmesin..Şirketin durumu belli..Genelde zaten bu tür şirketlerde tahtanın içerden satın alınmasıyla para üretimi sağlanması amacıyla kendileri yaparlar..Güzel birşeymi evet..zamanında girenler güzel karlar ederler girmeyenler ise batar giderler..Kısacası degerlendirene..tabi operasyonsa eğer yani berkosan gibise diyim:he:

http://d1204.hizliresim.com/w/j/4j1jb.png (http://bit.ly/c25MCx)

royal
16-04-2012, 11:38
cuma 5.68 kapandı şimdi 5.54'e çekip öğle saatlerinde 6'ya yaklaştırırlar!

olympiad
16-04-2012, 12:43
http://c1204.hizliresim.com/w/j/4j3b4.png (http://bit.ly/c25MCx)

royal
16-04-2012, 16:53
http://graph.foreks.com/grafik/webfx/line3d.jsp?hisse=beyaz&language=tr&country=TR. Kagidi iyice pisirdiler seans sonuna kadar senlik Devan ederse ikinxi bir hatek ya da berkosanla karsi karsiyayiz demektir!Gokcek'in oglu iyi calisiyor anlasilan

prens_poet
16-04-2012, 18:45
Ne hisseymiş yahu.

royal
16-04-2012, 20:08
Ne hisseymiş yahu.

Artik kOpmasi lazim

meko
16-04-2012, 22:01
Artik kOpmasi lazim

sayın royal bırakın kopmasın.böyle gayet iyi.koparsa elimizde kalır bir ucu..yavaş yavaş sindire sindire..

adsme
17-04-2012, 08:12
valla dün aranızdan ayrılıyordum hemde 17.23 te sanırsam satış verdim en yukseğinden birz yuksek dunku bir önceki günkü gibi kapatırsa 5.50 den 5.68 e benzer durum yaparmı dedim sallayım olmadı vazgeçtim satmaktan ortaklığa devam bazı hisseleri analiz yaptım bir iki tanesine çok benziyor onlarda çıkmış çıkmış aklım durdu kaç katı yapmış tekniği aynı bizimki gibi ağır ağır yol almış herşeyin hayırlısı olsun

royal
17-04-2012, 09:57
[QUOTE=adsm;7287209]valla dün aranızdan ayrılıyordum hemde 17.23 te sanırsam satış verdim en yukseğinden birz yuksek dunku bir önceki günkü gibi kapatırsa 5.50 den 5.68 e benzer durum yaparmı dedim sallayım olmadı vazgeçtim satmaktan ortaklığa devam bazı hisseleri analiz yaptım bir iki tanesine çok benziyor onlarda çıkmış çıkmış aklım durdu kaç katı yapmış tekniği aynı bizimki gibi ağır ağır yol almış herşeyin hayırlısı olsun
aynı berkosan gibi tavansız ağır ağır merdiven çıka çıka!

olympiad
17-04-2012, 10:07
http://g1204.hizliresim.com/w/k/4k41k.png (http://bit.ly/c25MCx)

popeye07
17-04-2012, 10:23
sayın olympiad derinlik rica etsek

olympiad
17-04-2012, 10:26
sayın olympiad derinlik rica etsek

http://g1204.hizliresim.com/w/k/4k4by.png (http://bit.ly/c25MCx)

popeye07
17-04-2012, 11:18
teşekürler olympiad

royal
17-04-2012, 12:19

royal
17-04-2012, 12:20
şu 6.00 bir aşılsaydı hayırlısıyla!

olympiad
17-04-2012, 12:24
http://e1204.hizliresim.com/w/k/4k6x9.png (http://bit.ly/c25MCx)

royal
17-04-2012, 14:39
endeks artıda bakalım artı endekste ne yapıyor!

royal
17-04-2012, 16:32
kimsecikler yok millet 17.00'yi bekliyor herhalde!

olympiad
17-04-2012, 16:42
http://e1204.hizliresim.com/w/k/4kg74.png (http://bit.ly/c25MCx)

popeye07
17-04-2012, 17:07
bu gün grafik olarak dünün altında kapatacak gibi çentik atıp yarın yola devam edecek gbi böyle olursa galiba daha iyi olur

adsme
17-04-2012, 17:41
güzel oldu devam

cagdas17
17-04-2012, 19:52
bugün bi miktar sattım, kağıt gidiyor, daha nerelere gidecek kim bilir!

adsme
17-04-2012, 20:12
ben 6.00 dan sonra ilk düşüncem ama satacam diye bi kayde yok :))

olympiad
17-04-2012, 23:32
Operasyona gebe bir senet....ve şuanda öle görünüyor...tahtayı bizzat izliyorum resmen gireni çıkanı takip ediyorlar.Gerisini siz düşünün.Hissede olan arkadaşların ani kararlar vermemesini tavsiye ederim.Bugun 5,68 degdirip 5,86 kapatan kagıdın gerisini siz düşünün.

adsme
18-04-2012, 08:17
günaydın ortaklar

royal
18-04-2012, 10:40
günaydın bugün şeytanın sayısı!

royal
18-04-2012, 11:18
anlaşıldı bizim beyaz filo yeşil endeksi sevmiyor!:)

olympiad
18-04-2012, 11:55
Bu spek napıyor böle.Paso alt kademeleri doldurmakla bide 7 adet falan sürekli alış yapmakla zaman geçiriyor.Bi kademedeki 10 bine serbest alış verse kağıt direk beş kademe yukarı..Ya sabrı zorluyor yada bilmedimiz başka bişey.

http://b1204.hizliresim.com/w/l/4l9wh.png (http://bit.ly/c25MCx)

royal
18-04-2012, 12:15
en iyisini şirket yönetimi bilir:)

olympiad
18-04-2012, 12:24
http://d1204.hizliresim.com/w/l/4lbh0.png (http://bit.ly/c25MCx)

royal
18-04-2012, 14:21
anlaşıldı bizim beyaz filo yeşil endeksi sevmiyor!:)
bakalım kırmızı endeks ne işe yarayacak!

olympiad
18-04-2012, 16:28
http://b1204.hizliresim.com/w/l/4lk8w.png (http://bit.ly/c25MCx)

adsme
18-04-2012, 19:45
yine kapanışını konuşturdu helal sana beyaz filom

olympiad
19-04-2012, 09:50
http://f1204.hizliresim.com/w/m/4mdqy.png (http://bit.ly/c25MCx)

adsme
19-04-2012, 10:04
günaydın rakadaşlar

olympiad
19-04-2012, 11:55
Hergün çıkıyor bu hisse..Şu ana dek günü eksi kapattığını görmedim..:he:

http://f1204.hizliresim.com/w/m/4mgyt.png (http://bit.ly/c25MCx)

adsme
19-04-2012, 12:18
6.26 ya dokunmasını bekliyorum bugun bakalım

akut
19-04-2012, 16:05
Kapanış seansında çok güzel hareketler yapıyor, umarım bugünde öyle olur.

olympiad
19-04-2012, 17:21
http://g1204.hizliresim.com/w/m/4mtpq.png (http://bit.ly/c25MCx)

olympiad
19-04-2012, 17:32
Bu seansı berbat geçti satış baskısınla...Düne göre yine primli sayılır ama yarınıda bir görmek lazım...

http://g1204.hizliresim.com/w/m/4mu58.png (http://bit.ly/c25MCx)

olympiad
20-04-2012, 10:08
http://e1204.hizliresim.com/w/n/4npbr.png (http://bit.ly/c25MCx)

olympiad
20-04-2012, 10:13
http://b1204.hizliresim.com/w/n/4npgb.png (http://bit.ly/c25MCx)

adsme
20-04-2012, 11:22
slm arkadaşlar asuzudaydım geldim şuan sanki hisse el değiştiriyor gibime geldi 400 binlot süper ilk seans için muhtemel operasyon yakın bence bakıp göreceğiz hayırlısı olsun beklemeye devam taaaki asuzu gibi tavan olana kadar

olympiad
20-04-2012, 12:31
http://d1204.hizliresim.com/w/n/4nstd.png (http://bit.ly/c25MCx)

fafata
21-04-2012, 13:02
6.40 - 6.50 aralığında taban taban gider . ytd.. galatann olduğu kağıttan korkacaksın ağa

olympiad
24-04-2012, 10:27
http://e1204.hizliresim.com/w/s/4uf9t.png (http://bit.ly/c25MCx)

olympiad
24-04-2012, 11:03
http://e1204.hizliresim.com/w/s/4ugfs.png (http://bit.ly/c25MCx)

Jamesa
24-04-2012, 11:07
Sen de onların adamı mısın 6.40-6.50 aralığı hedef gösterip insanları yanlış beklentiye sürüklüyorsun.Tabi satmasınlar dimi %5-7 daha beklesinler amacınız ne kardeşim sizin?

Jamesa
24-04-2012, 11:13
6.40 - 6.50 aralığında taban taban gider . ytd.. galatann olduğu kağıttan korkacaksın ağa

Sen de onların adamı mısın 6.40-6.50 aralığı hedef gösterip insanları yanlış beklentiye sürüklüyorsun.Tabi satmasınlar dimi %5-7 daha beklesinler amacınız ne kardeşim sizin?

adsme
24-04-2012, 11:36
maşallah ni taban değil

adsme
24-04-2012, 11:37
derinlik varmı

adsme
24-04-2012, 11:38
1 lot 1 lot ohh ne güzel

ilerici
24-04-2012, 11:38
Kasti taban :) demekki yeteri kadar malı dağıttılar, düşüş nerede biter bakalım. Arz fiyatının altına çekerlermi acaba göreceğiz.

gaziliahmet
24-04-2012, 11:43
arkadaslar bu sırket soylenıldıgı gıbı melıh gokcek veya oglunun alakası varmı?

cagdas17
24-04-2012, 11:52
5.78'den elveda dedim, hedefim 6.70'di olmadı... sabahki hareketler hoşuma gitmedi, bakıyorumda son anda kurtulmuşum...

Burak Deniz
24-04-2012, 11:55
Arkadaşlar,
Neden böyle oldu ? var mı bir sebebi ? Amaçları ne bunların ? Bilen arkadaşlar yorumlarlarsa memnun oluruz.

olympiad
24-04-2012, 12:07
http://g1204.hizliresim.com/w/s/4ujq4.png (http://bit.ly/c25MCx)

olympiad
24-04-2012, 12:17
Arkadaşlar,
Neden böyle oldu ? var mı bir sebebi ? Amaçları ne bunların ? Bilen arkadaşlar yorumlarlarsa memnun oluruz.

Benim bişey bildiğim yok ama düşüncemi söleyim.Şirket zaten batık bir şirketti..Halka arz önceside sonrasıda yazdım bunu...Malı satmak adına küçük bir operasyon şarttı..15 gün bir kısa sürede %35 getiri yaptırarakta bunu sağlamışlarki bugun tabanı gördü..Açık konuşmak gerekirse bu tahtanın taban göreceğini hatta halka arz seviyesinin çok altını göreceğini düşünüyodum ama gerçekten bu kadar erken değil..Aşağı starta çok çabuk bastılar.Yalnız 3-4 seans öncede yazdım...Hissede aşırı satış baskısı var diye 2-3 gün içinde...Kağıt eksi açmaya başladı aşağı düşüşler sertleşmişti hisse el değiştirir gibi gözüksede mal yedirildiği falan filen.Açıkcası tecrübeli olan arkadaşlar bilirler öle bir durumda bu tarz senetlerden hemen kaçıcaksın..Tabi çoğu kişi kaçamaz çünki derinlik ekranı falan yoktur hissedemez..Devamı gelmez umarım2 seans..Geçmiş olsun.

fafata
24-04-2012, 12:55

Ne alakası var kardesim . Okumuyormusun ne yazmısim galatanin olduğu kağıttan korkacaksın . Araştırmanı yap anlarsın . Ben uyardım sadece ve 6.40 olmadı 6.10 oldu . Ne farkı var ... :((

Jamesa
24-04-2012, 14:16
Ne alakası var kardesim . Okumuyormusun ne yazmısim galatanin olduğu kağıttan korkacaksın . Araştırmanı yap anlarsın . Ben uyardım sadece ve 6.40 olmadı 6.10 oldu . Ne farkı var ... :((

Ciddi uyarmak istiyorsan rakam vermeden uyaracaksın galatanın olduğu kağıttan korkacaksın diye. 6.4-6.5 dediğin zaman o dediğin olmuyor işte.....

olympiad
24-04-2012, 14:17
http://f1204.hizliresim.com/w/s/4upt4.png (http://bit.ly/c25MCx)

fafata
24-04-2012, 14:29
Ciddi uyarmak istiyorsan rakam vermeden uyaracaksın galatanın olduğu kağıttan korkacaksın diye. 6.4-6.5 dediğin zaman o dediğin olmuyor işte.....

Ok. Burada yazılanları hedef belirliyorsan kendine sıkıntı yok arkadas özür ... Hata bende haklisin .

Jamesa
24-04-2012, 14:54
Ok. Burada yazılanları hedef belirliyorsan kendine sıkıntı yok arkadas özür ... Hata bende haklisin .

Sorunu yanlış anlıyorsun.Yazdığın rakamları kendime hedef belirlemiyorum.Fiyat yazıp oradan taban taban gider demeni yanlış buluyorum.İnsan ister istemez beklentiye girebilir, yönlendirmeye girer bu yaptığın dedim.Ayrıca özre gerek yok.Aldığımız kağıdın sorumluluğunu kendimiz taşımalıyız.

Jamesa
24-04-2012, 16:54
20.04.2012 de 5.80-6.10 aralığından 200.000 lot alım yapılmış.Bugüne bakıyorsun çift taban...

http://kap.gov.tr/yay/Download/Bildirim/Ek/68090.pdf

olympiad
25-04-2012, 11:08
Adamlar 10 bin lotla tabançiziyorlar..Tabanda 305 bin lot var..Yakalananlara büyük geçmiş olsun.Satıp çıkma fırsatıda yok şuan için.