PDA

View Full Version : P2P Mevzusu

Objektif
19-03-2004, 14:06
Sharereactor başta olmak üzere e-donkey emule gibi programlarda kullanılan ed2k link paylaşım sitelerinin bir çoğu bu hafta içerisinde domainleri ellerinden alınarak kapatıldı.

H.ömer iren
21-03-2004, 22:55
eee na yapıcaz.ben ınternetten divx fılmlerı cekıp bılgısayarda ızlıyordum...

overnet programını kullanıyordum sharereactordan 30 a yakın fılm dektım sımdıye kadar cok yararlı oluyor cunku fılmler fake cıkmıyor yanı yalan yanlıs seyler cıkmıyor search kısmındakı gıbı...

nedenı hakkında bır bılgınız var mı? veya baska sıteler mı cıkacak bunların yerıne?

Fatih
21-03-2004, 23:10
kazaa danda çekebilirsiniz sonuçta ama biraz yavaş gelebilir..
birde torrent alternatifiniz var o en hızlı diyorlar..

dreissena
21-03-2004, 23:59
Kazaa nın da mahkemesi var, yakında o da son bulabilir. Bir de güvenlik konusunu dikkat etmek gerekir. noktadan noktaya veri transferi bir çok güvenlik sorunlarını da beraberinde getiriyor. Şahsen, Kazaa yı zaman zaman kullanıyorum ama kullandıktan sonra bilgisayarda muhakkak temizlik yapıyorum.

preatoria
22-03-2004, 10:17
imesh kullanın :)

H.ömer iren
22-03-2004, 11:07
tmm hepsı mevcut fakat kazaadan veya baska bır p2p programında arama yaparken divx fılmler ıcın soyluyorum
ornek vereyım:cold mountaın fılmının dıvx ını cekmek ıcın arama yaptım ve bırcok kısıde aynı dosya cıktı dedım kı heralde bu gercektır.cektım ne cıktı aptal bır adult fılm sınırden bılgısayarı kırıyordum
o yuzden sharereactor gıbı sayfalarda gercek ve en kalıtelı olanları var oradan lınkı alınca hıc search de gercek mı degılmı derdı olmadan cekıyorduk bakalım onumuzdekı gunlerde olaylar dahaa netlesır

Fatih
22-03-2004, 12:30
kazaa dan çekerken dosya bir kaç mb olunca avipreview ile açın izleyin böylece fake kontrolu yapmış olursunuz.

borsabazz
27-03-2004, 01:31
Bir iki site var ama buradan yazmak ne kadar doğru olur. Çünkü siteler illegal görüldükleri için kapatılıyorlar mahkemelerce...

dreissena
27-03-2004, 20:06
imesh kullanın :)

Deneyeceğim :)

dreissena
27-03-2004, 20:14
Aynen ben de özellikle Ad-Aware programını tavsiye ederim...

Saygılarımla

Ad-aware ben de kullanıyorum. Yararlı gerçekten. Bunlara ek olarak CWshredder ve Hijack this isimli programları da kullanıyorum. İkisi de harika. Güvenli kipde kullanılıyorlar. Bunlar da ana sayfanızı değiştiren register girişlerini bulup siliyorlar. Bunları Regedit yapıp da silebilirsiniz ama bulması zor.

selçuk efendi
19-10-2004, 22:30
yazılım donanım bölümünü taradım ama konuyla ilgili başlık bulamadım... yasallıı üzerine konuşmıycam çünkü durum henüz netleşmedi(bildiim kadarıylan)... aslında benim bi sorunum var. Kazaa lite 2.43 kullanıyorum ve bir-iki gündür baalanamıyor.. derdi nedir bunun acep.. başına gelip de çözebilen var mıdır diye meraak ettim

(bu arada yasal olarak bi sakıncası varsa, sorumlularımızın bu topii kapatmasını peşiinen kabul ettiimi bildirmek isterim)

ŞahMat
19-10-2004, 22:41
sayin selcuk efendi, basligi at avrat silah koysaydiniz belki bu kadar ilgi cekmezdi, arada kaynardi.. benimkisi bir tavsiye idi elbette :D

verdigi herhangi bir hata yok sanirim, baglanti sorunu var anladigim kadari ile..

Router kullaniyorsaniz ic IP degisikligine istinaden bir sorun gundeme gelmis olabilir.
Herhangi bir Firewall programi kullaniyorsaniz ayarlarinda yapilmis bir degisiklik buna etken olabilir.
Son gunlerde indirerek bilgisayaraniza yuklediginiz bir warez neden olabilir.

Uninstall ederek tekrar yuklemeyi denediniz mi.. tavsiye ederim..
Emule gibisi yok, ben sahsen cok memnunum.. alternatif anlaminda ekledim.

ilk aklima gelenler nacizane..kolay gelsin...

ekselans
19-10-2004, 22:46
Emule gibisi yok, ben sahsen cok memnunum.. alternatif anlaminda ekledim.

ilk aklima gelenler nacizane..kolay gelsin...

Kesinlikle Katılıyorum.Ama Kazaa ya Altarnatif Ares Kesinlikle Öneririm.

selçuk efendi
19-10-2004, 22:47
saaolun, kaç kere baştan kurdum.. ilk baalanamayışından bi süre soora baalanmıştı ama bugün hiç baalanamadı.. ben de e-mule kurdum ama sankim kazaa daa iy gibiydi(en azından huyunu suyunu biliyoduk, önizleme falan vardı:D) portu deyiştirmeyi deniycem bakalım sonuç verir mi.. bi de yarım kalan filmler var, onnarı tamamlamak içindir ısraarım:)

noexit
19-10-2004, 23:20
forum a ilk msj ım buraya kısmetmiş demekki ama nacizane bildiğim bir konuda fikrimi söyleyeyim dedim... Bilindiği gibi p2p programları özelliklede kazaanın trojan yaydığı bilinmekte bu neden ile dc+ ve slsk kullanmaktayım... Tabii kazaa uzun zamandır bir alışkanlık haline geldiği için bu programlar sizlere yabancı gelebilir fakat kullanıcı olarak gayet dolgun programlar sizlere söylediklerim...

slsk i http://www.slsknet.org/slsk152.exe

dc+ http://ovh.dl.sourceforge.net/sourceforge/dcplusplus/DCPlusPlus-0.4034.exe adresinden indebilirsiniz...iyi download lar......

selçuk efendi
20-10-2004, 00:35
annamadım ben bu işi ama şindi baalanabiliyor..Allah Allah.. e kötüsü de bu heralde, acabaa naaptım da balanmaya başladı...ya da aslında yaptıım şeyler bi işe yaramadı da başka bi sorun mu vardı...

selçuk efendi
20-10-2004, 05:08
ve yine baalanamıyor:mad:(bi ay soona bu topiie baktıımızda ben her gün iki mesaj geçmiş olurum artık: 'hayret baalanıyor' ve 'ya gene baalanamıyor:mad:'):D:eek:

son_azrail
20-10-2004, 10:36
selçuk_efendi adsl mi kullanıyorsun?eper cevabın evetse sorun adsl le kazaa arasında problem yaşanıyor olması imş onu nasıl düzeltirsni bilemiyorum ama....

Uzaklar
20-10-2004, 12:08
Emule nin en iyisi oldugunda hemfikiriz, Kaza ve bir iki diger programi denedim ama hep problem yaratiyor ve istem disi upload yada downloadlara sebep olabiliyorlar diye kaldirdim.

Ayni zamanda cok yaygin bir program olmasi, aradiginiz dosyalarin cok sayida kullanicida bulunmasi ve kolayca download anlamina gelecegi icin ozellikle

Emule :tamam:

son_azrail
20-10-2004, 12:21
en güseli direk siteden indirmek....