PDA

View Full Version : hiç düşündünüz mü?

egedenizi
06-07-2006, 21:54
sevişmeyi, ırza geçerek cezalandırma sanmanın ve bu nedenle sık sık küfür olarak kullanmanın;yıllarca süren savaslarda kadınsız yasayan erkeklerin, ancak bir düsman kentini aldıkları zaman, düsman kadın ve kızlarıyla çiftlesme olanagı bulabilmelerinden kaynaklandıgını hiç düsündünüz mü?

egedenizi
06-07-2006, 21:57
ayda ortalama bir kez yıkanmanın ve ne iç camasırı , ne corap degiştirmeden , uzun menzilli ekşimiş ter kokularıyla dolasmanın, askı bir cinsellik güdüsü ötesinde degerlendirememekten ve kadına hiç bir saygı duymamaktan kaynaklandıgını hiç düsündünüz mü?

egedenizi
06-07-2006, 22:00
kadınlarla erkeklerin birbirlerini yeterince tanımamalarının ve birbirlerinin tadını yeterince cıkaramamalarının, evlilerin yüzlerce yıl özel odalarında degil, herkesle birlikte hayvanların yanında yatmaktan ve ciftlesmek için dısarıda calı dibine gitmekten kaynaklanndıgını hiç düsündünüz mü?

egedenizi
06-07-2006, 22:01
insanların anadillerini cok az sözcükle kullanmalarının ve dişlerini fırcalamamalarını, toplumda flört geleneginin olmayısından kaynaklandıgıgnı hiç düsündünüz mü?

egedenizi
06-07-2006, 22:03
kadın kesiminde devlet bütcesinin dört ile tedi katı altın bulunmasının, erkeklerin özenli ve bakımlı kadından anlamamasından ve kahvelerde erkek erkege oturmasını yeglemekten kaynaklandıgını hiç düsündünüz mü?

egedenizi
06-07-2006, 22:05
ciftlesme sadakatini ahlak, her türlü ahlaksızlıgı da kurnazlık sanmanın , toplumda bireylerin icine sinmis sevgisizlilk ve kendine güvensizlik bozulmasından kaynaklandıgını hiç düsündünüz mü?

egedenizi
06-07-2006, 22:07
pusuculugun, ketenpereciligin ve küfürlü konusmanın, eski zamanlarda düello geleneginin olmayısından, düello geleneginin olmayısınında kadına yeterli payenin verilmeyisinden kaynaklandıgını hiç düsündünüz mü?

egedenizi
06-07-2006, 22:13
"karı gibi gülme" azarlamasının , yasamın tadını kadınla paylasarak cıkarmayı bilmemekten ve yasamda tek basarıyı yöneticiler yaranma sanmaktan kaynaklandıgını hiç düsündünüz mü?

egedenizi
06-07-2006, 22:16
tüm tutarsızlık, akılsızlık, zıtabozluk, anlamsızlıkve kaytarmacıkların dogaya ters düsmekten, dogaya ters düsmeninde kadın sevgisiyle kadın jürisini bir kıyıya itip, siyasal sevgilerle siyasal jürilere önem vermekten kaynaklandıgını hiç düsündünüz mü?

egedenizi
06-07-2006, 22:18
ölümlü , mezarlı, aglamaklı, türkülerin "anti-yasam" dan, "anti-yasam" ın da kadını insan yerine koymayıp , erkek ulus olmakla övünmekten kaynaklandıgını hiç düsündünüz mü?

egedenizi
06-07-2006, 22:20
enflasyonun, üretim azlıgından, üretim azlıgının erkek dinamizmasının düsük olmasından, erkek dinamizmasının düsüklügün de kadın jürisine kendini begendirme yarısının bulunmayısından kaynaklandıgını hiç düsündünüz mü?

egedenizi
06-07-2006, 22:22
elimizde olanak bulunsa devleti nasıl yönetecegimizi cogumuz düsünmüsüzdür?
Asıl carpıklıkların "anti-yasam" kosullanmasından, "anti-yasam" kosullanmasının da kadınsız bir toplum olmaktan kaynaklandıgını cok az insanın görebilmiş oldugunu hiç düsündünüz mü?

egedenizi
06-07-2006, 22:27
erkek cocuklarında yaratıcı olmaktan cok yönetici olma tutkusunun, erkeklerin kendilerini kadınlara degil de, padisahlara ve onların adamları olan yöneticiler begendirme alıskanlıgından kaynaklandıgını hiç düsündünüz mü?

dönence
25-08-2006, 10:52
buraya benden başka uğrayan olmamış galiba.acaba anlattıklarının sadece karşındakinin anladıklarıyla sınırlı olduğunu hiç düşündün mü?ben bundan olabilir mi diye düşündüm.sevgiler.

zeus
31-08-2006, 11:40
hiç birini düşünmedim..
düşünmekte istemiyorummmmmmmmmm.

deep
31-08-2006, 12:28
Dusunuyorum o halde varim :oley:

son_azrail
31-08-2006, 14:29
neden düşüneyim.....hiç biri ilgi alanımda değil...

zeus
31-08-2006, 16:44
dünya bir gündür o gün bu gündür..

PIERCE
31-08-2006, 17:55
dusunmedim ben

naylon vicdan
07-08-2007, 22:58
ne yazık ki, "reyting"i yüksek olmayan fikir temelli bir topic...
bu sayfanın memsa ve benzeri gözaltı pazarı hisselerinin mazhar olduğu ilgiden nasiplenememiş olmasını, kolay ve kısa yoldan para kazanma sevdasına yenik düşenlerin, analitik düşüncenin atraksiyonlarını komprime bir insanlık tarihi süzgecinden damıtan çetin altan ustanın paraya tahvil edilemeyecek düşünce birikiminin "insider trading" kapsamında olmamasından kaynaklandığını biliyor muydunuz?

hamiş: egedenizi'nin "soru-alıntıları" üstat çetin altan'dandır antr parantez.

obblomovv
07-08-2007, 23:44
Konu edilenlerin sorunun nedenlerinden değil, sonuçlarından sayılabileceğine... Sürecin bütününden alınan örneklerin her daim bir sonrakı sonucun nedeni olacağına, ancak kopartılan parçanın solunda kalanında örneğimizin nedeni olacağına... Erkek egemen dünyada; ekonomik, dini ve tarihsel değişkenlerimizin, mayamızı etkilediğine... Sürecin bu noktasına yoğunlaşarak, buradan keserek, temel nedenmiş gibi algılanmasının ise, Ahmet ALTAN üstada da yakışacağı gibi "romantik" bir yaklaşım olacağına... Kanaat eyledim kendimce. Arz ederim...