PDA

View Full Version : Allah Belamızı Versin!

AngelHeart
13-05-2006, 11:45
RECAİ YÜKSEL-MEHMET KARAKAŞ SAKARYA (İHA) - Fenerbahçeli taraftarların Sakarya'nın Geyve İlçesi'ne bağlı Nuriosmaniye köyünde karıştıkları kavgada 1 kişi öldü, 5 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre olay gece geç saatlerde meydana geldi. İddiaya göre, Fenerbahçe-Denizli maçı için İstanbul'dan otobüsle yola çıkan Fenerbahçeli taraftarlar, Sakarya'nın Geyve İlçesi Nuriosmaniye köyünde bir marketten alkollü içecek almak istediler. Market sahibinin işyerini kapattığını ve dolayısıyla satış yapamayacağını söylemesi üzerine tartışma çıktı. Köylülerin de karıştığı tartışma daha sonra kavgaya dönüştü. Kavgada Recep Kaya (38 ) adlı bir vatandaş Fenerbahçeli taraftarlar tarafından kalbinden bıçaklandı.

Adapazarı Toyota Hastanesi'ne kaldırılan Kaya buradaki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kaya'nın cenazesi otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Kavgada yaralanan 5 köylü de bölgedeki çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı. Kavgaya karışan Fenerbahçeli taraftarların alkollü oldukları iddia edildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

............

iki çocuk babası bir adamcağız bizim yüzümüzden öldü...

biz dün gece yatağımızda mışıl mışılken, pireler uçuşurken, iki çocuk geceyarısı bir kabusa uyandılar, bilmiyorum ağlayabildiler mi, anlayabildiler mi...

gelin çocuklar açıklayalım şimdi size, babanızın neden öldürüldüğünü...

hakem hataları, 3 puanlar, kümede kalmalar, şampiyonluklar...yüreği yeten varsa gitsin o çocuklara babalarının bu yüzden kalbinden bıçaklandığını anlatsın ...

ben galatasaraylıyım ama o kalbe giren bıçakta benimde elim olduğunu hissettim haberi duyduğumda...Allah belamızı versin ki, üzülmeye dahi hakkımız yok bizim...

en hafif deyimiyle İT iz biz...

maçlara gitmeyi çoktan bıraktım ama bu nefrette benim de payım olduğunu biliyorum...

bir fenerbahçeliyle biraraya gelemediğim için, sinerji denilen şeyi hoşgörü de değil nefrette yarattığım için....

gelin de anlatın bakalım şimdi o yetimlere...dünyanın bütün 3 puanları, bütün şampiyonlukları biraraya gelse yeri doldurulmayacak bir baba gülümsemesini, bir baba şefkatini kaybettiklerini anlatın...

iki çocuk babası bir adam bizim yüzümüzden öldü...

e ama öldürenler fenerbahçeliydi?

değildi...o bıçakta hepimizin parmakizleri vardı! lanet olsun!

Çetin Sürel
13-05-2006, 11:49
RECAİ YÜKSEL-MEHMET KARAKAŞ SAKARYA (İHA) - Fenerbahçeli taraftarların Sakarya'nın Geyve İlçesi'ne bağlı Nuriosmaniye köyünde karıştıkları kavgada 1 kişi öldü, 5 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre olay gece geç saatlerde meydana geldi. İddiaya göre, Fenerbahçe-Denizli maçı için İstanbul'dan otobüsle yola çıkan Fenerbahçeli taraftarlar, Sakarya'nın Geyve İlçesi Nuriosmaniye köyünde bir marketten alkollü içecek almak istediler. Market sahibinin işyerini kapattığını ve dolayısıyla satış yapamayacağını söylemesi üzerine tartışma çıktı. Köylülerin de karıştığı tartışma daha sonra kavgaya dönüştü. Kavgada Recep Kaya (38 ) adlı bir vatandaş Fenerbahçeli taraftarlar tarafından kalbinden bıçaklandı.

Adapazarı Toyota Hastanesi'ne kaldırılan Kaya buradaki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kaya'nın cenazesi otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Kavgada yaralanan 5 köylü de bölgedeki çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı. Kavgaya karışan Fenerbahçeli taraftarların alkollü oldukları iddia edildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

............

iki çocuk babası bir adamcağız bizim yüzümüzden öldü...

biz dün gece yatağımızda mışıl mışılken, pireler uçuşurken, iki çocuk geceyarısı bir kabusa uyandılar, bilmiyorum ağlayabildiler mi, anlayabildiler mi...

gelin çocuklar açıklayalım şimdi size, babanızın neden öldürüldüğünü...

hakem hataları, 3 puanlar, kümede kalmalar, şampiyonluklar...yüreği yeten varsa gitsin o çocuklara babalarının bu yüzden kalbinden bıçaklandığını anlatsın ...

ben galatasaraylıyım ama o kalbe giren bıçakta benimde elim olduğunu hissettim haberi duyduğumda...Allah belamızı versin ki, üzülmeye dahi hakkımız yok bizim...

en hafif deyimiyle İT iz biz...

maçlara gitmeyi çoktan bıraktım ama bu nefrette benim de payım olduğunu biliyorum...

bir fenerbahçeliyle biraraya gelemediğim için, sinerji denilen şeyi hoşgörü de değil nefrette yarattığım için....

gelin de anlatın bakalım şimdi o yetimlere...dünyanın bütün 3 puanları, bütün şampiyonlukları biraraya gelse yeri doldurulmayacak bir baba gülümsemesini, bir baba şefkatini kaybettiklerini anlatın...

iki çocuk babası bir adam bizim yüzümüzden öldü...

e ama öldürenler fenerbahçeliydi?

değildi...o bıçakta hepimizin parmakizleri vardı! lanet olsun!
allah belamızı ööööle bir vermişki!daha nasıl versin

lionking
13-05-2006, 13:08
1 yıldır maçlara gitmiyorum

ne kadar gözü dönmüş cani varsa orada

niye yan baktın lan deyip

bıçağı sallarlar

sanırım adam öldürmek de artık

sporun bir branşı oldu

LANETLİYORUM

BORSAHİSSE
13-05-2006, 13:16
böyle adamlarların yanında maçmı izlenir adam kendi takımının taraftarına bile yapar bunu....:mad: :mad:

Seyfullah
13-05-2006, 14:04
Spordan sorumlu devlet bakanı ne iş yapar çok merak ediyorum.
O kadar olay çıkar ortalarda görünmez.
Atletizmde senelerdir başarı yoktur ortalarda görünmez.
Doping yüzünden Türkiye'nin itibarı üç paralık sporcular tarafından üç paralık edilir ortalarda görünmez.
Her tarafında kış sporlarına elverişli yüzlerce doğa harikası dağlarımız vardır, senelerdir kış sporlarına 1 tane bile sporcu çıkaramamışızdır ortalarda görünmez.
Ne zaman ortaya çıkar?
Eğitim seviyesi sugötürür "futbolcularımız", küfürün terbiyesizliğin, düzensizliğin, kaba kuvvetin, şikenin ve her türlü düzensizlik ve usulsüzlüğün gırla gittiği sahalarda iki para etmez bi kaç başarı kazanırlar, o zaman ortaya atar kendini.
Peki taraftar ne yapar?
Sanki siz gecenin bi yarısı klaksonlar ve bağırışlar arasında uykunuzdan uyandırılarak skoru öğrenmek zorundaymışsınız gibi, kafileler halinde sokak aralarında arabalarının klaksonlarına basarak, bağırarak saat 23'ü geçmesine rağmen barbarca sizi rahatsız ederler.
Siz ne bekliyordunu ki?
Bu kadar kanunsuzluğa alışmış, kendini ortaçağda yaşıyor sanan insan topluluğunun insan hayatına değer vermesini mi?

Yazıklar olsun bu cinayeti işleyenlere, bir vatandaşımızın hayatı bu kadar ucuz mu?
-
-

e_b
13-05-2006, 14:44
Bu olaya karışanlar hapis yatacaklar mı acaba ? Yada ne kadar yatacaklar ?

Bence yatıp yatmayacakları ve süresi onların -önemli yerlerdeki- akrabalarına göre değişecektir.

şimşek
13-05-2006, 15:06
hatırlarmısınız leeds li iki ingilizi ,galatasaraylı taraftarlarımız taksimde bıçaklayıp öldürdüğünde bir çoğumuz iyi yapmışlar hak etmişlerdi diye düşünmüştük. ama can almanın hiç bir mantığı yok, haklılığıda, biz bu kafayla gittiğimiz ölçüde bunlar daha çok başımıza gelecek, ben fenerbahçeliyim ama allah o eli biçak tutan fenerlilerin belasını versin.
sezon başında inonu stadındada bir ınsanımızı kaybetmiştik.ne oldu unutuldu gitti.fener everton maçında birisi ayağından vuruldu stad içinde ne oldu faali bile bulunulmadı.nasıl bulunulmadı, staddan çıkanların üstünü ararsın sılahı bulursun ama bulunamadı işte.niye bulunamadığını çok değerli, hatalı taç atışlarını bile tartışan medyamız araştırdımı, üstüne gittimi. yok.
bu duyarlılığa bunlar az bile. maalesef acı ama , böyle.
ateş düştüğü yeri yakar, vatandaşımızın yakınlarına allah sabır versin.

son_azrail
13-05-2006, 15:38
bunun sorumlusu biziz evet ama maçlara gittiğimiz için değil maçlara giderken onların yanlış bizim doğru olduğumuzu anlatamadığımız için hatta daha ileri gidip onlara meydanı bıraktığımız için....düzgün adamlar olmazsa önlerde bunların olması doğal futbolun bir spor maç seyretmenin zevk olduğunu bilmeyen adamlarla ancak bu olaylar çıkar....

JoNaThAn
13-05-2006, 15:45
delikanlılık yürürlükte:)

türkiyenin ihtiyacı var böyle insanlara.

pride
14-05-2006, 10:40
gariban köylüden ne istedilerki...kansızlar...

balaban
14-05-2006, 11:26
Allah rahmet eylesin.

Fener-Galata-Trabzon-Beşiktaş ne fark eder hepsi aynı benim gözümde, onu alıp diğerine vurun hiç fark olmadığını görürsünüz. Futbolu spor olarak düşünmek ve güzel bir maç izlemeye gitmek yerine çoğunuz savaşmaya gider gibisiniz. Bu forumda bile yazılarınız ne kadar dikkatli yazsanızda zaman zaman düşmanlık kokuyor.

Futbolun izlenmesini bir yana bırakın futbol konuşulamıyor bile bu ülkede. Eh bir konu konuşulamıyorsa bile bir ülkede varın gerisini siz düşünün. Hepiniz ya olurmu öyle şey diyeceksiniz ama bence futbolu kaldırsınlar, bu ülkede futbol bile oynanmasın.

Ben basketbol maçlarını izlemeyi severim onda bile büyük takımların futbol taraftarı geldiyse o maçlarda bile kavga çıkıyor, basketbol kalitesini ve seviyesini de düşürüyorlar. Asla futbol maçları izlemem. Sizlere de tavsiyem bir an önce uyanmanız ve futbolun spor olduğunu hatırlamanız.

greenleaf
20-03-2007, 14:45
ya topik varmıs buna koyalım o son yazıyı...