PDA

View Full Version : TKNSA - Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş.

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

halil31
04-11-2016, 10:59
Bu kağıt 4.40 iken 4.10 alım için uygun olur dedim .vazgeçtim bu kağıt adam olmaz

suheyl
04-11-2016, 11:22
Bu kağıdı ders diye okullarda okutmak lazım.Özellikle grafik yönünden akıllara zarar bir örnek(Sn Temizel ne der acaba??).Kredisi bu kadar yüksek bir şirket nasıl bu kadar hor yönetilerek bu hale getirilir diye üniversitede tez konusu olarak vereceksin.

Yuh be gerçekten yuh.Hiç mi sahibi yok bu kağıdın arkadaş....Spek bile manyaklaştı ne yapacağını şaşırdı..Alsa korkudan alamıyor satsa alan yok..

13 TL den 4 TL ye ve sürekli başı aşağı.Hey yavrum hey Allahınızdan bulun başka denecek bir şey yok..Yazık vallahi çok yazık..

TEMİZEL
04-11-2016, 11:36
önceden rakamlar az-çok çalışıyordu şimdi cılkını çıkardılar..
grafik ya da rakamlar çalışmıyor..
ülkenin işgal edileceğini mi düşünüyorlar nedir anlamadım..
iflas ettik deseler ancak bu kadar olur heralde..

TEMİZEL
04-11-2016, 11:52
Serra nın ne kadar hissesi kaldı haberi olan var mı?
yukardan satmak istese bunu çok rahat yapardı ama hisseyi buralara kadar getirdi..
vardır bir planı..

TEMİZEL
04-11-2016, 12:10
bist100 75.300 altında kapanışlar yapmazsa tüm kağıtlarda sert bir toparlanma gelecektir..
şu anda tam 75.300 de..
tamam mı devam mı yerinde yani..

suheyl
04-11-2016, 12:43
73 500 - 74 000 aralığını test edecek gibi gözüküyor.Önümüzdeki hafta çarşambaya kadar.Oradan toparlar gibi görünüyor.Çok hacimli geri geldi bugün..Bakalım bizim aslan parçası nereleri test edecek ???

TEMİZEL
04-11-2016, 12:48
çok güzel yapılanma olmuş tam fit olmuş yani..
ellerine sağlık valla..

aklı olan adam şirketi fit yapmak için öz sermayeyi yer mi yahu..
alış veriş yapacam diye donunu satıp çıplak gezmeye benzer bu..
ayıp bu abi..

arabeskci
04-11-2016, 13:11
SerefsizSA lar enerjisa yi nasil pazarliycak bu teknosa fiyaskosundan sonra.sahip cikin sirketinize pis herifler.

arabeskci
04-11-2016, 14:41
Ha gayret 4 un altina. Daha fit olursun.

TEMİZEL
04-11-2016, 14:53
şimdi satış haberini patlatıyormuş çok anlamlı olurdu valla..
benim bu saatten sonra gözüm kapta olur arkadaş..
bu normal bişey değil..:o

suheyl
04-11-2016, 14:57
Ha gayret 4 un altina. Daha fit olursun.

Akıl alacak gibi değil.Delirmek işten değil.Şimdi bu genel müdürü fitleştirmek boynumuzun borcu olmaz mı ??.

Ne olacak babasının parasını harcamıyor ki...Orası olmazsa burası olur fırıldak gibi dönüyor..Bundan gelen fayda bir sürü dümenden laf..

Saturn ü batırdı sıra şimdi burada..Şart oldu artık şart bunu fitleştirmek.

suheyl
04-11-2016, 14:59
şimdi satış haberini patlatıyormuş çok anlamlı olurdu valla..

Ah Sn Temizel keşke öyle bir şey olsa da biraz moralimiz düzelse..
Ama bence bu genel müdürü fitleştirmek lazım.Başka çaremiz yok bizim.!!!
Hiç olmazsa anlar millet le dalga geçmemeyi boş boş konuşup parayı indirmemeyi....

TEMİZEL
04-11-2016, 15:05
dolar bu kadar çıkmasına rağmen borsa burdaysa bu borsa fazla satmaz diyim yani..
dahası bugün haftalık kapanış 75.300 ün üstünde olursa haftaya borsada jet hızıyla toparlanma beklerim..

aman ha burda kimse etkilenmesin zaten boka düşmüş hisse..
kalkarsa nokta nokta anladınız siz onu..

dertli_kisi
04-11-2016, 15:40
sn. temizel satış yok abicim beklenti oluşturmayın. ytd.

TEMİZEL
04-11-2016, 15:54
beklenti oluşturacak durumu mu kalmış bunun..
satış söylentileri var ya o yüzden diyorum..
pek inanmıyorum tabi ama kafam da karışık benim..

sn. temizel satış yok abicim beklenti oluşturmayın. ytd.

uskuplu
04-11-2016, 16:43
yazıklar olsun insallah kefensız yatarsınız...............

asi
04-11-2016, 16:45
Halka arz iyi yapılmış bunda nediyim

hurkanyilmaz
04-11-2016, 16:52
şirkete kayyum atansa bu kadar düşmezdi herhalde..

TEMİZEL
04-11-2016, 16:58
piyasa Hdp deki tutuklamalardan kaynaklı satış yapıyor..
Teknosa niye düşüyor acaba..

dertli_kisi
04-11-2016, 17:05
olmuş eşek kurttan korkmazzzzz.

TEMİZEL
04-11-2016, 17:26
olmuş eşek kurttan korkmazzzzz.

kurt değil çakal bunlar..
.....başını alırlar benden..
bundan iyi analizim yok şuan..:he:

TEMİZEL
04-11-2016, 17:28
politik belirsizlik varmış
medyada veriyorlar gazı..
ulan temizlik yapılıyor işte..
borsada çıkan yahudi parası..darbe olamayınca satışa geçtiler..

çulsuz
04-11-2016, 17:43
hala fit olmadımı ............................y.t.d.

suheyl
04-11-2016, 17:47
Teknosa 3,88 olacak deseler küfür mü ediyor bunlar derdim.Vay be bu düzeyde bir hisse 13,5 dan 3,5 a buna kim inanır yahu ??

Vay ki vayy..Allahından bul fit çocuk bu hisse bu fiyatlara getirilir mi ??.Siz nasıl bir yönetim siniz ??

Şirketi erittiniz ulan yuh be...

arabeskci
04-11-2016, 17:48
SurtukSA lar gene satar burdan da.

UK1
04-11-2016, 18:16
noldu patladik mi?

UK1
04-11-2016, 18:21
neyse iyi oldu silkelendik, agirliklari ustumuzden attik

arabeskci
04-11-2016, 18:24
Acaba bunlar ucuza saticak veya koddan cikacak da dusuk fiyatla ortalama mi dusuruyo.

UK1
04-11-2016, 18:26
neyse iyi oldu silkelendik, agirliklari ustumuzden attik

artik aramizda 6.XX maliyetliler %20,

geri kalan %80 7 ve ustu maliyetliler.

spek biliyordur artik heralde bu kadar yuksekten maliyetli olanlarin malini alamayacagini. hissede kalanlar gozunu karartmis olanlar. hem de uzun zamandir gozunu karartmis olanlar. e deli cesareti de gun gelir yuzleri guldurur. hem de fazlasiyla..

Al-ver
04-11-2016, 18:29
SASA 2,20 lerden 0,8 lere düşmüştü .1,6 satıldı galiba .şimdi durumu ortada

UK1
04-11-2016, 18:44
SASA 2,20 lerden 0,8 lere düşmüştü .1,6 satıldı galiba .şimdi durumu ortada

evet bu da bir onerme. tekrarlanir diyorsaniz ve elinizde tknsa yoksa sakin girmeyin hisseye ustad

tarumar49
04-11-2016, 19:36
Sabancilarin yatirimcisina en buyuk kazigi
http://i.hizliresim.com/Y4zbrE.jpg (http://hizliresim.com/Y4zbrE)

TEMİZEL
04-11-2016, 19:50
S&P Türkiyenin kredi notunu değiştirmedi..görünümünü durağan a yükseltti..

Al-ver
04-11-2016, 20:17
Zamanında 11 al 13 sat aldığım çok oldu.şu an elimde yok ama almayı düşündüğün bir hisse
Asla ytd değildir

bigsam
04-11-2016, 20:23
Sayın Al_ver sasa örneğiniz olumsuzdu gibi geldi

bigsam
04-11-2016, 20:23
Yanlış mı anladım

bigsam
04-11-2016, 20:40
Evet sasa örneğinde gibi olsa 8 gibi olur kafa kalmadı ki

suheyl
04-11-2016, 20:40
S&P Türkiyenin kredi notunu değiştirmedi..görünümünü durağan a yükseltti..

Eh güzel oldu da bakalım bizim aslan parçası ne yapacak? ?
Kardeşlerin satışına mı çalışacağız?
Yoksa bu kardeşler izana gelip satışı durduracak mı ?
Nerden bulaşık bu pisliğe be arkadaş. ...

bigsam
04-11-2016, 20:56
Tüm endeks düşerken bir derece dayanılıyorda şimdi endeks çıkarken bu uymazsa .Allahım bir çıksak şundan.Carfurlara bile gitmiyorum ben artık.

drheart
04-11-2016, 21:35
Temizel Hoca hdf 12 olan bir graf paylaşsan yaw

TEMİZEL
04-11-2016, 22:07
grafik ağır geldi kağıda ama takip etmişsindir sen..
bundan sonraki grafikler 9.50 den sonra gelecek inşallah..
hedefte sapma yok..

Temizel Hoca hdf 12 olan bir graf paylaşsan yaw

bigsam
04-11-2016, 22:32
Valla Temizel hocam 9.5 olsa da bizde sana ziyafet çeksek.

uskuplu
04-11-2016, 22:40
grafik ağır geldi kağıda ama takip etmişsindir sen..
bundan sonraki grafikler 9.50 den sonra gelecek inşallah..
hedefte sapma yok..
İnsallah ustat bizler burdayiz zararina mal satmak yok vade tenesir vade olsa bile....

TEMİZEL
04-11-2016, 22:59
vadeyi uzun tutmak lazım..
teneşir vade olmasın ama biraz unutmak lazım..
kağıt 3 yıldır düşüş trendinde olduğu için kalkışı bekliyoruz.. inanın burdan 9.50 olsa belki buralarda 3-5 kişi olmaz millet rahatlar..
şimdi merak da var tabii.
ulan bu kadar düştük batar mı ya da daha düşer mi diye..
belkide bu kağıdın gözaltı pazarında olmamasının tek sebebi sonunda SA olmasıdır..
ben de sadece bunun için aldım zaten..
bekletir belki ama öldürmez dedim..
inşallah beklediğimize değer..
inanın insan psikolojisi çoğu zaman mantığın önüne geçer bu durumlarda..
psikoloji sizi yönetmeye başlar işte bunların amacı bu..
usta spekler bunun eğitimini almış kişlerdir....

Valla Temizel hocam 9.5 olsa da bizde sana ziyafet çeksek.

İnsallah ustat bizler burdayiz zararina mal satmak yok vade tenesir vade olsa bile....

TEMİZEL
04-11-2016, 23:10
mesela bana göre bu günkü %7.5 luk düşüşün tek sebebi psikolojlik harp yapmak..
insanı psikolojiyle yönetmek..
ama böyle yazarsak da reklamcı oluyoruz..
bunda değil nerdeyse her kağıtta böyle..
o yüzden ne diyorum 6 gerçek tabandır istediğin kadar yuvarlan..

TEMİZEL
04-11-2016, 23:14
size bulursam bir yazıyı paylaşayım yine..

uskuplu
04-11-2016, 23:14
Temizel ustadim bu adamlar sizin dediginiz gibi insan piskolojisi hakkinda ders aliyorlar yoksa senin benim gibi dusundugumuzu dusunmuyorlar dafa farkli dusunuyorlar

TEMİZEL
04-11-2016, 23:23
malesef bizim borsada çoğu kişi buna benzer durumlara şahit olmuştur..

Başka bir yerde bir yazıdan alıntıdır.......

Önce sizlere spekülasyon nedir, manüplasyon nedir anlatayım; ondan sonra da müsaadelerinizle karşılaştıklarım ve bildiklerimden örnekler vererek, karınca kararınca Türkiyede nasıl manüplasyon yapılır ortaya koymaya çalışayım .

Spekülasyon kelimesinin orijinali Latince speculari yani önceden görmek, tahmin etmek kökünden gelir. Spekülatör; kimseler fark etmeden önce fark eden ve geleceği tahmin edebilen demektir. Manüplasyon ise hak etmediği halde fiyatı yukarıya götürmek veyahut aşağıya baskılamaktır, dolayısıyla manüplatör de fiyatı haksız yerlere getirendir. Bu iki kavram çokca karıştırılır, insanlar manüplatör yerine spekülatör deyimini kullanırlar.

Bu oyunun(manüplasyonun) ana kuralları aşağı yukarı aşağıdaki gibidir.

a- Hakim olunabilecek kadar lot sayısı olan bir hisse bulunur.

b- Hissenin sahibi ile anlaşılır. Bir işlemci bulunur.

c- Hisse yavaş yavaş toplanılır.

Toplama esnasında kullanılan yöntemlerden bazıları; hisse hakkında olumlu haber yayıp terse hareket ettirmek(yani sert düşürmek), bedelli sermaye artırımı yapmak, zarar açıklamak, büyük yatırıma gidileceği haberini yaymak, tahtanın kapanacağı söylentisi çıkarmak, bilerek kamu otoritesine bilgi vermeyerek tahtanın geçici kapanmasına yol açmak şeklinde olabilir.

İşlemci(ya da tahta yapıcı) nasıl hareket eder?

d- İşlemci(ya da tahta yapıcı); kamuoyunun spekülatör diye bildiği kişilerdir. Bu kişilerin en büyük özellikleri yaptıkları hareketler ile dikkat çekmektir. Çok sabırlıdırlar. Mesela endeks giderken hisseyi hareket ettirmez, düşerken daha hızlı düşürürler. Böylece küçük yatırımcının elindeki malı azar azar ama sürekli artan bir şekilde toplarlar.Çünkü küçük yatırımcının gayesi hızlı zengin olmaktır, o yüzden bu saik ile hareket eder. Ne de olsa herkes kendi aklını pek beğenir, en iyi ve en doğru şekilde hep biz karar veririz, kuralları çiğnemekten bir şey olmaz diye düşünür ve uygular, burada da fahiş hata yaparız.

e- Önce hisse yoklanır. Hızlıca yukarı çekilir ve daha sonra kendi haline bırakılır. Kaç lot alındı kaç lot satıldı izlenir. Bir süre tahtaya uğranılmaz, kimseler yoktur. Sonra teknikçinin belirlediği direnç ve destek noktaları denenir. Fiyat desteğe getirilir, ama destek kırılmaz, beklenilir. Ertesi gün destek hızlıca kırılarak satış yapılır, millet elini tutuncaya kadar ciddi zarar ettirilir, zararın ciddi olduğunu gören küçük yatırımcı satamaz, o artık mal sahibidir.

f- Ertesi gün daha da aşağıya açılır bu sefer küfreden küçük yatırımcı hızlıca satar ve rahatlar. İyi ki de satmıştır çünkü hisse daha da aşağıya gider. Fakat maalesef bir anda satışlar durur, beklenmeyen bir şekilde hisse geri döner, küçük yatırımcının sattığı seviyeye yaklaşır, o bölgede bekler vakit geçirir. Sonraki gün hisse hiç beklenmeyen şekilde yukarı gitmiştir. Küçük yatırımcı sattığıyla kalmıştır. İlk önce alamaz, daha sonra bakar, sonra içi içini kemirmeye başlar ve bu sefer sattığı seviyenin yukarısından alır ve tekrar rahatlar.

g- Hisse sahibi ile ortaklaşa operasyon yapıldığı için kimlerin elinde ne kadar lot var bilinir. Nasıl mı bilinir? İMKB ye sorularak bilinir. Şirket sahibi kimlerin elinde ne kadar hisse var bilgisini, mevzuaten öğrenebildiği için bu bilgi hep elinin altındadır. O yüzden bu bilgiye istinaden yüklüce mal alan var ise onlar cezalandırılır, yani bezdirilir eğer yaygın bir şekilde küçük yatırımcının elinde ise veya birisi malı toplamış ise onu defetmek için bedelli artırım açıklanır. Böylece mal tekrar ele geçirilir.

Neticede mal çoğunluğu operasyon yapacak düzeye geldiğinde düğmeye basılır.

Malı kimler alacaktır? İlk önce borsada operasyon yapanların tanıdıkları, sonra seans salonu gediklileri sonra onların tanıdıkları(tüyocular) sonra internet takipçileri ve dergi okuyucuları yani küçük yatırımcılar. Yani yaklaşık 4 halka.

Mal hazır olduğunda ilk fişek yakılır. İlk önce önemsiz bir yerde basit bir haber medyaya servis edilir. Burada insan beyninin küçük rakamlar prensibi devreye girer. Bu yazıyı pek çok kişi okur ama önce kimse dikkat etmez. İkinci haber çıkınca jeton aynı anda herkeste düşer ve hareket başlar. Mesela bakır fiyatları eylül ayında artacak gibi bir haber servis edilir. Sonra bakır ürettiğini açıklayınca şirket, herkes hisse almak için atlar.

Bir anda hisse yukarıya gitmeye başlar, bu sefer fiyatın nereye gideceği konuşulmaktadır. Herkes bir şeyler söyler %30, %40 %50 diyenler olur, bazısı uçmaya başlar ama hakkaten de fiyatlar artık artıyordur.

Fiyat kimsenin bekleyemeyeceği kadar artar, seans içinde kalp krizi geçirtecek kadar uç hareketler gerçekleşir, yuh artık bu kadar da olmazlar yaşanır ve hisse için çok çok güzel bir haber gelir. Mesela petrol buldu, yabancı ortak geliyor gibi.

Bu aşamadan sonra bir miktar daha yukarı gidiş olur ama buradan sonra dönüş olur, hem de muhteşem bir dönüş. Hisse tabanlar yemeye başlar ve kimse mal veremez daha sonra durulur, sonra tekrar düşer ve nihayetinde başladığı yere gelir.

İşlemci bu esnada malı anlaşılan fiyatta satmaya çalışır. Malı bütün halkalara kademe kademe pazarlar, hızlı tepkiler gerçekleşir, nihayetinde malı satar ve hisseye artık yıllarca kimse uğramaz.

Özetle yapılan manüplasyonlar ülkemizde bu şekilde olur. İMKB ve SPK araştırma yapar fiilen bir şey olmaz, zanlılar kolayca dışarıda gezer, hiçbir ceza gelmez ya da kişiler cezalandırılamaz. Çünkü hakikaten sistemi, yatırıncıyı koruma güdüsü yoktur. İncelemeler usulen yapılır. Vurgunu yapanlar pahalı arabaları ile cemiyet hayatında boy gösterir. Her şey unutulur.

Neden bunları yazdım?

İki nedeni var, birincisi kamunun koruyamadığı küçük yatırımcıyı bir nebze olsun korumak ve bilinçlendirmek.

İkincisi; insanların bunları öğrenmek için çoluğunun çocuğunun rızkını kaybetmesine gönlüm razı olmadı

Neticede ben ölmeyeni görmedim, dünya malı dünyada kalır.

Umarım faydası olur

acemşah
04-11-2016, 23:31
teknosada sanki bir %100 primli mi arz edildi sanki?

5 senedir goz ucu ile bugunleri bekledim. 17.5.2012 tarihinde yazdigim bir mesajdi.... halka arz fiyatinin %100 dusugune alacam demistim... geldi ve bugun cok cok az aldim.. portfoyde gayrimenkul var otomotiv var bir perakende eksikti.... oda yine bir sabanci perakendesi oldu...:)!!!

bigsam
04-11-2016, 23:44
Valla 5 sene iyi sabretmişsiniz.Bizden borsacı filan olmaz.

abramm
04-11-2016, 23:53
Sakıp Sabancı ölmeden Ailesine vasiyet etmiş, ben ölünce, beni bir çift çorapla defnettirin demiş. Tabii vefat ettiğinde aile fertleri en kalite en pahalı çorapları hazır etmişler. ve tabiki cenazeye çorabı giydirmeye çalışmışlar ve imamdan fırçayı yemişler, hiç olurmu öyle şey demiş hoca, kefenden başka birşey olmaz demiş. Aslında Sakıp ağa büyük adam ölümünde bile ailesine ders vermek istemiş. ne kadar zengin olursanız olun öbür tarafa ''bir çift Çorap'' dahi götüremeyeceksiniz demek istemiş. ve aradan yıllar geçmiş ve demek ki geride kalan Aile fertleri hiçte ders almamışlar..
Teknosa 13 tl'den 3,80 e
Pegasus 44 TL'den 11 lira
Yünsa 6,60 tl'den 2,10 lira..
ve daha neler. birde utanmadan çıkmış Sabancının karıları hala mal satacaz diye haber yollayıp duruyorlar.çevirmedikleri dolap kalmadı. Şimdi bir takım elbiseyi 30 sene giyen Sakıp Ağanın ''Sabancı'' adının içine ediyor bu aile. Buradan eğer okuyorlarsa, geride kalan ne kadar Aile bireyi varsa hepsinin gööözlerinden tek tek öpüyorum..

arabeskci
05-11-2016, 00:26
Acemsah usta, bundan sonra nolucak. Planli bi hareket gibi bu asagi basmalar

UK1
05-11-2016, 01:36
acemsah geldiyse dogru yerdeyiz demektir :)

crfsa zirveden cikisin gibi gunlerimiz olsun ustad

bigsam
05-11-2016, 08:17
Belkide bizim aldığımız yerden sayın Acemşah çıkacak.Bu kadar sinir sıkıntıda yanımıza kar kalacak.Ama ben duaların gücüne inanırım.Bunun cezasına öte tarafa kalmaz .Hepimiz bir zaman duyunca "Yaaa Alma mazlumun ahını çıkar böyle aheste aheste diyeceğiz."Şimdiye kadar bu hep böyle oldu.Bir kerede şâşmadı.

acemşah
05-11-2016, 09:00
arkadaslar teknosa portfoye sadece ucuz diye girmedi...

sirket yeni bor donusum surecine girdi perakende de karsiz magazalarI belli sure tasirsiniz ama degirmen donmeyince bir yerde kol kesmek zorunda kalirsiniz teknosada bunu yapmak zorunda kaldi.

kapadigi magazalar beticesinde cironun dusmedigini gordukten sonra almaya karar verdim. ben perakendede kardan daha fazla onem verdigim sey cirodur..
sirket biraz daha magaza kapatacak... magaza sayisi 190 lar civarina gelecek. calisan sayisisa epeyli azalmis..
magaza sayisi azalmasina ragmen cironun dusmemesi kapatilan magazalarin verimsiz calistiginin bir gostergesi...

simdi sirketi karli hale getirmeye calisiyorlar.. kara odakli bir firma oluxak ama buyumehaddeleride ciro bazinda kuculmeyecek...

turkiye gibi ulkelerde kisilerin kullandigi cep telefonu markasi prestij iken ortaokul cocuklarinin elinde bile ikibin liralik telefonlar teknoloji perakendeciligi olmez..

teknosayi eskiden beri bilirim... maltepe dragosta ozderici gayrimenkul nuvo dragos un karssisindaki mulkunde oldugu zamanlari bilirim....

neticede oyle yada boyle sabanci perandeciligi ne yapti ise tutturamadi bence az karli hale getirip elden cikarmasi gerekecek.. senelik 3 milyar ciro yapan bir sirkette belli bir sure sonunda haydi haydi kar yapar..
bedelli yapsa daha guzel olurdu ama zor ihtimal... bilancolari karli hale getirip sermaye artirmasi da gerekir bu arada ama 1- ama yil sonra sermaye artirimi yapmasi gerekecek..

neticede bu yeni operasyonlar buyuk zarar yaxmasina sebep oldu ve fiyatida buraya kadar dustu...
ama 2017 bilancolarinda bu okumus abiler umarim bu 3-4 milyar ciroda 30-40 milyon kar yazdirmayi becerebilirler...:)!

bol kazanclariniz olsun..

uskuplu
05-11-2016, 10:21
Sn acemsah ustat hos geldin .....

arabeskci
05-11-2016, 11:46
acemsah geldiyse dogru yerdeyiz demektir :)

crfsa zirveden cikisin gibi gunlerimiz olsun ustad

Ben burda olduguma gore yanlis yerde adam:))

yunuscam0147
05-11-2016, 12:13
arkadaslar teknosa portfoye sadece ucuz diye girmedi...

sirket yeni bor donusum surecine girdi perakende de karsiz magazalarI belli sure tasirsiniz ama degirmen donmeyince bir yerde kol kesmek zorunda kalirsiniz teknosada bunu yapmak zorunda kaldi.

kapadigi magazalar beticesinde cironun dusmedigini gordukten sonra almaya karar verdim. ben perakendede kardan daha fazla onem verdigim sey cirodur..
sirket biraz daha magaza kapatacak... magaza sayisi 190 lar civarina gelecek. calisan sayisisa epeyli azalmis..
magaza sayisi azalmasina ragmen cironun dusmemesi kapatilan magazalarin verimsiz calistiginin bir gostergesi...

simdi sirketi karli hale getirmeye calisiyorlar.. kara odakli bir firma oluxak ama buyumehaddeleride ciro bazinda kuculmeyecek...

turkiye gibi ulkelerde kisilerin kullandigi cep telefonu markasi prestij iken ortaokul cocuklarinin elinde bile ikibin liralik telefonlar teknoloji perakendeciligi olmez..

teknosayi eskiden beri bilirim... maltepe dragosta ozderici gayrimenkul nuvo dragos un karssisindaki mulkunde oldugu zamanlari bilirim....

neticede oyle yada boyle sabanci perandeciligi ne yapti ise tutturamadi bence az karli hale getirip elden cikarmasi gerekecek.. senelik 3 milyar ciro yapan bir sirkette belli bir sure sonunda haydi haydi kar yapar..
bedelli yapsa daha guzel olurdu ama zor ihtimal... bilancolari karli hale getirip sermaye artirmasi da gerekir bu arada ama 1- ama yil sonra sermaye artirimi yapmasi gerekecek..

neticede bu yeni operasyonlar buyuk zarar yaxmasina sebep oldu ve fiyatida buraya kadar dustu...
ama 2017 bilancolarinda bu okumus abiler umarim bu 3-4 milyar ciroda 30-40 milyon kar yazdirmayi becerebilirler...:)!

bol kazanclariniz olsun..

Acemsah kardeşim hosgeldin. Tamamen dusuncelerine katılıyorum ve ekliyorum Teknosa da bekleyen kazanacak. Sabancı karilari nekadar satarsa satsinlar. Bence şirket i şatsalar daha hayırlı olur.bence Şabanci ailesi de zor günler yaşıyor holding i geleceği zor.bedelli düşünce si de doğru keşke yapsalar

yunuscam0147
05-11-2016, 12:17
1000 kadar personel çıkarılmış 3000 kişi başı 36milyon sadece bu kalemde tasarruf edildi. 50 ye yakın mağaza kapandı. En az 300 bin mağaza başı tasarruf. 18 milyon. tasarruf kafadan 50 milyon tasarruf edildi

arabeskci
05-11-2016, 13:16
Bedelli kismina ben de katiliyorum.biraz adam olsunlar ama once.surtukler yok pahasina mal satarken ben elimi niye cebime atayim.genel mudur hic guven verdi mi size? Once adam olsunlar.... Biz sahip cikariz.gecmiste iyi kazandigim sirket.iyi duruma gelmesi icin fedakarlik ederiz.bence reklama para sacip duracaklarina elemanlari egitsinler.musteriyi gormezden gelerek calisicaklar nerdeyse.nursuz adam dolu.

acemşah
06-11-2016, 17:32
hos geldin dileklerini ileten arkadaslara tesekkurlerimi sunuyorum..

Borsada piyasanin kotu oldugu zamanlarda riski azaltmak icin portfoydeki hisse sayisini artiririm. ozgyo onderliginde asuzu ve maaltin yanina teknosayi ekledik.
tabi iyi bir fiyattan ekledigimi dusunuyorum ancak borsa bu zemin kaygan dibinde dibi ... zirveninde zirvesi vardir.
borsada sadece grafiklere yada bilancolara dayali temel analizle yatirim yapmam uzun sureli gozlemlere de oldukca onem veririm bildiklerimi sirket hakkindaki veya sirketin sektorundeki gelismeleride paylasmaktan asla cekinmem . Bu kapsamda dun ve bugun bir kac teknosa magazi ziyaretinde bulundum... bu gozlemler son 6 aydir
devam etmekte idi...
bu hafta gordugum sey son 6 aydir gordugum kohnelikten bambaska bir seydi.... magazalar canlanmis yeni urunler gelmis ve magazalar epeyli kalabalikti.
son iki aydir bos olan beyaz esya standlari beyaz esyalarla dolmus..ilgili sirketlerin promotorleri gorev almislar..
LG ve Vestel ile anlasma saglanmis bu kapsamda da bu sirketler magazalardaki yerini almislar.
ancak teknosa acisindan bazi degisikler mevcut. beyaz esya standlarinda teknosa calisani yok.. bunlar ilgili sirket calisani oldugu icin iscilik gideri yok.
diger bir degisiklik ise satilan beyaz esya icin teknosa depolama hizmetode vermiyor. gebzedeki beyaz esya deposuda kapatilmis... depoloma ve urunlerin musteriye ulastirilmasi masraflarida ilgili sirketlere ait...
teknosa magazalarinda bu sirketlerin satisina izin vererek bu satislar uzerinden komisyon ve yillik satistan haric stand isgaliye parasi alacak sekilde bir sistem gelistirmis. bu stoksuz calisma stok masraflarindan kurtulma konsepti diger urunlerin bazilarindada uygulanacakmis . internetten begen magazadan teslim al yada magazadan begen evine gelsin konsepti teknosayi kisa surede kalı hale getirecektir.

su an bu anlasmayi iki sirket kabul etmis ve sadece o iki sirkrtin urunleri satilmakta dedigim gini magazada ve depoda veya nakliyedeki masraflardan kurtulunmus.
turkiye genc bir ulke demokrafik unsurlar acisindan parekende oldukca gozde bir sektor ve gencinde yaslisinda bu elektronik sevdasi oldukca elektronik parekendiciligi batmaz tabi kar elde edebilmek icinde teknosa gibi yeni masrafsiz gelir konseptleri yaratmak gerekli....

iyi hafta sonlariniz ve bol kazanclariniz olsun...

arabeskci
06-11-2016, 17:53
Bilgiler icin tesekkurler. Disney in katkisi ne derece olur.fikriniz var mi

acemşah
06-11-2016, 22:59
Bilgiler icin tesekkurler. Disney in katkisi ne derece olur.fikriniz var mi

bunu benim size sornam lazim....?
ne kadar faydasi olacak ? bilemem.
ne kadar faydasi oldugunu biliyorum .... bildigim 147 tl lik disney urunlerinden canta almistim...:)!
fiyat kalite acisinsan en uygun urundu bu okul sezonu baslangicinda.

isin latifesi bir yana oyuncak sektoru basli basina yuzlerce sayfa analiz yapilaxak bir konu. tukiye oyuncak sektoru hukumetin kalkinma planlarinda oncelikli konu
cin mali oyuncaklar bu sektoru nrredeyse yok etti hukumet ekstra vergiler getirdi ithal cin oyuncaklarina ve tabi sagliga uyginluk kontrolleride cok artirildi.
disney burada tutunur cunku alim gucu yuksek aileler 10 liralik 3 gunluk cin mali oyuncak yerine yillarxa dayanacak 100 tl lik bir oyunxagi tercih edebiliyor.
son 7 yildir sahsen oyuncaga harcadigim para elektronike harcadigimdan cok daha fazla...

teknosa acisindan ilk etapta parekendede onemli bir konu olan ziyaretci sayisinin artmasina neden olur.

ilerleyen donemlerde ise teknosa sadece disney urunleri ile sinirli kalmamali.. marvel gibi guclu oyuncaklarida barindirmali.
tabi teknosa esas faaliyet konularina baktiginizda ki yakin bir zaman once degisiklik yapmisti ..yakinda recetesiz satilan ilaclari hobyy malzemelerini de satmaya baslarsa sasirmayin..
onemli olan gidersiz kazanc saglamak...
ve teknosa buyuk olcude stand kiralayan bir parendeci olup cikacak...

tabi turk telekom aşkı sabancida yeniden yukselirse.... teknosaya ekstra bir guc katar!!!!
oger bakim ttkomu kime devredecek????

. bu yil icin disneyden fazla bir sey veklemeyin ama onumuzeki yil 100-150 milyon katkisi olur ciroya tahminimce....

TEMİZEL
07-11-2016, 11:09
bist100 Cuma günü fazladan düşmeyi açılışta gap ile kapattı..
75.300 taban ve jet hızıyla 78.500 üstüne atacağını düşünüyorum şahsen..
ama bu hırsızlar ne yapar kestirmek güç oldu..
hala ne kadar çalarım peşinde..

bu hafta için dolar 3.10-3.12 de bist100 78.500 gayet makul aslında..

Mehmetfidan
07-11-2016, 12:13
bist100 Cuma günü fazladan düşmeyi açılışta gap ile kapattı..
75.300 taban ve jet hızıyla 78.500 üstüne atacağını düşünüyorum şahsen..
ama bu hırsızlar ne yapar kestirmek güç oldu..
hala ne kadar çalarım peşinde..

bu hafta için dolar 3.10-3.12 de bist100 78.500 gayet makul aslında..

Eeee ne olacak endeks 80 bin olsa ne olcak .Elindeki kağıt yön aşağı olunca.Şimdi de hissenin etiketini grafiğini bırakıp millete bu şekilde kağıt aldırmayı bırak.Vebali büyük olur

TEMİZEL
07-11-2016, 12:19
siz şartlanmışsınız arkadaş..ne desek aynı şeyleri yazıp duruyorsunuz..
9.50 ye kadar rakam vermeyecem dedim en başa döndürmeyin vallaha sabaha kadar grafik yollarım..
böyle şeylerle tahrik ediyorsun beni..:o
şimdi şöyle desem;

bist100 78 iken TEKNOSA 4.41 idi siz hemen yine atlarsınız vebal almayın diye..
tahrik etmeyin lütfen..

uskuplu
07-11-2016, 13:25
siz şartlanmışsınız arkadaş..ne desek aynı şeyleri yazıp duruyorsunuz..
9.50 ye kadar rakam vermeyecem dedim en başa döndürmeyin vallaha sabaha kadar grafik yollarım..
böyle şeylerle tahrik ediyorsun beni..:o
şimdi şöyle desem;

bist100 78 iken TEKNOSA 4.41 idi siz hemen yine atlarsınız vebal almayın diye..
tahrik etmeyin lütfen..
Temizel ustadim....aman haaa siz gaza gelmeyin allah sizleri bu topikten eksik etmesin siz olmassaniz bizim gibi kuzular kurda teslim olmus olur sonra bizim vebalimizi kim oder...

TEMİZEL
07-11-2016, 14:17
estağfirullah dostum..
vebal derken kim kötü niyetli ise ya da aklındaki ile dilindeki kimin farklı ise Allah ahirete bırakmadan bu dünyada versin cezasını..

Temizel ustadim....aman haaa siz gaza gelmeyin allah sizleri bu topikten eksik etmesin siz olmassaniz bizim gibi kuzular kurda teslim olmus olur sonra bizim vebalimizi kim oder...

cefaks
07-11-2016, 15:49
http://fs5.directupload.net/images/161107/xrjxnteg.jpg (http://www.directupload.net)

yunuscam0147
07-11-2016, 16:17
http://fs5.directupload.net/images/161107/xrjxnteg.jpg (http://www.directupload.net)

Teşekkürler cefaks kardeşim

arabeskci
07-11-2016, 16:24
sakin olun. bundan sonra acemsah ustad var. ondan sağlıklı görüş gelir.firmaları güzel izliyor o.

drheart
07-11-2016, 18:00
sakin olun. bundan sonra acemsah ustad var. ondan sağlıklı görüş gelir.firmaları güzel izliyor o.

Tmm abe sakinlestim biraz

bigsam
07-11-2016, 18:13
Vallahi sayın Acemşah gelince bende rahatladım.

halil31
07-11-2016, 18:49
Bu kağıt 4.41 ilen buradan alanlar en az yüzde 8 zararı göze almış olur dedim 4.10 dan alınır dedim 4.10 dan aldım 4. 08 den zar zor sattım bir hissenin sonunda sa varsa uzak durun kısa zamanda 10 koyup 20 alacağınıza bist 30 kağıtlarına 100 koyun 2 kazanın daha az risklidir.

bigsam
07-11-2016, 20:17
Temizel hocamı unutmayayım.Onun paylaşımları da yüreğimize su serpiyor.

uskuplu
07-11-2016, 20:41
estağfirullah dostum..
vebal derken kim kötü niyetli ise ya da aklındaki ile dilindeki kimin farklı ise Allah ahirete bırakmadan bu dünyada versin cezasını..

Amin .....temizel ustat...Amin......

acemşah
07-11-2016, 22:11
arkadaslar bu fiyatta halen daha neyin korkusu...?
korkulacak sey 5.20 nin kirilmasiydi.
bakniz az bir zaman once teknosada yaptiklarini tekfende yapmislardi.. 8 liralardan 3.80 lere kadar bastilar inim inim inlettiler milleti bir patron kizlari da satiyordu orada da... sonra 6 ayda toparladi 8.5 oldu...

o sebeple artik korkulan noktadan cok cok uzaktasiniz artik keyfini cikarin ttk ya gore bilancoda ozkaynaklar350milyon ufrs ye gore -73 milyon.... ttk ya gore boyle bilancoyu daha once gormedim..
gormedigim baska bir husus ise nasil oldusa 110 milyon sermayesI olan teknosaya 130 milyon sermayesi olan kliksayi enjekte ettiler???
bedelli yapmamak icin 10 takla attilar keske bedelli olsa.... bizde 1 liradan teknosa alsak...

isin özü su.... fit hale gelmek icin yapilan operasyonla oz kaynaklari sıfırın altina gelen 200 magazalik 3 milyar ciroluk teknosa kac liraya yeniden kurulur???
bu pazar da tutundurmak icin tuketici guveni icinde ne kadar para ve zaman harcarsiniz..?

1 milyar tl den baslar ve cok zaman harcarsiniz.
fit hale gelmek shop in shop uygulamasi vs bilancolarda 100 milyon kar yazdigi zaman yada yazabilme ihtimali ortaya ciktiginda 10 lira yolculugu da coktan baslamis olur.

parekende bir engin deniz kar ederseniz borsada cok comert oluyor bu sektore...

hissede eski olanlar bilirler mi acaba su yatirim amacli gayrimenkullerde neler var??? genel mudurun altinda insaat gayrimenkul mudurunun olmasi cok ilginc geldi organisazyon şemasinda ....?

uskuplu
07-11-2016, 22:37
Acemsah ustat bizleri biraz daha aydinlatirsaniz sevinir tessekkurler...

acemşah
07-11-2016, 22:59
Acemsah ustat bizleri biraz daha aydinlatirsaniz sevinir tessekkurler...

yillardan beri yatirim amacli gayrimenkuller ayni idi bu bilancoda cok cok ufak bir rakamda olsa azalma olmus yani satis yapmislar... bildigim bir tek gebzedeki su kofrez gecis koprusu guzargahinda kalan 30 donumluk depo olarak kullandiklari gayrimenkulleri var. bir kacta kendi mulku magaza. baska bir gayrimenkulu var mi bilmiyorum... bu deponuun beyaz esya kismi bosaltildi.. beyaz esya artik magaza icinde magaza sistemi ile satilacak . degerlenmis bir yeri elde tutmanin maliyeti vardir... ve yeniden yapilanmada sirketler artik depoculugu sadece isi bu olan sirketlere birakiyor.
carreforsada yeniden yapilanmada tum depolarini satmis reysas gyo depoculuk sirketi ile anlasma yapmis bunun yaptigi giderleri vergiden dusmuye baslamisti..

teknosada bence ayni yolu izleyecek masraf gider sebeplerinden biri olan depoyu elden cikarmak isi bu olan proffesyonel bir lojistik sirkettine verecektir yada vermelidir diye dusunuyorum.
fit hale gelemebilmenin kuallari bunu gerektirir...

uskuplu
07-11-2016, 23:19
Tessekkurler acemsah ustat...

LeoDaVinci
07-11-2016, 23:26
zaten çeyreklerdir felaket olan pazarlama giderlerinin üzerine bir de (muhtemelen kur farkı sebebiyle, detaylı bakmadım) diğer faaliyet gideri de eklenince bu sefer fena çok fena finansal açıklamış. Acilen sermayesini kurtarmak için kar etmeye başlamalı.

acemşah
08-11-2016, 12:56
guzel gayrimenkulleri varmis irili ufakli..

en onemlileri gebzede bulunan 61 donum alana kurulu 30 donum kapali alani olan deposu ve adana merkezinde bulunan 3000 metrekare alana sahip adana sabanci is merkezi... irili ufakli daha bir cok gayrimenkulu mevcut ..
gayrimenkullerin piyasa degeri yaklasik 150 milyon lira civari....

satarlarsa iyi olur bence.... bir cok lojistik sirketi ya da gayrimenkul sirketi o depoya gozu kapali 100 milyon sayar .

TEMİZEL
08-11-2016, 13:16
Sn. acemşah hoşgeldiniz..
yapılanma için 3 ayda bu kadar para harcanması ne kadar mantıklı sizce..
ya da inandınız mı diyim..
son 3 ayın diğer 3 er aylık dönemlerden farkı nedir yani..

guzel gayrimenkulleri varmis irili ufakli..

en onemlileri gebzede bulunan 61 donum alana kurulu 30 donum kapali alani olan deposu ve adana merkezinde bulunan 3000 metrekare alana sahip adana sabanci is merkezi... irili ufakli daha bir cok gayrimenkulu mevcut ..
gayrimenkullerin piyasa degeri yaklasik 150 milyon lira civari....

satarlarsa iyi olur bence.... bir cok lojistik sirketi ya da gayrimenkul sirketi o depoya gozu kapali 100 milyon sayar .

TEMİZEL
08-11-2016, 14:05
bana göre Sabancı bişey satacak olsa Teknosa yı satar..
depo falan satmaz..kaç tane şirketleri var ordan oraya nakil eder..
niye satsın ki ortada gerçekten zarar mı var..:o
aynı şekilde 12-14 tl iken temettü verirken yani gerçekten kar var mıydı bakalım..

acemşah
08-11-2016, 14:21
Sn. acemşah hoşgeldiniz..
yapılanma için 3 ayda bu kadar para harcanması ne kadar mantıklı sizce..
ya da inandınız mı diyim..
son 3 ayın diğer 3 er aylık dönemlerden farkı nedir yani..

fit hale gelebilmek icin bazi seyleri yapmislar.
kira kontratlarini fesh etmek icin kullan adiginiz surenin de kirasini ode.ek zorundasiniz ve elemanlarin is akitlerini fesh ederkende belli bir meblagda para odemek zorundasiniz... bunlar tabi ki faaliyet olnadan giderleri artiran unsurlar... ama tasarrufta ediyorlar bir yandan ornegin kliksanin binasini bosaltmasi teknosa genel merkezine tasinmasi giderleri bundan sonrasi icin azaltacaktir.
teknosa is yontemi degisiyor ve bu yontemde deponun yeri yok magazalarin icindeki depolar bile devasa 20.000 metrekare..
egerki fit olunacaksa kar uretilecekse gayrimenkullerden kurtulmali....
satarlar yada satmazlar bilemem ama yol yontem asagi yukari bellidir.
bilancolarinda onumuzdeki yil kar aciklamaya basliyacak gibi durmakta yani son iki bilanco yeniden yapilanma devam ederken aldaticidir...

TEMİZEL
08-11-2016, 14:26
Sn.acemşah teşekkürler..
yeniden yapılanmasını saygıyla karşılıyoruz..
ama hakkaten Sabancıya yakışmadı bu zarar tablosu..
istese bunu zamana yayar ya da ne bilim usturuplu inandırıcı şeyler yazıverirdi..
olmamış bu yakışmadı..
özsermayeyi işin içine katıp kaka göstermeyecekti..
şahsen Allah belamı versin bu kadar gidere inandıysam..
neyse olan oldu sağlık olsun..
tekrar hoşgeldiniz..

TEMİZEL
08-11-2016, 17:01
sabancı bugün akgrt yi kaldırdı..
akgrt ci arkadaşın gözü aydın..

TEMİZEL
08-11-2016, 17:30
geçenki yazıdan madde d..
sabırlı spek:o
aklınız fikriniz kapkaççılıkta..
ama yeminimi bozacam heralde bakalım az daha sabır..:nnee:

d- İşlemci(ya da tahta yapıcı); kamuoyunun spekülatör diye bildiği kişilerdir. Bu kişilerin en büyük özellikleri yaptıkları hareketler ile dikkat çekmektir. Çok sabırlıdırlar. Mesela endeks giderken hisseyi hareket ettirmez, düşerken daha hızlı düşürürler. Böylece küçük yatırımcının elindeki malı azar azar ama sürekli artan bir şekilde toplarlar.Çünkü küçük yatırımcının gayesi hızlı zengin olmaktır, o yüzden bu saik ile hareket eder. Ne de olsa herkes kendi aklını pek beğenir, en iyi ve en doğru şekilde hep biz karar veririz, kuralları çiğnemekten bir şey olmaz diye düşünür ve uygular, burada da fahiş hata yaparız.

suheyl
08-11-2016, 17:50
Bugün de dipte kapattık.Gerçekten işimiz zor kar veya satış birleşme vs.. haberi gelmeden çok sınırlı kalır tepki.
Bu kağıdın kar etmesi gerçekten bir çok değişkene bağlı.Şu anki görüntü biraz sisli..
Dolar aldı yürüdü.Fiyatlara olur olmaz binecek kar marjında bir baskı yaratacak..
Sektörel olarak brüt karlılık %15 ler civarında ki perakende de bunun en az %20-40 aralığı olması lazım.Zaten perakende sektörü yerlerde sürünüyor.Ciro odaklı değil kar odaklı bakmak lazım olaylara.

Bimeks e baktım şöyle bir gördüğüm faiz batağına düşmüş.Aldığı malı aynı vadede fonlayamamış. Media Markt farkındaysanız sektörün sorunlarını daha erken okuyarak konsolide oldu.Verimsiz mağazaları kapattığı gibi yurt dışı alımlarının hacmini kullanarak malı daha ucuza mal ediyor ve karlı satıyor.Ayakta kalması çok kolay.Vatan şu anda en sağlam giden.Ama kapalı kutu patron şirketi ne nasıl oluyor bilinmez.....Gold zaten iflas sürecinde ki küçük bir oyuncu.Diğer irili ufaklı satıcılar ise işin tuzu biberi.(piyasayı haksız rekabete itiyorlar özellikle e ticaret kanalından)

Genel olarak sektörde bir sorun var.Nasıl düzelir ??.

Bence zoru başarmak lazım ki onu deniyor Teknosa şimdi.Rakiplere üstün gelecek bir takım girişimlerde bulunması lazım.Disney konsepti bir örnek.Bunun gibi başka partnerler lazım.

Maliyet yaratan gider kalemlerini çok çeşitli tedarikçiye yükleyerek satış metrekaresini, rafını zincir mağaza konsepti ile değerlendirecek.

Ama bunlar her ne kadar tedbirler ise de konu dönüp dolaşıp kar marjlarına geliyor.Gelirden de arttırmak gerekiyor ciro dan ziyade Burada diğer rakiplerine göre Media Markt çok avantajlı ama ölçek olarak da Teknosa bence öne geçebilir.Satın almalarda çok ciddi marjlar alabilir.

acemşah
08-11-2016, 17:57
sn temizel sabancilarda ayak oyunu coktur ama iyi yerdrn alip sabrermesini bilene cok kazandirirlar.

yunuscam0147
08-11-2016, 18:00
sn temizel sabancilarda ayak oyunu coktur ama iyi yerdrn alip sabrermesini bilene cok kazandirirlar.

Sabancı kağıtları b.k gibidir.anca beklersen kokusunu verir

yunuscam0147
08-11-2016, 18:07
sabancı bugün akgrt yi kaldırdı..
akgrt ci arkadaşın gözü aydın..

Aksigorta da çoğunluk Belçika li firmaya geçti sabancı nin kağıdı değil artik

yunuscam0147
08-11-2016, 18:10
Enerjisa halka arzı olursa bişeyler olur yoksa mahvolur bu kağıt 13 ten beri sürekli düşüyor. 1 tl lik kâğıdı 7 tl ye millete geçirdiler. Bu şerefsiz ler için suç duyurusunda bulunup nitelikli dolandırıcılık tan dava açılıp beklemek lazım

tommy2001
08-11-2016, 18:12
Koca teknosa dedim. Kısa olmak üzere 395ten girdim bakalım. 170 milyon zarar. Özsermayesi -70 bin. Bir kadın satacam diyor. Girilmemesi için her şey uygun ama ters olsun dedim girdim.???

arabeskci
08-11-2016, 18:26
Sa lar kara liste bende de. Yunsa carfa teknosa hepsinde bi oyun dondu.

cefaks
08-11-2016, 18:45
http://fs5.directupload.net/images/161108/2ajwlvyl.jpg (http://www.directupload.net)

cefaks
http://fs5.directupload.net/images/161108/z6xi9a6c.jpg (http://www.directupload.net)

cefaks
http://fs5.directupload.net/images/161108/dwz5nf7w.jpg (http://www.directupload.net)

drheart
08-11-2016, 19:15
250 lot evdeki kedi icin sepete ekledim. Biraz artarsa mama alacam vesselam

dertli_kisi
08-11-2016, 20:33
kadın yine satmissss derdin ne kadın satiyon. bekle yükselsin öyle sat bıktık satmandan..
ytd.

çulsuz
09-11-2016, 00:41
Sa lar kara liste bende de. Yunsa carfa teknosa hepsinde bi oyun dondu.

kesinlikle katılıyorum, bende carfur kara listedeydi sonra yünsa şimdide tknosa.tknosa ya iki kere girdim ve para kazandım ama buna rağmen hiç güvenmiyorum.sabancı grubu artık bana hiç güven vermiyor..tknosa çok hızlı dip yaptı,evet belki bu fiyatlara gelebilir ama bukadar hızlı ve isteyerek olmamalıydı.kağıdı göstere göstere gömdüler.küçük yatırımcı sabancının sa sına güvendi ama fena kazık yedi.y.t.d.

arabeskci
09-11-2016, 01:03
Duzgun olanlardan sasmiycaz.kendimiz arastirip alicaz arkadasim.yoksa sonu illa husran.bastan kazansan da...

shahzada
09-11-2016, 01:28
kadın yine satmissss derdin ne kadın satiyon. bekle yükselsin öyle sat bıktık satmandan..
ytd.

Bu hisse artık alınmayacağına gore yapılacak tek seçenek satmak.. Ben de 3.75 i bekliyorum satmak icin.

dertli_kisi
09-11-2016, 09:24
iyi madem bende 2 yi bekliim satmak için.ytd.

TEMİZEL
09-11-2016, 09:49
demekki neymiş;
grafiklere devam ediyoruz..

dün bazı göstergeler haftalık-aylık bazda dahi taban tamamlandığının sinyalini vermişti..
satış sebebi tamamen bu sanırım..henüz topyalamadılar galiba..

http://i.hizliresim.com/byqYB0.gif (http://hizliresim.com/byqYB0)

hurkanyilmaz
09-11-2016, 09:58
endeks üstü performansa devam.....TKNSA,üzerinizde çıkmayacak bir leke gibi kalsın SABANCILAR... suç olmayacağını bilsem CAPSler hazırlayıp boykot yapmak isterdim ama bu ülkede hakkını bile aramak maalesef suç...

TEMİZEL
09-11-2016, 09:59
şu durumda dahi haftalıklar o kadar satış yedi ki 3.80 de dahi ala yakın sinyaller üretiyor..
siz satın ama grafik yukarı diyor..
grafik devamı az sonra..

TEMİZEL
09-11-2016, 10:15
bu ortağın elindekiler bitmek üzere heralde..yoksa bu kadar gerekesiz yere satışlar olmazdı..
ne kadar hissesinin kaldığını nasıl öğrenebiliriz bunun..

hurkanyilmaz
09-11-2016, 10:32
ne bitmesi ya; geçen %2,5kaldı demişti, dün gönderdiğinde %3,03kaldı yazmış..kadın 6.2den satmaya başladı yarısı bile bitmeden hisse %50değer kaybetti, herhalde bunları satana kadar 1lira olur...

arabeskci
09-11-2016, 10:36
sakin olmakta fayda yok ama en azından zarar da yok..
ederi 1-3 liralar değil, izleyelim hatta fiyatlar uygunken ben bir alışveriş yapayım şunlardan.zararımız çıksın biraz.

TEMİZEL
09-11-2016, 10:46
teknosadan yeni bir akıllı telefon alacaktım..vazgeçtim ben de kendisini alacam..:o
adamlar çuvalın ağzını açtı beleşe hisse dağıtıyor..
tam Kemal Sunallık tablo..

arabeskci
09-11-2016, 10:48
barışalım hoca senle de.

TEMİZEL
09-11-2016, 11:08
barışalım hoca senle de.

sinirler gergindi olur böyle şeyler..

enerjici
09-11-2016, 11:36
herkesten kolay düşüyor herkes yükselirkende arkalarından bakıp sadece izlemekle kalıyor.

keyifsiz bir durum. aldıkça aşağı geliyor. bizi batırmaya çalışan birileri var gibi...

TEMİZEL
09-11-2016, 11:40
HAFTALIK şu tabloyu speğe gönderiyorum;
bakalım nasıl kurtulacaksın al vermeden..
DÜNKÜ KAPANIŞTA AL DİYORDU RESİM..

HAFTALIKTA bu al durumu mayıs ayından sonra 5. olacak..(yani 5 seferdir dibi yeniledi)

ama tek fark diğer yıllardaki gibi tabanda al diyecek bu sefer..
yani sata sata ya da seve seve..
şimdi rahatladım biraz dinleneyim tekrar..

http://i.hizliresim.com/PQ86M5.gif (http://hizliresim.com/PQ86M5)
yatırım tavsiyesi değildir duyrulur..

antireis
09-11-2016, 12:36
Sayın Temizel maliyetiniz kaç

çulsuz
09-11-2016, 12:58
saholdede büyük sıkıntı var.sabancı grubu pert oldu .bütün kağıtlar topladı halkbank artı bile oldu sabancı kayıp yüzde 3 ü geçti.bilmediğimiz birşey var gibi

TEMİZEL
09-11-2016, 12:59
özelden de yazdım size ama gizilim saklım yok benim 6 liradan dip diye aldım..
sanırım benim gibi alan çoktu ki 5 kez olması gereken gerçek dibi yeniledi..
her dirençte 5 kez ortak sattı..
ama teknikde durum da ortada bir dümen çeviriyor bunlar..
bilgim yok ama yine grafiğe göre; ortağın elinde ya mal kalmadı ya da kalanları yukardan satacak gibi yorumluyorum..

hani acil hastaların kalp atışını gösteren cihaz var ya zikzak çizen işte teknikte o kısım yok dalga söndü hasta öldü yani..:he:

şahsen bu günlerde olumlu haber lazım bize..
ortağın satacak hissesi kalmadı ya da şirket varlıkların bir kısmını satacak ya da teknosa petrol buldu gibi..:o

Sayın Temizel maliyetiniz kaç

suheyl
09-11-2016, 13:02
Sn Temizel

Belli ki iyi bir teknik analizci siniz.Ama bu hissede teknik analiz filan tutmaz.Zaten bunu bir çok teknik analiz eğitim kitabı konu örneği olarak koyar.
İnşallah tutar sonuçta hepimiz aynı gemideyiz.Ancak kar sinyali gelmeden, karıların satışı bitmeden biz daha çok dip görürüz.

TEMİZEL
09-11-2016, 13:06
bunlarda yola gelecekler..hem de seve seve..
kimler yola gelmedi ki..
şimdi kağıt 6 tl den 4 ün altına geldi diye taban 4 mü bence hayır tabanı 6 dır bu kağıdın..
seve seve koşacak..

Sn Temizel

Belli ki iyi bir teknik analizci siniz.Ama bu hissede teknik analiz filan tutmaz.Zaten bunu bir çok teknik analiz eğitim kitabı konu örneği olarak koyar.
İnşallah tutar sonuçta hepimiz aynı gemideyiz.Ancak kar sinyali gelmeden, karıların satışı bitmeden biz daha çok dip görürüz.

drheart
09-11-2016, 13:07
Valla surada döner buradan döner dedikce en fazla dusenlerden. Hisseyi iyiden iyiye gözden çıkardılar herhalde. Endeks sabaha gore toparlamis olsa da bunda toparlama yok. Umut yok vesselam

AVERAGE
09-11-2016, 13:08
bu ortağın elindekiler bitmek üzere heralde..yoksa bu kadar gerekesiz yere satışlar olmazdı..
ne kadar hissesinin kaldığını nasıl öğrenebiliriz bunun..

maalesef satacak oldukları malların bitmesi kolay değil sn temizel. kap'ta var detaylar. yaklaşık o iki vatandaşın elinde 5 milyon lota yakın mal var!!

TEMİZEL
09-11-2016, 13:09
o zaman mal satmamış bunlar..
farketmez o zaman petrol bulduk desinler o kendilerinin sorunu..:o
crfsa da piyasaya çıktığında bunun gibi düşmüştü sanırım sonra bırakın tabanı zirveyi kaça katladı..
bizim tahammül edemediğimiz şey geçen zaman..
o yüzden spek çok sabırlıdır diyorlar ya..

maalesef satacak oldukları malların bitmesi kolay değil sn temizel. kap'ta var detaylar. yaklaşık o iki vatandaşın elinde 5 milyon lota yakın mal var!!

antireis
09-11-2016, 13:13
Kağıdı buralardan almayı düşünüyorum ama bir türlü elim varmıyor...

denizci2
09-11-2016, 13:16

senin mi benim mi :)

TEMİZEL
09-11-2016, 13:19
crfsa grafiğini inceleyelim birazdan..

AVERAGE
09-11-2016, 13:29
o zaman mal satmamış bunlar..
farketmez o zaman petrol bulduk desinler o kendilerinin sorunu..:o
crfsa da piyasaya çıktığında bunun gibi düşmüştü sanırım sonra bırakın tabanı zirveyi kaça katladı..
bizim tahammül edemediğimiz şey geçen zaman..
o yüzden spek çok sabırlıdır diyorlar ya..

valla sn temizel sakın yanlış anlamayın, fikir teatisinde bulunuyoruz karşılıklı olarak..neticede forumdur yazar çizersiniz, lakin fazlaca iyimser gibisiniz? farkında olmayabilirsiniz ama fiyatlama onu gösteriyor ki; o hanımlar varya o hanımlar çatır çatır gelene geçene, sanki BALMIŞ gibi mallarını vermeye çalışıyorlar..Şu da varki ve belli ki şirketin ana hissedarlarıyla araları yok, araları olsa bunların satacağı hisseleri toptan pazarda alırlardı ve ana hissedarlar madem öyle ''canınız cehenneme satın borsada hisselerinizi'' demiş olmalılar ki fiyat gömüldükçe gömülüyor?? buda benim görüşüm.
bilginize..

svg/syg

yatırım tavsiyesi olarak kesinlikle anlaşılmasın...

antireis
09-11-2016, 13:32
Acemiligimi affedin, finansal tablolara bakınca iflas gibi bir risk var mı? Bu düşüş akıl hayal alır gibi değil, tablo ne gösteriyor

TEMİZEL
09-11-2016, 13:38
estağfirullah yanlış anlamam..ortaklar arasında anlaşmazlık olabilir tabiki..
ihtimal yok demek gerçekci olmaz..ben sadece grafiği yorumluyorum..olur olmazı sahipler bilir..
ama artık bir sebep olmalı ki hisse kalkışa geçsin..

valla sn temizel sakın yanlış anlamayın, fikir teatisinde bulunuyoruz karşılıklı olarak..neticede forumdur yazar çizersiniz, lakin fazlaca iyimser gibisiniz? farkında olmayabilirsiniz ama fiyatlama onu gösteriyor ki; o hanımlar varya o hanımlar çatır çatır gelene geçene, sanki BALMIŞ gibi mallarını vermeye çalışıyorlar..Şu da varki ve belli ki şirketin ana hissedarlarıyla araları yok, araları olsa bunların satacağı hisseleri toptan pazarda alırlardı ve ana hissedarlar madem öyle ''canınız cehenneme satın borsada hisselerinizi'' demiş olmalılar ki fiyat gömüldükçe gömülüyor?? buda benim görüşüm.
bilginize..

svg/syg

yatırım tavsiyesi olarak kesinlikle anlaşılmasın...

TEMİZEL
09-11-2016, 13:40
crfsa nın seceresi..burda 3 ayrı dalga yapısı var..
ya da 3 ayrı resim var hepside farklı yapıda..
TEKNOSA nereye benziyor bakalım..
ya da siz bulun teknosa nerde ne yapıyor..
teknosanın grafiğini alın benzeyen şekle oturtun..

ee bu da kağıttı spekciim 4 tlden halka arz olmuş 1.20 ye düşmüştü..1.5 yıl sonra nasıl 5 yapıverdiniz bunu..

http://i.hizliresim.com/NkarZX.gif (http://hizliresim.com/NkarZX)
yatırım tavsiyesi değildir..

hurkanyilmaz
09-11-2016, 13:56
valla kamayı her yerimize sokup sokup duruyorlar..

TEMİZEL
09-11-2016, 14:10
kötü senaryoda ortaklar arasındaki anlaşmazlık ihtimalini kabul ettik eyvallah..
şimdi iyi senaryo düşünelim; ihtimal sonuçta gözardı etmemek lazım;
bunlar yabancıya sattı az bir kısım kalmış da olabilir bu arada ky in elindekileri toplayabilmek için ortaya bu satış senaryosu atıldı..
halbuki satılanlar herkesin karar kıldığı kısımdı gibi mantıksız mı yani !!

ben bu zarardan sonra satılacağına pek inanmıyorum artık ama iki farklı tabloya da eşit uzaklıktayım..
o yüzden kara ve grafiğe odaklanmam lazım..

Trend Time
09-11-2016, 15:51
Hisse kafasını kaldıramıyor. Adamlar inanılmaz bir şekilde yangından mal kaçırır gibi satış telaşındalar.

Yazdıklarım al, sat ya da tut tarzında yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

TEMİZEL
09-11-2016, 16:16
valla 6 tl den bu yana debelenen onlar..bilmiyorum artık..
3 ayda okus pokus diye zararı ben açıklamadım..satışı ben yapmıyorum..baskıyı ben kurmuyorum..
en adi speği ben tutmadım..

valla kamayı her yerimize sokup sokup duruyorlar..

shahzada
09-11-2016, 17:06

Almayin,bos verin bu kağıdı.cok guzel kagitlar var.arastirin,inceleyin,alın

drheart
09-11-2016, 17:09
Kamayı ky lara....
Madem beceremiyorsun bu isi sirketi satsana. Sabancilarin hisseleri genelde boyle leş

TEMİZEL
09-11-2016, 17:28
aklıma geldi şunuda yazam..
kötü senaryo var ya hani şu aralarında anlaşamama ya da kavagalı olma senaryosu durumu..
burdada mantıksızlık var sanki..
siz olsanız kavgalı olduğunuz kişiler için zararı göze alır mısınız?
üstelik ekonomi alanında yurtdışında eğitim görmüşseniz..
sanırım satış beklentisi olanları az buçuk anlıyorum..

bigsam
09-11-2016, 17:44
Eğer şirket satıldığı için bizdekileri toplamaya çalışıyorlarsa bu manipülasyon olmuyor mu?Yanlarına kar kalmaması için nasıl bir yol izlemeliyiz.

halil31
09-11-2016, 18:26
Maşallah her gün düşüyor. Bir gün bile artı kapanmadı her gün bir önceki günü aratıyor.

drheart
09-11-2016, 18:29
Hisse 6 larda iken destek köstekten bahsediyor, yukarı hedefler veriyorduk. Hisse o günden bu güne %50 den fazla deger kaybetmiş, fiyat değişse de destek köstekler devam ediyor

TEMİZEL
09-11-2016, 18:47
%35.8 değer yitirmiş oluyor..
evet 6 dan bu yana 5 kez dip çalışması yaptı..ama gösterge olarak ilk kez tabana yapıştı..
alın satın amaçlı söylenmiyor bunlar..sadece sinirden..

Hisse 6 larda iken destek köstekten bahsediyor, yukarı hedefler veriyorduk. Hisse o günden bu güne %50 den fazla deger kaybetmiş, fiyat değişse de destek köstekler devam ediyor

abaysa88
09-11-2016, 19:16
Cep telefonlarına taksit gelmedigi surece bibok olmaz bu sirketten

TEMİZEL
09-11-2016, 19:58
bak yeni girdim şu halde 30 kişi takip ediyor burayı niye çıkmadığı açık değil mi?
3-5 telefon taksitiyle şirket buralara gelmez yada düzgün şirket gelmez diyim..
adamlar ''bırakın artık yoksa satarım haaa '' da ısrarlı..

yunuscam0147
09-11-2016, 20:11

Herkes faturaya taksit yapior nie buna taksit yaptirsin ki

drheart
09-11-2016, 20:19
Hissenin falına baktim, ya daha kısa vadede ya da önümüzdeki 7-10 gün içerisinde 3.50 altına gelmeyecek şekilde hareket edip, yönü yukarı çevirecek gibi duruyor, ytd(ben inansam da ciddiye almayın 😇)

halil31
09-11-2016, 20:55
Bu kağıta en fazla kac TL yatırım yapılabilir.? 30000 adet alınır mı kullanmadığınız bir miktar paranız olsa en fazla ne kadar risk edersiniz?

cefaks
09-11-2016, 21:01
http://fs5.directupload.net/images/161109/v883klso.jpg (http://www.directupload.net)

cefaks
09-11-2016, 21:01
http://fs5.directupload.net/images/161109/kq6kclk3.jpg (http://www.directupload.net)

shahzada
09-11-2016, 21:31
Bu kağıta en fazla kac TL yatırım yapılabilir.? 30000 adet alınır mı kullanmadığınız bir miktar paranız olsa en fazla ne kadar risk edersiniz?

Bu kağıdı almayın. Su an alim için uygun degil bence.endeksin biraz dusmesini bekleyin.baska kagitlara goz atin.

halil31
09-11-2016, 21:37
Bu kağıdı almayın. Su an alim için uygun degil bence.endeksin biraz dusmesini bekleyin.baska kagitlara goz atin.

4.10 dan 1000 adet aldım 4.08 den sattım borsa 1 düşerse 2 düşüyor çıkarken tık yok

uskuplu
09-11-2016, 21:46
kötü senaryoda ortaklar arasındaki anlaşmazlık ihtimalini kabul ettik eyvallah..
şimdi iyi senaryo düşünelim; ihtimal sonuçta gözardı etmemek lazım;
bunlar yabancıya sattı az bir kısım kalmış da olabilir bu arada ky in elindekileri toplayabilmek için ortaya bu satış senaryosu atıldı..
halbuki satılanlar herkesin karar kıldığı kısımdı gibi mantıksız mı yani !!

ben bu zarardan sonra satılacağına pek inanmıyorum artık ama iki farklı tabloya da eşit uzaklıktayım..
o yüzden kara ve grafiğe odaklanmam lazım..
Temizel ustadim nacizane benim gorusum bu sirket satilmaz veya satmazlar sabancilarin vitrin sirketi ......

backup
09-11-2016, 21:51
7bin lotum vardi 8.23 ortalamali. bugun gaza geldim, 3500 tane aldim, 3.80 den. sakin ola bir iki ay icinde gereken paranizla tknsa falan almayin. sabriniz yoksa bulasmayin! alacaksaniz arsa aldim gozuyle alin unutun!!! hecikacak mi, eninde sonunda 3 ay olur 3 yil olur kismet! aslinda borsa da boyle oynanmali, cok akil verir gibi YTD...

drheart
09-11-2016, 21:54
Temizel ustadim nacizane benim gorusum bu sirket satilmaz veya satmazlar sabancilarin vitrin sirketi ......

Vitrinin genel hali iyi degil ama. Vitrin buysa sabancılardan bir halt olmaz dedirtecek bir sirket. Satmaları ailenin lehine olur gibi

muhendisos
09-11-2016, 21:58
Burası dip daha düşmez laflarına sakın inanmayın,bu kağıdın dibi Yok!!Nede olsa SA:)bence iyi bir yükseliş göstermeden kağıda girmeyin,biz yandık siz yanmayın

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

muhendisos
09-11-2016, 22:01
Zararım 11.000 TL

TEMİZEL
09-11-2016, 23:29
adamlar sadece senin paranla yaklaşık ortalama fiyattan 40-50 adet akıllı telefondan kazandığını almış..ya da hüpletmiş..
:o
ben olsam ben de uğraşmazdım bu aralar mağazacılıkla..
ama işte isme-güvene yazık oluyor..
bakın her zaman olumlu yazmıyoruz..doğruya doğru..

Zararım 11.000 TL

muhendisos
10-11-2016, 00:20
Hocam bu kağıtta çok ky var,bu kadar ky var iken gitmez .Sadece tahminimdir.mynet finans Teknosa yorumlarına bakın ne kadar çok yorum,ağlama duvarına dönmüş oralarda.Ytd kesinlikle

muhendisos
10-11-2016, 00:21
Artık uzun vadeci oldum.En az 2 yıl buradayım 😂

shahzada
10-11-2016, 00:32
4.10 dan 1000 adet aldım 4.08 den sattım borsa 1 düşerse 2 düşüyor çıkarken tık yok

Endeksin düşmesini bekleyin yorumunu diger hisseler için dedim yanlış anlaşılmasın ☺ endeks 30000 de olsa 130000 de olsa bir daha bu kagittan asla almam

atlantis35
10-11-2016, 09:54
Sanki Clinton'la ortaklığı vardı da o yüzden dün deli gibi düştü. Rekabet Kurulu tarafından 18.025.556,40 TL tutarında idari para cezası verilince niye düşmezsin

atlantis35
10-11-2016, 09:55
Ceza al geldi diye artıdayız galiba

atlantis35
10-11-2016, 09:57
Ne zaman bacılar satsa artıda oluyor, akşama heberi düşer kesin

TEMİZEL
10-11-2016, 10:09
haksız rekabet cezası galiba..bimex sayfasında da yazıyorlardı galiba bimex yırtmış cezadan..
bence çok iyi olmuş..ceza az bile gelmiş..
akılları fikirleri bunlara çalışıyor..
gerçi bunların vakıfları falan var cezayı oraya ödeme yaparlar heralde..
para vereceklerini de sanamıyorum ya neyse..

Ceza al geldi diye artıdayız galiba

TEMİZEL
10-11-2016, 10:30
ben de dikkat ettim iphone telefonların modellerin nerdeyse hepsinde Vatan ile benzer fiyatlar var..1 kuruş bile değişmiyor..
bunun içinde inceleme başlatsınlar bence..
belki o zaman kağıt kalkar..:o

Mehmetfidan
10-11-2016, 11:00
Ne zaman bacılar satsa artıda oluyor, akşama heberi düşer kesin

Birazdaha artması lazım ki bacılar satsın.Çünkü aşağısı kurtarmaz alışı 0 lira olduğu için.Mirası çarçur etmesin

TEMİZEL
10-11-2016, 11:24
hayırdır inşallah bizimki tavada patlak mısır gibi çıt çıt duramıyor yerinde..
fazla bile ısındın patla yavrim benim..

atlantis35
10-11-2016, 11:30
Alışlar öyle 3,5 de satışlar 5000, 10000

atlantis35
10-11-2016, 11:32
bu arada bacıların kağıtlari bitmek üzere diyenlere

HACI ÖMER SABANCI HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ 66,310,509.61 60.28
Diğer 26,012,277.78 23.65
DİLEK SABANCI 5,734,598.69 5.21
SEVİL SABANCI SABANCI 5,734,598.68 5.21
SERRA SABANCI 3,397,470.83 3.09
SUZAN DİNÇER SABANCI 2,810,544.41 2.56

TEMİZEL
10-11-2016, 11:43
satmamış mı bu..ee bu kadar haber yolluyor satacam haa diyerek..
neden satmamış acaba..:he:
bir de ben satmaktan vazgeçtim alacam diyormuş..
valla olur mu olur..
satmadığına göre alacak bu..:o

uskuplu
10-11-2016, 12:05
hayırdır inşallah bizimki tavada patlak mısır gibi çıt çıt duramıyor yerinde..
fazla bile ısındın patla yavrim benim..

ustadımmmmmm ınsallah cın mısır olanındandır dıgerlerı patlamıyoooo

TEMİZEL
10-11-2016, 14:30
bu günde Yünsayı patlatıyorlar..
ısınıyoruz bakem..

ustadımmmmmm ınsallah cın mısır olanındandır dıgerlerı patlamıyoooo

yunuscam0147
10-11-2016, 16:21
ısınıyoruz bakem..

Bugün 4 un üstüne atmazsa işi zor

drheart
10-11-2016, 16:50
ısınıyoruz bakem..

Isına ısina infilak edecek valla

dertli_kisi
10-11-2016, 17:27
sat kadın sat. bugün de 3 tane attım keseye. satmayanda almayanda.ytd.

yunuscam0147
10-11-2016, 18:23
Bu satma matma işler i hikaye satacagiz dediler ellerinde ki lot değişmiyor. 3 milyar ciro yapan sirket i niye satsinlar. Tamamen ky yi bezdirme. Aynı işi Pegasus ta çakal ali yaptı. Mal toplam a bunlar

acemşah
10-11-2016, 19:02
Bu satma matma işler i hikaye satacagiz dediler ellerinde ki lot değişmiyor. 3 milyar ciro yapan sirket i niye satsinlar. Tamamen ky yi bezdirme. Aynı işi Pegasus ta çakal ali yaptı. Mal toplam a bunlar

Iste gercek bir yorum...

Parekende holdinglerin zarar etsede goz bebekleridir kisa vadeli nakit akislarini duzenlerler..
3 milyar cirolu sirketi bu fiyattan satacak kadar sabancilar bile zengin degiller...

Borsa uzerinden sirket satmakta ortak almakta vergi yok..
Iste sabanci bir katukilli yapip fiyat ortalamasini dusrrmek istiyor yarin obur gun cagri olursa vs mazallah fazla para da odemez... bakalim yakinda cikar kokusu..

TEMİZEL
10-11-2016, 19:46
ben bu yorumları bir yerlerden hatırlıyorum ama neyse..:o

TEMİZEL
10-11-2016, 20:49
Yünsadaki tepki hareketini sağlayan para buraya gelir mi acep..
ordada ağlayan çoğunlukta..pek güvenmiyorlar tepkiye..
paslaşa paslaşa gitsek ne olur ki..

cefaks
10-11-2016, 21:44
http://fs5.directupload.net/images/161110/xnuhhzgp.jpg (http://www.directupload.net)

cefaks
http://fs5.directupload.net/images/161110/d5iz7gsm.jpg (http://www.directupload.net)

tybalt
http://imageturko.com/?di=TF4M

yunuscam0147
10-11-2016, 22:13
http://imageturko.com/?di=TF4M

Teşekkürler kardes

acemşah
10-11-2016, 23:20
ben bu yorumları bir yerlerden hatırlıyorum ama neyse..:o

Walla bende bir yerlerden bu yorunmari hatirliyorum ama cikartamiyorum...
national bank of kuwait ismide pek yabanci gelmiyor hayirlisi bakalim..
Sahi bu teknosanin EMEA bolgesinde magazasi var miydi???

Ne diye disney urunlerini arap bolgesinde satmak icinde anlasma yapti!??bir turlu aklim almiyor ne diye magazanin olmadigi faaliyette bulunmadigin arap bolgesinde mal satmak izni icin bosuna masraf edersin
Iste boyle bos isler icin para harciyorlar sonrada neden zarar ettik??
Ne isin var elalemin arap bolgesinde turkiyenin gozu mu cikmis:)??

arabeskci
10-11-2016, 23:23
Yav 9500 tl lik tv yi 7000 e nasil satiyo bunlar.boyle mi zarar ediliyo yoksa.ciro mu amac nedir yani

uskuplu
10-11-2016, 23:28

Ne diye disney urunlerini arap bolgesinde satmak icinde anlasma yapti!??bir turlu aklim almiyor ne diye magazanin olmadigi faaliyette bulunmadigin arap bolgesinde mal satmak izni icin bosuna masraf edersin
Acemsah ustat sifre guzel ...ne diyelim ...insallah...

Mehmetfidan
11-11-2016, 00:37

Bu lotlar bacıların arada sırada 100'e bin lot satması ile bitmez

drheart
11-11-2016, 01:15
Mevcut graf göre gitmeyecekse de batsin bu sirket yaw...Birkaç güne ne demek istedigimi anlarsınız dostlar. Sevgiler saygılar...

uskuplu
11-11-2016, 09:12
Hayirli cumalar tum ortaklar A ......

UK1
11-11-2016, 10:58
Hazir miyiz gencler

productivity
11-11-2016, 11:02
Hazir miyiz gencler

Yeni diplere mi?

dertli_kisi
11-11-2016, 11:10
Yeni diplere mi?
yeni dip nerde acaba 378 son dipti degil mi

productivity
11-11-2016, 11:16
yeni dip nerde acaba 378 son dipti degil mi

Benim bu hisse için artık teknik olarak dip şudur budur gibi analizlere pek itimadım ve güvenim yok, hissenin teknikle tek alakası tepki noktalarındaki sınırlı olarak yaşadığı aksiyon. Sonrasında destekleri nasıl pat küt dağıttığını hepimiz biliyoruz. Tek dileğim artık biran önce tarihi dip buradır demeleri ve çok hızlı bir şekilde sıçraması.

TEMİZEL
11-11-2016, 11:28
bulunduğum şehirde mağazada 1 tane disney ürünü görmedim..ya da benim dikkatimi çekmedi..
bu sektörde sorunlu sanki, altından olumlu bişey çıkacağını sanmıyoum şahsen..
bence TEKNOSA yı kurtaracak olan tek şey son gösterilen büyük zararı acilen geri silip kara başlaması..
normal seyirde 6 tl dip olması gerekirken sırf bu zarardan dolayı 4 ün altına geldi..
inanıyormuyum..tabiki hayır mal toplama çabası devam ediyor..
bu zararı silmeden ya da silecekse diyelim direk 6 nın üstüne atar ve sonrasında bilançoda zararı sildim der zaten..aynı zarar gelmeden 6 tl nin altına basması gibi..

TEMİZEL
11-11-2016, 11:35
benim korkum bunlar malı toplayamazsa zarara devam etmesi..
ama borsanın genel seyri umut veriyor bana..
o yüzden 1.5 yıl vadem var..

productivity
11-11-2016, 11:36
Bu arada sağdan soldan bu hisse çok ucuzladı falan diye duyum alan veya voleyi vurma mantığı ile hareket eden arkadaşlara tavsiyem eğer borsada çok tecrübeli değilseniz ve kendi kararlarınızı gerçekten kendi analizleriniz ve beklentileriniz ile alamıyorsanız bu hisseden uzak durun. Ha hisse bir anda %100 artamaz mı, evet artabilir burası borsa sonuçta ama bu şerefsizler son 2 yıldır bizi süründürdü, artık buradan döner dediğimiz her noktada bizi yanılttı ve işin kötüsü hisse ile ilgili pozitif düşünceleri olan hiç bir arkadaşa, gönülden katılmak istesem bile mantık olarak katılamıyorum. Çünkü elektronik perakendeciliğindeki ana oyuncu bana sorarsanız vatan, bimeks falan değil.. Ortada hepsiburada.com gibi bir gerçek var ve sadece teknosayı değil bana sorarsanız tüm perakendecileri perişan etti ve etmeye de devam ediyor. Her neyse herkesin düşüncesi kendine, ben sadece yeni girmeyi düşünen arkadaşları uyarmak istedim sonuçta hiç kimse parayı havadan kazanmıyor. Evet borsa zaten risktir ama borsada bile riskin küçüğü veya büyüğü vardır. Herkese mübarek Cuma günü bol kazançlar dilerim.

uskuplu
11-11-2016, 11:38
Hazir miyiz gencler

Ustadim biz hazir ....bekliyoz...

hurkanyilmaz
11-11-2016, 11:48
saatlikte ve 5dklık da TOBO oluşacaktı ama piçin biri 3.80kadar verince bozuldu. belki 4.10denemesi olurdu..

drheart
11-11-2016, 12:10
saatlikte ve 5dklık da TOBO oluşacaktı ama piçin biri 3.80kadar verince bozuldu. belki 4.10denemesi olurdu..

Kademeleri bos hissede tobo olur obo. Cift dip olur ikili tepe 👍

hurkanyilmaz
11-11-2016, 12:30
sonuçta bize gün sonunda kol gösteriyorlar..

suheyl
11-11-2016, 12:30
bulunduğum şehirde mağazada 1 tane disney ürünü görmedim..ya da benim dikkatimi çekmedi..
bu sektörde sorunlu sanki, altından olumlu bişey çıkacağını sanmıyoum şahsen..
bence TEKNOSA yı kurtaracak olan tek şey son gösterilen büyük zararı acilen geri silip kara başlaması..
normal seyirde 6 tl dip olması gerekirken sırf bu zarardan dolayı 4 ün altına geldi..
inanıyormuyum..tabiki hayır mal toplama çabası devam ediyor..
bu zararı silmeden ya da silecekse diyelim direk 6 nın üstüne atar ve sonrasında bilançoda zararı sildim der zaten..aynı zarar gelmeden 6 tl nin altına basması gibi..

Sn Temizel

Bu zararı silme tekniği nasıl dır??.Yani silgi ile bu zarar silinebilir mi sizce ?..Bu sonuçta Teknosa kurumsal bir şirket.Silmenin bir sürü cezai yaptırımı olur yöneticilere.Kim bunu göze alır ??.
Yani bu yorumunuzu ben gerçekten anlayamadım.Veya ben yanlış anlıyorum.Bu şirket batık sn Temizel ve ciddi olarak değer kaybediyor.Burada spek bile şaşırmış vaziyette ne yapacağını bilmiyor.

YTD......

TEMİZEL
11-11-2016, 12:34
Sn. suheyl silgiye gerek yok..okus pokus demesi yeterli..nasıl yazdıysa öyle de silsin..
sihirbaz değil mi bunlar..:he:

suheyl
11-11-2016, 12:38
Biz dua edelim bir şekilde Sabancılar buraya sahip çıkıp prestijlerini kurtarsınlar.İnsanlara da güven versinler.Bu yakın izleme pazarında ki hisselerden değil ya..Sonuçta onlarda durumu düzeltmek için bir takım tedbirler alıyorlar görünen o.Ama bence yeterli gelmesi için şartlar hep aleyhte çalışıyor.Kurlar çok ciddi bir darbe satışlara..

Ciro var ama kar yok ne yapayım ben bu 3 milyarı.Burada uzun vadeci olduk.İllaki bir yerden dönecek bu ama inşallah "atılan taş ürkütülen kurbağa değer"...

YTD...

drheart
11-11-2016, 12:49
Biz dua edelim bir şekilde Sabancılar buraya sahip çıkıp prestijlerini kurtarsınlar.İnsanlara da güven versinler.Bu yakın izleme pazarında ki hisselerden değil ya..Sonuçta onlarda durumu düzeltmek için bir takım tedbirler alıyorlar görünen o.Ama bence yeterli gelmesi için şartlar hep aleyhte çalışıyor.Kurlar çok ciddi bir darbe satışlara..

Ciro var ama kar yok ne yapayım ben bu 3 milyarı.Burada uzun vadeci olduk.İllaki bir yerden dönecek bu ama inşallah "atılan taş ürkütülen kurbağa değer"...

YTD...

Sabanci nere koç nere? Sabancilar borsayi sögüşleme yeri olarak görüyor maalesef

drheart
11-11-2016, 12:55
Parasütleri açalım dostlar, semsiyeler de hazır olsun 😉

UK1
11-11-2016, 14:13
Dostlar rahat olun. 2017 ye kalmaz bu kagit 7.xx gorur ytd

dertli_kisi
11-11-2016, 14:16
elde para kalmadı. ne halt olsa bize gelir tırıs gider.ytd.

Trend Time
11-11-2016, 14:31

İnşallah diyelim.

TEMİZEL
11-11-2016, 14:33
haklısınız KOÇ holding olarak çok daha başarılı bu da diğer şirketlerine yansıyor tabii..
borsada hareket olarak Sabancıyı ikiye katlamış..

Sabanci nere koç nere? Sabancilar borsayi sögüşleme yeri olarak görüyor maalesef

TEMİZEL
11-11-2016, 14:36
valla dostum buna inanırım ama satılacağı için değil..
bence bu zararı silmeli..biz hata yaptık yanlışlıkla bir sıfır fazla attık demeli..:he:
şapkadan fazladan tavşan çıkardılar..
bu ara satılacağı gibi bir durum ya da görüşme vs. açıklanırsa çok mağdur olmuş yatırımcılar için dava yolu bile açılabilir;
hisse satışı ile manipülasyon yapılma ihtimaline karşı yani..
o yüzden şirket satılması ihtimali zararı silene kadar rafa kalktı bence..

drheart
11-11-2016, 17:21
1-2 haftaya 3 lerden bahsetmeuelim dostlar

arabeskci
11-11-2016, 17:50
vatan haini gibi bişey bu karılar. kendi şirketlerini süründürüyorlar.

drheart
11-11-2016, 18:43

Bu karilar sabanci ailesinden mi? Ne ayaktir bunlar?

özkeskinli
11-11-2016, 19:01
sakıp sabancı ve özdemir sabancı şirketlerin bu halini görselerdi yattıkları yerde kemikleri sızlardı o kadar k.y.nın ahını aldılar yunsa ve tknosada yatacak yerleri yok bunların

dertli_kisi
11-11-2016, 19:13

vatan haini çok ağır itham. dikkat etmeli hakliyken haksız durumu dusmemeli.ytd.

drheart
11-11-2016, 19:14
vatan haini çok ağır itham. dikkat etmeli hakliyken haksız durumu dusmemeli.ytd.

Vatan haini degil de sirket haini desek daha dogru olur

earici1176
11-11-2016, 20:43
TKNSA: Rekabet Kurulu şirkete 18 milyon TL ceza verdi. (KAP)

drheart
11-11-2016, 21:12
TKNSA: Rekabet Kurulu şirkete 18 milyon TL ceza verdi. (KAP)

Seans ici bu haber vardi zaten. Sirketle ilgili olumlu bir haber yok ki.
Elimizde kala kala bir teknik analiz bir de ailenin samancı olmasi kaldi

yunuscam0147
11-11-2016, 23:01
Iflas etsin de kapansın da bu o.kadinlarin malları da satilmasin

arabeskci
11-11-2016, 23:41
10 binlik lg tv nasil 7 bine satiliyo.biri aciklasin hakikaten.. Nasil kar ediliyo bu yapilirken

UK1
12-11-2016, 00:50
10 binlik lg tv nasil 7 bine satiliyo.biri aciklasin hakikaten.. Nasil kar ediliyo bu yapilirken

Defolu mal satiyor haci. Senin gozunle bile farkedemeyecegin ekrandaki 1 tane pikselin bozuk olmasi bile defolu mal sayildigi icin ucuza mal ediyor ve ucuza satiyor

tankut
12-11-2016, 07:42

Sirket kuculmeye gidiyor sanırım. Bir avm deki teknosa xxl magazasi once raflardaki urunleri azaltti sonrada tamamen kapatti ki bu avm de media markt bimeks vatan hepsi vardi. Yani piyasadaki tüm aktörler arasinda tası tarağı toplayan teknosa oldu. Patronlarda sanirim sahip cikmaktan uzak bir tavirla batan geminin mallari misali kendi elindekileri kurtarmaya calisiyor gibi duruyor. Umarim cikar ama suan icin tablo pek olumlu gorulmuyor. Bence tek çıkışı sabanci holdingin el atmasi ki görünen hisse satisi daha mantikli geliyor. Ikinci bir yol da toptan sirket satışı. Satış tek yol gibi ama holding nasil bakar olaya bilinmez. Sonucta prestij meseleside var. Yada en kotu yol kapatmazlar ama bir kac şehirde faaliyet gösteren küçük bir sirket haline gelebilir ki bu daha gerçekçi. Neden derseniz suan gittigidiyor uzerinden kampanyali satış yapan bir sanal magaza acmislar merak eden olursa gittigidiyor sitesene bakabilir. Ha bunuda ne kadar surdurebilir oda bir muamma neden derseniz bir ara kliksa diye bir site kurmuslardi suan maalesef yok. Sabanci grubu ticarette eski gucunu kaybetti sanirim. Ellerinde carrefoursa vardi yok toyatasa vardi yok tek enerjisa temsa ve teknosa kaldi adam akilli bunlarinda durumlarida ortada. Ytd

yunuscam0147
12-11-2016, 13:49
Hangi avm

bigsam
12-11-2016, 14:27
Sayın Temizel hocam.Bir teknosa mağaza müdürüne satış söylentileri sorduk. Bize öyle bir şey olmadığını, teklifi ilk başta sabancıların pek çok şirkete götürdüğünü ama sadece mediamarkt'ın kar eden mağazaları alırım dediğini anlattı.Önce bir moralim bozuldu ama bu mağaza kapama işı bununla ilgili olabilir mi diye düşünüyorum şimdi.

tankut
12-11-2016, 17:52
Hangi avm

Ankara forum

UK1
12-11-2016, 18:37
Su an westfield london disney magazasindayim. Ana baba gunu. TR de disney urun satislari basladi mi

bigsam
12-11-2016, 20:18
Evet gittiğimizde oraya buraya atılmış Disney oyuncakları gözüme çarpmıştı.

arabeskci
12-11-2016, 20:23
Biz de oyleyiz iste..

TEMİZEL
12-11-2016, 21:31
mağaza müdürü hem söylenti için yok demiş hem de teklifi Sabancılar yaptı mediamarkt da zarar eden mağazları elden çıkar öyle alırım demiş diyorsunuz..
eee bu durumda söylenti gerçek oluyor..müdür içkili olmasın Sn. bigsam..
yoksa adamın kolasına hap mı attınız..
bu durum gerçekse kağıt en azından 1 haftada 2 ye katlar zaten..:o
ama resmi açıklama gelir doğrulanırsa tabii..

Sayın Temizel hocam.Bir teknosa mağaza müdürüne satış söylentileri sorduk. Bize öyle bir şey olmadığını, teklifi ilk başta sabancıların pek çok şirkete götürdüğünü ama sadece mediamarkt'ın kar eden mağazaları alırım dediğini anlattı.Önce bir moralim bozuldu ama bu mağaza kapama işı bununla ilgili olabilir mi diye düşünüyorum şimdi.

acemşah
12-11-2016, 22:45
Parekende zor zanaat ancak orneklere kisaca bakmak gerekli....2015 baharinda iki onemli satis gerceklesti.
Birisi defacto idi %5 hissesini 42 milyon dolara mobius a sattilar sirketin degeri 840 milyon dolar oldu.

Yine cirosu teknosaya benzer 3 milyar ciro ureten boyner ise %30 hisseni 330 milyon dolara sattilar bu satista boynerin piyasa degeri 1.1milyar dolar uzerinden gerceklesti..
Boynerde kar eden bir parendeci degil 2016/9 aylikta 370 milyon zarar acikladi 2015/12 de ise 380 milyon zarar ve 2014/12 de 225 milyon zarar vardi bilancolarinda iste araplar boyle zarar eden bir sirkete 1.1milyar dolar deger bictiler bugun boyner borsada 1.350 milyar dolar degeri mevcut.
Son uc yildir devasa zarar eden ve cirosu hemen hemen 130 milyon dolar borsa degeri olan teknosa ile benzer olan boyner 1.350 milyar dolar degerli yani cirosu teknosadan zaman zaman daha dusuk olan ve teknosadan cok cok daha buyuk zararlar aciklayan bu sirket teknosadan 10.5 kat daha degerli???

Yani nasil oluyorda oluyor?? Bu islere akil sir ermez ama 130 milyon dolar borsa degeride oldukca komik.
Boyner karsilastirmasina gore piyasanin boynere verdigi degeri teknosaya vermesi icin teknosanin 40 lira olmasi gerekli.... bir yerde bir yanlislik var ama nerede elbet yanlis hesap bir gun gelir duzelir..

bigsam
13-11-2016, 01:18
Aynen böyle söyledi Temizel hocam.Mağaza müdürü dediler ama genç bir çocuktu.Öyle kasanın yanı nda duruyordu.Kelli felli değildi yani.Hatta her gün onlarca kişi soruyor bizde bıktık filan dedi.Media markt kar etmeyenleri alamam demiş dedi.

bigsam
13-11-2016, 01:20
Bizde böyle hafta sonu gezilerimizi teknosaya yapıyoruz işte.Artık media markta gitmek lazım diyorum eşime��Birazda oranın elemanlarını bunaltmak lazım.

acemşah
13-11-2016, 13:33
Apple turkiyeye gelecek mi????
Gelecek se nereye gelecek ?
Tek basina mi gelecek bakan bunu durduk yere mi soyledi...
Apple nin kardes sirketi isbirlikcisi walt disney in birden bire teknosada olmasi ne anlama geliyor ve sabanci kizlarinin bedavadan hisse satislari...
Bunlar birbiri ile ilintili olabilir mi....
Ne derecede entropi mevcut????
Ilerde goruruz...
http://iphone.appleinsider.com/articles/16/08/30/turkeys-deputy-pm-encourages-apple-to-move-in-wake-of-eu-tax-ruling

ogencturk
13-11-2016, 17:11
Eski bir TKNSA yatırımcısı olarak son 200 sayfayı seri bir şekilde okudum resmen İki Sabancı bayan yatırımcısını doğramış...zararın artmış olarak görünmesi şirketin kendini yeniden yapılandırmaya almasıyla açıklanabilir doğrudur ama kurdaki artışın da olumsuz etkisini hissenin üstünde baskı olarak görüyorum, dolar 2.95-3.00 bandına euro da 3.20-3.25 bandına çekilirse yeniden yapılanma ile birlikte dövizin bu rakamlara çekilmesi için gerekli olan içte ve dışta olan sıkıntıların ortadan kalkması sonrasında hissede nasıl düşüşte atak halinde görüldüyse çıkışta da aynı atağı beklemek yanlışlık olmayacaktır kanaatindeyim...

yugur486
13-11-2016, 17:33
Bugun teknosanin bir iki yillik omru kaldi desem herhalde siz hisse sahiplerinden ciddi tepki gorurum. Ama mantik acisindan bakarsaniz sirket oz sermayesini yedi bitirdi ve 100 milyon eksiye gecti.. Kuculmeye gidiyor.. Bu rekabet ortaminda karra gecebilecek mi.. Dogrusu cok umudum yok.. Sabancinin bu sektorde daha fazla mucadele edecegine ihtimal vermiyorum dogrusu.. Yok parasinada olsa sattip elden cikarmayi deneyecektir... Ticarette onemli olan kriter ciro degildir bu cirolarin karli bir sekilde surdurulebilmesidir.. Ne yazikki bu sekilde karli bir yapi teknosada yok..

ogencturk
13-11-2016, 18:18
Bugun teknosanin bir iki yillik omru kaldi desem herhalde siz hisse sahiplerinden ciddi tepki gorurum. Ama mantik acisindan bakarsaniz sirket oz sermayesini yedi bitirdi ve 100 milyon eksiye gecti.. Kuculmeye gidiyor.. Bu rekabet ortaminda karra gecebilecek mi.. Dogrusu cok umudum yok.. Sabancinin bu sektorde daha fazla mucadele edecegine ihtimal vermiyorum dogrusu.. Yok parasinada olsa sattip elden cikarmayi deneyecektir... Ticarette onemli olan kriter ciro degildir bu cirolarin karli bir sekilde surdurulebilmesidir.. Ne yazikki bu sekilde karli bir yapi teknosada yok..

Ben elinde hissesi olmayan biri olarak ve yaklaşık 1999-2000 yılında Kozyatagi carfourre mağazasında küçük bir dükkanı varken bilirim nerelerden nerelere geldi tabi bu acemice bir büyümeydi Samsuna 4 mağaza mesela potansiyel belli iken ama şimdi doğru olan küçülmeye gidiyor ve piyasa da Tknsa'ya döviz anlamında destek olursa toparlar oldu ki piyasa da gümledi o zaman dönüş gecikir yada zorlaşır...2008-2009 yılında garantinin 1.80ler olacağını kim bilebilirdi...

AVERAGE
13-11-2016, 20:02
Daha önce yazıldımı bilmiyorum ama bu dalavereyi yani ortak satışı hikayesini yakın zamanda Alarko ve Tekfen'de görmüştüm. Bu iki hisse önce bu teknosa gibi süründürüldü!!sonra da kop kop oldular..

Yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın..

arabeskci
13-11-2016, 20:15
Masallah elinde teknosa olmayanlar toplanmis...

ogencturk
13-11-2016, 20:37
Bu iyiye işarettir...hissenin bir marka değeri olmamış olsa, kimse uğramaz buraya...

drheart
13-11-2016, 20:42
Acaba malum bayanlar satisa devam edecekler mi

acemşah
13-11-2016, 21:10

Herkes gorusunu yazsin birakin...
Lakin birde gorduklerimiz var...
Buyuk bir teknosayi teftis ettim bugun..
Shop in shop yani magaza icinde magaza olayi sadexe vestel ve lg markali urunlerle sınırli degilmis..
Apple. Hp . Samsung. Casper . Dyson. Vs vs bir cok ana grubunda sirketlerin kendi elemani promotörler gorev yapiyordu.. bu elemanlarin sayisi teknosanin kendi turuncu tisortlu elemanlarindan cok daha fazla idi..
Bu konpsetle masraflarin buyuk bolumunu mteknosa icinde magaza acanlara yuklemis oluyor kar elde etmemesi icin hic bir neden yok ve bu ciroda 2017 yilinda 100 milyon seviyelerinde kar yazabilir.
Aileler disney urunlerini benimsemeye baslamis ve oyun yazilimlari raflari dolu genclerde epeyce ilgili oyunlara oyuncak sadece disneyle sınırlı kalmamis oyuncak reyonlari baska buyuk marka ve cesitlerle zenginlesmis..
Telnosa mobilide buyutme cabalari var teknosa mobile gecerseniz faturaya ek telefonu 24 ay taksitle alabiliyorsunuz.
Milletin kriz vs umrunda degil kasalarda kuyruk olusumu bile vardi....
Neticede bundan sonra kar eden bir teknosa olacak.

halil31
13-11-2016, 22:44
Teknosa nasıl zarar ediyor anlamıyorum geçen yıl 7500 TL bu yılda 5000 TL yakın tv beyaz eşya ps4 vb ürünü ben aldım sadece benden en az 1000 TL kar etmistir

arabeskci
13-11-2016, 23:10
İnsallah acemsah.. Bu kadinciklarin yok pahasina satmalari cok garip.ucuza satilmasin da firma..bu arada yazan yszsin ama bazen tanimadigin birileri birden cikip olumlu ya da olumsuz bir aksiyona girebiliyo.bakiyosun mynette 5 para etmez bir hisseye toplaniyolar.dikkat etmek lazim.

yunuscam0147
14-11-2016, 01:33
Bu sektörde internetten satış ve mediamarkt tan Teknosa ya ekmek yok gibi.fiyat lar bunlara göre pahalı cep telefonunda ise herkes faturaya bölduruyor.fiyat lar da bi değişiklik te yok.

TEMİZEL
14-11-2016, 10:53
bunlar böyle yaptıkça benim grafiğe bakasım geliyor..
yahu diyorum bunlar ne kadar aç gözlü..
haftalık grafiğe tekrar göz atalım ..

daha nereye basıyorsunuz tabana yapışmış yataya sarmış gösterge..
yalanı bırakın diyor adeta..

http://i.hizliresim.com/1Vmdrj.png (http://hizliresim.com/1Vmdrj)

TEMİZEL
14-11-2016, 11:02
haftalık kalkacaksa önemli bir haberle kalkmalı sanki..
çünkü yine bazı göstergelerde aylıklar dahi kalkacak yapıda..
o yüzden birkaç haftada önemli bir haber gelsin ki anlamlı olsun..
sadece teknik için dedim haber gelir ya da gelmez bilemem..

TEMİZEL
14-11-2016, 11:06
çok ilginç grafiklerim var..
baskıya devam ettikçe rahatlamak için atarız..:o

küçük yatırımcının çaresiz olduğu kadar belki daha fazla bunlar da çaresiz..
sonsuza kadar hisse düşmez..
tahminim önceki yapılara göre max. 4-6 hafta yataya yakın bekleme süremiz var..
bu süre daha da uzarsa ilk olur..
yani yılbaşına kadar ne yaparsa yapmalı..

top sende spek devam et..:dolar:

bonjovi_30
14-11-2016, 11:28
grafik nasıl ekleniyor bende bu hisseyi teknik olarak aldım

bonjovi_30
14-11-2016, 11:36
http://i.hizliresim.com/LZ73RJ.png

TEMİZEL
14-11-2016, 11:40
hizliresim.com gibi yerlerden yapabilirsiniz..
sıralama yapayım;

dosya seç

yükle
forumlar kısmına gelen yazıyı kopyala buraya yapıştır..

grafik nasıl ekleniyor bende bu hisseyi teknik olarak aldım

TEMİZEL
14-11-2016, 11:52
paraleller de tabanı bulmuş bakalım hayırlısı..
geniş aralık 3.80-8.00 yani..
inşallah buralardan dikine %100 yapar..:o

http://i.hizliresim.com/LZ73RJ.png