PDA

View Full Version : Armudun iyisini ayılar yer.

zarareden
27-05-2012, 19:42
Senede bir iki defa ciddi endeks düşüşlerini gözleyenler ya da şirketlerdeki sorunlardan yararlanıp düşüşlerinde alıp para kazananlar daha şanslı gibime geliyor.
Her gün borsa ekranını takip edip işlem yapanlar kazansalar bile hırslarına yenilip ters bir pozisyonla zarar yazabiliyorlar.Tıpkı boğa gibi saldırırken matador kırmızı rengi gösteriveriyor.Daha da öfkelenen boğa sakinleşene kadar telafisi zor yaralar açıyor.
Öyle değilmi dostlar; geçmişte yaptığımız zararları bir düşünün yüksek maliyetle atlamaktan kaynaklanmadı mı?
Az bir kar için çok risk alıp üzülmedik mi?
Ayı piyasası içinde olmak bana mantıklı geliyor.Her gün ava çıkmak mümkün olmasa da.

onur501
27-05-2012, 19:48
dikkat ayu çıkabılu......

başlık hayırlı olsun...

zarareden
27-05-2012, 19:50
dikkat ayu çıkabılu......

başlık hayırlı olsun...Teşekkürler sayın Onur.Benim yeni stratejim bu olacak.oku bakiyim a yı.

kadirz_m
27-05-2012, 20:04
hayırlı olsun...
ben kırmızı rengi sevmiyorum, neden bilmiyorum ama zararda olmasam bile diğer kırmızıları görünce içim daralıyor...
boğamızı iyi besleyelim ki, etinden en güzel şekliyle faydalanalım...

zarareden
27-05-2012, 20:08
hayırlı olsun...
ben kırmızı rengi sevmiyorum, neden bilmiyorum ama zararda olmasam bile diğer kırmızıları görünce içim daralıyor...
boğamızı iyi besleyelim ki, etinden en güzel şekliyle faydalanalım...

Kırmızı gaye değil de ucuza mal kapatmak ama siz yükselen piyasalar içinde olmak istiyorsunuz.Hani derler ya hafif acılı siz de hafif riskten hoşlanıyorsunuz.Cevabınız için teşekkür ederim sayın Kadirizm.

okidoki2006
27-05-2012, 20:11
Şimdi armudun iyisini ayular yerde hangi cinsini?
Santa maria mı,akça armutmu,ankara armudumu,devecimi,hacı hamzamı,limon armudumu yoksa williamsmı :he:

zarareden
27-05-2012, 20:13
Şimdi armudun iyisini ayular yerde hangi cinsini?
Santa maria mı,akça armutmu,ankara armudumu,devecimi,hacı hamzamı,limon armudumu yoksa williamsmı :he:
Hepsini diyelim sayın okidoki.

okidoki2006
27-05-2012, 20:15
Hepsini diyelim sayın okidoki.

o zaman sana hayırlı uğurlu olsun,ayulara zıkkım olsun :)

deep_MİND
27-05-2012, 20:19
5-6 senelik tecrubemle sunu soyleyebılırım kı

Ayı pıyasasında kademeli alım yapan bir boğa, boğa piyasasında ise herkes alım iştahıyla davranırken onlara satmak en mantıklısı, ama sureklı ekran basında olmadan hedef fıyatlamalar ile stratejik ve planlı davranmak ben böyle yapanların hep kazandığına sahıt oldum...

O yuzden düşüşleri fırsat görmek ve kademeli olarak alım yapmak kısa vadede kagıt ustunde size zarar yazar ama sabırlı davranır, kagıt secımlerını dogru yaparsanız bır adım ondesınız demektır

guneysu
27-05-2012, 20:26
konu anketse, anket kısmında açılması gerekmiyormuydu..?

zarareden
27-05-2012, 20:33
konu anketse, anket kısmında açılması gerekmiyormuydu..?
Haklısınız sayın güneysu anketler bölümünü daha önce farketmemişim.Konuyu taşıyabilirseniz çok sevinirim.

guneysu
27-05-2012, 20:39
Haklısınız sayın güneysu anketler bölümünü daha önce farketmemişim.Konuyu taşıyabilirseniz çok sevinirim.

tamamdır, taşıdım, kolay gelsin...

ve

oyumu da kullandım...

zarareden
27-05-2012, 20:45
tamamdır, taşıdım, kolay gelsin...

ve

oyumu da kullandım...Teşekkür ederim.

zarareden
27-05-2012, 20:46
5-6 senelik tecrubemle sunu soyleyebılırım kı

Ayı pıyasasında kademeli alım yapan bir boğa, boğa piyasasında ise herkes alım iştahıyla davranırken onlara satmak en mantıklısı, ama sureklı ekran basında olmadan hedef fıyatlamalar ile stratejik ve planlı davranmak ben böyle yapanların hep kazandığına sahıt oldum...

O yuzden düşüşleri fırsat görmek ve kademeli olarak alım yapmak kısa vadede kagıt ustunde size zarar yazar ama sabırlı davranır, kagıt secımlerını dogru yaparsanız bır adım ondesınız demektırÇok güzel özetlemişsiniz.

thebaboli
03-06-2012, 03:58
Mesele piyasanın ayu yada boğa olması değil mesele bizim ne olduğumuzdur. Ayu piyasında pençeleri boğa piyasasında boynuzları takabilmektir. O yüzden bence testere olmasında ne piyasası olursa olsun :) Sonuçta testere bu ayuyuda boğayıda doğrayabilir. :he:

Fade To Black
03-06-2012, 12:08
Bull Market :halay:

i-ked
22-05-2013, 14:21
Armudun iyisini ayılar yer der ve ayı piyasası derim. Seçtiğim hisseler daha çok spekülatif ve bunlar düşüşte revaç görüyor. Boğa piyasasında blue chip iyi gidiyor.

Bear_Bull
23-05-2013, 01:19
o zaman sana hayırlı uğurlu olsun,ayulara zıkkım olsun :)

5 gün sonra 1 yıl doluyor.
1 yılda zıkkım olmuş hemde nasıl
%70 endex olarak.
ancak hisse bazına bakılırsa durum karışık çıkar.

% 300-500 kazandıranlar olduğu gibi
o tarihten itibaren çok fazla zarar ettirenlerde çıkabilir.

endex nasıl olursa olsun hisse seçiminiz iyi olsun.

http://666kb.com/i/ceauxlefhx9med8ov.png

i-ked
27-06-2013, 21:41
BIST için ayıların nesli tehlikede deniyor. Bu nasıl endekstir, hep destek tam destek.