PDA

View Full Version : TKNSA - Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş.

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

drheart
28-11-2016, 17:07
Acaba sabancı bacılar burayı okuyor mudur? Acep 1 gram vicdan var midir onlarda?

TEMİZEL
28-11-2016, 17:07
Sn.bonjovi_30 haftalık RSİ ne alemde demiştin..
aklımdayken crfsa bunun gibi 4 e 1 gibi ciddi düştüğünde haftalık 2 defa sanırım RSİ 21-22 lere kadar düştükten sonra uzun soluklu çıkışı başlatmış..

teknosada RSİ HAFTALIK 22 OLDU

yorum yapmadım hemen saldırıya geçmeyin..

otomoto
28-11-2016, 17:09
Piyasa bu sektörü satış olarak fiyatliyor bimekse bak o da aynı tezgah dolarida gevsiyecegi yok sahada artmasa bari neyse yine sabancı hissesi batirmaz sonuçta

TEMİZEL
28-11-2016, 17:20
teknik mutlaka çalışır ama ne zaman..
belki kağıt bok olduktan sonra çalışacak..
haftalık RSİ normalde 30 altı al sinyalinin başladığı yerler ve şimdi 22 olmuş..
ama 30 dan beride bok etmişler ortalığı..

gerçi crfsa da bok etmişti şimdi aklandı paklandı..

bonjovi_30
28-11-2016, 17:33
teknik mutlaka çalışır ama ne zaman..
belki kağıt bok olduktan sonra çalışacak..
haftalık RSİ normalde 30 altı al sinyalinin başladığı yerler ve şimdi 22 olmuş..
ama 30 dan beride bok etmişler ortalığı..

gerçi crfsa da bok etmişti şimdi aklandı paklandı..

Hocam ben umutluyum hem ne demisler umut fakirin ekmegi

TEMİZEL
28-11-2016, 17:38
Hocam ben umutluyum hem ne demisler umut fakirin ekmegi

manipülasyonun 3. kuralı borsa çıktığında hisseyi çıkarma ama düşerken daha fazla düşür..
böylece küçük yatırımcı küfür ederek malı satar ve rahatlar..
burda çift yönlü aldatmaca var;
hem son çeyrek kar bekliyoruz diyor hem de fiyata baskı kuruyor..
neyse şimdi sen yazdın düştü diye gelir biri ben kaçayım..

drheart
28-11-2016, 17:44
manipülasyonun 3. kuralı borsa çıktığında hisseyi çıkarma ama düşerken daha fazla düşür..
böylece küçük yatırımcı küfür ederek malı satar ve rahatlar..
burda çift yönlü aldatmaca var;
hem son çeyrek kar bekliyoruz diyor hem de fiyata baskı kuruyor..
neyse şimdi sen yazdın düştü diye gelir biri ben kaçayım..

Hocam sen yazdin ve akabinde dustu

TEMİZEL
28-11-2016, 17:48
önceden olsa tahrik olurdum belki ama zaten bok çukuruna gömülmüş kağıt..
ne kadar debelense de Sabancı bu rezili temizleyecek kuraklayacak parfüm sıkacak vitrine koyacak..
crfsa yı öyle yaptı şimdi ışıldıyor..
dolar çıktı diye şirket böyle olacaksa Türkiyede kriz bitmez Sabancı çöpe atsın bunu..

Hocam sen yazdin ve akabinde dustu

çulsuz
28-11-2016, 18:17
teknosa mı kalmış ,bikançoda özkaynaklar -73,050,000 ..Bu battı demek.şimdi yapılması gereken sermaye koymak.buda bedelli demek.kurtarırmı bilmem.ama görünen bu zarar dolar fırlaman önceydi yani dolar 2.90 civarı.yani yıl sonunu gerçekten bende merak ediyorum.y.t.d.

TEMİZEL
28-11-2016, 18:28
bunları bahsettik..hisse fiyatı buraya düşmeden varlık satışı yapabilir, bedelli yapabilir,ortak bulabilir, kredi kullanabilir vs.. en azından bu yönde ufak bir açıklama gönderebilirdi..
ama artniyetli olmayı tercih ettiler..
niyet bozuk olunca hiçbişey mümkün olmuyor malesef..

dünya kadar zarar açıklamış bunu düzeltme yoluna gitmeden,
hala satarım bak satarım ha ablam da satar gibi uçuk haber geliyor..
alayınız gelse satmıyorum..

otomoto
28-11-2016, 18:30
Dolar 290 larda ikende teknosa 5 lerdeydi zaten bu fiyatlanmalar bunun için bedelli bende bekliyorum zaten sabancı satmaz ise bedelliyi mutlaka yapacaktır çünkü bu rezillik yeter ama bu halde musteri arıyorsa bulana kadar bekler

otomoto
28-11-2016, 18:39
Birde burada sansizliklarda yakamizi bırakmıyor en basiti teknosayi musteri beklerken Carrefour çıkması bahtsız bedevi misali acaba diyorum bu kulislerde sabancı belki teknosayi musteri arıyor ama duyum yanlış olamazmi

atlantis35
28-11-2016, 19:47
Bedelli ile ilgili olarak konuşsak birazda. Ne dersiniz bu konuda, en olmaz dediğimiz ne varsa başımıza geldi bu teknosada.

atlantis35
28-11-2016, 19:51
Nakit tercihlerinin değiştiği bir dönemeçteyiz, yakında FED'ın faiz arttırımı oldukça kuvvetli bir ihtimal. bu süreçte bedelli gelirse o zaman olacakları hayal dahi edemiyorum. Kabus gibi günler geliyor sanki...

İşte o zaman asıl düşüş başlar, sonuçta trend aşağı yönlü :(

cefaks
28-11-2016, 19:56
http://fs5.directupload.net/images/161128/w8o8aimu.jpg (http://www.directupload.net)

otomoto
28-11-2016, 19:58
Asil dususmu bu kağıt 12 den beri dusuyor daha ne aslı bence bedelli gelirse esas hisseye güven ve sabanci el attığını arkasında olduğunu gösterecek

TEMİZEL
28-11-2016, 20:04
aynen bedelli vb.olumlu bir açıklama gelirse zaten şirket düze çıkıyor..
satsa satsa bedelliye para koyamayan satar..
o da 2 katına satar heralde..

Asil dususmu bu kağıt 12 den beri dusuyor daha ne aslı bence bedelli gelirse esas hisseye güven ve sabanci el attığını arkasında olduğunu gösterecek

dertli_kisi
28-11-2016, 21:16
Nakit tercihlerinin değiştiği bir dönemeçteyiz, yakında FED'ın faiz arttırımı oldukça kuvvetli bir ihtimal. bu süreçte bedelli gelirse o zaman olacakları hayal dahi edemiyorum. Kabus gibi günler geliyor sanki...

İşte o zaman asıl düşüş başlar, sonuçta trend aşağı yönlü :(
keşke bedelli olsa şirkete can simidi olur. bilançolar duzelince bedellide verdiğimiz para çıkar. ytd.

atlantis35
28-11-2016, 21:26
[QUOTE=TEMİZEL;13909759]aynen bedelli vb.olumlu bir açıklama gelirse zaten şirket düze çıkıyor..
satsa satsa bedelliye para koyamayan satar..
o da 2 katına satar heralde..[/QUOT

Olumlu mu? Neden bu kadar pozitif düşünüyorsunuz anlamakta zorluk çekiyorum. Teknosa da kağıda sahip çıkmak için bedelli beklemek. Oysaki şirketten gelecek çok küçük olumlu açıklamalar bile kağıt üzerindeki baskıyı azaltacakken bu açıklamayı yapmayacaksın, sürekli satarım diyeceksin, nereden olduğu belli olmayan anlaşılmaz boyutlarda zarar açıklayacaksın, sonrasında da bedelli açıklayacaksın ve piyasa aktörleri bunu çok olumlu görecek ve kağıt artacak öyle mi ?

Gelecek yatırım stratejileri için bir planlama dahilinde bedelli açıklarsın anlarım, öz kaynaklarla karşılanmayacak bir yatırıma gidersin paran yoktur anlarım, sektördeki yenilikçi yatırım stratejisi planlarsın anlarım da; bunların hiç biri yokken yapılan bedelliyi anlamam. Kötü yöneteceksin, zarar şundan kaynaklandı çözeceğim demeyeceksin, hiç olumlu açıklama yapmayacaksın sonra bedelliye mahkum edeceksin :(

Bu koşullardaki bedelli neden olumlu görülsün onu anlamakta zorluk çekiyorum

atlantis35
28-11-2016, 21:33
Bizim ana sorunumuz Sabancı yöneticilerinin iyi niyetli olmaması.
Bu koşullarda bedelli parasını "bu para ky nin helal parası, aman iç etmeyelim mi ?" diyecekler...

atlantis35
28-11-2016, 21:46
Bedelliyi olumlu gören arkadaşları görünce aklıma bu fıkra geldi. Yanlış anlamayın lütfen ama paylaşmak istedim...

"Nasrettin Hoca tarlada uğraşırken birden alacaklısı gelmiş. "Nasrettin Hoca, paramı ne zaman ödeyeceksin." demiş. Nasrettin Hoca'da"şu görüğün bölgeden devamlı koyunlar geçer. Oraya bir tel örgü takıcam, takılan koyun yünlerini de satıp sana borcumu ödeyeceğim." demiş. Adam da haklı olarak gülmüş. Nasrettin Hoca buna karşılık adama "Ne oldu köftehor.Peşin parayı görünce gülersin demii!" demiş."

Bizim bedelli hikayesi de buna benzemesin sonra...

arabeskci
28-11-2016, 21:48
keşke bedelli olsa şirkete can simidi olur. bilançolar duzelince bedellide verdiğimiz para çıkar. ytd.

bedelli, olumlu karşılanmaz. bedellinin aga babasını karsan yapar. şerefsizler 1,50-60 gibi her sene insanlara mal kitleyip ardından bedelli açıklar.daha yenı yaptılar galiba. kağıt 0.98 di en son baktıgımda.teknosa da arkadaşların belirttiği gibi mal çıkıp duran kızışık karılar varken bedelli yapmak ahlaki değil.yapmasınlar.iyice rezil olurlar. daha once de belirttiğim gibi once adam olsunlar.

otomoto
28-11-2016, 21:52
Yahu o zaman bu bilanço nasıl düzeltecek iflasmi etsin şirket satacak bir şeyi varmı peki

TEMİZEL
28-11-2016, 22:14
az önce yine teknosaya gittim..ne oluyor kapatmadınız mı hala tükkanı dedim..ne kapatması abi diyor..
teknosa önümüzdeki ay yeni mağaza açacak diyor..
ee bunlar özsermayeyi hüpletmişler sadece isimle ayakta duruyor şirket batık fiyatlaması yapıyor deyince
abi hergün en az 10 kişi aynı şeyleri söylüyor bizde ne bok olduğumuzu bilmiyoruz dedi..
satılma var mı dedim..
mediamarkt ın 30 tükkanı varsa Teknosanın 300 tükkanı var nasıl satın alıyormuş diyor..
Teknosa onu satın alır diyor..

TEMİZEL
28-11-2016, 22:19
özsermayeyi bitirdi ya, iflas fiyatlaması yapıldı ya, batık fiyattan işlem görüyor ya belki diyorum batık durumdan kurtulursa batmayık fiyattan işlem görür..
anlamayacak durum yok bunda bence..
6-8 tl den bu yana batık fiyatı devam ediyor bilanço düzelmezse devam edeceğe de benzer..
bakın son cümle de olumsuz..
demekki içerik önemli..

Bu koşullardaki bedelli neden olumlu görülsün onu anlamakta zorluk çekiyorum

atlantis35
28-11-2016, 22:30
İşte benim demek istediğimde tam olarak budur: herşey de olumsuz oluyor iken bedellide neden olumlu oluyoruz. Aynı yönetim, aynı genel müdür, aynı mağaza, herşey aynı.

Zihniyet değişmeden bedelli parası ne işe yarasın.

Sn Temizel, istese bu kağıdı tek bir açıklama ile 6'lara getirmek mümkün iken bunu yapmayıp bedelliye gitmesi iyi niyet mi?Sabancı da öz sermaye mi yok.

Diyelim yaptı aldığı paraları çok mu rasyonel kullanacak.

Eğer dedikleri gibi devirden ve mağaza kapatmaktan kaynaklanan zarar varsa son bilançoda düze çıkacağız. Öyle değilse kim bedellide para verir bunlara

TEMİZEL
28-11-2016, 22:39
Sn. atlantis35, belki de SA ismine gerekenden fazla değer veriliyor iyimserlik ordan geliyor bilmiyorum..
ama şirket dediki zararın büyük çoğunluğu yapılanmadan kaynaklandı artık kar trendine başlayacaz..yani artık bu ölçüde mağaza kapatma olmayacak; bu tek seferlik yapılanma diye anlıyorum ben..
zaten yeni mağaza açacak falan deniyor..iflas eden şirket yeni mağaza açar mı?
manipülasyonda olsa biz buna inanmak durumundayız..

arkadaşın biri yazmıştı ortağın sattığı hisselerin %90 ı 6.30 üzerinde diye..
bununda ağırlıklı ortalaması ne ederse o fiyatın altı batık fiyatlaması olabilir diyorum kendime..
örneğin 7.50 ise 7.50 nin altında ortak satış yapmak istememiş oluyor..
bu iyimserlik değil bence olaya farklı açıdan bakma..

uskuplu
28-11-2016, 22:41
Tknsaaaaa zede arkadaslar BIMERE veya spk ya sikayet edelimmi ne dersiniz biz bu durumu cozemeyiz bimer cozer...

TEMİZEL
28-11-2016, 22:46
teknikde görüşüm zaten belli benim..bana göre bu kağıdın gerçek dibi 6 tl dir altı tuzaktır..
bu benim beklentimdir; kimseyi bağlamaz..

riverand
28-11-2016, 23:28
Teknosayı bitirdiler bulaşıp hayatınızı karartmayın bedelliye doğru yolculuk...

dertli_kisi
28-11-2016, 23:33
bimere yazdık temizel sağolsun.

cengaver
28-11-2016, 23:53
sabanci nin parekende den cikmak icin majid el futtaim ile flort halinde oldugunu gerek burada gerekte carrefoursa topiginde yazmistim...
simdi ise bu majid al futtaim olayi para dergisine ve brsagundem dergilerine dusmus galiba.. carrefoursa topiginide bakabilirsiniz
her hangi bir satilma olayinda bu haliyle teknosa parekende olmasi sebebiyle en az 1.1 milyar tl degeri nazarimda vardir....!

Onu bunu birak ta,sende genel olarak aylardir bir cenabetlik varmi?bunu hic dusundunmu....

Ytd

blackbull24
28-11-2016, 23:56
Biraz kademeli aldik. Hissenin KAP haberlerine bakmadik alirken,sizleri de okumadik. Kademeye ragmen cari fiyatin %2 -3 uzerinde kaldi maliyetimiz. Bu durum benim bile moralimi bozdu. Stop loss umuzu da koyduk Italya refarandumu oncesi. Allah maliyeti 5-6-7 olanlara sabir versin.

drheart
29-11-2016, 01:10
Bimere yazdık bakalım...
Acep yarın eksi kac yapar

drheart
29-11-2016, 10:40
Borsada bircok düşen hisse gördüm de, bu kadar katıksızına ilk defa denk geldim. Resmen sabancı ailesi dertleri nedir bilmiyorum ama, milletle dalga geciyorlar

bonjovi_30
29-11-2016, 10:47
arkadaslar tknosa ve bmeks ile alakalı bir satın alma birleşme söz konusu olabilirmi_?

ikisinde de paralel düşüş söz konusu ikiside yerli sermaye sadece fikir olarak aklımdan gecmiyor değil ancak siz ne düşünüyorsunuz bu konuda

drheart
29-11-2016, 10:58
arkadaslar tknosa ve bmeks ile alakalı bir satın alma birleşme söz konusu olabilirmi_?

ikisinde de paralel düşüş söz konusu ikiside yerli sermaye sadece fikir olarak aklımdan gecmiyor değil ancak siz ne düşünüyorsunuz bu konuda

Neyi düşünelim? Devamli düşen bir hisse hakkında? Pek hayırlı bir durum yok ortada

arabeskci
29-11-2016, 11:02
Bimeks i almasi sacma. Her seyi sacma zaten. Cimer de var galiba.oraya da yazilabilir.caresiz cirpinislar iste...

uskuplu
29-11-2016, 11:35
bu saatten sonra tek yapacagımız sey allaha dua etmek.....

arabeskci
29-11-2016, 11:58
Allah a dua tabi edecegiz ama peslerini birakmamaliyiz.bu dususu durdurabilir hic degilse.birgun sanal bir platformda esgudum icin toplanti yapmayi oneriyorum.

uskuplu
29-11-2016, 12:05
peslerını bıraktıgımız yok ustat elımızden bır sey gelmez sıkayet dılekcelerı bakalım ıse yarıyacakmı yapılan tum ıslemlerı takasları ıncelesınler ınsallah bır sonuc cıkar

arabeskci
29-11-2016, 12:16
Aksam mesaj atacagim forumdan bazi arkadaslara.bir on gorusme icin.

suheyl
29-11-2016, 12:19
Bimeks 0,80 kuruşa geldi neredeyse.Sektör bitti demektir..

drheart
29-11-2016, 12:37
Sportifler devamli zarar acikladigi icin spk nin mali durumlarini düzeltmeleri konusunda ikazda bulundugu, ancak teknosaya boyle bir ikaz yapilmamasinin özel bir nedeni var midir?
Örnek olmasi gereken bir ailenin hisse baya deger kaybetmisken hala hissedar satis haberlerinin yatirimciyi magdur ettigi, ornek olmasi gereken bir aileye yakismadigi Ibaresini de iceren bimere bir yazi yazdim.
Umarim dikkate alinir

uskuplu
29-11-2016, 13:17
Sportifler devamli zarar acikladigi icin spk nin mali durumlarini düzeltmeleri konusunda ikazda bulundugu, ancak teknosaya boyle bir ikaz yapilmamasinin özel bir nedeni var midir?
Örnek olmasi gereken bir ailenin hisse baya deger kaybetmisken hala hissedar satis haberlerinin yatirimciyi magdur ettigi, ornek olmasi gereken bir aileye yakismadigi Ibaresini de iceren bimere bir yazi yazdim.
Umarim dikkate alinir
Ustadim bimere gonderdiginiz yaziyi birde sahol ding baskanina sn turkan sabanciya gonderin belki bu durumdan utanirlar...

drheart
29-11-2016, 13:36
Ustadim bimere gonderdiginiz yaziyi birde sahol ding baskanina sn turkan sabanciya gonderin belki bu durumdan utanirlar...

Gönderecegim adres tam neresidir? Oraya da göndereyim tabii ki

drheart
29-11-2016, 14:31
Temizel üstad bu nasıl bitmek bilmez dip çalışmasıdir yaw. 5 nci de dönmez 6. yı yapayım derse solugu 1 küsürlerde alır bu meret

djtiesto
29-11-2016, 14:35
bi arkadaşım hafta sonu teknosaya gitmiş televizyon almak için ordaki satıcı almak için acele etme fiyatlar düşer daha demiş sebeb olarakta teknosa satılacak gibi demiş iş artık satıcıya kadar düştü madem bu kagıtdaki düşüş nedir böyle amansızca onuda anlamiş degilim

çulsuz
29-11-2016, 14:39
borsada bukadar özkaynağını bitirip eksiye geçen kağıt yok.viking bile özkaynakları yemiş ama yinede yüzde 20 si duruyor.kağıt 48 kuruş.tknosa ise tam bir enkaz,bu fiyatta durması bile mucize.bedelli kaçınılmaz oldu.zaten böyle bir özkaynakla nasıl hala tahtası açık anlamıyorum.spk resmen uyuyor..y.t.d.

drheart
29-11-2016, 14:52
bi arkadaşım hafta sonu teknosaya gitmiş televizyon almak için ordaki satıcı almak için acele etme fiyatlar düşer daha demiş sebeb olarakta teknosa satılacak gibi demiş iş artık satıcıya kadar düştü madem bu kagıtdaki düşüş nedir böyle amansızca onuda anlamiş degilim

Herhalde ikinci el fiyatına satılacak ki bu denli düşüyor. Eyyyy samancı...

çulsuz
29-11-2016, 15:11
rezil herifler milleti resmen soymuşlr.bırak herşeyi stoklar bile erimiş.bide utanmadan yıldız pazarda işlem görüyor.bu borsanın gerçekten cılkı çıktı.buna çanak tutanların yatacak yeri yok.burayı resmen tasarrufları kendi kasalarına toplama yeri olarak şirketlere kullandırıyorlar.y.t.d.

tommy2001
29-11-2016, 15:19
Gene de bimeksten iyidir herhalde. Gerçi bu eksi özsermaye oldu ama. Koca sabancı eksi özsermaye. ???

drheart
29-11-2016, 15:20
rezil herifler milleti resmen soymuşlr.bırak herşeyi stoklar bile erimiş.bide utanmadan yıldız pazarda işlem görüyor.bu borsanın gerçekten cılkı çıktı.buna çanak tutanların yatacak yeri yok.burayı resmen tasarrufları kendi kasalarına toplama yeri olarak şirketlere kullandırıyorlar.y.t.d.

Al birini vur ötekine...endeks 1 gerilerken bu 3-4 geriliyor. Yöneticileri kendi k....nın derdine düşmüş, yatırımcı ne halde bir yerlerinde degil. SPK desen sirket ufak ölcekli bir zevata ait olsa en azından yıldız pazardan atar, uyarır . ama patron varyemez olunca sesi çıkmıyor. Herkesin gözü önünde ky sögüsleniyor, gör3n gözler kör gibi davraniyor.

çulsuz
29-11-2016, 15:29
Gene de bimeksten iyidir herhalde. Gerçi bu eksi özsermaye oldu ama. Koca sabancı eksi özsermaye. ???

bedelli yapsa bimeksten daha kötü.bimeks özkaynaklar artı üstelik ödenmiş sermayesinden daha fazla bimeks gibi olması için 200 trilyon kar yazmalı.y.t.d.bimeks ödenmiş sermaye 120 trly özkaynak 148 trly.kıyas bile yapılamaz..

atlantis35
29-11-2016, 15:32
Sabah lanet olsun diyip satacaktım elim gitmedi. Şu hale bak 3.37

drheart
29-11-2016, 15:35
Abicim yön gösterecek destek köstek de kalmadı. Freni patlamış kamyon gibi...Aman haaa yola çıkmayın

çulsuz
29-11-2016, 15:52
teknik olarak dolar bazında dip buradan kalkarsa yüzde 10 yada 15 yapar .bilanço bazında ise 1 tl nin kesinlikle altı...işi gücü bırakım şirketi soymuşlar..y.t.d.
.

TEMİZEL
29-11-2016, 16:00
dolar bazında dip nasıl oluyor..
top yere çarpınca zıplar diyordum ki bataklığa çarpmışız yerin de dibine gidiyoruz..

teknik olarak dolar bazında dip buradan kalkarsa yüzde 10 yada 15 yapar .bilanço bazında ise 1 tl nin kesinlikle altı...işi gücü bırakım şirketi soymuşlar..y.t.d.
.

djtiesto
29-11-2016, 16:03
Media markt satın alıyormuş teknosayı duyduguma göre satışta son aşamaya gelindi gibi duyumlar aldım ama net bi bilgi degil arkadaşlar sekterün içinden bi arkadaşim söyledi inşallah böyle bileş vardır yoksa hep beraber bataga sürükleniyoruz

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

çulsuz
29-11-2016, 16:03
bana göre teknik olarak dolar bazında dip hatta birazda sarkmış.ama ne derece güvenilir bilemem ,bilanço biraz kötü bile olsa full alırım.ama bilanço rezalet...y.t.d.

drheart
29-11-2016, 16:05
dolar bazında dip nasıl oluyor..
top yere çarpınca zıplar diyordum ki bataklığa çarpmışız yerin de dibine gidiyoruz..

Benim de gorebildigim tüm ana destekler patlamış halde

TEMİZEL
29-11-2016, 16:05
Teknosayı alacak kapasitesi var mı onun ki..
Teknosann 10 da 1 i kadar mağazası var..ama yabancı olduğu için belki arkası kuvvetlidir..

Media markt satın alıyormuş teknosayı duyduguma göre satışta son aşamaya gelindi gibi duyumlar aldım ama net bi bilgi degil arkadaşlar sekterün içinden bi arkadaşim söyledi inşallah böyle bileş vardır yoksa hep beraber bataga sürükleniyoruz

TEMİZEL
29-11-2016, 16:09
21 kasımdan bu yana satış haberi gelmedi ama panikleyenler dökülüyor heralde..

çulsuz
29-11-2016, 16:09

patlar .birazda sarkar çünkü dolar bazı neredeyse 4 dolardan bir dolara düşmüş halka arza göre.maksimuma göre 7 dolardan 1 dolara düşmüş.tepki kaçınılmaz .ama ben böyle bilançoyu hiçbir kağıtta görmedim.hele hele büyük kağıtlarda hiç görmedim.onun için neyapılması gerekir bilmiyorum. y.t.d..

TEMİZEL
29-11-2016, 16:16
4. çeyrek kar beklentisi var deniyordu..son çeyrek kar yazmışsa-yazacaksa özsermayenin durumuna tekrar bakmak lazım..
özsermayeyi kurtaracak kadar kar gelirse jet hızıyla çıkmalı..belki 6 tl ye kadar mal aldırmazlar..
yok kurtaramazsa kar ölçüsünde sınırlı tepki gelir..
zarara devam derse de işte o zaman yine manipülasyon yapmış olurlar..
tabiki o zamana kadar ölmezsek..

djtiesto
29-11-2016, 16:19
Teknosayı alacak kapasitesi var mı onun ki..
Teknosann 10 da 1 i kadar mağazası var..ama yabancı olduğu için belki arkası kuvvetlidir..

Sayın temizel media markt almanyanın en büyük elektronik satış magazaları zincirine sahip bir kuruluş diye biliyorum duyum aldıgım arkadaşta sektör de makam mevki sahibi birisi yüzde doksan media markt teknosayı satın alacak dedi ama tabi sektörün içinde diye satışın direk içinde birisi degil oda duyumunu aktardı bana sonuç olarak izleyip görücez bakalım inşallah dogru bir duyumdur yoksa sapı tuttuk gibi geliyor bana

çulsuz
29-11-2016, 16:20
4. çeyrek kar beklentisi var deniyordu..son çeyrek kar yazmışsa-yazacaksa özsermayenin durumuna tekrar bakmak lazım..
özsermayeyi kurtaracak kadar kar gelirse jet hızıyla çıkmalı..belki 6 tl ye kadar mal aldırmazlar..
yok kurtaramazsa kar ölçüsünde sınırlı tepki gelir..
tabiki o zamana kadar ölmezsek..

dolar burda son bilançoda 2.90 dı .şimdi 3.40..hayal.kesinlikle bedelliden kaçış yok.bu sene kar rüya.seneye bedelli yapar çalışırsa.olabilir.ama bedelli olmadan olmaz.delik büyük.yama lazım...y.t.d.

productivity
29-11-2016, 16:21
Yalan beyanatlar, yalan vaatler ve işte teknosa'nın durumu. Bu ülkede spk falan hepsi hikaye, kadınlar gözümüze sokar gibi düştükçe satacağım diyor düştükçe satacağım diyor! Ulan bu miktarda hisse serbest piyasada satılır mı, git toplu halde almak isteyen birini bulursan sat, yoksada alacak birini bul. Bu yapılan apaçık, göstere göstere hırsızlık, düzenbazlık ve spk buna müdahale etmiyor vay arkadaş.. Biz güvendik sabancı dedik meğer sabancılarda kendi isimlerine ve dokunulmazlıklarına güveniyormuş!

bonjovi_30
29-11-2016, 16:21
arkadaşlar dolar bazlı bir grafik var ben java matriksle cizdim goldu olan varsa onda daha nettir isterseniz inceleyin ancak bu grafiğe göre umudum dahada azalmaya başladı :(((

TEMİZEL
29-11-2016, 16:25
teknosa isim değerini öne sürüp özsermayenin tükenmesi gibi bir durum olmadığını dile getirdi..
kendi tabiriyle yani..
ama değerlemede görüldüğü gibi yatırımcı isim hakkını hesaba katmıyor batmış bu deyip cayır cayır satıyor..
acaba Sabancı isim değeri ve son çeyrek kar edecez diyerek SPK dan süre mi talep etti, bu durumun geçiciliğine mi vurgu yaptı..

en ilginci bu kadar belirsizlikte yönetim neden açıklama yapmıyor..
onun yerine olumsuzluk için ısrarla ve isteyerek ortak satışı haberi pompalanıyor..
böyle düşünücede acaba bu şirket satıldımı diyesim geliyor..
çünkü mantık dışı eylemler var..
ortak hissesini satmak istese dahi şirket batacaksa bile bu şekilde mal satılmaz satamazsın zaten..

drheart
29-11-2016, 16:35
Diyelim ki mediamarkt teknosayi aldi. O alana kadar hisse fiyati 2 tl ye gelirse, bu haberle hisse 2 kat artsa bile yine bircok arkadas ciddi zarar yazmis olacak. Fiyatin gerilemesi bitmek bilmiyor ki

TEMİZEL
29-11-2016, 16:39
şirketin borsa kotundan çıkabilmesi için belli ağırlıklı ortalama fiyattan çıkması lazım..
emin değilim ama 3 yıldı heralde..
nerden baksan 6 üzeri eder..
borsada kalırsa da;
yılbaşına kadar ne düştü düştü sonra zaten şirketin beklentisine göre kar etmesi lazım..

Diyelim ki mediamarkt teknosayi aldi. O alana kadar hisse fiyati 2 tl ye gelirse, bu haberle hisse 2 kat artsa bile yine bircok arkadas ciddi zarar yazmis olacak. Fiyatin gerilemesi bitmek bilmiyor ki

kırmızı
29-11-2016, 16:40
negatif özsermayeli şirketi almak için acele etmezsin.
bmeks in hali ortada ..ben media markt vs nin çok acele edeceğini sanmam
tüketici güveni yerlerde iken bu satın alma kolay olmaz

TEMİZEL
29-11-2016, 16:42
ben satılacağına pek inanmak istemiyorum ama şirketten gelen haberler bu doğrultada şüphe uyandırıyor..

negatif özsermayeli şirketi almak için acele etmezsin.
bmeks in hali ortada ..ben media markt vs nin çok acele edeceğini sanmam
tüketici güveni yerlerde iken bu satın alma kolay olmaz

TEMİZEL
29-11-2016, 16:45
hemen saldırıya geçmeyin ama benzer durumdakiler zamanında böyle diplerden nasıl kurtulmuşlar bakalım..
haftalık-aylık göstergeler benzer durumda olanları hep inceledim;
RSİ 30 altı taban hareketine başlar..
incelediğim kağıtların belki %90 ında max. düşme; RSİ ortalama 21-22 civarına kadar görülüyor..
ve şu an 20.5

yani belki burdan mal satanlar daha aşağısını göremeyebilir ve kafayı yiyebilir..
burda ihtimal var kesinlik yok tabi..

selka07
29-11-2016, 16:45
Teknosa bilançosuna baktım. Kötü. Turkcell yada Ülker Bisküvi bundan bilaçosuna göre 10 kat daha iyi hisse. Ama onlarda en az Teknosa kadar düştü. Lakin bugün Ülker Bisküvi 400,000 lot hisse aldı. Keza Turkcell de öyle... Bu bilanço ile KY yada yerli fon hisseyi toparlayamaz. Sabancı Holding Şirketine sahip çıkmalı KY cısını üzmemelidir. Geri alım programı ile hisselerini toplamalıdır. Ama asıl Sabancıda Teknosa dan umudunu kesmiş ise o da toplamak istemez. İşte o zaman durum vahim...

Kurtaracak tek kişi Sabancı Holding dir.

TEMİZEL
29-11-2016, 16:54
Sn.selka07 Sabancı holding umudu kesse varlıklarını satar..umudu kesse bile intihar eder mi?
adamların kaçtane dev şirketleri var bunu çöpe mi atar..
ismine leke gelmesin diye kurtarır yine de çöpe atmaz..
belki 10 tane yolunu bulur şirketi normal duruma getirir sonra kurtulur..
ki bence aynen böyle olacak..
yılbaşına kadar ne dümen varsa çevirsinler sonrasını hep beraber izleyecez zaten..
1 ay kaldı..
1 aya varmadan da olumlu bilançoyu satın almalı ve az da olsa yol alması lazım zaten..

drheart
29-11-2016, 16:56
Basıboş bırakılmıs köpek gibi...
Sahibi de dövmeye devam ediyor bu arada. Ne sikayetimizi dinleyecek bir kurum, ne sahip çıkacak bir yönetici var ortada. Sabancı gibi bir ailenin bu denli gamsız tavrı çok tuhaf geliyor bana. Kendileri de, kendilerine güvenip magdur olan bircok yatirimci oldugunun farkinda. Ama bu durumu duzeltmek adına bir adim dahi atmiyorlar. Üstelik hala hisse satış nidaları atıyorlar. Bu kadar mı aciz insanlar???? Spk desen formalite bir kurum gibi

TEMİZEL
29-11-2016, 17:00
SN. drheart, borsada banlkalar dahil her şirket operasyon yapar..
yapmayanı yoktur..
bunu ancak teknik açıdan bakarsanız görürsünüz..bilançoya defter değerine bakarsanız çarpılırsınız..
bana kızanlar oluyor ama hala diyorum;
bu bilançoya da inanmuyorum zarara da inanmıyorum..

bunlar operasyonun parçasıdır..
şirketlerin borsada var olma nedeni budur..
operasyon yapmayacak şirketi borsaya sokmazlar..
herkes birilerine çalışır bu operasyonla..

bonjovi_30
29-11-2016, 17:00
Sn.selka07 Sabancı holding umudu kesse varlıklarını satar..umudu kesse bile intihar eder mi?
adamların kaçtane dev şirketleri var bunu çöpe mi atar..
ismine leke gelmesin diye kurtarır yine de çöpe atmaz..
belki 10 tane yolunu bulur şirketi normal duruma getirir sonra kurtulur..
ki bence aynen böyle olacak..
yılbaşına kadar ne dümen varsa çevirsinler sonrasını hep beraber izleyecez zaten..
1 ay kaldı..
1 aya varmadan da olumlu bilançoyu satın almalı ve az da olsa yol alması lazım zaten..

hocam bilanco tarihi nezamn _?

TEMİZEL
29-11-2016, 17:04
hocam bilanco tarihi nezamn _?

1 ocak diye biliyorum..

TEMİZEL
29-11-2016, 17:06
şirket ortakları hissesini istese en az 6 tl den bunu hoplaya zıplaya satar..
itirazı olan var mı ..
yok olamaz..
çünkü bir düzine yolu var..
heleki sabancı olursan daha da fazla yolu var..
ee ne geziyorsun burda..
operasyon..
1 ay müsade edin..
operasyonu yapmayanı borsadan atarlar..

drheart
29-11-2016, 17:12
SN. drheart, borsada banlkalar dahil her şirket operasyon yapar..
yapmayanı yoktur..
bunu ancak teknik açıdan bakarsanız görürsünüz..bilançoya defter değerine bakarsanız çarpılırsınız..
bana kızanlar oluyor ama hala diyorum;
bu bilançoya da inanmuyorum zarara da inanmıyorum..

bunlar operasyonun parçasıdır..
şirketlerin borsada var olma nedeni budur..
operasyon yapmayacak şirketi borsaya sokmazlar..
herkes birilerine çalışır bu operasyonla..

Operasyonu anladık ama bunu yapan sabancı olunca, hisse fiyati halka arzin yarisina kadar gerilemis olunca, hissede teknik meknik çöp olunca elle tutacak bisey kalmiyor tabii ki. Tabii tutacagimizi tutmuşuz 😴

TEMİZEL
29-11-2016, 17:12
ortağın sattığı hisselerin a.o sı 6.30 diye yazdı arkadaş..
satanlar kim?
fonlar ve küçük yatırımcı..
bunun önlemini küçücük bir haberle alamaz mı;
cevap; artniyetli değise on defa alırdı..
ama bekliyor üstelik satarım haaa bacılarım da satacak diyor..
daha fazla konuşturmayın; bunun adı neyse ondan işte..

TEMİZEL
29-11-2016, 17:14
Operasyonu anladık ama bunu yapan sabancı olunca, hisse fiyati halka arzin yarisina kadar gerilemis olunca, hissede teknik meknik çöp olunca elle tutacak bisey kalmiyor tabii ki. Tabii tutacagimizi tutmuşuz ��

carfsa yı örnek verdim..uzak kağıtlarda var ama karşılaştırma kolay olsun diye..
haftalık RSİ 21 e kadar satmıştı ve 4 de 1 ine düşmüştü yıllar önce..
sanırım 2 kez yaşadı crfsa bu durumu..
halka arzlarda bunu yapmayan yok..
haa bu farklı illede batmalı sevmedim ben bunu derlerse bilemem..

ben iyimser değilim; ne görüyorsam onu yazıyorum..isteyen satar başka kağıt alır isteyen sabreder..
biz dedik diye de ne çıkar ne düşer..

TEMİZEL
29-11-2016, 17:50
amk..
bakbakim..
4.23 den sonra 1.06 görmüş
4.23/1.06= 3.9999 ediyor
http://i.hizliresim.com/d8ngzL.png (http://hizliresim.com/d8ngzL)

drheart
29-11-2016, 17:52
Ölmekte olan insanların kalp grafisinde EMD denilen, var olmaya çalışan ama dönme umudu olmayan görüntü olusur. Teknosadaki durum buna benziyor aynen.
Zaten düşme niyetim var, borsa düşsün ki ben de rahatça düşeyim modunda. Bir de rsi denilen meret diplerde olsa da, fiyat henüz dibi bulmuş ve bu yönde çalışma yapıyor durumu yok. Bu hisse 2 lere gelse, kime neye sikayet edecegiz????
Herifler almis bizi ...

riverand
29-11-2016, 17:53
Kriz döneminin grafiğini alacaksan 350 kusur öyle kağıt var kriz

bigsam
29-11-2016, 17:58
Arkadaşım hiç birimiz temizel bey söyledi diye almadık.Bırakınca azıcık umutlanalım ya.O çiziyor diye mi düşüyor.Hepimiz kendimiz ettik kendimiz bulduk.Mis gibi koç oyak kağıtları varken.

bigsam
29-11-2016, 18:00
Temettü kağıdından şaşanı kurt kapar böyle.Adama saldırışınız niye.

TEMİZEL
29-11-2016, 18:03
crfsa
4.23/1.06= 3.9999 ediyor

teknosa
13.70/ 3.35 =4.089

kağıtlar her dönemi kullanır Teknosa 2012 de çıktı ve yükselen trendi kullandı 7 den 13 lere çıktı..
zaten tabanda operasyonu yapamadıydı derdi o..
crfsa 2006 da çıktı düşen trendi kullandı..

üstelik crfsa halka arzdan 4 kat düştü..
teknosa 2 kat düştü..
adı ne olursa olsun böyle..

TEMİZEL
29-11-2016, 18:12
ceza almak kolay burda..hoşgörüde bir yere kadar..
teşekkürler..

drheart
29-11-2016, 18:17
crfsa
4.23/1.06= 3.9999 ediyor

teknosa
13.70/ 3.35 =4.089

kağıtlar her dönemi kullanır Teknosa 2012 de çıktı ve yükselen trendi kullandı 7 den 13 lere çıktı..
zaten tabanda operasyonu yapamadıydı derdi o..
crfsa 2006 da çıktı düşen trendi kullandı..

üstelik crfsa halka arzdan 4 kat düştü..
teknosa 2 kat düştü..
adı ne olursa olsun böyle..

Bu meretinde 4 kat düşme olasılığı var ellam.
Abicim millet kar ettik hedefimiz su bu diye konusur. Bizler kaç kat bize girdi, daha ne kadar girer diye dusunuyoruz. Memleketimin borsasının hali...

drheart
29-11-2016, 18:19

Temizel hocanın da iyi niyetli oldugunu dusunuyorum. Ama klasik teknik degerlendirmelerle çözülecek bir hisse degil vesselam

bonjovi_30
29-11-2016, 18:27
Arkadaslar burasi forum temizel teknik anlamda yorum yaziyor yahu ne bana ne size almi dedi satmi dedi?

Siz hisseye hayiflanip burada sert dille hisse sahibi insanlari elestirirseniz burada size bize kim rehber olur.

Teknik analiz rehberdir sayet hisseyi patton göturür biz o ani sadece hisse uzerinde yakalamaya calisiriz belirli analizler ile yoksa bizim benim temizel hocanin bir iddasi yok.

Temizel hocam birde dusen kanal icerisinde haftalik dolar bazli 2 cizgiyle bir grafik atsaniz

drheart
29-11-2016, 18:31
Dusen kanalli destekler kirildi gibi. Varsa mantikli bir grafik atacak dost sevinirim.

aucar
29-11-2016, 18:41
http://m.borsagundem.com/haber/teknosada-ortak-satis-plani/1142340

drheart
29-11-2016, 18:55

Ablaların satış planları bitmek bilmedi. Ulennn bir de sirket icin olumlu biseyler yapın. Bir daha sabancı hisselerine bulaşırsam...

AVERAGE
29-11-2016, 19:03
Şurada birisi çıkıpta nedir bu kepazelik deyip;anasından danasına,dedesinden torununa,karısından kızına küfürü bassa HAKLI dahi olsa suçlu o yazıyı yazan olur!sonra avukatlarıyla uğraş dur.

Adaletini sileyim dünya!

drheart
29-11-2016, 19:10
Ulennnnn SPK mısın nesin, adamlarda para pul var diye mi sesin çıkmıyor?
Hisseyi pacavraya çevirmisler, meydanı boş buldular devamlı hisse satacagiz narası atıyorlar. Ulennnn ne sikayet edecek bir merci, ne bunlara amacın nedir diyen bir merci var memlekette. Parası olan konusur desenize

otomoto
29-11-2016, 19:17
Yeter ya siz ne yapmaya çalışıyorsunuz yazık bu küçük yatirimciya sermaye eksi ama marka değeri ile ayakta duruyor birde bimeksin ozkaynagi iyi diyorlar teknosa daha betermis yahu kardeşim teknosanin bilançosu ne kadar balonsa bana göre bimeksin de bilançosu şişirme ben borsada ozkaynakla iyi olan bir çok şirketin iflas ettigini bilirim takilmayin bu ozsermayeye çünkü bilanço ile istediğiniz kadar oynarsiniz

TEMİZEL
29-11-2016, 19:23
yine kendi söylemlerine göre son çeyrek kar edecekler ya ona göre değerlendirirsek;
ablaların son çırpınışları..
bu 1 ay içinde tükkanımızda tusunami çıktı dese şaşırmam..
kar gelmezse de zaten ayvayı yeriz..

bonjovi_30
29-11-2016, 19:26
yine kendi söylemlerine göre son çeyrek kar edecekler ya ona göre değerlendirirsek;

Hocam dolar bazli grafik tskler
Gunlk ve haftalik pls

acemşah
29-11-2016, 19:28
sabanci holding batiyor mu....???
bu ne hal....:)!

TEMİZEL
29-11-2016, 19:38
teknosa öyle diyor hocam..

sabanci holding batiyor mu....???
bu ne hal....:)!

TEMİZEL
29-11-2016, 19:43
Hocam dolar bazli grafik tskler
Gunlk ve haftalik pls

dolar bazlı lineer ve log birlikte vereyim birazdan..

drheart
29-11-2016, 19:43
kar gelmezse de zaten ayvayı yeriz..

Son ceyrekte kar aciklasa bile, bilanco açıklanana kadar bu hızla düşmwye devam ederse 2.XX leri rahat görür. O halde bile %100 artis maliyeti 6. olan bir arkadasin zararini kurtarmaz. Kötu senaryoya ise hic deginmek istemiyorum

drheart
29-11-2016, 19:46
Valla üstadlar bir mantık gelistirmeye çalışsa bir yandan düşüş diger yandan ablaların satış muhabbetleri ile ilgili....
Sanki bu dusus hikayesi daha devam edecek gibi

otomoto
29-11-2016, 20:01
Ederse etsin elimizden bir şey gelir mi hayır bizi kim dinliyor kimse o zaman elinde param varsa bu fiyatlardan almaya devam et yoksada bekle burda bir gerçek var ki teknosa batmaz ve batiliramaz Allahın izniyle sabancı asla leke sürmez koskoca akbanklari var kredi hazır ama sürünmeye devam

TEMİZEL
29-11-2016, 20:07
teknosa/usd log

olması gereken alçalan trend içindeki destek 1.10 usdX 3.45 =3.79 ediyordu..
haftalık gösterge tabanda yatayda ama ala geçmesi yılbaşını da bulabilir..

http://i.hizliresim.com/41LJ7L.png (http://hizliresim.com/41LJ7L)
yatırım tavsiyesi değildir..

earici1176
29-11-2016, 20:10
Teknosa hisseleri ile ilgili Serra Sabancı, Suzan Sabancı Dinçer ve Sevil Sabancı sahibi bulundukları şirket hisse senetlerini borsada satacaklarını bildirdi.

sertan006
29-11-2016, 20:19
köpek kitlemesi devamı yazık nedir bu kepazelik 0.01 kuruşmu yapacan

bonjovi_30
29-11-2016, 20:19
teknosa/usd log

Hocam linner olsun haftalik usd bir zahmet

luikang
29-11-2016, 20:22
12 lerden nereye geldi

arabeskci
29-11-2016, 20:28
Arkadaslar aglamak cozum degil.koordine sekilde yani onceden planlanan davranislarla ve duzenli araliklarla sesimizi yetkili ve etkili yerlere duyurmamiz gerek.bunun icin duzenli toplanti, gorev ve is paylasimi sart. Bu sebeplerle bir grup kurdum.ilgilenen arkadaslar varsa bana ozelden mesaj atsinlar.

drheart
29-11-2016, 21:03
teknosa/usd log

Valla hocam stos her dipten dönüşte fiuat her defasında artarak buna eslik etmemis. Ayriyeten stos dipte iken 3 lü dip yaparak ya da fiyat bir sure yatay seyredip indikatörü sogutarak düşüşe devam edebilir. Önemli olan fiyat dusen kanalı asagi kirdiktan sonra nasil bir destek cizip ona uygun yön bulabilecegimiz??? Tabii ki kendi düşüncem

otomoto
29-11-2016, 21:03
Fiyat dususunun en az yarısıda sektöre guvensizlikten geliyor bugün bimeksin yüzde altı dustu resmen iflas fiyatlaniyor dolar yükselmiş yükselsin seninde fiyatın yükseliyor ama fırsat bu fırsat dusur bimeksin ozsermayesi iyiymis öz sermaye odemiyor borçları elde ettiğin ciro ödüyor teknosa da nakit akışı güzel ve grubun elinde bimeks darty elektroworld aldı ne oldu teknosa istese alamazmiydi alırdı ama bimeksin uçuruma bunlar dusurdu teknosayi ne dusurdu gereksiz yere şube açmak şimdi o hatasından dönüyor herşeyi maliyet hesaplıyor fazla fazla ondan sonra bu hale geliyor eksi sermaye tabi yersen

ALİCAN
29-11-2016, 21:34
Selamlar. Takas dökümü ve günlük pasta atabilene şimdiden teşekkürler.

TEMİZEL
29-11-2016, 21:47
Hocam linner olsun haftalik usd bir zahmet.
hissenin tabanı bulması için desteğe kadar iner dersek ayvayı yeriz..
o zaman sonsuza kadar düşer yani..
bence gösterge bu durumlarda daha sağlıklı olabilir..
öncekilerle 11 adet benzerlik böyle..biraz da abarttı..
CCİ (yeşil olan )yine öncü olabilir çünkü pozitif ayrışıyor..

http://i.hizliresim.com/77o5yl.png (http://hizliresim.com/77o5yl)

acemşah
29-11-2016, 22:06
teknosa öyle diyor hocam..

cep telefonu sarji aldim az once teknosadan...musteri yogunlugundan dolayi kasadaki eleman bile mal tanitma telasinda idi...
5-6 dakika kasiyerin gelmesini bekledim .
kasiyere sordum hadi sabanci batti calisan almiyotdu fazla yeni patronunuz araplarda mi calisandan tasarruf ediyor..? diye sordum..
kasiyer valla carrefoursa satiilmis araplara teknosa icin ise belli degil satildi diyende var satilmadi diyende .. ancak u an icin biz arap falan gormedik dedi...:)

sabanci bugun carrefoursa icin haberi pasif dogruladi.. kiler icinde vs vs.. yonetim kurulunda alinan karar yok demisti...
magazalardan gordugum uzere artik carrefoursa latdaki raflarda yer yer bosluklar bas gostermeye basladi yil sonu yaklastikca.....
ve teknosa da stoklar bos yere bosaltilmadi harac mezat bosaltildi stoklar....
ve en onemli ayrinti arap bolgesinde magazasi olmamasina ragmen disney urunlerinin avruupa kuzey afrika ve arap bolgesinde satis hakkini almak oldu..
bu benim icin buyuk bir tuyo idi...
cunku disney gibi ingiliz menseili global bir sirket magazanizin olmadigi yer icin ne kadar para versenizde bu satis hakkini vermez....

o sebeple dergide cikan haberde tezatlik vardi.. sabanci parekende si uce ayrilir elektrik dagitim... carrefoursa ve teknosa...
parekende den cikiyor haberi sadece carrefoursa ile iliskilendirildi. .. oysaki bunun teknosa ayagida var.. carrefoursa yi satmak degerli gayrimenkullerden dolayi zor bir is ancak teknosanin gayrimenkul leri fazla yok toplasan toplasan 300 milyon ancak yapar...

simdi diyelim biz spekulasyon yapiyoruz ve bu satislar gerceklesmedi... 2017 de yeni pazarlama konsepti ile zaten karli bilanco lari olacak 3-4 milyar ciroda hrrhalde bir 100 milyon kar eder...

isin bir diger ayagida bir kac zaman sonra batmis denilen sabanci bu elektrik dagitim ve uretim isini halka arz edecek... teknosanin bu fiyati ile electrik a.s halka arzi basarisiz olacak... bugun teknosa da yaptiklari duzenbaz lik ileride 1-2 milyar dolarlik zarar etmelerine yol acacak... teknosadan agzi yanan sabancinin electrik arzinda 1 lot bile almaz...
tahtada gun icinde 3-4 kademe yukariya kadar alip sonra kendi alislarina kendileri satis yaparak fiyati oldukca suni sekilde dusurduler...
sabanci holding eger electrik arzinin basarili olmasini istiyorsa teknosa da hisse geri alim programi aciklamalidir...

bugunler gelip gecer ancak bu fiyata bu ciroda parekende olmaz....

çulsuz
29-11-2016, 22:17
Fiyat dususunun en az yarısıda sektöre guvensizlikten geliyor bugün bimeksin yüzde altı dustu resmen iflas fiyatlaniyor dolar yükselmiş yükselsin seninde fiyatın yükseliyor ama fırsat bu fırsat dusur bimeksin ozsermayesi iyiymis öz sermaye odemiyor borçları elde ettiğin ciro ödüyor teknosa da nakit akışı güzel ve grubun elinde bimeks darty elektroworld aldı ne oldu teknosa istese alamazmiydi alırdı ama bimeksin uçuruma bunlar dusurdu teknosayi ne dusurdu gereksiz yere şube açmak şimdi o hatasından dönüyor herşeyi maliyet hesaplıyor fazla fazla ondan sonra bu hale geliyor eksi sermaye tabi yersen

bimeksin cirosu teknosanın yarısı kadar .fiyatı ise teknosanın dörtte biri.84 kuruş.kısa vadeli yükümlülükleride daha az.borçlarıda ödüyor.ve kar ediyor.bu sene bile kar edebilir.zarar yok denecek kadar az.gecen sene kar yazmış..bu sene temettü bile vermiş.yani tknsa bimeksin eline su dökemez.zaten y.t.d.

TEMİZEL
29-11-2016, 22:23
Sn. çulsuz bu tek seferlik yapılanmadan dolayı öz sermayeyi hüplettim diyor
kar edecez diyor..
tek sefer bu diyor
korkuttum diyor..
beni affet diyor..
bir daha olmaz diyor..
mesela yani..

uskuplu
29-11-2016, 22:23
Bu gunku takasi verebilecek varsa tessekkurler...

uskuplu
29-11-2016, 22:24
Ustatlar BIMER den haber varmi???

TEMİZEL
29-11-2016, 22:27
Ustatlar BIMER den haber varmi???

ben bizim burda bir hastahaneyi şikayet etmiştim..biraz uzun sürdü nerdeyse unuttumdu yani..3-5 ay belki..
sonra başbakanlıktan zarf geldi..
bahsi geçen hastahaneye müfettişler gönderilerek inceleme yapıldı diye..
ama o zamanlar hükümete yakındı onlar sonuç alamadık..
malum darbecilerden diye şimdi kapandı..

çulsuz
29-11-2016, 22:33
Sn. çulsuz bu tek seferlik yapılanmadan dolayı öz sermayeyi hüplettim diyor
kar edecez diyor..
tek sefer bu diyor
korkuttum diyor..
beni affet diyor..
bir daha olmaz diyor..
mesela yani..

sene sonu düzelir demişlerdi fit olduk falan.bakacaz görecez.eğer sene sonu da böyle olursa hiç bulaşmamak lazım.şu sonundaki sa sayesinde burda.sa sayesinde de biz hala acaba diyoruz.ama bilanço resmen batık firma yani.bende bişey öğrendim.birdaha krizin adını bile duysam bu tür sektörlere girmem.gerçekten çok etkileniyorlarmış....

TEMİZEL
29-11-2016, 22:33
zaten satış ortalamaları 6.30 üstündeymiş..
başka açıklaması olamazdı..

tahtada gun icinde 3-4 kademe yukariya kadar alip sonra kendi alislarina kendileri satis yaparak fiyati oldukca suni sekilde dusurduler...
sabanci holding eger electrik arzinin basarili olmasini istiyorsa teknosa da hisse geri alim programi aciklamalidir...

çulsuz
29-11-2016, 22:35
şu kadının elindeki payı alsalar düşüş durur belki.

TEMİZEL
29-11-2016, 22:42
almasına gerek yok ortaklar dese ki ben şu aralıktan şu kadar miktarı şu tarihe kadar satacam..
dese tamam bitti bu iş..
hiçbişeye gerek kalmaz istediği fiyattan piyasa oluşur ve topunu satar..
benim mal bir kağıdım vardı sadece 2 sandalyesi olanlardan..
baştaki hırsızdı..tipinden anlarsın zaten hırısız olduğunu..
o bile bunu yaptı..
hırsızdı ama dürüsttü..:o
ya da mevzuat gereği yapmak zorundaydı bunu 70 kuruştan bu haberi yolladı 2-3 katına sattı malı..
ama bunlarda hiçbişey yok..
satarım haa diye diye çökerttiler ve satmıyorda..
demekki başka sebepler var..

şu kadının elindeki payı alsalar düşüş durur belki.

TEMİZEL
29-11-2016, 22:49
özetle ne desek boş,su akar yolunu bulur..daha da düşer belki ama batmadıktan sonra bu fiyatta bu grafikte hiçbir şirket kalmaz..

Aydınefesi
29-11-2016, 22:56
Rsi dermiş ki : değerim 70 üzerindeyse aşırı alım bölgesi hisse düşebilir ,değerim 30 altındaysa hisse yükselebilir.
Biz bugün rsi'de yaklaşık 18'lerdeyiz.

Rsi pozitif mesaj veriyor ama ne zaman allah bilir.

Bu arada haberlerde dinliyorum adana'daki bir kız yurdunda 12 evladımızı kaybettik ,canım çok acıdı.

Allah rahmet eylesin,ailelerimizin de başı sağolsun.

uskuplu
29-11-2016, 22:56
Temizel ustat bu gun bir ilcenin birindeydim arkadasla cay iciyorduk iceri o ilcenin bizim bankanin muduru geldi ona sordum samimiyetle tknsaaaa batarmi dedim direk soyledi sonunda sa olmasa batar diyebilirdim dedi zarari sordum zararina calismazlar dedi zarar olsa bile firmayi kuculrur cilalar parlatir oyle satar bedavaya vermezler demisti bnm icin bugun moral oldu....

uskuplu
29-11-2016, 23:10
Bu hissede teknuk yok temel yokkkk buyuk agalar ne derse o olur ve eminim bu topigi buradaki yazilari bir bir okuyolar....

sertan006
29-11-2016, 23:34
0.01 kuruş a yürü be kocum

burchan16
30-11-2016, 01:39
.........

otomoto
30-11-2016, 05:52
Bimeksin kısa vadeli finansal borçlarından haberleri yok herhalde yazanların ve dolar bazlı açığından şunu bilin piyasa enayi değil boşuna fiyatlamaz bir sektörü krizden fiyatliyor iki dolar yüzünden üçte kötü yönetimlerden evet sonunda sa olmasa en kotu biziz ama sa olduğu içinde en sağlam biziz piyasanın hakimiyiz lütfen bimekse karşılaştırmayı bile ben bimeksin bilançosuna inanmıyorum aynı teknosanin kine inanmadığını gibi gold battı yakında bir patlama daha olabilir arkası sağlam olmayandan korkacaksin

otomoto
30-11-2016, 05:58
Birde şu teknosa çalışanlarına sorma olayını anlamıyorum onlar şirketin durumunu bizim kadar bilmez esas imkanı olup yenisahrada ki genel mudurluge gidip bir bilgi koparmak lazım

drheart
30-11-2016, 09:19
Yaw sanki 2.80-2.90 gerileyecek gibi

vedehas
30-11-2016, 09:47
Temizel ustat bu gun bir ilcenin birindeydim arkadasla cay iciyorduk iceri o ilcenin bizim bankanin muduru geldi ona sordum samimiyetle tknsaaaa batarmi dedim direk soyledi sonunda sa olmasa batar diyebilirdim dedi zarari sordum zararina calismazlar dedi zarar olsa bile firmayi kuculrur cilalar parlatir oyle satar bedavaya vermezler demisti bnm icin bugun moral oldu....

acaba o banka müdürü ne kadar anlıyor bu işlerden:D

drheart
30-11-2016, 10:05
Ulennn bir gunde arti aç yaw

atlantis35
30-11-2016, 10:11
Yakında Dilek Sabancı da satacağım derse şaşmam

engineer_06
30-11-2016, 10:33
9 ayda özsermaye 150 milyon erimiş. sabancı gücü olmasa arkasında sonu iflas gibi ama sabancı iflas ettirmez ama yatırımcısının işi zor. Allah herkesin yardımcısı olsun

tekci74
30-11-2016, 10:48
hırsız-SA aşağılık-SA ky soyguncusu-SA

atlantis35
30-11-2016, 10:49
her kademeden satıyorlar hiç acımadan, ne kadar alış yazıldı ise karşılığını buldu

drheart
30-11-2016, 10:52
Yeni moda sabancı gibi tanınmış kisilerin nezdinde kurulan sirketlerlw milleti söğüşlemek. Çok ahhh alan insanlar sonunda iflah olmazlar ama..

engineer_06
30-11-2016, 11:06
Sabancılar borsa konusunda cok acımasızdır. bakın hisselerine çoğunda kan ağlar yatırımcısı.sattıkları şirketlerde sabancıdan cıktıktan sonra yükselmiştir. ( bkz: bossa, sasa ). Adamların para kazanma yeri borsa. belki kıyas götürmez ama koç mu sabancı mı derler ya, yüz kere koç bir kere bile sabancı değil...

drheart
30-11-2016, 11:11
Sabancılar borsa konusunda cok acımasızdır. bakın hisselerine çoğunda kan ağlar yatırımcısı.sattıkları şirketlerde sabancıdan cıktıktan sonra yükselmiştir. ( bkz: bossa, sasa ). Adamların para kazanma yeri borsa. belki kıyas götürmez ama koç mu sabancı mı derler ya, yüz kere koç bir kere bile sabancı değil...

Koçun seyini öpsünler. Adilik olur da bu kadar olmaz. Allah topunun belasini versin diyecem ama beddua ala ala direnc gelistirmislerdir
Bu kadar da adi olduklarini bilmiyordum

flamatory
30-11-2016, 11:22
Sabancılar borsa konusunda cok acımasızdır. bakın hisselerine çoğunda kan ağlar yatırımcısı.sattıkları şirketlerde sabancıdan cıktıktan sonra yükselmiştir. ( bkz: bossa, sasa ). Adamların para kazanma yeri borsa. belki kıyas götürmez ama koç mu sabancı mı derler ya, yüz kere koç bir kere bile sabancı değil...çok doğru. Sabancı hisselerine girilmez. Hangi birini saysan hepsinde aynı rezalet. Holding bilançosuna baktınız mı bilmiyorum ama kısa vadeli borç ve yükümlülükler hazır değerlerin çok üstünde. Sabancı hissem yok ama çok ah aldın Sabancı. O bilanço ile umarım batarsın.

arabeskci
30-11-2016, 11:39
Anca aglanirsiniz. Organize olup duzenli eylemler yapalim dedim. 1 kisi mesaj atmamis.bedduadan baska biusey yok.

drheart
30-11-2016, 11:45
Herhalde ülke krize girse ilk önce bunlar memlekete tekmeyi vurur. Yoksa malı mülkü satıp memleketten kaçmayı mı düşünüyorlar????

Romatoid
30-11-2016, 11:50
Bu kadar adamı burda toplamak büyük bir başarı hikayesi :) 2. vakada bizim orda acıların çocuğu thyao birde unuttum yazmayı pegasus var ordakilerin sesi hic değilse çıkmıyor giren girmiş acıtmıyor diyor burda isyan hat safada.

drheart
30-11-2016, 11:57
Bu kadar adamı burda toplamak büyük bir başarı hikayesi :) 2. vakada bizim orda acıların çocuğu thyao birde unuttum yazmayı pegasus var ordakilerin sesi hic değilse çıkmıyor giren girmiş acıtmıyor diyor burda isyan hat safada.

Valla hocam düşüşe gecmis sabanci hisselerine el sürmemek lazım. Adamların acıması yok. Paralı pullu diye spk da ses çıkarmıyor. Bunlarda vatan millet sevgisinin dw oldugunu düşünmüyorum. Sinegin yagını çıkararak malı mülkü daha da artırmaya çalışan bir aile

drheart
30-11-2016, 11:58
Temizel hoca 6 dibi içeren ancak bu dip derin olsun bir graf hazırlasan

Romatoid
30-11-2016, 12:08
4,50 tlden dikkat çekmeye başladı yada pazarlamaya. Yüzde 35 değer kaybetti oradan esasında alım için iyi fırsat ama bu döviz kuru ile nasıl olacak bilemem. Aldıkcada basıyor adamlar. RSI diplerde sto dönmek üzere bende bir sansımı deneyim bakayım bugün :)

TEMİZEL
30-11-2016, 12:55
Yılbaşına kadar verdiğim grafik geçerlidir..sıkıldıkça bakabilirsin..
Temizel hoca 6 dibi içeren ancak bu dip derin olsun bir graf hazırlasan

Romatoid
30-11-2016, 12:59
https://www.youtube.com/watch?v=AwSra5p8MDw

TEMİZEL
30-11-2016, 13:07
grafik derki; 3.80 lere kadar batabilir diye fiyatlama yapılıyordu..
yani batma çizgisi 3.80 ler idi..
şimdi battı diye fiyatlama yapılıyor..
yok batmadık yalan söyledik manipülasyon yaptık ortaklarda hisse satmadı zaten derlerse hareketi tahmin edebilirsiniz.
ben yılbaşına kadar durumun aydınlığa kavuşacağını düşünüyorum..

canalay
30-11-2016, 13:08
Arkadaşlar temizel hocamizin dedigi gibi 6 tl nin alti mal toplama oyunudur.Rahat olun 6 bizim icin dip fiyatdir.

engineer_06
30-11-2016, 13:13
Arkadaşlar temizel hocamizin dedigi gibi 6 tl nin alti mal toplama oyunudur.Rahat olun 6 bizim icin dip fiyatdir.

neden mal toplama oyunu söylermisiniz?
özsermaye eksiye düşmüş. birbir şubeler kapanıyor. yıllık zarar belki 200 milyon tl olacak.
Çok yakında bedelli yapıp para toplayacaklar yoksa gidişat iflas.
tüm bunların dışında teknosalara hiç gidiyormusunuz? ukala satışcılar çalıştırmak galiba şirket geleneği. en az 5 kez her girdiğimde küfrederek ve satın almadan çıktığımı.
ben teknoloji marketlerinin hiçbirinde gelecek görmüyor. artık insanlar internetten alıyor bu ürünleri ve teknosa gibi yerler ben bir göreyim dokunayım internetten alırım mekanları oldu. sadece internetten satış yapsa belki küçülür ama en azından kar eden bir şirket haline gelebilir.

drheart
30-11-2016, 13:16
grafik derki; 3.80 lere kadar batabilir diye fiyatlama yapılıyordu..
yani batma çizgisi 3.80 ler idi..
şimdi battı diye fiyatlama yapılıyor..
yok batmadık yalan söyledik manipülasyon yaptık ortaklarda hisse satmadı zaten derlerse hareketi tahmin edebilirsiniz.
ben yılbaşına kadar durumun aydınlığa kavuşacağını düşünüyorum..

3.80 den aşagısı da wkonomik kriz fiyatlaması olmasın. Fiyatlama bitmez teknosada

kırmızı
30-11-2016, 13:19
neden mal toplama oyunu söylermisiniz?
özsermaye eksiye düşmü. birbir şubeler kapanıyor. yıllık zarar belki 200 milyon tl olacak.
Çok yakında bedelli yapıp para toplayacaklar yoksa gidişat iflas.
tüm bunların dışında teknosalara hiç gidiyormusunuz? ukala satışcılar çalıştırmak galiba şirket geleneği. en az 5 kez her girdiğimde küfrederek ve satın almadan çıktığımı.
ben teknoloji marketlerinin hiçbirinde gelecek görmüyor. artık insanlar internetten alıyor bu ürünleri ve teknosa gibi yerler ben bir göreyim dokunayım internetten alırım mekanları oldu. sadece internetten satış yapsa belki küçülür ama en azından kar eden bir şirket haline gelebilir.

malesed bedelli konusunda haklısınız ,
sabancı holding dışı ortaklar hisse satarak bedelli öncesi kaynak yaratıyorlar,
bedelli oranına bağlı olarak bu payları yerine koyucaklar.
ana ortak sabancı holding şirketi toparlamak zorunda ,ancak elektronik parakendeciliğinde taksit sınırlaması ile çok yol alamıycaklarını onlarda biliyorlar,yeni satın alma yapmıyacaklar ..
bestbuy,darty neden zarar edip çıktı şimdi anlaşılmıştır.o kadar stok taşı ekonomi küçülsün satışlar düşsün,kar marjı yok gibi bir şey,asgari ücret zammı,bimde bile iphone 7 satılırken ,o kadar kira ödeyip personel istihdam etmek holding için çok karlı değil onlarda düşünüyor ..tepki yapsa bile bence bu şartlarda yeni almak gereksiz

TEMİZEL
30-11-2016, 13:20
ekonomik kriz de olsa buraya kadar düşmesi lazımdı..
mesela dolar 5 tl de olsa buraya kadar düşmesi lazımdı..
3.80 altı şirket battı diye yapılan fiyatlama bence ya da manipülasyon yapılıyor..
şirketler krizi ya da yukarı yeni trendleri kullanırlar sadece..
örnek teknosa işte; kriz olsaydı da böyle batık olacaktı..
bankalar ve sanayi hisseleri bu kadar kar yazarken kriz olmaz zaten..

3.80 den aşagısı da wkonomik kriz fiyatlaması olmasın. Fiyatlama bitmez teknosada

kırmızı
30-11-2016, 13:21
Bu devleti anlamak mumkun degil,o kadar yasak koydu,satilmasin diye,şimdi kaldırıyor.

Bu şirket o kadar yatirim yapti,telefon satabilmek için...kredili işlem için bankalarla anlaştı,temlikli cihaz için hat işine girdi.Yazilimiydi,personeliydi,eğitimiydi,reklamiy di...yazik valla...zaten kar marji yerlerde.
Elektronik perakendeciliği batsin diye elinden geleni yapan bir anlayış var,bu sektördeki diğer elektronik perakende firmalarinda durumu hiç iç açıci değil.

Ben bu firmalarin yerinde olsam,bulgur,prinç,yağ falan satarim,nede olsa BIMin iphone sattığı,A101in Samsung Tv sattiğı,her insertlerinde mutlaka elektronik urunleri kapak yapan bu gida zincerlerinin olduğu,bir dünyada ,başka ne yapilabilir ki.Interneti,köşe başi cep telefonu bayisi,beyaz esyacisi derken kar marjınin yerlerde olduğu aşikar.

Ağustos ayında yapılan yorum

backup
30-11-2016, 14:28
burdan bir tepki gelmeli artik. en azindan dusen bantta bir duzeltme.
YTD

drheart
30-11-2016, 15:12
burdan bir tepki gelmeli artik. en azindan dusen bantta bir duzeltme.
YTD

Yaw dua edelimde endeksw paralel düşsün, tepki zaten olmaz da

dieanddark
30-11-2016, 15:21
Temizel hoca 6 dibi içeren ancak bu dip derin olsun bir graf hazırlasan adam 6 aydır...grafik atıyo haftalık al vericek aylıklar al vericek..kesisme olucak yukarı çıkıcak 5 taban onun altı olmaz daha bi tane dogru bi tespit yokken hala grafik istemeniz enteresan allah herkeze akıl versin..tek temennim budur..

TEMİZEL
30-11-2016, 15:31
hisse düşüyor diye grafik vermeyelim mi yani..
6 tl den bu yana 5 kez dip çalışması yaptı..ben yapmadım göstergeler yaptı..
her seferinde ortak satışı haberiyle de sınırlı tepki yaptı..
bu 5.sidir dip çalışması bittiğinde ne kadar teper bilemem neden bu kadar zorunuza gidiyor..
her seferinde fezaya mı çıkacak dedik..
yorum ile tekniği karıştırmayın..

grafik taban der bizde yuvarlak içine alıp buraya yapıştırıyoruz onu çizen ben değilim program çiziyor..
benim yorumum bellidir;
6 tl altı tuzaktır hedefim 12 dir vadem 1.5 yıl idi 2 yıla çıkardım..
işte burası benim beklentim..
siz de batacak deyin bekleyin karışan var mı!!

adam 6 aydır...grafik atıyo haftalık al vericek aylıklar al vericek..kesisme olucak yukarı çıkıcak 5 taban onun altı olmaz daha bi tane dogru bi tespit yokken hala grafik istemeniz enteresan allah herkeze akıl versin..tek temennim budur..

uskuplu
30-11-2016, 15:37
Halaaaa veriyolar yaaa nereye kadar verecekler belli degil acaba sirket iflas mi etti bizim haberimiz yok...

çulsuz
30-11-2016, 15:41
tknosa zaten bilançoda batmıştıda arkasında sabancı var.diğerlerini seyredin bu dolarla nasıl sapır sapır dökülecekler bakın...y.t.d.

atlantis35
30-11-2016, 15:43
bu satışlar bedelliye hazırlık için yapılıyorsa şöyle bir hesap ortaya çıkıyor:

2.188.825 lot yaklaşık 6.25 maliyetten satıldı
415.690 lot yaklaşık 4.85 maliyetten satıldı
252.162 lot ise 3.95 maliyetten satıldı

toplamda 2856776 lot satılmış; tutarı yaklaşık olarak 16.692.915 milyon tl

bu lotların aynısını yerine koysa ortalama 3 TL den bunu yapsa 8.500.000 milyon tl vermesi gerekiyor. geriye kalan para ise 8 milyon küsür.

bacıların ellerinde yaklaşık 10 milyon lot var, 1 TL nominal bedelliden alsalar bile bedelli parasını çıkartmışlar zaten.

TEMİZEL
30-11-2016, 15:44
geçenlerde tv de izledim avm deki mağazalar kiralarını dolar kurundan dolayı karşılıklı olarak anlaşıp gevşetmişler..

TEMİZEL
30-11-2016, 15:47
bedelli açıklanırsa bu kağıt 3 tl de kalırmı birde o var değil mi?
hani 6-7 lerden bu yana iflas durumu fiyatlandı ya..
bedelli 6 tl de olsa ne değişecek..bence bunlar yaygara laflar..
keşke yapsa da zorunlu olarak lotu 2 ye katlasak..

drheart
30-11-2016, 16:32
Endeks 0.6, tekno 2 dusmus

drheart
30-11-2016, 16:40
Parasütleri acalim beyler,

drheart
30-11-2016, 17:14
Koc 'un tuprs ı bu havada %2 kusur artida. Kecinin teknosasi ise herdaim ekside. Kalite ve yatirimciya bakis farkı...
Biz çöpü çekmisiz

bigsam
30-11-2016, 17:24
Bu kadar vicdansızlık elbet bir yerlerinden çıkar.Bizde yazarız buraya alma mazlumun ahını diye.İnsanın kendine yaptığı kötülüğü yabancı yapamaz.Oysaki ilk borsayla ilgilenmeye başladığımda verilen öğüt tüpraşlarını satma
Sabancı ya asla bulaşmaydı.

TEMİZEL
30-11-2016, 17:31
sabancı enerji halka arz olunca da aynısı olacak..
ya önce basacak Teknosa gibi yukarıya sonra 4 de 1 ine düşecek..
ya da önce 4 de 1 ine basıp sonra çıkacak crfsa gibi..

Türkiyede sistem bu..
borsaya hayrımıza girmiyor adamlar..
önceden dizi vardı eskilerde kalan aklıma geldi;
çat çat çat kel behzat, yaşasın kötülük derdi..

drheart
30-11-2016, 17:38
tknosa zaten bilançoda batmıştıda arkasında sabancı var.diğerlerini seyredin bu dolarla nasıl sapır sapır dökülecekler bakın...y.t.d.

Sabancı arkaya gecmesin amannn, niyeti bozuk bunların...

drheart
30-11-2016, 17:51
Cumhurbaskanligina yazıp bu dolandırıcıların kulagını çekin demek lazim. Yine gunun en dusugunden kapatacak anlasilan

arabeskci
30-11-2016, 17:51
Enerjisa yi biz varken halka arz edemez.once pisligini temizlemesi lazim.sikiysa yapsin.burdayiz biz.

drheart
30-11-2016, 17:56
Yok mu bunlarin mail adresini vs verecek bir dost. Ayip yaw. Insanda 1 gram utanma olur. Ky dan aldigim 3-5 kurusa muhtac misiniz rezil herifler....aman moderator banlama beni daha fazlasini hakediyorlar ama yeri degil

uskuplu
30-11-2016, 18:10
Rutin bir sekilde her gun muamele ayip yaaa yuzunuze gozunuze dursun

bigsam
30-11-2016, 18:16
Ya böyle toplanıp genel müdürlüğe filan gitsek .Saçmalıyorum galiba.

bigsam
30-11-2016, 18:54
Bimere yazdım.Birazdanda cimere spkya ne varsa artık.

drheart
30-11-2016, 19:29
Koç Holding yönetim kurulu başkanı Mustafa Koç vefat ettiginde, Koç grup hisse topiklerine baktıgımda yatırımcıların hemen hepsi arkasından olumlu yazıyordu. Herhalde sabancılardan biri vefat etse sabancı grup hisse topiklerine bakarsak yazılacakları tahmin ediyorum. 3 günlük dünya yaw, biraz adam gibi hareket edin size güvenen binlerce ky yı magdur etmeyin ki yarın e.cennetine gittiginizde olumlu biseyler yazalım...

TEMİZEL
30-11-2016, 20:43
KİRALARDA DOLAR RAFA KALKACAK
Kamu yeni sözleşmeleri TL ile yapmayı planlarken, vatandaşın ticari mukavelelerini de milli para üzerinden yapması özendirilecek. Örneğin AVM, rezidans ve ofislerde dolar cinsi kira bedeli yerine TL ile ödeme yapılması çağrısı yapılacak. Ekonomi yönetimi bu tarz ödemelerin milli para üzerinden yapılması için görüşmelerde bulunacak. AVM'lerde TL ile kira ödemesi yapılmasının buralarda işletmesi olan firmalara da olumlu katkı sağlayacağı belirtiliyor.

otomoto
30-11-2016, 20:49
Her gün bir sabancı hissesi nasıl duser diyorum bakıyorum bimeks iki katı dusuyor ben umudumu kestim olay sabancı olayı değil bu sektör batmış artık bu eksi sermaye ile her fiyattan satmaya çalışıyorlar bimekst öyle artık denildiği gibi her yerde teknoloji satılıyor nerdeyse yakında eczaneler bile satacak su anda kimse almaz bunları Carrefour alırım her şeyi satarım bu şirketi sabanci bedava verse alan olmaz

TEMİZEL
30-11-2016, 20:54
dolar endexi Fedin manipülasyonlarıyla çıktı..
dolar/tl de hem Fed hem Fetöyle buralara kadar geldi..
sonsuza kadar çıkmayacak dolarda..
dolar endexi 100 ün altına kalıcı inerse 85 lere kadar sarkmalı..
sonra bir daha aşağı ve uzun dönem geldiği yerde soluğu alır..

bu gerçekleşecekse borsa tarafında da yeni trend başlar..
tabiki bu duruma çerçöplerde uymalı..

drheart
30-11-2016, 20:56
Acep yarın ne kadar gerileyecek bu musibet???
Endeks yukarı yönlü tepki vers3 de bu yine düşmeye devam ediyor. Bunun karın agrisi baska

uskuplu
30-11-2016, 20:57

Ustadim bizde yaptik ... Cevabini bekliyoz....

drheart
30-11-2016, 21:21
Bimer ya da Cimere yanıt olarak sabancılar " döviz kuru arttığindan, endeks gerilediginden, vs vs" bahaneler yazarlar. Ulennn endeks 1 gerilerken sen 5 geriliyorsun, endeks çikarken sen 2-3 geriliyorsun. Bir de devamlı geriliyorsun...
Milletin gözüönünde dalavera yapan zihniyet spk ya, bimere cimere ne oyunlar mazaretler belirtmez ki???
Sakıp aga rüyalarına girer " ulennn kendinize gelin, bak sonunuz benim yanım milletin ahinı almayın" derse belki...

bigsam
30-11-2016, 21:34
Peki.Şimdi bu şirketi satsalar bugünlerde yaptıklarından ceza aldırılamaz mı ya.Bugün tuğçelikte böyle bir şey için yatırımcıları mail atıyordu şirkete.

erdogan123
30-11-2016, 21:58
http://i.hizliresim.com/g25V4Q.png

drheart
30-11-2016, 23:32
http://imageturko.com/?di=UYYH

Euro bazlı bakayım dedim grafiğe, düşen kanal desteği civarına kadar gerilemiş. Dip çalışmasını kendi indikatörüm çerçevesinde değerlendirdiğimde; mx 1-1.5 ay içerisinde, genel olarak daha kısa sürede çalışmanın bittiği ve az çok tepki geldiği görülmektedir. an itibariyle indik dip süreci 1 ay civarında bulunmaktadır. bu seviyelerden anlamlı ya da anlamsız seviyede bir tepki gelebilir. anlamsız bir tepki gelse dahi takiben 2-3 haftalık süreçte anlamlı bir tepki sözkonusu olacağa benziyor, ytd...

Borsadji
01-12-2016, 00:14
Arkadas gozunuzu sevim su hisseye artik teknik atmayin neyin teknigi bu yok kanalmis yok rsi mis o dedikleriniz inisli cikisli grafiklerde yapilir.Hisseden bariz para cikisi var sahibi sabanci diye takilip kaliyosunuz . O zaman benim gordugum dipte 2.50 grafige gore kime gore neye gore dip fiyosunuz surekli .Bizim bilmedigimiz sebeplerden dolayi surekli dusus var hissede illaki bir haber gelecek ama o habere kadar 2.50 gelirse kimse kizmasin...

Romatoid
01-12-2016, 00:59
dolar endexi Fedin manipülasyonlarıyla çıktı..
dolar/tl de hem Fed hem Fetöyle buralara kadar geldi..
sonsuza kadar çıkmayacak dolarda..
dolar endexi 100 ün altına kalıcı inerse 85 lere kadar sarkmalı..
sonra bir daha aşağı ve uzun dönem geldiği yerde soluğu alır..

bu gerçekleşecekse borsa tarafında da yeni trend başlar..
tabiki bu duruma çerçöplerde uymalı..

Dolar endeksi 99 altına salmaz dostum hayal görme dolar hala uzun vadede popüler sadece düzeltme bekliyor. 3 altına gelmesini beklemiyorum hatta 3,11 den alıcıyım. Bu koşullar fed faiz arttırımı için geçerlidir. Yellen teyze çıkar oynaklık yapar faiz artırmam der yada 2017 sonuna kadar sadece 0,25 arttıracağım der bu gorusum cop olur.

TEMİZEL
01-12-2016, 01:11
neden 99 altını görmez..
abd de işler yolunde gitmezde sekteye uğrarsa veriler bozulursa dolar endexi çakılır..
dolar/tl 3.20 olursa zaten dolar endexi 99 altına haydi haydiye sarkmış olur..
bence dolar/tl 3-5 yıl boyunca 2.80-3.40 civarında dalgalanır..

Dolar endeksi 99 altına salmaz dostum hayal görme dolar hala uzun vadede popüler sadece düzeltme bekliyor. 3 altına gelmesini beklemiyorum hatta 3,11 den alıcıyım.

Romatoid
01-12-2016, 01:14
Tam açıklamasını yazıyordum sen alıntı yapmışın. İstisnalar kaideyi bozmaz ama eninde sonunda dolar dahada güçlenecek sadece zaman kaybı gibi geliyor dolar bazlı olarak zaten cok kotuyuz cok buyuk zararlarımız var ülkemizin durumu kotu zararları buyuk boyumuzdan buyuk işlere kalkıştık keşke her vatandaş gibi iyi olsun isterim ama bir gerçeklik var. Bist 30 zaten bıçak sırtı 90,000 kırılırsa 86,500 köprüden once son cıkıs öle oranın altında gecen sefer gibi sıyırtamayız 15,000 puan daha takarlar bize.

TEMİZEL
01-12-2016, 01:16
Tam açıklamasını yazıyordum sen alıntı yapmışın.

Fedin işi gücü yalan söylemektir..yaklaşık 3 yıldır tescillendi bu yalanı..
bırakın faiz arttırmayı düşürecektir belki..
dow,snp,dax a bak grafiğine yeni dalga başlattı yukarı; belki 2-3 yıl sürer bu trend..
neden?
faiz çıkıyor borsadan para çıkacak diye mi?
bovespaya bak o da gazladı 38 den 64 dedi..
brezilya reali önceki zirvenin altında yani kıyaslarsak dolar/tl 2.80 de olmalıydı belki..
özetle dolar/tl de balon var..

drheart
01-12-2016, 01:22
Ulennn saatlik, günlük destekler kolay kırıldı. Neyse dedik haftalıktan tepki gelir diye, orasını da p..etti. Tl bazlı kırılsa da dolar bazlı destegi çalıştırırlar dedik. Onu da kolayca p..etti. Ablaların keyfine kaldı destek köstek hikayeleri. Yarin dolar gerilese, endeks yükselse de ciddi degwr kaybetmis bu meretin twpki verecegine inanan var mı? Dün ve bugun endeks yesili gördügündw bile bu eksi 1-2 lerde geziyordu. Dolar endeksi vs den ziyade ablaların şemsiye endeksini twspit etmek daha faydali bizler icin yaw

TEMİZEL
01-12-2016, 01:23
Sn.drheart sabancıya güveniyor musun?
yani bu kağıdın toparlanacağına inanıyor musun?
inanıyorsan kendi haline bırak..elleme kendi satsın kendi alsın yuvarlansın dursun..
bu tür operasyon yapan kağıtlara en az 1-2 yıl bakmayacaksın bile ama dayanamıyoruz işte..

Romatoid
01-12-2016, 01:24
İnsallah temennilerin gerçek olur bende hisselerimde kara geçerim özelliklede thyao da cok umutluydum ama umudum kırıldı biraz. Satacakmıyım hayır 1 lotunu bile satmayacağım cunku bağladığım para 200k üzerinde ihtiyacım yok 2 yılda dursa o speğe yedirmenin zevkini tadacağım. Benimki sırf inat ihtiyacım olmayan para ayrıca ben hisselerimin kat ve katını dolar ile hedge etmiştim. Ordaki karım bana yeterde artar. Bu yatırımcıya 2 yıldan beri yapılan zulüm zulüm değil ama herkes eşşeğini sağlam kazığa bağlayacaktı. Maradona erdeme inanların sonu hüsran oldu. O toplantıyı hayatım boyunca unutmayacağım bütün herkes kahkaha atarken o pinokyo gibi showunu yapıyordu. Dolar 2 tlmi ne olmuştu hatırlarsan.

TEMİZEL
01-12-2016, 01:29
thyao da geçen sene 7 de iken birçok yerde paylaştım grafiğini 4.5 olması lazım demiştim..bazıları topiğinde yazma taşlarlar seni dedilerdi..
gelinen nokta bu..
şimdide diyorum thyao taban çalışmasını 50 kuruş yukarda sonlandırmış olabilir..
orta-uzun vade yukarı görüyorum ben..
orta-uzun vade dolar endexi ve dolar aşağı borsalar yukarı olmalı; öncü borsalar dow,snp,dax,nasdaq hepsi zirveleri aştılar gidiyorlar, bunlar çıkarken faiz yükselemez..
bizim reis de görüyor o yüzden merkeze faizi düşür diyor çünkü suni olduğunu biliyor..

Romatoid
01-12-2016, 01:32
Benim maliyetim 5,92 6 tl altı alan zaten ne dolar bazında ne faiz bazında zarar etmez. Meselemiz o değil benim 7-8-9 lardan verdikleri ülkesine firmasına güvenen yatırımcılar. Halkbankasında 15 tlden halka arz edip tokatladıkları adamlar. Ben her türlü kazanırım cunku en basından beri bu adamlara güvenmiyordum hep kendimi sigortaladım koru korune inananlara yazık oldu. Ama kulaklarına küpe olmuştur ailenden başka kimseye koru korune inanma. Boyle donsuz bırakırlar adamı yol ortasında.

TEMİZEL
01-12-2016, 01:38
halka arzı 3-5 yıllık olan kağıtlara bulaşılmaz..
sabancı enerji çıkınca bakın aynı yolu izleyecekler..
ya yukarı koşacak 3 sene boyunca milletin eline verecek..
ya da direk 1-2 yıl düşüşe geçecek..
şimdi çıkarsa piyasaya borsa ile birlikte çıkar sonra verir eline yani aynı 2. teknosa olur..

Romatoid
01-12-2016, 01:41
Ama inseding trade en güzel yapanda sabancı yeterki firma kar etsin kokuyu aldılarmı fezaya uçururlar. Kordsa en güzel orneklerinden biri kar etmeye başlayınca nasıl önceki zirvelerini geçirdiler. Nasıl 3 tlden alanları 4 tl -4,5 tlde doktuler.

TEMİZEL
01-12-2016, 01:42
aynen öyle..
çimsa,akçansa sı zaten manyak şeyler..ama 2009 ne mal topladılardı..
şimdi grafiğe baktığımda 2009 kriz öncesindeki 2007 zirvesi bile karınca gibi kalıyor..
7 yıl geçti ama..
inşallah teknosa da öyle olur..

TEMİZEL
01-12-2016, 01:47
ben şirketlerin borsaya çıkış zamanının bilançolarıyla doğru orantılı olduğuna inanıyorum..
şirket durumu kötü ise halka arzı için borsanın düşüşe geçmesini bekliyor iyi ise de tam tersi..

Romatoid
01-12-2016, 01:50
3 ile 5 yıl içinde halka pazarlanan bütün şirketlerin fiyatları yüzde 100 yakın şişirmeymiş. Bu olacakları tahmin edip ona gore zaten önlemlerini almışlar. Şimdi cezasını yatırımcı çekiyor. Yeni uyandı yatırımcı ama bundan sonra elinde nakiti olup alanlar karlı çıkacak. Sorun sadece daha kotu olurmuyuz yoksa hızlı bir şekilde toparlarmıyız. Faiz üzeri yada dolar üzeri getiri sağlarmıyım yoksa sağlamazmıyım. Hangi sektör daha cabuk toparlanır bankalarmı sanayimi perakendemi havacılıkmı.

engineer_06
01-12-2016, 09:58

Saygı duyuyorum hak aramanızı ancak, bu kurumlar yasadışı bir durum varsa müdahele edebilir. Bu hissede yasadışı ne var ki? kimse siz zarar ediyorsunuz diye müdahil olmaz. bence boşuna cabalar bunlar...

ozmen
01-12-2016, 10:25
Fiboya göre 3.16 diptir bence. Burdan tepki vermesi lazım.

drheart
01-12-2016, 10:53
Oooo hazir borsa dusmusken düsmez mi hic

drheart
01-12-2016, 11:03
Bu ailenin....
Ulennnn adiler hergun hergun ayni p...ler

backup
01-12-2016, 11:19
allahtan bulun

tekci74
01-12-2016, 11:20
Ky soyguncusu-sa vicdansızlarrrrrrrrrr

drheart
01-12-2016, 11:24
Memleket batsa en önden kacacak bu vicdansizlardir

arabeskci
01-12-2016, 11:25
Forum kurali fln takmayip agir kufredicem bunlara.ztn bi boka yaradigi yok toplulugun.belcika az yapmis size.boktan aile.

TEMİZEL
01-12-2016, 11:56
bimeks sayfası kapalı heralde. battı mı acaba..

TEMİZEL
01-12-2016, 11:59
belki ülke yabancı güçler tarafından işgal edilecek diye şimdiden hazırlık yapıyordur..

Memleket batsa en önden kacacak bu vicdansizlardir

drheart
01-12-2016, 12:01
Dipsiz bir kagit, sabanci bacilar biraz adama gibi adam olsaydi ya

TEMİZEL
01-12-2016, 12:08
artık buralardan bir haber gelse iyi olacak, yeteri kadar panik ortamı oluşturdular sanırım..
Allahsız spek burayı okuyorsan ancak başını alırsın..
istediğin kadar havla senin gibi itleri çok gördük..
bedelli yapacaksanız da hazılıklıyız bekliyoruz..

zamanı gelince de ben sizin elinize verecem..

bonjovi_30
01-12-2016, 12:14
artık buralardan bir haber gelse iyi olacak, yeteri kadar panik ortamı oluşturdular sanırım..
Allahsız spek burayı okuyorsan ancak başını alırsın..
istediğin kadar havla..
bedelli yapacaksanız da hazılıklıyız bekliyoruz..

Bmeksle kordineli dusmesi beni dusunduruyor acaba buradan sattiklari ile bmeksi satin alacagiz gibi bir haber gelirmi ki sadece artik sacmada olsa boyle seyler dusunuyorum

TEMİZEL
01-12-2016, 12:15
Bmeksle kordineli dusmesi beni dusunduruyor acaba buradan sattiklari ile bmeksi satin alacagiz gibi bir haber gelirmi ki sadece artik sacmada olsa boyle seyler dusunuyorum

o da bunun gibi geçmişi yok yani..ordada operasyon yapılıyor..
dediğim gibi bizde kural bu..
bu tür kağıtlarda zirvelerden almamışsan en az vaden 1-2 yıl olmalı..
biz 2 sandalyesi olan kağıtlarda bekledik yıllarca..
çoğu zaman tahtası kapandı geri açıldıydı..
mantık aynı..
operasyon..

TEMİZEL
01-12-2016, 12:19
grafik atacam ama yine..yorum yapmayacam ama..
çıkması düşmesi için değil herkes baksın sadece ne oluyor diye..

STO SIFIR ve
RSİ 20 ALTINDA

http://i.hizliresim.com/d857aZ.png (http://hizliresim.com/d857aZ)

drheart
01-12-2016, 12:27
grafik atacam ama yine..yorum yapmayacam ama..
çıkması düşmesi için değil herkes baksın sadece ne oluyor diye..

STO SIFIR ve
RSİ 20 ALTINDA

http://i.hizliresim.com/d857aZ.png (http://hizliresim.com/d857aZ)

Desene operasyonun dibine vurdular namısızlar

TEMİZEL
01-12-2016, 12:27
spek denen yaratık, korkmadım az daha al sat yap kendi kendine bakayım..
senden daha köpeklerinide gördüm..
istersen tahtayı da geçici olarak kapatma yönteminide deneyebilirsiniz..
belki biraz daha korku verirsin..

ama ne yapıyorsan yap 1 ayın kaldı, kıçından kıvılcım çıkartman lazım..

TEMİZEL
01-12-2016, 12:37
sto epeyce süredir tabanda olunca stonun kendisi 6 tlden bu yana alçalan tepeleri de kırmış oluyor..
farkettinmi?
yılbaşına kadar ya da senin 1-2 haftalık mesele ordan geliyor..
dahası sto gibi göstergeler fiyata diyor ki; tamam ben hazırım sen niye düşüyorsun ki diyor..
o yüzden satışı derinleştirdiler zaman daralıyor..
bu sıkışık zamanda ne kadar pislik hünerleri varsa sergiliyorlar..

Desene operasyonun dibine vurdular namısızlar

TEMİZEL
01-12-2016, 12:44
eeyyyy speklerin efendisi..
tahtayı kapattır yukardan ki malı toplayasın..
böyle olmuyor..

drheart
01-12-2016, 12:52
Abicim bu ne acımasızca satis, karılar ne istiyor acep

TEMİZEL
01-12-2016, 12:55
fiyatlamanın aksine sto alçalan tepeleri kırmış..
fiyatlamadaki extra negatif ayrışma 3.80 den sonra olmuş..
yani 3.80 altı panik satışı gibi yada panik yaptırma sahtekarlığı gibi düşünülebilir belki..
grafik oraya kadardı benim görevim diyor orda bişey oldu diyor..

sto sıfırdadır daha altını sistem çizmez yok öyle birşey..

http://i.hizliresim.com/QvApry.png (http://hizliresim.com/QvApry)

erdogan123
01-12-2016, 13:12
Teknosa'daki bayan ortakların neden böyle bir dönemde hisse satacaklarını borsaya bildirdikleri hakkında , daha önceki dönemlerde yine Sabancı üyelerinin, farklı Sabancı şirketlerinde benzer işlemler yaptıkları ile ilgili aşağıdaki eski bir haber belki bize bir fikir verebilir!

12-Şubat-2009
''Sabancı Holding ve Akbank’ın ortakları arasında yer alıp da yönetiminde bulunmayan aile üyeleri, hisselerini borsada satış için kayda aldırdı. Bu da yüzde 8.4’lük Akbank ve yüzde 15.83 holding hissesinin satılacağı şeklinde yorumlandı. Ancak bu işlemi yapanlardan Emine Sabancı Kamışlı, "Aklı başında kimse böyle bir dönemde hisse satmaz" dedi. Demet Sabancı Çetindoğan da, bu işlemin satış amaçlı olmadığını vurguladı.

SABANCI Holding’in yönetiminde yer almayan Sabancı Ailesi fertlerinin, Merkezi Kayıt Kuruluşu’na yaptığı bildirim, piyasalarda ’büyük ayrılık, aile tamemen birbirinden kopuyor’ gibi yorumlara neden oldu. Şevket Sabancı Ailesi (eşi Zerin Hayırlı Sabancı, çocukları Ali Sabancı ve Emine Kamışlı) ile merhum Hacı Sabancı Ailesi’nin (Eşi Özcan Sabancı, çocukları Ömer Sabancı ve Demet Sabancı Çetindoğan) Akbank ve Sabancı Holding’teki hisselerini borsada satış için kayda aldırması bu yorumların nedeni oldu. Bu işlemi yapan hissedarlardan biri olan Emine Sabancı Kamışlı, satışı düşünmediklerini söylerken, "Aklı başında hiç kimse böyle bir dönemde hisse satmaz" diye konuştu.

Sadece kote ettirdik

Türkiye’nin en büyük holdinglerinden biri olan Sabancı Holding’te bazı ortakların başka bir şirket kurması, bazılarının da hisse satması ile gündeme gelen ’aile birbirinden kopuyor’ yorumlarına neden olan işlem önceki gün yapıldı. Şevket ve Hacı Sabancı ailelerinin fertlerinin, kurucu ortaklardan Kazım ve Can Köseoğlu’nun İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Merkezi Kayıt Kuruluşu’na yaptığı bildirim üzerine görüştüğümüz Emine Kamışlı, "Şirketler halka açılırken aslında bütün hisseleri kote etmek gerekir. Biz de bu iş yapılmamıştı, bunu yaptık" dedi.

Satış anlamına gelmez

Kardeşi Ali Sabancı ile birlikte kurduğu Esas Holding’in Başkan Yardımcısı Emine Kamışlı, bu işlemin satış anlamına gelmediğini vurgularken, sorularımızı şöyle yanıtladı: "Kesinlikle satışı düşünmüyoruz, bu bir satış kararı değil. Aklı başında hiç kimse böyle bir dönemde elindeki hisseleri satmaz. Bu hisseler bizim hasletimiz (insanın yaratılışından gelen özelliği, huyu, doğası), hisselerimizi satmayız."

Maliyet hesabı yaptık

Emine Kamışlı, bu işlemi ’neden şimdi’ yaptıklarını ise şöyle açıkladı: "Yaptırmamız zaten gerekiyordu. Baktık ki en uygun dönemdeyiz, borsa düşmüş, piyasalar düşmüş, tam zamanı. Çünkü bu tür işlemlerde piyasa değerinin binde 2’si kadar komisyon ödemek gerekiyor, biz de maliyetler açısından böyle bir dönemin uygun olduğunu gördük ve işlemi yaptık. Kote etmeden de satardık ama o zaman daha büyük bir iskonto yapmak dumundaydık. Biz de herhangi bir satışı düşünmeden hisselerimizi kayda aldırdık, yani bir eksikliği tamamladık.

drheart
01-12-2016, 13:23
fiyatlamanın aksine sto alçalan tepeleri kırmış..
fiyatlamadaki extra negatif ayrışma 3.80 den sonra olmuş..
yani 3.80 altı panik satışı gibi yada panik yaptırma sahtekarlığı gibi düşünülebilir belki..
grafik oraya kadardı benim görevim diyor orda bişey oldu diyor..

sto sıfırdadır daha altını sistem çizmez yok öyle birşey..

http://i.hizliresim.com/QvApry.png (http://hizliresim.com/QvApry)

Yeni matrix sistemi gelistirmek lazim sabancı hisselerine mahsus. 0 altina inen stoslar, sürünen indikatörler vs vs

TEMİZEL
01-12-2016, 13:24
panik yaptırma operasyonu ile 3.80-5.40 bandından koptuk..
şirketten dedikleri gibi 4. çeyrek kar trendine girecekse bu bandı delip yukarıya deli gibi çıkmalı ki bence yapılan operasyon anlamlı olsun..
zarar devam edecekse de sürünmeye devam..

bonjovi_30
01-12-2016, 13:50
Bir hisse duser cikar dogasi geregi
Amenna...

Ama bir hisse hicmi tepki vermez allah askina bimeks bile %20 - den %8 tepki verirkrn bu hisse hicmi zik gider hicmi zak gitmez....

Yaziklar olsun su gruba...

drheart
01-12-2016, 13:54
panik yaptırma operasyonu ile 3.80-5.40 bandından koptuk..
şirketten dedikleri gibi 4. çeyrek kar trendine girecekse bu bandı delip yukarıya deli gibi çıkmalı ki bence yapılan operasyon anlamlı olsun..
zarar devam edecekse de sürünmeye devam..

Bilanco olayi hikaye gibi, bize gireni hazmetmeye calisacaz. Vesselam

TEMİZEL
01-12-2016, 14:10
bist100, 74.500 kırdı ve 72.00 lerden dönerse ( 72.00 trendin uç desteği) hırsız kağıtlarda buna uymalı..
jet hızıyla kırılan banda geri girmeliler..

ters yönde anormal hareketler olabilir dikkatli olun..
tepki gelirsede sto aklınızın köşesinde dursun..

TEMİZEL
01-12-2016, 14:15
dinime kitabıma zerre kadar bilançoya inanmıyorum..
yapılanmadaki sözde zararı borsada satışa uymada kullanıldığına inanıyorum..
şirket özsermayeyi kurtarcak kadar kar etse ve buralardan 3-5 tavan çekse kim ne diyebilir..
olur demiyorum bunlar isteğe bağlı bence..
borsada herşey olabilir..

Bilanco olayi hikaye gibi, bize gireni hazmetmeye calisacaz. Vesselam

drheart
01-12-2016, 14:49
Hic sasmaz endeksten 3-4 kat fazla düser. Yatirimcisini korumayan sirketleri kim olursa olsun desifre edip yaptirimlar uygulamak lazim

arabeskci
01-12-2016, 14:54
3-5 tavan bile bizi kurtarmaktan uzak artik. Bilanconun iyi gelecegine en ufak inanmiyorum. O.c hrrseyleri yalan.bir de rakamlara baktim da baska bisey fiyatlaniyo bence.sanirim reise piyasalar ayar vermeye calisiyo.yoksa parite filan iyi.bunlar faizi cok artmadan bu kadar kavga dovusun icinden geciriyo bizi.piyasa da tokadi basiyo.kivirmalar basladi.avrupa ulkesiymisiz filan...daha cok kivirtirlar sizi du bakalim.

TEMİZEL
01-12-2016, 14:55
bu saatten sonra borsaya bakılmaz..1 ay sonra bakmak lazım artık..
şirketten gelen açıklamaya göre 4. çeyrek kar trendine geçecez, zararın büyük bir kısmı geçici olarak yapılanmadan kaynaklanıyor diyordu..
1 ayları kaldı..
eğer manipülasyon yapmadılarsa borsadaki bu satışların dedikleriyle pek de alakası yok..
o yüzden ben buna operasyon diyorum..

drheart
01-12-2016, 15:01
şirketten gelen açıklamaya göre 4. çeyrek kar trendine geçecez diyordu..
1 ayları kaldı..
Bu hızla düserse 1 aya kadar bu sirket bozuntusunun hissesi 1 tl ye gerilemis olur.

TEMİZEL
01-12-2016, 15:02
Bu hızla düserse 1 aya kadar bu sirket bozuntusunun hissesi 1 tl ye gerilemis olur.

düşsün dedikleri gibi kar gelirsede 2 aydada 7 der o zaman..

atlantis35
01-12-2016, 15:03
şirketten gelen açıklamaya göre 4. çeyrek kar trendine geçecez, zararın büyük bir kısmı geçici olarak yapılanmadan kaynaklanıyor diyordu..
1 ayları kaldı..

bugün bir yatırım danışmanı ile konuştum, 4. çeyrekte kar bekleme sakın dedi, kümülatif de kimse kar beklemiyo ama son çeyrek te pozitif olmaması. artık yazacak diyecek bir şey de kalmadı

southpark
01-12-2016, 15:06
Bir hisse duser cikar dogasi geregi
Amenna...

Ama bir hisse hicmi tepki vermez allah askina bimeks bile %20 - den %8 tepki verirkrn bu hisse hicmi zik gider hicmi zak gitmez....

Yaziklar olsun su gruba...

bimeks yatırımcısıyım, bimeksin tepki vermesi filan söz konusu değil. 15 temmuzdan beri düşüş %60 civarında, sadece 4,5 ayda.

TEMİZEL
01-12-2016, 15:06
onlara mı inanacam ben..bende aradım onları kendinden haberi yok..
sen şirketin kendi açıklamasına bak..
bu zarar diyor yapılanmadan kaynaklı geçici durum diyor..
özsermayeyi hüplettik ama yapılanma için yapmak zorundaydık diyor..
bundan sonra kar trendi olmalı diyor..
aynen böyle dediler..
eee bu satış ne oluyor dedim yatırımcı danışmanına?
yatırımcının bileceği iş diyor..
tamam oldu ben açıkladım sanki Kap a satacam haaa diyerek..
sattıklarıda yok

bugün bir yatırım danışmanı ile konuştum, 4. çeyrekte kar bekleme sakın dedi, kümülatif de kimse kar beklemiyo ama son çeyrek te pozitif olmaması. artık yazacak diyecek bir şey de kalmadı

drheart
01-12-2016, 15:20
Valla umudum kalmadi . serefsiz borsa milimetrik toparlasada hep asagi bakiyor. Nefret ettim sabanci sulalesinden, iclerinden biri mefta olursa da helvasini ben kavuracam. Bir de güzel(!)dua okuyacam

drheart
01-12-2016, 15:24
31 31 bir abi paso veriyor...

drheart
01-12-2016, 15:36
Temizel hoca bu dip calismasi bitene kadar bizlerde bitecegiz. Kuruslu rakamlarda bitmesin bize ....gostermesinelr

canalay
01-12-2016, 15:43
Arkadaşım sen şakamısın yoksa bilinçlimi yazıyosun hala bunları.Ümitsizliğine teselli olacak sözleri kendine sakla buraya yazmak zorunda değilsin.

düşsün dedikleri gibi kar gelirsede 2 aydada 7 der o zaman..

TEMİZEL
01-12-2016, 15:54
sen yaz o halde..yazının muhatabı sen değilsinki..
1 tl de olur 7 de olur ne var bunda..

Arkadaşım sen şakamısın yoksa bilinçlimi yazıyosun hala bunları.Ümitsizliğine teselli olacak sözleri kendine sakla buraya yazmak zorunda değilsin.