PDA

View Full Version : TKNSA - Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş.

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

TEMİZEL
23-06-2016, 13:53
bist100 de 78.00 in altı tuzak olduğu gibi teknosada da 9.50 altı tuzak olduğuna inanıyorum..

neyse çıkış ihtimalinde önemli gördüğüm olası geçiş yerlerini yazayım;
6.20-6.30
6.70
7.25(kağıdın çok dikkat çekeceği yer)
8.0
veee 9.50 (birinci çinko:o)

TEMİZEL
23-06-2016, 14:08
30 dk.lar da al verdi..şimdi izleyelim..spek nereye götürecek bakalım..

dertli_kisi
23-06-2016, 18:09
baci gecikmedi hemen "satacam haaa" diye haber yolladi. yarin hareketli olacak anlasilan.

TEMİZEL
23-06-2016, 21:46
aylıklar benim için daha anlamlı..
satacak ama nerden ne kadar
8 tl??
9.50 tl ??
12-14 tl ??
nerden ?? cevap yok..ama ben satacağım yeri biliyorum..
o halde aylıklara devam..:super:

baci gecikmedi hemen "satacam haaa" diye haber yolladi. yarin hareketli olacak anlasilan.

riverand
23-06-2016, 22:57
Temizel belki de iyimser bakmamak lzm satmaya çalıştığına göre zamanında yatırımcılara (spk) nında göz yummasıyla dayadılar tekrar operasyon yapacakları anlamına gelmiyor!sermayeyi iç ettiler!
Elden çıkartmaya çalışıyorlardır !

TEMİZEL
23-06-2016, 23:41
burda hisse satışı ile ilgili 10 tane farklı senaryo yazarım..
ama gerek yok anlamsız..
anlamlı olan şey aylıkların al vermesidir..
buraya odaklanın gerisi kurgu..
mesela diyorum; şirket satılsa yine umrumda olmaz aylık sat dedimi fnişko..

Temizel belki de iyimser bakmamak lzm satmaya çalıştığına göre zamanında yatırımcılara (spk) nında göz yummasıyla dayadılar tekrar operasyon yapacakları anlamına gelmiyor!sermayeyi iç ettiler!
Elden çıkartmaya çalışıyorlardır !

TEMİZEL
24-06-2016, 09:24
İngiltere referandumundan AB den ayrılma kararı çıkmış..aslında uzun vade kozlar Türkiyede..
AB artık Türkiye ye her fırsatta hayır diyemeyecek..
bakalım borsada ne kadar hasarla atlatacaz..
not: Panik satışlarına aldanmayın..
daha doğrusu panik yaptırma satışına aldanmayın..

TEMİZEL
24-06-2016, 09:39
Teknosanın Serra Hanımdan başka ortağı yokmu?
onlar neden satmıyor ?
satmıyorsa Serra Hanımın hisselerini neden devir halinde almıyorlar ?
hem satmam hem almam mantığı ne olaki?????
gerçi BASKIYLA başka türlü nasıl dip çalışması yapılsın ki benimkide soru mu şimdi ?

spek spek diyoruz speğin günahını almayalım..
merak etmeyin panik yaptırma bittiğinde jet hızıyla AYLIKLARA DEVAM..

uskuplu
24-06-2016, 11:20
Temizel ustat yorumlariniz super tessekkurler allah razi olsun hayirli cumalar ....

TEMİZEL
24-06-2016, 12:43
eyvallah dostum..psikolojik savaş ilan ettiler yatırımcılara..
nerden ne zaman satacan gibi istekle SPK yı duyarlı olmaya bile çağırmıyorum çünkü bizim borsada normal bunlar :he:
zorunluluk gereklilik yani..psikolojik savaş olmazsa borsa olmaz :o
borsa olmazsa kolay para olmaz..

Temizel ustat yorumlariniz super tessekkurler allah razi olsun hayirli cumalar ....

TEMİZEL
24-06-2016, 14:32
o değilde tam da 6.30 hareketi geliyorken 30 dk.lıklar fena çarpıldı..umutlar haftaya kaldı..
İngiltere AB den çıktı diye 1 seansta 78 binden kaça düştü borsa ?
cevap; tam 74.00 e düştü
4 bin tuzak payı devam ediyor..

arabeskci
24-06-2016, 21:58
Kadin cok guzel geliyo bana ya.Denizden ciktim islak islak sampanyamizi hopurdetsek mi kizz

sozcan
28-06-2016, 00:02
Arkadaslar teknosanın mediamrkt veya bestbuy gibi bir firmaya satıs durumu varmı. Eğer boyle bir durum söz konusu olursa ve birçok mağazayı kapatıp is yapan yerleri bırakmaları nasıl yorumlanır hissede.

sozcan
28-06-2016, 00:07
Birkaç arkadaş indirmlerden bahsetmis yakın zamanda, suan stok eritmek için ciddi indirmler varmıs hatta mağaza bazlı sanırım. Bunlar kapatılacak mağazalar olabilir. Yönlendirmek istemem ama. Bilgisi olan varmıdır. Geçmiş yazıları kontrol etmedim konuşulmuşta olabilir.

arabeskci
28-06-2016, 00:18
Mediamark mi. Forumda dillendirilir mi bu.yalan demek ki.serros haric guvenmem sabancilara.yalani kendileri cikariyo bence.sat sat bitiremediler.1 yili gecti elimde mal

sozcan
28-06-2016, 00:21
Mediamark mi. Forumda dillendirilir mi bu.yalan demek ki.serros haric guvenmem sabancilara.yalani kendileri cikariyo bence.sat sat bitiremediler.1 yili gecti elimde mal

Bilmiyorum bende sadece duyum. Hissede değilim. Fakat böyle bir durumda hisse nasıl bir hal alır. Orasını çözemedim. 80 mağaza kapanacak ger kalanı alan firma işletmeye devam edecmiş. Ytd.

UK1
28-06-2016, 01:08
Satis yok. Disney distributorlugunu yeni aldi. Teknosa olarak yola devam

UK1
28-06-2016, 01:09
Bestbuy ile gecen senelerde gorusme olmustu ama olumsuz sonuclandi

TEMİZEL
28-06-2016, 10:48
satılsada satılmasada çıkacaksa teknik ile çıkacak merak etmeyin..
bist100 78.00 in altı yalan ve tuzak olduğu gibi şu an için teknosa 9.50 nin altı olmamalıydı..
yani ben spek olsaydım ortak satışını gösterip baskı yapacağıma dürüst olurdum..:o
mesela 9.50 den satmak varken ortak neden kapta satarım haaa diyor acep !!!!!
varsa böyle bir satış görüşmesi şeffaf olunmalı..

TEMİZEL
28-06-2016, 11:01
ama varya satılma gibi bir haber çıkarsa dolar bazlı eski zirvelere kadar ( 7 dolar) kimse alamaz elimden..

TEMİZEL
28-06-2016, 11:55
satılacaksa da bundan en son faydalanacak olan ky dir..
biz grafiklere devam edelim..
TABANDA 3 LÜ BACAK OLUŞTU..

grafiğe göre kağıdın gerçek tabanı 2014 EKİM AYI nda 7.55 ile görülmüş..FNİŞKO yani..PU lar şeffaf şekilde gözüküyor..
spekden dürüst olmasını sözde satışların arkasına sığınmamasını istiyoruz..

http://i.hizliresim.com/DJ56Q6.jpg (http://hizliresim.com/DJ56Q6)

uskuplu
28-06-2016, 13:55
satılacaksa da bundan en son faydalanacak olan ky dir..
biz grafiklere devam edelim..
TABANDA 3 LÜ BACAK OLUŞTU..

grafiğe göre kağıdın gerçek tabanı 2014 EKİM AYI nda 7.55 ile görülmüş..FNİŞKO yani..PU lar şeffaf şekilde gözüküyor..
spekden dürüst olmasını sözde satışların arkasına sığınmamasını istiyoruz..

http://i.hizliresim.com/DJ56Q6.jpg (http://hizliresim.com/DJ56Q6)
Temızel ustat bızlerı resmen bagırtıyorlar ne bu yaaaaa halaaa geberık durum da hayretle sasıyorum ...

arabeskci
28-06-2016, 20:56
Teknosayi bu kafayla ileride migros alsin da gorun anyayi kenyayi.hehe

sozcan
28-06-2016, 21:10
Halka arz fiyatı neydi arkadaşlar bu hissenin

TEMİZEL
28-06-2016, 21:46
sadece bunda değil çoğu kağıtta tanbanda 3 lü bacak yapıldı..bu 3. bacak fazladandı..
Teknosaya özgü olay değil; bu oluşum genelde uzun vade ( ortalama 1-2 yıl) dip oluşumunu gösterir..
bist100 için de W yeterliydi 78.00 altı olmayabilirdi olmasa daha şık olurdu ama oldu..

Temızel ustat bızlerı resmen bagırtıyorlar ne bu yaaaaa halaaa geberık durum da hayretle sasıyorum ...

hurkanyilmaz
29-06-2016, 17:02
battık diyinde siz de bizde kurtulalım bu işkenceden...

dertli_kisi
29-06-2016, 18:08
530lara yol gorundu. 3 lu dip yapacak ama dipten donecek mi????ytd

UK1
29-06-2016, 20:31
Cok zor. Ekim Kasim ayina kadar bekletir bu bizi

TEMİZEL
29-06-2016, 22:44
3 LÜ DİP göstergelerce yapıldı bitti..
misal : RSİ 3 kez 20 nin altından döndü..
ki zaten bu yapıda normali 2 idi..3. bile çakallıktı..
bundan sonrası speğin ve uzantılarının ahlakına kalmış; teknik edepli ol ve çıkışa başla diyor..
bundan sonraki olası zoraki düşüşler ancak 4 lü dip olur..:o

TEMİZEL
29-06-2016, 23:02
spekciğim bundan sonra eleştiri boyutuna yenilik getiriyorum;
ortağın satışlarını bahane edip fiyata akşamdan etiket basmadan vazgeç..
çoğu aracı kurumlar güzel kağıt ama ortak satışı var orda diyor..engel var diyor..

nerden bilecez ortağın geri kalan hisselerini 12 tl den 20 tl den yabancıya satmayacağını..
eee bilmiyorsak bunu adı baskı değil mi?
fiyata akşamdan etiket biçip sabah malın üzerine yapıştımak değil midir bu?

bundan sonra basit kağıtlardaki spek gibi senin de adını değiştiryorum ve etiketçi diyecem sana da...
çünkü hakediyorsun..
ne kadar ekmek o kadar köfte bundan sonra..

TEMİZEL
30-06-2016, 11:17
borsa ne lanet bişey..herşey tamam bir de etiketçinin icazet almasını bekle..
etiketçi 6.30 etiketini bastıysan yapıştır elinde tutma gari..

sozcan
30-06-2016, 11:56
Yakında devir işlemi işe ilgili açıklama gelir. Bir kısmı kapanacak bir kısmı turkcell e bir bölümüde mediamrkte devredilecek. Son bilgiler Ytd. Hisseye girilir mi çıkılırmı acaba.

UK1
30-06-2016, 12:15
2 ay icinde 76 magaza kapatilacakmis. Hatta magaza isimleri de sosyal medyada tek tek verilmis. Dogruluk derecesi nedir acaba?

arifmu
30-06-2016, 12:17
2 ay icinde 76 magaza kapatilacakmis. Hatta magaza isimleri de sosyal medyada tek tek verilmis. Dogruluk derecesi nedir acaba?

Doğru balıkesir de 2 mağaza vardı kapandı. Biride küçüldü

sozcan
30-06-2016, 12:21

Benim aldığım duyumda o yönde personellere bile çıkışlarının yapılacağı söylenmiş. Kalan mağazalar bir kısmı turkcelle bir kısmı mediamarkete satılacakmış. Hatta satılmış desek daha doğru olur. Sadece bizlerin haberi yok. Turkcellde de bir tanıdığa sordum doğruladı. Yarın kapanacak mağazaların bilgisi gelebilir. Bayramdan sonra devredilme haberi sanırım. Kimseyi yönlendirmek değil amaç sadece bilgi pahlaşımı. Hisse durumu ne olur konuya vakıf biri yorumlayabilirse iyi olur.

UK1
30-06-2016, 12:21
Doğru balıkesir de 2 mağaza vardı kapandı. Biride küçüldü

Listede Balikesir'den Edremit Novada magazasi var.

UK1
30-06-2016, 12:43
Benim aldığım duyumda o yönde personellere bile çıkışlarının yapılacağı söylenmiş. Kalan mağazalar bir kısmı turkcelle bir kısmı mediamarkete satılacakmış. Hatta satılmış desek daha doğru olur. Sadece bizlerin haberi yok. Turkcellde de bir tanıdığa sordum doğruladı. Yarın kapanacak mağazaların bilgisi gelebilir. Bayramdan sonra devredilme haberi sanırım. Kimseyi yönlendirmek değil amaç sadece bilgi pahlaşımı. Hisse durumu ne olur konuya vakıf biri yorumlayabilirse iyi olur.

Satis gercekse anlasma detaylarina bakmak lazim. Ona gore pozisyon alinabilir ama bu dedigim ceterus paribus da gecerli. Bizim piyasalarda bu imkansiz. Bazi kesimler daha onceden satis detaylari hakkinda haberi aldigi icin, kap a duyurulmadan once duruma gore aliyor ya da satiyorlar zaten. Olan da kucuk yatirimciya oluyor.

Fakat bu kipa ya benzemez. Sabancinin bir bildigi varsir diye dusunuyorum icinizi rahatlatacaksa.

UK1
30-06-2016, 12:59
sosyal medyada kapatilacagi iddia edilen magazalar listesi asagidaki gibidir:

ADANA KENAN EVREN BULVARI
ADAPAZARI AGORA EXXTRA
AĞRI CUMHURİYET CADDESİ
AĞRI DOĞU BEYAZIT
ANKARA ANKAMALL 2 EXTRA
ANKARA ARCADIUM YENİ
ANKARA CARREFOURSA YENİ
ANKARA CEPA EXXTRA
ANKARA ETLIK ANTARES EXXTRA
ANKARA ETLİK FORUM EXXTRA
ANKARA KENTPARK
ANKARA PODIUM
ANKARA SİNCAN
ANKARA TAURUS EXTRA YENİ
ANTALYA MİGROS YENİ
ANTALYA TERRACİTY EXXTRA
ARTVİN HOPA
AYDIN ADNAN MENDERES BULVARI
AYDIN KUŞADASI EXTRA
BALIKESİR EDREMİT NOVADA
BİNGÖL GENÇ CADDESİ
BOLU 14 BURDA EXTRA
ÇANKIRI YUNUS
DİYARBAKIR CEYLAN PARK EXXTRA
DİYARBAKIR FORUM EXTRA
DİYARBAKIR OFİS
EDİRNE SARAÇLAR CADDESİ
ELAZIĞ GAZİ CADDESİ 2
ERZURUM REDEVCO EXTRA
ESKİŞEHİR CARREFOUR
GAZİANTEP SANKOPARK EXXTRA
HATAY ANTAKYA PALLADIUM EXTRA
İSTANBUL BAKIRKÖY CAPACİTY
İSTANBUL BEYOĞLU İSTİKLAL CADDESİ YENİ
İSTANBUL ESENLER ESPRİ OUTLET CENTER
İSTANBUL ESENYURT ESKULE
İSTANBUL FATİH HISTORIA
İSTANBUL GÜNEŞLİ PARK
İSTANBUL HALKALI ARENAPARK EXXTRA
İSTANBUL İSTİNYE CARREFOURSA
İSTANBUL KOZYATAĞI KOZZY
İSTANBUL LEVENT KANYON
İSTANBUL LEVENT METROCITY EXXTRA
İSTANBUL MALTEPE CARREFOURSA EXPRESS
İSTANBUL MECİDİYEKÖY ORTAKLAR
İSTANBUL SABANCI HOLDİNG
İSTANBUL SİLİVRİ MAXİ
İSTANBUL SUADİYE
İSTANBUL SULTANBEYLİ ATLAS PARK EXTRA
İSTANBUL TUZLA VIAPORT MARİN
İSTANBUL ÜMRANİYE MEYDAN
İSTANBUL YENİBOSNA STARCİTY EXXTRA
İZMİR BALÇOVA EGE PARK EXTRA
İZMİR ÇANKAYA
İZMİR İZMİRPARK
İZMİR POINT BORNOVA
İZMİT 41 BURDA EXXTRA
KAHRAMANMARAŞ PİAZZA
KAYSERİ PARK
KIRIKKALE ALTUNBİLEK

UK1
30-06-2016, 13:14
Teknosa TR'de sektorun oncusu konumunda. Lokomotif firma. Disney distributorlugunu yeni aldi. Mesela bu konu cok konusulmadi. ama ben ingilteredeyim. ingilterede London Stock Exchange'de islem goren bir sirket, disney uk ltd co firmasinin distributorlugunu alsa burada olay olur. o firmanin hisseleri en az 1 haftada toplamda %15-20 ceker yukari. ama tr'de pek kaale alinmadi :)

bu yüzden kipa satisiyla kiyaslamayin dedim. eger teknosa satilacaksa, yatirimcisini memnun eder diye dusunuyorum.

ayrica temizel in teknik analizleri de cabasi. teknik, tum varsayimlarin satin alindigini kabul ederek yola devam eder. gelecek gunler aydinlik gozukuyor.

ytd

dertli_kisi
30-06-2016, 13:51
Teknosa TR'de sektorun oncusu konumunda. Lokomotif firma. Disney distributorlugunu yeni aldi. Mesela bu konu cok konusulmadi. ama ben ingilteredeyim. ingilterede London Stock Exchange'de islem goren bir sirket, disney uk ltd co firmasinin distributorlugunu alsa burada olay olur. o firmanin hisseleri en az 1 haftada toplamda %15-20 ceker yukari. ama tr'de pek kaale alinmadi :)

bu yüzden kipa satisiyla kiyaslamayin dedim. eger teknosa satilacaksa, yatirimcisini memnun eder diye dusunuyorum.

ayrica temizel in teknik analizleri de cabasi. teknik, tum varsayimlarin satin alindigini kabul ederek yola devam eder. gelecek gunler aydinlik gozukuyor.

ytd

yazdiklariniza katiliyorum fakat burasi tr. kipa satisi ve fiyaskosu ortada. tknsa yi alanlar borsada tutacaklar mi? kottan cikarirlar mi vs. bir suru soru isareti cikiyor ortaya. ky bilgilendirilmeli.

arifmu
30-06-2016, 13:55
Bence kapatilmalar iyiye işaret zarar varsa kapatılması kar anlamına geliyor. Daha önce de çok konuşuldu gerçi bu mevzu ama. Bencede olumlu olur ama cesaret edemiyorum kendi adıma girmeye. Ytd

UK1
30-06-2016, 14:02
sifirdan girmek için ben de düşünebilirdim tabi ama benim maliyet zaten 6.XX :) biraz da umutlarimi dile getirdim. biz mecbur bekleyeceğiz. son karar sizin.

UK1
30-06-2016, 14:07
ustad dediğim gibi tr borsalari şeffaf olmadigi için yapacak gicbir sey yok. ama dediğin kotu ihtimallerin de gerçekleşeceğini düşünmüyorum. tknsa ve kipa karsilastirmasi saglikli değil. kipa tesco diye bir İngiliz firma. TR den cikmayi zaten kafasına koymus. İngilizler bir seye karar verdiyse, o disiplini bozmazlar. zararina olsa bile cikar giderler. bizimkisi ise yerli mali sabanci. sonuçta bu ülkenin bir firmasi. zarar ederek bu isten cikmazlar. yatirimcisini da üzmez. cunku sadece bu isin teknosasi yok. saholu, crfsa vs. sonun SA ile biten bir suru holding firmasi var.

yazdiklariniza katiliyorum fakat burasi tr. kipa satisi ve fiyaskosu ortada. tknsa yi alanlar borsada tutacaklar mi? kottan cikarirlar mi vs. bir suru soru isareti cikiyor ortaya. ky bilgilendirilmeli.

hurkanyilmaz
30-06-2016, 14:36
madem kapatacaklar, o zaman geçen hafta neden 2 tane yeni mağaza açtılar? kapatılacaksa doğu ve güneydoğudaki mağazalar kapanır. zaten şirketi zarara götüren en büyük nedenlerden biri önceki müdürün her ile teknosa mağazası konseptti idi. kaçakçılığın tavan olduğu yere mağaza aç!!! saçmalıktı...

productivity
30-06-2016, 14:51
http://www.retailler.net/teknosa-70-magazasini-kapatabilir/

Haber olmuş zaten ancak bana da mantıklı geldi. Günümüzde mağaza alışverişi, fiyatların daha pahalı olmasından kaynaklı git gide azalıyor ve buna paralel olarak Teknosa ve diğer perakendecilerin sanal mağazalar ile rekabet gücü de azalıyor. Verilen kira, elektrik, su, yemek, personel ve benzeri giderler genel giderleri çok ciddi biçimde etkiliyor ve bu sebeple merkez depo satışı yapmak çok daha masrafsız ve kolay hale geliyor. Ancak tamamen sanal mağaza olmak (Hepsiburada) biraz farklı bir durum. O denemeyi bizimkiler kliksa ile denedi ancak yine olmadı ama bana göre olmamasının ana sebebi sebebi fiyatların yüksek oluşuydu. Sonuç olarak birleşme gerçekleşti ve teknosa sanal alemdeki ağırlığını arttırmaya çalışacağının ilk mesajını vermiş oldu.

Bu kapatılması planlanan mağazalar tahminimce cirolarına göre belirlenmiş satış miktarı düşük, giderleri büyük mağazalar. Geriye kalacaklar ise ürüne el ile dokunup, görüp almayı tercih eden müşterilerin ağırlıklı olduğu bölgelerdir ki bu bölgelerde mağaza bulunması bence de gayet mantıklı çünkü ülkemizde internet alışverişine yönelen kesim halen azınlıkta olmakla birlikte çoğunlukla genç nüfustur. Bu sebeple mağazacılık devam etmekle birlikte fiyat rekabeti açısından küçülmeye mahkumdur.

Özet olarak bu mağaza satışı haberini maliyetleri azaltacağı ve karlılığı arttıracağı için olumlu buluyorum, belkide hisse sahibi olduğum için olumlu bulmak istiyorum :)

dertli_kisi
30-06-2016, 17:28
fiyat hareketlerinden sanki bu fiyatlardan birileri hisse devri yapiyor gibi geliyor bana. surundurmeye devam edecek.

TEMİZEL
30-06-2016, 19:04
bulunduğum şehirde çarşı merkezinde teknosa 3 yıl önce kapatıldı ve eş zamanlı avm de açıldı..

bana göre şirketin el değiştirme olasılığını artıran en büyük şey; kar oranı düşük mağazaların kapanmasından çok ana ortaklardan birinin payımı satacam demesidir..

belkide satılan paylarını esas alıcı olan kişiler bir el vasıtasıyla bir kısmını bu fiyalardan topluyordur..
varsa satılma durumu belkide bu şekilde anlaşılmıştır..
yani aşamalı el değişimi olasılığı..
sahip olduğu payını satarkende speğe ya da benim tabirimle etiketçiye teknikte dev bir çanak oluşumunun yaptırılmasıdır..
ana ortak net bir açıklama yapmadığı için her türlü yoruma açık..
ama yorum gerektirmeyecek bir gerçek var ki göstergeler yaklaşık 1.5-2 yıldır 9.50 lerden bu yana kağıda baskı yapılıyor diyor..

TEMİZEL
30-06-2016, 19:24
yanisi şu; borsamızda bir şirketin ortağı çıkasa da ve şirket satılsa da küçük yatırımcıları eze eze, malı beleşten toplaya toplaya olması bizim borsanın olmazsa olmazıdır..
çok şükür elhamdülillah müslüman bir ülkeyiz..:o

dertli_kisi
01-07-2016, 10:11
arkadaslar cumleten kandilinizi kutlar, gunahlarimizin affina vesile olmasini dilerim. teknosa yatirimci iliskilerini telefon ile aramak ve son gelismeleri danismak istedim. (0216) 468 3636 telefonu ariyorum uatirimci iliskileri icin baglan seciyom ama telefon caliyor acan olmiyor. acaba bu bolum kapandi mi? veya son satis, sube kapama vs. sorularini yatirimci iliskilerine sorup bilgi alabilen var mi varsa yazarmisimiz

TEMİZEL
01-07-2016, 10:42
teknik hazır; bundan sonrası etiketçinin hareket için icazet almasına kaldı..
kafa yormayın mağazalara..şimdi başla denildiğinde etiketçi seri halde etiketleri değiştirir..:he:

uskuplu
01-07-2016, 11:42
teknik hazır; bundan sonrası etiketçinin hareket için icazet almasına kaldı..
kafa yormayın mağazalara..şimdi başla denildiğinde etiketçi seri halde etiketleri değiştirir..:he:

Cok ac gozlu etiketcimiz var temizel ustat halaaaaa bu fiyatlarda tutuyooooo

arabeskci
01-07-2016, 12:40
Ne teknikmis arkadas. Canagini yiyim.

dertli_kisi
01-07-2016, 14:57
580 ustu 595 e gider insallah. maliyet yukarda daha cok lazim bana...ytd

hurkanyilmaz
01-07-2016, 17:32
fooooooooooooooooooooossssssssssssssssssssss

TEMİZEL
01-07-2016, 18:49
6.30 etiketi basıldı ama nazlanıyor sanki; GÜNLÜKLER TEKRAR AL DEDİ..
bahsettiğimiz çanak 1.5- 2 yıldır devam ediyor..
ben bu çanağı gördüğümde dalmıştım..:o
yani olası çanak hedefi 12 tl uzun vadeli hedeftir..

Cok ac gozlu etiketcimiz var temizel ustat halaaaaa bu fiyatlarda tutuyooooo

Ne teknikmis arkadas. Canagini yiyim.

uskuplu
03-07-2016, 13:32
Temizel ustat aylik lar aldami tknsa nin

TEMİZEL
03-07-2016, 21:44
aylıklardan bahsedecek olursak;
takip ettiğim önemli göstergelerin bazıları yavaş ve hızlı sto gibi mesela aylıkta 2016 Ocak ayı diğeri Nisan ayından beridir al devam ediyor..
mesela macd 5. ayda al vermek üzereyken tekrardan 6 nın altına inince geri yön değiştirdi ama şimdi 6 nın altında olmasına rağmen yukarı kesti..
aslında bunlardan farklı olarak baktığım en önemli şey de tabanda kırmızı ile çizdiğim çanak oluşumu..
bu oluşumu destekleyen haftalık ya da günlüklerde çok sayıda PU lar var..

Temizel ustat aylik lar aldami tknsa nin

http://i.hizliresim.com/qBn4ZD.jpg (http://hizliresim.com/qBn4ZD)
yatırım tavsiyesi değildir duyrulur..

TEMİZEL
03-07-2016, 22:23
bu söylenen mağazalar kapanacaksa blançolarda ciddi anormallik görürsek şaşırmamak lazım..

uskuplu
03-07-2016, 23:17
bu söylenen mağazalar kapanacaksa blançolarda ciddi anormallik görürsek şaşırmamak lazım..

İnsallah temizel ustat hizli bir sekilde fiyatadA yansir halaaaa 6.00 nin altinda kalmasi cok ilginc

arabeskci
03-07-2016, 23:33
Bu sabanci kagitlarini yalan dolan hikayelerle pazarliyolar halka.bir hedef fiyat yok dogru duzgun.kar yok.gelecek yok.canakla comlekle niye ciksin 12 ye yav.alanlarin tepesine benim hatun veriyo zaten.akp secim kaubettiginde kaos ortaminda 7 civariydik.oralar bile hayal oldu

UK1
04-07-2016, 11:42
Temizel ustad,

sence de alcalan takoz formasyonu yok mu?

bu saatten sonra artik koparip gitmesi lazim yukari. No.4 de en guzel alim yeriydi bana gore

http://hizliresim.com/GzXBav

TEMİZEL
06-07-2016, 22:53
tüm teknosazedelerin bayramı kutlu olsun..

TEMİZEL
06-07-2016, 23:06
evet, kısa vade takozun alçalan direnci kırılmış gözüküyor..
bir de şöyle durum var daha öncede paylaştım benzer resmi;
orta uzun vade alçalan takoz direnci kırıldı ve 2 kez üstünde oluşum yaptı bu 3.sü
yani 2 kez uzatma ile net kırılmış ve 3.de bu direnci destek etmiş (5.65 ler) yapı var..
(not: alçalan takoz başlangıcı 9.50)

http://i.hizliresim.com/X4j976.jpg (http://hizliresim.com/X4j976)

Temizel ustad,

sence de alcalan takoz formasyonu yok mu?

bu saatten sonra artik koparip gitmesi lazim yukari. No.4 de en guzel alim yeriydi bana gore

http://hizliresim.com/GzXBav

productivity
11-07-2016, 14:21
Arkadaşlar ben olayı çözdüm, bu spekte para yok bak demedi demeyin, garibim istese de tahtayı kaldıramıyor ;)

asi
11-07-2016, 14:35
Azcik aldik 6.02 den

productivity
11-07-2016, 14:50
http://i.hizliresim.com/gog2PQ.png (http://hizliresim.com/gog2PQ)

Mevcut durum bu şekilde..

TEMİZEL
11-07-2016, 15:17
hayret 6.20-6.30 denemesi hala gelmedi :o

TEMİZEL
11-07-2016, 15:20
etiket basma makinası pek de parayla çalışmıyor..rakamı akşamdan yazarsın sabah mala yapıştırırsın..
hani derler ya sadece hacimli mi düşülürmüş.. aynı mantık işte; çıkası varsa hacimsiz de çıkar..
dolaşımdaki miktar aynı çünküm..

Arkadaşlar ben olayı çözdüm, bu spekte para yok bak demedi demeyin, garibim istese de tahtayı kaldıramıyor ;)

productivity
11-07-2016, 15:25
etiket basma makinası pek de parayla çalışmıyor..rakamı akşamdan yazarsın sabah mala yapıştırırsın..
hani derler ya sadece hacimli mi düşülür aynı mantık..çıkası varsa hacimsiz işlemsiz de çıkar..

Ya hocam o zaman şu etiketciye söyleyin de bir zahmet fiyat arttırsın, bıktık vallahi :)

TEMİZEL
11-07-2016, 15:32
Ya hocam o zaman şu etiketciye söyleyin de bir zahmet fiyat arttırsın, bıktık vallahi :)

valla benim gireli fazla olmadı ama bana da hafif geldiler..
ama dev çanakla çıkmak zaman gerektiriyor; çanak için girmiştim :o
hızlanıp 6.30 geçilsin de yukarı senaryoları en renklisinden çizerim..
bu arada haftalık grafikte benzer şekilde (13 ve 12 haftalık kapanışlardan )çizerseniz haftalık direnç 9.50:o ler yapıyor..

productivity
11-07-2016, 16:10
valla benim gireli fazla olmadı ama bana da hafif geldiler..
ama dev çanakla çıkmak zaman gerektiriyor; çanak için girmiştim :o
hızlanıp 6.30 geçilsin de yukarı senaryoları en renklisinden çizerim..
bu arada haftalık grafikte benzer şekilde (13 ve 12 haftalık kapanışlardan )çizerseniz haftalık direnç 9.50:o ler yapıyor..

Aynen dediğiniz gibi, umarım bizi çok bekletmez artık.. Çanağı tamamlasın yolumuza bakarız :) Zamansa zaman sıkıntı yok..

riverand
11-07-2016, 16:26
Tahtayı oldurduler olu haliyle iğfal etmeye calısıyrlr!

UK1
12-07-2016, 00:09
Azcik aldik 6.02 den

Hosgeldin ustad. Seni buralarda gormek guzel

asi
12-07-2016, 01:04
Hosgeldin ustad. Seni buralarda gormek guzel

Selamlar. Insallah ugurlu gelirim. ustad konusunda keske olabilseydik ama malesef

TEMİZEL
12-07-2016, 14:09
fiyat 6.10 ve kısa göstergeler yine şişti; şimdiye 6.20-6.30 demeliydi sanki..
anlık saatlik sıkıntı verse de destek 6 tl gibi gözüküyor..
ama seanslık ve günlükler saatlikten korkmak için erken diyor..

TEMİZEL
12-07-2016, 14:20
bu bahsedilen mağazalar kapanırsa yeni bir soluk gelir diye tahmin ediyorum..
fişekleme için şimdiden epeyce şişirilmiş bir blanço görürürüz inşallah :p
yani bu çanaktan çıkmak için gerek yok ama bir kıvılcım lazım bize..

TEMİZEL
12-07-2016, 14:32
etiketçi çanak diyince aklıma geldi..
6.30 etiketini yapıştırınca 6.70 etiketini hazırlayacaksın ya merak ediyorum hangi haberle bu etiketleri değiştireceksin..
çünkü 6.70 üstü, büyük çanak içinde ilk mini çanak direnci 7.30..
senin için son tango olabilir yani..:o

uskuplu
12-07-2016, 15:49
Temizel ustat bizim etiketcinin ya parasi yokkkkk yada bu isiiii yeni yapiyoooooo cok beceriksiz ne dersin yaniliyormuyum....

productivity
12-07-2016, 16:38
Teknik konu ile alakasız olacak ama, SPK'nın şirketin büyük hissedarları için "KAP'a bildirmek zorundasın" dışında bir sınırlaması yok mudur? Ben araştırdım ancak herhangi bir maddeye ulaşamadım.. Büyük hissedarların bu şekilde ellerindeki hisseyi, borsada işlem gören tipe dönüştürüp serbest piyasada satış yapabilmesi gerçekten çok ilginç. Bu resmen ben hissenin içine edeceğim siz de bunu güzel güzel izleyeceksiniz demek ve spekülasyondan başka hiçbir işe yaramaz. Bu tip büyük hissedarların hissesini toplu halde büyük müşterilere vermesi daha doğru ve adaletli olmaz mı? Bu şekilde hissenin üzerindeki sürekli mevcut olan baskı kalkar hemde küçük yatırımcı daha az etkilenir. Bunları anlatmamın sebebine gelince, ben bu konuda SPK'ya şikayet/öneri yazmayı planlıyorum çünkü bu muhabbet gerçekten uzun bir süredir hisseyi çok ciddi derecede baskılıyor, evet şirket zarar ediyor evet iyi yönetilmiyor, bunları da kabul ediyorum ama bunun bedeli 13 TL'ler den 5,20 TL'lere düşmek olmamalı ki bu firma teknoloji marketler arasında açık ara ülke lideri ise.. Asıl sebep bu satış baskısı ve bunun yarattığı belirsizlik bence. Daha tecrübeli arkadaşlardan bu konu hakkında yorum rica ediyorum. Bu tip bir şikayette bulunursam bir şeyler elde edebilir miyiz yoksa hiç bir etkisi olmaz mı?

dertli_kisi
12-07-2016, 17:15
bakalim bu hafta bacimiz satacak mi

uskuplu
12-07-2016, 21:12
productivity ustat spk ya istediginiz kadar sikayet edin elinize saglik derim ama hic bir sey cikmaz gene siz arastirim bir sey cikcak sa hep beraber edelim(teknosa zede olarak)bizim meshur kovulan mudur vardi ya tv kanallarina cikip uc aylikta kar aciklicaz diye demev veriyordu ne oldu 19 milyon zarar bir avukat arkadasima sordum bu muduru spk ya sikayet dilekcesi vereyim dedim bizleri yanilttigi icin eline bir sey cikmaz dedi ve vaz gectim 15 aydan beri burdayim maliyet 9.15 gelinde birde bana sorun

TEMİZEL
12-07-2016, 23:08
12-13 lerden satılmaya başlanan malları yeteri kadar toplamış olsalardı 3 aylıkta o müdüre kar açıklatıverilirdi..
o zaman mesela çanağın dibi de 5.50-6 tl değilde 7 tl de olurdu..
borsada temel analiz bu şekilde işler..

TEMİZEL
12-07-2016, 23:24
ihtiyar etiketçi !! bu şeffaf ve yorumsuz resim senin için..
çanağın dibini gördün mü? :o
senaryo çizimler 6.30 den sonra gelecek..

http://i.hizliresim.com/ZdBLOa.jpg (http://hizliresim.com/ZdBLOa)

TEMİZEL
12-07-2016, 23:46
etiketçi saatliğe sat verdi..
ihtiyar 5.99 da kapanan gapı utanmadan tekrar kapatayım diyebilir..
bundan sonra böyle canım benim..

http://i.hizliresim.com/R3ZJa1.jpg (http://hizliresim.com/R3ZJa1)

yatırım tavsiyesi değildir..

productivity
13-07-2016, 01:17
productivity ustat spk ya istediginiz kadar sikayet edin elinize saglik derim ama hic bir sey cikmaz gene siz arastirim bir sey cikcak sa hep beraber edelim(teknosa zede olarak)bizim meshur kovulan mudur vardi ya tv kanallarina cikip uc aylikta kar aciklicaz diye demev veriyordu ne oldu 19 milyon zarar bir avukat arkadasima sordum bu muduru spk ya sikayet dilekcesi vereyim dedim bizleri yanilttigi icin eline bir sey cikmaz dedi ve vaz gectim 15 aydan beri burdayim maliyet 9.15 gelinde birde bana sorun

Sn. uskuplu gerçekten bu hisse için en çok canımı sıkan mevzu bu olduğundan sizlere de danışmak istedim çünkü bu yapılan tknsa olsun başka hisse olsun gerçekten cok adaletsiz ve taraflı bir uygulama gibime geliyor. Ana hissedarların (şirket sahipleri) diğer yatırımcılara karşı tek sorumluluğu kap'a bilgi vermek olmamalı diye düşünüyorum.. Ancak anladığım kadarı ile şuan için başka bir kısıtlama getirilmemiş aksi taktirde bunu yapamazlardı, yinede ben araştırmaya devam edeceğim ve herhangi bir bilgiye ulaşabilirsem sizlerle de paylaşırım. Hatta belki sn. Temizel'i dinlerde bizden once davranıp hisseyi yukarı çeker.. Kim bilir..

hurkanyilmaz
13-07-2016, 10:27
neden yükselmiyor? 3 yıldır sürekli düşüyor.ve 2.çeyrek bilançolar yaklaşıyor. bu aralar genel müdür ekranlara çıkıp bal dağıtmaya başlayacaktır. spek bekliyor!! neyi mi?? İnsider haberlerini. bilanço açıklanmadan 2hafta önce hep düşüş başlamıştır, ve sürekli düşmüştür. grafiklere bakıncada göreceksiniz. bilançonun kötü mü, iyi mi olacağını bu aralar spek öğrenecektir.. ona göre çanak mı, 3.,4. dip mi göreceğiz. kesin olan bişey var 12tl maliyetim var,... en dandik şirket bile yılda bir enaz eski zirvesine yaklaşır.. bana göre BIST100ün en adi şirketidir.

hurkanyilmaz
13-07-2016, 10:30
SPK olayına gelince, 2 yıl önce PLASP diye bir firma arz edildi. 2tlden 10tlye çıktı yaklaşık 1yılda ve bu arada bedelsiz sermaye artırımı bile yaptı. sonra 10tlden 0.50tl ye düştü ve şimdi BISTten atıldı. Neden mi? Sermayesini yediği için. SPK nerde acaba?? Kimi kime şikayet edeceksin.
Bize gelince Haluk Bey tvlerde kara yapacak kara geçecek gülerek anlattı. durum ortada. dava açsan kime karşı açtığınıza baksanıza?? Sabancının damadına..

TEMİZEL
13-07-2016, 11:17
evet aylıkları bir de etiketçiye hatırlatayım..
momentum der ki; 2014 ün 9.ve 10. ayları varya 8 tl hani işte orası gerçek dipti..
yaklaşık 2 yıldır dip gereksiz yere uzatıldı..
koskoca 2 yıl..:he:

http://i.hizliresim.com/2Z3Z5q.jpg (http://hizliresim.com/2Z3Z5q)

TEMİZEL
13-07-2016, 11:37
ihtiyar !! sabancının diğer kağıtlarından bu tür yapıya yakın olup da sonrasında neler olduğunu göstereyim sana..

uskuplu
13-07-2016, 14:18
evet aylıkları bir de etiketçiye hatırlatayım..
momentum der ki; 2014 ün 9.ve 10. ayları varya 8 tl hani işte orası gerçek dipti..
yaklaşık 2 yıldır dip gereksiz yere uzatıldı..
koskoca 2 yıl..:he:

http://i.hizliresim.com/2Z3Z5q.jpg (http://hizliresim.com/2Z3Z5q)

temıl ustat sızden canı gonulden tebrık edıyorum tknsa zede olarak bızlerı aydınlattıgın ıcın tessekkurler

TEMİZEL
13-07-2016, 15:22
estağfurullah..
şu saatlikler tekrar düzelirse 6.30 kesmez gibi geliyor..
6.30 aştığı an 6.70 ler gündeme gelebilir işte o zaman kağıda talep artmalı sanki..
6.70 e gelmesi uzun soluklu yukarı yön için 14 tl den bu yana gösterilen en ciddi hareket olacak..
gösterge zaten 1.5-2 yıldır yukarda..böyle olursa fiyat 1.5-2 yıl geriden takip etmiş olacak..

temıl ustat sızden canı gonulden tebrık edıyorum tknsa zede olarak bızlerı aydınlattıgın ıcın tessekkurler

riverand
13-07-2016, 15:30
Kağıdı bitirdi sahtekarsalar birde siz pazarlmyn 1yıldır %10luk haftalık kazanmadı! Neyin tatavası bu olmayan şeyin mi!?

TEMİZEL
13-07-2016, 15:30
6.04 yeterli mi oldu acaba? borsa düzeltme yapsaydı koşardı bizimki daha aşağı ama ortam bulamıyor..
5 ve 30 dk.lıklar olumluya döndü; saatliği tekrar çevirecek mi bakalım..

TEMİZEL
13-07-2016, 15:32
pazarlama 3 yıl önceleri 12-14 den oldu..dipte hisse pazarlanmaz..dipte korku salınır..
burası çanak dibi diyor gösterge..
resim neyse o..
ben 6 civarından girdim..çıkar çıkmaz bilemem açık açık yazıyoruz herşeyi..
yazmaya da devam edecem..

Kağıdı bitirdi sahtekarsalar birde siz pazarlmyn 1yıldır %10luk haftalık kazanmadı! Neyin tatavası bu olmayan şeyin mi!?

dertli_kisi
13-07-2016, 17:05
hepimiz ayni gemideyiz. pazarlama kelimesi cok yakisikli degil.sabirla cikmasini bekleyecegiz. az daha sabir.ytd.

uskuplu
13-07-2016, 20:37

Hisseyi bana pazarladilar ustat yabanciya satilicak diye 8,50 tl nin alti yok dendi 9.15 maliyetle burda bekliyom vede beklemeye devam edicem zararina satmak yok bizim etimiz ne budumuz ne araba parasini buraya yatirdik bu yatirdigim parayida bir kac capulcuya kaptirmam

arabeskci
13-07-2016, 22:47
Pazarlama kelimesi cok uygun.bana da yabanci aliyo diye 8 liradan caktilar.burdan alinir mi yav dedim ama kademeye bile bakma dediler.baktim bi koptu alal acele aldim.sonra da sonsuz cokus.tuyo ile alimdan vazgectim artik.vakit ayirip kendin arastirican.kurumlar kazik atiyo tiyo ile mutlaka batiyosun

TEMİZEL
14-07-2016, 00:15
teknosa 14 lerden 3 yıl boyunca ortalama 5.50 lere gelmiş ve şimdi dip çalışması gözüküyor yanisi pazarlamayı yapanlar 3 yıldır yapmış..
dipte pazarlama var diyenlerin art niyetli olmadığını bilemeyiz..
dahası herkes kimsenin aklını beğenmez herkes pazarlamasını kendi yapar kimseyi kandırmayın..
ben teknik bakarım varsa diyeceğiniz teknik bunu demez diyin..
bazı arkadaşlar özelden defalarca yazıyor şirket satışı ile igili duyumum var bilgi vereyim diyor..
sağolsunlar ama ben duyuma bakmam hiç de umrumda değil..
sadece tekniğe bakarım..
teknik fiyatı bir yere kadar taşır hazırım hadi varsa gücün çık der; çalışırsa çıkar çalışmazsa çıkmaz..
bunun adı tekniktir..
bilmeyene duyrulur..
pazarlama haberle olur teknikle olmaz..
teknik bilmeyen az buçuk öğrensin bence..
maliyeti çok yüksek arkadaşlara diyorum ki aman ha bu aralar psikolojinizi bozmayın..

TEMİZEL
14-07-2016, 00:32
atıyorum adam 2-3 yıl önce aylıklar sat dediğinde mala girmiş..
niye çünkü teknik bilmiyor ya da düzelir sanıyordu..
koskoca aylık bu..en azından 1 yıl işkence eder adama..
sat dediğinde pazarlamacıları dinler alırsan işkenceye de razı olacaksın..
bak benim kulağım temel analize duyumlara kapalı..
sadece teknik..gerisi beni ilgilendirmez..

riverand
14-07-2016, 00:32
Bu konularda bilgili birine benziyrsn temizel;velakin kağıdın ahval ve şerait i hiç iyi degil gibi vicdansızlar yüzünden herkes sa ya gvndi lakin pd/dd yi sisirdiler pic ettiler ve hlka acklgı artryrlr holding ve şirkete güveni sıfırladılar insan dusunyr gerçekten eski sev.gorur mu diye !zamanında bunun benzerini yapmadılar mı yaptılar örnek:sasa da! Ama bunda ne olur kimbilir basındaki o'lar yzndn

TEMİZEL
14-07-2016, 00:38
riverand, ben kağıdı savunmam tekniği savunurum..isterse gözaltı ya da batık olsun..
pd/dd bunun 3-5 katında olan kağıtlar var canavar gibi kağıtlar..
umrumda olmaz..teknik sat derse bu kağıdı da çöpe atarım..
teknosa AYLIK göstergeler 3 yıl önce 14 de sat dedi ve yenilerde 6 tl de al dedi..bu kadar şeffaf..
sabırla bekleyip görecez..

dertli_kisi
14-07-2016, 06:44
http://m.borsagundem.com/haber/teknosa-76-magazasini-kapatiyor/1050850
magaza kapatma haberi

asi
14-07-2016, 08:45
Iyi yapmis operasyonel maliyetleri dusuruyo. Bakkal dukkani gibi olmustu.olymsuzgibi gorunsed bence olumlu haber sirket icin

hurkanyilmaz
14-07-2016, 09:55
bir şirket ancak bu kadar adi olur. 3 yıldır hisse düşüyor, her bilanço döneminde müdürlerleri TVye çıkıp satışlar arttıi online satışlar arttı, sektör üzerinde büyüdük, kredi kartı sınırlaması bizi etkilemedi dediler, CEO Haluk, zarar konjüktürel, bu çeyrek şu çeyrek kara geçeceğiz, daha da büyüceğiz dedi, pat milyonlarca lot ortak satışı, şimdi de mağaza kapatma.. yediğiniz her lokma zehir zıkım olsun SABANcı ailesi..

abramm
14-07-2016, 10:48
Bence önemli olan 2. ve 3. çeyrekte iyileşme gözlenmeden fiyat iyi yerlere gelemez. kötü haberler dipte gelir. Kapanan mağazalar bilançoyu aşağıya çekiyorsa varsın olmasın. Ciro düşer ama kar artar.

TEMİZEL
14-07-2016, 10:48
6 tl desteğinden sonra acaba abartıp 5.85 olur mu olmalı mı diye düşünürken 6.30 öncesi yine algı bozma haberi geldi..
bunlar ekip halinde çalışıyor ; çünkü 6.30-6.70 üstünün anlamı büyük..
etiketçi güzel oynuyorsunuz iyi topla yavrum benim..:p

TEMİZEL
14-07-2016, 10:55
5.99 yerine 5.85 geldi sıkıntı yok..saatliğe göre bile 5.99 altı abartıdır..
etiketçinin haberle çırpılan malları burdan toplamasını bekleyecez..

etiketçi saatliğe sat verdi..
ihtiyar 5.99 da kapanan gapı utanmadan tekrar kapatayım diyebilir..
bundan sonra böyle canım benim..

http://i.hizliresim.com/R3ZJa1.jpg (http://hizliresim.com/R3ZJa1)

yatırım tavsiyesi değildir..

mstfsntss
14-07-2016, 11:03
6 tl desteğinden sonra acaba abartıp 5.85 olur mu olmalı mı diye düşünürken 6.30 öncesi yine algı bozma haberi geldi..
bunlar ekip halinde çalışıyor ; çünkü 6.30-6.70 üstünün anlamı büyük..
etiketçi güzel oynuyorsunuz iyi topla yavrum benim..:p

Kardeş sen susarsan belki çıkar.

arabeskci
14-07-2016, 11:11
Temizel kardes gozaltinda bile teknige bakmak da nedir.. Teknosa nin temeli bozuk son donemde.canakla duzelmez. Adam cok magaza kapamasi hos degil.daha az sayida olsaydi olumlu algilardi piyasa belki.ama adam dortte birine mi denk geliyo kapadigi nedir...yine de olumlu yeter ki ucuza satmasinlar sunu kipa gibi.acaba bir satis icin hazirlik mi bu.

asi
14-07-2016, 11:14
Zarardakiler Sabirli olun. Baska yol yok kapatin ekrani yada bi hisseyi kaldirin
Bu karar kara gecmek icin alinmis bi karar

TEMİZEL
14-07-2016, 11:21
temeli boşverin hepsi yalan..6.30-6.70 e odaklanın..:he:
orayı geçince istediğiniz güzel haberler yağar merak etmeyin..
kar etmeyen mağazaların kapanması şirketin çürük yerlerinin satılması gibi bişey..
ağaç budaması gibi daha gür sürgün getirir..:dolar:

dertli_kisi
14-07-2016, 11:24
buraya nasil grafik eklenir bilmiyorum ekleyemiyorum. gunluklerde diamond formasyonu goruyorum. yaklasik 15 gun- 1 ay sonra cikisi gorexegiz insallah.ytd.

productivity
14-07-2016, 11:34
Arkadaşlar hepimizin sabrı gitgide azalıyor ve sinir katsayısı artıyor bunun hepimiz farkındayızdır, zararda beklemek kadar kötü bir şey yok.. İnsan "ulan faize koysam en azından param azalmazdı, üstelik değer kaybetmezdi!" diye düşünüyor sürekli değil mi? Ama burası borsa ve bizde faiz getirisini az bulup üç beş kuruş daha fazla kazanalım diye buradayız..

İnsanlar teknik veri paylaşıyor fikir beyan ediyor diye kimseyle tartışmayalım lütfen. Zaten şurada 5-10 kişi ya var ya yok, birbirimizi kırmayalım ve sabırla bekleyelim. Eninde sonunda bir hareket olacak hissede, keşke zamanını bilsek ama oda pek mümkün değil. Tahta yapıcı olmadığımız için kimimiz teknik diyeceğiz kimimiz temel analiz kimimiz ise ikisini birden harmanlamaya, yorum yapmaya çalışacağız, başka çare yok.

Her neyse umarım hareket yakında olur da hepimiz rahatlarız..

riverand
14-07-2016, 11:38
Ya hareket olmaz çıkmazsa ?!!!!

TEMİZEL
14-07-2016, 11:45
farkındayım..etiketçiyi anırtırak çıkarmak bana zevk veriyor..:he:
anırma sesi yükselince bilinen yenilenme haberi geldi zaten..

Kardeş sen susarsan belki çıkar.

dertli_kisi
14-07-2016, 11:46
Ya hareket olmaz çıkmazsa ?!!!! hocam izninizle cevap vereyim. ben bekleyecegim ve umidim yuksek. hala alislarim 3-5 devam ediyor.ytd.

productivity
14-07-2016, 11:50
Ya hareket olmaz çıkmazsa ?!!!!

Dediğiniz mümkün tabii ki, bunun örnekleri de mevcut. Mesela benim bildiğim IEYHO.. Ama ben bir hisseye yatırım yapıp bekliyorsam onun çıkacağına inandığım içindir.. Aksi taktirde en mantıklısı kol kesip çıkmaktır beni için. Ancak bu borsa sn riverand, keşke bir hissenin çıkabileceğini veya düşebileceğini bilecek şansımız olsa. Bana sorarsanız borsayı kumardan ayıran tek şey teknik ve temel analiz kavramları. Eğer onları da görmezden gelirsek tamamen kör oluruz gibime geliyor.

Ancak bir arkadaşın söylediğine kesinlikle katılıyorum. Lütfen kimse tavsiye ile hisse almasın, aldırmasın. Herkes ilgisini çeken hisseyi incelesin, hakkındaki haberleri okusun, bilançosuna baksın yani yatırım yapmayı planladığı hisse hakkında bilgi sahibi olsun, haa teknik analizdende anlıyorsanız ne ala, birde teknik analizini yaparsınız en azından birinin aklına uyup hisse almamış olusunuz. Ama mesela ben teknikten çok anlamıyorum, öğrenmeye çalışıyorum hala.. Bu yüzden ben kendimce temel analize dayandırmaya çalışıyorum her şeyi..

riverand
14-07-2016, 11:52
Estağfurullah ne hocası,Su da bir gerçek ki;şayet bu yazdıklarımız arşive daha sonra açıp bakın bunlar tarihte birimizi doğru çıkartacak! Belki de temizel in dediği çıkacak kimbilir? 9,50 çanak hedefi! Bunu ancak sahipleri yapabilir! Olmadı mı oldu aynı durumlar birçok kağıtta temizel birara bahsetmişti

TEMİZEL
14-07-2016, 11:56
temel analizi tabiki takip edin okuyun üfürün..
ben diyorum ki 6.30-6.70 üstü dönüm noktası..
bunu da kimse için değil hırsız etiketçileri sevmediğim için yazıyorum..
ne kadar baskı o kadar paylaşım yani..
açın bakın canavar gibi kağıtlarda bile grafik seviye paylaşan yoktur..herkes kendine yontar..
sadece laf laf laf..
bu arada çanak başı 12 dir..
orta çanak başı 9.50
aşamalı;
8.40
7.30

OLACAK DEMİYORUM BUNLAR ÇANAK BAŞLARI..

asi
14-07-2016, 12:35
Zarardakiler Sabirli olun. Baska yol yok kapatin ekrani yada bi hisseyi kaldirin
Bu karar kara gecmek icin alinmis bi karar

Dedikmi.

riverand
14-07-2016, 12:43
Arkadaşlar haber yalanlandı!bir manipulasyon var işin içinde!temizelin dediği gibi...!

asi
14-07-2016, 12:45
Huylansim ben az alayim bundan

dertli_kisi
14-07-2016, 12:59
yalanlama sanki dogrulama olmus. bunlar normal deniyor ve yeni sube acilmasina nazaran kapatilan sube sayisi hep daha fazla olmus.ytd.

asi
14-07-2016, 14:15
Azcik aldim bulunsun

dertli_kisi
14-07-2016, 14:45
twitterda tt de 7. sirayiz supery.td.

asi
14-07-2016, 14:50
Azcik aldim bulunsun

Ula tupras sattim 1000 tane teknosam oldu.manyakmiyim ben

productivity
14-07-2016, 15:21
Ula tupras sattim 1000 tane teknosam oldu.manyakmiyim ben

Demek ki canınız sıkılmış, biraz aksiyonu özlemişsiniz ;)

TEMİZEL
14-07-2016, 15:39
bazı göstergelerde saatlikler tekrar ala döndü..değişim hızlı oldu..

TEMİZEL
14-07-2016, 15:42
Haber ve Söylentilere İlişkin Açıklama
Gönderim Tarihi
14.07.2016 11:41:23

Bugün bazı basın organlarında çıkan haberler üzerine SPK'nın II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği'nin "Haber ve Söylentilerin Doğrulanması" başlıklı 9. Maddesine istinaden aşağıdaki açıklama yapılmıştır:
Bilindiği üzere, mağaza açılış ve kapanışları, perakende sektörünün doğası gereği, sektördeki şirketlerin karlılıklarını korumak amacıyla devamlı olarak yapmakta olduğu bir uygulamadır. Teknosa özelinde rakamsal örnek vermek gerekirse, 2015 yılında 29 açılış/42 kapanış, 2014 yılında ise 49 açılış/52 kapanış yapmış bulunmaktayız. Bu yılın ilk 6 ayında ise 15 açılış/33 kapanış yapmış bulunmaktayız.
En son durum itibari ile mevcut sektörel görünüm doğrultusunda mevcut mağaza ağımızın gözden geçirilme çalışmaları devam etmekte olup, söz konusu haberde belirtildiği şekilde 76 mağazayı kapatmaya yönelik alınmış bir Yönetim Kurulu kararımız bulunmamaktadır.
Konu ile ilgili gelişmeler olduğu takdirde kamuoyu ile paylaşılacaktır.

TEMİZEL
14-07-2016, 15:45
76 mağazayı kapatmaya yönelik alınmış bir Yönetim Kurulu kararımız bulunmamaktadır dendiği halde söylentileri fırsata çeviren bir etiketçi var karşımızda..
nedeni 6.30-6.70 bandına girme psikolojisi..
biraz daha biraz daha diyor doyumsuzlar:he:

asi
14-07-2016, 15:51
bazı göstergelerde saatlikler tekrar ala döndü..değişim hızlı oldu..

Elmasmi var bunda banmi oyle geldi pek anlmam

asi
14-07-2016, 15:53
Demek ki canınız sıkılmış, biraz aksiyonu özlemişsiniz ;)

93 tane tuprasim gitti😢😢😢
Tupras yukluydu biraz.61.22 maliyet.digerlerinde kar oranlarida dusuktu

TEMİZEL
14-07-2016, 15:57
elmasa güvenmem..aşamalı bakıyorum ben..
dk.lıktan günlüğe doğru..
baktığım 5-6 tane klasik indikatörler var..
macd en geriden geliyor o da al desin yapıştırırım buraya..
karışık ama dalga yapısını takip ediyorum; dalgaya onay veren indikatörler yani..

Elmasmi var bunda banmi oyle geldi pek anlmam

productivity
14-07-2016, 16:25
93 tane tuprasim gitti������
Tupras yukluydu biraz.61.22 maliyet.digerlerinde kar oranlarida dusuktu

Hayırlısı olsun, inşallah burada da kar olur :)

mstfsntss
14-07-2016, 16:34
İnsan üç yorum yapar biri çıkmazsa susar. Adam dakikada bir yorum farklı yorum yapıyor. Yarın kağıt çıksa "demedim mi size" diye başlayacak konuşmaya. Benden söylemesi.

asi
14-07-2016, 17:08
Hayırlısı olsun, inşallah burada da kar olur :)

Uyy tupras 65 oldi.64.25 ten degistordik.maliyeti artti teknosanin tez zamanda yuzde 5 yoksa kellesi vurula

TEMİZEL
14-07-2016, 22:26
saatlik grafiği yarın verecektim ama geç olabilir..
terslik olmazsa geç olan macid bile sabah al diyecek..
bu aralar canlı yayın yapıyoruz..:o
paylaşımı kişisel algılamayın..bu benimle etiketçi arasında sorun artık..:he:

http://i.hizliresim.com/0DJ8bB.jpg (http://hizliresim.com/0DJ8bB)

5.99 yerine 5.85 geldi sıkıntı yok..saatliğe göre bile 5.99 altı abartıdır..
etiketçinin haberle çırpılan malları burdan toplamasını bekleyecez..

UK1
14-07-2016, 23:06
Keriz silkeledi bugun. 6.30 cok yakin. Ardindan 6.70. Sonra 7.XX leri hizli gecis ve 8-9 lari konusacagiz. Bu dediklerim cok yakin bir tarih. Ytd

uskuplu
15-07-2016, 08:55
Tum tknsa dostlara hayirli cumalar....

riverand
15-07-2016, 09:23
Kafa da deli sorular;bist100 85 lere giderken adilerin kağıdı yeni diplerini test ediyor,bir de zamanlaması haberin tekzip i (geç verildi)manidar durum...

hurkanyilmaz
15-07-2016, 15:50
10dönemdir zarar açıklıyor. kredi kartlarına sınırlama getirildi, ciro düştü. kar tamamen gitti. elektronik cihazlara vergi düzenlemesi geldi zam oldu. ortak satışı haberi geldi, oldu, oluyor olacak.. TRT vergisi çıktı bu arada.. şimdide mağaza kapatma haberi.. müdür değişti, yeni müdür daha da şirketi batırdı. CEO gitti, Sabancı holding parekende ve sigortayı ayırdı düzelir diye, değişen yok. bundan sonra gelecek olan en kötü haber herhalde iflas erteleme olur..

hurkanyilmaz
15-07-2016, 15:54
bu arada AMAZON gibi olacak dedikleri KLİKSA da battı vede batan şirkete 50+75tl yatırıp kendi bünyesine aldı...

dertli_kisi
15-07-2016, 16:06
teknosa o kadar kotu hallerden gecmis ki çöldeki bahtsiz bedevi gibi. Kutup ayasi da işini halletsin de bitsin artik.

hurkanyilmaz
15-07-2016, 16:12
yatırımcı için TKNSA kutup ayısı oldu; sırada TKNSAyı tamamen batıracak kutup ayına geldi..

hurkanyilmaz
15-07-2016, 17:18
pazartesi ve salı günleri de düşüş devam ederse, 2 çeyrekte kötü gelecek demektir; bu durumda %20 aşağı olacaktır, bilanço açıklanana kadar.

TEMİZEL
18-07-2016, 11:49
tiyatrodan darbe girişimi de olsa 78.00 altı olursa tuzaktır..78 de gap vardı..
bu dolar endexinde borsayı ve teknosayı burda çok tutamazlar..

bist100 78.00 gapında teknosa 5.85 de idi..
yani 5.85 in altı extra tuzak..

TEMİZEL
18-07-2016, 12:01
TEKNOSAYA ÖZGÜ seanslık RSİ yine 20 nin altında..
yani RSİ 4 lü DİP dedi..
TİYATRODAN DARBE BAHANE DİPLER ŞAHANE..

http://i.hizliresim.com/PMZzq6.jpg (http://hizliresim.com/PMZzq6)

TEMİZEL
18-07-2016, 12:09
5.85 in altı etiketçinin bize karşı 2. darbesidir..:o
tabiki tiyatrodan darbe..
reklam yani..

hurkanyilmaz
18-07-2016, 17:10
bir tepki ver adi şirket...

TEMİZEL
18-07-2016, 17:16
vay be..hırsız etiketçi 4lü dip yaptı..
bakalım diğerleri gibi aşağıdan fişekleyecek mi?

http://i.hizliresim.com/l166Gb.jpg (http://hizliresim.com/l166Gb)

TEMİZEL
18-07-2016, 17:24
gördüğüm kadarıyla bist100 de en dipte 75.400 gapı vardı ve iman gücüyle bugün kapatmayı başardı..
ikinci darbe girişimi olmazsa artık toparlama gelmeli..:he:

cebi
18-07-2016, 17:25
teknosa media market tarafından alınacak yakın bir zamanda.

hurkanyilmaz
18-07-2016, 17:30
bir kademe bile tepki vermedi adi şirket...beter ol...

TEMİZEL
18-07-2016, 17:59
bu kadar teknik hazırlık boşuna değil desenize..
var bişeyler..
ama her fırsatta kıvırtıyor dansöz etiketçi..
artık 4lü dip olmaz diyordum oldu, olmayacağı oldu..:he:

riverand
18-07-2016, 18:01
Allah belalarını cezalarını versin sabancıların! Temizel daha guluyon sktler kağıdı !

TEMİZEL
18-07-2016, 18:02
etiketçi 4lü dip yaparak striptizde çığ açtı..
duymayan görmeyen kalmadı..

TEMİZEL
18-07-2016, 18:05
uzun vade girdiğim için sıkıntı yok..kısa vadecilerin yeri banka hisseleridir..

Allah belalarını cezalarını versin sabancıların! Temizel daha guluyon sktler kağıdı !

UK1
18-07-2016, 18:29

Adamin ne sucu var dostum. Temizel gordugunu soyluyor teknikte. Ki dogru da soyluyor

ZICO
18-07-2016, 20:11
http://666kb.com/i/darkin8me61ypks4m.jpg

uskuplu
18-07-2016, 22:07
Temizel ustat (orospu etiketkiyle) isimiz cokkk zorrrr

dertli_kisi
19-07-2016, 09:42
turkcell de alacak diye soylenti vardi. sonuc surunen yatieimci.

emrahtepe
19-07-2016, 10:42
Sinek gibi ezdiler kagidi

TEMİZEL
19-07-2016, 10:59
meslegi geregi genis ve doyumsuz olur etiketciler..ama bu sefer dibine kökledik galiba:o

Temizel ustat orospu etiketciyle isimiz cokkk zorrrr

arabeskci
19-07-2016, 11:13
O satinalmalarin hepsini ben de duymustum.bu kadar duyulmasi normal mi.bu yalanlarla batirildik

arabeskci
19-07-2016, 11:15
Teknikci arkadaslardan ricam, biraz susalim...

TEMİZEL
19-07-2016, 11:29
susmak 9.50 de olacak..

ahlaksız etiketçi her türlü ahlaksızlığı yapacak bizde susacaz yok öyle..

ŞOK ŞOK ŞOK..
saatlikte RSİ 20 NİN ALTINDA HATTA 10 UN ALTINDA 8 DEDİ..
DİBİ FAZLASIYLA KÖKLEMİŞ OLABİLİRİZ..

http://i.hizliresim.com/OMX3y5.jpg (http://hizliresim.com/OMX3y5)

uskuplu
19-07-2016, 11:33
susmak 9.50 de olacak..
9.50 ye kadar her gün analiz yapılacak..
ahlaksız etiketçi her türlü ahlaksızlığı yapacak bizde susacaz yok öyle..

http://i.hizliresim.com/OMX3y5.jpg (http://hizliresim.com/OMX3y5)

temızel ustat ınsallah sızde bu etıketcıdden bıkıp bızlerı yanlız bırakmassınız

TEMİZEL
19-07-2016, 11:37
bu kadar emekten sonra bırakmak ayıp olur..
ben gözaltı pazarlarıyla hırsızlarla çakallarla orospularla da çok uğraştım..
bunların anladığı dil budur emin olun..

temızel ustat ınsallah sızde bu etıketcıdden bıkıp bızlerı yanlız bırakmassınız

uskuplu
19-07-2016, 11:43
bu kadar emekten sonra bırakmak ayıp olur..
ben gözaltı pazarlarıyla hırsızlarla çakallarla orospularla da çok uğraştım..
bunların anladığı dil budur emin olun..

ınsallah temızel ustat bende ınadımdan satmadım uskuplu oldugumdan pes etmek yok rıskımızı etıketcılere bırakmak yok zaman tenesır vade olsa da

TEMİZEL
19-07-2016, 11:47
kapkaççı etiketçi birilerinin satışını bekliyor belki..
alıp basacak yukarı..bu ahlaksızlıktır..çakallıktır..

TEMİZEL
19-07-2016, 11:48
sanki paralelci kendileri gibi baskı eksik olmuyor kağıtta..

bigsam
19-07-2016, 18:11
Temizel üstad forumun birinde %80ini mediamarkt %20 sini turkcell aldı yazıyor

bigsam
19-07-2016, 18:13
Hatta adı bile ya mefiamarkt olarak devam edecekmiş yada teknomarkt olcakmış deniliyor aslı vardır inşallah

arabeskci
19-07-2016, 18:57
Playmen olur adi. Orta sayfa guzeli de biz oluruz

TEMİZEL
19-07-2016, 19:01
özelden formun adını verir misiniz..
satılmamıştır belki ön görüşme gibi bişeyler olmuştur..
zaten bu kadar baskının altından bişey çıkmazsa şaşırırım..

Temizel üstad forumun birinde %80ini mediamarkt %20 sini turkcell aldı yazıyor

TEMİZEL
19-07-2016, 19:05
bu arada 6.10 da sat diyen saatlik macd 5.20 lerde al demiş..
akıbetini etiketçi bilir..

TEMİZEL
19-07-2016, 19:28
geçenlerde 76 mağaza ile ilgili bir açıklama gelmişti..
bende bakayım dedim gezdim biraz formları..
kapanan mağazaların satın almanın bir parçası olduğunu iddia edenler var..
doğru yanlış bilemem ilginç yorumlar..
ama Serra Sabancının hisselerinin tamamını satacak olması gerçek..
hep şüphelendim zaten neden hepsini diye..%1 i kalaydı !! :o

belki de yakın zamanda haber düşer Serra Hanım kalan hisseleri 12 lerden satar devir tamamlanır..
:he:

söylentiler için media marktın üst düzey yetkililerinden bilgi almak daha sağlıklı olurdu..

bigsam
19-07-2016, 23:10
Peki mediamarkt tan bilgi alınabilir mi sayın temizel?

ZICO
19-07-2016, 23:40
http://666kb.com/i/dasqdesdj8zecpqcv.jpg

ZICO
19-07-2016, 23:46
yeterlimi bukadar bırader sabahki 20 dakika sağ taraf satıcı olan

http://666kb.com/i/dasqiznwesr8vm2lr.jpg

uskuplu
19-07-2016, 23:53
yeterlimi bukadar bırader sabahki 20 dakika sağ taraf satıcı olan

http://666kb.com/i/dasqiznwesr8vm2lr.jpg

Yeterli izmirli dostum tessekkurler

TEMİZEL
20-07-2016, 11:42
Tanidik yakin birisi olmali..
Peki mediamarkt tan bilgi alınabilir mi sayın temizel?

yukselll
20-07-2016, 12:44
6 üzende maliyetle beklemekteyim hala ama hissede olan biri olarak bu 18.07.2016 daki aşırı düşüşü beni endişelendirdi dip
arayışı bitmeyip borsanın sert aşağıya düşeceğini düşündüğümden 4 .1x-4.2x lerin çok yakın olduğunu düşünmeden edemiyorum

VardiyA
20-07-2016, 13:55

Böyle bir bilgiyi en iyi bilebilecek olan herhalde Serra Sabancı' dır. Bu durumda hisslerinini satarmıydı sizce. Ya da buna rağmen satıyorsa Teknosa piyasa değerinin çok daha altında bir değere mi satılacak

TEMİZEL
20-07-2016, 14:30
neden diger ortaklar satmiyor.yoksa baski icin tek ortak yeterlimi oluyor..
eğer ilerde satılma haberi gibi haber çıkarsa Serra Sabancının bu satış haberlerinin soruşturulması lazım..
ben SPK ya şimdiden bir dilekçe daha yazayım..cevap alacağımı sanmıyorum ama şikayet için en azından bakın böyle bir dilekçemiz vardı deriz..

TEMİZEL
20-07-2016, 14:48
saatlik macd 5.20 lerden bu yana hala alda..RSİ 8 den 25 e geldi !!!
SAATLİKDE DAHİ POZİTİF UYUMSUZLUK VAR..
saatlikde en az 10-15 kuruş bilinçli baskı var..

http://i.hizliresim.com/X4zG4D.jpg (http://hizliresim.com/X4zG4D)

hurkanyilmaz
20-07-2016, 14:56
analiz ne kadar işe arar artık bilmem; tüm sermayemi yemiş bu şirket ama; dünden kalan bir doji var. bu tür dojiler genelde trend dönüşümlerinde oluşur. eğer bu gün ve yarın 5tl altını kırmaz ise sabah yıldızı formasyonu oluşup sert yukarı yapabilir. ayrıca BMEKS bundan 2.5yıl önceki fiyatında. BMEKS bu fiyatlarda iken yabancı kurumlar TKNSA sat BMEKS al demişlerdi. RSI de ise kocaman bir uyumsuzluk var. Kısaca bu seviye ya düşüş bitti olacak yada kalan paramda uçup gitti olacak gibi..

TEMİZEL
20-07-2016, 14:59
bu arada kağıdın kepazelikten kurtulması için aylık kapanışın en az 5.69 üstünde olması lazım..

TEMİZEL
20-07-2016, 15:16
bist100 75.400 ü kıramıyor !!!
bir önceki dalgayla benzerlik dikkat çekici..
bu benzerlik çalışırsa 3-4 işlem günü yatay zikzaklı taban oluşumu sonrası ralli kaldığı yerden devam edecek..

teknosadan haber gelecekse bu oluşumdan sonra beklerim..

http://i.hizliresim.com/go1gaN.jpg (http://hizliresim.com/go1gaN)

TEMİZEL
20-07-2016, 15:29
etiketçi bist de yukardaki benzerlik çalışırsa en çok 3-5 günün var..bu sürede her türlü edepsizliği yapabilirsin..

emrahtepe
20-07-2016, 16:47
Teknosa ve pegasus cok benzerler usd bazinda eridi ikiside

ZICO
20-07-2016, 19:35
gedık cıtının malını satıyor

http://666kb.com/i/datklkuc1kezlslr1.jpg

arabeskci
21-07-2016, 13:29
Nasi canak :)

TEMİZEL
21-07-2016, 18:07
saatlik macd da son durum..
http://i.hizliresim.com/y4k4aM.jpg (http://hizliresim.com/y4k4aM)

TEMİZEL
21-07-2016, 18:08
o çanak çalışacak..yoksa dağıtırım çanaklarını..:he:
darbe paniği geçsinde fişekleriz merak etme..

Nasi canak :)

TEMİZEL
21-07-2016, 18:32
biz çanak için girdik..
9.50 orta çanak hedefi
12 asıl çanak hedefi..
şu anki fiyatlar tamamen panik satışları hatta etiketçi de bunu fırsata çevirdi;
hacimsiz düşüp hacimli mal toplama operasyonu da diyebiliriz..

bigsam
21-07-2016, 18:33
Niye bu kadar çok.düşerki.Tuprs vardı elimizde darbede 65ten 61 e düştü.%10 bile değil.Bunun%25 oldu sanırım.Bilanço da etkili heralde.

bigsam
21-07-2016, 18:34
9.5 artık neredeyse %100 yapıyor ya.Kim bilir kaç ay sürer of ki ne of.

TEMİZEL
21-07-2016, 18:38
Niye bu kadar çok.düşerki.Tuprs vardı elimizde darbede 65ten 61 e düştü.%10 bile değil.Bunun%25 oldu sanırım.Bilanço da etkili heralde.

-sektör lideri yine zarar etmiş olabilir (3 e alınan mal 5 e satılırken nasıl zarar eder anlamış değilim..)
-şirket satılmadan önce operasyon olabilir..
-ya da çok fazla mal dağıtmışlardır malı toplama için çırpınışlar olabilir, bunun için de adi bir etiketçi görevlendirilmiş olabilir..

TEMİZEL
21-07-2016, 18:49
saatlikde açık şekilde görülüyor..5.20 lerden yukarı hareket başlayabilirdi ki borsaya yine panik satışı geldi..
panik satışında dahi bist100 ün 75.400 ün altına hiç gerek yoktu..
o yüzden alımlar da sert olabilir..

TEMİZEL
22-07-2016, 09:59
galiba hareket başladı..
seanslıklar al vermedi ama verecek gibi duruyor..
seanslık tepki senaryosu çizimi..

( alttaki destek çizgisine göre de 5.35 lerin altının görevli etiketçinin yalancı kuyruğu olduğu gözüküyor..)

düşüş trendinde dahi fiyat 5.35-4.70= 65 kuruş yani %10 gereksiz yere fazladan etiketlendi..
etiketçi görevini başarıyla yapıyor..

http://i.hizliresim.com/PMjzpd.jpg (http://hizliresim.com/PMjzpd)
yatırım tavsiyesi değildir duyrulur..

TEMİZEL
22-07-2016, 11:23
acele et adi kapkaççı extra %10-15 aşağıdan topla malları..
milletin kanını eme eme zengin oluyorsunuz hırsız çakallar..

uskuplu
22-07-2016, 11:43
acele et adi kapkaççı extra %10-15 aşağıdan topla malları..
milletin kanını eme eme zengin oluyorsunuz hırsız çakallar..
Temizel ustadim bu etiketcinin analari belli babalari yuzelli ben bunlari rabbime havale ediyorum

TEMİZEL
22-07-2016, 11:51
borsada miiletin kanını emen vampirler benim gözümde paralelcilerden daha adidir..
bak devlet önlemini almış alıyor size ne oluyor da sözde panik satışı yapıyorsunuz..
hadi ortak satıyor..yabancı kim burda..
paniği fırsata nasıl çevirir nasıl daha fazla kan emeriz bunun derdindeler..
yabancının burda hissesi olsada olmasada cart hacimsiz mala %15 aşağıdan etiketi basıyor..
sonra hacimli ala ala topluyor..

Temizel ustadim bu etiketcinin analari belli babalari yuzelli ben bunlari rabbime havale ediyorum

uskuplu
22-07-2016, 11:53
Tum teknosa arkadaslar CUMAMIZ mubarek olsun

TEMİZEL
22-07-2016, 11:56
ben kriz zamanlarında da çok gördüm bu durumları..adam nerdeyse sıfır hacimle %10 düşüyor..
tv de konu olmuştu bu durum; efendim sadece hacimle hisse düşmez diye..
ee daha sonra hacimli ala ala aynı seviyeye çıkmıyorsun, ne demek bu !!!
neyse iş farklı boyutlara gider susalım..
bizim hırsıza dikkat edin hacimli mal toplamalı artık..

uskuplu
22-07-2016, 12:11
Adiiiiiiii. Etiketci bizlerden caldigin para girtlagindan ciksin....

ddguven
23-07-2016, 23:59
Maliyet yüksek.. Şemsiye ile birlikte yaşamaya alışmalı

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

goldal
24-07-2016, 00:24
teknosa ,kipa gibi magazalarda kiralar çok yüksek,fazla magaza açtılar,fazla insan istihdam ettiler,para kazanamadılar,5 sene önce teknosalar tıklım tıklımdı deli gibi satış vardı,şimdi alan aldı talep azaldı,bir telefon yada tv almak isteyin araştırın fiyatlar her yerde aynı gibi yani çok rekebet var,kipa izmirde 3 hipermarketle yaptıgı satışı ilave 100 market olmasına ragmen artıramadı,teknosada çok magaza açtı izmir agorada 2 magazaya ne gerek vardı konu kira ve fazla eleman maaşı bu şirketleri yönetenlere o fazla magazalarda paspas yaptırmak lazım sesli düşüncemdir y.t.d.

TEMİZEL
24-07-2016, 23:28
işte bu yüzden de şirketin satılması ve sahiplerin bundan kurtulması olasılığı mantıklı geliyor..:dolar:
ortakların hisselerini 12 tl nin altında satmasından daha mantıklı çünkü..
siz olsanız hangisini yaparsınız !!!
büyük isimlerde ya lider olmaya devam edecen ya da bu işi bırakacaksın..
zarar ederek sırf sabancı ismiyle liderlik devam etmez..
ben Sabancıların hisse satmaktan başka bir çözüm bulacağını düşünüyorum..

hurkanyilmaz
26-07-2016, 15:49
adını sanını duymadığım şirketler bile geri alım programı açıkladı. Bir tane SABANCI şirketi bile böyle bişey yapmadı. o kadar parayı mezara mı götüreceksiniz? yazıklar olsun. onlarda tabii ki biliyorlar şirketlerinin değerlerinin ne olduğunu. o yüzden ki geri alım yapmıyorlar..

hurkanyilmaz
26-07-2016, 17:32
son 2dakka da 5.06dan alım yaparlarken 5tl indirdi. gerekten adii bir şirket..

TEMİZEL
26-07-2016, 19:53
6 tl nin altında fiyat konuşmaya gerek yok..beklemeye devam..

keko283
26-07-2016, 20:04
şirket yapılanmaya gidiyor dostlar...bu yapılanma sonucunu verecektir...özelikle de 3. çeyreklerde bunların net yansımaları olmaya başlayacak...bu darbe bu hisseyi çok etkiledi ama alım için vede maliyet düşürmek için de bence iyi bir fırsat vermiş...maliyeti yüksek olan arkadaşların sabır etmesi gerekiyor...şirket temel yönden dipten çıkmaya başlıyor...yakında tekrardan karlar yapmaya başlayacak...değer verdiğim 6 hissenin içinde teknosa da var...sabır sabır sabır dostlar...

uskuplu
26-07-2016, 21:13
6 tl nin altında fiyat konuşmaya gerek yok..beklemeye devam..

Temizel ustat ne garip halaaaaa 5.00 tl den islem goruyor bu adilerin bu hisseyi bu fiyatatta tutanlarin cezasini rabbim versin ben bu adilerin hepsini yuce rabbime havale ediyorum

TEMİZEL
27-07-2016, 11:24
Psikolojiye oynuyorlar..birkaç günde fazladan %10 düşüşü telafi etmeliyiz.önceki sayfada olası çıkış aşamalarıni verdim..
Çizimde 5.35 lerin altı düşüş trendinde dahi yalancı kuyruk olarak kalmalı..ama bize bu kuyruğu bile yediriyorlar iste..
Temizel ustat ne garip halaaaaa 5.00 tl den islem goruyor bu adilerin bu hisseyi bu fiyatatta tutanlarin cezasini rabbim versin ben bu adilerin hepsini yuce rabbime havale ediyorum

uskuplu
27-07-2016, 11:55
Temizel ustat bu kadar adilik olmaz yaziklar ne bu yaaaaa hic yukari dogru tepki vermiyooo cunku hissemizde bana gore hirsizlar saglam bir spk yok pazartesi gunu invest 60.000 bin aliyooo sali gunu elindekileri satiyooo

hurkanyilmaz
27-07-2016, 15:22
burada adilik şirketin değil şirkete sahip çıkmayan SABANcı ailesindir.

uskuplu
27-07-2016, 19:09
burada adilik şirketin değil şirkete sahip çıkmayan SABANcı ailesindir.

Rahmetlinin kemikleri sizliyordur

TEMİZEL
27-07-2016, 21:36
çoğu kağıtta dönem dönem görevli secereli çakallar vardır..
şahsen kar zarar blanco, alım satım yapan kurum vs..hiç birine inanmam..
sadece batık olmamak kaydıyla her kağıdın operasyon zamanına inanırım..
burdada görevli birileri iyi çalışıyor..
atıyorum X kurum 100 bin almış ertesi gün 100 bini Y ve Z kurumuna satmış; peki bunların aynı amaca hizmet etmediğini nerden bilecez..sahip hariç kimse bilemez..
kar hesabına gelirsek öyle şirketler gördüm ki zarar üstüne zarar eden şirket cart diye hiç görülmemiş oranda kar açıklayabiliyor..
neye göre tabiki isteğe göre..ama bizim değil sahibin isteğine göre..:he:

TEMİZEL
27-07-2016, 21:53
6 tl nin altında analiz bile gereksiz ama yinede yazalım..yukarıya yaklaşık 50-70 kuruş oynama yaptırabilecek ( burda ihtimale vurgu yapılmıştır:o) saatliklere odaklanmak lazım..biste göre fazladan %10 luk düşüşü geri almamız lazım..

TEMİZEL
27-07-2016, 22:05
atıyorum x şirkette adamlar bir karar alır..yahu der biz şu kadar yer kapattık ama şu kadarda açacaktık ya açmadık oraya şu kadar bütçe ayırdıydık ya onu muhasabede kaydırdık alın size çuval dolusu kar dese kim itiraz edebilir..
al sana temel analiz..:he:
hurraaa yukarı..
borsa budur..
ama bunun için lotlar nerde ne kadar toplandıyı da hesaba katmak lazım yoksa adı borsa olmaz..
yani bunlar aşamalı olmalı..

TEMİZEL
28-07-2016, 10:29
satan olursa alıp kaçacak pusuya yattı çakal..
5.10 u geçersek hareket hızlanabilir..

6 tl nin altında analiz bile gereksiz ama yinede yazalım..yukarıya yaklaşık 50-70 kuruş oynama yaptırabilecek ( burda ihtimale vurgu yapılmıştır:o) saatliklere odaklanmak lazım..biste göre fazladan %10 luk düşüşü geri almamız lazım..

hurkanyilmaz
28-07-2016, 20:39
media markt taksim demirören geçen hafta gittiğimde satışlarını tek katta sürdürüyordu. bugünde bir arkadaş kapanmış herhalde dedi. saat 11gibi gitmiş. belki de açılmamıştır. acaba bu TKNSA satış söylentisi doğru olacak? yada gerçekten teknoloji marketleri batıyor mu? BMEKS bile fiyat olarak sürünüyor. onu bunu bilmem ama BDDKnın ekonomiyi canlandırması için taksit sınırlamasını gözden geçirmesi gerek..

TEMİZEL
28-07-2016, 21:41
ekip nasılsınız ..sabırları zorlayın accuk daha az kaldı..
bugün uzun çubuknan fişekler diye bekledim ama yarına sarktı galiba..
sıkıldıkça küfür edin etiketçiye rahatlatıyor..:he:

uskuplu
28-07-2016, 22:10
ekip nasılsınız ..sabırları zorlayın accuk daha az kaldı..
bugün uzun çubuknan fişekler diye bekledim ama yarına sarktı galiba..
sıkıldıkça küfür edin etiketçiye rahatlatıyor..:he:

Temizel ustat etiketci burayi okuyorsa vay halimize her gun her aksam kulaklari cin cin cinliyoooi

riverand
28-07-2016, 22:22
Sabancınında onunda a...ı s...r umarım veballeri yakalarına yapışır tuzaklarına kendileri düşer !

hurkanyilmaz
29-07-2016, 16:19
darbeden sonra hızla düşen çoğu hisse darbe öncesi fiyatlarına geldiler veya yakınlar hatta bazılar üste çıktı. ama bu adi şirket AIDS midir VEBAlı mıdır nedir? yazıklar olsun... Allah kimseyi SABANCInın eline düşürmesin..

TEMİZEL
29-07-2016, 16:31
fiyat 5.08..etiketçi çok inatçı bir eşşekmişsin valla..
eşek her zaman düz gitmez anırsanda bazende yokuş çıkacaksın doğa kanunu bu..
5.66 a kadar anırarak koşman lazım hadi bakim akıllı eşşek ol..

hurkanyilmaz
29-07-2016, 17:26
bu arada rakip firma BMEKS de çok kötü. hatta ters flama var, çalışırsa darmadağın olur hisse...borsa performanslarına bakınca Bu sektörde durum sanırım çok çok ama çok kötü...

TEMİZEL
29-07-2016, 17:37
5.10 üzerinde 5.66 ya kadar boşluk var sayıyorum..
kaç gündür güç topluyor heralde..
pazartesi bakacaz artık..

bu arada grafik kıyasında bimekse göre teknosanın 7.50 olması lazım.2.50 lira geride kalmış..

uskuplu
29-07-2016, 19:06
Adiiiii etiketciiii haram olsun sana hafta sonu kapanisi hic iyi olmadi yakistiramiyor sanaaaa

TEMİZEL
29-07-2016, 21:30
hiç moralini bozma..etiketçi bugün fişekleyecekti ama eşşek diyince gücendi galiba..
pazartesi anıracak inşallah..:he:

Adiiiii etiketciiii haram olsun sana hafta sonu kapanisi hic iyi olmadi yakistiramiyor sanaaaa

uskuplu
29-07-2016, 22:49
Temizel ustat bilmedigim tanimadigim ismini bile duymadigim prof bir etiketcimiz var ama bu adi etiketcinin cezasini rabbim versin allahindan bulsun gecemi gunduz etti gunduzumu gece etti gunlerimi rezil haftamizi perisan ayligimizida zehir zikkim etti ben bu etiketciye bedduga etmiyorum etiketcigi allaha havale ediyorum yuce allahim cezasini versin

hurkanyilmaz
29-07-2016, 23:32
ak yatırım ikinci çeyrek de 15milyon zarar bekliyormuş.. kredi kartı taksit sınırlaması kalkmadığı sürece, ben bu kol,kollar gibi zarardan çakamam. adı sanı duyulmayan şirketler bile geri alım açıkladı. bunda tık yok. neden olsun ki..sermaye 100milyon; özsermaye 50milyona düşmüş...zor..

TEMİZEL
30-07-2016, 01:17
eski müdüre de kar edecez dedirtiliyordu..hangisine inanacaz yazı tura mı atsak acep..
yoksa tersi çıkıyor mantığına mı inansak..

TEMİZEL
01-08-2016, 12:44
bakalım ne kadar yokuş çıkacak..

fiyat 5.08..etiketçi çok inatçı bir eşşekmişsin valla..
eşek her zaman düz gitmez anırsanda bazende yokuş çıkacaksın doğa kanunu bu..
5.66 a kadar anırarak koşman lazım hadi bakim akıllı eşşek ol..

uskuplu
01-08-2016, 13:34
Temizel ustattt bizim etiketci essek gibi anira anira bagira bagira tez zaman da 9.50 fiyatina getirsin adilik yapmassin....

hurkanyilmaz
01-08-2016, 15:02
pırtttttttttttttttttttttt

TEMİZEL
02-08-2016, 01:18
5.62 yi gördük..ama fazla geri çekildi, 5.66 ilk etapta geçilmese dahi en azından birkaç gün deneme yapsa şık olurdu..
ihtiyar, 5.66 altına hiç gerek yok canım benim..daha işimiz çok buralarda oyalama bizi..

muhendisos
02-08-2016, 22:44
Sayın temizel bu satılma hikayesi herkesin dilinde.Herkesin bildiği bir beklenti tuzak olamaz mı sadece sesli düşünüyorum 😇

TEMİZEL
03-08-2016, 14:12
Bu söylentiler ne zamandir var bilmiyorum ama genelde tuzaklar zirvelere yakin yerlerde oluyor..Sabancilar bir cözüm bulacaktir..
Sayın temizel bu satılma hikayesi herkesin dilinde.Herkesin bildiği bir beklenti tuzak olamaz mı sadece sesli düşünüyorum ��

TEMİZEL
04-08-2016, 11:26
.5..66 hareketi 5.62 de oldu..ihtiyar numara yapma bundan sonra 5.80-6.00 hareketi lazim bize..hadi yine akilli essek ol..

hurkanyilmaz
04-08-2016, 16:15
neden çıkmıştı ki, neden düştü diye soralım!!! adi şirket gene kol gibi zarar açıklayacak sanırım..

uskuplu
04-08-2016, 17:17
Cok adi etiketci yaziklar olsun sana cok igrenc sin

TEMİZEL
05-08-2016, 00:32
yine biraz fazla çekildi ama kendince bizi zorluyor hakkını veriyor namıssız..
şimdide 5.80-6.00 aralığını takip edecez..

Cok adi etiketci yaziklar olsun sana cok igrenc sin

backup
05-08-2016, 11:29
bugun 2. ceyrek aciklanacak. saat 5 den sonra

dertli_kisi
05-08-2016, 12:53
Eger zarqr 15 milyondan az olursa piyasa bunu iyi algilar. Yukari atak yapar. Elde oldukca kupu dolduruyorum. Beklendim yukari yol almasi. Ytd.

adestim
05-08-2016, 13:07
*hsbc, teknosa için hedef fiyatını 5,80 tl'den 5,20 tl'ye indirdi, tavsiye 'tut'

mstfsntss
05-08-2016, 15:32
Sanırım anormal bir bilanço gelecek. YTD