PDA

View Full Version : Satılık Restoran...

deep
20-06-2006, 10:33
Maslakta...

3 katli bina... bina kiralik.. 3. kati yarim (yani teras olarak dusunulebilir) faal degil..

2. kati kış koşullari icin... ortalama 80 kişi civari...
Bir de bahçesi var 150 kişi civari...

Ata center karşisinda...

Ayrintilar icin arkadasimin telefonunu verebilirim. İlgilenen varsa ozelden yazisalim...

kentuf
20-06-2006, 10:41
Hemen acil servis .

deep
20-06-2006, 10:53
Hemen acil servis .

bahce resmini de gondereyim.. Biraz photosop var resimde... gokyuzu sol alt kosedeki cicekler felam... :)

Hocam ne gibi ayrintilar istiyorsun?
Arkadasimi arayip ogreneyim... cok anlamam bu islerden :)

Zülfü Aşkın
20-06-2006, 10:53
Hemen acil servis .
kENTUF ben buradayım.. Hemen gelebilirim...

deep
20-06-2006, 11:00
Şu an çalisir durumda mı ...

Evet calisir durumda.. arkadasim isletmeci zaten... yaz sonu evlenecek ankarali kendisi esi de ankarada olacak... oraya yerlesebilir...

ama mulk sahibi de satmayi dusunuyor gibi duymustum...

kentuf
20-06-2006, 11:03
bahce resmini de gondereyim.. Biraz photosop var resimde... gokyuzu sol alt kosedeki cicekler felam... :)

Hocam ne gibi ayrintilar istiyorsun?
Arkadasimi arayip ogreneyim... cok anlamam bu islerden :)

açık adres ver çok ciddi bir firmaya o bölgede satılık ciddi fiyatlara yer arıyorum .Olur ise kendi akrabalarımdan istanbulda bir çok yerde subesi olan restotant ,büfe işletmecileri var belki bize uyar .belki başkasına ama yer çok önemli.

kentuf
20-06-2006, 11:06
kENTUF ben buradayım.. Hemen gelebilirim...

şimdi arayıp konuşacam bakalim neresinde .:tamam:

deep
20-06-2006, 11:12
açık adres ver çok ciddi bir firmaya o bölgede satılık ciddi fiyatlara yer arıyorum .Olur ise kendi akrabalarımdan istanbulda bir çok yerde subesi olan restotant ,büfe işletmecileri var belki bize uyar .belki başkasına ama yer çok önemli.

ozelden attim hocam... cok anlamam ama yeri bence cok guzel...

kentuf
20-06-2006, 11:18
Konuştum bu gün keşife gideceğiz kısmetse .sağolasın .

deep
20-06-2006, 11:19
Konuştum bu gün keşife gideceğiz kısmetse .sağolasın .

oke hocam... hayirlisi...

ertan
20-06-2006, 11:47
paket servis iyi gider orada...:)

deep
20-06-2006, 11:52
paket servis iyi gider orada...:)

bi ara paket ekibi 7-8 kişi felamdi :) yetisemiyorlardi...
Paket isi pek belli olmuyor...
restorani her gun doldurabilirsin ama paketin bi standarti yok.. :)

ertan
20-06-2006, 12:08
bi ara paket ekibi 7-8 kişi felamdi :) yetisemiyorlardi...
Paket isi pek belli olmuyor...
restorani her gun doldurabilirsin ama paketin bi standarti yok.. :)

arka taraf tamirciler, sanayi, ön taraf bürolar, iş merkezleri o bakımdan paket servis iyi olur diye düşündüm...

reklam ve servis iyi olursa paket servis yerinde hizmetten daha kolay gibi...

faks, internet paket servis istekleri için kullanılmalı...:)

hazır faks menüleri hazırlanıp, potansiyel olan yerlere dağıtılabilir...:)

Zülfü Aşkın
20-06-2006, 12:47
arka taraf tamirciler, sanayi, ön taraf bürolar, iş merkezleri o bakımdan paket servis iyi olur diye düşündüm...

Bende ISTANBUL 'a yerleşmeye orada bir iş yapmak istiyorum..İlk düşündügüm iş restaurant restaurantlarda paket servisi ne kadar çok ise o kadar kar eder...
Tabi paket fiyatlari ile yerinde servis fiyatları aynı ise... Çünkü bazen işyerlerine daha uygun fiyat uygulanıyor...

ertan
20-06-2006, 13:16
Bende ISTANBUL 'a yerleşmeye orada bir iş yapmak istiyorum..İlk düşündügüm iş restaurant restaurantlarda paket servisi ne kadar çok ise o kadar kar eder...
Tabi paket fiyatlari ile yerinde servis fiyatları aynı ise... Çünkü bazen işyerlerine daha uygun fiyat uygulanıyor...

zaten kentufu haberdar etmişsin...kentuf bu işi biliyor, sana yol gösterecektir...

yer seçimi önemli, temizlik ve iyi servis kaliteli müşteri anlamında önemli...

her şeyin iyisini tutturduğunuzda fiyatın o kadar önemi yok...müşteriniz her daim oluyor...:)

SALESMAN
20-06-2006, 13:45

zülfü senin zaten kebapçın yokmuydu elezağda?

bence istanbula yerşeleşeceğine izmire yerleş restaurantçılık yapmak için ...
izmirde en büyük iş fırsatı çok çok iyi antep mutfağı yapabilen lüks kebapçı işinde var ( bunuda bir tiyo olarak izmirlilere vermiş olayım)

antepten iyi ustalar getirip izmirde orta ve üst gelir grubuna sahip ailelerin gelebileceği , çok iyi bir çocuk bölümü olan , otoparkı , bahçesi olan bir antep kebapçısı açan kişi büyük para kazanır söylemedi demeyin , paraya kıyın iyi para harcayıp ege bölgesinin en iyi kebapçısını açın hatta kurun bir AŞ hissenetten bir sürü sermayedar çıkar..

SALESMAN
20-06-2006, 13:47

yiyecek içecek sektöründemisiniz?

Zülfü Aşkın
20-06-2006, 13:51
zülfü senin zaten kebapçın yokmuydu TUNCELİ de

bence istanbula yerşeleşeceğine izmire yerleş restaurantçılık yapmak için ...
izmirde en büyük iş fırsatı çok çok iyi antep mutfağı yapabilen lüks kebapçı işinde var ( bunuda bir tiyo olarak izmirlilere vermiş olayım)

antepten iyi ustalar getirip izmirde orta ve üst gelir grubuna sahip ailelerin gelebileceği , çok iyi bir çocuk bölümü olan , otoparkı , bahçesi olan bir antep kebapçısı açan kişi büyük para kazanır söylemedi demeyin , paraya kıyın iyi para harcayıp ege bölgesinin en iyi kebapçısını açın hatta kurun bir AŞ hissenetten bir sürü sermayedar çıkar..
İZMİR en çok sevdigim şehir ama ticari olarak para ekilecek yer degil...
Para ISTANBUL'a ekilir ya felaket olur verim alamazsın yada bereket olur paraya para demezsin..
YA hep YA hiç

SALESMAN
20-06-2006, 14:38
İZMİR en çok sevdigim şehir ama ticari olarak para ekilecek yer degil...
Para ISTANBUL'a ekilir ya felaket olur verim alamazsın yada bereket olur paraya para demezsin..
YA hep YA hiç

bence hiç bir yer için böyle genelleme yapmamak lazım , en yüksek kar marjına ulaşılacak yer rekabetin en zayıf olduğu yerdir herzaman..

istanbul mesleksiz/topraksız insan yığınlarından ibaret bir şehir ( birde bunlara mesleği olmasına rağmen şımaran yada sıkılan şirket yöneticileri -profesyoneller eklendi ) butun bu insanların ilk aklına gelen restaurant açmak oluyor istanbul F&B sektörü açısından dünyanın en acımasız rekabet koşullarının olduğu metropollerinden biri newyork -amsterdam-londra ve istanbulda oranlar birbirinin aynısı açılan 100 restaurantın 85 i birinci yıl dolmadan kapanıyor ; diğer 15 in 10 tanesi ise ilk 5 yılı çıkaramıyor ve batıyor ;
yani dünyanın istanbulunda dahil olduğu metropol şehirlerinde restaurant başarı % si %5 ...

ayrıca istanbulda restaurantı olan yaklaşık 1000 kişi tanıyorum , bunların içinde geçmiş birikimleri sayesinde yada binanın kendine ait olması yada çok farklı ve müşterisi olan bir konsepte sahip olması sebebiyle para kazananlar dışında iflasın eşiğinde çoğu..

ertan
20-06-2006, 14:47
yiyecek içecek sektöründemisiniz?

yok dostum...benim birader bir zamanlar bu işlerle uğraşırdı, oradan az biraz bilgim var...bir de işi daha iyi olsun diye olumsuz şeyleri görmeye çalışır sürekli kendisini uyarırdım...

şimdi alışkanlık olmuş nereye gitsem servisi, mutfağı, ortamı, peçeteyi , tabağı, garsonun konuşmasını, tavrını, kıvırı zıvırı inceler dururum...:D

deep
20-06-2006, 14:53
şimdi alışkanlık olmuş nereye gitsem servisi, mutfağı, ortamı, peçeteyi , tabağı, garsonun konuşmasını, tavrını, kıvırı zıvırı inceler dururum...:D

Arkadas sagolsun onun sayesinde ben de biraz bilgilendim...

Bir yere gittigimde servisine yemegin maliyetine ve satis fiyatina kalitesine felam bakiyorum... Yemegini ye cık sana ne :D ama yok :)

SALESMAN
20-06-2006, 14:56
Arkadas sagolsun onun sayesinde ben de biraz bilgilendim...

Bir yere gittigimde servisine yemegin maliyetine ve satis fiyatina kalitesine felam bakiyorum... Yemegini ye cık sana ne :D ama yok :)

e o zaman açın bir topic kendi restaurant eleştirimizi kendimiz yapalım hissenet okurlarıda yanlış lokantaya gidip vaktini harcamasın

deep
20-06-2006, 15:03
e o zaman açın bir topic kendi restaurant eleştirimizi kendimiz yapalım hissenet okurlarıda yanlış lokantaya gidip vaktini harcamasın

Olmuyor ama oyle...

Gecen gun uzun zamandir gorusmedigim bir arkadasimla gorustum... Nereye gidelim olduk.. Leventteyiz ikimizde.. (yani onun yeni is yeri leventte) dogatepe die bir yer vardi hisarustunde.. Uzun zamandir gitmemistim hadi gel dedim oraya gidelim... Manzarasina dalariz...

Eskiden abartili degildi bu kadar... Ama yemeklere bi baktik. 17-18'den basliyor 35-40'lara cikiyor... Manzarasi super ama sirf o manzara icin bile gidilir... yedigim yemegin maliyeti 3-4 ytl degildir... 45 verip ciktik...

:) guzel de oldu...

kentuf
20-06-2006, 15:07
Olmuyor ama oyle...

Gecen gun uzun zamandir gorusmedigim bir arkadasimla gorustum... Nereye gidelim olduk.. Leventteyiz ikimizde.. (yani onun yeni is yeri leventte) dogatepe die bir yer vardi hisarustunde.. Uzun zamandir gitmemistim hadi gel dedim oraya gidelim... Manzarasina dalariz...

Eskiden abartili degildi bu kadar... Ama yemeklere bi baktik. 17-18'den basliyor 35-40'lara cikiyor... Manzarasi super ama sirf o manzara icin bile gidilir... yedigim yemegin maliyeti 3-4 ytl degildir... 45 verip ciktik...

esentepe kebabi
O gene iyi geçenlerde maya akar plazada belediyede tapu işimiz var idi .Ben arka kapıdan self servis olan adana kebabına 10.00 ytl öderken oturarak daha pahalı olduğu hususunda müşterimi uyardım .Ben genelde o tarafa işim düşünce ordan paket alirdim .Müşterm illede gel sana kebab derken girdik .İki kişi çıkarken ödediğimiz rakam 95 ytl idi pehh.Güzel öğlen yemeği oldu bizim içinde tabi bizim komisyonlardan ödedik yemeği pehh.

deep
20-06-2006, 15:15
esentepe kebabi
O gene iyi geçenlerde maya akar plazada belediyede tapu işimiz var idi .Ben arka kapıdan self servis olan adana kebabına 10.00 ytl öderken oturarak daha pahalı olduğu hususunda müşterimi uyardım .Ben genelde o tarafa işim düşünce ordan paket alirdim .Müşterm illede gel sana kebab derken girdik .İki kişi çıkarken ödediğimiz rakam 95 ytl idi pehh.Güzel öğlen yemeği oldu bizim içinde tabi bizim komisyonlardan ödedik yemeği pehh.

Yok biz o menuyu ve fiyatlari gorunce direk onden su istedik... O makarna yedi ben de salata :D :D :D

Maslakta princess hotel'in sport house die bir restorani var... yemekler 10-20 arasi icecekler biraz pahali.. ama cok guzel yemekleri var... Verdigine kesinlikle değiyor... fajitasi... biftegi ve salatalari super... Hem multinet bile geciyor... :D :D :D

ertan
20-06-2006, 15:31
Olmuyor ama oyle...

söyleseydin dostuma söyler biraz indirim yaptırırdım...:D

kışlık camekan kısmı için, fikir olarak ben de katkıda bulunmuştum...

kentuf
20-06-2006, 15:39

Ertan abi ,birader büyüme işlerini askıya aldı galiba iyide yapmış .Herkes de bir sube açma telaşıdır aldı başını gidiyor .

deep
20-06-2006, 15:40

Fikir super.. Eskiden yoktu orasi :) iceriyi de adam etmisler biraz...
Oldum olasi seviyorum orayi... Ama bundan sonra giderken 2 defa dusunmek lazim :) benim gibi cimri biri icin fiyatlar biraz fazla... :D

Muhitine gore gayet guzel is yapar ama... :rolleyes:

ertan
20-06-2006, 15:47
Ertan abi ,birader büyüme işlerini askıya aldı galiba iyide yapmış .Herkes de bir sube açma telaşıdır aldı başını gidiyor .

biliyosun o bodrumda...

işi için benim emekli olmamı bekliyor...

aklımı çelebilse restorant benzeri bir iş yapacak ama ben yanaşmıyorum...ben ne anlarım ticaretten...:)

SALESMAN
21-06-2006, 11:09
Fikir super.. Eskiden yoktu orasi :) iceriyi de adam etmisler biraz...
Oldum olasi seviyorum orayi... Ama bundan sonra giderken 2 defa dusunmek lazim :) benim gibi cimri biri icin fiyatlar biraz fazla... :D

Muhitine gore gayet guzel is yapar ama... :rolleyes:

sana ben aynı manzaraya karşı terasta yemek yiyebileceğin hemde ana yemek 11-14 milyon olan yer önereyim o zaman :

yıldız üniversitesi sosyal tesisleri ... doğatepeden düz devam et , BÜ ana kapıyı hisara doğru geç yolun sonunda hisara inen sokağın hemen yanından daracık bir sokoktan giriyorsun , 2.köprüde masa kurup rakı içmeye kalksan bu kadar olur .. genel düşüncenin aksine halka da açık bir yer

deep
21-06-2006, 12:58
sana ben aynı manzaraya karşı terasta yemek yiyebileceğin hemde ana yemek 11-14 milyon olan yer önereyim o zaman :

yıldız üniversitesi sosyal tesisleri ... doğatepeden düz devam et , BÜ ana kapıyı hisara doğru geç yolun sonunda hisara inen sokağın hemen yanından daracık bir sokoktan giriyorsun , 2.köprüde masa kurup rakı içmeye kalksan bu kadar olur .. genel düşüncenin aksine halka da açık bir yer

Çok fazla yolum dusmuyor oralara gidince de ozellikle gidiyoruz... Bi dahaki sefere oraya gideriz :) hemen not alayim...

Teşekkürler :)

deep
12-07-2006, 09:58
update >>>

satis meselesi hala gundemde...

Selçuk
12-07-2006, 12:10
Olmuyor ama oyle...

oranın manzarası süper, yemekleri orta, servisi ise genelde beş para etmez.

üzülüyorum açıkçası, 5 6 sefer gittim bir seferinde hariç servis hep çok kötüydü.