PDA

View Full Version : Teknoloji özürlü arkadaşınıza yardım lütfen!!!!!!!!!

batık
10-06-2006, 13:49
Yaklaşık 2 saattir internetin başındayım ancak aradığım bilgiye bir türlü ulaşamadım.
Derdim şu arkadaşlar:
Yakında Amerika'ya bir iş için gideceğim ve orada cep telefonu fiyatlarının bizden çok daha uygun olduğunu öğrendim.
Bu konu ile ilgili bilgisi olan varmı?
Alacağım cep telefonunda Türkiyede çalışması için ne tür özelliklerin olmasına dikkat etmeliyim.?

Yalnız bana açıklamalarınızı yazarken olabildiğince basit kelimeler seçmeye çalışın lütfen çünki teknoloji ile aram pekde iyi değil.

Yardım edeceğiniz inancıyla şimdiden teşekkür ederim.

petal
10-06-2006, 14:05
uyumlu olsada olmasa da bence alabilirsin.(eyvah tavsiyede bulunmuş oldum :)).. burada bir kaç ytl ile gerekli yazılımları telefona yükleyerek problemi gideriyorlar... bu fikirlerime de güvenmeden bence telefon bayiilerine gidip bu konu ile iligili detaylı bir bilgi alabilirsiniz...

saygılar....

batık
10-06-2006, 14:08
uyumlu olsada olmasa da bence alabilirsin... burada bir kaç ytl ile gerekli yazılımları telefona yükleyerek problemi gideriyorlar... bu fikirlerime de güvenmeden bence telefon bayiilerine gidip bu konu ile iligili detaylı bir bilgi alabilirsiniz...

saygılar....
çok teşekkür ederim sayın petal.İşlem bu kadar basit yani.
Hiise net i bu yüzden çok seviyorum.2 saatte ulaşamadığım bilgiye burada yardımlar sayesinde 10 dakikada ulaşabiliyorsunuz.
Saygılar

Morientes
10-06-2006, 14:15
bildigim kadarıyla amerikadaki telefonlar burdaki gsm şebekesine uygun değil.ama burdaki 3 bantlı cep teller orada çalışıyor.
ve ayrıca orda bizde ki gibi çıkan son modeli hemen alma ve cep tel ile hava atma olayı yok.
telefonu sadece haberleşmek için kullanıyorlar.
satılan cep telefonları ucuz ama belli bir şirketle belli süre abonelik anlaşması imzalarsanız ucuz ancak.
o yüzden bir cazibesi yok.kayıt ettirme olayı da cabası.
bu konuda uzakdoğu tarafları daha uygun herhalde...telefona simakartı takıp Türkiyeyi arıyorsun.ok ise kayıtta ettirebilirsen daha ucuz.

batık
10-06-2006, 14:25
teşekkür ederim Sayın Morientes.

pinky
10-06-2006, 14:35
Sayın batık uzman arkadaşlar çok doğru ve çok değerli bilgiler veriyorlar ama sen acemisin okudukça kafan daha da karışacak. Beni dinle sen biraz fazla öde buradan veya çıkışta gümrüksüz (duty free) mağazalardan al. Stresin bedelini de hesapla. İllaki USA de alacaksan en ucuz NewYork tur. Saygılar

http://www.ataturkairport.com/1_f.php?id=101

batık
10-06-2006, 14:39
Sayın batık uzman arkadaşlar çok doğru ve çok değerli bilgiler veriyorlar ama sen acemisin okudukça kafan daha da karışacak. Beni dinle sen biraz fazla öde buradan veya çıkışta gümrüksüz (duty free) mağazalardan al. Stresin bedelini de hesapla. İllaki USA de alacaksan en ucuz NewYork tur. Saygılar

http://www.ataturkairport.com/1_f.php?id=101
teşekkür ederim sayın pinky. belki 10 defa gittim geldim şimdi hanım tutturdu illada cep elefonu isterim diye.al başına belayı.etrafımdakilerden kimi diyor ucuz orda kimi diyor burda çalışmaz abi...kafam allak bullak oldu benimde aklıma buaraya yazıp bilgi sahibi kişileden bilgi almak geldi.tekrar teşekkürler.ilgili link'e bakacağım.

batık
10-06-2006, 14:42
gerçi sayın pinky şimdi aklıma geldi.ben izmir-münih-atlanta uçuyorum.dönüşte aynı yani istanbul airport işime yaramaz.izmir deseniz kasaba havalimanı.

pinky
10-06-2006, 14:45
teşekkür ederim sayın pinky. belki 10 defa gittim geldim şimdi hanım tutturdu illada cep elefonu isterim diye.al başına belayı.etrafımdakilerden kimi diyor ucuz orda kimi diyor burda çalışmaz abi...kafam allak bullak oldu benimde aklıma buaraya yazıp bilgi sahibi kişileden bilgi almak geldi.tekrar teşekkürler.ilgili link'e bakacağım.
Bak kardeşim şimdiden strese girmişsin. Takma kafana buradan veya Duty Free den al.Stresin bedeli çok ağırdır. Aman dikkat.

batık
10-06-2006, 14:52
Bak kardeşim şimdiden strese girmişsin. Takma kafana buradan veya Duty Free den al.Stresin bedeli çok ağırdır. Aman dikkat.
izmir için kasaba o yüzden dedim.ben izmirdeyim ve bizim havalimanında ancak sigara içki bulunuyor.atatürk gibi değil.

sezi
20-02-2007, 15:03
Bilgisayarım açılırken aşağıdaki mesajı alıyorum.F1 e basınca açılıyor.Nedenini bilen arkadaş yardımcı olursa sevinirim.sevgi ve saygılar.

http://img152.imageshack.us/img152/1636/imgp0792cg7.jpg (http://imageshack.us)

Erasure
20-02-2007, 17:39
Bilgisayarım açılırken aşağıdaki mesajı alıyorum.F1 e basınca açılıyor.Nedenini bilen arkadaş yardımcı olursa sevinirim.sevgi ve saygılar.

http://img152.imageshack.us/img152/1636/imgp0792cg7.jpg (http://imageshack.us)

Burada 2 uyarı mesajı vermiş, ilk mesaj harddiskinizde kullandığınız kablonun 80 damarlı kablo olması isteniyor. Sanırım PATA bir disk ve ATA33 kablosu kullanıyorsunuz. İkinci uyarı ise CPU'nun değişmiş olması veya overclock ile saat frenkansının değiştirilmesi anlamına geliyor. Eğer siz yapmadıysanız, size satılan bilgisayarda bir işlemci üçkağıdı olabilir. Öte yanda böyle bir durum olmayıp, anlık elektrik kesilme ve geri gelmelerinde bazen bios feleğini şaşırarak değişik hata mesajları verebiliyor.

Yapılacaklar; öncelikle harddisk kablonuzu kontrol ederek, eğer gerekiyorsa uygun bir kablo ile değiştirebilirsiniz. İkinci vaka içinde bios'a girerek oradan fabrika ayarlarına bios'un geri dönmesini sağlayabilirsiniz. Bu durumda eski birkaç ayarınız sıfırlanacağından eğer sizin için önemi varsa gereken ayarları bir yere not alabilirsiniz. Yine uzak ihtimal olmakla beraber bios pilinde de sorun olabilir ama genelde saat, tarih vs alakasız bir zaman ile açılabilir, bu durumda da bazen takılma yapabiliyor. Bunları bir deneyin, başka mesajlar alırsanız yine foruma yazarsınız. Kolay gelsin...

sezi
20-02-2007, 17:44
İlginize teşekkür ederim sevgili Erasure.

Erasure
20-02-2007, 18:01
İlginize teşekkür ederim sevgili Erasure.
Birşey değil sorun olursa yine foruma yazın bilgim dahilinde cevaplandırmaya çalışırım. Bu arada sizin kapı kollarının biraz aydınlanması gerekiyor, evdekiler güzel buldular ama detaylarını göremiyoruz diyorlar...