PDA

View Full Version : TKNSA - Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş.

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

TEMİZEL
07-10-2016, 21:56
Bugün 250 bin lotu 4.84 ort ile sattığını görünce pek dediğin gibi düşünemiyor insan

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

amacın ne olduğunu bilemeyiz..
ben verilen mesaja bakarım..
ne algı verilmek isteniyor ona bakarım ters poz almak için..
ha şöyle durum da var:
mesela alıcı ile anlaşılırsa 2.5 milyon değil 10 milyon olsun hisse düşmez çıkar da..
ama bunlar nerden hissesini satarsa satsın sanki bana şirket el değiştiriyor gibi geliyor..
mesela Serra Sabancı neden hepicini satacam %1 bile bırakmayacam diyor, alıcı öyle mi istiyor ya da bir oluşum için gerekli mi bu !!
cevap yok..
şirket satılır mı satılmaz mı birleşir mi bilemem ama bir değişime hazırlık var gibi geliyor..
benim algı da böyle çalışıyor işte..:o

hurkanyilmaz
07-10-2016, 21:59
citi dün ve önceki gün toplam 100.000lot aldı..acaba bu günün ala satan pastasını paylaşabilecek var mı?

baha68
07-10-2016, 22:09
Serra ve Suzan ın satacağı mal şirketin yüzde 10 u bile değil. Kim niye alsın. Zaten fiyatı yüksek buluyor tüm yatırım danışmanları biz ve bizim gibi fiyat çok ucuzladığını düşünen ky alıyor. Teknoloji perakendeciliğinin durumu ortada. Allah yardımcımız olsun. Ytd

TEMİZEL
07-10-2016, 22:16
ben şeffafım açık sözlüyüm..
6 civarından aldım 6 ayı geçti..
en çok 1.5 yıl daha beklerim ondan sonra benim hissemi alırlar..
neden 1.5 yıl ?
çünkü borsada bist100 de yani en çok 1.5-2 yıllık ralli süreci beklentim var..
sonra bağlasanız durmam kaçarım..
1.5 yıl sonunda bulduğum yerden iteklerim..
ister 4 lira ister 14 lira..

uskuplu
07-10-2016, 22:23
Temizel ustat etiketcimiz tum hunerleriyele isine devam ediyo bizlerde sahneyi izliyoz yeterki bir han evvel baslasin

TEMİZEL
07-10-2016, 22:23
borsa satış yemeden evvelde (büyük zirveden dönüş) çoğu spek yukardan mal devri yapmak isteyecektir..
çünkü spek bu amaçla tutulmuş kişlerdir..
alttan topla yukardan servis et sonra borsa ile beraber hurraaa aşağı..
gözaltından tutun da en hırsız şirkete kadar böyle..
o yüzden borsa yeni zirvesini bulana kadar özgürsün etiketçi..

uskuplu
07-10-2016, 22:26
ben şeffafım açık sözlüyüm..
6 civarından aldım 6 ayı geçti..
en çok 1.5 yıl daha beklerim ondan sonra benim hissemi alırlar..
neden 1.5 yıl ?
çünkü borsada bist100 de yani en çok 1.5-2 yıllık ralli süreci beklentim var..
sonra bağlasanız durmam kaçarım..
1.5 yıl sonunda bulduğum yerden iteklerim..
ister 4 lira ister 14 lira..
Etiketcimiz parali biriyse 24 te olur 34 te olur...bizler bilemeyiz nereye gidecegini ...

TEMİZEL
07-10-2016, 22:29
nasip uskuplu..
biz gemileri yakalı çok oluyor..
en büyük destekçim haftalık-aylık göstergeler..
borsada ne kara ne zarara şirketler Allah bir derse inanırım sadece..
Allah sağlık versin vızır vızır geçiyor haftalar aha yine geldi hafta sonu..:o

Etiketcimiz parali biriyse 24 te olur 34 te olur...bizler bilemeyiz nereye gidecegini ...

earici1176
07-10-2016, 22:54
Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. payları ile ilgili olarak Suzan Sabancı DİNÇER tarafından KAP'a yapılan açıklamada 07.10.2016 tarihinde *4.82 – 4.86.-TL fiyat aralığından 224.456 TL/adet satış işlemi gerçekleştirildiğini bildirdi. Bu işlemle birlikte şirket sermayesindeki paylarının yüzde*2.5550 sınırına ulaştığı belirtildi.

UK1
09-10-2016, 00:48
gencler rahat olun, arkaniza yaslanin. cay icen cayini, kahve icen kahvesini keyifle yudumlasin. bunlar haftaya bombayi patlatir :)

sonuna ytd eklemezsem suc. o yuzden ytd :)

arabeskci
09-10-2016, 09:43
Cok duyduk bu laflari. Haftaya bir uğra da beklentinin kritigini yapariz.. nasil sallamistin neden tutmadi:) vs...

uskuplu
09-10-2016, 12:20
gencler rahat olun, arkaniza yaslanin. cay icen cayini, kahve icen kahvesini keyifle yudumlasin. bunlar haftaya bombayi patlatir :)

Uk1 ustat morallll sifirrrrr insallah hakli cikarsin....

UK1
09-10-2016, 14:16
Cok duyduk bu laflari. Haftaya bir uğra da beklentinin kritigini yapariz.. nasil sallamistin neden tutmadi:) vs...

sen de haklisin bro :) neyse haftaya gorusuruz

arabeskci
09-10-2016, 14:33
Tek surtuk az geliyodu.iki surtuk birden satisa gecmis.

TEMİZEL
09-10-2016, 15:40
bugün Vatan a gittim yine..yeni çıkan telefonlara baktım fiyat araştırması yapıyorum dedim..
ordaki elemanlarla sohbet ettik accuk..
teknosada dedim fiyatlar daha uygun ne iş bu dedim..
onlar mağazalarını kapatıyor haberin yok mu bir alman yabancı firmaya satılacakmış diye söylenti var ( isminide söylüyor haa:o) ordan ürün alırsan sıkıntı olabilir ben diyim sana diyor..
inşallah maşallah dedim ben de:he:
yanisi bu söylenti mi dedikodumu bilemem ama duymayan kalmamış..
hadi biz borsada bekliyoruz burda ya da diğer farklı formdakiler art niyetli olabilir diyoruz,o çocuklar çalışan eleman yani art niyet aramadım şahsen..

TEMİZEL
09-10-2016, 15:56
o firmanın sattığı telefon fiyatları ile teknosanın fiyatlarını karşılaştırdım..
sizde öyle yapın..

baha68
09-10-2016, 16:31
o firmanın sattığı telefon fiyatları ile teknosanın fiyatlarını karşılaştırdım..
sizde öyle yapın..

Suzan ve Serra yani sahipleri yabancıya ve pahalıya satılacağını bildikleri için mi ky ya kıyak çekercesine fiyata acımadan satış yapıyorlar. Haftaya satışlara devam ederlerse ilk etapta 4.67

TEMİZEL
09-10-2016, 16:39
Başka bir yerde bir yazıdan alıntıdır.......

Önce sizlere spekülasyon nedir, manüplasyon nedir anlatayım; ondan sonra da müsaadelerinizle karşılaştıklarım ve bildiklerimden örnekler vererek, karınca kararınca Türkiye’de nasıl manüplasyon yapılır ortaya koymaya çalışayım .

Spekülasyon kelimesinin orijinali Latince “speculari†yani önceden görmek, tahmin etmek kökünden gelir. Spekülatör; kimseler fark etmeden önce fark eden ve geleceği tahmin edebilen demektir. Manüplasyon ise hak etmediği halde fiyatı yukarıya götürmek veyahut aşağıya baskılamaktır, dolayısıyla manüplatör de fiyatı haksız yerlere getirendir. Bu iki kavram çokca karıştırılır, insanlar manüplatör yerine spekülatör deyimini kullanırlar.

Bu oyunun(manüplasyonun) ana kuralları aşağı yukarı aşağıdaki gibidir.

a- Hakim olunabilecek kadar lot sayısı olan bir hisse bulunur.

b- Hissenin sahibi ile anlaşılır. Bir işlemci bulunur.

c- Hisse yavaş yavaş toplanılır.

Toplama esnasında kullanılan yöntemlerden bazıları; hisse hakkında olumlu haber yayıp terse hareket ettirmek(yani sert düşürmek), bedelli sermaye artırımı yapmak, zarar açıklamak, büyük yatırıma gidileceği haberini yaymak, tahtanın kapanacağı söylentisi çıkarmak, bilerek kamu otoritesine bilgi vermeyerek tahtanın geçici kapanmasına yol açmak şeklinde olabilir.

İşlemci(ya da tahta yapıcı) nasıl hareket eder?

d- İşlemci(ya da tahta yapıcı); kamuoyunun spekülatör diye bildiği kişilerdir. Bu kişilerin en büyük özellikleri yaptıkları hareketler ile dikkat çekmektir. Çok sabırlıdırlar. Mesela endeks giderken hisseyi hareket ettirmez, düşerken daha hızlı düşürürler. Böylece küçük yatırımcının elindeki malı azar azar ama sürekli artan bir şekilde toplarlar.Çünkü küçük yatırımcının gayesi hızlı zengin olmaktır, o yüzden bu saik ile hareket eder. Ne de olsa herkes kendi aklını pek beğenir, en iyi ve en doğru şekilde hep “biz†karar veririz, kuralları çiğnemekten bir şey olmaz diye düşünür ve uygular, burada da fahiş hata yaparız.

e- Önce hisse yoklanır. Hızlıca yukarı çekilir ve daha sonra kendi haline bırakılır. Kaç lot alındı kaç lot satıldı izlenir. Bir süre tahtaya uğranılmaz, kimseler yoktur. Sonra teknikçinin belirlediği direnç ve destek noktaları denenir. Fiyat desteğe getirilir, ama destek kırılmaz, beklenilir. Ertesi gün destek hızlıca kırılarak satış yapılır, millet elini tutuncaya kadar ciddi zarar ettirilir, zararın ciddi olduğunu gören küçük yatırımcı satamaz, o artık mal sahibidir.

f- Ertesi gün daha da aşağıya açılır bu sefer küfreden küçük yatırımcı hızlıca satar ve rahatlar. İyi ki de satmıştır çünkü hisse daha da aşağıya gider. Fakat maalesef bir anda satışlar durur, beklenmeyen bir şekilde hisse geri döner, küçük yatırımcının sattığı seviyeye yaklaşır, o bölgede bekler vakit geçirir. Sonraki gün hisse hiç beklenmeyen şekilde yukarı gitmiştir. Küçük yatırımcı sattığıyla kalmıştır. İlk önce alamaz, daha sonra bakar, sonra içi içini kemirmeye başlar ve bu sefer sattığı seviyenin yukarısından alır ve tekrar rahatlar.

g- Hisse sahibi ile ortaklaşa operasyon yapıldığı için kimlerin elinde ne kadar lot var bilinir. Nasıl mı bilinir? İMKB’ye sorularak bilinir. Şirket sahibi kimlerin elinde ne kadar hisse var bilgisini, mevzuaten öğrenebildiği için bu bilgi hep elinin altındadır. O yüzden bu bilgiye istinaden yüklüce mal alan var ise onlar cezalandırılır, yani bezdirilir eğer yaygın bir şekilde küçük yatırımcının elinde ise veya birisi malı toplamış ise onu defetmek için bedelli artırım açıklanır. Böylece mal tekrar ele geçirilir.

Neticede mal çoğunluğu operasyon yapacak düzeye geldiğinde düğmeye basılır.

Malı kimler alacaktır? İlk önce borsada operasyon yapanların tanıdıkları, sonra seans salonu gediklileri sonra onların tanıdıkları(tüyocular) sonra internet takipçileri ve dergi okuyucuları yani küçük yatırımcılar. Yani yaklaşık 4 halka.

Mal hazır olduğunda ilk fişek yakılır. İlk önce önemsiz bir yerde basit bir haber medyaya servis edilir. Burada insan beyninin küçük rakamlar prensibi devreye girer. Bu yazıyı pek çok kişi okur ama önce kimse dikkat etmez. İkinci haber çıkınca jeton aynı anda herkeste düşer ve hareket başlar. Mesela bakır fiyatları eylül ayında artacak gibi bir haber servis edilir. Sonra bakır ürettiğini açıklayınca şirket, herkes hisse almak için atlar.

Bir anda hisse yukarıya gitmeye başlar, bu sefer fiyatın nereye gideceği konuşulmaktadır. Herkes bir şeyler söyler %30, %40 %50 diyenler olur, bazısı uçmaya başlar ama hakkaten de fiyatlar artık artıyordur.

Fiyat kimsenin bekleyemeyeceği kadar artar, seans içinde kalp krizi geçirtecek kadar uç hareketler gerçekleşir, “yuh artık bu kadar da olmazlar†yaşanır ve hisse için çok çok güzel bir haber gelir. Mesela petrol buldu, yabancı ortak geliyor gibi.

Bu aşamadan sonra bir miktar daha yukarı gidiş olur ama buradan sonra dönüş olur, hem de muhteşem bir dönüş. Hisse tabanlar yemeye başlar ve kimse mal veremez daha sonra durulur, sonra tekrar düşer ve nihayetinde başladığı yere gelir.

İşlemci bu esnada malı anlaşılan fiyatta satmaya çalışır. Malı bütün halkalara kademe kademe pazarlar, hızlı tepkiler gerçekleşir, nihayetinde malı satar ve hisseye artık yıllarca kimse uğramaz.

Özetle yapılan manüplasyonlar ülkemizde bu şekilde olur. İMKB ve SPK araştırma yapar fiilen bir şey olmaz, zanlılar kolayca dışarıda gezer, hiçbir ceza gelmez ya da kişiler cezalandırılamaz. Çünkü hakikaten sistemi, yatırıncıyı koruma güdüsü yoktur. İncelemeler usulen yapılır. Vurgunu yapanlar pahalı arabaları ile cemiyet hayatında boy gösterir. Her şey unutulur.

Neden bunları yazdım?

İki nedeni var, birincisi kamunun koruyamadığı küçük yatırımcıyı bir nebze olsun korumak ve bilinçlendirmek.

İkincisi; insanların bunları öğrenmek için çoluğunun çocuğunun rızkını kaybetmesine gönlüm razı olmadı

Neticede ben ölmeyeni görmedim, dünya malı dünyada kalır.

Umarım faydası olur

arabeskci
09-10-2016, 17:40
Boyle uygun fiyat bulmuslar alim yapacaklarina satiyolar.bunlar daha iyi gunlerimiz midir nedir.. Sirketi 3-4 liradan satmasin da bu serefsizler.

mettek
09-10-2016, 18:01
bugün Vatan a gittim yine..yeni çıkan telefonlara baktım fiyat araştırması yapıyorum dedim..
ordaki elemanlarla sohbet ettik accuk..
teknosada dedim fiyatlar daha uygun ne iş bu dedim..
onlar mağazalarını kapatıyor haberin yok mu bir alman yabancı firmaya satılacakmış diye söylenti var ( isminide söylüyor haa:o) ordan ürün alırsan sıkıntı olabilir ben diyim sana diyor..
inşallah maşallah dedim ben de:he:
yanisi bu söylenti mi dedikodumu bilemem ama duymayan kalmamış..
hadi biz borsada bekliyoruz burda ya da diğer farklı formdakiler art niyetli olabilir diyoruz,o çocuklar çalışan eleman yani art niyet aramadım şahsen..

Bence Teknosa ya sorsan daha iyi bilirdi oradakiler. Taa vatandaki duyduysa kendi çalışanı hayli hayli duyar.

baha68
09-10-2016, 18:47
Şirket sahipleri onca malı satacam derken ve fiili olarak satarken almak düşen bıçağı tutmak gibidir. Biz aldık eli kestik ama gözüken dipten çok uzağız. Kurşunların kalanını ben şahsen 3-4 tl arasında kullamayı düşünüyorum. Bugün bağdat cd dükkanını da kapatmış. İşler cidden kötü durumda demek ki. Allah yardımcımız olsun. Ytd

TEMİZEL
09-10-2016, 19:54
ben bişey sormadım..elemanın kendisi dedi..

TEMİZEL
10-10-2016, 10:26
bu hafta haftalıkların ala geçmesi dileğiyle seni sevmiyorum etiketçi..:o
1 ay önce ala geçecekken döndün şimdi bakalım ne halt yiyeceksin..

http://i.hizliresim.com/7AJbYW.gif (http://hizliresim.com/7AJbYW)

TEMİZEL
10-10-2016, 10:30
elbirliği ile epeyce baskılanmasına rağmen 30 ve 60 dk. lıklar ala çok yaklaştı..
4.85 i aşarsa her ikisi de al vermeli..
meli malı kesinlik belirtmez gereklilik belirtir..:o

ozmen
10-10-2016, 10:37
Arkadaşlar kim bu Etiketçi?

TEMİZEL
10-10-2016, 10:39
hissenin fiyatını keyfi etiketleyerek hisseyi baskılayan kişi..

Arkadaşlar kim bu Etiketçi?

TEMİZEL
10-10-2016, 10:59
dostum çay kahve içmekten uyuyamaz olduk..:o
geçen ay atlattılar bizi..
bu hafta başlangıç için güzel olur inşallah..

dertli_kisi
10-10-2016, 11:20
........ ...................Meraklanmayin arkadaslar saydirdim sadece.y td

baha68
10-10-2016, 11:59
Seyredelim de bu miki filmine döndü 😭

arabeskci
10-10-2016, 12:00
kavgalı sülale. belki de birbirlerine zarar vermek için şirketi batırmaya uğraşıyodur şerefsizler

baha68
10-10-2016, 13:18
Arada biz kaynıyoruz desenize

uskuplu
10-10-2016, 13:22
Temizel ustat insallah bu hafta iyi olur iyi bir yerlerde kapatiriz....

baha68
10-10-2016, 13:35
Bence bu hafta 4.4 kapar

TEMİZEL
10-10-2016, 14:45
bugün saatlik ala geçerse bu hafta iyi olabiliriz..
takibimdeki gösterge ilk seans 30 dk. al verdi..
60 dk.. şimdiye al demeliydi zorluyorlar tam sınırda geziyor..

yatırım tavsiyesi değildir duyrulur..

Temizel ustat insallah bu hafta iyi olur iyi bir yerlerde kapatiriz....

TEMİZEL
10-10-2016, 15:08
şu anda fiyat 5 tl olsaydı haftalıklar al verecekti ve kağıda talep çok olacaktı..
sanırım birilerinin elinde yüklü hisse var bunun peşine düşmüş olmalılar..
hisse satacak olan ortak neden 5 tl üzerine taşıyıp yeni iştahlı alıcılara mal satmaz ki !!!!!!!!!!!!!!!!
ortağın sattığı malları buralardan alanlar hissenin yeni sahipleri olduğu gibi şirketin de yeni sahipleri olabilir mi acep !!!!!!!!!

TEMİZEL
10-10-2016, 15:17
ama hem fiyat hem teknik açıdan extra uzatmalarla sıkıştı..
bu uzun süre devam etmez..
kokusu çıkar yakında..
4.76 altında kapanışlar yapmazsak 2014 den bu yana bu dalga yapısı düşmeyen dalga olarak ilk olacak..

cefaks
10-10-2016, 15:33
http://fs5.directupload.net/images/161010/wfq8ya5c.jpg (http://www.directupload.net)

TEMİZEL
10-10-2016, 15:56
anlaşılan 4.85 dekilerini almadan kağıda rahat yok..
zaten onları alırsa da saatlik kafadan al der..
4.75 i bekleyenler beklesin bakem..:he:

TEMİZEL
10-10-2016, 17:50
petrol uçmuş..biz hariç gelişmekte olan ülkeler ralliye devam ediyor..
FARK ÇOOOOOK AÇILDI..
bizde yabancı borsaya girmek için tepelerden dolar satabilmekle meşgul..
hem bist100 hem kağıtlar daha fazla duyarsız kalamaz..
bu haftadan çok umutluyum..çok heyecanlıyım..:o

baha68
10-10-2016, 17:58
Tknosa bist 100 değil artık ve usd yükseldikçe tknosa hep düşmüş

TEMİZEL
10-10-2016, 18:04
farketmez artık öncekiler kadar düşemiyor sanki..
4.78 değilde 4.77 diyerek bugün saatlik al vermekten kurtuldu güya..
önceden çakallarla uğraşıyorduk şimdi tilkilerle uğraşıyoruz..:he:
yarın ne yapacak merak ediyorum..ne yapabilecek al vermemek için..

Tknosa bist 100 değil artık ve usd yükseldikçe tknosa hep düşmüş

baha68
10-10-2016, 19:39
Yarın 4.84 ü deneyebilir. Bugün ablalardan satış yok

baha68
10-10-2016, 20:01
Bundan sonra 4.84-4.86 bandı ciddi direnç olur.

TEMİZEL
10-10-2016, 20:25
yarın saatlik al derse 4.85-4.90 fişekleyebilme aralığı olarak izlenebilir..
5 tl çalıştığı için direnç olarak görmeyip hükmünü yitirmiş sayıyorum..

hurkanyilmaz
10-10-2016, 21:12
gene başladık düşmeye. 3 seans üst üste düştü. en son düşüş 12seas sürmüş, 5.70den 4.60gelmişti.%20yani. bakalım bu sefer ne kadar olacak..

baha68
10-10-2016, 21:30
İnş 4 ün altını görmeyiz. Ytd

TEMİZEL
11-10-2016, 11:08
satış yapamıyor artık..hacim yok..
fare gibi köşeye sıkıştı..
takibimdeki saatlik gösterge tabanda uzuuuuuuun bir paralelden sonra yeni yeni ala başlıyor..
ikinci seansa kaldı umutlar..

TEMİZEL
11-10-2016, 11:26
sarı bölge normalde kısada yukarıya hareketin başladığını gösteriyordu ama hisse satış haberiyle ya da baskıyla diyelim yine tabanı yedi..
hareketin anlamı için burdan bize en az 5.10 a kaçış çubuğu lazım..

http://i.hizliresim.com/88OWlQ.png (http://hizliresim.com/88OWlQ)

TEMİZEL
11-10-2016, 14:12
bizim tilki 4.76 altında tuzak mı hazırlıyor acep..
buralardan kaçış çubuğu yakışır tilkime..:he:

ama hem fiyat hem teknik açıdan extra uzatmalarla sıkıştı..
bu uzun süre devam etmez..
kokusu çıkar yakında..
4.76 altında kapanışlar yapmazsak 2014 den bu yana bu dalga yapısı düşmeyen dalga olarak ilk olacak..

TEMİZEL
11-10-2016, 14:50
malum şirket ile ilgili telefon fiyat araştırması yapan yok mu?
benden başka virgülüne kadar tıpkısının aynı fiyatları gören yok mu ?
internet alışveriş siteleri açık bakın fiyatlara karşılaştırın..
araştıran yoksa buraya yapıştıracam fiyatları valla..:he:

TEMİZEL
11-10-2016, 15:03
sadece telefon değil diğer tüm ürünlere bakmanızı öneririm..
aynı modeli birebir karşılaştırın..
yoksa ben her gün üşenmem buraya yapıştıracam..:o

dertli_kisi
11-10-2016, 15:07
Sn. Temizel hssenin canina okunuyor. İlgiyi telefona fiyatlara cekmen anlasilmaz bir tavir. Yazdigin teorilerde tutmuyor zaten. Hep beraber batiyoruz ama birsey yokmus gibi yaziyorsun. Bence.

baha68
11-10-2016, 15:10
Çubuğu gördün mü 😭

TEMİZEL
11-10-2016, 15:11
teori derken!!
burda bilim yapmıyoruz ki..saatlik al verecekken hisseye baskı oluyor sürekli..
grafikte durum açık baskı açık..
küçük yatırımcının elinden mal alınmak istendiği açık..

Sn. Temizel hssenin canina okunuyor. İlgiyi telefona fiyatlara cekmen anlasilmaz bir tavir. Yazdigin teorilerde tutmuyor zaten. Hep beraber batiyoruz ama birsey yokmus gibi yaziyorsun. Bence.

TEMİZEL
11-10-2016, 15:14
siz fiyat araştırması yaptınız mı onu söyleyin !!!sadece tel. değil:he:
üşeniyorsanız akşama ben yapıştıracam izle fiyatları..
bundan sonra teknik analiz yerine ürün fiyat karşılaştırması yapacam..:o

TEMİZEL
11-10-2016, 15:21
...........cevap duymak istiyorum..

hurkanyilmaz
11-10-2016, 15:43
battık kısaca bu. bir şirket 3 yıl aralıksız her bilanço döneminde düşer mi? oluyormuş maalesef. sizi bilmem ama ben 15yıllık ev almak umuduyla birikimimi SA güvencesiyle batırdım. zehir zıkım olsun..

TEMİZEL
11-10-2016, 15:58
evet gördüm sen de gördün değil mi? :o
4.76 altı kapanışlar olmadığı sürece yalancı çubuklar faydamıza..
aynı taraftayız yani..

Çubuğu gördün mü ��

TEMİZEL
11-10-2016, 16:03
abi Allah yardımcın olsun zor durum psikoloji falan kalmaz biliyorum..
ama hakkaten en tepelerden almışsın..
kağıt batık değilse her kağıt telafi için fırsat verir bunu bilmen lazım..
sana sadece sabır lazım bakma bile ekrana ya da forma ..

battık kısaca bu. bir şirket 3 yıl aralıksız her bilanço döneminde düşer mi? oluyormuş maalesef. sizi bilmem ama ben 15yıllık ev almak umuduyla birikimimi SA güvencesiyle batırdım. zehir zıkım olsun..

productivity
11-10-2016, 16:10
Bugüne kadar hep artık buradan dönmeli, artık artmalı, şunu kırmalı bunu patlatmalı düşünceleri ile hareket ettik değl mi? İşe birde diğer taraftan bakalım. Sn. Temizel'in teknik analiz yaparak bulmaya çalıştığı çıkış yoluna saygım sonsuz ve bende teknik analize inanan bir insanım ancak birde şunu düşünün, bu şerefsizler teknik analizi kullanarak insanları avlamaya çalışıyor olamazlar mı? Hissedarlar senet satmak istiyor ve zorunda oldukları için kap'a bilgi yolluyorlar. Bu insanlar hisseyi alacak birilerini bulamazlar ise satacağım dedikleri bu hisseleri kime satacaklar peki? Cevap, kimseye satamayacaklar tabiiki.. Hisselerin başka bir şirkete devri söz konusu olsa buna ihtiyaçları var mı? Cevap, kesinlikle yok! Sonuç olarak bu şirket ortakları bu hisseleri borsa istanbulda senin benim alacağım bir platformda satıyor ve her seferinde hisse düşmeye devam ediyor. Adam gibi alıcı bulabilecek olsalardı zaten ky ile uğraşmaz bir şirket ile anlaşır ve hisselerini isterse 10 isterse 2 TL birim fiyattan satardı. Örnek Migros,Kipa. Şimdi gelelim sonuca, benim fikrim, bu arkadaşlar hisselerini devredebileceği hiçbir büyük yatırımcı veya şirket bulamadılar ve bizde çok güçlü bir şekilde var olan, bir hisse sürekli düşmez inancını ve teknik analiz aracınıda kullanarak malı ky'ye yıktılar ve halende yıkmaya çalışıyorlar. Hacimin yüksek olduğu günlerde ise bence tamamen kendi aralarında top çeviriyorlar. Kademelerdeki alım lot sayılarına bir bakın bence, direkt olarak ky nin alım yaptığı o kadar belli ki.. Bu sebeple elimde maliyet düşürebilecek kendimce çok ciddi miktarda nakitim olmasına rağmen artık bu şerefsizlerden bir lot dahi almam! Artarsa da artsın, zararımızı çıkartırız ama en azından bu saatten sonra ky olarak benden tek kuruş kazanamayacaklar!

sfenksus99
11-10-2016, 16:28
Eğer bu kağıttan zarardaysanız,maliyeti düşürmek için düşük fiyattan tekrar alım yapmayın..Tek tavsiyem budur..3 yıldır düşen kağıt mı olur lan?

TEMİZEL
11-10-2016, 16:30
Sn.productivity teşekkür ederim , ben de hisse satışı için değişik düşünüyorum;
amaçları hisse satmak değil almak aslında..
çünkü hisse çıkarken satılır düşerken değil yani sahipler spekler böyle yapar..
gerçek satıştan bahsediyorum el değiştirme değil..
misal ;
1-2 gün önce 5 tl nin üstüne atsa haftalık al verecekti bunun belki 10 katı alıcı gelecekti..
insan kar etmek istemez mi !!!!
neden bunu yapmıyor çünkü alıcı istemiyor satıcı istiyor..
bunun adı baskıdır işte aynen yapıldığı gibi..

TEMİZEL
11-10-2016, 16:38
neyse bir süre dediğim gibi teknikten çok bimex vatan teknosa ve nihayetinde media markt ürün fiyat analizi yapacam..
telefondan ütüye
elektrikli süpürgeden pile kadar..:he:

sfenksus99
11-10-2016, 16:38
misal ;
1-2 gün önce 5 tl nin üstüne atsa haftalık al verecekti bunun belki 10 katı alıcı gelecekti..

Haftalığı aylığı bırak,3 yıldır neden düşüyor bu hisse?

TEMİZEL
11-10-2016, 16:40
her hisse benzer hareket yapıyor..heleki yeni borsaya açılmışsa..
bu bizim borsada KURAL GİBİ BİŞEY..
örnek çok..
son 3-4 yıl borsaya açılan şirketlere bakın..
kimi zarar diyor kimi değerleme kimi zart zurt bahane çok amaç hüpletmek..
aklıma gelen örnek;
BİZİM
BİMEKS
PEGASUS
JANTS
VS..hep yakın zamanda çıkanlar..

malı yukardan erken satan ve diplerden erken toplayan tekrar operasyona hazırlanır..
borsada acımak yok yalan çok..

productivity
11-10-2016, 16:52
misal ;

Haklı bile olsanız artık maliyet düşürmek yok kendi adıma, bir kuruş dahi para kazanamazlar artık benden ama bundan kimse zararına satıp çıkacağım gibi bir sonuç çıkarmasın lütfen, özellikle de bu onursuz, gurursuz, aç gözlü, kan emici ve yalancı şerefsizler. Şirket batarsa da beraberiz, çıkarsa da beraberiz bunu iyi anlamaları lazım ;)

arabeskci
11-10-2016, 18:27
Haklı bile olsanız artık maliyet düşürmek yok kendi adıma, bir kuruş dahi para kazanamazlar artık benden ama bundan kimse zararına satıp çıkacağım gibi bir sonuç çıkarmasın lütfen, özellikle de bu onursuz, gurursuz, aç gözlü, kan emici ve yalancı şerefsizler. Şirket batarsa da beraberiz, çıkarsa da beraberiz bunu iyi anlamaları lazım ;)

Tamamen katiliyorum. Bu serefsizler yabanci ve/veya kurumsal alici bulamadiklari icin bist te paylarini satmaya calisiyorlar.disney gibi projelere saygi duyuyorum.sirketi bir kurtarma cabasi var demek birilerinde ama pay satmamaliydi bazi ortaklar.sirkete ihanet ettiler.bizi zaten mahvettiler kendi aralarinda gecinemeyen salaklar.

acemşah
11-10-2016, 18:29
Carrefoursa ve perakendeye olan ilgimizden dolayı bir kaç arkadaş özelden sormuşlar .. düşüncelerini buradan genelden yazmak istedim.

Elektronik perakende de yaşanan yoğun rekabet ile e-ticaretin artması, asgari ücrete yapılan zam, avm lerdeki kiraların artması gibi başlıca etmenler ile teknosa günden güne bilançolarda ve borsada eridi...
Yapılan sabancı ailesi üyelerinin satışlar oda tuz biber oldu yaraya..
Bu satışların teknik satışlar olabileceği yüksek ihtimal..
Bu satışlar diğer sabancı gözdelerinde de oldu sonrasında bu şirketlere yabancı ortak aldılar yada tamamen sattılar..
Şirketin bilançolarına kısa bir göz atınca bu bilanço ile zararın düşeceği karli bilançoları ise yakın olabileceği kanısı oluşmakta.. .
Şirketin verimsiz mağazalarını kapatması parakende nin bir kuralıdır.
Şirket hakkında gerek mecmualarda gerekse forumlarda satılacağı yönünde spekulasyonlar mevcut..
Satılırsa su anki borsa fiyatının çok üzerinde satilabilecegide aşikar..

Gıda üzerine mağaza devirleri 2 ile 2.5 milyon tl arasındadır en son 200 mağazalık kileri carrefoursa mağaza başına 2.25 milyona toplamda 505 milyona devir aldı..
Elektronikte ise bu rakam 4-5 milyon tl arasında yarattığı ciro ya bakıldığında bu rakam teknosa için 6 milyonları bulabilir..
Teknosanin bilançoları şu an çöp halinde lakin perakende özelliği olarak cirosu mükemmel satılırsa alan cirosu için pazar payı için alır bu yıl cirosu 4 milyarı yakalayacak gibi..
Satılmayıpta 4 milyar ciroda %2.5 , 100 milyon tl kar etme başarısını yakalasa dahi borsada eski günlerine dönebilir.

Neticede çöp bilançolara sahip ama fiyatında çöp ve bu en büyük gücü olan cirosuna 1 milyar tl veren çıkarsa supriz olmaz. Bugün 517 milyon değerde.

Gördüğüm ettiğim bunlar... hatamız varsa affola..
Arkadaşlar bol kazançlariniz olsun.

arabeskci
11-10-2016, 19:50
Eline emegine saglik acemsah ustad. Umarim dedigin gibi cop sirket degilizdir.Benim bu nane denen eleman da ilgimi cekiyo sabancilarda.teknosa 14 lirayi onun zamaninda gordu.carrefour desen katlandi hisse ama bu adam gidince de cokus oluyor.zarar mi veriyo firmalara nedir.bakalim pegasus ta napicak

uskuplu
11-10-2016, 21:02
Ustatlar bnm maliyet te yuksek yapcak bir sey yok hisseyi hic arastirmadan satilicak diye atladik 9.15 kucakta kaldi alali 20 ay oldu bnm icin cok buyuk ders oldu kisaca bnm icin beklemekten baska care yok zaman tenesir vade olsa bile.....

uskuplu
11-10-2016, 21:04
Sn acemsah ustat hissemizi guzel tespit etmis emegine saglik...

dertli_kisi
11-10-2016, 21:44
Sirket bilancoyu duzeltebilme adina eylulde gittigidiyor ile kampanya duzenlemis, talep iyi diyerek ekimde de kampanyaya devam ediyormus 250 tl ustu alisverise %7 indirim yapiyor. Bilancoya etkisini ay sonu goruruz artik.

baha68
12-10-2016, 00:42
Garanti yatırım teknosa için 12 aylık hedef fiyat vermiş. 5.3 tl. Süper döndük köşeyi

TEMİZEL
12-10-2016, 09:57
yatırım kuruluşları ne istersen onu söyler..
mesaj şu; beklentiniz olmasın şimdiki fiyatlardan en çok banka faizi kadar getiri olur burdan gidin artık..
(dikkat edin 1 yıl diyor hesap kolay olsun diye:o)
oldu gözlerim doldu :he:

ben 1.5 yıl ömür biçtim borsaya sonra yokum..ister 4 lira ister 14 lira farketmez ama önce vermem etiketçi..
boşuna yatırım kuruluşundan alan genişletme çabasına girme..

arabeskci
12-10-2016, 10:41
Kucuk yatirimci geyikleri.. Spek Mal kapmaya çalışıyor baskiliyo fln... Kandirin kendinizi avutun bakalim.

TEMİZEL
12-10-2016, 10:46
bu arada saatlik göstergeler bozmazsa taze ala geçti..(pazartesi saatlik ala geçebilirdi demekki ky baskı var demede haklı)
al devam ederse 4.76 altına sarkma yalancı ve tuzak kuyruğu olacak..
veeeee yine bu al biraz uzarsa haftalıklar da al diyecek..
ve geriye tek AYLIK kalacak..
1 yılmış 5.30 muş..:wave:

TEMİZEL
12-10-2016, 11:00
burda vurguluyorum..
diyorum ki saatliğin arkasından seanslık ya da günlük değil dalga yapısı gereği gümbür gümbür haftalık geliyor..:o
yani saatlik al durumu seri şekilde çalışırsa haftalıklar ala geçmeli..

ama ne kadar olur ne olur sonra tekrar bozarmı bilemem..
özetle yatırım tavsiyesi değildir duyrulur..

hurkanyilmaz
12-10-2016, 11:18
şirketin hep zararda olduğunu bilmeyen, bacıları ortaklaşa her milyonlarca lot hisseyi bulduğu fiyata satmaya çalıştıklarını bilmeyen her küçük yatımcı,;grafiğe bakıp mükemmel takoz yada kamayı ve RSIdeki kocaman PUyu gören herkes atlar hisseye. ama ama... hep ama...

Mehmetfidan
12-10-2016, 11:19
Kucuk yatirimci geyikleri.. Spek Mal kapmaya çalışıyor baskiliyo fln... Kandirin kendinizi avutun bakalim.

burda vurguluyorum..
diyorum ki saatliğin arkasından seanslık ya da günlük değil dalga yapısı gereği gümbür gümbür haftalık geliyor..:o
yani saatlik al durumu seri şekilde çalışırsa haftalıklar ala geçmeli..

ama ne kadar olur ne olur sonra tekrar bozarmı bilemem..
özetle yatırım tavsiyesi değildir duyrulur..
Milleti gaza getirmeyi bırak.'Yok haftalıkta al verdi Yok aylıkta al verdi diye diye kağıt aşağıya düşüyor.Sen birdaha yazma bence

TEMİZEL
12-10-2016, 11:23
sizde milleti korkutmayı bırakın günah..
zaten yeteri kadar sahipleri yapıyor itiraz etmiyoruz..
burda 10-12 lerde maliyeti olanlar da var satsın mı onlar..
siz o zamanlar 12 lerde iken yazdınız mıydı uyardınız mı böyle burda..

kendime sözüm var çıkarsa 9.50 ye kadar yazarım ben..sonrasına sonra karar veririz..
rahatsız olan beni okumaz..sen yazma işime gelmiyor demek zararımıza..
adios...

Milleti gaza getirmeyi bırak.'Yok haftalıkta al verdi Yok aylıkta al verdi diye diye kağıt aşağıya düşüyor.Sen birdaha yazma bence

hurkanyilmaz
12-10-2016, 11:38
benzer grafiğe sahip GUBFR sert tepki verdi çünkü şirket kâr yapıyor.. ama bu vermez. KÂR açıklamadığı sürece işimiz zor.

Mehmetfidan
12-10-2016, 11:41
Carrefoursa ve perakendeye olan ilgimizden dolayı bir kaç arkadaş özelden sormuşlar .. düşüncelerini buradan genelden yazmak istedim.

Elektronik perakende de yaşanan yoğun rekabet ile e-ticaretin artması, asgari ücrete yapılan zam, avm lerdeki kiraların artması gibi başlıca etmenler ile teknosa günden güne bilançolarda ve borsada eridi...
Bu satışlar diğer sabancı gözdelerinde de oldu sonrasında bu şirketlere yabancı ortak aldılar yada tamamen sattılar..
Şirketin bilançolarına kısa bir göz atınca bu bilanço ile zararın düşeceği karli bilançoları ise yakın olabileceği kanısı oluşmakta.. .
Şirket hakkında gerek mecmualarda gerekse forumlarda satılacağı yönünde spekulasyonlar mevcut..

Gıda üzerine mağaza devirleri 2 ile 2.5 milyon tl arasındadır en son 200 mağazalık kileri carrefoursa mağaza başına 2.25 milyona toplamda 505 milyona devir aldı..
Elektronikte ise bu rakam 4-5 milyon tl arasında yarattığı ciro ya bakıldığında bu rakam teknosa için 6 milyonları bulabilir..
Teknosanin bilançoları şu an çöp halinde lakin perakende özelliği olarak cirosu mükemmel satılırsa alan cirosu için pazar payı için alır bu yıl cirosu 4 milyarı yakalayacak gibi..
Satılmayıpta 4 milyar ciroda %2.5 , 100 milyon tl kar etme başarısını yakalasa dahi borsada eski günlerine dönebilir.

Neticede çöp bilançolara sahip ama fiyatında çöp ve bu en büyük gücü olan cirosuna 1 milyar tl veren çıkarsa supriz olmaz. Bugün 517 milyon değerde.

Bugüne kadar hep artık buradan dönmeli, artık artmalı, şunu kırmalı bunu patlatmalı düşünceleri ile hareket ettik değl mi? İşe birde diğer taraftan bakalım. Sn. Temizel'in teknik analiz yaparak bulmaya çalıştığı çıkış yoluna saygım sonsuz ve bende teknik analize inanan bir insanım ancak birde şunu düşünün, bu şerefsizler teknik analizi kullanarak insanları avlamaya çalışıyor olamazlar mı? Hissedarlar senet satmak istiyor ve zorunda oldukları için kap'a bilgi yolluyorlar. Bu insanlar hisseyi alacak birilerini bulamazlar ise satacağım dedikleri bu hisseleri kime satacaklar peki? Cevap, kimseye satamayacaklar tabiiki.. Hisselerin başka bir şirkete devri söz konusu olsa buna ihtiyaçları var mı? Cevap, kesinlikle yok! Sonuç olarak bu şirket ortakları bu hisseleri borsa istanbulda senin benim alacağım bir platformda satıyor ve her seferinde hisse düşmeye devam ediyor. Adam gibi alıcı bulabilecek olsalardı zaten ky ile uğraşmaz bir şirket ile anlaşır ve hisselerini isterse 10 isterse 2 TL birim fiyattan satardı. Örnek Migros,Kipa. Şimdi gelelim sonuca, benim fikrim, bu arkadaşlar hisselerini devredebileceği hiçbir büyük yatırımcı veya şirket bulamadılar ve bizde çok güçlü bir şekilde var olan, bir hisse sürekli düşmez inancını ve teknik analiz aracınıda kullanarak malı ky'ye yıktılar ve halende yıkmaya çalışıyorlar. Hacimin yüksek olduğu günlerde ise bence tamamen kendi aralarında top çeviriyorlar. Kademelerdeki alım lot sayılarına bir bakın bence, direkt olarak ky nin alım yaptığı o kadar belli ki.. Bu sebeple elimde maliyet düşürebilecek kendimce çok ciddi miktarda nakitim olmasına rağmen artık bu şerefsizlerden bir lot dahi almam! Artarsa da artsın, zararımızı çıkartırız ama en azından bu saatten sonra ky olarak benden tek kuruş kazanamayacaklar!

Eğer bu kağıttan zarardaysanız,maliyeti düşürmek için düşük fiyattan tekrar alım yapmayın..Tek tavsiyem budur..3 yıldır düşen kağıt mı olur lan?

Bence çok haklı dertli_kişi, Endeks yine 80 bine yaklaşmış TEMİZEl hala düşüş nedenini 3 yıldır yazmıyor

Mehmetfidan
12-10-2016, 11:47

sizde milleti korkutmayı bırakın günah..
zaten yeteri kadar sahipleri yapıyor itiraz etmiyoruz..
burda 10-12 lerde maliyeti olanlar da var satsın mı onlar..
siz o zamanlar 12 lerde iken yazdınız mıydı uyardınız mı böyle burda..

kendime sözüm var çıkarsa 9.50 ye kadar yazarım ben..sonrasına sonra karar veririz..
rahatsız olan beni okumaz..sen yazma işime gelmiyor demek zararımıza..
adios...
Tamam hak veriyorsun maliyeti yüksek olanlar var diye ama en azından küçük yatırımcı daha almasın canları yanmasın diyorum

TEMİZEL
12-10-2016, 11:50
birincisi yazında imla hatası var 3 yıl derken ben 6 ay oldu gireli daha önce yoktum..:o
ikicisi bahsettiğin zarar ise ben borsadaki kar zarara inanmam muhasebe hesabındaki keyfiyete inanırım..
ne demişti yetkili unuttun mu?
zararın nedeni kliksayı bünyeye almadan kaynaklı geçici muhasebe hesabıdır ben kulaklarımla duydum..:o
üçüncüsü ben grafik analizi yapmaya çalışıyorum; olacak edecek kaçacak gibi ifadeler yok ihtimaller var bunu vurguluyorum..
gelirse (burda şart var) 9.50 ye kadar da yazarız çizeriz..
hepici bu..
biliyorum belki yeniler gelmesin hisseye baskı oluyor diyebilirsiniz bu onların kararı..
sizin de varsa analiziniz paylaşın görelim..

Bence çok haklı dertli_kişi, Endeks yine 80 bine yaklaşmış TEMİZEl hala düşüş nedenini 3 yıldır yazmıyor

arabeskci
12-10-2016, 12:58
O kadar analiz edicek ne var ki ozsermaye bitmis.oturup cubuk saymak mum bakmak yanlis.falciliktan ote anlam ifade etmez.sirket karli ya da iyi yolda olur da alim satim izlerine bakarsin.

TEMİZEL
12-10-2016, 13:34
servis edilen zarara inanırsan öyle ama ben inanmadığımı söylüyorum o yüzden çubuklara bakıyorum..
sıkıntı burda işte..

bigsam
12-10-2016, 14:25
Satın TEMİZEL lütfen kızıp yazmaktan vazgeçmeyin.Sizi okuyunca beklemek daha anlamlı geliyor.

bigsam
12-10-2016, 14:27
Ben sizler kadar profesyonel değilim.Ama koskoca SAların kızları dipten niye satar ki.Kötü niyet olduğu çok belli.Bizim insanımız malı tepede almayı sever .Gerçekten dertleri toplamak değil satmak olsa gel gel yapmak yalan bir haberle çok mu zor.

bigsam
12-10-2016, 14:28
9.15 ten önce satmıyorum bu kadar.

hurkanyilmaz
12-10-2016, 17:15
dilerim kapanışta doji oluşmaz. önceki 10-12 seanslık düşüşlere bakınca; düşüşlerin 3. veya 4.gününde hep doji yapmış ama sonrası günler daha sert düşmüş.

bigsam
12-10-2016, 17:58
Şimdi bir yorumda okudum hoştu.Mal basa basa toplanır, çeke çeke dağıtılır.

TEMİZEL
12-10-2016, 18:12
sn.bigsam sıkıntı yok.. onlara da hak veriyorum ve haftalık ala geçene kadar yazmayacam bakalım..

Satın TEMİZEL lütfen kızıp yazmaktan vazgeçmeyin.Sizi okuyunca beklemek daha anlamlı geliyor.

baha68
13-10-2016, 13:44
4 ün altında acaba ort düşürmek için alınır mı ? Yoksa 3 ün altını mı beklemeli ? Saatlikler haftalıklar ne diyor ?

arabeskci
13-10-2016, 16:10

Persembe de bitiyo.. Pazar gunu kritige bekliyorum:))

UK1
13-10-2016, 16:15
Persembe de bitiyo.. Pazar gunu kritige bekliyorum:))

gelicem bro :) gun uzun. daha cuma var. bir bakmissin cuma aksami bayram olmus bize.
ytd

mettek
13-10-2016, 18:18
4 ün altında acaba ort düşürmek için alınır mı ? Yoksa 3 ün altını mı beklemeli ? Saatlikler haftalıklar ne diyor ?

Hisseyi düşerken almak risktir. Bu hisse sürekli düşüyorsa 1 e de düşse yine almam. Çünkü düşüyor ve nerde duracağı belli değil. tknsa 3 yıllık bir düşüş trendinde ve halen daha tıkır tıkır devam ediyor. Şu anda riskli bir hisse. Haa yarın tutar 4.80 olur 5.00 olur orası bilinmez. Aganın eli tutulmaz. Ama bu riski ortadan kaldırmaz. An itibarıyla düşüş trendini kırıp yükseliş trendinin başlaması için de 5.70 civarı ve üstü kapanışlara ihtiyacı var. O zaman yükseliş trendine girmiş ve risk min inmiş olur. Bence takip edilebilir ama şu aşamada girmek tehlikeli. 5.70 beklenmeli. Haa bu arada bugün 3 kez test ettiği 4,66 dibini de kırmış. Pek hoş durmuyor ama hadi hayırlısı.

marcopasha01
13-10-2016, 19:01
Arkadaşlar bende 4.72 hisseye girdim kısmet değilmiş hemen zarar yazdık .

riverand
13-10-2016, 19:53
Ne oldu ? Yok sabancıymış neymiş yok ayak yapıyrlarms uçacakmış a...qoydularrr sahtekar,düzenbazlar !!!insanları soydular...

arabeskci
13-10-2016, 21:40
gelicem bro :) gun uzun. daha cuma var. bir bakmissin cuma aksami bayram olmus bize.
ytd

Bize her gun bayram muro:)

cebi
13-10-2016, 23:41
Gidin C veta D grubu hisse alın bu kağıttan 3 yıldır ekmek yoyen olmadı paranıza yazık arkadaşlar. Bu sabancı hatunu sata sata bitiremedi sizin paralarla Amerika'da yatırım yapıyor . Bu şirket bitmiş bir marka ya tamamen satılacak ya da tavsiye olacak.

hurkanyilmaz
14-10-2016, 11:31
tepki bile vermiyor...nasıl bir şirketmiş bu yaaa.

hurkanyilmaz
14-10-2016, 11:49
CRFSA ikili dip yaptı 5.30lardan 7.30lara %50 tepki verdi. o hissede de SABANCI HO.mal satıyor. ama bu şirket bütün teknik analiz kurallarının içine dışına her yerine sıççç..koydu..

TEMİZEL
14-10-2016, 14:10
hakkaten tekniğin içine ediyolar..
yazıp çizmeyecektim sıkıldım..
baktım oralarda grafik yok muhabbet çok..:he:
haftalıklar al verene kadar sahol akgrt gibi diğer sabancı kağıtlarında çizdireyim..
biraz da oranın etiketçileriyle uğraşayım..

CRFSA ikili dip yaptı 5.30lardan 7.30lara %50 tepki verdi. o hissede de SABANCI HO.mal satıyor. ama bu şirket bütün teknik analiz kurallarının içine dışına her yerine sıççç..koydu..

yunuscam0147
14-10-2016, 14:31
4 62 ile aranızdayim 5 de eyvallah

TEMİZEL
14-10-2016, 14:41
Teknosanın değil yanlış anlamayın..:he:
geçen aylarda akgrt yatırımcısı vardı burda morali bozuktu..
ona AYLIK AL vermiş daha ne istiyorsun demiştim..
darısı sabancının en çukur kağıdı Teknosanın başına..
anormallik olup bozulmadığı sürece 1-2 yıl götürmeli bu durum..

http://i.hizliresim.com/2j3zk0.png (http://hizliresim.com/2j3zk0)

TEMİZEL
14-10-2016, 15:38
bist100 beklentim 100 bin...
beni takip edenler bilir 1-1.5 yıl meselesi burdan geliyor..:o

http://i.hizliresim.com/dXdgVL.png (http://hizliresim.com/dXdgVL)

arabeskci
14-10-2016, 18:09
Evet kap ta haber olmadiginnan uk arkadasi munazaraya bekliyoruz;p

dertli_kisi
14-10-2016, 18:40
Evet kap ta haber olmadiginnan uk arkadasi munazaraya bekliyoruz;p hep beraber bekliyoruz

yunuscam0147
14-10-2016, 23:15
Pasta yok mu

riverand
15-10-2016, 22:51
Hissedeyseniz muhakkak yersiniz merak etmeyin!...

dertli_kisi
16-10-2016, 05:42
İnsan gorunumlu dolandiricilar yalancilar uc kagitcilar var etrafta. İnanmamak lazim onlara ama insaniz kaniyoruz.

yunuscam0147
16-10-2016, 13:28
13.5 dan 4.6 a düşmüş bir sabanci kağıdı içler acısı bi durum

uskuplu
16-10-2016, 13:55
Allah yardimcimiz olsun....allah saligimizi olsun...allah buraya yatirdigimiz paraya muhtac etmesin...

bigsam
16-10-2016, 15:26
Her seferinde döner diye umut ediyorum.Ama boş.Koç dururken Sabancı almak ne akılmış.Onlar fabrikalarında uğraşıyor bunlar borsada cirit atıyor.

yunuscam0147
16-10-2016, 17:23
Enerjisa halka arzı na hazırlanıyor sanki

uskuplu
16-10-2016, 17:36
Her seferinde döner diye umut ediyorum.Ama boş.Koç dururken Sabancı almak ne akılmış.Onlar fabrikalarında uğraşıyor bunlar borsada cirit atıyor.

Ayni duruma bende dustum ustat burdan doner burdan doner doner bicagi bize girdi... Simdide insallah batmaz diyorum...:

yunuscam0147
16-10-2016, 18:10
Adana da en büyük mağaza sına gitmiştim geçen ay ilk kat ta faaliyet gösteriyordu.ust katlarda ise kapatılıyor du.sabanci grubu bu işi eline yüzüne bulaştırdi. Satıp bırakması daha hayırlı olacak bence

uskuplu
16-10-2016, 18:26
Adana da en büyük mağaza sına gitmiştim geçen ay ilk kat ta faaliyet gösteriyordu.ust katlarda ise kapatılıyor du.sabanci grubu bu işi eline yüzüne bulaştırdi. Satıp bırakması daha hayırlı olacak bence

Nasil bu kadar zarar ettirildi cok ilginc hisseyi resmen cop durumuna dusuruldu birde arada temizel ustadin dedigi gibi koca memeliler ortaya cikti tuzu biberi oldu acaba bilincli olarakmi yapildi bilmiyom tek bildigim bu adi hisse birdaha 9.15 e gelirmi....

UK1
16-10-2016, 18:28
İnsan gorunumlu dolandiricilar yalancilar uc kagitcilar var etrafta. İnanmamak lazim onlara ama insaniz kaniyoruz.

bu hafta haberin gelmesini bekliyordum ama gelmedigi icin sanki bu lafi bana soylemissiniz diye ustume alinarak cevap yaziyorum izninizle.

sen bu hisseyi ben al dedigim icin almadin. benden eskisin zaten sanirim maliyetin de baya yuksek. ben tknsa satilacak dedigim icin de elinde tutmuyosun sanirim. satilmayacak olsa hala elinden cikaramazsin kagidi cunku maliyetin yuksek.

bir bildigimiz var ki konusuyoruz. engelleseler de banlasalar da soyluyorum acik acik. 6.60 maliyetim. ve bu hisse satilacak arkadas. 8.50-9.00 araliginda da elimden cikaracagim kagidi yakin zamanda. bu kadar net soyluyorum. hodri meydan

not: cep telefonuma yazan arkadaslara cevap veremiyorum haftasonluguina iskocyadayim. bu aksam geri donuyorum londraya yarin gorusuruz.

TEMİZEL
16-10-2016, 22:54
Sn.UK1
inşallah diyorum daha fazla uzatmazlar..
çünkü bist100 en büyük rallisine hazırlanıyor diye beklentim var..
çer çöp çakal tilki hırsız tüm kağıtlar bir sebebini bulup bundan istifade etmeli ve en tin tepelerden malı iteklemeli..
o yüzden yine tahminim 1.5 yıl gibi süre var tüm kağıtların önünde..sonrası zaten en az 1-2 yıl yine düşüş..

özeti; normalde bu kadar baskının arkasında bişey aramamak hata olur zaten..

bir bildigimiz var ki konusuyoruz. engelleseler de banlasalar da soyluyorum acik acik. 6.60 maliyetim. ve bu hisse satilacak arkadas. 8.50-9.00 araliginda da elimden cikaracagim kagidi yakin zamanda. bu kadar net soyluyorum. hodri meydan

yunuscam0147
16-10-2016, 22:59
Sn.UK1
inşallah diyorum daha fazla uzatmazlar..
çünkü bist100 en büyük rallisine hazırlanıyor diye beklentim var..
çer çöp çakal tilki hırsız tüm kağıtlar bir sebebini bulup bundan istifade etmeli..
sonrası zaten en az 1-2 yıl yine düşüş..
özeti; normalde bu kadar baskının arkasında bişey aramamak hata olur zaten..

Ben bist 100 un 100000 ler seviyesine çıkıp oralarda gezecegine inanıyorum. Ancak Teknosa da bilançolar da duzelmelerle bi de satış hikayesi olsa 9 10 lar görebiliriz

TEMİZEL
16-10-2016, 23:04
şu anda zararı bahane gösterip baskı kuruluyor halbuki daha önceki yetkili şahıs zarar geçici dedi..
karlar geri gelecekse o halde eski zirveler neden olmasın..
borsada herşey algıdan ibaret..
teknosa 12-14 de iken kim derdiki 4.60 ları görecek..şimdide durum benzer..
zarardan kara geçmek parmaklarının ucunda..
şık şık kar
hurraaaa yukarı..:he:

Ben bist 100 un 100000 ler seviyesine çıkıp oralarda gezecegine inanıyorum. Ancak Teknosa da bilançolar da duzelmelerle bi de satış hikayesi olsa 9 10 lar görebiliriz

uskuplu
16-10-2016, 23:05
Sn temizel ustat bulundugumuz durumu kisaca ozetlemisiniz..:::::insallah yarin haber gelir....

TEMİZEL
16-10-2016, 23:13
demedi mi dostum yetkili müdürdü sanırım tv de kiksadan kaynaklı geçici zarar demedi mi..
dedi..
peki bu zarar geçici ise demek ardından kar gelecek demek değil mi ?
tabikii eveeeeet.
o halde neden baskı kuruyorsunuz dediğimizde hatalı mı oluyoruz..
hayııırrrrrr..
o halde bu tiyatroya son vermemeliler..
amaçlarını bir an önce duyurmalılar..

Sn temizel ustat bulundugumuz durumu kisaca ozetlemisiniz..:::::insallah yarin haber gelir....

uskuplu
16-10-2016, 23:14
carrefoursa ve perakendeye olan ilgimizden dolayı bir kaç arkadaş özelden sormuşlar .. Düşüncelerini buradan genelden yazmak istedim.

şirketin bilançolarına kısa bir göz atınca bu bilanço ile zararın düşeceği karli bilançoları ise yakın olabileceği kanısı oluşmakta.. .
şirketin verimsiz mağazalarını kapatması parakende nin bir kuralıdır.
şirket hakkında gerek mecmualarda gerekse forumlarda satılacağı yönünde spekulasyonlar mevcut..

Gördüğüm ettiğim bunlar... Hatamız varsa affola..
acemsah ustat tan bir yorum sayfa geride kalmasin...

uskuplu
16-10-2016, 23:18
Sn temizel acemsah ustat guzel yorumlamis nedersin yilda 4 milyar cirodan bassediyo bacasiz fabrika bu derler...

uskuplu
16-10-2016, 23:22
Sn acemsah ustat emeginize saglik ...tessekkurler...

TEMİZEL
16-10-2016, 23:23
dostum benim aklım temel analize çok ermez..
ben grafiği iliğine kadar incelerim..
olması gerekeni beklerim olur olmazı sahip bilir aynı burdaki gibi..
ben 6 dan girdim ama kağıt düştü suçlu ben değilim..mal almak için tekniğin estetiğine edenlerin suçu bu..:he:
akıllı olmam gerekirse bana düşen görev 1.5 yıl daha süre vermek..
sonra Teknosa telefonları tv leri kendi bile üretse kulağımı tıkar bağıra bağıra kaçarım..:o

Sn temizel acemsah ustat guzel yorumlamis nedersin yilda 4 milyar cirodan bassediyo bacasiz fabrika bu derler...

uskuplu
16-10-2016, 23:30
dostum benim aklım temel analize çok ermez..
ben grafiği iliğine kadar incelerim..
olması gerekeni beklerim olur olmazı sahip bilir aynı burdaki gibi..
ben 6 dan girdim ama kağıt düştü suçlu ben değilim..mal almak için tekniğin estetiğine edenlerin suçu bu..:he:
akıllı olmam gerekirse bana düşen görev 1.5 yıl daha süre vermek..
sonra Teknosa telefonları tv leri kendi bile üretse kulağımı tıkar bağıra bağıra kaçarım..:o
Evet ustadim cok haklisin insallah filmin sonuna kadar burda beraber oluruz benim icin vade tenesir olsa bile olur vazgecmem

baha68
17-10-2016, 08:35
Bu hafta inş 4.59 u aşağı kırmaz

TEMİZEL
17-10-2016, 09:36
1.5 yıl içinde istediği fiyatı görebilir sorun yok rahat olun..
uzun da sürse her tiyatro biter..

Bu hafta inş 4.59 u aşağı kırmaz

baha68
17-10-2016, 10:45
3 ün altu mümkün mü ?

TEMİZEL
17-10-2016, 10:57
borsada herşey mümkün..iflas bile..biz hazırız rahat ol sen..:he:

3 ün altu mümkün mü ?

productivity
17-10-2016, 15:15
Hafta sonu teknosa mağzasına uğradım, bu satış muhabbeti için biraz sohbet ettim çalışan personelin bana söyledikleri aynen şunlardı: "Satış muhabbeti 1-2 hafta önce dönüyordu ancak patronlar satmayacağını söylemişler. Keşke satılsa da bizde kurtulsak." dedi adamcağız. Anlayacağınız personelinin güvenini bile kendi içinde kaybetmiş şirket, gerçi bu tip durumlarda bilgi yayılmasın diye ters bilgilerde servis edilir tabi.. Ha bu arada bir ürün satın alma ihtiyacım oldu ve baktım ki teknosa 79 TL'ye satılan ürünü 109 TL ye satıyordu, bende gittim vatan'dan aldım. Anlayacağınız şirkette durumların iyi olmadığını anlamak için çok araştırma yapmaya gerek yok. Sonumuz hayrola..

TEMİZEL
17-10-2016, 15:30
o halde böyle söylentiler varmış deyip satmayacaklarını kapta duyurmalılar..
neden yapmıyorlar bunu :wink:
ben diyim; aslı varsa zor durumda kalırlar..
etiketçiye günün sözü; ne kadar sallarsan salla donuna düşer son damla..

hurkanyilmaz
17-10-2016, 17:08
bir söz vardır.."eşeğin şeyine su kaçırmak" diye... iyicene abarttılar artık..

TEMİZEL
17-10-2016, 17:18
sanırım bu adi hareketle bu son güdük dalganın da dibini gördük..
hayırlı olsun..:he:
bundan sonra etiketçi denen hırt tükürdüğünü yalayacak..
bunlar alışıktır yalamaya..:he:

bir söz vardır.."eşeğin şeyine su kaçırmak" diye... iyicene abarttılar artık..

mettek
17-10-2016, 18:15
3-2-1 her fiyat olabilir. 4.67 kırıldı her şey olabilir. 4,20 ye kadar destek yok. Yeni dip orası gibi görünüyor. Yukarı tepki verse verse 4,75 i geçeceğini sanmam. Defalarca dediğim gibi sürekli düşen bir hisse. Nerde duracağını kestiremezsin. Kritik nokta 5,70. Burayı yukarı geçmeden riskli.

arabeskci
17-10-2016, 20:10
Yenidogan olursa adinu Serefsiz sabanci diye koyun

abramm
18-10-2016, 01:09
Tknsa da piyasanın bildiği ve kesin olan birşey varsa oda UV yatırıma elverişli olmadığıdır. teknik olarak daha evvelki tüm düşüşlerinde 50 ema üzerine bir tepkisi var. şuanlık 50 ema 4,97.. ytd

TEMİZEL
18-10-2016, 12:24
uzun vadeden kasıt aylıkların al vermesidir.
böylece aylıklar al dediğinde 4.97 değerini de rahatça aşabilmeli..
haftalık düşen tepeler direnci 5.66 gördüm..her hafta iniyor..:o
ama 6.30 ların üstüne atmadan da trend yukarı döndü diyemeyiz..
bence en önemli kilit rakam da 6.30 lar

sonsuza kadar düşmeyecekse böyle..:he:

Tknsa da piyasanın bildiği ve kesin olan birşey varsa oda UV yatırıma elverişli olmadığıdır. teknik olarak daha evvelki tüm düşüşlerinde 50 ema üzerine bir tepkisi var. şuanlık 50 ema 4,97.. ytd

TEMİZEL
18-10-2016, 12:42
bu haftayı da sayarsak 4. hafta haftalık direnç 5.55 olacak..bu son dalganın tepesi ediyor..
4. haftaya kadar bu çizgiye değerse düşen dalga seviye olarak aşılır ve 9.90 dan bu yana ilk olur..
olur olmazı onlar bilir..
biz de bu ilkleri bekliyoruz işte..
ilk kez aşıldığında trink aylık al da..yat ondan sonra:he:

enigma
18-10-2016, 14:34
Kama olayı aşağı yönlü devam nerde duracak acaba

yunuscam0147
18-10-2016, 15:34
Böyle ailenin ağ. ... s.... şirketleri mahvetti ler.

enerjici
18-10-2016, 15:57
battı da haberimiz mi yok ?

yunuscam0147
18-10-2016, 15:59
Yabancı eşşek bulamadınız mi

yunuscam0147
18-10-2016, 16:07
Senede 2 milyar ciro yapan bi şirketi sahibi neden satar anlamış değilim.

yunuscam0147
18-10-2016, 16:10
2.5 tl lik Ereğli ile 13 tl lik Teknosa 4.5 De esitlendi. Allah sizin gibi ailenin binlerce kez belasını versin.

hurkanyilmaz
18-10-2016, 17:03
herhalde şirket 3.çeyrekte iflasını açıklayacak.. yeni bir GOLDAŞ olacak herhalde.

TEMİZEL
18-10-2016, 17:38
önceki son iki düşüşde 9 ve 7 gün düşmüş..şimdi 9 gün düştü..
iyi ya da kötü haber şart oldu artık..

sektöründe lider firmaya neler oldu diye spk el atmalı..

suheyl
18-10-2016, 17:58
Sabah borsa ya düşen haberde genel müdür büyüyoruz diyor. Konseptimiz şöyle değişiyor böyle büyüyoruz filan.Buna tepki olarak hacimli satış görüyor kağıt.Bu kağıt iyice sapıttı.Böyle spek de olmaz olsun.Bu kağıt bu kadar sahipsiz mi ?...

gomit
18-10-2016, 19:00
Son haberi gördünüz mü hanım abla satıcsm diyo

cebi
18-10-2016, 20:22
Hisse satışı yani sabancı lar bu sirketten çıkana kadar bu hisse den bir cacık olmaz. 3 lere kadar yolu var. Şirketin mali durumu iyi değil yönetimsel problemler var. Mağazacılık işini sabancı beceremiyor bu apayrı bir iş. Hissenin tek kurtuluşu şirketin satılması veya satılması. 3 liralardan alıcıyım.

cebi
18-10-2016, 20:30
Serra sabancı buralardan hisse satışı yapıyorsa Ortak olarak siz düşünün ne kadar umutsuZ durumda olduğunu şirketin. Bu hatun 2 senedir sata sata bitiremedi. Ama çok kulakları çınlama yapmıştır.

TEMİZEL
18-10-2016, 20:48
Sn. cebi diğer ortaklar neden satmıyor sizce..
Serra Hanım diğerlerinin bilmediği bişey mi biliyormuş merak ettim..
bunun cevabını verirseniz inanırım şirketin zarar ettiğine..
yoksa bunların topu mal toplama hareketidir..
3 yıl öceden de sektörün bu sorunları vardı ama fiyat şimdikinin 3 katını görmüştü..

Serra sabancı buralardan hisse satışı yapıyorsa Ortak olarak siz düşünün ne kadar umutsuZ durumda olduğunu şirketin. Bu hatun 2 senedir sata sata bitiremedi. Ama çok kulakları çınlama yapmıştır.

mettek
18-10-2016, 20:52
Arkadaşlar önce şunu belirteyim ki bir hissede her gün bir değişiklik olmaz. Her gün bir grafik oluşup bir grafik bozulmaz. O yüzden burada her gün onlarca yorum yapanlara göre sakın yol çizmeyin. O yorumları yapanların sizden beklentileri olabileceğini de unutmayın. İllaki bir hareket yapacaksanız da, o fazla yorum yapanların aksi istikamette hareket edin derim ben. Bir diğer hususa gelince bence şirketin satılması pek hayırlı olmaz. Buna bel bağlanılması da yanlış bence. O kadar şirket var ki keşke sabancı bize talip olsa diyen. Talip olması durumunda en az %100-200 prim yapacak o kadar hisse varki. Biz ne diyoruz sabancı satsa da biraz pirimlense hisselerimiz. Bana sorarsanız eğer satarsa en az 1-2 taban yer. Sabancı ümidini kesip satıyorsa o hisseden bir cacık olmaz. Bana kalırsa bu hisse için en güzel haber bilançonun eksiden kurtulmasıdır.

TEMİZEL
18-10-2016, 21:18
çok basit bir misal; 5 kişilik bir ailenin evi yanıyorsa (!) salonda 4 kişi çay-kahve içip 1 kişi ordan kaçıyorsa orda şüpheli durum vardır..
ya 4 ü o yangını görmüyor ya da o 1 kişide bir durum var :he:
siz olsanız hangisine inanırsınız !!!

yunuscam0147
18-10-2016, 21:33
Pegasus u 11 lerden alıp 13 e getirdi bu adiler millete ekmek yedirmez bu s......

TEMİZEL
18-10-2016, 21:38
valla grafik vermek istemiyorum çünkü her seferinde aşağı gittik..
etiketçinin bu adi ama anlamlı hareketlerini görünce elimden başka bişey gelmiyor..
özetle grafa devam..:he:
biz bu adi etiketçilerin inadına bindiğimiz dalı değil bindiğimiz eşeği bile keseriz..:o
tek umudum 1.5 yıl..

TEMİZEL
18-10-2016, 21:47
HAFTALIK Stoch RSİ

diğerlerine benzerse bu hafta için 5.66 alçalalan tepe direnci..
haftaya 5.62 ler
diğer hafta 5.58 ler gibi devam eder gider...
dikkat çekmek istediğim durum kırmızı daireden sonraki durumlar..
gördüğünüz üzere son dalganın tepe değeri 6.30 lar..trend değişimi için orası çok önemli..

http://i.hizliresim.com/Y47a9A.png (http://hizliresim.com/Y47a9A)

uskuplu
18-10-2016, 22:30
Temizel ustat batsa da burdayiz..... Olumune tknsaaaaa istedikleri kadar fiyatini indirsinler

TEMİZEL
18-10-2016, 22:37
valla dostum 4 kişi, kaçan 1 kişi arkasından kıskıs gülüyorsa ben de gülerim..

Temizel ustat batsa da burdayiz..... Olumune tknsaaaaa istedikleri kadar fiyatini indirsinler

uskuplu
18-10-2016, 22:46
Peygamber Efendimiz (asm) müminlere beddua etmeyi yasaklamıştır
Peygamberimiz (asm) müminlere beddua etmeyi yasaklamıştır. Kendisi müşrik olanlara bile beddua etmekten kaçınmıştır.

Hz. Cabir (ra) anlatıyor:
Resulullah (asm) buyurdular ki:

Nefisleriniz aleyhinde dua etmeyin, çocuklarınız aleyhinde de dua etmeyin, hizmetçileriniz aleyhinde de dua etmeyin.
Mallarınız aleyhinde de dua etmeyin. Ola ki Allah ın duaları kabul ettiği saate rast gelir de, istediğiniz kabul oluverir. (Ebu Davud)

Burada yasaklanan “aleyhe dua dan maksat dilimizde beddua dediğimiz şeydir, yani kötü temennide bulunmaktır.

uskuplu
18-10-2016, 22:47
Ustteki yazi baska bir siteden alintidir...

uskuplu
18-10-2016, 22:52
valla dostum 4 kişi, kaçan 1 kişi arkasından kıskıs gülüyorsa ben de gülerim..

Temizel ustat bence doymuslardir veya son rutuslari yapiyolardir sanki aceleleri varmis gibi sanki batiyormus gibi fiyatlamalarindan kaynaklaniyor

cefaks
19-10-2016, 00:01
http://fs5.directupload.net/images/161018/iwj2f44s.jpg (http://www.directupload.net)

arabeskci
19-10-2016, 00:25
Be serefsiz aile, bu hissenizin bir ederi yok mu.

çulsuz
19-10-2016, 02:35
özkaynaklar bitti bitecek,bedelliye hazır olalım.pamuk eller cebe diyebilirler.y.t.d.

dertli_kisi
19-10-2016, 07:27
Temizel ustat bence doymuslardir veya son rutuslari yapiyolardir sanki aceleleri varmis gibi sanki batiyormus gibi fiyatlamalarindan kaynaklaniyor

şahıslar satıyor acimiyorlar. su fiyat bu fiyat değil ne gelirse satıyorlar. yatırım danışmanı en kötü bilanço bu ay gelecek daha sonraki bilancolarda iyileşme ongoruyoruz demişti. ortalıkta (genel mudurnden bilmem nesine kadar) yalancı ve uç kagitcilar var iken bakalım nasıl olacak. 31 ekim sonrası düzelme olacak mı olmayacak mı? şirketin satılması soylentisine de inanmıyorum. vesselam.

adestim
19-10-2016, 09:35
*hsbc, teknosa için hedef fiyatını 5,2 tl'den 4,5 tl'ye indirdi, tavsiye 'tut'

yunuscam0147
19-10-2016, 10:21
http://fs5.directupload.net/images/161018/iwj2f44s.jpg (http://www.directupload.net)

Teşekkürler cefaks kardeşim

yunuscam0147
19-10-2016, 10:22
Bu karı da mal kaldı mi

hurkanyilmaz
19-10-2016, 10:28
teknik diyor ki" açılış da sabah yıldızı oldu %20yükseliş olmalı diyor", sabancı kadınları da "sabah yıldızını biz yaptık, sazanlar gelsin diyor"

TEMİZEL
19-10-2016, 10:28
halka açıklık oranı %15 değil mi bunun..bedellide kendi koyacak parayı..
kar bekliyorsanız dedim ya şık şık kar yazar diye..
şimdi millet en kötü blançoyu bekliyor..olur da zarar beklenenden çok daha az ya da kar gelirse hiç şaşırmayın..
kar-zarar miktarı tamamen patronların ne kadar mal topladığı ile de ilişkili olabilir..
çünkü şeffaflık yok; önceki müdür zarar geçici kar yazacaz dediydi zararı katlayıp sundular kap a..
böyle düşünmekte haklıyım çünkü terse yatırmayı prensip edinmişler..
o yüzden diyorum borsada ancak Allah 1 dir derse inanırım gerisi yalan..

özkaynaklar bitti bitecek,bedelliye hazır olalım.pamuk eller cebe diyebilirler.y.t.d.

TEMİZEL
19-10-2016, 10:41
şimdi şöyle bir beyin fırtınası yapalım..
bu ortak istese çok daha yukardan satabilir miydi; EVET
peki bu baskıyı diğer ortaklara mı kuruyordur;ne cesaret; HAYIR
öyleyse küçük yatırımcıya mı kuruyor; heralde yani ;EVET
peki bu %15 i neden almak ister sahipleri; SİZ BULUN

TEMİZEL
19-10-2016, 10:59
izliyoruz bakalım 10.gündeyiz..
teknikçi olsada vakit geçirsek accuk..
haftalıkta son dalga içinde 3 küçük dalga var;
yani diyor ki 3 seferde de malı toplayamadım ve bu sefer hepsini tek yumruk yaptım..
13 lerden bu yana ilk kez oluyor 3lü yumruk yani..:o

önceki son iki düşüşde 9 ve 7 gün düşmüş..şimdi 9 gün düştü..
iyi ya da kötü haber şart oldu artık..

sektöründe lider firmaya neler oldu diye spk el atmalı..

HAFTALIK Stoch RSİ

diğerlerine benzerse bu hafta için 5.66 alçalalan tepe direnci..
haftaya 5.62 ler
diğer hafta 5.58 ler gibi devam eder gider...
dikkat çekmek istediğim durum kırmızı daireden sonraki durumlar..
gördüğünüz üzere son dalganın tepe değeri 6.30 lar..trend değişimi için orası çok önemli..

http://i.hizliresim.com/Y47a9A.png (http://hizliresim.com/Y47a9A)

hurkanyilmaz
19-10-2016, 11:08
"komutan logart, bir cisim yaklaşıyor", bu diyaloğa döndü hisse. herhalde 3.çeyrek bilanço o kadar kötü gelecek ki HSBC hedef fiyatı 4.50ye indirmiş.

TEMİZEL
19-10-2016, 11:12
yahu bunlara inanan kalmadı sanırdım ben..
bana parayı ver ben de 3.50 diye sayfalar dolusu rapor yazarım..:he:

"komutan logart, bir cisim yaklaşıyor", bu diyaloğa döndü hisse. herhalde 3.çeyrek bilanço o kadar kötü gelecek ki HSBC hedef fiyatı 4.50ye indirmiş.

hurkanyilmaz
19-10-2016, 11:14
komik olan aslında dün müdür Bülent Bey'in açıklaması."TKNSA küçülmüyor, fitleşiyor demiş"

TEMİZEL
19-10-2016, 11:27
dün geceden bu yana Teknosa Alışveriş Sitesinde bakım yapılıyor diyor..
girebilen var mı?

dedemkorkut
19-10-2016, 12:29
girebilen var mı?

Kağıdın eli kulağında S-RSI yukarı kesmek üzere ,sanki buradan dönecek gibi....

uskuplu
19-10-2016, 13:31
girebilen var mı?

Temizel ustat ismi M.M.olarak degismis olmasin....

yunuscam0147
19-10-2016, 14:19
2 tl lik Ereğli ile 13 tl lik Teknosa 4.5 da esitlendi haram zehir zikhim olsun sabancı lar topunuzun allah bin belasını versin mekaniniz cehennem in dibi olsun.

yunuscam0147
19-10-2016, 14:20
Bu kadar insanın ahını nasıl odeyeceksiniz. O kabir de nasıl rahat yatacaksiniz. Serra sabanci hanim

TEMİZEL
19-10-2016, 14:46
evet günlük kesmek üzere..seanslık kesmiş..
yine 9 gün düşmüş oldu..

Kagıdın eli kulağında SRSI yukarı kesmek üzere....

bigsam
19-10-2016, 14:46
Spk'ya şikayet filan olamaz mı bu durumlarda ?

TEMİZEL
19-10-2016, 14:52
normalde bu kadar hisse satılacaksa spk nın müdahale etmesi lazım..
sen ne zaman hangi fiyattan ne kadar satacaksın demeli..
sadece satacağım diyerek küçük yatırımcıda psikolojik baskı ve beklenti yaratmayacaksın demeli..
bunların hiçbirisi yok sadece ben satacam diyor başka ülkede olsa sen manipülasyon yapıyorsun diye ceza yiyebilirdi..

Spk'ya şikayet filan olamaz mı bu durumlarda ?

yunuscam0147
19-10-2016, 15:13
Bu adiler spk yi da baglamistir

TEMİZEL
19-10-2016, 15:50
sorun değil 1-1.5 yılları var..
sonra bist100 tepeden salınır..(bu arada bist startı verdi )
bu salınımdan önce tüm tilkiler çakallar gözaltılar batıklar ve hırsız kağıtlar da operasyon yapmak zorundalar..
yoksa mal gibi kalırlar ortada..:o

hurkanyilmaz
19-10-2016, 16:03
140kg yaptıkları TKNSA yı 40kg düşürmüşler, müdür TKNSAyı FİTleştiriyoruz diyor..enterasan.

yunuscam0147
19-10-2016, 16:10
Nane başbelasi vardı. Gitti de kurtulduk derken bu gelen müdür aratacak sanki nane yi

yunuscam0147
19-10-2016, 16:14
Bakkal dükkanı gibi Teknosa mağaza si var. Franchise yapacağım dediler talep yok mediamarkt piyasaya hakim oldu. Bi de kliksa kazığı da girdi Teknosa ya spk hala uyuyor burasi Türkiye dolandırıcıligin alasi yapılıyor devlet uyuyor. ..

TEMİZEL
19-10-2016, 16:31
ben 1.5 yıl içinde satayım da ister 40 grama düşsün isterse batsın abi umrumda değil..
borsada kağıt mı kalmadı..
bunun ömrü bende max.1.5 yıl sonrası zaten mafişko..

140kg yaptıkları TKNSA yı 40kg düşürmüşler, müdür TKNSAyı FİTleştiriyoruz diyor..enterasan.

yunuscam0147
20-10-2016, 11:00
Bugün herhalde mal i bitti bu bayan in

TEMİZEL
20-10-2016, 11:24
satılacak hisseleri kalmadığını kapa duyurduğu andan itibaren kimse tutamaz bunu..:cool:
zaten o günden sonra da kar açıklamaya başlar..

dertli_kisi
20-10-2016, 13:06
mal bitmedi bitmez de satacağım diye haber yolluyorlar zaten Serra gitse dincer geliyor. 3 yıldır düşen hisse aynı satış haberleri ile bugüne gelmiş ve devam edecek gibi görünüyor. ytd.

yunuscam0147
20-10-2016, 14:54
Ya arkadaş bu fiyata satiyorsunuz şirket tuvalet kağıdı ettiniz bari Hayır kurulusunuz var onlara verin de hayra girin

TEMİZEL
20-10-2016, 15:58
diğerlerinde 10 ve 7 çubuk çıkmış..
bugün 2 oldu bakalım ne kadar sürecek..
yalnız önemli bişey diyim dalga boyu ufaldı iyice..
yanisi bu çıkış 4.78 i geçerse de seviye bazında sanırım 3 yıldır ilk olacak..
burası geçilirse dalga evrim geçirecek demektir..:he:
geçmezse de ilkleri aramaya devam ederiz..

evet günlük kesmek üzere..seanslık kesmiş..
yine 9 gün düşmüş oldu..

uskuplu
20-10-2016, 16:00
diğerlerinde 10 ve 7 çubuk çıkmış..
bugün 2 oldu bakalım ne kadar sürecek..

35 gun sursun ınsallah

MBSVS
20-10-2016, 20:58
Yarın için bir tepki beklentim var biraz alım yapacam insallah ayağım uğurlu gelir

dertli_kisi
21-10-2016, 08:20
Yarın için bir tepki beklentim var biraz alım yapacam insallah ayağım uğurlu gelir

S.s. dincer dw satım yapacam demiş. hadi bakalım, izleyelim.

TEMİZEL
21-10-2016, 09:31
S.s. dincer dw satım yapacam demiş. hadi bakalım, izleyelim.

o zaman Serra Hanım bitirmiş olmalı ya da azcık kalmıştır..
hadi hayırlısı..
yoksa Serra Hanım gayet iyi satıyordu yani..:he:
eee sonsuza kadar sürmez demiştik..

dertli_kisi
21-10-2016, 09:49
bir serra satıyor bir Suzan satıyor geçende de aynı hareketi yaptılar.

TEMİZEL
21-10-2016, 09:54
bir serra satıyor bir Suzan satıyor geçende de aynı hareketi yaptılar.

alayı gelsin dimdik burdayım..:super:
gözaltı da olsa batık da olsa fiyat sonsuza kadar düşmez..
bir yerden tepki verir yukarda tutunur olumlu haberle ya Allah der..:o

TEMİZEL
21-10-2016, 10:04
ben 1 yıl gözaltında beklediğimi bilirim..bazı seanslar işleme kapanırdı..
aha gitti paralar derdik..öyle öyle beklerdik..
Teknosanın bu halini görünce aklıma geldi hey güdü günler hey..
sonra tam 1 yıl sonra hisse 3 e katladı sonra geri geldi tabi..

yani zarar var diyenlere gülüyorum sadece..
yahu zarar varsa da fiyat da geberik ya..
grafiğe baktığımda bana göre seviye olarak gözaltındaki kağıttan hiçbir farkı yok..belkide bu cezbetti beni :he:
ama bir farkı var rahatım gözaltında değilim..:halay:

içimden geçenleri yazıyorum..

UK1
21-10-2016, 10:51
Serra nin da Suzan in da elinde daha hisse var. Sadece daha Serra da %2 kusur var. Hepsini satsa blok 3 leri gorur hisse. O yuzden bitti vs demeyin ama olay farkli. Yakinda goruruz. Kalanlari kactan satacaklar hep beraber buradayiz :) simdi gunah kecisi oldugum icin yazmiyorum cok ama zamani gelince yazacagim. O haydarlara da burada kapak yapacagim

hurkanyilmaz
21-10-2016, 11:06
teknik ne kadar mantıklı bu hissede artık bilmem, ama hep boşlukları kapattı spek...4.51-.4.50 arası kopukluk vardı kapandı, şerefsizlik yapmazsa 4.77-4.90 bandına getirip orda bilançoyu beklemeli. ondan sonra kapatmadığı 5.80-5.90gapını kapatmalı. bu arada sayın sabancı kızları ellerinde kalan malları da vermiş olurlar. neyse yazdığım sadece ütopya..

dertli_kisi
21-10-2016, 12:22
http://m.borsagundem.com/haber/teknosada-yonetim-degisikligi/1129219
yönetimde değişiklik varmis

TEMİZEL
21-10-2016, 12:25
Finans Direktörü mediamarkt a transfer olmasın..
aklımdan herşey geçiyor valla..:o
hakkaten nereye gidiyor araştırmak lazım..
ayak izlerini takip edin arkadaşlar..:he:

http://m.borsagundem.com/haber/teknosada-yonetim-degisikligi/1129219
yönetimde değişiklik varmis

productivity
21-10-2016, 12:36
Arkadaşlar sattı diyorsunuz ama benim bildiğim satacağım demesi sattığı anlamına gelmiyor. Sattığı zaman şu kadar lot şu aralıktan sattım ve kalan hissem bu kadara düştü diyor. Dolayısı ile serra da daha çok mal var.

TEMİZEL
21-10-2016, 12:41
bugün erken sattı demekki yukarıya acelesi var hadi bakem bugün 4.57 yi geçecez mi bakalım..
dün yukarıya 2. çubukdu..
daha eksiğimiz çok..:o

suheyl
21-10-2016, 12:50
Finans Direktörü mediamarkt a transfer olmasın..
aklımdan herşey geçiyor valla..:o
hakkaten nereye gidiyor araştırmak lazım..
ayak izlerini takip edin arkadaşlar..:he:

Arkadaşlar adam bu kadar borç içinde uğraşmaktan kafayı sıyırdı uzadı gitti tabii ki.Kolay mı stoktaki malı satıp borç ödeyeceksin kısa vade borç olmuş dağ gibi....Parayı çeviremeyince kaçtı gitti.En büyük rakibe gitmesi gerekir ki bir şeye yarasın.(Hiç sanmıyorum herkes köşeleri tutmuş bu zamanda)

TEMİZEL
21-10-2016, 13:02
zarara inanmıyorum..
borca inanmıyorum..
ortağın hisse satttığına inanmıyorum..
çünkü şeffaflık yok..

UK1
21-10-2016, 15:52
yakinda agzimizdan sadece su laflar dokulecek:
" duserken spk birsey demiyordu da, simdi yukselince neden devre kesici araya giriyor!"

tek derdimiz yukselen kagida devre kesici girmesi olacak.

yakinda...
cok yakinda...

uskuplu
21-10-2016, 16:58
" duserken spk birsey demiyordu da, simdi yukselince neden devre kesici araya giriyor!"

yakinda...
cok yakinda...

ınsallah uk1 ustadım.....moral e cok ıhtıyacımız var......

uskuplu
21-10-2016, 17:05
zarara inanmıyorum..
borca inanmıyorum..
ortağın hisse satttığına inanmıyorum..
çünkü şeffaflık yok..

temızel ustat zarara hıc bır sırket dayanamaz ve zarar eden sırket turkıye lıderı olucak ve bu sırketın sonunda sa olucak komık cokkkkkkkkk komıkkkkkkkkkkk

uskuplu
21-10-2016, 17:07
zarar eden sırket yıllık 4 mılyar cıro edıcek ............

uskuplu
21-10-2016, 17:10
bu sırket satılcak olsa bıle alan sırket sadece bu yaptıgı cıro ıcın para verır.............

TEMİZEL
21-10-2016, 17:27
2.çubukta kaldık 1 gün mola verdik..
haftaya devam inşallah..
4.50 de durması gerekirken 2 çubuğu da yedi ama neyse..

etiketçi aynen gözaltı pazarı ya da hırsız kağıtların etiketçisi gibi davranıyor..
TEKNOSA benim gözümde zaten şuan gözaltı pazarında..:o

TEMİZEL
21-10-2016, 17:36
az önce Teknosa mağazasındaydım yine..elemana dedim ki ne oluyor mallar çeşitler azalmış göçüyonuz mu dedim..
yok abi normal dedi..:he:
satıldı mı dedim..
valla abi öyle söylentiler var bizimde kafamız karışık ama üst yönetimden siz aldırmayın son gaz işe devam edin diyorlar dedi..

şu üst yönetimden birini bulmak lazım şart oldu..

suheyl
21-10-2016, 17:57
İllaki bu şirket ya bedelli yapacak ya da birine satılacak.Yoksa bu bilançoyla bu rekabet de kar yazması çok zor.Sermaye yenmiş gitmiş.Kazanmadığı parayı şov yapmak için ortaklarına dağıtmış.Önce bir kar et ondan sonra ne dağıtacaksın dağıt.

Şu anki durumu top çevirmekten öteye gitmiyor göründüğü kadarıyla.Zaten piyasada bunu fiyatlıyor.Yoksa 7,5 lira halka arz olmuş şu an 4,5 lira komik hakikaten bir Sa hissesi için.
Dua edelim birileri satın alsın (çok zor ihtimal olmakla birlikte.)Aksi takdirde pamuk eller cebe bedelliye devam.O da ne kadar zamanda kendini toplayacak kar a geçecek falan filan hep muamma....Ne ümitlerle girdiğimiz hisse bizi ne hale getirdi.İşimiz zor görünüyor..Hayırlısı bakalım..

Yatırım tavsiyesi değildir.........

arabeskci
21-10-2016, 23:07

yakinda...
cok yakinda...

Adamim geri donmus.. Hatirlatirim ha bu laflarini:))):p

mettek
22-10-2016, 16:35
İllaki bu şirket ya bedelli yapacak ya da birine satılacak.Yoksa bu bilançoyla bu rekabet de kar yazması çok zor.Sermaye yenmiş gitmiş.Kazanmadığı parayı şov yapmak için ortaklarına dağıtmış.Önce bir kar et ondan sonra ne dağıtacaksın dağıt.

Şu anki durumu top çevirmekten öteye gitmiyor göründüğü kadarıyla.Zaten piyasada bunu fiyatlıyor.Yoksa 7,5 lira halka arz olmuş şu an 4,5 lira komik hakikaten bir Sa hissesi için.
Dua edelim birileri satın alsın (çok zor ihtimal olmakla birlikte.)Aksi takdirde pamuk eller cebe bedelliye devam.O da ne kadar zamanda kendini toplayacak kar a geçecek falan filan hep muamma....Ne ümitlerle girdiğimiz hisse bizi ne hale getirdi.İşimiz zor görünüyor..Hayırlısı bakalım..

Yatırım tavsiyesi değildir.........

Fazla değil ama biraz bakındım internete teknosanın satılmasıyla ilgili haber veya açıklamaya rastlamadım. gördüğüm kadarıyla 300 mağazasından 60-70 tanesini kapatma düşüncesindeler. Satılma beklentisinin sebebi nedir bilen veya duyan biri kaynak belirterek açıklayabilir mi?

Hem bence satılması iyi olmaz gibi geliyor. Sabancı bize talip olsa diye bekleyen onlarca belki de yüzlerce şirket var Türkiye'de. Afyon kaç kat arttı böyle bir haberle hepimiz gördük. Hala da katlamaya devam ediyor. Ama buradakiler sabancının teknosayı elinden çıkarması için dua ediyor neredeyse. Neden???

Bence teknosa için en iyi gelişme bilançosunun düzelmesidir. Mağaza kapatma da bunun için bir adım olabilir ama şimdilik bir şey söylemek zor tabi.

suheyl
22-10-2016, 17:06
Fazla değil ama biraz bakındım internete teknosanın satılmasıyla ilgili haber veya açıklamaya rastlamadım. gördüğüm kadarıyla 300 mağazasından 60-70 tanesini kapatma düşüncesindeler. Satılma beklentisinin sebebi nedir bilen veya duyan biri kaynak belirterek açıklayabilir mi?

Hem bence satılması iyi olmaz gibi geliyor. Sabancı bize talip olsa diye bekleyen onlarca belki de yüzlerce şirket var Türkiye'de. Afyon kaç kat arttı böyle bir haberle hepimiz gördük. Hala da katlamaya devam ediyor. Ama buradakiler sabancının teknosayı elinden çıkarması için dua ediyor neredeyse. Neden???

Bence teknosa için en iyi gelişme bilançosunun düzelmesidir. Mağaza kapatma da bunun için bir adım olabilir ama şimdilik bir şey söylemek zor tabi.

Mağaza kapatarak bilanço işi çözülür ise ne ala.Bizde isterizki hisselerimiz değerini bulsun temettü müzü alalım vs..
Ancak Sabancı perakende işini beceremedi. DiaSa Şok a satıldı örneğin.Carrefour da durum malum

Teknoloji sektöründe rekabet çok.

Ayrıca "iş bilenin kılıç kuşananın".Sasa yı da sattılar mesela.Olmayan işi oldurana satmak akılcı geliyor.Satışla ilgili duyum yok tabiiki sadece çözüm yolu gibi göründüğü için bahsediyorum.
Yoksa bilanço çok kötü nasıl düzelir ne zaman düzelir? ???

Keşke değerini bulsa da bunları konusmasak.Ama nasıl olacak sizce??

YTD...

yunuscam0147
22-10-2016, 18:56
Satsinlar mediamarkt a da rahatlasinlar. Yoksa ellerinde patlar.bi ara wall Mart lafları dolaniyordu.

uskuplu
22-10-2016, 20:11
teknosa

http://invst.ly/2l8g4

böyle oluşan şiddetli momentum uyumsuzlukları sert hareketler yapıyor.
bu adamlar bir şey yapacaklar.

uskuplu
22-10-2016, 20:12
Sn koc ustattan alintidir...tessekkurler...

cefaks
22-10-2016, 20:56
http://fs5.directupload.net/images/161022/2l4uslo9.jpg (http://www.directupload.net)

cefaks
22-10-2016, 20:57
http://fs5.directupload.net/images/161022/vg8bwbyn.jpg (http://www.directupload.net)

haftalık alanlar

cefaks
22-10-2016, 20:58
http://fs5.directupload.net/images/161022/xqrbjb6x.jpg (http://www.directupload.net)

satanlar

arabeskci
22-10-2016, 21:57
Allah akil fikir versin teknosa yi teknik olarak degerlendirenlere.

TEMİZEL
22-10-2016, 23:49
teknik temel analizin izdüşümüdür anlayana..
daha doğrusu temel analizin yalanlarını aldatmacalarını gözönüne serer..
bak der burda temel analiz şirketi kötü göstermeye çalışıyor zarar yazıyor bahane olarak der..
halbuki böyle değil aha tam da şu aralıkta yalan söylüyolar der..:he:
fiyatlamanın bir müddet daha yalana devam etmesi tekniğin suçu değil tam tersine temel analizin suçudur..
bu iki durum için de yani hem yüksek hem de düşük fiyatlamada geçerlidir..

Allah akil fikir versin teknosa yi teknik olarak degerlendirenlere.

yunuscam0147
23-10-2016, 12:33
Allah izin verirse buralar dibi gibi görünüyor.yeni bir başlangıç la hersey değişir. Pegasus 11 lerde tuvalet kağıdı iken şimdi 13 50 ye geldi thy de 4.75 de dip yaparken şimdi 5.70 lere geldi.

abramm
24-10-2016, 01:47
daha evvel thy garan ile kapışırdı. son bir yıldır thy ve teknosa fiyatlar bir aşağı bir yukarı çakışıyor. aldığım teknosalarımı thy'nın fiyatının üstünde satacağım sonra sattıklarımla thy alacam. sonra teknsa düşüp thy çıkacak tekrar takas edeceğim. bir kaç defa işe yaradı :-)

TEMİZEL
24-10-2016, 11:35
seviye olarak gözaltı pazarından tek farkımız var;
spek tepki olmasına dahi izin vermiyor..
birkaç yıldır TEKNOSA gözaltı pazarından daha kötü performans sergilemiş..

TEMİZEL
24-10-2016, 11:37
ama tahminim borsa 80 i geçtiğinde gözaltı pazarları dahil çakal tilki ve hırsız kağıtlar da start verecek..
çünkü 80 üstü hem psikolojik hem de trend değişimi için güzel seviye..
belki çakal kağıt patronlarının daha büyük babalarına sözü vardır; o zamana kadar hisseleri baskılayın diye..

TEMİZEL
24-10-2016, 11:45
ve yine 80 ler kırıldığında bist100 deki oluşuma göre 86-70=16 bin
16+75= 91 bin ediyor.. ( kabaca olası ilk ciddi hedef )

91 e kadar ralli devam ederse hırsız kağıtlar da eşşek değildir heralde; yalan blançolardan vazgeçip doğruyu yazarlar diye tahmin ediyorum..

TEMİZEL
24-10-2016, 12:05
tüm kağıtlar ikinci aşamaya geçti bizimki hala yalan derdinde..
şu anda benzer hareketi yapsaydı en az 4.80 demeliydi..
normalde 80 binde 6 tl deki boşluğu alıp yukarı yeni dalgaya hazırlanıyor olmalıydı..

yaşasın muhasebe hesabı..

http://i.hizliresim.com/PQjmWd.png (http://hizliresim.com/PQjmWd)

yatırım tavsiyesi değildir..

yunuscam0147
24-10-2016, 13:50
Ben vedalastim ve Teknosa ya boykot uyguluyorm. Inşallah iflas eder batarlar

uskuplu
24-10-2016, 13:54
Temizel ustat sizin yazilariniz bizlere miral oluyu ama inanin patron hadi gidiyoz demeden gitmez.....

dertli_kisi
24-10-2016, 14:03
Ben vedalastim ve Teknosa ya boykot uyguluyorm. Inşallah iflas eder batarlar

hocam geçmiş olsun. şimdi bu dua bizim için hayırlı mi değil mi cozemedim.

TEMİZEL
24-10-2016, 14:26
dostum gözaltı pazarında kağıdın var farzet..
o zaman rahatlarsın..:o
onlarda böyle yatırımcısını yıllarca süründürür sonra cart cart 3-5 zirve tamamdır..
bunlar bişey yapacak sanki..
çıkacaksa bize blanço gibi bir sebep lazım..
hakkaten blanço ne zamandı..
(blançolara inanmam aslında sadece merak)

Temizel ustat sizin yazilariniz bizlere miral oluyu ama inanin patron hadi gidiyoz demeden gitmez.....

dertli_kisi
24-10-2016, 14:49
31 ekimde açıklanacak dediydi yatırımcı ilişkileri.

TEMİZEL
24-10-2016, 15:00
günlükler al vermeye yaklaştı epeyce..seanslık hala al da zaten..
tesadüf diyelim haftaya pazartesi blanço da gelecek..:notr:
şahsen umutlandım şimdi belki en kötü blanço değil bir U DÖNÜŞ BLANÇOSU yazıverirler..
herşey şeffaf olmayan kalemin ucunda yani..

31 ekimde açıklanacak dediydi yatırımcı ilişkileri.

TEMİZEL
24-10-2016, 15:04
ula etiketçi benim 1 yıl boyunca belki 10 kez işleme kapanan ana kağıdım vardı..
bunlar senin gibi domuzda sadece bir kıl..
tüm hünerin bu mu çakal..:party:
sen giderken biz gülüyorduk oğlum..:o
senin gibi salağı kim tutuyor hala orda anlamış değilim..

yunuscam0147
24-10-2016, 15:44
hocam geçmiş olsun. şimdi bu dua bizim için hayırlı mi değil mi cozemedim.

Kardeşim inşallah en kisa surede siz çıkın en az zararla.daha sonra batsin😊😊😊😊😊

TEMİZEL
24-10-2016, 15:52
hayırlısı sizin için..
ama bakın borsa 80 bin dedi bugün..
borsa için sonrasında hareketler devam edecek gibi;
kağıt bakacaksan blançoda yalan söylemeyen şeffaf kağıda bakın..

Sabancı şirketi batarsa sabancı batar..zaten Teknosa çoğunluğun sahibi holding olarak gözüküyor..
buna bişey olmaz taş gibi merak etmeyin..

Kardeşim inşallah en kisa surede siz çıkın en az zararla.daha sonra batsin����������

TEMİZEL
24-10-2016, 16:19
4.58
4.65
4.78
5
sıralama dirençler..

yunuscam0147
24-10-2016, 16:31
Benim satmami bekliyormus neyse size bol kazançlar bu hızla 5 görmesi lazim

abramm
24-10-2016, 16:38
4,67 üstü arkana yaslan kahveni iç modu :)