PDA

View Full Version : TKNSA - Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş.

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

backup
05-08-2016, 15:35
Sanırım anormal bir bilanço gelecek. YTD

pozitif yonde mi negatif yonde mi?

dertli_kisi
05-08-2016, 15:44
Hsbc 580 den 520ye cwkmis beklentiyi. Yani dususe oynayin diyor. Ama ben cikisa oynuyorum.ytd

hurkanyilmaz
05-08-2016, 16:56
düşenin dostu olmaz,vurun kahpeye derler ya...aynı öylesin tknsa..3 yıldır düş.... 3yıldır hep zarar... domates biber patlıcan satsan kesin kar yaparsın ama, suç sende değil seni yönetenlerde. batman için ellerinden geleni yapıyorlar...

mstfsntss
05-08-2016, 17:32
pozitif yonde mi negatif yonde mi?

Bilmiyorum

hurkanyilmaz
05-08-2016, 17:41
kapanışın iğrençliğine bakın.....adiler...

hurkanyilmaz
05-08-2016, 17:56
48milyon zarar.... utanmazlar...battık deyin de sizde bizde bu işkenceden kurtulalım...

dertli_kisi
05-08-2016, 18:05
Cok zarar yazdi hic beklemiyordum. Tabi bizde zarar yaziyoruz bu arada. Yillik 94 mikyon zarardan 6 aylik 48 milyon zarara . demekki bu yil 94 milyondan fazla zarar yazabilir.ytd.

arabeskci
05-08-2016, 18:27
Sabanci kagidinda battim abuk bir firmada degil. Allah belalarini versin.

TEMİZEL
05-08-2016, 18:31
sahsen ben zarara inanmiyorum..mal ele gecirme operasyonu diye tahmin ediyorum..borsada cogu kagit az cok bu operasyonu yapmistir-yapiyor..

riverand
05-08-2016, 18:35
Yüksek Karlar?>Halka arz>dolaylı patrona para aktarımı+hisseyi verdiler yüksekten yatırımcılara>Sonra zarar hep zarar ve teknik iflas...sabancılar sizde kalitesizsiniz,adisiniz!

dertli_kisi
05-08-2016, 18:37
Dipnotlara bakiyorum.isin icinden cikamiyorum. Harbi zarar sirket. Sube kapatmasi bile kurtaramaz gibi geliyor bana. Sanki personelinden subesine yeni bir yapilanmaya gitmeli. Cok problem geliyor durum bana. Sn. Temizel bir de siz baksaniz dip notlqra. Yorumunuz nasil olacak. Yeni filmin adi asiye nasil kurtulur degilde teknosa nasil kurtulur olacak gibi.ytd.

TEMİZEL
05-08-2016, 18:40
Sektorde lider olacaksin ve sürekli zarar yazacaksin..kim inanir buna..

riverand
05-08-2016, 18:49
Batırdılar...

drheart
05-08-2016, 20:54
Gecen 2. ceyrekte zarar 12 milyondan, bu sene 2. ceyrege 36 milyona cıkmış. Zarar rekorunu egale etmisler

UK1
05-08-2016, 22:57
Cok yazdik. Artik sozun de bittigi yer burasi. Ne bosuna lanet okuyun ne de bosuna kagidi pohpohlayin bu saatten sonra.

Bekleyen kazanacak. Sabreden kazanacak. Az kaldi. Coming soon

Kalp
05-08-2016, 23:30
Eylül ve sonrası izlenmeli

dertli_kisi
05-08-2016, 23:50
arkadaslar sonuc olarak sirket batmamis ve mecburen kara gecirmeye calİsacaklar. kim sirketini batirmis ki sabanci batiracak. ben bu kadar kotu bilanco beklemiyordum. bundan kotusu olur mu yoksa burdan donerde zarari azaltir veya kara gecer mi? soru zor. bence donmeli ve kuyrugu dikeltmeli. bir ihtimal satilirsa ucuza gidecek. bakalim ne olacak.ytd.

Neyseo
06-08-2016, 00:07
Ben de az var. Rapora bakmadım ama kapanan mağazalarla ilgili ilk açıldığında yapılan mağaza dekorasyon giderleri oluyor. Buna muhasebe dilinde özel maliyet deniyor. Bu harcamalar amortisman yoluyla gider yazılırken mağaza kapanınca hepsi birden gider yazılıyor. Yani gider yazılmayan bakiye. Böyle bir şey olmuş olabilir.

TEMİZEL
06-08-2016, 00:46
sirket satilacaksa ya da mal toplanmamissa bu operasyon icin zarar 36 da olur 136 da olur..
sonra satis haberi ile borsadan cekilme olsa super olurdu..zaten dogrusu da bu..ya madimarkta satilsin ya da carfursa ile birlessin..sektörde lider olan ödüller alan sirkete bu yakisir..:he:

dertli_kisi
06-08-2016, 06:56
Eylül ve sonrası izlenmeli

neden eylul ve sonrasi, beklentiniz nedir, ne var eylulde?

Bommer
06-08-2016, 09:22
sirket satilacaksa ya da mal toplanmamissa bu operasyon icin zarar 36 da olur 136 da olur..
sonra satis haberi ile borsadan cekilme olsa super olurdu..zaten dogrusu da bu..ya madimarkta satilsin ya da carfursa ile birlessin..sektörde lider olan ödüller alan sirkete bu yakisir..:he:

Defter değeri 40 kuruşa gelmiş bi kağıt kaçtan satilabilir de yatırımcısı için süper olur? satılsa bile sonu kipa gibi olur.

STH-TRUE
06-08-2016, 09:43
Fiyat tespit raporu iki yöntemle hesaplanmış
1) İndirgenmiş nakit akımları yöntemi
2) Piyasa çarpanları yöntemi

Piyasa çarpanlarında rapor benzer şirketler olarak Boyner , Bimeks , Migros , Adese , Kiler , BİM ve Bimeks in ortalamarına bakmış , Boyner , Bimeks , Migros Adese ve Kilerin ortalama çarpanlarını almış. Ve F/K olarak kendine 25,2 yi (2011 için) uygun görmüş.

Öncelikle , her ne kadar perakendecilik sektöründe yer alıyorsa da ,şirketin faaliyeti teknoloji perakendeciliği olması bakımından bence bilgisayar toptancılığı sektöründeki veriler daha gerçekçi bence.
Çünkü şirket, riskler bakımından gıda perakendeciliği ve giyim perakendeciliği ile çok uyumlu değil(Kur riski , ve kar marjı ve rekabet riski) O yüzden mukayese ederken ARMDA , ARENA ve diğer şirketlerle mukayese etmek daha mantıklı...
Ve de buna göre bilgisayar toptancılığı sektöründeki sektördeki F/K ortalaması 8,3...

Ben Sn Epikür'ün F/K bandını hissenin ederini hesaplamada daha mantıklı bir yöntem olarak görüyorum.
F/K bandı olarak Sn Epikür'ün kullandığı bantı biraz daha genişleterek 7 - 13 olarak kabul edersek;
(BİM gibi karını sürekli artıran bir firma olsaydı bu bandı daha yüksek kullanabilirdim ama ... )

Buna göre ;
2011 karına göre 50.225 Bin TL
PD: 7 x 50.225 = 351.575 TL; Hisse Fiyatı = 3,19 TL
13 x 50.225 = 652.925 TL; Hisse Fiyatı = 5,93 TL
Yani hisse fiyatı , şu an borsada olsaydı , 3,19 -5,93 TL arasında değişirdi , en geniş aralık bu olurdu(spekülatif hareketler olmasa ) Bu aralık da makyaj kokan 2011 bilançosuna göre...

Bu arada indirgenmiş nakit analizinde kullanılan projeksiyonda 2016 yılı için satış geliri olarak tahmin edilen 3,2 milyar TL yi kullanalım , son 3 yıldaki en iyi net kar marjı olan %3 ile çarpalım: 2016 net satış karı 96 mil TL eder. Bu da hisse başı 96/110 = 0,87 TL kar
F/K bandımızı da hesaplarsak 6,09-11,31 TL aralığı eder en iyi ihtimalle... 2016 yılında

2009 ve 2010 karlarına göre de F/K bandını belirlersek ;
2009 HBK = 0,07 TL F/K = 0,49 - 0,91 TL
2010 HBK = 0,04 TL F/K = 0,28 - 0,52 TL

Son söz ;
2009 ve 2010 da ederi en fazla 0,91 TL edecek şirket 2011 karına göre en fazla 5,93 TL edebilecekken şirket 7,00 - 8,25 TL ile iskontolu olarak halka arz edilecek...

Benden bu kadar...

Bütün değerlendirmelerim kişiseldir ve yatırım tavsiyesi olamaz...

6 Mayıs 2012 tarihli bir paylaşım...

Teknosa'da olan biteni özetliyor...

TEMİZEL
06-08-2016, 10:44
Borsadaki keyfi muhasebe hesaplarina inanmam..gercek ile borsa farkli seylerdir..mesela patron derki aferin size blancoyla-baskiyla mal toplandi 9.ay zararlari silin kar yazin..hepsi bu..sonra defter degeri hoppacik yukari..kaldiki defter degerine göre hisse fiyati olusmuyor..10-20 katinda islem gören karli sirketler var..bunlar 10-20 kat pahali mi? Pahalilik görecedir.hala pahali diyen satar 40 kurusu bekler..:he:

Defter değeri 40 kuruşa gelmiş bi kağıt kaçtan satilabilir de yatırımcısı için süper olur? satılsa bile sonu kipa gibi olur.

Bommer
06-08-2016, 11:56
Borsadaki keyfi muhasebe hesaplarina inanmam..gercek ile borsa farkli seylerdir..mesela patron derki aferin size blancoyla-baskiyla mal toplandi 9.ay zararlari silin kar yazin..hepsi bu..sonra defter degeri hoppacik yukari..kaldiki defter degerine göre hisse fiyati olusmuyor..10-20 katinda islem gören karli sirketler var..bunlar 10-20 kat pahali mi? Pahalilik görecedir.hala pahali diyen satar 40 kurusu bekler..:he:

Kağıdın sadece %14 u fiili dolaşımda, belki bunun da yarısı patronun elindedir. Şimdi siz kağıdın %7 si için mi baskı kurulduğunu söylüyorsunUz? Üstelik Serra hanım(patronlardan biri) elindekileri her fırsatta satarken.

TEMİZEL
06-08-2016, 12:56
Serra elindikileri hangi fiyattan ne zaman satacagini söyledimi..hayir..
Peki neden diger ortaklar yüzde 1 bile satmazken Serra yüzde 1 bile birakmayacam diyor..cevap var mi? Yok..demekki biz blanco gibi sadece bize verilen köfteyi yiyoruz..gizli olanlari bilmiyoruz..ben bozuk köfte yemem..ayrica devir olacaksa neden yüzde 7 biraksin ki belkide borsadan cikar adamlar..

riverand
06-08-2016, 13:02
Ya temizel özsermayeyi bitirmişler kahrolsunlar itler saf olma yeter be insanları sabancı ailesi rekor kar açıklarken bilinçli bir operasyonla teknosada ba tır dı dar! ALLAH c.c.yatirimci kardeslerimizin yrd.olsun cunku bu zalimler yapacagini yapti !

bigsam
06-08-2016, 14:07
Sayın Temizel hepimiz çok üzgünüz gerçekten.Sizin ümitvar paylaşımlarınızla biraz olsun rahatlıyorum. Size daha önce bahsettiğim teknoloji forumundaki arkadaş satın almanın eylül ayında duyurulacağını yazmış.Ümitle beklemekten başka yazacak bir şey yok.Bundan sonrası için ama hem borsada hem gerçek hayatta Koç tan şaşmam.Ne carrefourlara ne teknosaya nede başka sabancı kuruluşuna adımı mı atmıyorum hiç bir zamanda atmayacağım.

mstfsntss
06-08-2016, 16:15

Herşeyi yazdın olmadı. Şimdi de bilançoların şeffaflık öyle mi?

uskuplu
06-08-2016, 19:18
Zehir zikkim olsun sirketeti resmen batirmislar

TEMİZEL
06-08-2016, 19:55
3 e malolan ürün 5 e satilirsa 2lira kar edersin..zarar degil..kör topal salvarli bakkal dahi bunu yapabilir..benim alicengiz oyunlara kafam basmaz..isteyen istedigine inanir..Sabanci bu boru degil..hani bisey üretse de zarar etse anlarim..al 3 e bas etiketi sat 5 e zarar nerden cikiyor..magaza fazlaysa is yapamiyorsa zaten anlik bunu inceliyorsunuz..önlem hemen aliniyor..alinmamis iste diyen saftir..burda ne kagitlar gördük zarar üstüne zarar aciklayan devler sonra dikine fiseklediler..aaaaa oyunmus dedik sonra..

Herşeyi yazdın olmadı. Şimdi de bilançoların şeffaflık öyle mi?

mstfsntss
06-08-2016, 20:06
3 e malolan ürün 5 e satilirsa 2lira kar edersin..zarar degil..kör topal salvarli bakkal dahi bunu yapabilir..benim alicengiz oyunlara kafam basmaz..isteyen istedigine inanir..Sabanci bu boru degil..hani bisey üretse de zarar etse anlarim..al 3 e bas etiketi sat 5 e zarar nerden cikiyor..magaza fazlaysa is yapamiyorsa zaten anlik bunu inceliyorsunuz..önlem hemen aliniyor..alinmamis iste diyen saftir..

Mevzu bilançoların şeffaf olup olması değil.

uskuplu
06-08-2016, 20:08
Temizel ustat insallah hakli cikarsiniz ama bu gidisat hic hos degil ne bu ya zarara bakarmisiniz pazartesi ne olur nasil acilir allah sonumuzu gayir etsin ben zaten satamam maliyet kol gibi ne zaman zarar cikarsa o zaman satarim (insallah sirket batmaz)

TEMİZEL
06-08-2016, 20:18
hem teknik hem temelde mevzu seffaflik..ayliklar al dediginde oldu bunlarin hepsi..evde tamirat var hala bazilari istemese de haftaya yazip cizeriz yine..
Mevzu bilançoların şeffaf olup olması değil.

bigsam
06-08-2016, 20:21
Lütfen yazın sayın Temizel.Ben sizin sıkı takipçinizim.Yazmanızı istemeyen foruma uğramaz olur biter.

Bommer
06-08-2016, 20:40
3 e malolan ürün 5 e satilirsa 2lira kar edersin..zarar degil..kör topal salvarli bakkal dahi bunu yapabilir..benim alicengiz oyunlara kafam basmaz..isteyen istedigine inanir..Sabanci bu boru degil..hani bisey üretse de zarar etse anlarim..al 3 e bas etiketi sat 5 e zarar nerden cikiyor..magaza fazlaysa is yapamiyorsa zaten anlik bunu inceliyorsunuz..önlem hemen aliniyor..alinmamis iste diyen saftir..burda ne kagitlar gördük zarar üstüne zarar aciklayan devler sonra dikine fiseklediler..aaaaa oyunmus dedik sonra..

Elektronik gibi müthiş bir rekabetin olduğu piyasada nerden 3'e alıp 5'e satıyorsunuz. Üstelik internet alışveriş pazarı hızla büyüyorken (ki Kliksa gibi potansiyeli olan bir markayı hiç ettiler.). Asıl üreten firmalar 3'e yapıp 5'e satarlar. Siz 5'e satmaya kalkarsanız biri gelir (hepsiburada, bimeks, mediamark, n11, sahibinden, gittigidiyor, vatan vs vs) 4'e satar seni piyasadan silerler.

Mağaza fazla ise önlem hemen alınıyormuş. Yok daha neler. Geçen yılki zarar yeni mağaza açılışlarından geliyordu. Herhangi bir fizibilite yapılmadan çılgın gibi şube açtılar. Şimdiki zarar ise kapatılan şubelerden gelecek. Önlem alınmamış işte. Daha doğrusu müthiş hatalı bir yatırım programı yapmışlar.

TEMİZEL
06-08-2016, 20:55
arkadaslar karsinizda Sabanci gibi ultra dev var..önlem alinmamis iste diye bisey olmaz..mevzu yönetim ya da paraysa bunlardan daha iyi yapacak yoktur..neyse kokusu cikar elbette..
Ben bu durumu söyle yorumlarim; bunlar bu sektörden cok önceden beri cikmak istiyor sanki..bunun icin de planlanan sebeplerde üretilmis..ama hicbir bilgim yok bu konuda..önceden satilma söylentileri bana da sacma geliyordu..ama düsündükce bir anormallik var diyorum..mesela Serra neden hepsini satacam diyor.yüzde 1 kalaydi neden silme hepsi.. ben buna algi operasyonu diyorum..cünkü miktar ve zaman belli degil ama hepicini satacam bak haaaaaa diyor..
diger ortaklarinki can degilmi neden satmiyorlar..
Bu mantikli mi sizce..

TEMİZEL
06-08-2016, 21:10
Sahsen ben vatan a bimekse sürekli bakiyorum..cogu üründe vatanin fiyatlari en pahali..teknosada da onlar kadar pahali ama ben yinede indirim oldugunda bunlari tercih ediyorum.biliyorsunuz cünkü ilgi garanti ya da muhatap bulmak cok önemli..heleki elektronikte..internette bir cok batik firma var pcdepo gibi..en ucuz bilgisayari bunlar satardi..ama iflas etti.

Bommer
06-08-2016, 21:10
Sabancı yi o kadar da abartmayın. Dünyanın ne büyük devleri var ki hatalı ne şirketler batırmışlardır. Google'in elinde patladı Motorla, Lumia'yi satmak için Microsoft dört dönüyor.
Gelelim Sabancilara. Winsa, Bossa, Olmuksa desem yeterli olur sanırım. Sabancilarin gözbebeği Akbank'tir. Gerisi her zaman yeri doldurulacak şirketlerdir.

STH-TRUE
07-08-2016, 11:13
Sahsen ben vatan a bimekse sürekli bakiyorum..cogu üründe vatanin fiyatlari en pahali..teknosada da onlar kadar pahali ama ben yinede indirim oldugunda bunlari tercih ediyorum.biliyorsunuz cünkü ilgi garanti ya da muhatap bulmak cok önemli..heleki elektronikte..internette bir cok batik firma var pcdepo gibi..en ucuz bilgisayari bunlar satardi..ama iflas etti.

Vatan, Bimeks, Teknosa...

Bunlar Avm'lere bir dünya kira veriyor, bir dünya adam çalıştırıyor...

İnternete satış yapan X, Yeni, Z firmalarıyla rekabet şansları çok düşük... Bunlarda kira yok-personel gideri yok... Çok daha iyi fiyat verebiliyorlar...

Teknosa'da ürün bakıp inceleyip, internet fiyatlarını araştırıp İnternetten satış yapan firmalardan alışveriş yapıyor insanlar...

Market usulü, 3-5 üründe indirim yapıp müşteriyi mağazaya soktuktan sonra başka ürünler satıp kar etmeye çalışıyorlar, ama nafile... Televizyon almaya mağazaya giren adam buzdolabi-camasir makinesi de alıp cikmiyor-cikamiyor... Bu yüzden fiyat rekabetin girip indirim yaptıkları ürün satışları da fazla bir işe yaramıyor...

Satış sonrası hizmet-garanti uygulamalarıyla ayakta durabiliyor vatan, Bimeks, teknosa.... Fiyat duyarlılığı da çoğu zaman bunların önüne geçiyor...

Gerçekten sorunlu bir sektör...

TEMİZEL
07-08-2016, 14:07
aynen bahsettiginiz gibi..o yüzden Sabanci bu sektörden cikmali..bencede buna hazirlaniyor olabilirler....

Gerçekten sorunlu bir sektör...

arabeskci
07-08-2016, 22:33
Kipa ya baglanacak gibi bu is.yazik aldatildik

drheart
07-08-2016, 22:44
Kipa ya baglanacak gibi bu is.yazik aldatildik

Memlekette kandırılmayan, aldatılmayan kisi bulmak zor

TEMİZEL
07-08-2016, 23:24
Teknosa borsaya açıldığından bu yana Kipayla aynı seviyeye geleli yaklaşık 1 yıl oluyor..
o yüzden burda ısrarla gereğinden fazla olumsuzluk pompalamak sadece şüphe uyandırır ve hissenin geleceği için beni de ayrıca umutlandırır..
2012 yılından bu yana teknosa/kipa kompoziti..işte resim işte seviye..
yani 1 yıl önce ben KİPA gibi aynısı oldumdu diyor resim..
bizde teknosayı göklere çıkarmıyoruz ama gözaltı bile bir noktada ya bir oluşuma gidiyor ya da U dönüşü yapıyor..
teknosada bu durum bir gereklilik oldu.Sabancı ismine daha fazla zarar gelmeden gereği yapılmalı..meli malı yani..:he:
niye meli malı çünkü Sabancı devler liginde oynuyor borsada diğer çapulcu hırsız kağıtlar bile değişim dönüşüm yapıyor..
biz de bu U dönüşü zamanını yakalamaya çalışıyoruz hepici bu..

http://i.hizliresim.com/3ABNg0.png (http://hizliresim.com/3ABNg0)

TEMİZEL
07-08-2016, 23:42
KİPA satılma haberinden önce ve sonrasında %150 civarı artış yaptıydı sanırım..yani 5 lira olsaydı 12.5 lira gibi oluyordu..
nerdeyse 1 yıl gibide bu seviyelerde kalmıştı..satın ulan satın işte diye fırsat da verdiydi..
Allah bereket versin deyip 1 yıl süre içinde kaçsalardı onlarda..
benzerlik böyle kurulur..:o
neyse yarına bir de bist100 kompoziti vereyimde gözünüz gönlünüz açılsın ferahlayalım accuk..:oley:
bakalım kimin çıbığı daha dik olacak..:he:

TEMİZEL
08-08-2016, 00:00
şimdi yarına ne yapabilir ?
bence bu açıklanan zoraki zararı korku yaratmak için kullanması Allahın emri gibi gözüküyor..
5.10 ve 4.79 da iki tane GAP ya da kemik bırakmıştı bizim çakal etiketçi..
çakal olmanın içgüdüsel davranışı gereği bunları dişlemek isteyecektir..
şart değil ama yiyecek bittiğinde mümkün olabilir..
uydurmuyorum belgeselde çakallar öyle yapıyor içgüdü deyip geçmeyin..
çakal içgüdüsel blançodan önce vermeye başladı çünkü..

arabeskci
08-08-2016, 01:28
O kadar hesap kitaba gerek yok.verip kurtuldu migros a.tekno da boyle olmaz umarim.olumsuzluk pompalamak supheli filan tavrin komik.tek supheli sensin.bir olumsuzluk girdabinin icindeyiz.hala olumlu gostermeye calisiyon

TEMİZEL
08-08-2016, 01:45
arabeskci ben 10 yıldır çakallarla güreşiyorum..
geçmişte girdiğim hisselerde ne zaman olumsuz yazı çoğalsa kağıtların çoğunun büyük hareket çektiğine şahit oldum..
sizin varlığınız bana güç veriyor..keşke sayılarınız 1-2 den 5 e 10 a çıksa..
ben borsada temel analize inanmam hiçbir şirkete iyi ya da kötü demem..
teknik ne derse dinler olmasını beklerim..olur olmazı bilemem biz hisse aldık olumluya oynuyoruz..
siz neye oynuyorsunuz olumsuza mı !!

TEMİZEL
08-08-2016, 01:59
yıllar önce bir kağıdım vardı..böyle yazar çizerdim..birisi peşime takıldı..
ne yazsam adama batıyordu..adam her seferinde kaçamak dövüşüyordu..
ama kağıttaki her hareketide önceden biliyordu..
birgün kıstırdım bunu senin derdin ne anlat bakayım dedim..
adam ben sizin babanızım ben dersem o olur dedi bir daha da yazmadı..
1-2 ay içinde kağıt patladı..
olur demiyorum sadece şüpheli durumlar var..ben aşırı şüpheci biriyim..:he:

mstfsntss
08-08-2016, 08:22
Üç beş olumsuz yorumu bile çıkacak diye değerlendiriyor. Bence bu arkadaşın anladığı birşey yok.

mstfsntss
08-08-2016, 08:24
Gerçek olan ne teknik ne temel ne de beklenti adına olumlu hiçbir şey yok. Oturup bekleme formasyonunda var. YTD

TEMİZEL
08-08-2016, 09:44
çok detaylı aydınlatıcı oldunuz teşekkürler..:he:
umarım olumsuzluktan çok para kazanırsınız..
benim sinyallerimsiniz iyiki varsınız..

Gerçek olan ne teknik ne temel ne de beklenti adına olumlu hiçbir şey yok. Oturup bekleme formasyonunda var. YTD

TEMİZEL
08-08-2016, 09:47
etiketçi 5.10 daki kemiği gömdüğü yerden çıkardı kemiriyor çakal..
4.79 a gerek kalmayabilir tamamen içgüdüsüne kalmış..
yukarda olası 5.66-5.80 aralığı duruyor..

şimdi yarına ne yapabilir ?
bence bu açıklanan zoraki zararı korku yaratmak için kullanması Allahın emri gibi gözüküyor..
5.10 ve 4.79 da iki tane GAP ya da kemik bırakmıştı bizim çakal etiketçi..
çakal olmanın içgüdüsel davranışı gereği bunları dişlemek isteyecektir..
şart değil ama yiyecek bittiğinde mümkün olabilir..
uydurmuyorum belgeselde çakallar öyle yapıyor içgüdü deyip geçmeyin..
çakal içgüdüsel blançodan önce vermeye başladı çünkü..

TEMİZEL
08-08-2016, 10:05
1-1.5 yıllık HAFTALIK grafikte ( yani her çubuk haftalıktır) bist100 e oranlarsak, desteğine inmiş ve olumlu ayrışması gereken Teknosada baskı devam ediyor..
bakalım zoraki titretme ne kadar devam edecek..

not: çizimlerde temel analiz kullanılmıyor..zaten kullanamazsınız..şekil neyse o :o

http://i.hizliresim.com/qE1PLq.png (http://hizliresim.com/qE1PLq)

arabeskci
08-08-2016, 10:24
Seni kendi haline birakiyorum temizel kardes.hakli cikarsin insallah da kurtuluruz.maliyet 8

TEMİZEL
08-08-2016, 10:37
teşekkür ederim beni çakallarla başbaşa bırakın..ben savaşırım sizin adınıza da..
Allahını seven karışmasın bana..:he:
şu eylülü de görseydik bakalım Teknosa çoktan satılmış söylentileri doğru mu?
yanlış anlamayın en ufak bel bağlamıyorum ne olumsuz yazılana ne söylentilere..
mizaç gereği ben sert yazar sert çizerim..
sebebi tamamen işbirlikçi etiketçinin çakallığıdır..

Seni kendi haline birakiyorum temizel kardes.hakli cikarsin insallah da kurtuluruz.maliyet 8

TEMİZEL
08-08-2016, 11:16
önümüzde iki seçenek yani iki tane GAP var..
4.78 ve 5.95

şu anki fiyat 5.16- 5.17

elliotta sayım yapıldığında yukarı yönlü 5 dalgası hala duruyor..
yapılır yapılmaz bilmiyorum-demiyorum..estetik olurdu..meli malı..
sayımda 5.20 altına da hiç gerek yoktu..yani yukarı hareket başlarsa 5.20 den kabul edecem çakal..
5.20+5.dalga

bakın burdada kar zarar temel analiz yok..bizim işimiz çizmek..:he:

hurkanyilmaz
08-08-2016, 12:19
şube kapatmaya rağmen en azından ciro artmış, pazar payıda %5 artmış. alınan verimlilik tedbirleri işe yaramaya başlamış filan demiş aracı kurumlar. belirleyici olan 3.çeyrek. ama zor olur 3.çeyrek. darbe mutlaka atışları ciroyu etkiler. satsak ne alacağız ki. endeks dipte iken bilanço gelmiş olsaydı satar ne bileyim beklentili bir şirkete geçilirdi. 78000olmuş endeks hisseler darbe öncesi fiyata gelmiş hatta bazıları geçmiş...olan gene bize oldu...

arabeskci
08-08-2016, 12:37
Perakendeye bulasmiycan. Her gecen gun isler bozuluyo.hele boyle kotu yonetilenlerin vah haline.yabanciya satis yalaniyla mali bize caktilar iste.simdi satilsa kac paradan gider

uskuplu
08-08-2016, 13:34
Temizel ustat yeterki bu adi etiketciye bu adi cakallara yem olmayalim...

TEMİZEL
08-08-2016, 14:39
bist100 e ve diğer kağıtlara daha fazla duyarsız kalamaz gibi geliyor..
bu gün kendince blancoyla bıktırmaya çalıştı..
alan olursa vuruyor kafasına..almayın diyor zarar geldi işte satınsana diyor..
grafikte haftalık bazda olumlu ayrışma devam etmeli sanki.. bakalım bu durumda nasıl olacak..
sol gösterip kafa atarsa da hiç şaşırmam..

Temizel ustat yeterki bu adi etiketciye bu adi cakallara yem olmayalim...

dertli_kisi
08-08-2016, 15:48
arkadaslar twitter da teknosa sayfasina yorumlarinizi yazmanizi istiyorum. ben yaziyorum. sizlerde destek verirseniz belki bisey cikabilir. hatta iyi organize edip TT olup sitelere haber bile yaptirabiliriz. gecenlwrde 70 sube kapatilmasi haberi gibi.

sur un sesi
08-08-2016, 18:56
şu kap ta serra sabancı diye bir haber görmüyormuyum ........

hurkanyilmaz
08-08-2016, 18:59
"Sahibi bulunduğum Teknosa Iç ve Dıs Ticaret A.S. hisse senetlerimi borsada satacağım."
şirket dibe vurmuş Sayın Serra Hanım hala satacağım diye haber gönderiyor..
herzaman dediğim gibi Allah kimseyi Sabancıların eline düşürmesin...Pegasus, Teknosa, Aksigorta, Brısa, Yunsa, Carfoursa, Sahol. hepsi de rezil kepaze durumdalar borsada. Hisse geri alım bile açıklamadılar.

dertli_kisi
08-08-2016, 19:40
teknosa ne talihsiz hisse ve biz de yatirimcilariyiz. kadin zaten satacam da satacam meraklisi. darbe olur bilanco rezalet. bir kutup ayisi haberi eksik o haberde kapa duserse tam olur. ytd.

TEMİZEL
08-08-2016, 20:02
biraz da ben negatif yazayım belki rahatlarım;
seri haberler yine gelmeye başladı herkes olumsuz..
Serra haberleri dayadı yine bize Serra dan başka haber lazım ama gelmiyo..
olumsuzluk dizboyu..
çok fena..:he:

yahu valla komedi..koca dev sürünür mü?
bu oyuna kim dur diyecek..
6.30 geçilene kadar dilimi tutayım diyorum dayanamıyorum..:beurk:

arabeskci
08-08-2016, 21:19
Kadina dengesiz diyolardi ama varmis bi bildigi.

TEMİZEL
08-08-2016, 22:04
darbeden önce 6.30 geçilmesi ile bu kağıdın düşüş trendi sonlanacaktı..
gözümüzü açtık bekliyoduk..
darbede bize denk geldi işte..
akıl işi değil vay anasını..yıllar sonra aylığın macidi al dediğinde darbe olsun..
düşündükçe aklım duruyor..
şimdi yeniden darbe olmazsa 6.30 u geçmemiz lazım..

uskuplu
08-08-2016, 22:12
biraz da ben negatif yazayım belki rahatlarım;
seri haberler yine gelmeye başladı herkes olumsuz..
Serra haberleri dayadı yine bize Serra dan başka haber lazım ama gelmiyo..
olumsuzluk dizboyu..
çok fena..:he:
O
yahu valla komedi..koca dev sürünür mü?
bu oyuna kim dur diyecek..
6.30 geçilene kadar dilimi tutayım diyorum dayanamıyorum..:beurk:
Ustadimmmm en kisa zamanda su 6.30 gecilsinde tren yoluna girsin bizler paramamizi cakallara kaptiracak kadar salak degiliz para kananmak icin tknsa aldik tek istedigim belki biraz hayal ama ben bu adi hisseyi 35.00 tlden satmak istiyom

TEMİZEL
08-08-2016, 22:18
sen ben satmayız ama bu kadar baskıya herkes dayanamıyor..
kiminin paraya ihtiyacı var kiminin sinirleri bozulmuş kimi çok güzel kağıtlarda fırsatlar kaçırıyor..
işte çakal etiketçi bunların malına talip..
satış gibi haber çıkarsa beğenmediğimiz zararı boyunu aşmış KIPA kadar çıksa 12.5 ediyor..
ki KİPA nın arkasında kim vardı bilmiyorum ama Teknosa sahipli..
zarar marar hava civa..tek kalemde siler bunlar zararı..
35 deyince carfursa aklıma geldi..aynı soydan geliyor bunlar..:he:
o da böyle sürünüyordu bir zamanlar..orda operasyon tamamlandı..yatırmcıları o günleri unuttular tabiki belkide çoğu dökülmüştü....
isteyen grafiklerine baksın carfursanın..

Ustadimmmm en kisa zamanda su 6.30 gecilsinde tren yoluna girsin bizler paramamizi cakallara kaptiracak kadar salak degiliz para kananmak icin tknsa aldik tek istedigim belki biraz hayal ama ben bu adi hisseyi 35.00 tlden satmak istiyom

uskuplu
09-08-2016, 00:03
Sn etiketci alma mazlumun agini cikar ahesta ahesta adi bakalim hemen yarin 6.30 A dogru yol al...

dertli_kisi
09-08-2016, 11:46
arkadaslar biraz once yatirimci iliskileri yetkilisi ile gorustum. sordum
1. satis soylentisi var dogru mu? -yalan, yok oyle bisey dedi.
2. neden bu kadar cok zarar var ne zaman kendini duze cikarir? -tek seferlik harcamalar ve stok eritme nedeniyle finansallar kotu geldi. 3. ceyrekte de bu baskinin olacagini varsayiyoruz dedi.
3. serra hanim neden surekli hisse satiyor?- kendi insiyatifi bireysel yatirimci olarak satiyor sebebini bilmiyoruz.
4. 3. ceyrekten sonra durum ne olur? -karliliga gecis yonunde iyilesme ongoruyoruz.
5. yil sonu hisse fiyati ne olur? bu konuda spk geregi aciklama yapamayiz ama araci kurumlar 1 yil icinde 6-7 tl fiyat veriyorlar dedi.
6.yeni yatirim olan teknosa mobil, taksitli faturali telefon kampanyasi istenen verimi vermedi mi bu kadar zarar oldu? - hazirn ayinda teknosa mobil kampanyasi basladi. bu konuda net bilgi vermek hata olur ama bu kampanyanin finansallara iyi yansima yapmasini bekliyoruz.
Arkadaslar aklima gelipte sorduklarim ve cevaplar bunlar. tel.0 216 468 3636 yatirimci iliskileri

arabeskci
09-08-2016, 12:16
Tesekkurler

TEMİZEL
09-08-2016, 14:08
yatırımcı ilişkileri satış söylentilerine yok öyle bişey diyor kesin biliyor yani..
ama Serra nın neden sattığını bilmiyor öyle mi?
düşünün bakalım hangisi daha önemli..
ya ikisinide bileceksin ya da susacaksın..
yatırımcı ilişkileri söyleneni söyler şahsen beni bağlamaz..
şüphelerim var..:o

TEMİZEL
09-08-2016, 14:25
aylıkta tabanda W mücadelesi..
şu rezalete bakın yahu dağ gibi fiyat deniz seviyesine inmiş resmen..
hala satışın nedenini bilmiyoruz kine diyor..
söylencek çok şey varda yeri değil..

http://i.hizliresim.com/8804Ak.jpg (http://hizliresim.com/8804Ak)

TEMİZEL
09-08-2016, 14:35
bir ortak 5 -6 tl den ısrarla neden satmak istesin ki..
elleme takoz koyma 7-8 den satmaya başla..
5-6 tl den satmak istiyormuş..
neden diyoruz?
yatırımcı ilşikisinden cevap; bilmiyorum..

bunun adı apaçık kağıda baskıdır..SPK nın bu duruma müdahale etmesi lazım ama nasıl edecek !!
mesela diyebilirki hisselerin ne kadarını hangi süreyle nerden satacaksın..böyle yapan bir çok şirket var..şeffafı bu çünkü..

bizimki dirence geldimi satacam bak diyor..
böyle şeffaflık olmaz baskı olur..

TEMİZEL
09-08-2016, 14:48
şimdi soruyorum ben..nerden bileyim %1 ini burdan kalanını 12 den satmayacağını..
bilemeyiz çünkü açıklama yok..şeffaflık yok..
satacam da satacam var..
nerden ne zaman ?
cevap yok..

ama vatandaş ne sanıyor; kağıt güzel ama ortak satışı var baskı var alamıyorum diyor..
SPK ya yazın arkadaşlar böyle şeffafalık olmaz apaçık baskı olur diye..

TEMİZEL
09-08-2016, 15:10
yaptırım yada cezası varsa şu ana kadar yaptığı tüm satışlardan Serra Hanımın hesap vermesi lazım..
çünkü küçük yatırımcı mağdur edilmekte ısrar ediliyor..
bu kadar satış olacak hala nerden nezaman cevabı yok..
tamamen kendileri biliyor..
bu kadar miktarı borsada satarken küçük yatırımcıyı düşünmeleri lazım..
dev gibi ortaklar var satın birbirnize..
ezilen küçük yatırımcı mı alacak sizin hissenizi..

TEMİZEL
09-08-2016, 15:16
arkadaşlar hissesi olanlar kendisi için başvursun SPK ya da daha üst makamlara..
yapacağınız sadece dilekçe..

benim bundan önce bir hissem vardı..ama dandirikti..o dandirik şirket sahibi dahi mesela 1.20 ile 1.80 arasında 800 bin lotumu şu tarihe kadar satacam diyordu..
dandirik ha..
ama şeffaf..
demekki böyle yapılmadığında yaptırım ya da cezası olabiliyor..
eee bunlara ne oluyor böyle..
ben başbakanlığa kadar yazacam..
cevap gelirse paylaşırım burda..

uskuplu
09-08-2016, 16:17
Adiiiii etketciiii niye daha bekliyon kaldir bu uyuzu 6.30 A kadar bizlerde rahatliyalim sende rahatla

TEMİZEL
09-08-2016, 16:20
dostum bir daha 6.30 lar geçilinceye kadar yazmamayı düşünüyorum..
buraya yazacağıma SPK ve diğer kurumlara şikayet ederim daha mantıklı olur..
sizlerden de aynısını beklerim..
herkese bol kazançlar..

Adiiiii etketciiii niye daha bekliyon kaldir bu uyuzu 6.30 A kadar bizlerde rahatliyalim sende rahatla

hurkanyilmaz
09-08-2016, 16:21
taksit sınırlaması geldiğinde şirket darmadağın oldu. bu kadar sürünmesinin en büyük nedeni. ayrıca Rusya krizinde en çok düşen hisselerdendi. zaten her düşüş dalgasında en çok düşen 10hisseden biri oldu. şimdi barış geldi, taksit sınırlamasını değiştireceğiz haberi geldi. birkaç kademe sadece bir kaç kademe...tek cümle; allah belamızı vermiş..

uskuplu
09-08-2016, 17:01
dostum bir daha 6.30 lar geçilinceye kadar yazmamayı düşünüyorum..
buraya yazacağıma SPK ve diğer kurumlara şikayet ederim daha mantıklı olur..
sizlerden de aynısını beklerim..
herkese bol kazançlar..

ustadım cok dogru soyluyon 6,30 gecmeden yazmayalım ...............

erenacar
09-08-2016, 18:24
Oz sermaye sifira inmis zorunlu olarak bedelli artirim yapacaklardir .dikkatli olmakta fayda var.

earici1176
09-08-2016, 21:39
TKNSA :
Serra Sabancı, KAP’a sahibi olduğu paylarını borsada satacağını bildirmiştir.

blackwood
10-08-2016, 11:50
http://www.ntv.com.tr/ekonomi/kartta-taksit-siniri-degisiyor,UfnW0TzRPUS7jD3TrmaZiw

taksit sınırı uzatılıyormuş. etkisi olur mu?

dertli_kisi
10-08-2016, 13:13
sn. Temizel siz yazmayinca sanki sayfa sahipsiz kalmis gibi. alistirdiniz yazilariniza sonra yazmaya ara verince bosluk olustu sayfada. hayir, spekte size inat mi bilmem gunde 1-2 % cikariyor.

productivity
10-08-2016, 14:30
Artık 6 üzerine hızlı bir şekilde atmalı, kabak tadı verdi.. Ha birde hacimli atarsa daha iyi olur.

arabeskci
10-08-2016, 14:37
Yazmayiversin madem cikiyo.anlamiyo ztn

TEMİZEL
10-08-2016, 14:42
takip ediyorum haa..arkadan b.k atmayın..
olumsuz olan sen miydin ben mi?
ara verdik 6.30 bekleyecez dedik..
accuk yazdıklarımı okuyun..
zaten sayfada ağlamadan başka bişey de yok..

Yazmayiversin madem cikiyo.anlamiyo ztn

1-1.5 yıllık HAFTALIK grafikte ( yani her çubuk haftalıktır) bist100 e oranlarsak, desteğine inmiş ve olumlu ayrışması gereken Teknosada baskı devam ediyor..
bakalım zoraki titretme ne kadar devam edecek..

not: çizimlerde temel analiz kullanılmıyor..zaten kullanamazsınız..şekil neyse o :o

http://i.hizliresim.com/qE1PLq.png (http://hizliresim.com/qE1PLq)

dertli_kisi
10-08-2016, 15:51
ben toplamaya devam ediyorum 3-5. son alisimi 5.36 120 adet yaptim. hem maliyet dusuyor hem kagida destek oluyorum. nede olsa 3. ceyrekten sonra önü acik yani 2 ay sonra en kotu zarar diyecekler sonra toplayacak insallah. artik 2-3 ay daha eldeki parayla 3-5 almaya devam ederim. sn. temizel siz yazdiniz kagit dustu. spek size cok kiziyor anlasilan. arkadasim sakadan takiliyorum :)). teknik yorumlarinizi degerli goruyor saygi duyuyorum.ytd.

TEMİZEL
10-08-2016, 16:04
artık yazmayım diyorum ama tahrik ediliyorum..:o
başbakanlığa kadar speği de şikayet edecem..
kim bunlar niyeti nedir araştırsınlar..
bu şekilde miktar zaman ya da fiyat aralığı vermeden her seferinde hisse satacam haa demek yasal mı bakalım..
cevam gelir gelmez bilemem en azından rahatsız olurlar..
teşekkürler bu arada..
ben sustum yine.. tıp..

ben toplamaya devam ediyorum 3-5. son alisimi 5.36 120 adet yaptim. hem maliyet dusuyor hem kagida destek oluyorum. nede olsa 3. ceyrekten sonra önü acik yani 2 ay sonra en kotu zarar diyecekler sonra toplayacak insallah. artik 2-3 ay daha eldeki parayla 3-5 almaya devam ederim. sn. temizel siz yazdiniz kagit dustu. spek size cok kiziyor anlasilan. arkadasim sakadan takiliyorum :)). teknik yorumlarinizi degerli goruyor saygi duyuyorum.ytd.

dertli_kisi
10-08-2016, 16:10
ben de buradan KAPa haber veriyorum. serraya inat hisse alacagim. miktar ve zaman olcusu yok. ytd.

arabeskci
10-08-2016, 17:33
Yarin 12:30 da genel mudur bloombergteymis.canliysa soralim biseyler.

dertli_kisi
10-08-2016, 17:41
Yarin 12:30 da genel mudur bloombergteymis.canliysa soralim biseyler.
o zaman yarin satis yeriz.ytd tahmindir.

hurkanyilmaz
10-08-2016, 18:57
bol bol yalan dolan konuşur artık. SA şirketlerinin özelliği bu. örneğin Aksigorta müdürü yüzde 10 büyüdük yıl sonu 3haneli kar rakamlarına ulaşabiliriz falan dedi. sonuç gene kol gibi zarar açıkladılar. bu şirket içinde geçerli...eski genel müdürleri CEOsu yok şu çeyrek bu çeyrek kara geçiyoruz dediler; kol gibi geçirdiler...
Ayrıca taksit sınırlaması ile ilgili söylentiler var. Bu BDDK başkanı yaklaşık 8ay öncede aynı şeyleri söyledi. ama hiç bir şey olmadı sadece altın alımına taksit geldi. yabancılar yada spekler güzel haberleri önceden duyarlar ya; kredi düzenlemesi de gerçek olsa veya kart kullanımı eskisi gibi olsa tavan tavan gitmesi gerekirdi.

arabeskci
11-08-2016, 12:59
yalandan Allah nurunu almış. sırıtık.sanırsın 100 mılyon kar açıklamış. özsermayeyi yedik demiyo da sektör %15 büyüdü, biz daha fazla buyuduk diyo. şaka gibi bi program

dertli_kisi
12-08-2016, 06:53
dun 1.108 milyon lot islem olmus. hacim patlamis, fiyatta bugun patlar herhalde. ytd

earici1176
12-08-2016, 08:02
Bankacılık Düzenlene ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) kredi kartlarıyla yapılan alışverişlerde taksit sayısının artırılmasına yönelik çalışması, en çok elektronik sektörünü sevindirdi. İki yıl önce iç tüketimi kısıtlamak amacıyla özellikle cep telefonlarına getirilen taksit yasağının kaldırılmasının gündeme gelmesi, elektronik zincirlerde bayram havası estirdi. Satışların artacağını bunun da piyasaya hareket katacağını belirten zincir mağaza yöneticileri, 2014 başından itibaren cep telefonu satmak için tüketiciye banka kredisi alternatifi sunduklarını söyledi.

SATIŞ HIZI ARTACAK

Teknosa'nın Genel Müdürü Bülent Gürcan, "Taksitin kaldırılmasından sonra banka kredisi gibi birçok faktörü devreye almıştık. Ancak bu haberi duyunca çok sevindik. Çünkü satışlar daha kolay hale gelip, hız kazanacak. Bu da sektöre hareket getirir" dedi. 9 taksitle satılan diğer elektronik ürünler ve beyaz eşyada zaten bir sıkıntı olmadığı belirten Gürcan, "O alanda da vade sayısının 12'ye çıkması durumu olabilir" diye konuştu. Bimeks Başkan Yardımcısı Arif Bayraktar da, cep telefonuna taksit imkânı getirilmesinin sektörü pozitif etkileyeceğini söyledi. Şu anda sektörün kredi vererek satış yaptığına değinen Bayraktar, "Cep telefonu iletişimin önemli bir parçası. Kuyum sektörüne bile 4 taksit varken cep telefonlarına da getirilmeli" dedi.

KARAR 15 GÜNE ÇIKAR

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de alışverişlerde taksit sayısının artırılmasıyla ilgili konuştu. Cari açık noktasında kontrollü bir şekilde çalışma yapıldığını belirten Tüfenkci, "Taksit sayılarında iyileşme sağlanırsa, ekonominin genel gidişatını bozacak şekilde etkisi olmaz diye düşünüyoruz" dedi. Tüfenkci, bu hususta 15-20 gün içinde karar verilebileceğini söyledi. Tüfenkci, kredi kartlarıyla yapılan alışverişlerde taksit sayılarının artırılmasıyla ilgili genel bir eğilim olduğunu da ifade etti

dertli_kisi
12-08-2016, 11:39
genel mudur bugun de "2016 yi 2017 ye daha guclu ve pozitif girecek sekilde kapatacagiz" demis. laf cambazligi yapmis aklinca. bu arada hacim artiyor fiyat artmiyor bu bir problemdikkatli olmali.ytd.

dertli_kisi
12-08-2016, 14:59
hadi yavru be hacmin hakkini ver be. her kademeyi direnc yapti adam. patlayacaksin artik yeter ya. benim de patlatiyon ya.ytd.

hurkanyilmaz
12-08-2016, 16:05
adam ısrarla 6.01 düşenini kırmayacağım diyor ve 5.47 üzerinde tutmuyor. çünkü kırarsa 6.95deki boşluk dolar; ama istemiyor çünkü taksit olayını bekliyor...tavan yapıp kimseye yedirmem diyecek...

dertli_kisi
12-08-2016, 16:39
adam ısrarla 6.01 düşenini kırmayacağım diyor ve 5.47 üzerinde tutmuyor. çünkü kırarsa 6.95deki boşluk dolar; ama istemiyor çünkü taksit olayını bekliyor...tavan yapıp kimseye yedirmem diyecek...

bence bu fiyatlardan toplama yapiyorlar. bu kadar hacim, fiyat az az yukari gidiyor. aslinda hizli ciksa herkes rahatlayacak ama sikilanlarin malini daha da bunaltarak almaya calisiyor. tyd.

hurkanyilmaz
12-08-2016, 16:53
ama bunu yapmak yerine 5.35deki GAP doldurmak isteyecektir. çünkü karşımızdakiler adi insanlar iyi niyetli yada yatırımcıyı düşünen insanlar değil.
örneğin AKFEN GYO da milyonlarca lot ortak satışı haberi geldi , hisse 1.30dan 1.45e fırladı..bunda ise tersi yerin dibine girdi.

hurkanyilmaz
12-08-2016, 17:36
adiiler...

arabeskci
12-08-2016, 20:23
Cep telefonu taksit yasagina siginiyolardi. O da kalkiyo.

Kalp
13-08-2016, 00:08
Cep telefonu taksit yasagina siginiyolardi. O da kalkiyo.

Bu devleti anlamak mumkun degil,o kadar yasak koydu,satilmasin diye,şimdi kaldırıyor.

Bu şirket o kadar yatirim yapti,telefon satabilmek için...kredili işlem için bankalarla anlaştı,temlikli cihaz için hat işine girdi.Yazilimiydi,personeliydi,eğitimiydi,reklamiy di...yazik valla...zaten kar marji yerlerde.
Elektronik perakendeciliği batsin diye elinden geleni yapan bir anlayış var,bu sektördeki diğer elektronik perakende firmalarinda durumu hiç iç açıci değil.

Ben bu firmalarin yerinde olsam,bulgur,prinç,yağ falan satarim,nede olsa BIMin iphone sattığı,A101in Samsung Tv sattiğı,her insertlerinde mutlaka elektronik urunleri kapak yapan bu gida zincerlerinin olduğu,bir dünyada ,başka ne yapilabilir ki.Interneti,köşe başi cep telefonu bayisi,beyaz esyacisi derken kar marjınin yerlerde olduğu aşikar.

dertli_kisi
17-08-2016, 17:05
hacmi dusuruyor gunden gune. yarin veya obur gun yukari atak bekliyorum ytd.

TEMİZEL
18-08-2016, 23:36
alıştırma bir iki..
etiketçiye accuk dokandırıyım..
teknik der ki; heyecanlanmayın, yukarı hareket için erken gibi duruyor..
inerse 5.15 ler test edildikten sonra W yu izlemek lazım..
6 tl üstü için 5.15 lerde okus pokus olabilir..
meli malı kesinlik belirtmez estetik belirtir..:o

bu arada 6.30-6.70 üstü hareket için yani uzun soluklu fişekleyebilme gücü için eylül ayı satış haberi servis olacak diyenleri de test etmiş olacaz..
bir iki hafta daha küfür edek bakem nolecek..:o

ama varya bu çakal çok meraklı 5.15 lere haa;günlük RSİ 47 gördüm, 40 dediğinde etiketçiyi takip edin..

TEMİZEL
18-08-2016, 23:49
5.15 lerde W yu görürsem tekrar yazar cafcaflı çizerim..sonra yine susma zamanı..

uskuplu
19-08-2016, 09:17
5.15 lerde W yu görürsem tekrar yazar cafcaflı çizerim..sonra yine susma zamanı..

Ustadim etiketci cok kaliteli biri oldugu her harekatindan belli amaaa halaaaa neden bu fiyatta bulunuyo hayret birsey etiketcite tahta yapmayi biz mi ogretelim boyle tahta yapilirmi olmaz sn etiketci cek yukari 6.20 lere sonra indir 5,70 lere alamadigin hisse varsa alirsin sonra ver elini ver belini yukari ustadim

TEMİZEL
19-08-2016, 11:20
etiketçi emir kulu aslında karakter arama..
mesela Serra deseki ben geri kalan hisselerimi 12 tl den satacam..
ne olur !!
tabiki %100 den fazla değer kazanır..
işte gizli olanları bilmiyoruz, neden rakam vermeden satacam diyor..
soru işareti..
bakalım şu eylülde bir açıklama gelecek mi?

Ustadim etiketci cok kaliteli biri oldugu her harekatindan belli amaaa halaaaa neden bu fiyatta bulunuyo hayret birsey etiketcite tahta yapmayi biz mi ogretelim boyle tahta yapilirmi olmaz sn etiketci cek yukari 6.20 lere sonra indir 5,70 lere alamadigin hisse varsa alirsin sonra ver elini ver belini yukari ustadim

TEMİZEL
19-08-2016, 11:24
bu arada günlük Rsi 45 e indi..40 da (5.15 civarı) yeter demeli..
meli malı estetik için..
etiketçi neresinden ne çıkarır bilemem..

uskuplu
19-08-2016, 11:40
bu arada günlük Rsi 45 e indi..40 da (5.15 civarı) yeter demeli..
meli malı estetik için..
etiketçi neresinden ne çıkarır bilemem..

Temizel ustadim bende bugun ikinci seans kendi sahsima bir hareket belliyom bakalim etiketci mahcup edicekmi??

TEMİZEL
19-08-2016, 12:48
kısa göstergeler yine bozuldu 1-2 hafta bişey beklemiyorum şahsen..

Temizel ustadim bende bugun ikinci seans kendi sahsima bir hareket belliyom bakalim etiketci mahcup edicekmi??

uskuplu
19-08-2016, 19:02
Tebrik ediyorum etiketcimizi elinden gelen butun hizmeti veriyo...

dertli_kisi
22-08-2016, 19:44
yahu bacı yeter hissenin canına okudun. bizim de canimiza okudum. yine satacakmis.

barbaros61
22-08-2016, 20:57
ne olacak şimdi dersiniz dahadamı aşagıya salacak yoksa fiyatı yükseltip ordan mı verir malları

dertli_kisi
23-08-2016, 08:08
bence çıkış başlamalı 5.70 6arasinda gezmeli ytd.

mcs64
23-08-2016, 11:02
bu kağıt ölmüş de ağlayanı yok gibi duruyor.hisseyi kaldıracak bi cengaver aranıyor:))

productivity
23-08-2016, 15:15
SS yükselecek ama ne zaman? Ben ekran izlemekten bıktım ve artık bakmıyorum, ancak zararda çıkma gibi bir niyetimde asla yok. Allah hepimize sabır versin umarım en kısa sürede artar da bizde kurtuluruz. Gerçi artsa bile bu embesiller yüzünden kaçan fırsatların telafisi yok ama neyse..

backup
23-08-2016, 17:39
Noldu kapanistan sonra ? 5.10 gordum

arabeskci
23-08-2016, 17:47
Kadin vermistir:)

backup
23-08-2016, 17:53
Iyi o zaman yarin alis firsati verir isallah burdan

dertli_kisi
23-08-2016, 18:56
serra satmadi. adam sn.temizeli dinledi beni dinlemedi. 510 a çift dip bekliyor temizel. yarın temizelden yorum alırız artık.y td.

ZICO
23-08-2016, 19:08
http://666kb.com/i/dbs0vdvt9n5hvsaus.jpg

ZICO
23-08-2016, 19:10
13 kademe aşağı ataonline vermiş

ZICO
23-08-2016, 19:12
http://666kb.com/i/dbs0zutluvfguf5ro.jpg

fobia
23-08-2016, 19:32
Yarın 5,20 den açar, ondan sonra vay efendim tknsa yükseldi :) bu fiyattan hanfendi hisse satacaksa helal olsun, kapatmışlar tükkanı :) 5,10 altı verirse alırım yoksa kenarda köşede az bi lot var dursun, acelemiz yok.

TEMİZEL
23-08-2016, 22:32
günlük RSİ 40 derse 5.15 lerde dip çalışması yapmalı demiştim..
5.10 da kapadı RSİ 38.9 oldu..gerçi satış 5.20 alış 5.10 nasıl oluyorsa ama arası 5.15 işte..:o

bundan sonra estetik için buralardan mal toplama beklerim şahsen..
RSİ 40 ın altı yani 5.15 in altı bana göre yalan-tuzak..
1 hafta sonra okus pokus fişeklekus yapsa fena olmaz..:he:
zaten etiketçinin kıçı başı da oynadı..5.10-5.20 de 10 kademe var..vermekde istemiyor..ama teknikde çalışmalı değil mi !!

çalışmalar estetik amaçlıdır yani şöyle olsa cuk oturur -meli -malı gibi..
sahipler ne derse o oluyor sonuçta.. yatırım tavsiyesi değildir duyrulur..

serra satmadi. adam sn.temizeli dinledi beni dinlemedi. 510 a çift dip bekliyor temizel. yarın temizelden yorum alırız artık.y td.

uskuplu
23-08-2016, 22:53
Temizel ustat yorumunuzla biraz da olsa moral buluyoz sn muhtesem etiketcimiz elinden gelen her turlu orospuluklari yapiyoooo nediyeyim cok mubarek bir adammis her aksam kulaklari cin cin cinliyordur bizlerin elinden gelen bir sey yok etiketcinin yaptigi hareketlerden zevk alicaz tecavuz kacinilmassa

fobia
23-08-2016, 23:13
Valla onu bunu bilmem 5,10 satış 5,20 alış nedir arkadaş ya :) yarın 5,20 %2 artı açar kesin, sonrası komedi, ver o zaman 5,10 altından alsın millet, onu da vermez. Yılların beklentisi birikti ya hisse patlayacak ya hisse elimizde patlayacak bakalım hayırlısı. Hanfendi satcam demeye devam etsin bakalım 5 altından verecekse alalım biz.

dertli_kisi
24-08-2016, 08:39
sonunda Suriye ye girdik savaş geliyorum diyor borsada ümit beklemek boş geliyor bana ytd.

TEMİZEL
24-08-2016, 09:55
bizimki dün sattığına göre harekat içine doğmuş olmalı..
araştırın bunları desen kimin umrunda..
neyse 5.15 in altı bilinçli olarak yapılan extra tuzaktır..
accuk sabır edelim bizim kulağı kesikler havayı iyi koklar..

TEMİZEL
24-08-2016, 10:21
etiketçinin titretme gücüyle kanal aralığımız oluştu sanki;
5.15-5.32 kanalında W oluşumu gördük mü okus pokus olabilir..
5.15 altı etiketçinin yalanı olduğundan söylemiyorum farkındaysanız..:he:

tercihim bu W nun 1 haftalık süreçte saatlikte oluşması..

dertli_kisi
24-08-2016, 10:28
bugünde 100 tane attım küpe bakalım ne zamana maliyeti yakalar ve çıkarım bu bataktan. tum arkadaşlar için aynı duyguları paylaşıyorum. inşallah hepimiz sabırla ve kazançla (en azından maliyetimizle) cikariz buradan.ytd.

TEMİZEL
24-08-2016, 10:32
eylül ayıda yaklaşıyor bu arada..Teknosa satıldı söylentileri eylülde açıklanacak diyenler haklı çıkar umarım..
5-6 işlem günü de burdan var..hadi bakalım..:oley:
önce bize 5.32 lazım şimdi..şimdi derken bugün değil yani..:o

TEMİZEL
24-08-2016, 11:22
vay anasını dibin dibini de gördük..
gözaltı kağıtlarda uğraşırken arada %100 dikine fişeklerdik..
topla etiketçi çaktırmadan topla hiç çıkmayacak gibi de sabırlı ol..
çakaaaal..

hurkanyilmaz
24-08-2016, 15:14
Rahmetli Sakıp Sabancı, kemiklerin sızlayacak ama; bıraktığın tüm SA topluluğuna içimden tüm küfürleri sayıyorum.

hurkanyilmaz
24-08-2016, 15:35
bu arada 2 hafta geçti taksit sınırlaması ile ilgili hiç haber yok...1hafta 10gün içinde belli olacaktı sözde..

hurkanyilmaz
24-08-2016, 17:38
bir kez daha şaşırtmadınız, borsanın en adi şirketleri olduğunuzu AKGRT ve TKNSA...

TEMİZEL
24-08-2016, 23:01
daha taze ama saatliklerden yukarı yönlü ilk çıtırdılar geliyor..
5.15-5.32 aralığındayız diye farzediyorum.. :o
bir iki güne 5.32 denemesi lazım bize..sonra tekrar 5.15 olursa al sana W..

etiketçinin titretme gücüyle kanal aralığımız oluştu sanki;
5.15-5.32 kanalında W oluşumu gördük mü okus pokus olabilir..
5.15 altı etiketçinin yalanı olduğundan söylemiyorum farkındaysanız..:he:

tercihim bu W nun 1 haftalık süreçte saatlikte oluşması..

uskuplu
24-08-2016, 23:13
daha taze ama saatliklerden yukarı yönlü ilk çıtırdılar geliyor..
5.15-5.32 aralığındayız diye farzediyorum.. :o
bir iki güne 5.32 denemesi lazım bize..sonra tekrar 5.15 olursa al sana W..
ne olacak bu W diyenler için..
bu W yu varya etiketçiye girecek..:he:
böyle fiyata böyle yorum cuk oturur..
Ustadimmmmm insallah hakli cikarsin.....ben biktimmmm bu etiketciden

TEMİZEL
24-08-2016, 23:16
olur olmaz bilemem W dan sonra bir yukarı deneme beklentim var..
özetle şöyle bir olasılık yani; 5.32-5.15 de W ve ardından jet hızıyla 6.30
bu olursa sonrası önemli..
bu olası deneme bizi 6.30 üstüne atarsa şeytanın bacağını kırarız..
etiketçinin zoraki baskısı bu yüzden sanırım; manzara çakılmasın diye..
yoksa çıt diye 5.15 i kırması için sebep yoktu..son dökülenleri süpürüyor olabilir çakal..
yani 5.15 etiketi düşüş ve saatlikde olabilecek W için çok bileydi..
sinyaller geliyor ama..:o

Ustadimmmmm insallah hakli cikarsin.....ben biktimmmm bu etiketciden

TEMİZEL
24-08-2016, 23:31
zaten 6.30 üstüne attı mı pusacam yatacam gari..

TEMİZEL
25-08-2016, 11:53
eveet oluşum güzel..saatlikler al dedi..seanslık da yarın demeli..sonra günlük sonra haftalık ve finali aylık yapmalı..
bunların hepsi ucuucuna olmalı..
yukarı senaryomuz için arkasından güzel haber ile oluşum desteklenmeli vs..vs..
haydi etiketçi göster bütün çakallığını..:oley:
zamanın daralıyor..

TEMİZEL
25-08-2016, 11:59
ama varya tekrar diyorum..eğer söylentilerde olduğu gibi satış haberi gelirse Serra Hanımın tüm satışları incelenmeli soruşturulmalı..
bunca zamandır kağıda baskı kuruldu..

hurkanyilmaz
25-08-2016, 14:39
her olumsuz haberde çakıyor adam.... lanet şirket....borsa mantığının içine bile ettin. en adi şirket bile düşer düşer ama en azından 1- yıl içerisinde en azından düştüğü fiyatı görür... adi şirket 3 yıldır düşüyor düşüyor daha da düşecem diyor..

hurkanyilmaz
25-08-2016, 17:03
2.5yıl önce endex 76.000 iken 12maliyetle SA güvencesiyle aldığım TKNSA 4.99...sanırım artık 5li rakamlarda bitti...zehir zıkım olsun SA ailesi...

dertli_kisi
25-08-2016, 18:10
enseyi karartmayalim az daha sabır. şirket en kötü bilancolarini 2 ay sonra açıklayacak. deyim yerinde ise en kötü günler bu günler. bu bilanço satın alınıyor bence. sonra duzelexek inşallah. fiyat derseniz benim beklenti 4.5x lerden aşağı inmez. ytd.

riverand
25-08-2016, 18:30
Enseyi karartmama mi kalmis Allah askina baş kopmuş baş!

dertli_kisi
25-08-2016, 18:41
Enseyi karartmama mi kalmis Allah askina baş kopmuş baş!
bende en kotu zamanlardayiz diyorum. şimdi satabilecek olan zaten burada durmaz. ben gibi maliyeti yüksek arkadaşlar burada ve baş kopmuş bu anda satamayiz(satan satar). 2 ay daha sabir 9 aylıklar zarar artacak sonraki bilançolar kuyrugu düzeltecek inşallah.y td.

uskuplu
25-08-2016, 20:17
2.5yıl önce endex 76.000 iken 12maliyetle SA güvencesiyle aldığım TKNSA 4.99...sanırım artık 5li rakamlarda bitti...zehir zıkım olsun SA ailesi...

18 ay evvel aldigim 9.15 maliyetli tknsa hissesi beni borsadan soguttu nalet olsun tum SA gurubunun...

TEMİZEL
25-08-2016, 21:23
yarında 5 civarı oyalanırsa 5.32 hareketi 5.11 de yapıldı ve W bitiyor diyebiliriz..
bize 5.32 değil 6.30-6.70 hareketi lazım zaten..
zamanı 3-4 gün kısalttı dikkatli olun..
özetle 5.15-5.32 de olması gereken hareket adice 4.90-5.11 de yapılıyor..
belkide bu aralıktan mallananlar oldu onları almak istiyorlar..
bunun adı GÖREVLİLERCE YAPILAN BASKIDIR..
neyseki W çabuk bitecek akıbetini izleyelim bakalım..

olur olmaz bilemem W dan sonra bir yukarı deneme beklentim var..
özetle şöyle bir olasılık yani; 5.32-5.15 de W ve ardından jet hızıyla 6.30
bu olursa sonrası önemli..
bu olası deneme bizi 6.30 üstüne atarsa şeytanın bacağını kırarız..
etiketçinin zoraki baskısı bu yüzden sanırım; manzara çakılmasın diye..
yoksa çıt diye 5.15 i kırması için sebep yoktu..son dökülenleri süpürüyor olabilir çakal..
yani 5.15 etiketi düşüş ve saatlikde olabilecek W için çok bileydi..
sinyaller geliyor ama..:o

TEMİZEL
25-08-2016, 21:34
çakaaaal her adi hareketini izliyorum ve yazıyorum..:he:
yukarı 12 tl senaryo grafiğini 6.30 aşılınca verecektim ama inadına hafta sonu cafcaflı çizer 2 güne bir yapıştırım yeni sayfaya..

TEMİZEL
25-08-2016, 21:41
ama şuna inanıyorum ki Serra boşuna satacağım deyip durmuyor; bu bir oluşumla şekillenmeli sonsuza kadar gizli kalamaz..
ateş olmayan yerden duman çıkmaz; yani şu anda duman var ateş gözükmüyor..
ateşi gizli yakıyolar yani..:he:

dertli_kisi
25-08-2016, 21:57
yarında 5 civarı oyalanırsa 5.32 hareketi 5.11 de yapıldı ve W bitiyor diyebiliriz..
bize 5.32 değil 6.30-6.70 hareketi lazım zaten..
zamanı 3-4 gün kısalttı dikkatli olun..
özetle 5.15-5.32 de olması gereken hareket adice 4.90-5.11 de yapılıyor..
belkide bu aralıktan mallananlar oldu onları almak istiyorlar..
bunun adı GÖREVLİLERCE YAPILAN BASKIDIR..
neyseki W çabuk bitecek akıbetini izleyelim bakalım..
bu w hareketi nerede grafiğini merak ediyorum. bence w sarkmış ve bozulmuş. hafta sonunu bekleyecez artik

TEMİZEL
25-08-2016, 22:11
dün dedim ya saatlikte W yu görürsem hareket olsa şık olur diye..
göstergelere de bakabilirsin şimdi W nun son bacağını yapıyor..
sonra hafta başı akıbeti izleyecez..
hareketi izlemek için hareketi tetikleyecek eşik değer 5.32 aşılmalı..
umutlanmasınlar diye buraya bilerek dokunmadı çakal..

bu w hareketi nerede grafiğini merak ediyorum. bence w sarkmış ve bozulmuş. hafta sonunu bekleyecez artik

TEMİZEL
25-08-2016, 22:17
merak etmeyin hafta sonunda güzel grafiklerim olacak..

TEMİZEL
25-08-2016, 22:36
Tekfen de bekleyenler yıllarca küfür ettilerdi..ama görüyorsunuz ki eski zirveleri geçti..
hemen laf atmayın aynısı olur olmaz demiyorum..
ben şekle bakarım dip ve tepelerde benzerliğe yani..
olur olmazı sahipler bilir..
şu ana kadar çok küfür yiyen kağıt gördüm ama nerdeyse hepsi coşkuyuda yaşattılar..
8 e çıkacaktıysa hemen öncesinde tekfenin 3.50 de ne işi vardı mesela..hattası var 4 tl civarı çift dibide kırmıştı..

http://i.hizliresim.com/byY99V.png (http://hizliresim.com/byY99V)

RebRo
25-08-2016, 22:58
Arkadaş lar birşey sormak istiyorum ; Serra herhalde bi 100 kez hisse satacam dedi , peki bu süreç te sattığı oldu mu hiç ? diğer sorum ise elinde ne kadar lot var ki bu kadar yaygara kopariyor ?

arabeskci
25-08-2016, 23:27
Tekfen karli ve basarili.teknosa ozsermayeyi bitirmis.elma ile armutu kiyasliyosun.

TEMİZEL
25-08-2016, 23:39
elma ya da armut farketmez ikiside borsada ve ikiside operasyon yapabilir..
bundan sonra kar açıklayıp özsermayeyi beslemeyeceğini bilemeyiz ya da bir dev şirkete satılmayacağını..
bunlar bilinmeyenler..
bilinenler grafik..
gelirse 6.30 u izle sen orada özsermaye yok ama..:he:
tabiki bir de şu durum var dedim ya 8 e çıkacak olan özsermayesi güçlü TEKFEN neden yıllarca süründürdü ve 3.5 e geldi..
nedeni bu işte; doldur boşalt..

şu eylülü de görelim bakalım inşallah..

arabeskci
25-08-2016, 23:47
Mynet forumlarina kadar dustu bize tuyo diye caktiklari satis yalanlari.sirketi duzgun yonetsinler yeter.satis yalani duymak istemiyorum artik.serefli olsunlar

dertli_kisi
26-08-2016, 07:03
Mynet forumlarina kadar dustu bize tuyo diye caktiklari satis yalanlari.sirketi duzgun yonetsinler yeter.satis yalani duymak istemiyorum artik.serefli olsunlar
ben de satışın yalan olduğunu dusunuyorum.

TEMİZEL
26-08-2016, 11:40
ben satış söylentilerine göre almamıştım..ama ciddi ciddi eylülde açıklanacak diyenler var..
ona da bel bağlamıyorum ama ortada Serra Hanımın seri satış haberleri var..
yani ortaklardan biri tamamen kopuyor..neden tamamen diyoruz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bu durum söylenti değil..
ayrıca zararın geçici olduğunu ve Kliksadan kaynaklandığını söyleyenler kendileri..
eee zarar ordan kaynaklıysa neden satıyoru sormayalım mı !!!!!!!!!!!!!

ya şeffaf olacaklar ya da satılma söylentileri ayyuka çıkar..
ben her iki durum da olabilir çünkü şeffaflık yok diyorum..

TEMİZEL
26-08-2016, 12:03
neyse satış olur ya da olmazı bazılarının dediği gibi eylülde öğreniriz..
ama haber gelecekse de 6.30-6.70 de gelmeli sanki oraya kadar sürmeli önce..
biz saatlikteki W ya dönelim;

bugün itibariyle W bitmiş olmalı..ayrıca saatlik ya da 30 dk. göstergelerde pozitif uyumsuzluk var..
yani şu haliyle 5tl nin altına onay vermiyor gösterge..
RSİ gibi göstergede TOBO oluşumu da sırıtıyor zaten..
ama etiketçi de ; fiyatı etiketleyen makina bende burası da borsaysa istediğim etiketi basarım diyor..

(sanırım borsada sert çıkış için Fedden faiz haberi bekleniyor halbuki Fedin yalancı olup verileri kafasına göre değiştirdiğini faiz arttıramayacağını 1 yıldır biliyoruz )

TEMİZEL
26-08-2016, 12:40
bahsettiğim W 15 dk.lıkta daha belli oluyor..
gösterge havada asılı kalmasına rağmen 5 tl altında psikolojik baskıyı görüyoruz değil mi !!
bunu kağıtta görevli çakal oyuncular yapar böyle..

http://i.hizliresim.com/RQBl96.png (http://hizliresim.com/RQBl96)

dertli_kisi
26-08-2016, 12:57
bahsettiğim W 15 dk.lıkta daha belli oluyor..
gösterge havada asılı kalmasına rağmen 5 tl altında psikolojik baskıyı görüyoruz değil mi !!
bunu kağıtta görevli çakal oyuncular yapar böyle..

http://i.hizliresim.com/RQBl96.png (http://hizliresim.com/RQBl96)
pozitif uyumsuzluk var evet ama çok kısa vade 15'. burada w hareketinden çok cok 494-510 kanal hareketi aşarsa 525 hareketi olcak gibi bence.ytd.

muhendisos
26-08-2016, 14:24
bende bu satış hikayesinin daha önce herkesin dilinde olduğunu yazmaştım.Bana göre tamamen bilinçli ve amaca yönelik bir fısıltı.Tabi sadece kendi kişisel görüşüm.

TEMİZEL
26-08-2016, 15:08
pozitif uyumsuzluk var evet ama çok kısa vade 15'. burada w hareketinden çok cok 494-510 kanal hareketi aşarsa 525 hareketi olcak gibi bence.ytd.

W hareketi bazen böyle bilinçli olarak güdük yapılıyor..çoğu kağıt gereken tepkiyi yaptı w yu yani..
ama bunda 5 in altında mal toplama mücadelesi var..o yüzden bunun adı W dur..:o
ama etiketçi eşşek gibi çıkacak başka çaresi yok..

uskuplu
26-08-2016, 15:49
W hareketi bazen böyle bilinçli olarak güdük yapılıyor..çoğu kağıt gereken tepkiyi yaptı w yu yani..
ama bunda 5 in altında mal toplama mücadelesi var..o yüzden bunun adı W dur..:o
ama etiketçi eşşek gibi çıkacak başka çaresi yok..
Ustadimmmm etiketci normal bir adami cildirtir ama bizlere vizzzzz vizzzzz gelir

TEMİZEL
26-08-2016, 16:17
bu çakallarla uğraşmaktan her hareketinin ne anlama geldiğini çözdüm bunların..
çakal psikolojisi bunlarınki..
işi gücü psikoloji yönetimi bunların..
5 tl nin altında bilerek duruyor küfür ediyor, satın gidin burdan diyor..
normalda böyle şirketlerde olmaması lazım ama burda var malesef..

Ustadimmmm etiketci normal bir adami cildirtir ama bizlere vizzzzz vizzzzz gelir

arabeskci
26-08-2016, 16:42
gözünü aşağı dikti gene. gözü çıksın şirketi bu hale getirenlerin.

TEMİZEL
26-08-2016, 16:58
etiketçi burayı okuyor sanki ben eşşek dedikçe 1-2 kademe daha aşağı basıyor..
sanki öküz desem çıkacaksın adi mahluk..
eşşeksin işte bindim sırtına böğürsende furacam kırbacı..:oley:
anırtacam seni 12 ye kadar..hahaaaahhaa..
senin görevin eşşek olmak seni bu yüzden tayin ettiler..

TEMİZEL
27-08-2016, 00:27
evet dostum etiketçi denen görevli çakalın işi bitti şimdi biz onu sinir edelim..:he:
haftaya zaten anırtacaz onu..
öyle ya eşşekse ispat etmeli kendini..:kahkah:

Ustadimmmmm bnm 18 ay oldu belki daha fazla moral sifir

şimdi hani dilimizde olan şu W lar varya önceleri ne yapmış şu an benzeri olur mu acaba diye bakalım..
GÜNLÜK ama bu durum..hani diyorduk ya önce saatlik sonra seanslık vs.diye

diğerlerine benzerse bu 6. olacak..
diğerlerinde yaklaşık ortalama 15 günlük nerdeyse seri çıkışlar yakalanmış..

bizde herşey şeffaf olur olmazı onlar biliyor..

bişey daha ekleyeyim; saatlik durumda yapıyı 3-4 gün kısalttı çakal diyordum ya günlükte son güdük tepki ispatı bu durumun..
hatta günlükte sadece gösterge tepmiş fiyat aşağı baskılanmış; çakal psikolojisi yani..

http://i.hizliresim.com/nEmA61.png (http://hizliresim.com/nEmA61)

TEMİZEL
27-08-2016, 00:46
seanslık daha güzel anlatıyor durumu yarın da seanslığı vereyim..
ne kadar çok eşşek sesi o kadar grafik yani..:he:

dertli_kisi
27-08-2016, 11:35
evet dostum etiketçi denen görevli çakalın işi bitti şimdi biz onu sinir edelim..:he:
haftaya zaten anırtacaz onu..
öyle ya eşşekse ispat etmeli kendini..:kahkah:

şimdi hani dilimizde olan şu W lar varya önceleri ne yapmış şu an benzeri olur mu acaba diye bakalım..
GÜNLÜK ama bu durum..hani diyorduk ya önce saatlik sonra seanslık vs.diye

diğerlerine benzerse bu 6. olacak..
diğerlerinde yaklaşık ortalama 15 günlük nerdeyse seri çıkışlar yakalanmış..

bizde herşey şeffaf olur olmazı onlar biliyor..

bişey daha ekleyeyim; saatlik durumda yapıyı 3-4 gün kısalttı çakal diyordum ya günlükte son güdük tepki ispatı bu durumun..
hatta günlükte sadece gösterge tepmiş fiyat aşağı baskılanmış; çakal psikolojisi yani..

http://i.hizliresim.com/nEmA61.png (http://hizliresim.com/nEmA61)

Sn. Temizel grafikte tepki vermesi gerektiği görülüyor ama bu dönüş mu değil mi ? Asil mesele bu bu noktada sadece tepki olur diye bekliyorum.hatta son durumda 510 belki 525 beklerim daha fazla zor gibi.ytd.

dertli_kisi
28-08-2016, 13:34
MOBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ekşi, "TRT bandrol ücretlerinin artırılması, sektörde ciddi daralmalar yaşanmasına sebep oldu. Son birkaç ayda cep telefonu satışları yüzde 20'ye yakın düştü"

TEMİZEL
28-08-2016, 23:29
ben bu yapı ile kısa hareketin en az 5.90 olmasını daha şık bulurum ..
çünkü tabanlar az da olsa yukarıda ve dip sinyali fazlasıyla geldi ve 5.60 görülmüştü;
yanisi şu dalga devam ediyor..
(bence 6.30-6.70 arasına oturursa da trend döndü diyebiliriz..)
ama bizim dememizle olmuyor görevlinin tahtayı kaldırması için onay alması lazım..

Sn. Temizel grafikte tepki vermesi gerektiği görülüyor ama bu dönüş mu değil mi ? Asil mesele bu bu noktada sadece tepki olur diye bekliyorum.hatta son durumda 510 belki 525 beklerim daha fazla zor gibi.ytd.

TEMİZEL
28-08-2016, 23:48
bu tür kağıtlarda yani yıllarca ciddi tepki vermemiş yatırımcısının pestilini çıkarmış kağıtlarda sonsuza kadar düşüş devam etmiyor..ben edeni görmedim..bir yerde düşüş kanalını kırıp ya Allah diyecek..
zaten düşüş kanalını kırdı mı (bana göre 6.30 üstüdür) sineklerin pekmeze üşüştüğü gibi üşüşürler..
ne oluyor lan buna demeden cart curt yarısını hüpletirler..
sonra güzel haberler sonra kar vs.vs..
sonrada tepelerde yeni sahiplerini servis ederler..
blançoymuş karmış zararmış hepsi hikaye olur..
özetle benim borsa anlayışım budur..:he:

TEMİZEL
29-08-2016, 13:12
seanslıkta dibi epeyce zorladılar..
şu anda önceki diplerle benzerlik böyle..
CCİ : W yu bitirdim, düşüş yalan inanmayın ben yukarı doğru yol almaya başladım diyor..:he:
önceki kırmızı daire içindekiler taban oluşumları yeşil daire şu an bulunduğumuz benzerlik noktası..
yani fişekleyecekse benzerlik kuruldu bitti..

http://i.hizliresim.com/dXk8lZ.png (http://hizliresim.com/dXk8lZ)

arabeskci
29-08-2016, 14:06
Bitiremedin su dipleri

TEMİZEL
29-08-2016, 15:04
bana göre 5 tl dibin tabaniydi..etiketci satanlari topluyor simdi..yüzsüzlük ahlaksizlik yapiyor..ben bisey yapamam bu duruma..az daha sabir..
Bitiremedin su dipleri

TEMİZEL
29-08-2016, 16:51
bu gün 5 tl nin altında kapatırsan yüzüne tüküreyim etiketçi..
fişeklemen lazım şimdi..

İSMAİL
31-08-2016, 09:29
Esenyurt Eskule AVM de bulunan şubesi kapanmıştır, dün gördüm bilginize,

fobia
31-08-2016, 10:40
Sindire sindire düşüyor hisse, valla helal olsun şu sabancılara, borsada yüz güldürdükleri hisse o kadar az ki.

Medyadan ve sosyal yaşamdan sabancılar yavaş yavaş siliniyor... Lider tiplemesiyle aileden birinin çıkaramazlarsa Serra ablalarla çok daha geri planlara düşebilirler... Ben fakirleşirler demiyorum yanlış anlaşılmasın, 7 göbek daha zenginliklerine bir şey olmaz; ama ailenin Türkiye gündemine dair çapı giderek küçülüp daralıyor... Aileyi bir arada tutmazlarsa parçalanıp gidecekler bakalım...

Hisseye dair yorum bile yapmıyorum... 7 üstüne atmadığı sürece hiçbir hareketi umurumda değil ve güven vermiyor.

enerjici
31-08-2016, 11:36
tüm iddialarınız için nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz?
siz iddia ettikçe düşüyor ayrıca.
burda yorum yaparken dikkatli olmakta fayda var. ciddi suç teşkil edebilir.

bana göre 5 tl dibin tabaniydi..etiketci satanlari topluyor simdi..yüzsüzlük ahlaksizlik yapiyor..ben bisey yapamam bu duruma..az daha sabir..

TEMİZEL
31-08-2016, 11:38
etiketçi denen çakal tüm baskılara rağmen eşşek gibi çıkacağının üzüntüsünü yaşıyor..
sonsuza kadar düşer bu diyenlere sözüm yok..

TEMİZEL
31-08-2016, 11:43
tüm iddia dediğiniz şey göstergelere göre kağıdın tepki verebilmesidir..
bunu görmemek için kör olmak lazım..
ve ekliyorum baskı var diyorum neye göre diyorum; TEKNİĞE GÖRE..
mesela saatlik ya da seanslık al vermişse demiyelim mi !!!!
ve yine ekliyorum gösterge ya da teknik bir yere kadar asıl kağıdı kaldıracak olanlar sahiplerdir diye..

tüm iddialarınız için nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz?
siz iddia ettikçe düşüyor ayrıca.
burda yorum yaparken dikkatli olmakta fayda var. ciddi suç teşkil edebilir.

TEMİZEL
31-08-2016, 11:50
RSİ 30 un altındaki yapılara dikkat edilmeli..
meli malı yatırım tavsiyesi olmayıp dikkat çekme mahiyetindedir..:he:
sanıyormusunuz ki sadece dışardan izleyiciler okuyor burayı..12-14 den mallananlarda okuyor !!
eminim ki bizim eşşek etiketçi de okuyor..

http://i.hizliresim.com/kEB9gW.png (http://hizliresim.com/kEB9gW)

yatırım tavsiyesi değildir duyrulur..

TEMİZEL
31-08-2016, 11:52
ben yazdıkça kağıdın düşüyor olması çok ilginç bu arada..:he:
gerçi ben diptir diye 6 tl civarından almıştım..halbuki 12-14 den bu yana düşüyor kağıt..
ama darbe girişimi olayı olmasaydı çok farklı olabilirdi herşey..o da bana denk geldi..

TEMİZEL
31-08-2016, 12:06
dediğim gibi teknik hariç kar~zarar~blanço~satılma söylentileri~mağaza kapatma~hiçbiri beni ilgilendirmez..
inanmam da..
ben tekniğe göre aldım tekniğe göre bekler satarım..
gerisine aklım ermez..

arabeskci
31-08-2016, 12:21
Once 5 lere inanmadik simdi 5 olur mu diye umutla bekliyoruz.boyle yonetilirse 1 lira da olur.sinirsiz zarar ediyor kipa gibi.sermaye takviyesi yapsa onu da yer bitirir.perakendede buyumek cok buyuk yanlis bu ulkede.kredi batağındaki insanlara ne satacan.5-10 magaza yeter.

TEMİZEL
31-08-2016, 12:36
benim kağıdı 6 tl den alma sebeplerinden biri de macd idi..
o zamanlar aylıkda tabandan al verdi-ya da verecekti sınırdı yani..
grafikte işaretledim..
ben ordan en az 9.50 ye hareket beklerken kağıt 5 tl ye geriledi..
haaa şimdi tekrardan alttan toplama mücadelesini görüyoruz..
yani çıkış V olmadı W olabilir mi diyoruz..
hani bazı arkadaşlar diyor ya bu olası hareket tepki mi kalır yoksa uzun vade W dip olarak çalışır mı diye..
bilmiyoruz sadece izliyoruz..
beklenti şu olmalı ki yukarı hareket devam etsin;
olası yukarı hareketin saatlik-seanslık-günlük-haftalık ve nihayet aylığa devretmesi..
ama W çalışacaksa bana göre diyorum kesinlik yok yani 5.90-6 tl ye kadar sert almalı; çünkü uzun vade dip için 6 tl altı tuzak olmalı..
dikkat çekmek istediğim durum budur duyrulur !!

http://i.hizliresim.com/mE6MVY.png (http://hizliresim.com/mE6MVY)

arabeskci
31-08-2016, 13:50
Disney in katkisi ne derece olucak acaba

hurkanyilmaz
31-08-2016, 16:36
MACD'nin aylıkta AL vermesi hisseye ilgiyi artırırdı. ama kaşımızda SA'lar var. Spek hem AKGRT hemde TKNSAda bilerek istiyerek MACDyi ALa yaklaştırdı ve herkese sattı.. stop kullanmayan benim gibi ky'lerde battı. Bir diğeri daha öncede yazdım bu BDDk başkanına güven olmaz. taksik sınırlaması için kaldıracağız dediler, ama 3 hafta oldu ses seda yok.
şirket kara geçmediği sürece teknik analizin anlamı yok bence.. sadece trade yapacaksanız belki işe yarar.
SABANCILAR bu yıl KORDSA, AKBNK ve CRFSA da operasyon yaptılar. diğer şirketler hep düştü.. geçen yılda BRISAda ve çimentolarda yapmışlardı.
Artık seneye...bu arad fiyat nerelere gelir SPEK bilir..

hurkanyilmaz
31-08-2016, 16:42
ayrıca KLIKSA olayı...5 milyona şirket kurdular. sonra şirketi 50milyon sermayeyi artıdılar. Amazon gibi olacak dedi meşhur CEO Haluk...sonra satacaz dediler, bir hafta sonra satmayacaz dedip, batmış şirketin sermayesine 75milyon daha koydular. sonra oda yetmedi TKNSA çatısı altına aldılar. böylece elde olan 350milyon nakit para özsermaye gitti. sonra heryere her ile şube açacağız deyip açtılar. sonuç ortada.. bilerek istiyerek şirketi zarara soktular...

hurkanyilmaz
31-08-2016, 16:43
olanda bizim gibi uzun süre yatırım yapan SABANCI deyip sağlam deyip yatırım yapan biz küçük yatırımcılara oldu..

hurkanyilmaz
31-08-2016, 16:46
Serra hanımda batışın katmeri oldu....ayrıca bu fiyatlardan neden satmıyor. sonuçta dedesinden kendisine havada kalan para...1 liraya satsa bile zarar etmez..

hurkanyilmaz
31-08-2016, 17:13
bu günde (-) kapatırsa kendisine ait olan üst üste düşme rekorunu kırmış olan. 12seans üst üste düşüyor hisse, ve neden????

hurkanyilmaz
31-08-2016, 17:37
tebrik ederim seni spekkk...dilerim en yakın zamanda geberirsin ..

arabeskci
31-08-2016, 17:42
Allah olmuslerine kavustursun bunlari.

hurkanyilmaz
31-08-2016, 17:48
dün ve bugün şirketi bu büyük düşüş nedeniyle tebrik etmek için arıyorum ama yatırımcı ilişkilerinde telefonları açan yok...battı gerçekten herhalde..

productivity
31-08-2016, 18:36
Resmen batağa saplandık, çektikçe çekiyor dibe şerefsizler!

dertli_kisi
31-08-2016, 20:02
Evet moraller bitik. Tknsa en kotu zamanlarını yaşıyor. En kotu 3 aylık bilancolar gelecek sonra toparlanma başlayacak deniyor. Yatırımcı ilişkileri diyor bunu ve teknikte yeter artik diyor. Ama spek şöhretinin hakkini veriyor. İsini yapıyor. Ytd. Kabinede de değişiklik yapmışlar Efkan ala gitmiş soylu gelmiş. Bakalım borsa ne diyecek bu konuda.

TEMİZEL
31-08-2016, 20:34
eylül de geldi çattı bakalım..
bu ay satış söylentilerini test edecez ..
teknikte yapılan baskıyı söylemeye gerek yok artık..

devrikiki
01-09-2016, 09:41
Endeks birgün 120000 lere gelirse Tknsa da zararımız çıkar belki.

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

dertli_kisi
01-09-2016, 10:10
Bari 478 gapi doldursa

TEMİZEL
01-09-2016, 10:55
seanslık son durum; çıkmakta inatlaşıp, baskı ısrarla devam ediyor..
RSİ 5 tl civarındaki seviyelerinde gezerken fiyat 4.82 olarak baskılanıyor..
18 kademe seanslıkta baskı var..

http://i.hizliresim.com/NkEVoX.png (http://hizliresim.com/NkEVoX)
yatırım tavsiyesi değildir.

riverand
01-09-2016, 12:48
Kahpe evladları 3.5 lara götürecekmiş !!!

UK1
01-09-2016, 12:53
sacma sapan konusma riverand.

riverand
01-09-2016, 13:00
Neyi saçma yazda bilelim! 4 lü rakamlarda insana saçma geliyordu sonuç???!!! Yazılana atıfta bulundum bir sitedeki

dertli_kisi
01-09-2016, 14:09
Kahpe evladları 3.5 lara götürecekmiş !!!
Bende 3.5 götürecek olanin (ailesine birşey demeyeyim ama) kendisine kahbe derim.
Ha olur mu olabilir. Burası borsa ama ben beklemem. Beklentim buralardan dönmesi. Ytd.

arabeskci
01-09-2016, 14:55
Sakip aga allah tan gormedi bu itleri. Sasa teknosa carfa her yerde bir dolap cevirdiler.ne yapmaya calisiyorsunuz ulan.kime hortumluyosunuz sirketleri.

mcs64
01-09-2016, 15:09
http://i.hizliresim.com/G3zvVb.png
olabilir mi acaba?

dertli_kisi
01-09-2016, 15:12
http://i.hizliresim.com/G3zvVb.png
olabilir mi acaba?
İzninizle bu grafiği bazı ustalara yorumlanabilir miyiz

mcs64
01-09-2016, 15:16
http://www.yukleresim.com/images/2016/09/01/Jli.png (http://www.yukleresim.com/image/Jli)

mcs64
01-09-2016, 15:18
İzninizle bu grafiği bazı ustalara yorumlanabilir miyiz

tabii ki neden olmasın belki bizim bakıpta göremediğimiz bişey vardır.benim yukardaki iki grafiğe göre düşüncem ; bugünkü görülen en düşük seviye (4,77-C Noktası) kırılmazsa yaklaşık olarak 5,80 veya 7,00 TL civarı hedef olabilir.

mcs64
01-09-2016, 15:41
http://www.yukleresim.com/images/2016/09/01/Jle.png

eğer yanlış saymadıysam (bugünde eksi kapatırsa) eksi kapanan 12. gün olacak ve böyle birşey hiç olmamış!!!

arabeskci
01-09-2016, 16:08
Bu nane denen herifin gittigi her sirket cok kotu bir hale geldi kisa surede.once tekno sonra carfur sira pegasustadir eminim.once bir fon istilasiyla hisse fiyati ucuruluyor. sonra mal kucuk yatirimcinin kucağına

hurkanyilmaz
01-09-2016, 16:14
yatırımcı ilişkilerini arıyorum açan yok telefonu. siz de arayın arkadaşlar Erman Bey 3229 dahilisi imiş..bir halt çıkmayacak ama hala aptalca umut diyoruz..

dertli_kisi
01-09-2016, 16:20
0 216 468 3636 sonra 2 ama acan yok

hurkanyilmaz
01-09-2016, 16:47
açmıyorlar, geçen haftadan beri arıyorum açmıyorlar, öperatöre bağlanıyorum ordan bağlıyorlar yatırımcı ilişkilerine gene açmıyorlar...

arabeskci
01-09-2016, 16:59
Hirsizlarin hep saklanacagi bir yer vardir

hurkanyilmaz
01-09-2016, 17:42
https://www.yf.com.tr/media/report/strateji-raporu-eylul-2016-29-08-2016-13-55
Yatırım Finansman yada herif dedikleri kurum portföye eklemiş...
son 3 haftanın satanlarını paylaşırmısınız??

UK1
01-09-2016, 18:07
1 Nisan 2016 tarihinde eklemislerdi portfoye. yeni degil.

https://www.yf.com.tr/media/report/strateji-raporu-eylul-2016-29-08-2016-13-55
Yatırım Finansman yada herif dedikleri kurum portföye eklemiş...
son 3 haftanın satanlarını paylaşırmısınız??

UK1
01-09-2016, 18:19
yarin TDI verisi 160bin gibi birsey gelirse endeks olumlu tepki verir. teknosa ozelinden bakacak olursak bu saatten sonra endeksi dinlemez. dusup dusebilecegi nokta en fazla 4.68 double bottom yapip geri doner yukari. artik trend yukari arkadaslar. arkaniza yaslanin ve emniyet kemerlerinizi baglayin. bayramdan sonra bu yazdigim iletiyi alintilayip karsilastirma yapariz.

ytd

dertli_kisi
01-09-2016, 18:35
yarin TDI verisi 160bin gibi birsey gelirse endeks olumlu tepki verir. teknosa ozelinden bakacak olursak bu saatten sonra endeksi dinlemez. dusup dusebilecegi nokta en fazla 4.68 double bottom yapip geri doner yukari. artik trend yukari arkadaslar. arkaniza yaslanin ve emniyet kemerlerinizi baglayin. bayramdan sonra bu yazdigim iletiyi alintilayip karsilastirma yapariz.

ytd

ayni hisleri tasiyoruz. ama cok korkutuyor spek efendi.ytd.

arabeskci
01-09-2016, 19:16
Teknik mi.... Ozsermayeyi yediler. Teknik hareket burda 10 kademenin derdinde olanlara yarar.10-12 den alan naapsin.8 den alan ben.. Hatta 6 ve 7 ler siyiramaz teknikle

TEMİZEL
01-09-2016, 21:11
Sn.UK1 bayramdan sonra kulağımız güzel şeyler duyar inşallah..
ama ben Sabancı gibi bir kağıtta bu tür spekler olmaz zannederdim; mal toplamanın bin türlü yolu vardı..bu kadar apaçık baskıya gerek yoktu..
yakışmadı Sabancıya..
bu tür spekler ya gözaltıpazarında olur ya da bu işlerden sabıkalı şirketlerde olurdu..
şimdi 6 liradan aldığım malı speğe verirmiyim..
tabiki hayır..
neyse haftalar çabuk geçiyor en dipteki gap da doldu 5 tl den bu yana PU devam ediyor..
ama artık çıkış olursa 1-2 kademe değil löp löp diye çıkış beklerim..

ytd

TEMİZEL
01-09-2016, 21:23
misal diyelim patronlar mal toplamak istiyor..
çek 6.30 a sonra direnç de salla ordan..sonra bir daha tırman sonra geri çekil..
yeteri kadar adam korktuğunda aniden haber patlat bas 7.50 ye sonra aynısını tekrar yap..
sonra say ne kadar hasılat birikti..
taaki 9.50 ye ve 12 tl ye kadar al al ver, ver ver al..:he:

TEMİZEL
01-09-2016, 21:30
etiketçiyle inadımız devam ediyor..
kim pesedecek bakalım..
Rsi 30 un altında bitmesi gereken taban çalışması sakız gibi sündükçe sündü mübarek..
etiketçi denen sabıkalı ne poh yiyeceğini şaşırdı..

http://i.hizliresim.com/B82rrg.png (http://hizliresim.com/B82rrg)

TEMİZEL
01-09-2016, 21:41
bu tür grafiği batık ya da gözaltına yeni düşmüş kağıtlarda gördüm..
aması var;
olası TOBO için 9.50 yi SOL OMUZ olarak işaretledim ben..
olası TOBO formasyonu için BAŞ lazım bize onu arıyoruz belkide..:he:

TEMİZEL
01-09-2016, 21:48
olası TOBO çalışması demek; benim olmasını istediğim görüntü demektir..
olacak kaçacak uçacak demek değildir..
hayalidir yanii..
etiketçiye inat özetle şöyle bir şey hayal ettim;
http://i.hizliresim.com/0yDBjB.png (http://hizliresim.com/0yDBjB)

dertli_kisi
01-09-2016, 22:50
hayalidir yanii..

harbi hayal olmus. bunun vadesinde kac arkadas kaliriz burada kimbilir.

uskuplu
01-09-2016, 23:28
hayalidir yanii..
Yılbasınaaaa kadar olur benceeee

TEMİZEL
01-09-2016, 23:41
düşerken vadeye mi baktık ki çıkarken bakalım..:he:
ama güzel haber gelirse 9.50 ye kadar neden okus pokus demesin..
TOBO yu genelde olduktan sonra aha işte TOBO var derler..zaten TOBO oluşana kadar da yolun yarısı alınmış oluyor çünkü TOBO hedefi; omuz çizgisi ile baş kadardır..yani yaklaşık 2 tane baş omuz kadardır..

biz burda sıfır noktasından TOBO hayal ediyoruz..
0 KM yani açılmamış muşambası üstünde..:he:
Atamız ne demiş hayal edemeyenler yok olmaya mahkumdur..:o

UK1
01-09-2016, 23:43
aha suraya yazıyorum. biz 6.xx lerden aldik. bizim gibi maliyetlenenler hepsi 7.50 - 8.00 araliginda cikar gider :) burada 6.xx maliyetli 2-3 kisi ve yukaridan maliyetli arkadaslar kalir keyfimize bakariz. ben acikcasi 9.xx de cikarim kagittan.

UK1
01-09-2016, 23:46
temizel ustad sen spege esek muamelesi yapiyordun ben suskundum ama artik ben de katılabilirim kervana. cunku gerçekten kaçacak yeri kalmadi. burasi sondu. hadi bakalim el birliğiyle anirtalim artik spegi. esek inatci hayvandir ama vurursun poposuna sopayi anira anira gider yine de. ki sopayi vurmamiza da gerek kalmadi. esek kendiliğinden gidecek bu sefer depar ata ata

TEMİZEL
01-09-2016, 23:53
dostum ben şu ana kadar gördüm ki şirket batık değilse gözaltına düşmemişse benzer yapılar uzun vade operasyon için sahiplere fırsatlar sunar..
kaldıki gözaltındaki kağıtlar dahi arada bir operasyon yapar 3-5 ay tepede malı servis eder tekarar aşağı süzülür..
ben bunları belki 5-10 kez yaşadım..
o yüzden rahatım..
etiketçiye gelince zaten anırıyor baksana..
fiyat 5 tl de olmalıyken 4.74 e kadar çekti aklı sıra sattıracak..
bu düşüncede olmayan adam buraya kadar hisseyi sürüklemezdi..
derdi var adamın..

temizel ustad sen spege esek muamelesi yapiyordun ben suskundum ama artik ben de katılabilirim kervana. cunku gerçekten kaçacak yeri kalmadi. burasi sondu. hadi bakalim el birliğiyle anirtalim artik spegi. esek inatci hayvandir ama vurursun poposuna sopayi anira anira gider yine de. ki sopayi vurmamiza da gerek kalmadi. esek kendiliğinden gidecek bu sefer depar ata ata

TEMİZEL
02-09-2016, 00:15
bazı arkaşlar ısrarla kötümser..genelde bu durumlar hisse tabanda daha da şiddetlenir..
tecrübeyle sabittir..

UK1
02-09-2016, 11:32
helal olsun spek. sen su katilmamis bir esseksin cidden. nakis gibi isliyorsun valla grafigi. hadi getir 4.66 - 4.68 e de sen de rahatla biz de rahatlayalim. hayirdir yoksa fiseklemek icin enter tusuna basmana daha 1-2 hafta mi var da yavastan aliyorsun isleri? ama sunu unuttun bu saatten sonra kim kagittan cikar? hickimse cikmaz/ herkes burada. o yuzden anirtacagiz seni :) son provalarini yap

arabeskci
02-09-2016, 12:15
bazı arkaşlar ısrarla kötümser..genelde bu durumlar hisse tabanda daha da şiddetlenir..
tecrübeyle sabittir..

İyimser mi olacaktik.aman ne buyuk tespit:)

TEMİZEL
02-09-2016, 12:23
İyimser mi olacaktik.aman ne buyuk tespit:)

ben iyimserim ve kağıdın uzun vade düşüş trendinde dahi 6.30 altının tuzak olduğunu düşünüyorum..
nedeni de macd benzeri göstergeler aylıkda orada al verdilerdi..
genelde aylık al verdiğinde %90 kağıtlar az-çok hareket çekerdi..
küçük ve orta büyüklükteki oyuncular kağıda benim gibi orada daldığını düşünüyorum..
etiketçinin derdi orada mallananların hissesini alabilmek ya da şansını denemek; ama kendine verilen zaman da daraldı hisse toplayamadı sanki..
bu kadar baskının başka açıklamasını bulamadım..

özetle bu speği görevinden alsınlar patronları.. bu adam bu işi yapamadı becereksiz..

UK1
02-09-2016, 17:53
kekleme bizi spek :) tmm donus yapacaksin double bottomdan dedik ama henuz degil :) once 4.66 - 4.85 bandinda oyalan bakalim 10-15 gun. bayramdan once ya da sonra basarsin enter tusuna elbet. semerini hazirladik. rotayi da belirledik. iyi haftasonlari spekcim :)

uskuplu
02-09-2016, 19:51
Adııııı etıketcııııı kotu kapattın ....yakıstıramadım sana essek gıbııı

TEMİZEL
05-09-2016, 10:11
emeğinize sağlık..
ben de 6.30-6.70 u bekleyecem..orası yukarı uzun vade için geçiş kapısı..
kapı aralanırsa hava basıncı gibi hızla yukarı çekim bekliyorum şahsen..

http://www.yukleresim.com/images/2016/09/01/Jli.png (http://www.yukleresim.com/image/Jli)

tabii ki neden olmasın belki bizim bakıpta göremediğimiz bişey vardır.benim yukardaki iki grafiğe göre düşüncem ; bugünkü görülen en düşük seviye (4,77-C Noktası) kırılmazsa yaklaşık olarak 5,80 veya 7,00 TL civarı hedef olabilir.

TEMİZEL
05-09-2016, 10:19
bu resimdeki olası TOBO için 9.50 civarı ilk ciddi hedef olmalı ki ORTA-UZUN VADE TOBO şekillenmeye başlasın..
ilk 9.50 sol omuzu işaretledim..
4.70 ler baş ve
son omuz 9.50 olursa yani..

hayalidir yanii..

TEMİZEL
05-09-2016, 10:35
seanslıkta numara yapıyor dip de dahi 5 tl nin altı olmamalı demiştik..hala inatlaşıyor..
seanslık macd yeni al demiş..
farkındaysanız ne kadar baskılasa da önceki dalgalara göre bu sefer dip öncekinin üstünde kaldı..

http://i.hizliresim.com/PQnqWb.png (http://hizliresim.com/PQnqWb)

TEMİZEL
05-09-2016, 10:40
yakında günlük macd da al derse ekleriz..