PDA

View Full Version : TKNSA - Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş.

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

dertli_kisi
05-09-2016, 11:23
tknsa dillenmeye basladi. twitterda teknigi dillenmis. bir de temelini duzeltse.

dertli_kisi
05-09-2016, 18:03
sat lan sat diyom siz anladiniz.

fobia
05-09-2016, 18:31
Ya gençler bir izin verin de şu kadıncağız satsın hisseleri, yazıktır haftalardır yalvarıyor satacam da satacam diye, bir de satsa da görsek :)

TEMİZEL
05-09-2016, 20:54
Serra şurdan satacam demiyor ki..sattım da demiyor..
zaman belirsiz yani..bence 9.50 den aşşağı mal satmazlar..
benim TOBO gerçekleşirse yani 9.50-14 tl arası satması herkesin faydasına..:cool:

fobia
05-09-2016, 21:47
Zamanında vestel yapıyordu bunu satacam satacam diyip hisseyi tutuyordu sonra satmadı tabi ki... Ama satacam olayı resmen el freni, du bakalım daha ne kadar tutacaklar hisseyi... Dediğin rakamlar için öncelikle 7 üzerine atıp oralarda takılması gerek, ama uzun vadede haklısın bence de.

UK1
06-09-2016, 15:25
kekleme bizi spek :) tmm donus yapacaksin double bottomdan dedik ama henuz degil :) once 4.66 - 4.85 bandinda oyalan bakalim 10-15 gun. bayramdan once ya da sonra basarsin enter tusuna elbet. semerini hazirladik. rotayi da belirledik. iyi haftasonlari spekcim :)

Dusur spek baskila kagidi :) Cuma gunu de dusur hatta. "9 gunluk bayram tatilinde risk almak istemeyenler hisseden cikti" konulu oyunu oyna sen de :)

Bu cuma kapanistan sonra ya da haftaya cuma kapanistan sonra gorusuruz :)

PS. Baban da essek miydi senin sayin spek?

hurkanyilmaz
06-09-2016, 16:28
SAHOL hariç tüm SA kağıtları eksi....

hurkanyilmaz
06-09-2016, 16:51
"Nurettin Canikli, kredi kartlarıyla yapılan alışverişlerde taksit sayılarına ilişkin olarak da değerlendirmelerinin devam ettiğini söyledi. Canikli, "Özellikle ithalat oranı yüksek ürünlerle ilgili bir genişletme yapmayı düşünmüyoruz, taksit sayısının artırılmasını düşünmüyoruz. Diğer alanların tümünde ciddi anlamda genişletici bir yaklaşım içindeyiz, bir kanaatimiz var." dedi.
yok ya iflah olmaz artık bu sektör..

TEMİZEL
06-09-2016, 18:01
yemişim taksitini..2 taksitle ayağa kalkacak olan sektör zaten bitiktir..
hala benim anlamadığım 2 liraya malolan mal 4 liraya satılırsa nasıl 2 tl zarar ediliyor..
bu para kasaya giriyorsa 2 tl kar olmalı halbuki..
düşünüyom düşünüyom çıkamıyom işin içinden..:he:

TEMİZEL
06-09-2016, 18:04
temsil misal;
bir telefona baktım yine en pahalı bimeks sonra vatan sonra teknosayı gördüm..
elemanlarına bakıyorum..2 buçuk eleman çalışıyor çoğunda..
kira deniyorsa herkesin tükkanı kira..
yani zarara inanasım gelmiyor ne yalan söyleyim..
cayır cayır para gideri yok..
2 liraya mal olan 4 liraya satılıyor hepici bu..:he:
zarar deyince gülesim geliyor..

ZICO
06-09-2016, 19:18
http://666kb.com/i/dc684j05bf12oqpdo.jpg

spartacus78
06-09-2016, 20:31
Avm lere eşşek yukuyle kira odenirse bide ciro dan kar verilirse 2 liralik mali 4 liraya satinca kar edemez tabi.tek kazanan avm ler.bukadar yuksek kiralari kabul etmesinler.teknomarket lerin hepsi anlasip avm lerden cikiyoruz deseler ne guzel olur

TEMİZEL
06-09-2016, 20:38
misal bizim burda çarşı merkezinde iken pek giren çıkan olmuyordu ama kirası da düşüktür tabiki..
adamlar çarşı merkezini kapattı avm ye taşıdı tükkanı..ama hareketlilik oldu..
yanisi bunlar hesabını araştırmasını o bölgedeki verileri anketi vs. yapmadan bu işe girmezler..
o yüzden diyorum bunlar Sabancı başka küçük firmalarla kıyaslamayın..
bunlardaki yapı üstdüzey profosyonel kişilerin kurduğu yapı çapulcu değil..
madem kirası çok kapatsın avm dekini tekrar çarşı merkezine açsın değil mi ? sorun kirada değil bence sektör sorunlu..
o yüzden Sabancı burdan elini çekmeli inşallah..:he:

Avm lere eşşek yukuyle kira odenirse bide ciro dan kar verilirse 2 liralik mali 4 liraya satinca kar edemez tabi.tek kazanan avm ler.bukadar yuksek kiralari kabul etmesinler.teknomarket lerin hepsi anlasip avm lerden cikiyoruz deseler ne guzel olur

arabeskci
06-09-2016, 20:45
2 ye alinip 4 e satilmaz.her konuda hayal aleminde temizel kardesimiz.ben de yaptim o isi.index ten mal da aldim.kendi kendini tuketen bir sektor.tam bir mallik 300 magaza fln.her ilde 1 tane teshir olacak internetten satican.

TEMİZEL
06-09-2016, 20:54
valla ben 2 den fazla aldıklarını sanmıyorum..ha birde işi öğrenmiş bazıları..
teknosa için demiyorum;
mesela ne alırsam mutlaka 1-2 ay içinde servise girer önce sonra çek verirler yerine..
yani sektör de sorunlu cihazlarda sorunlu sanki..:he:
bunlar işin esprisi de eylül ayı geldi çattı..
şu söylentiler ne olecek acep..

TEMİZEL
06-09-2016, 21:00
aklıma geldi hani teknosa da yapıyor..teşhir ürünlerinde ciddi indirimler var..
peki bu teşhir ürünü maliyetinin altın da mı satıyorlar sizce..

TEMİZEL
06-09-2016, 21:09
biz elimizdeki verilere bakalım..maliyet fiyatını biliyor muyuz?
tabiki bilmiyoruz..
o zaman tekniğe bakalım..
kısa vade grafikte 5.10 hedefli mini TOBO oluşumu var sanki..
olur olmazı etiketçi bilir..

arabeskci
06-09-2016, 21:18
Perakende zor.herkes ev borcu oduyo 3 kurus maasiyla.ipotekli gelecegimiz bankalara.supermarketlerde bim haric batik.donmuyo bu isler magazacilikla artik.20 sene once bilgisayar daha pahaliydi... Dedikodulara inanmiyorum.boyle sirketi satin alan ahmaktir.bu sektorde magaza buyutmek isbilmezliktir.alanin elinde patlar

fobia
06-09-2016, 22:51
Kardeşim hisse üzerinden iyice gömdünüz koca firmayı, perakende işi zor falan değil, abartmayın bu kadar, alırsın satarsın ana mantık bu. İnternet üzerinden satışı bu firma da yapıyor zaten, pasta payının kaymasının bir önemi yok, halen türk insanının gözündeki en büyük teknoloji parakende devi teknosa. İnsanlar halen eleltronik bir ürün alacaksa 3-5 tl fazla olsa da teknosa'dan alırım diyor, yılların getirmiş olduğu bir tecrübe ve güven var. Sektör olarak sıkıntılı günler geçiriyorlar orası kesin, bimeks de aynı durumda; ama büyümek bu firmaların genetiğinde var, büyümek zorundalar, ne olursa olsun büyümeyi bir kenara koyarlarsa eriyip giderler. Yok mağazaları kapatacak, yok sahibi hisse satacak, yok taksit olayı iptal edildi onlarca olumsuz haber var hisse üzerinde, doğal olarak baskılanıyor, ama öldü bitti demek komik. Adam 10 milyonluk un satıyor yıl boyunca, hissesi borsada dimdik duruyor, teknosa mı batacak, komik olmayın ltfn. Grafik mevzusuna gelince, grafikler, tobolar sen istesen de istemesen de oluşur zaten, sırf grafiğe göre şurdan dönecek buraya gelecek falan demek can yakar, ki her zaman yakmıştır. Sektörel sıkıntılar atlatılınca çok seri yükseliş gelecektir, aynısı bimeks için de geçerli, ama ne zaman olur kimse bilemez. Öyle bir noktaya geldi ki hisse, alan satmıyor, satan almıyor... Sıkışmışlık hat safhada, bana göre yukarı veya aşşağı bir kırılma yaşanmazsa, 4,60-5,60 salınımı aylar hatta yıllarca sürebilir. Neyse bunların hepsi yorum Ytd. Şirket bitti battı öldü gitti diyenlere kulak asmayın, teknosa satılacak olsa onlarca taliplisi çıkar, sabancı da bu tavuğu hayatta satmaz, firmanın adı bile daha çok yıllar firmayı sürükler...

ZICO
07-09-2016, 00:12
Sayın fobia
bu şirketi sadece satış haberi kurtarır
birde kredi kartı taksit haberi serbest kalırsa bır canlılık olur

dertli_kisi
07-09-2016, 11:17
gap doldu hadi yukari bas kir 490i ytd

zaferhakan
07-09-2016, 12:30
4.85 maliyetle aranızdayım bakalım neler olacak

UK1
08-09-2016, 00:40
4.85 maliyetle aranızdayım bakalım neler olacak

en iyisini yaptın birader. en cok sen kazanacaksin doğru yerden cikarsan

zaferhakan
08-09-2016, 09:44
en iyisini yaptın birader. en cok sen kazanacaksin doğru yerden cikarsan

inşallah herkes kazır hocam :) 5.36 ya kadar tutacağım üstünü istemiyorum yüzde 10 cuyum ben . 4.67 stoploss sewiyem .. bakalım hayırlısı

TEMİZEL
08-09-2016, 10:49
TOBO tamam hatta uzattı 2 gündür; 5.10 denemesi için 4.84 üstünde atmalı artık..

TEMİZEL
08-09-2016, 11:00
bu kağıdı satarsam çimento dan başka kağıt almayacam..
çimento demek inşaat demek..
inşaat demek ülkenin gelirinin %99 u demek..
bizim gibi ülkede 100 yıl daha başka sektör iş yapmaz..
gerçekci olmak lazım..
demir-çimento..
köyler kasabalar bitti..köyde şalvarı çeken şehirde 2 tane ev alıyor..:he:

TEMİZEL
08-09-2016, 11:06
adam 2 liralık mala 4 tl etiket basıyor yine de doymuyor..
inşaat olsa 2 ye mal olanı 10 liraya satarsın..

zaferhakan
08-09-2016, 11:27
bu kağıdı satarsam çimento dan başka kağıt almayacam..
çimento demek inşaat demek..
inşaat demek ülkenin gelirinin %99 u demek..
bizim gibi ülkede 100 yıl daha başka sektör iş yapmaz..
gerçekci olmak lazım..
demir-çimento..
köyler kasabalar bitti..köyde şalvarı çeken şehirde 2 tane ev alıyor..:he:

usta sorması ayıp senin maaliyetin kaç bu hağıtta ? çok hırslı konuşuyorsun yahu

UK1
08-09-2016, 11:35
inşallah herkes kazır hocam :) 5.36 ya kadar tutacağım üstünü istemiyorum yüzde 10 cuyum ben . 4.67 stoploss sewiyem .. bakalım hayırlısı

%20 den once cikamazsin :)

arabeskci
08-09-2016, 13:03
Girmek var cikmak yok.lanetlidir

zaferhakan
08-09-2016, 13:42
%20 den once cikamazsin :)

%20 den önce çıkamazsın dan kastınız aşağı yüzde 20 mi yukarı yüzde 20 mi

UK1
08-09-2016, 13:49
%20 den önce çıkamazsın dan kastınız aşağı yüzde 20 mi yukarı yüzde 20 mi

bro ayip ediyorsun simdi ha. burada olumlu yazan kac kisi kaldik :) tabi ki yukari %20

TEMİZEL
08-09-2016, 15:36
5.10 a depikliyor sanki..o zaman günlük de al vermeli..
meli malı kesinlik belirtmez !!
5.10 üstüne atarsa da 5.94 gapı önemli olmalı..
meli malı yine kesinlik belirtmez !!

TOBO tamam hatta uzattı 2 gündür; 5.10 denemesi için 4.84 üstünde atmalı artık..

UK1
08-09-2016, 15:43
Ustad geliyor galiba bu sefer. Ben yarin bekliyordum 5.10 u

TEMİZEL
08-09-2016, 15:46
çabuk fişeklemeli..fazla bişey değil ama günlük apaçık al verecek ya o yüzden önemli..
saatlik-seanslık-günlük-haftalık-aylık..
sıra günlüğe geldi yani..

Ustad geliyor galiba bu sefer. Ben yarin bekliyordum 5.10 u

zaferhakan
08-09-2016, 20:37
eğer dünya borsalarında satış dalgası gelmezse bizim borsa bozulmazsa bu kağıt şu an için çok ucuz bence hak ettiği değeri illa bulacaktır ama 1 ayda ama 3 ayda ama 5 ayda .. kagıt herzaman olması gereken fiyata gelir diyorum başkada bişey demiyorum :)

uskuplu
08-09-2016, 20:56
eğer dünya borsalarında satış dalgası gelmezse bizim borsa bozulmazsa bu kağıt şu an için çok ucuz bence hak ettiği değeri illa bulacaktır ama 1 ayda ama 3 ayda ama 5 ayda .. kagıt herzaman olması gereken fiyata gelir diyorum başkada bişey demiyorum :)

Ustadm hak ettigi fiyat nekadar dir...

zaferhakan
08-09-2016, 22:17
Ustadm hak ettigi fiyat nekadar dir...

şimdi hakketiğini düşündüğüm fiyatı yazmayayım suç kapsamına girmesinde kimseyi etkilememk gibi de olmasın .. ama grefiğe açıp baktığım zaman şu an bu kagıt ölü .. ama geberik değil o ayrı ... temel analizi başka şeyler söylüyor olabilir yok zarar ediyor yok mağaza kapatıyor dersin almazsın ama ben belli bi yere kadar tutmak için bu sevıyelereden girerim mala .. tercih meselesi yani

zaferhakan
08-09-2016, 22:21
ama şu görüşümü çok net belirteyim ki kısa vade orta vade kimse 7 lira 8 lira beklemesin bu çok açık maalesef

uskuplu
08-09-2016, 22:52
ama şu görüşümü çok net belirteyim ki kısa vade orta vade kimse 7 lira 8 lira beklemesin bu çok açık maalesef
Ustadim benim isim cok zorrr o zaman 9.15 maliyetle 18 aydan beri bekleme agaci olduk

zaferhakan
09-09-2016, 10:45
bende senin gibiyim sen bu kağıtta yakalanmışın ben mondi tire kutsan da yakalandım düzeltme hareketi sanıp girdim mala şimdi 1.5 seneden ber. % 40 zararla bekliyorum aldığım yere gelsin diye .. bu piyasalarda bunlar herkese bi çakar zaten kaçarı yoktur teknik analiz temel analiz hikaye ...kaldıramayan borsada işlem yapmasın .. kazanmak için düzgün kagıdı duzgun yerden alıp en az 7 sene kesınlıkle acıp bakmamak ... aksı halde bence kazanma oranı %5 i geçmez bu piyasalarda

TEMİZEL
09-09-2016, 13:40
en tepede yakalananlar için (12-14 tl arasında) 7 yıl normal aslında..
ama hisse yaklaşık 3 yıldan beri düşüyor zaten..4 yılda çıksa 7 yıl eder:o

dertli_kisi
09-09-2016, 14:06
Bizim piyasamizda yillarca hissede bekleyen kazanamaz desem yeridir. Hisseler tahterevalli gibi. 8 yilda hic yol alamamis veya zarar bile yazabilirsiniz. Uygun gormesem de vurkac en cok kazandirani. Hissede cok uzuncu olmak bana hic yaramadi ve yaramiyor. Stop yapip baska bir hissede kazanmaya bakmali ama ben yapamiyorum zarara satamiyoeum. Ytd.

UK1
09-09-2016, 14:13
Bizim piyasamizda yillarca hissede bekleyen kazanamaz desem yeridir. Hisseler tahterevalli gibi. 8 yilda hic yol alamamis veya zarar bile yazabilirsiniz. Uygun gormesem de vurkac en cok kazandirani. Hissede cok uzuncu olmak bana hic yaramadi ve yaramiyor. Stop yapip baska bir hissede kazanmaya bakmali ama ben yapamiyorum zarara satamiyoeum. Ytd.

Michael W. Covel'in Trend Takipcisi diye bir kitabi var. oku fikrin degisecek. zarardayken satmayi da ogrenmelisin stop-loss un yoksa cok zor bu piyasa

TEMİZEL
09-09-2016, 14:24
az çok tecrübe sahibi yaptı borsa beni de..
1. hisse sağlam olacak patronları sektörü falan..
2. hisse en az 2 yıldır düşmüş olacak ve hala düşüş trendinde olacak (kimse uyanmadan yani)..:he:
3.aylık al vermeden evvel sinyaller gelince dalacaksın ve en az 1.5- 2 yıl uyuyacaksın..
kağıda bağlı ama bana göre başarı oranı %80-90

tavsiye değil sadece benim gördüklerim ve yaşadıklarımı paylaşıyorum..

ha diyeceksiniz ki senin alalı daha 6 ay olmadı nedir telaşın diye..
benim yapım bu sert yazar sert çizerim..:o

zaferhakan
09-09-2016, 15:11
2. hisse en az 2 yıldır düşmüş olacak ve hala düşüş trendinde olacak (kimse uyanmadan yani)..:he:
3.aylık al vermeden evvel sinyaller gelince dalacaksın ve en az 1.5- 2 yıl uyuyacaksın..

senin maaliyetin kaç yahu sert çocuk

TEMİZEL
09-09-2016, 18:18
benim maliyetimi bir spek umursuyor sanırdım..
6 lira maliyetim..
sert den kasıt, ben dolambacı sevmem neyse o kestirmeden söylerim, bu bazılarına alışılmadık ya da sert gelir..:o

usta sorması ayıp senin maaliyetin kaç bu hağıtta ? çok hırslı konuşuyorsun yahu

senin maaliyetin kaç yahu sert çocuk

zaferhakan
09-09-2016, 23:45
dow-bovespa-sp ye çok sert satış dalgası geldi ... allahtan pazartesi kapalıyız ve bunlar cumaya kadar toparlar yoksa bistte en yakın zamanda 70 bine yolcuk başlar... Allah sonumuzu hayır etsin .

Mehmetfidan
10-09-2016, 09:53
şimdi hakketiğini düşündüğüm fiyatı yazmayayım suç kapsamına girmesinde kimseyi etkilememk gibi de olmasın .. ama grefiğe açıp baktığım zaman şu an bu kagıt ölü .. ama geberik değil o ayrı ... temel analizi başka şeyler söylüyor olabilir yok zarar ediyor yok mağaza kapatıyor dersin almazsın ama ben belli bi yere kadar tutmak için bu sevıyelereden girerim mala .. tercih meselesi yani

Bende 4 yıldır takip ediyorum teknosayı bunca mağaza açtığında hep düştü,Yok yatırım yapıyor yok genişliyor diye zarar yazdı..

aygün
11-09-2016, 22:09
TEKNOSA HİSSE BEKLENTİLERİ

Türkiye'nin pazar payı en büyük teknoloji marketleri zincirine sahip Teknosa, Türkiye'nin en büyük holdinglerinden biri olan Sabancı Holding bünyesinde yer alıyor.

Teknosa'nın pazar paylarına ayrıntılı olarak bakacak oluesak , Teknoloji Zincir Mağazaları Kanalında %35 pazar payı ile sektörün lideri konumunda yer alıyor.

31 Aralık 2015 tarihi itibari ile 278 mağaza ve 172 bin m2 net satış alanı ile sektöründeki en yüksek yaygınlığa sahip.

2015’de Teknosa mağazaları ve web sitesinde yılda ortalama 220 milyona ulaşan mağaza ziyaretçisi sayısına ulaşmış bir şirkettir.

Teknosa birçok alanda liderliğe sahip olmasına rağmen Borsa İstanbul performansına baktığımızda son yılların dip seviyelerden işlem görüdğünü söyleyebiliriz.

Teknosa şirket hisseleri son bir yıllık performansına baktığımızda
Son bir yıllık dibi: 4,670
Son bir yıllık yükseği: 7,390
Son kapanış fiyatı: 4,850

Görüldüğü gibi Teknosa şirket hisse senedi son bir yılda gördüğü dip seviyesi olan 4.67 noktasına çok yakın bir seviye olan 4.85 seviyesinden son işlem gününü kapatmış görülüyor.

Teknosa şirket hisselerinin bu denli düşük performans göstermesindeki en büyük neden şirketin açıkladığı son bilançoda yatıyor olabilir.

Teknosa 2016/6 aylık bilançosunda -48.057.000 TL net zarar açıkladı.Şirketin açıkladığı bu yüksek denilebilecek zarar ile şirket hisselerinde düşüşler görülmüş olabilir.

Teknosa'nın açıkladığı son bilançodaki mali verilere göz atalım:

Teknosa 2016/2.çeyrek bilançosunda 48 milyon 57 bin tl zarar açıklarken bu zarar rakamı geçen seneki 22 milyon 300 bin TL'ye göre % 53'lük bir artışa işaret ediyor.

Teknosa'nın son kapanış rakamına göre değeri 180 milyon Dolar civarında bulunmaktadır.

Teknosa'nın son durumu hakkında verdiğimiz bilgilerden sonra Yatırım Finansman'ın şirket ile ilgili beklentilerine,hisse hedef fiyatına ve taşıdığı potansiyele göz atalım:

http://www.borsaajans.com/tknsa-teknosa-hisse-yorumu-ve-beklentisi-9620.html

backup
13-09-2016, 09:15
Iyi bayramlar teknosacilar :)))

uskuplu
14-09-2016, 23:56
Tum ortaklarin bayrami mubarek olsun

berae
16-09-2016, 11:12
TEKNOSA HİSSE BEKLENTİLERİ

Türkiye'nin pazar payı en büyük teknoloji marketleri zincirine sahip Teknosa, Türkiye'nin en büyük holdinglerinden biri olan Sabancı Holding bünyesinde yer alıyor.

Teknosa'nın pazar paylarına ayrıntılı olarak bakacak oluesak , Teknoloji Zincir Mağazaları Kanalında %35 pazar payı ile sektörün lideri konumunda yer alıyor.

31 Aralık 2015 tarihi itibari ile 278 mağaza ve 172 bin m2 net satış alanı ile sektöründeki en yüksek yaygınlığa sahip.

2015’de Teknosa mağazaları ve web sitesinde yılda ortalama 220 milyona ulaşan mağaza ziyaretçisi sayısına ulaşmış bir şirkettir.

Teknosa birçok alanda liderliğe sahip olmasına rağmen Borsa İstanbul performansına baktığımızda son yılların dip seviyelerden işlem görüdğünü söyleyebiliriz.

Teknosa şirket hisseleri son bir yıllık performansına baktığımızda
Son bir yıllık dibi: 4,670
Son bir yıllık yükseği: 7,390
Son kapanış fiyatı: 4,850

Görüldüğü gibi Teknosa şirket hisse senedi son bir yılda gördüğü dip seviyesi olan 4.67 noktasına çok yakın bir seviye olan 4.85 seviyesinden son işlem gününü kapatmış görülüyor.

Teknosa şirket hisselerinin bu denli düşük performans göstermesindeki en büyük neden şirketin açıkladığı son bilançoda yatıyor olabilir.

Teknosa 2016/6 aylık bilançosunda -48.057.000 TL net zarar açıkladı.Şirketin açıkladığı bu yüksek denilebilecek zarar ile şirket hisselerinde düşüşler görülmüş olabilir.

Teknosa'nın açıkladığı son bilançodaki mali verilere göz atalım:

Teknosa 2016/2.çeyrek bilançosunda 48 milyon 57 bin tl zarar açıklarken bu zarar rakamı geçen seneki 22 milyon 300 bin TL'ye göre % 53'lük bir artışa işaret ediyor.

Teknosa'nın son kapanış rakamına göre değeri 180 milyon Dolar civarında bulunmaktadır.

Teknosa'nın son durumu hakkında verdiğimiz bilgilerden sonra Yatırım Finansman'ın şirket ile ilgili beklentilerine,hisse hedef fiyatına ve taşıdığı potansiyele göz atalım:

http://www.borsaajans.com/tknsa-teknosa-hisse-yorumu-ve-beklentisi-9620.html
piyasada teknosanın satış haberleri onuşuluyor.böyle bir beklenti ve haberden başka bilgisi olan var mı arkdaşlar.gerçekleşirse kağıda nasıl yansır sizce....

cefaks
16-09-2016, 14:46
http://fs5.directupload.net/images/160916/3sha6ut2.jpg (http://www.directupload.net)

Yatırım_Ruhu
16-09-2016, 22:01
Ikili dip formasyonu gordugumde hic dayanamam :)
Hayirlisi diyelim

uskuplu
16-09-2016, 22:51
Ikili dip formasyonu gordugumde hic dayanamam :)
Hayirlisi diyelim

Hos geldiniz ustadim....

berae
18-09-2016, 13:48
arkadaşlar 2 gündür teknosa mağzarında müdürlere soruyorum.herkes tek ağızdan çıkmış gibi m.m adlı firmaya satışını konuşuyor.bu konuda bir fikri olan varsa lütfen söylesin...
yatırım tavsiyesi değildir...

UK1
18-09-2016, 16:36
arkadaşlar 2 gündür teknosa mağzarında müdürlere soruyorum.herkes tek ağızdan çıkmış gibi m.m adlı firmaya satışını konuşuyor.bu konuda bir fikri olan varsa lütfen söylesin...

Haci ne desek yalan. Ben satilacak diyorum. Baskasi satilmayacak diyor. Ne desek bos. Haber gelince hep beraber gorecegiz. Kendine gore degerlendir al/alma. Ytd

uskuplu
18-09-2016, 18:36
Haci ne desek yalan. Ben satilacak diyorum. Baskasi satilmayacak diyor. Ne desek bos. Haber gelince hep beraber gorecegiz. Kendine gore degerlendir al/alma. Ytd

Ustadim bana 18 ay evvel m..m ye satilicak diye 9.15 maliyetle bekliyoz insallah satilir zararimiz dan kurtulurmuyuz bilmiyom...

arabeskci
18-09-2016, 18:48
Kol gibi zararla satmasalar daha iyi belki de.kac para eder su an hesaplamak lazim

uskuplu
18-09-2016, 18:56
Kol gibi zararla satmasalar daha iyi belki de.kac para eder su an hesaplamak lazim
Ustadim bis ver kac tl ederi onemli olan bu gemiyi kac tl den verecekler...

berae
18-09-2016, 19:55

teknosanın başına finans müdürünü getirmeleri geçen ayapar topar almanyaya gitmesi,m.m dekiler aldık açıklanması kaldı demeleri beni kıllandırdı.umarım iyi bir fiyata satılır.sabancı malını bedavaya verecek bir şirket değil.sokak mağzaları için farklı bir şirketle görüştükleri söyleniyor.yani 2 parça halindede satılabilir.

TEMİZEL
18-09-2016, 21:49
borsada bu tür haberler değerlemeden çok önce gelir..
bizde sonsuza kadar teknosayı taşımayacaz heralde..:he:
ben hala şeffafım; haber gelecekse 6.30-6.70 arasındayken beklerim şahsen..
buralardan haber düşmez..

uskuplu
18-09-2016, 22:33
borsada bu tür haberler değerlemeden çok önce gelir..
bizde sonsuza kadar teknosayı taşımayacaz heralde..:he:
ben hala şeffafım; haber gelecekse 6.30-6.70 arasındayken beklerim şahsen..
buralardan haber düşmez..
Temizel ustadim dedigi gibi haberler hisse bu fiyattayken e gelmez ayliklar al a gecmedi .....

abaysa88
18-09-2016, 23:03
Arkadaslar taksit sinirlamasi kalkiyo... bunlari konusan yok.. sacma sapan muhabbetler... demekki buralarin sahipleride oyuncu ve gömlekcileri

TEMİZEL
19-09-2016, 10:47
dolar endexi ve doların durumu iyi değil..
formda ters indikatör olan sözde üstadlar da geri geldiler..
bu demektir ki borsada ralli başlıyacak inşallah..

TEMİZEL
19-09-2016, 10:50
30 ve 60 dk.lık yorgun ama seanslık ve günlüklere el verdiler..
olumlu seyir için 5.94 gapı dolmalı..
meli malı kesinlik belirtmez duyrulur..

5.10 a depikliyor sanki..o zaman günlük de al vermeli..
meli malı kesinlik belirtmez !!
5.10 üstüne atarsa da 5.94 gapı önemli olmalı..
meli malı yine kesinlik belirtmez !!

TEMİZEL
19-09-2016, 10:54
bundan sonra borsada ralli başladıysa her sektör için olumlu haberler yağmalı..
ekonomide borsa gibi..
zirvesi ve dibi olmalı..
borsaya uyum sağlamalı yoksa borsa olmaz..

fobia
19-09-2016, 15:50
Sürünmeye devam mı delikanlı :) İstikrarlı bir şekilde sürünmeye devam ediyor hisse, bazı arkadaşlar da istikrarlı bir şekilde hisse aldırmaya çalışmaya devam ediyor :) Müthiş bir uyum var. Ha eninde sonunda yükselir, sonra vay efendim "ben demiştim" yapılacak, bu arada kaçan kağıtlar, kaçan zaman bunlardan bahsedilmeyecek.

Serra'nın günü geldi sanırım bu arada, satamadı gitti hisseciklerini :)

Mehmetfidan
19-09-2016, 18:25
Yanlış duyum almışsın

Mehmetfidan
19-09-2016, 18:26
Sürünmeye devam mı delikanlı :) İstikrarlı bir şekilde sürünmeye devam ediyor hisse, bazı arkadaşlar da istikrarlı bir şekilde hisse aldırmaya çalışmaya devam ediyor :) Müthiş bir uyum var. Ha eninde sonunda yükselir, sonra vay efendim "ben demiştim" yapılacak, bu arada kaçan kağıtlar, kaçan zaman bunlardan bahsedilmeyecek.

Serra'nın günü geldi sanırım bu arada, satamadı gitti hisseciklerini :). Serra fiyat çok düştü diye almasın da.YTD değildir

Mehmetfidan
19-09-2016, 18:27
teknosanın başına finans müdürünü getirmeleri geçen ayapar topar almanyaya gitmesi,m.m dekiler aldık açıklanması kaldı demeleri beni kıllandırdı.umarım iyi bir fiyata satılır.sabancı malını bedavaya verecek bir şirket değil.sokak mağzaları için farklı bir şirketle görüştükleri söyleniyor.yani 2 parça halindede satılabilir.

yatırım tavsiyesi değildir.... Yanlış duyum almışsın galiba.

Mehmetfidan
19-09-2016, 18:37
piyasada teknosanın satış haberleri onuşuluyor.böyle bir beklenti ve haberden başka bilgisi olan var mı arkdaşlar.gerçekleşirse kağıda nasıl yansır sizce....
Yalan yanlış bilgiler vererek milletin vebalini almayın.Nerden uyduruyorsun ne satışı.

TEMİZEL
19-09-2016, 18:58
arkadaş böyle bir şey konuşuluyor haberi olan var mı diye soruyor..
benim konu hakkında bilgim yok mesela..
satış söylentileri için de var ya da yok diyebilmek için yani iki durum için de konu hakkında bilgi sahibi olmak lazım..
mantık bunu gerektirir..

Yalan yanlış bilgiler vererek milletin vebalini almayın.Nerden uyduruyorsun ne satışı.

TEMİZEL
19-09-2016, 19:02
ilk seans dediğimiz gibi saatliklerin gazı alındı-alınıyor..
4.90 a zoraki değdi ve yeter demeli..(günlükler çift taban al da devam ediyor)
meli malı..:o

30 ve 60 dk.lık yorgun ama seanslık ve günlüklere el verdiler..
olumlu seyir için 5.94 gapı dolmalı..

TEMİZEL
19-09-2016, 21:13
15 dk. resim
4.90 destek çizgisi diyor kendileri..

http://i.hizliresim.com/PQ73bd.gif (http://hizliresim.com/PQ73bd)

Mehmetfidan
19-09-2016, 21:42
15 dk. resim
4.90 destek çizgisi diyor kendileri..

http://i.hizliresim.com/PQ73bd.gif (http://hizliresim.com/PQ73bd)

Çizgiye değdimi bence değdi.değdi

Mehmetfidan
19-09-2016, 21:46
ilk seans dediğimiz gibi saatliklerin gazı alındı-alınıyor..
4.90 a zoraki değdi ve yeter demeli..(günlükler çift taban al da devam ediyor)
meli malı..:o
Temizel Ne 5.90'ı ne içtin sen meli malı...

Mehmetfidan
19-09-2016, 21:52

Sert oğlan güzel tespit

TEMİZEL
19-09-2016, 22:35
teşekkür ederim mehmet oğlan:o

Sert oğlan güzel tespit

TEMİZEL
19-09-2016, 22:38
5.90 demedim 4.90 destek çizgisi dedim..
accuk yazılara bakıp öyle okuyun..:o
-meli -malı tekniğin estetiğidir estetik belirtir; kesinlik belirtmez mahiyetinde yani..:mut:
ben şeffafım sor mehmet oğlan..

uskuplu
19-09-2016, 22:50
Sn temizel ustat super bir etiketcimiz var adam istedigi gibi oynuyoooooo ama daha nereye kadarrrr oed dogrusu

TEMİZEL
19-09-2016, 22:56
Sn.Uskuplu önemli değil bekleriz..dediğim gibi benim senaryom şu;
saatlik-seanslık-GÜNLÜK-HAFTALIK-AYLIK ların dipten sırayla al vermesi..
şimdi göstergelerde GÜNLÜK de al a geçmiş..
HAFTALIK-AYLIK kaldı..bunlara da sıra gelirse orta-uzun vade yukarı yön için beklemeye devam..benim için makul süre 1.5 yıl
biz 3-5 kademe hesap yapsak burda olmazdık..

Sn temizel ustat super bir etiketcimiz var adam istedigi gibi oynuyoooooo ama daha nereye kadarrrr oed dogrusu

uskuplu
19-09-2016, 23:10
Sn.Uskuplu önemli değil bekleriz..dediğim gibi benim senaryom şu;
saatlik-seanslık-GÜNLÜK-HAFTALIK-AYLIK ların dipten sırayla al vermesi..
şimdi göstergelerde GÜNLÜK de al a geçmiş..
HAFTALIK-AYLIK kaldı..bunlara da sıra gelirse orta-uzun vade yukarı yön için beklemeye devam..benim için makul süre 1.5 yıl
biz 3-5 kademe hesap yapsak burda olmazdık..
Temizel ustat aylik lar mac ala gecmeden isimiz zorrrr benim icin yeterki sirket batmasin batarsa da yapcak bir sey yok bu sirketten paraaaaa kazanmadannnn ayrilmammmmm zaman tenesir vade olsa bile

TEMİZEL
19-09-2016, 23:16
Sn.Uskuplu
bugün için 5.75 alçalan tepelerin direnç noktasıydı..
hedefi ufak tutmak faydamıza..
hisse burda yatayda dursa da bu tepe mantıken aşılır..
şak diye haydi 6.70 aşılsın demek zararımıza..:he:

TEMİZEL
20-09-2016, 13:44
saatlikler düzeliyor..

cefaks
20-09-2016, 14:11
http://fs5.directupload.net/images/160920/xzzvqw5d.jpg (http://www.directupload.net)

enerjici
20-09-2016, 16:41
saatlikler düzeliyor..

saatlikler düzeliyor mu bilmiyorum ama birileri fena düzülüyor...

Mehmetfidan
20-09-2016, 19:00
Sn.Uskuplu
bugün için 5.75 alçalan tepelerin direnç noktasıydı..
hedefi ufak tutmak faydamıza..
hisse burda yatayda dursa da bu tepe mantıken aşılır..
şak diye haydi 6.70 aşılsın demek zararımıza..:he:
Milleti gaza getirme vebali çok büyük ne oldu bugün de 4.87 Den kapattı.Sen daha dalganı geç 6.70 diye

Mehmetfidan
20-09-2016, 19:04
saatlikler düzeliyor mu bilmiyorum ama birileri fena düzülüyor...

Evet saatlik bize düzeliyor çok güzel

TEMİZEL
20-09-2016, 20:28
formda gönderisi az olanlara 20-50-75 gibi hep şüpheyle bakmışımdır..
geneli kapsamaz ama nedense bir an da kaybolan tiplerdir çünkü paylaşım yok..
hisse bugün çıkmaz yarın çıkar buna etiketçi karar veriyor..
etiketçi tekniği bilerek ihlal ediyorsa bu onun suçudur..:o
bugün çıkması lazımdı mesela ama düşürdü demekki istediğini almak için ısrar ediyor..
isteyen satar dışarda bekler sorun da kalmaz..

TEMİZEL
20-09-2016, 20:36
biz aha çıkmadı demekki teknik işlemiyor meselesini geçeli yıllar oluyor..
çoğu hissenin operasyon yapması için tekniği ihlal edip yıldırma yaptığını malı ele geçirince start verdiğini biliyoruz..
biz çakallarla dans ettiğimizi baştan beri söylüyoruz zaten..

TEMİZEL
20-09-2016, 20:41
özetle 4.90 altı etik değildi..ama etiketçi denen çakal ya da ekibi etiği ihlal ediyor..
neyse 4.85 e kadar sıkıntı olmaz; altı sıkıntı olur..

http://i.hizliresim.com/mEXkJV.png (http://hizliresim.com/mEXkJV)

arabeskci
20-09-2016, 20:46
Temizel hocam 6 lari gorene kadar yorum yapmasak mi.sinir bozuyo

TEMİZEL
20-09-2016, 20:58
etiketçi bu tür hareketleri bırakması lazım ki biz de sıkılıp yazmayalım çizmeyelim..
nasıl sırtımdan atarımı unutması lazım..
yoksa yerine daha güzel anıran yeni eşşek bulurlar..

Mehmetfidan
20-09-2016, 22:03
özetle 4.90 altı etik değildi..ama etiketçi denen çakal ya da ekibi etiği ihlal ediyor..
neyse 4.85 e kadar sıkıntı olmaz; altı sıkıntı olur..

http://i.hizliresim.com/mEXkJV.png (http://hizliresim.com/mEXkJV)

Temizel usta yarınkı beklenti nedir"4.85 sıkıntılımı

mettek
21-09-2016, 00:26
4,67 den gelen tepki ile cuma günü 20 günlük ortalamanın sınırı olan 4,99 kapattı ve p.tesi de bu kez satış tepkisi ile malum an itibarıyla 4,87. hisse hala düşüş trendindedir. Yükseliş trendine girmesi için öncelikle 20 günlük ortalamanın üstünde yani bugün 4,97 nin üstünde kapanış yapmalı. Ama sadece bu yeteerli değil tabiki, daha sonra da 3 yıllık düşüş trendinin kırılması daha önemli. Bu da bana göre 6,15 in üzerindeki kapanışlarda düşünülebilir. o yüzden şu anda 6,15 in üzerinde kapanışlar olmadan bu hissede homurdanmalar ve küfürler bitmez.

jayson
21-09-2016, 09:32
Ben cepe taksit gelmeyecek zannediyordum gozunuz aydın

https://www.google.com.tr/amp/m.sabah.com.tr/ekonomi/2016/09/21/cep-telefonuna-6-markete-4-taksit/amp?client=safari

hurkanyilmaz
21-09-2016, 10:39
tepki bile vermedi bu habere...

hurkanyilmaz
21-09-2016, 12:19
BIST100den de atmışlar adi hisseyi..

TEMİZEL
21-09-2016, 14:59
5 tl den dönen saatlik macid 4.88 lerden tekrar al dedi..bakalım bu duruma ne kadar tepki verecek..
ben olsam önce 5.26 ya kadar dik bir çıbık çekerdim..:o

TEMİZEL
21-09-2016, 15:11
hayalimdeki TOBO yu etiketçiye tekrar göstereyim..:o

olası TOBO çalışması demek; benim olmasını istediğim görüntü demektir..
olacak kaçacak uçacak demek değildir..
hayalidir yanii..
etiketçiye inat özetle şöyle bir şey hayal ettim;

düşerken vadeye mi baktık ki çıkarken bakalım..:he:
ama güzel haber gelirse 9.50 ye kadar neden okus pokus demesin..
TOBO yu genelde olduktan sonra aha işte TOBO var derler..zaten TOBO oluşana kadar da yolun yarısı alınmış oluyor çünkü TOBO hedefi; omuz çizgisi ile baş kadardır..yani toplam mesafe yaklaşık 2 tane baş omuz kadardır..

biz burda sıfır noktasından TOBO hayal ediyoruz..
0 KM yani açılmamış muşambası üstünde..:he:
Atamız ne demiş hayal edemeyenler yok olmaya mahkumdur..:o

http://i.hizliresim.com/0yDBjB.png (http://hizliresim.com/0yDBjB)
yatırım tavsiyesi değildir duyrulur..

Mehmetfidan
21-09-2016, 22:04
5 tl den dönen saatlik macid 4.88 lerden tekrar al dedi..bakalım bu duruma ne kadar tepki verecek..
ben olsam önce 5.26 ya kadar dik bir çıbık çekerdim..:o

Temizel hocam Şu kredi kart taksitlendirme işi teknosaya yansırmı

GXSMODUJ
21-09-2016, 22:19
pm den teknosa sorulmuş, hisse düşerken hep mav200 ü direnç kabul etmiş, ne zaman bu kalıbın üstüne çıkar, o zaman oluşan anomalilerle birlikte daha net yorum yapma imkanı doğar. Şuan mav200 5,92 ye denk gelmekte

http://i65.tinypic.com/2lb3tx.jpg

hurkanyilmaz
21-09-2016, 22:29
taksit olayında dağ fare doğurdu...

TEMİZEL
21-09-2016, 23:26
borsa orta-uzun vade ralli yapacaksa -ya da trend değiştirecekse diyelim-olumluluk az-çok her sektöre dağılmalı zaten..
perakende sektörlerinde taksit sınırlaması kalkar, çimento-inşaat-bankalarda vs. faiz baskısı kalkar..
Fedin yalanı bir kez daha tescillenir..(7 senedir yani 2009 dan beri yalanları devam ediyor..Fed 7 yıldır borsada manipülasyonun Allahını yapıyor..)
dolar endexi ve dolar düşer ya da tersi euro/dolar yükselir..
darbe girişimi psikolojisi kaybolur dış ilişkiler düzelir yatırımcı gelir vs..
bana göre bunların hepsi zincirin birer halkası gibi..
ekonomininde borsanında dibi zirvesi olur hem grafik hem temel analizde..
şahsen ben brezilyanın bovespa sı gibi bizde de güzel ralli bekliyorum..
mesela orda real e bakın ne halde..
onlarda hareket petrolle geldi ama olsun trend değişiyor..onlar bizim öncümüz..

bundan sonra borsada ralli başladıysa her sektör için olumlu haberler yağmalı..
ekonomide borsa gibi..
zirvesi ve dibi olmalı..
borsaya uyum sağlamalı yoksa borsa olmaz..

uskuplu
21-09-2016, 23:37
Temizel ustat super bir etiketcimiz var halaaaa istedigi gibi oynuyorrrrr bizlerde sovun baslamasini bekliyoz...

TEMİZEL
21-09-2016, 23:44
dostum bu tür mal toplama görevilisi etiketçilerde zamansal tahminler pek işlemez ama önümüzdeki ayın başlarında haftalık düşen zirveleri (5.70 ler) test ederse teknik olarak biraz daha umutlar artar..

Temizel ustat super bir etiketcimiz var halaaaa istedigi gibi oynuyorrrrr bizlerde sovun baslamasini bekliyoz...

mettek
22-09-2016, 01:38
pm den teknosa sorulmuş, hisse düşerken hep mav200 ü direnç kabul etmiş, ne zaman bu kalıbın üstüne çıkar, o zaman oluşan anomalilerle birlikte daha net yorum yapma imkanı doğar. Şuan mav200 5,92 ye denk gelmekte

http://i65.tinypic.com/2lb3tx.jpg

Güzel tespit. İlave olarak 200 lük eğri hala aşağı doğru ve bu eğrinin yön değiştirmesi 200 günlük ortalamalarla yani uzun bir süreçte olabilir. 200 iş günü demek neredeyse 1 yıla denk geliyor. O nedenle bu hisseyi alıyorsan sabrı da yanında alman gerek. Günlük beklentiler hüsranla sonuçlanabilir.

TEMİZEL
22-09-2016, 10:41
Haydi etiketci dikine çubugu cek gayri kagitlar topyekün ralli moduna gecti....

cefaks
22-09-2016, 12:33
http://fs5.directupload.net/images/160922/uw3m48wc.jpg (http://www.directupload.net)

TEMİZEL
22-09-2016, 12:55
benim hesapta; bu hafta haftalık direnç 5.77
haftaya haftalık direnç 5.74
yani her 1 hafta 3 er kademe dirençler küçülüyor..
yerimizde saysak 28 hafta sonrası HAFTALIK direnci kırarız :o

ne eziyet çektik beeehh..

enerjici
22-09-2016, 15:36

28 hafta mı :) bişey kalmamış aslında :kahkah:

riverand
22-09-2016, 16:53
Milletin eline veriyorlar hala h.acıklık yukseliyr kahplkkk...!

dertli_kisi
22-09-2016, 18:47
Yeter be kadin.

hurkanyilmaz
22-09-2016, 19:21
cep telefonuna taksit derken, bilgisayardaki taksit sayısı 6ya düşmüş..neyi kime nasıl satacaklar ki...

TEMİZEL
22-09-2016, 22:43
gireli 6 ay olmuş 7 ay da bekleriz..:he:
ben bu tür speği olan kağıtlardan herşey beklerim..
bak bu gün de haber düştü..
satacam haaaa haberi..
şaka bir yana 5.25 çubuğu neden gelmedi hala..

28 hafta mı :) bişey kalmamış aslında :kahkah:

uskuplu
22-09-2016, 23:45
gireli 6 ay olmuş 7 ay da bekleriz..:he:
ben bu tür speği olan kağıtlardan herşey beklerim..
bak bu gün de haber düştü..
satacam haaaa haberi..
şaka bir yana 5.25 çubuğu neden gelmedi hala..
Temizel ustat simdiden hayirli cumalar diyeyim etiketcimiz yarin 5.35 kapatir herhalde hafta sonu tatile gidiyoz mutlu gidelim...simdiden etiketcimize tessekkurler....

riverand
23-09-2016, 00:02
Salak salak yorum yapmayın kimin adamsnz? Grafik ebesinin a..na düşmüş neyin kafası bist100 den çıkarıldı! Anasını s......r hissenin artık iflah olmaz ümidimi kaybettim KADER MAHKUMU ARKADAŞLAR'I ALLAH KURTARSIN!!!

dertli_kisi
23-09-2016, 06:57
Salak salak yorum yapmayın kimin adamsnz? Grafik ebesinin a..na düşmüş neyin kafası bist100 den çıkarıldı! Anasını s......r hissenin artık iflah olmaz ümidimi kaybettim KADER MAHKUMU ARKADAŞLAR'I ALLAH KURTARSIN!!!

Kardes sabrin tasmis. Sinirlisin. Sattin kurtuldun herhalde. Saymissin ya iste hisseye daha ne olsun. Dusmus dusecegi yere .İnsallah biz de kurtuluruz.

TEMİZEL
23-09-2016, 10:56
bu Sabancının kağıdı diyorum ve umudumu yitirmedim..durmak yok etiketçiye inat grafa devam..
macid den tabanda devasa bir W olacak mı diye umut ediyoruz..
AYLIK
MACD ve HIZLI STO
http://i.hizliresim.com/pE2Pda.png (http://hizliresim.com/pE2Pda)

hurkanyilmaz
23-09-2016, 11:03
farkındamısınız sayın Temizel; siz yazmaya çizmeye başladığınızdan beri hisse daha da aşağıya geliyor.

hurkanyilmaz
23-09-2016, 11:05
Arkadaşlar, görünen o ki hükümet sadece inşaat sektörüne destek veriyor. diğer tüm tüketimi kısmak amacında halk sadece ev alsın istiyor. o yüzden bana göre, ben battım..şirket toparlanamaz. 3 yıldır hisse düşüyor. borsa tekniğine tamamen hakarettir bu. yazıklar olsun..

TEMİZEL
23-09-2016, 11:05
6 civarından aldım ben..aylık macd al verecekken ya da gıdım kalmışken aldım ne zarara ne taksit sınırına baktım bakmam da..
sonra ordan mala girenleri silkeme gayretine girdiler..
ben de yedirmem diyorum..
meydan savaşı veriyoruz burda..:he:
macd çubuklarını görüyorsun ben yanılmadım adamlar atmaya çalışıyor benim gibileri..:oley:
ama sonsuza kadar olumsuzluk pompalanamaz..
inanmam..inanmam..inanmam..
inadına o W nun çalışmasını görecez inşallah..

farkındamısınız sayın Temizel; siz yazmaya çizmeye başladığınızdan beri hisse daha da aşağıya geliyor.

hurkanyilmaz
23-09-2016, 11:11
o zaman size yazmıştır. AKGRT ve TKNSA aylık MACDler AL vermek üzere diye. ama bunlar sabancı yedirmezler demiştim. bakın iki şirkete durum aynı. yatırımcıyı düşünen yok. nasıl olsa patronların maliyeti 1tl. 4dolara arz et,7 dolara fırlat ve şu an 1,5dolar..sonra git floridada yazlık al..Haluk Bey olduğu sürecede düzelmeyecek.

TEMİZEL
23-09-2016, 11:15
akgrt de 2007-2008 krizinden sonra çok yükseldi..8 yıllık yükselişin düzeltmesini yapıyor o..ayrıca o da aylıkta tekrar uzun vade çıkış hazırlığı var sanki..
düzeltme olmadan yeni dalga olmaz..
ellemede yapsın o kadar..şimdide 1.50 den 2 ye gelmiş yine buna göre çok çok iyi..
sana AKGRT grafı atayım birazdan..uğraştığım kağıttı severim bu kağıdı..

TEMİZEL
23-09-2016, 11:27
AKGRT aylık..
2.03 üstüne atıp üstünde aylık kapanışlar yapmalı..
ve uzun vade destek çizgisinin üstüne atmalı; bunun için macd destek veriyor hala..
geçmişte ne kadar korkunç manzaralardan geçmiş ama Sabancı farkı işte bir noktadan sonra tutmuş elinden fırlatmış yukarı..

http://i.hizliresim.com/2jPjNO.png (http://hizliresim.com/2jPjNO)

TEMİZEL
23-09-2016, 11:34
o yüzden diyorum ben uzuncuyum diye..taksite zarara bakmam..
isme bakarım markaya bakarım..
bu arada çoğu hisse benzer durumda..isteyen satar başkasına geçer..
umudu olan da burda bekler..

hurkanyilmaz
23-09-2016, 11:55
bende uzuncuyum ama artık çok uzadı; 3yıl TKNSA oldu 12den 4lere geldi
AKGRT2yıl olacak 3lerden 1.50geldi..düşüş olabilir düzeltme olabilir ama marka şirketlerde böyle uzun vadeli yada çok değer kaybederek düzeltme olmamalıydı. ama her iki şirkette sürekli olarak birileri tarafında bilerek isteyerek zarar açıklanıyor. bir şirket 12dönem boyunca zarar açıklar mı? patron çıkıyor büyüdük diyor, CEO çıkıyor bu çeyrek kar gelecek diyor ama hiçbir şey yok.
aynı durum AKGRT içinde geçerli 5 dönemdir tarihinin en büyük zararını açıkladı ve zarar açıklamaya devam ediyor. bunun adı nedir borsacılar bilir.

TEMİZEL
23-09-2016, 12:07
Sn. hurkanyilmaz hakveriyorum ama siz aldığınızda borsa da zirvelere yakın yerdeymiş sanki..
şu anda borsadaki şirketlerin belkide yarıdan fazlası zirvesine göre yarı fiyatına indi..
ama zarar meselesinde haklısınız ve bende kesinlikle borsada açıklanan zarara ve kara inanmam..
kimse zararına şirketi yürütmez..kimse kimseyi kandırmasın..
gerçekte şirket gelire göre ne kadar vergi veriyor buna bakmak lazım aslında..
borsada bazı şeyler farklı işliyor..
muhasebedeki kalem hesabı keyfi işliyor çoğunda..

özetle; borsa devirli bir süreçtir; kartlar dönem dönem tekrar karılır dağıtılır bunun için de kar-zarar gibi taksit gibi faiz gibi sözde sebep lazım..

TEMİZEL
23-09-2016, 12:13
yoksa şirketlerin borsada işi ne..

backup
23-09-2016, 13:05
yoksa şirketlerin borsada işi ne..

ben bu 3 yildir bekliyoruz olayini anlayamadim! sirket 2012 5. ayda borsaya girmis. tam bir yil sonra 13 leri gormus. sonra 9.80 12.80 araliginda gitmis gelmis 2014 8. aya kadar!

hurkanyilmaz
23-09-2016, 16:13
hisseyi 2014 5.ayda aldım. o sıralar ataonline12tlden al dedi. bayrak formasyonu vardı.
diğer soruya cevap endeks o tarihte 76200 idi ve burayı kırınca 84000 gitmişti. ama bu adi şirket öküzün trene baktığı gibi bakmıştı..

TEMİZEL
23-09-2016, 16:20
etiketçiye inat grafiklere devam..
farklı bir bakış açısı;
batık gemi duran kısmın burnuna geldik..:ayy:
1-2 hafta sonra yatay durur ya da yukarı kırılırsa pozitif
aşağı kırılırsa negatif olasılığı..
özetle haftalık da çok güzel sıkıştı..

HAFTALIKTIR DUYRULUR..
http://i.hizliresim.com/jBAWMG.png (http://hizliresim.com/jBAWMG)

TEMİZEL
23-09-2016, 16:39
yeni borsaya giren çoğu şirket bunu yapıyor..belkide hepsi..
sen erken almışsın..
hatta nerdeyse aylık macid sat dediğinde ya da hemen öncesinde almışsın..
gerçi ben de aylık al vermek üzereyken aldımdı ben de zarardayım ama farklı tabiki..
o zamanlar uçacaz diyenler şimdi ortak satışı var baskı var orda diyorlar..
ama ortak sattım demiyor satacam diyor..:he:
geriye ne kaldı zarar kaldı..
zarar da kliksa yı bünyeye almadan kaynaklı muhasebe kaydından kaynaklanıyor denmişti halbuki..
geriye kaldı baskının kendisi..

hisseyi 2014 5.ayda aldım. o sıralar ataonline12tlden al dedi. bayrak formasyonu vardı.
diğer soruya cevap endeks o tarihte 76200 idi ve burayı kırınca 84000 gitmişti. ama bu adi şirket öküzün trene baktığı gibi bakmıştı..

backup
23-09-2016, 16:51
Ben de temizel abinin dedigini demek istedim. Pahaliyken kagidi aldiysak suc biraz da bizim.benim de ortalamam 8.12. 10 lardayken almaya basladim .suc benim. Bir cok borsadan anlayan arkadasim "abi alirken hic mi bakmadin defterine "diyorlar simdi! Suc benim

hurkanyilmaz
23-09-2016, 16:59
hisse düşerken her fiyat pahalıdır; çıkarken her fiyat ucuzdur..mantık bu idi..

hurkanyilmaz
23-09-2016, 17:17
ayrıca şu an itibarıyla endeks haftalık %4.85 yükselmiş, TKNSA -%1.60 düşmüş AKGRT..%000. ya biraz da şans gerek...olmayınca teknik ne yapsın...

TEMİZEL
23-09-2016, 17:29
maliyeti sizin gibi yüksek olanlar 3 e 5 e bakmayıp haftalık dirençlerin kırılmasını beklemek durumunda..
herkes az-çok biliyor bu değerleri..
spek de korkutmak için mücadele veriyor kendince ama eli mahkum sonsuza kadar aşağı trend olmaz..
geminin burnu kalktı mı da su yüzüne çıkana kadar peşini bırakmazlar..

ayrıca şu an itibarıyla endeks haftalık %4.85 yükselmiş, TKNSA -%1.60 düşmüş AKGRT..%000. ya biraz da şans gerek...olmayınca teknik ne yapsın...

Mehmetfidan
23-09-2016, 22:57

Haftalık direnç kırıldımı

TEMİZEL
24-09-2016, 20:50
yok sen rahat ol kırılınca derim ben sana..:he:
haftalıkta ilk sinyal 6 aylık kısımda gelecek; direnç 5 lira..
orta-uzun vade asıl 20 aylık kısımda haftalık direnç 5.74 oldu..

Haftalık direnç kırıldımı

Mehmetfidan
25-09-2016, 13:01
Bayrağa ne oldu

hurkanyilmaz
25-09-2016, 17:45
SA güvencesiyle girdi..bir daha da çıkacağa benzemiyor. SABANCI ailesi sağ olsun, onlar bayrak dalgalandırır direğini küçük yatırımcıya sokar..

suheyl
25-09-2016, 18:26
Arkadaşlar Moody s nasıl etkiler acaba yarın açılışta ???..Nereleri görürüz gibi ??

4,65-4,75 aralığına kadar geriler mi acaba ??.Bu durumda Serra Hanım mal verir mi sizce ??.

hurkanyilmaz
25-09-2016, 19:45
endeks %2 aşağı olur bence; TKNSA d endeksin her zaman 4katı düşer. sonra endeks öğleden sonra biraz toplanır ama TKNSA düştüğü yerde sürünmeye devam eder..

Mehmetfidan
25-09-2016, 21:42
yok sen rahat ol kırılınca derim ben sana..:he:
haftalıkta ilk sinyal 6 aylık kısımda gelecek; direnç 5 lira..
orta-uzun vade asıl 20 aylık kısımda haftalık direnç 5.74 oldu..

Geçen hafta endeks %4.84 yükseldi Teknosa %-1.65 düşmüştü.Bu hafta tersi olmasın".

Mehmetfidan
25-09-2016, 21:43
endeks %2 aşağı olur bence; TKNSA d endeksin her zaman 4katı düşer. sonra endeks öğleden sonra biraz toplanır ama TKNSA düştüğü yerde sürünmeye devam eder..

Gelecek hafta tersi olabilir,

hurkanyilmaz
25-09-2016, 22:50
amin diyelim hep beraber..

TEMİZEL
25-09-2016, 23:04
siyasetten bu karar bizi etkilemez deniyor..
bence etkiler..
brezilyada borsa diplerdeyken benzer durumdayken yani not indirimi gelmişti sanırım..
sonra da 37 lerden 60 a kadar fişekledi..
siz asıl yatırım yapılabilir falan gibi not artırımı gelirse o zaman korkun işte o zaman en tepede mal dağıtımı yapılır..
bu kararlar tamamen kendi yatırımcılarına destek için yerli yatırımcıları kaçırmak için çıkarılıyor..
bu oyunlara Fed de dahildir..
şimdiye kadar bu kural çoğunlukla işlemiş..
özetle bu karar ile de dip teyyidini aldık hayırlı olsun..

Arkadaşlar Moody s nasıl etkiler acaba yarın açılışta ???..Nereleri görürüz gibi ??

4,65-4,75 aralığına kadar geriler mi acaba ??.Bu durumda Serra Hanım mal verir mi sizce ??.

TEMİZEL
25-09-2016, 23:15
bu arada gazla çıkan dolar kendine gelip de 2.96 altına sarkarsa aşamalı 2.85 hedefine yol alabilir..
işte o zaman borsa tekrar fişekleme moduna geçer..

Yatırım_Ruhu
26-09-2016, 10:40
TKNSA (AYLIK grafiklere gore Beklentim)

http://i.hizliresim.com/dXNlVn.png (http://hizliresim.com/dXNlVn)

TEMİZEL
26-09-2016, 10:45
Bu günü de atladik mi rahatlariz..borsada büyük babalar cok güzel operasyon yaptilar..

TEMİZEL
26-09-2016, 10:52
Benzer beklentim var ; TOBO için 9.50 de sag omuz bekliyorum..

dieanddark
26-09-2016, 14:02
Arklar bu şirket olduda battı...öyle bi ihtimal, yok ama şirketi aldı başka birine sattı..yada hisse senetlerini borsadan çekmek istiyo bizler küçük yatırımcının görecegi en büyük zarar ne olur..9 lira maliyet var hatrı sayılırda bi param var ama tırsıyorum merak ettigim en kötü seneryo ne olur..bu ekimdeki parayla teknosa alsam maliyeti 6.50 çekiyorum..yardımlarınızı ve sesli düşüncelerinizi bekliyorum en kötü ne olabilir..

cefaks
26-09-2016, 14:17
http://fs5.directupload.net/images/160926/jh8ngy6n.jpg (http://www.directupload.net)

arabeskci
26-09-2016, 15:05
Arklar bu şirket olduda battı...öyle bi ihtimal, yok ama şirketi aldı başka birine sattı..yada hisse senetlerini borsadan çekmek istiyo bizler küçük yatırımcının görecegi en büyük zarar ne olur..9 lira maliyet var hatrı sayılırda bi param var ama tırsıyorum merak ettigim en kötü seneryo ne olur..bu ekimdeki parayla teknosa alsam maliyeti 6.50 çekiyorum..yardımlarınızı ve sesli düşüncelerinizi bekliyorum en kötü ne olabilir..

Sirket kara gecmeden maliyet dusurme islerine girmek dogru olmayabilir.bekleyin bence

uskuplu
26-09-2016, 20:36
Benim gibi buyuk zarar da olan arkadaslar sn etiketcimiz elinden geldigi kadar hissemize recavuzzz ediyor ...yapsin bakalim nereye kadar oda bir gun bikip rahatliyacak ..

uskuplu
26-09-2016, 20:38
Moral bozuk diye dun aksam iyiki tatile cikmisim en azindan bugun ku recavuzu izlemedim

productivity
27-09-2016, 12:18
Bu şeref yoksunları sanırım yine hisseyi düşürecek, MACD'daki ilerleyiş ve genelde bu oluşum sonrası oluşan fiyat hareketleri pek hoşuma gitmedi. Siz ne dersiniz bilmem..

http://i.hizliresim.com/1NZ1Lb.png (http://hizliresim.com/1NZ1Lb)

Yatırım_Ruhu
27-09-2016, 21:34

TKNSA (Gunluk grafikteki 3'lu dip formasyonu)

http://i.hizliresim.com/G3WYX6.png (http://hizliresim.com/G3WYX6)

TEMİZEL
27-09-2016, 21:49
bekle bizi gardaşım bovespaaa :o

bence etkiler..
brezilyada borsa diplerdeyken benzer durumdayken yani not indirimi gelmişti sanırım..
siz asıl yatırım yapılabilir falan gibi not artırımı gelirse o zaman korkun işte o zaman en tepede mal dağıtımı yapılır..
bu kararlar tamamen kendi yatırımcılarına destek için yerli yatırımcıları kaçırmak için çıkarılıyor..

http://i.hizliresim.com/ZYjV7a.png (http://hizliresim.com/ZYjV7a)

TEMİZEL
28-09-2016, 12:08
6.60 lardan beri salınan haftalıkların resmi..
hep düşmemeli değil mi :o
notumuz düştüydü etiketçi hadi sat bakem seni gidi çakal..
zaten size hizmet ediyor not kuruluşları topla şimdi malları :dolar:

http://i.hizliresim.com/B8W8Gg.gif (http://hizliresim.com/B8W8Gg)

TEMİZEL
28-09-2016, 23:29
TEKNOSA/TİCARET ENDEXİ
AYLIK MACD

http://i.hizliresim.com/QQ88bZ.gif (http://hizliresim.com/QQ88bZ)
YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR DUYRULUR..

productivity
29-09-2016, 17:39
Allah belanızı versin diyorum, başkada bir şey demiyorum.

UK1
29-09-2016, 19:17

biz artik lanet bile okumuyoruz :) neyse ekim ayi hasat ayimiz olsun insallah

productivity
29-09-2016, 19:25
biz artik lanet bile okumuyoruz :) neyse ekim ayi hasat ayimiz olsun insallah

Bende genelde sakindim, alıştık diyordum ama niyeyse bugün gerçekten içten gelerek söyledim. Karşınızda muhatap olmayınca insan bazen rahatlamak için bir yol arıyor, yazmasam içimde kalırdı :)

enerjici
30-09-2016, 09:10

bu yorum artık zamanının geldiğine en iyi işaret. birde verdim çıktım ne halin varsa gör yorumları süreci hızlandırır :)

productivity
30-09-2016, 09:34
bu yorum artık zamanının geldiğine en iyi işaret. birde verdim çıktım ne halin varsa gör yorumları süreci hızlandırır :)

Yok ben bayadır burdayım ve zararla çıkma gibi bir huyumda yoktur, 2 seneyse 2 sene, 5 seneyse 5 sene ;)

dertli_kisi
30-09-2016, 09:44
Yatirici iliskilerinden son bilgiler
Hukumetin elekteonikqte taksit sayisini dusurmesi sektoeu olumsuz etkiledi.
Arcelik givi firmalar senetle urun satisi yaptigi icin bu taksit sikintisi onlara yansimiyormus.
3. Ceyrek sonuclarini 31 ekimde aciklamayi dusunuyoelar.
Eylulde aciklama yapacaz demislerdi daha onceden ama sin ceyrek sonuclari ile 31 ekimde aciklama yapacaz diyorlar.
3. Ceyrekten sonra toparlanma ongoruyoruz demeye devam ediyorlar.
Sonuc alcak surunmeye devam.
Yt olmayan beklentim ekimde en kotu sonuclardan sonra cikisin baslamasi.ytd.

TEMİZEL
01-10-2016, 14:49
inanmıyorum..inanmıyorum..inanmıyoruuuuum..
2-3 taksitle sektör başaşağı olmaz..
az da olsa etkiler ama Teknosa gibi tepetaklak etmez..
suçu taksit sayısına atmak hem çok komik hem de hiç inandırıcı değil..
farzedilim taksit sınırı kalktı uçacak mı bu sektör..
özetle yatırımcıların aklıyla dalga geçmesinler artık..

Hukumetin elekteonikqte taksit sayisini dusurmesi sektoeu olumsuz etkiledi.

dertli_kisi
02-10-2016, 14:48
Haftalik grafikte ters cekic mum olustu.
http://www.candlesticker.com/m/Pattern.aspx?lang=tr&Pattern=2104 bilgilendirmeye gore 487 asilir ise teyit alinir ve cikis olur.ytd.

Yatırım_Ruhu
02-10-2016, 17:20

TKNSA (Aylik Grafik) Guncellenmistir.

Ekim ayinin onemi ortadadir.. Hem BAND hem ZAMAN daralmis.. Hayirlisi diyelim..

http://i.hizliresim.com/PQzEXO.png (http://hizliresim.com/PQzEXO)

TEMİZEL
03-10-2016, 10:39
yaşasın !! yaşasın !! en sonunda bizim de notumuz düştü..:oley:
orta-uzun vade satış zamanı için yatırım yapılabilir gibi not artışına kadar depiklememiz lazım..
borsa mantığı bu şekilde işliyor; hem kağıt bazında hem de bist100 için aynı mantık yani..
teknosada da servis edilecek olumsuz haber kalmadı sanırım..:halayci:

bence etkiler..

TEMİZEL
03-10-2016, 10:48
eylül de diplerde iken sanırım satış haberleri bekleniyordu..
aslında biraz da eylül-ekim denmesinin sebebi sizin grafikte de gözüktüğü gibi aylıklar kesişiyor; bişeyler olmalı artık dendiği için..
özetle üfürükten de olsa haber lazım..sebep lazım..
satış şart değil speğe bahane lazım yani..

TKNSA (Aylik Grafik) Guncellenmistir.

Ekim ayinin onemi ortadadir.. Hem BAND hem ZAMAN daralmis.. Hayirlisi diyelim..

TEMİZEL
03-10-2016, 18:45
korkak etiketçinin kolasına cesaret hapı koymak lazım; azıcık yukarıya gitse haftalıklar al verecek..
yusuf yusuf diyor..:o
etiketçiye bir çift söz ;

http://i.hizliresim.com/B8gOqj.jpg (http://hizliresim.com/B8gOqj)

Yatırım_Ruhu
03-10-2016, 20:23
TKNSA (Gunluk grafik guncel gorunumu)

Grafik uzerinde StopLoss rakami 6.67 yazilmis. Dogrusu 4.67 olacaktir.
Anlasilmistir ama yine de yazmak istedim.

http://i.hizliresim.com/znqp76.png (http://hizliresim.com/znqp76)

uskuplu
03-10-2016, 21:43
Sn temizel sn yatirim ruhu ustatlar kizmayin bana ama tekiketcimiz super butun hunerlerini sergiliyooo bu huner sergilemesi bitmeden isimiz zorrr cunku insan ruhunla oynuyooo ../.

arabeskci
03-10-2016, 21:56
Bu basliktan tiksindim artik.

uskuplu
03-10-2016, 21:57
Bu hisseye en buyuk hayrankigim 100 ler kulubune gerebilme ihtimalini seviyorum....

riverand
03-10-2016, 22:25
Bu basliktan tiksindim artik. tek cümleyle herşeyi özetleyecek cümle...!

TEMİZEL
03-10-2016, 23:36
başlığımız, arada gerçekleri konuşan başlık olarak gayet düzgün işliyor..
burda yalan yok herşey şeffaf..

TEMİZEL
03-10-2016, 23:37
bist100 de önceki yıllar benzer durumda ne olmuş !!!!
50 ve 100 günlüklerdeki paralellik ekonomistlerin de dillerinde; KIRILMA BEKLENİYOR..
ne zaman oldu bu????
cevap; not indirimi geldiği zaman oldu.. sistem bu işte..
kar zarar şu bu hepsi hikaye..
büyük babalar ne poz aldıysa trend oraya kırılır..
hissede böyle borsada böyle gözaltı da böyle..
borsa mantığı: DOLDUR BOŞALT

http://i.hizliresim.com/PQzVE6.gif (http://hizliresim.com/PQzVE6)

TEMİZEL
03-10-2016, 23:53
teknikten anlayan biri şu tabloda hisseye yön verenler hakkında ne düşünür..
50 günlükler 100 günlükleri kestiğinde ya da üzereyken tam o anda yani üst üste 4 kez (bu kesişme çoğunlukla orta uzun vade yukarı başlangıç demek) yatırımcısını ters köşe yapmış..
bana göre nedeni tam da o aşamada (benim 6 civarından girdiğim gibi) girenleri pes ettirmek..
sıkıntı burda..
o yüzden bana kar-zarar demeyin sadece gülerim..
sonra diyorlar ya ben aldım düştü sattım uçtu, heralde yani adam neyin peşinde sanıyorsun..

http://i.hizliresim.com/6mG19P.gif (http://hizliresim.com/6mG19P)

uskuplu
04-10-2016, 08:59
50 günlükler 100 günlükleri kestiğinde ya da üzereyken tam o anda yani üst üste 4 kez (bu kesişme çoğunlukla orta uzun vade yukarı başlangıç demek) yatırımcısını ters köşe yapmış..
bana göre nedeni tam da o aşamada (benim 6 civarından girdiğim gibi) girenleri pes ettirmek..
sıkıntı burda..
sonra diyorlar ya ben aldım düştü sattım uçtu, heralde yani adam neyin peşinde sanıyorsun..

Temizel ustadim gunaydin bu anlattiginiz yorumu ilk kesisme fiyati 9.15 o zaman da m.m. Ye satilicak diye duymustum grafik olarak bana gore hisse gitmeye hazirdi etiketcimiz ve serra hanim ortaya cikti saticam saticam diyor ama satis yok ben burda bana gore buyuk oyun oynaniyor....

Mehmetfidan
04-10-2016, 17:50
bist100 de önceki yıllar benzer durumda ne olmuş !!!!
50 ve 100 günlüklerdeki paralellik ekonomistlerin de dillerinde; KIRILMA BEKLENİYOR..
ne zaman oldu bu????
cevap; not indirimi geldiği zaman oldu.. sistem bu işte..
kar zarar şu bu hepsi hikaye..
büyük babalar ne poz aldıysa trend oraya kırılır..
hissede böyle borsada böyle gözaltı da böyle..
borsa mantığı: DOLDUR BOŞALT

http://i.hizliresim.com/PQzVE6.gif (http://hizliresim.com/PQzVE6)

Eeee sonuç..."

Mehmetfidan
04-10-2016, 17:57
sıkıntı burda..

Yarın 4.78 den tepki vermesi lazım .Grafik onu söylüyor demedi demeyin Yatırım T.D değildir.

Yatırım_Ruhu
04-10-2016, 19:34
TKNSA (Gunluk grafik guncel gorunumu)

Grafik uzerinde StopLoss rakami 6.67 yazilmis. Dogrusu 4.67 olacaktir.
Anlasilmistir ama yine de yazmak istedim.

http://i.hizliresim.com/znqp76.png (http://hizliresim.com/znqp76)

Guncel halimiz..

Karar icin 3-4 gunum kaldi diyor..

http://i.hizliresim.com/VER4RV.png (http://hizliresim.com/VER4RV)

cefaks
04-10-2016, 19:43
http://fs5.directupload.net/images/161004/36fh2lhp.jpg (http://www.directupload.net)

cefaks
04-10-2016, 19:43
http://fs5.directupload.net/images/161004/7w7cw2ol.jpg (http://www.directupload.net)

cefaks
04-10-2016, 19:44
http://fs5.directupload.net/images/161004/qih5b2nh.jpg (http://www.directupload.net)

alanlar

cefaks
04-10-2016, 19:44
http://fs5.directupload.net/images/161004/3tutki4o.jpg (http://www.directupload.net)

satanlar

TEMİZEL
04-10-2016, 19:52
Eeee sonuç..."
grafiğin özeti ve sonucu aşağıda:

azıcık yukarıya gitse haftalıklar al verecek..
etiketçiye bir çift söz ;

http://i.hizliresim.com/B8gOqj.jpg (http://hizliresim.com/B8gOqj)

larus86
04-10-2016, 20:22
http://fs5.directupload.net/images/161004/3tutki4o.jpg (http://www.directupload.net)

satanlar

Tskrler cefaks bey

TEMİZEL
05-10-2016, 12:01
doları da ne şişirdiler bee çakmak için son alıcıları bekliyor heralde..
dolar endexi nerde baktığı yok sanırsın ki yukarı trend başlatacak..

dertli_kisi
05-10-2016, 12:51
Bacim seni bekliyorum. Anladiniz siz onu.

Yatırım_Ruhu
05-10-2016, 16:37
Guncel halimiz..

Karar icin 3-4 gunum kaldi diyor..

http://i.hizliresim.com/VER4RV.png (http://hizliresim.com/VER4RV)

Zamanlama herseydir..

Mehmetfidan
05-10-2016, 17:00
Bugün 4,94 ten aşağı kapatmaz ise önü açık YTD.

Mehmetfidan
05-10-2016, 17:03
Yarın 4.78 den tepki vermesi lazım .Grafik onu söylüyor demedi demeyin Yatırım T.D değildir.

İlk destek geldi.İkincisi 4.94 inş.geçer

TEMİZEL
05-10-2016, 17:33
herkes tekniği mi bekliyor nedir..
ula zararı var bunun..:oley:

Mehmetfidan
05-10-2016, 18:20
İkinci aşamayı geçtik.Yarına Allah kerim.

dertli_kisi
05-10-2016, 18:26
Sagol bacim. Rahatladim. Senden haber geldigi zamAn rahatliyorum artik.

ZICO
05-10-2016, 19:08
http://666kb.com/i/dczm9kkerv081bqsi.jpg

TEMİZEL
05-10-2016, 19:28
haftalık göstergeler (macid gibi ) al vermeye çok yaklaştı..haftalık olması günlük olmasından iyidir..
ne demiştik;
seanslık-günlük-haftalık ve altın furuş: AYLIK..
ÖZETLE HAFTALIĞA YAKLAŞTIK..
satacam bak satacam haaa..:kahkah:

mcs64
05-10-2016, 19:32
Serra Sabancı bu sefer yanına Suzan Sabancı Dinçeri de almış.bu sefer iki koldan haber göndermiş.Arkadaş geçen seneden beri satacam satacam diye habire haber göndermiş 1 Lot bile satmamış.Bu işte artık kasıt arıyorum.Buna düpedüz manipülasyon denir.Türkiye'de gerçekten doğru düzgün çalışan bir SPK olsa şu ana kadar ceza alması gerekirdi.Daha da içimden binbir türlü küfür geçiyor ama yazsam kesin ceza alırım.

Yatırım_Ruhu
05-10-2016, 20:13
TKNSA

Guncel durum nasil olustu?

Gunluk Grafik

http://i.hizliresim.com/6mEn5v.png (http://hizliresim.com/6mEn5v)

Aylik Grafik

http://i.hizliresim.com/J3M2AJ.png (http://hizliresim.com/J3M2AJ)

Mehmetfidan
05-10-2016, 20:49

Bügün 4.94 de kaldığımıza göre yarın 5.11 direnç inş. kırar YTD.

Mehmetfidan
05-10-2016, 22:21
Sagol bacim. Rahatladim. Senden haber geldigi zamAn rahatliyorum artik.

%3 yükselince bacı hemen değerlendirmiş

uskuplu
05-10-2016, 22:28
Sn temizel ve yatirim ruhu ustatlar ekim ayi bereket ayi diyebilirmiyiz ne dersiniz...

TEMİZEL
05-10-2016, 23:16
Sn.Uskuplu bu ay gelirse 5.60-5.70 ler önemli olacak..
inşallah maşallah diyelim..:o

Sn temizel ve yatirim ruhu ustatlar ekim ayi bereket ayi diyebilirmiyiz ne dersiniz...

Mehmetfidan
06-10-2016, 19:37
%3 yükselince bacı hemen değerlendirmiş

Bacılar yine satışta bitiremediler satışları.

ZICO
06-10-2016, 19:37
http://666kb.com/i/dczm9kkerv081bqsi.jpg

http://666kb.com/i/dd0ni4p6xcfthu088.jpg

Mehmetfidan
06-10-2016, 19:40

Geçmiş olsun kıramadı şu 4.94 ü

Mehmetfidan
06-10-2016, 19:42
Sn.Uskuplu bu ay gelirse 5.60-5.70 ler önemli olacak..
inşallah maşallah diyelim..:o

Hangi Ekim 2018 mi 2019 mu

TEMİZEL
06-10-2016, 19:55
dünden kısa göstergeler sata geçtiydi zaten bugünkü 5 tl gereksizdi..
bu arada bu EKİM AYI için 5.70 ler direnç diyor grafik..
olur olmazı bilemem kendisi öyle diyor..:o

Geçmiş olsun kıramadı şu 4.94 ü

TEMİZEL
06-10-2016, 19:59
yine kısa göstergeler yarından itibaren olumluya dönmeli..
(4.85 den 25 puanlık artış beklersek (5-4.75)
4.85+0.25= 5.10 eder)

meli malı kesinlik belirtmez..
kısada al sat yapıyormuyum ?
cevap; hayır...
ama 9.50 ye ne zaman gelirse çok al sat yapmayı düşünüyorum..
çünkü hakkaten salak bir etiketçi..
şimdi olmaz çünkü ters köşe yapacağına eminim.. satarsam grafiği kı.ıyla çizer alır kaçar kapkaççı..

TEMİZEL
06-10-2016, 22:05
hızlı sto yu çok seviyorum; 2014 den bu yana düşen trendde 5 kez görevini yapmış..
halbuki biz yükselen trend temenni ediyoruz..:oley:
yanisi; grafik üstündeki 5.60-5.70 lerin önemi burda da gözüküyor..
AYLIK
http://i.hizliresim.com/A3vMap.gif (http://hizliresim.com/A3vMap)

uskuplu
06-10-2016, 22:59
hızlı sto yu çok seviyorum; 2014 den bu yana düşen trendde 5 kez görevini yapmış..
halbuki biz yükselen trend temenni ediyoruz..:oley:
yanisi; grafik üstündeki 5.60-5.70 lerin önemi burda da gözüküyor..
AYLIK
http://i.hizliresim.com/A3vMap.gif (http://hizliresim.com/A3vMap)
Temizel ustat grafik yalan soylemez ......yeterki bu hisse harekete gecsin ....

mettek
06-10-2016, 23:22
Temizel ustat grafik yalan soylemez ......yeterki bu hisse harekete gecsin ....

Son cümleniz daha önemli.
Bu nedenle düşen kırıldı demek için 5,70 lerin geçilmesi lazım. Yoksa düşüş trendinde hala. Takip edilmeli ama 5,70 geçilmeden biraz riskli bence.

uskuplu
06-10-2016, 23:35
Son cümleniz daha önemli.
Bu nedenle düşen kırıldı demek için 5,70 lerin geçilmesi lazım. Yoksa düşüş trendinde hala. Takip edilmeli ama 5,70 geçilmeden biraz riskli bence.

Ustadim en buyuk risk boyle bir hissede bulunmaktir bize giren girdi maliyet 9.15 ......

mettek
07-10-2016, 00:00
Ustadim en buyuk risk boyle bir hissede bulunmaktir bize giren girdi maliyet 9.15 ......

pardon kardeşim bilmiyordum. Umarım en kısa zamanda zararını kurtarırsın. Ben daha yeni takip etmeye başladım. O yüzden şimdilik 5,70 i kırmasını bekliyorum. Senin yerinde olsam tabiki hissede kalırdım.

hurkanyilmaz
07-10-2016, 09:54
bu kağıt borsada iflah olmaz. Kadına bak 4.90 bile mal satmış. 4 dolara halka kakaladıkları şirketi şimdi borsada 1.5 dolara satıyorlar. spek neden yukarı götürsün ki. ucuza mal almak varken..artık ortaklar her fiyata mal verdiklerine göre.... bu kadar mı düştünüz sabancılar. paranız mı kalmadı... zehir zıkım olsun...

TEMİZEL
07-10-2016, 10:39
4.85 de görülerek kısa vade gaz alındı..
hadi bakem dönek etiketçi 5.10 a U dönüşü yakışır sana..

TEMİZEL
07-10-2016, 10:53
borsada çoğu hisseler ralli moduna geçtiler aslında..
en öncülerden 8. ayda Finansbank ı görmüştüm..şimdide afyon benzeri kağıtlar devam ediyor..
Pala da öğrenmiş işi..
önceden topyekün kalkardı hisseler.. şimdi sırayla kaldırıyor ki çoğunu kendi hüpletsin..

hurkanyilmaz
07-10-2016, 10:54
4.85 altı zaten dip demek. 4.defa dip demek kırarsa da dibin dibi demek...ille küfür et bana diyor..

TEMİZEL
07-10-2016, 10:57
...................

hurkanyilmaz
07-10-2016, 11:00
terbiyeli yaz... sözüm sana değil...

TEMİZEL
07-10-2016, 11:05
benim yazının üstüne yazınca yanlış anladım kusura bakma..

terbiyeli yaz... sözüm sana değil...

hurkanyilmaz
07-10-2016, 11:07
mal satan o şerefsizlere küfür diyorum....

TEMİZEL
07-10-2016, 11:08
sözde satanların burdan mal sattığına inanmam..
heleki tam şu anda..
bize yukarı hareket için uzun bir kaçış çubuğu lazımken..
5 tl in üstünde herşey değişir bunu hepsi biliyor o yüzden her koldan baskı var..
bu yapılanların adını herkes biliyor ama kimsenin elinde bişey yok..
kime şikayet edeceksin..

hurkanyilmaz
07-10-2016, 11:08
zaten iyicene gerildik...her şeyi yanlış anlıyoruz...

TEMİZEL
07-10-2016, 11:37
Teknosa bugün ıphone 7 plus ı satışa sundu..
diğer ıphone ların fiyatları 1-2 haftaya kadar düşer..
teknikten başka da gözüken bir olumluluk yok..:he:

hurkanyilmaz
07-10-2016, 11:57
bilanço düzelmediği sürece zor usta. bu çeyrek bilanço iyi gelecek olsaydı CRFSAnın yaptığını yapardı. dediğin kaçma direği anca öyle oluşurdu..

dertli_kisi
07-10-2016, 11:59
. Sinirlerimiz gergin.

dertli_kisi
07-10-2016, 12:00
En kotu bilanco bu sefer gelecek.

Yatırım_Ruhu
07-10-2016, 12:16
Teknosa icin yapilabilecek alternatifler belli..

1- Sermaye artirimi
2- Satmak..

1'e bakarsak FD orani dusuk oldugu icin Para kendi ceplerinden cikacak. Onlar dusunsun :)

2'ye bakarsak talip varsa verip kurtulurlarsa hem Holding icin bir dertten kurtulunmus olunur hem de para girisi olur.

Dusunup karar versinler..

Benim bildigim tek sey su ki, bu grafikle hangi karar olursa olsun Olumlu algilanacak. Grafikler konusur, dilini bilenler icin..

saygilar

abramm
07-10-2016, 12:40
kama dibi 4.55, en düşük 4.66 gördü.. 13 tl'den buraya gelinceye dek piyasanın bildiği ama Ky'nin bilmediği bir şeyler mi varacep.?

mettek
07-10-2016, 14:08
Arkadaşlar bu hissede bugünden yarına bir cacık olmaz. daha çok %3 iner %3 çıkar. vakti ve sabrı olmayan uzak dursun. Kendinizi yıpratmayın derim. Bence bu süre 2-3 yıl.

dertli_kisi
07-10-2016, 14:43
Haftalik kapanisi 487 yapmali ki yukselisin teyidi sayilabilsin.y td.

TEMİZEL
07-10-2016, 16:49
bence ikiside olmayacak..
çünkü ne demişlerdi;
zarar kliksayı bünyeye almadan kaynaklı geçici muhasebe hesabıdır; değerlemelerde buna göre şekilleniyor..
geriye ne kaldı;
keyfi değerlemeler ve baskının çıplak kendisi..
ama sektörün kar oranı düşük olduğundan bence en doğrusu carfursa nın bünyesine katılmak olurdu..

Teknosa icin yapilabilecek alternatifler belli..

1- Sermaye artirimi
2- Satmak..

dertli_kisi
07-10-2016, 16:54
Kufur etme de dur hadi. Ne olacak bizim halimiz....

TEMİZEL
07-10-2016, 16:55
ticaret endexinin dibine vurmuş Teknosa..
sektöründe lider firmadan bahsediyoruz..:o

TEKNOSA/TİCARET ENDEXİ
AYLIK MACD

http://i.hizliresim.com/QQ88bZ.gif (http://hizliresim.com/QQ88bZ)

TEMİZEL
07-10-2016, 17:01
30 dk.lıklar ala geçti farzet ama utanmaz baskılıyor..
saatlik al bugüne yetişmez olası hareket hafta başına kaldı..
bence kapkaççı birinin yüklü satışını bekliyor gözü ekrandadır şimdi..

Kufur etme de dur hadi. Ne olacak bizim halimiz....

productivity
07-10-2016, 17:57
Spekcim annene selam söyle, o anlar 😉

hurkanyilmaz
07-10-2016, 17:58
serra derken şimdi de suzan çıktı...bakalım daha kimler çıkacak...

hurkanyilmaz
07-10-2016, 18:27
"07.10.2016 tarihinde TEKNOSA IÇ VE DIS TICARET A.S. payları ile ilgili olarak 4,82 – 4,86.-TL fiyat
aralıgından 224.456 TL/adet satıs islemi tarafımca gerçeklestirilmistir. Bu islemle birlikte TEKNOSA IÇ VE
DIS TICARET A.S. sermayesindeki paylarım 07.10.2016 tarihi itibariyle % 2,5550 sınırına ulasmıstır."Suzan Sabancı DINÇER...
bu fiyattan bile satıyorlar....bunlar parasız kalmışş.
yada satıp ENERJİSA ortak olacak, sonra onu borsaya açtıktan sonra vole vuracaklar..olabilir...

baha68
07-10-2016, 19:02
Kaldı satılacak 2.5 milyon lot. O zaman 4 lü fiyatlar hayal olur.

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

uskuplu
07-10-2016, 20:47
Tknsa tknsa tknsa...

uskuplu
07-10-2016, 20:49
Tknsaaaaaaa

TEMİZEL
07-10-2016, 21:48
satacak olan derse ki;
''ben şu fiyat aralığından şu tarihe kadar satacam. ''
işte o zaman bir fiyat tahmininde bulunabiliriz..
mesela şunu demiyor;
'' ben 1 milyonu 9.50 tl den kalan 1 milyonu 12-14 tl den şu tarihe kadar satacam.''
demekki bizde bu bilgilerin hiçbiri yok..
ama ilginçtir sizin gibi düşünen küçük yatırımcı da çok..
demekki burda bir algı kuruluyor..
o yüzden sağlıklı olanı böyle bir orantı kurmamak..
öyle olsa mesela sen 4 dersin ben 14 derim :o

Kaldı satılacak 2.5 milyon lot. O zaman 4 lü fiyatlar hayal olur.

baha68
07-10-2016, 21:50
Bugün 250 bin lotu 4.84 ort ile sattığını görünce pek dediğin gibi düşünemiyor insan