PDA

View Full Version : VOB Komisyon Oranlarınız Nedir?

m.tolga
18-01-2013, 22:57
Merhabalar forumdaşlar, güncel vob komisyon oranlarınızı paylaşırsanız sevinirim..

Sanko Menkul onbinde 1.5 ile işlem yapıyorum, sizler hangi kurum ve oranla işlem yaptığınızı paylaşırsanız, birbirimize faydamız olabilir..

saygılar...

recoba
18-01-2013, 23:07
İlk paylaşım benden olsun:TEB 1 TL/Kontrat + BSMV. Çok fazla işlem yapmam. Kabaca 1,20 Kr'a denk geliyor şu sıralar

ekosel
18-01-2013, 23:08
VOB da bende onbinde 1 ile çalışıyorum. hemde kayıtsız şartsız. hacim yapacağım diye debelenmeye gerek yok.ilk hesap açım limiti yok. ister 1 kontratlık hesap aç ister 100 kontratlık hesap aç.yani kontrat başı 1 tl alış 1 tl satış .topllam 2 tl. 1 kademe çok rahat masrafa yetiyor.bu aracı kurumu yeni buldum. çok memnunum. özel den yazan arkadaşlara detaylı bilgi verebilirim.

saygılarımla...

AUDİ+
18-01-2013, 23:10
Merhabalar forumdaşlar, güncel vob komisyon oranlarınızı paylaşırsanız sevinirim..

Sanko Menkul onbinde 1.5 ile işlem yapıyorum, sizler hangi kurum ve oranla işlem yaptığınızı paylaşırsanız, birbirimize faydamız olabilir..

saygılar...

Yanlış hatırlamıyorsam siz piyasadan elinizi ayagınızı çekmiştiniz.......:)

m.tolga
18-01-2013, 23:14
Yanlış hatırlamıyorsam siz piyasadan elinizi ayagınızı çekmiştiniz.......:)

öyleydi dostum, fakat piyasa beni bırakmadı, gitme kal dedi... bende en hızlısından başladım... hisseyi bırakıp şuan voba geçtim tekraren...

şimdi önce komisyon oranlarını tazelemem gerekiyor, sanko sanki biraz kazık atıyor gibi.. olmazsa değiştireceğim kurumu...

saygılar... 1.1.2014 de öteledim bırakma işini... :)

ekosel
18-01-2013, 23:16
İlk paylaşım benden olsun:TEB 1 TL/Kontrat + BSMV. Çok fazla işlem yapmam. Kabaca 1,20 Kr'a denk geliyor şu sıralar

Daha aralık 2012 başında teb yatırım ankara şb deki yetkiliyle görüştüm, onbinde 5 dedi. önce çalışalım işlem hacminize göre komisyonda indirim yapabiliriz dedi. sanırsam müşteri durumuna göre belirliyorlar.herkese aynı davranmıyorlar.

AUDİ+
18-01-2013, 23:21
Daha aralık 2012 başında teb yatırım ankara şb deki yetkiliyle görüştüm, onbinde 5 dedi. önce çalışalım işlem hacminize göre komisyonda indirim yapabiliriz dedi. sanırsam müşteri durumuna göre belirliyorlar.herkese aynı davranmıyorlar.

Teb hisse alış satışlarındada burnundan kıl aldırmaz bende teb,deydim 2009 sonu gibi terk ettim genelde esneklik banka dışındaki aracı kurumlarda oluyor.........

m.tolga
18-01-2013, 23:25
hani vopcular, nerde kurumlar oranlar.. okuyup kaçmak yok... :)

ekosel
18-01-2013, 23:29
hani vopcular, nerde kurumlar oranlar.. okuyup kaçmak yok... :)

dostum mail kutunu boşaltırmısın.

m.tolga
18-01-2013, 23:37
dostum mail kutunu boşaltırmısın.

tamam hallettim bekliyorum...

hilmar
19-01-2013, 00:51
Garantide onbinde 8 le başladım, sonra ing onbinde 3, ordan sanko 1,5 (aylık 250 kontrat taahhütle 1,2) en son Teb'e geçtim x30 kontrat başı 1 TL+bsmv (1,05) ..Yalnız Teb te program yok, derinlik alıcı, satıcı, değişim hiçbir veri göremiyorsunuz, ekran çok kullanışsız. Teb i kullananlardan vob ekranı (program) alan var mı merak ediyorum.

thebaboli
19-01-2013, 03:16
Ben ING ile onbinde 1 e çalışıyorum. Bu orandan faydalanmak isyenler özel mesaj atarsa yardımcı olurum.

Ayrıca İntegraldede hesabım var 1 tl diyorlar komisyona ama ayrıca şu adla paralar kesiliyor ne iş anlamadım.

VOB İşlem Borsa Payı 3,06 tl

VOB TAKASBANK KOMİSYONU 0,29tl

VOB TEMİNATI NEMA GETİRİSİ %15 STOPAJ 0,4tl

gibi ücretler kesiliyor. Asıl hesap orda olmadığı için önemsemedim ama sizdede böyle kesintiler var mı?

Matriks veri terminalini kaç paraya yada kaç tl komisyon ödeyene veriyor sizin aracı kurumlar?

White Knight
19-01-2013, 08:22
TEB ile islem yapiyorum ben de 1 tl arti biseyler. internet subesinden al sat yapiyorsunuz. program yok. zaten gercek zamanli programlar kararima olumsuz etki yapiyor. alip satista android pratik borsadan anlik degerlere bakiyorum (bunun icin aylik yuzeysel 18, derinlik 44 tl aliyorlar). genelde sorunlarima cozum bulamiyorum ne telefonda, ne de mailde. muhtemelen parasiz goruyorlar beni :D eski usul davranip kek pasta yapip gotursem de durum degismedi :D cok da onemli degil 1 tl tuttuklari surece ordayim sorunlari kendim cozuyorum artik. ha bu arada sartli emir girebiliyorsunuz ama trailing stop yok.

lazkopat
19-01-2013, 18:19
ziraat onbinde 3... al sat yapsk 7 lira yapar 75 puan kapatır ancak..

sizin yazdıklarınızı okudukça anladımki fazla komisyon veriyomuşum..

androidde anlık izleme fırsatı var.

tribal
19-01-2013, 18:33
10 bınde 1 veriyorum. sitede işlemler cok hızlı iletiliyo. canlı sadece birer kadmedki alıcı satıcı rakamını gosteren sitede anlık veri var. kısacası poz ackapa toplam 20 puan. ben memnunum. tel hizmetide guzel. . ama 10 bın 3-4-5-8 olanları duydum. gercekten cok fazla.

thebaboli
19-01-2013, 19:04
TEB ile islem yapiyorum ben de 1 tl arti biseyler. internet subesinden al sat yapiyorsunuz. program yok. zaten gercek zamanli programlar kararima olumsuz etki yapiyor. alip satista android pratik borsadan anlik degerlere bakiyorum (bunun icin aylik yuzeysel 18, derinlik 44 tl aliyorlar). genelde sorunlarima cozum bulamiyorum ne telefonda, ne de mailde. muhtemelen parasiz goruyorlar beni :D eski usul davranip kek pasta yapip gotursem de durum degismedi :D cok da onemli degil 1 tl tuttuklari surece ordayim sorunlari kendim cozuyorum artik. ha bu arada sartli emir girebiliyorsunuz ama trailing stop yok.

Vobda bunu uygulayan yer var mı?

gordongekko
19-01-2013, 19:13
Vob'ta Akbank ile çalışıyorum. Ödediğim komisyon 10 Binde 2.

seyir
19-01-2013, 19:33
ilk başladığım kurum 8 ile baya çarpmıştı beni, sonra 4 ile bi kurum bulmuştum..Uzun zamandır onbinde 1 ile işlem yapıyorum..komisyon olarak onbinde 2 den fazla rakam ile çalışılmamalı bence..

thebaboli
19-01-2013, 19:35
Vob'ta Akbank ile çalışıyorum. Ödediğim komisyon 10 Binde 2.

Bu düzenlediği yarışmadan sonra herkese onbinde 2 teklifimiz var diye gönderdiler. Birde size özel yazmazlar mı :)

Gordon hocam sen bilirsin şu soruma cevap verebilir misin?

Ben ING ile onbinde 1 e çalışıyorum. Bu orandan faydalanmak isyenler özel mesaj atarsa yardımcı olurum.

Ayrıca İntegraldede hesabım var 1 tl diyorlar komisyona ama ayrıca şu adla paralar kesiliyor ne iş anlamadım.

VOB İşlem Borsa Payı 3,06 tl

VOB TAKASBANK KOMİSYONU 0,29tl

VOB TEMİNATI NEMA GETİRİSİ %15 STOPAJ 0,4tl

gibi ücretler kesiliyor. Asıl hesap orda olmadığı için önemsemedim ama sizdede böyle kesintiler var mı?

Matriks veri terminalini kaç paraya yada kaç tl komisyon ödeyene veriyor sizin aracı kurumlar?

kuzey_07
19-01-2013, 21:38
İNG on binde 1 komisyon (1 Tl.) şart/şurt hiç bir şey yok...

kentuf
19-01-2013, 21:59
ayda bir yurt dışı gidiş dönüş bileti istediğim yere istediğim isme bilet verecek
yılda iki tane sony vario dizüstü hediye edecek
istedeğim otelde yıllık spa ve havuz hediye edecek kurum arıyorum.

0.75 tl den fazla vermem
ayda 25000 kontrat taahhüt ederim.25000 altında kalırsa 1 tl den komisyonları tahsil edebilir.:)
özelime teklifleri bekliyorum.:)

m.tolga
20-01-2013, 01:01
ayda bir yurt dışı gidiş dönüş bileti istediğim yere istediğim isme bilet verecek

0.75 tl den fazla vermem
ayda 25000 kontrat taahhüt ederim.25000 altında kalırsa 1 tl den komisyonları tahsil edebilir.:)

aynısından bende istiyom... :)

shadowcem
20-01-2013, 12:00
İmkb aylık 20 milyon tl hacime bende teklif bekliyorum, her ay yurt dışı tur veren falan:)

White Knight
20-01-2013, 12:20
Teklifleri gordum ve 50000 e yukselttim :p

denizbir
20-01-2013, 22:47
ziraat onbinde 3... al sat yapsk 7 lira yapar 75 puan kapatır ancak..

sizin yazdıklarınızı okudukça anladımki fazla komisyon veriyomuşum..

androidde anlık izleme fırsatı var.

ziraat yatirim benden neden onbinde 5 kesiyor :)

aksam aksam işkillendim bak...

EKaya
20-01-2013, 23:10
finansyatirim 0.02%

:mut: scalping konusunda yamyamlardan betersiniz.

hakancn
21-01-2013, 00:02
bir aralar aylık 10000 kontrat üzerinde işlem yapıyorudum. simdi biraz daha az komisyon oranım 1,4 ben oyle tatil filan istemem laptop bana yeter :) tekliflerinizi bekliyorum

ocak
21-01-2013, 00:08
hiçbir hacim talebi olmaksızın onbinde 1 ingbank. ilgilenenlere tavsiye ederim, gayet memnunum. ama web sitesine bakarsanız orada onbinde 6 yazıyo orası başka :) belki onbinde 6 yı ucuz sananları çekmek içindir :)

lazkopat
21-01-2013, 01:16

bende onbinde 5 le basladım.. baktım olmuyor. işlem çok. aracı kurumu aradım. komisyona bişey yapılamazmı dedim. merkeze yazı atmışlar kabul edilmiş. onbinde 3 le devam ediyorum.
fakat okuyorum onbinde 3 bile fazlaymış...

gordongekko
21-01-2013, 09:07
Bu düzenlediği yarışmadan sonra herkese onbinde 2 teklifimiz var diye gönderdiler. Birde size özel yazmazlar mı :)

Gordon hocam sen bilirsin şu soruma cevap verebilir misin?

Değerli dostum,

Haftasonu şehir dışında olmam nedeniyle ancak şimdi görebildim. Vereceğim cevap seni tatmin eder mi bilmiyorum ama ben kendi bildiğimi yazayım. Yine de en doğru bilgiyi bu kurumu arayarak öğrenebilirsin. Eminim sana tatmin edici bir açıklamada bulunurlar. Benim bildiğime gelince;

Bu kurumlar SPK nezdinde "Borsa Üyeleri" olarak adlandırılıyorlar. Üyeler müşterileri ile ilgili her türlü durumdan sorumlu tutuluyor. Örneğin, teminat tamamlama çağrısı yapmak borsa üyesi olan kurumun sorumluluğundadır ve VOB bu durumdan müşteriyi (seni, beni) değil direkt üyeyi sorumlu tutuyor. Bu üyelerin yıllık olarak VOB'a ödemekle yükümlü oldukları aidatlar var. Bunlar ilk giriş aidatı (bir defaya mahsus ödeniyor) ve üye işlem aidatı olmak üzere sabit yıllık rakamlardır.

Bir de bu aidatlara ilaveten her bir üyenin gerçekleştirdiği işlem üzerinden Borsa tarafından hesaplanan "Borsa Payı" bulunuyor. Borsa payı sözleşmenin türüne göre değişiyor (yüzbinde bir ila yüzbinde dört arasında). İşte, bu üyeler ödedikleri borsa payını müşteriye yansıtabiliyorlar. Burada gayri yasal bir durum yok. Bu ücret her kurum tarafından her müşteriden alınıyor. Tabii, her konuda olduğu gibi bu konuda da iş kılıfına uydurulabiliyor: Nasıl? Bu pay (borsa payı) alınan komisyon bedelinin içine gizleniyor. Yani, komisyon giderinin içerisinde saklanabiliyor. Benim hesap ekstremde şöyle bir ibare var mesela: "Dönem Içinde Hesabınıza Borç Yazılan Komisyon vb. Giderler(-)". İşte bu ifadedeki "vb giderler" benim ödediğim ama komisyon içine gizlenen borsa payını da içeriyor. Komisyon haricinde kesilen (komisyonun içine yasal olarak saklanamayan) iki kalem var: Birisi Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV) diğer nema stopajı. Bunlar ayrı ayrı gösterilmek zorunda. Çünkü para devlete ödeniyor.

Lafı çok uzattım sevgili dostum. Dediğim gibi benim bilgime göre bu pay her müşteriden alınıyor. Kiminde açıktan, kiminde ise komisyonun içine gizlenerek. Ancak, sorulması gereken soru şu sanırım: Eğer hiç işlem yapmıyorsan bu pay senden neye göre kesiliyor? Ayda 10 Bin kontrat işlem yapan birisi ile sen aynı miktarı mı ödüyorsunuz? Borsa payı müşteri bazında hangi kritere göre dağıtılıyor? Eğer kurumu ararsan bence bu soruyu özellikle sorabilirsin.

gordongekko
21-01-2013, 09:10

Hisse senedi işlemlerimi yıllardır İş Bankası üzerinden gerçekleştiriyorum. İlk VOB hesabımı da onlarla açayım dedim. Verdikleri kurtaj 10 Binde 10'du. Bu orandan sonra Akbank sanki gerçekten bana özel tarife uyguluyormuş gibi hissediyorum. :he:

serdar72
21-01-2013, 10:29
VOB da bende onbinde 1 ile çalışıyorum. hemde kayıtsız şartsız. hacim yapacağım diye debelenmeye gerek yok.ilk hesap açım limiti yok. ister 1 kontratlık hesap aç ister 100 kontratlık hesap aç.yani kontrat başı 1 tl alış 1 tl satış .topllam 2 tl. 1 kademe çok rahat masrafa yetiyor.bu aracı kurumu yeni buldum. çok memnunum. özel den yazan arkadaşlara detaylı bilgi verebilirim.

saygılarımla...

bahsettiğini yeni kurum atig olsa gerek.. :)

hizmeti güzel mi? neleri veriyorlar. matriks otomatik online trading yapıyormu?

serdar72
21-01-2013, 10:32

0.75 tl den fazla vermem

aynısından bende istiyom... :)

bende isterem bende...

benim başım kel mi?

:kahkah:

thebaboli
21-01-2013, 10:43
bahsettiğini yeni kurum atig olsa gerek.. :)

hizmeti güzel mi? neleri veriyorlar. matriks otomatik online trading yapıyormu?

Bahsedilen kurum ING diye biliyorum.

mmalik
21-01-2013, 23:29
halkyatırım kullanan yok galiba, halkyatırım 10 binde 4 civarı, hiç bir pazarlık yapmadım ve çok az işlem yapıyorum.
Eskiden Global kullandım, 10 binde 8 di.

serdar72
22-01-2013, 17:59
BEnim anladığım şu arkadaş...

bazı aracı kurumlar bulmuşlar müşteriyi... nasıl olsa bizim elimizde diye düşünüyorlar... ve komisyon oranlarını indirmemek için ayak diriyorlar...

bence...eğer komisyonunuz fazla ise hemen değiştirin. bu şekilde tepki verince diğer kurumlarda düşürecektir.

şu ana kadar 1 kontrat 1 TL en düşük görünüyor...

sonrasında onbinde 1 var...

ve yükseliyor..

onbinde birbuçuk üstü bu endekste artık fazladır...mutlaka onbinde birbuçuk altına indirilmelidir. diye düşünüyorum...

m.tolga
22-01-2013, 22:01
bende isterem bende...

benim başım kel mi?

:kahkah:

nazar etme ne olur çalış seninde olur...:) sanada teklif gelir yakında.. sonunda topiği buldum

serdar72
23-01-2013, 10:29
endeks 60-70.000 iken normal olan komisyon endeks 100,000 e çıkınca artmış oluyor..

bunu unutmayın...

mutlaka aracı kuruma baskı yapın olmadı değiştirin....

hesap açmak nedirki...çok kolay...açmak istediğinizde bunu göreceksiniz....çok köklü güzel hizmet veren aracı kurumlar var..

bazı kurumlar doğru düzgün rapor ve teknik analiz bile yayınlamazlar. yayınladıkları rapor bir halta yaramaz... kendi kağıtlarını ha bire tavsiye ederler..

bu tip aracı kurumlardan uzak durun...

uyanık olun...

kendinizi ezdirmeyin...

nerede ise hepsi aynı...

onbinde 1 veren varken... neden onbinde 2 ile çalışıyorsun arkadaş...

komisyon diyip geçmeyin.. toplam işlmede karda olup komisyondan dolayı çok zarar yazanlar var...

çok ama çok az işlem yapıyorsanız o farklı..

10 kontrat üstü ve 5 milyon hacimden fazla yapıyorsanız.. onbinde birbuçuk üstü zarar ve bence aracı kuruma para bağışlamak gibi birşey...

ben ısrar ettim.. onbinde bir istedim.. yok olmadı 1.4 felan olsun dedim hayır dediler...

şimdi aracı kurumu değiştiriyorum...

birde bazı kurumlar sana hiç hizmet vermezler.. bazıları seni takip edip bilgi verirler...

teknik analiz yayınlarlar...twit atarlar..

ama bazıları öküz gibi yer ama hiç hareket etmezler. senin onu beslemeni isterler...

yasder
23-01-2013, 15:03
Şu komisyonları yazıp hangi kurumla çalıştığını yazmayan arkadaşlara sesleniyorum, Kurumunuzu yemedik söyleyince komisyonlarınız mı artıyor. :aww:

Ben integralle çalışıyorum ve durum şöyle...

Kontrat başına 1 tl artı bsmv ile 1,05 oluyor ama bsmv değişmiyor hep kontrat alım satımı sonucu 1,05 ödüyorum...

Gelelim diğer ayrıntılara...

VOB İşlem Borsa Payı

VOB TAKASBANK KOMİSYONU

ve

BPP: A.P:*** ORAN:** DÖNÜŞ:***
BPP STOPAJ *** X 0,15

diye diğer ücretler var. Herkes böyle ayrıntılı yazsa hangisi daha iyi aracı kurum anlardık. Birbirimize yardımcı olalım lütfen...

thebaboli
23-01-2013, 15:56
Yeni bir aracı kurum buldum Komisyon 0,95 + bsmv diyorlar. Vob takasbank komisyonu içinde diyorlar. Şubat ayı itibariyle orada hesap açacağım. Detayları hesap açtıktan sonra daha sağlıklı bildirebilirim. Detaylar için pm atın yardımcı olayım.

serdar72
23-01-2013, 16:01
1 TL yada onbinde bir oranı güzel bir oran...

onbinde 1.5 üstü fazladır... onbinde 2 üstü ise fahiştir...bunu unutmayın fahiştir...

önce aracı kurumunuzdan indirim isteyin yapmıyorlarsa başka bir aracı kurumdan hesap açmak çok kolay..

aracı kurum çalışanı değilim..

siz bir taksiye atlayıp aracı kuruma gidip hesap açıp tekrar taksi ile dönseniz.. taksi parasını ertesi günü komisyondan hemen bedavaya getirirsiniz.

komisyona servet ödüyorsunuz ödüyoruz haberimiz yok...

açık hesabınıza bakın...ne kadar komisyon ödemişssiniz.

bu parayı eşiniz, anneniz, yada babanız yada bir ihtiyacı olan sizden istese birçoğunuz asla vermezsiniz.

ama aracı kuruma gözünüz göre göre veriyor hibe ediyorsunuz.. bunu asla yapmayın...

yaparsanızda eksterde aslında + hesabınız olduğunu fakat komisyondan dolayı eksiye geçtiğinizi görürseniz başka suçlu aramayın.

suçlu sizsiniz..!!!

komisyona bir aileyi idare edecek orta yollu güzel bir araba parası veren biri olarak söylüyorum. aracı kurumu değiştirse imişim yanıma iyi para kalacakmış..

eşim sitese o parayı hadi derim napacan.. işte biz buyuz...

ben kendime ve foruma daha ne diyeyim...

serdar72
23-01-2013, 16:05
onbinde 1 veren o kadar çok aracı kurum varki..arayın görüşün...

siz talep edin bana onbinde 1 verin diyin....

hacmi söyleyin..

buradaki birçok kişinin işlem hacminin 10 milyon altında olduğunu sanmıyorum aylık...

onbinde 1 çok rahat alırsınız...

yeterki istemesini bilir.

ben geçen hafta ve bu hafta 3- 4 kurumdan aldım...

sonunda birinde karar kıldım...

benim aracı kurum ATAONLİNE idi

adamlara kaç defa söyledim ama düşmediler hayır dediler..

senelerdir onlarla çalışıyorum

bende bugün başka bir yerden tık diye hesap açtırdım...

bir adet fatura ve kimliğinizi görürüyorsunuz açıyorlar..

siz paradan haber verin...

sömürüyü karşısı değil siz yaparsınız.. eğer izin vermez iseniz kimse sizi sömüremez..

Not: Kandiliniz Mübarek olsun.. :)

thebaboli
23-01-2013, 16:08
Serdar vob 95 binin üzerinde olduğu sürece yeni kurumumla çalışırım. Altına inerse ING ile devam. Kazanmanın bu kadar zor olduğu bir piyasada bari komisyondan yani baştan kaybetmeyelim.

serdar72
23-01-2013, 16:12

abicim 5 katı komisyon veriyon... haberin ola....

onbinde 1.4-1.5 üstü pahalıdır ...

bunu unutmayın... şartlar değişti...kral sizsiniz..

eğer hizmeti beğenmez iseniz gider başka bir kuruma geçersiniz.... bu devirde çok kolay...

serdar72
23-01-2013, 16:20
Burada size yardımcı olabilecek yatırımcı ve aracı kurum çalışanları var...

hiç değilse özelden yada açıdan fikir sorabilirsiniz...

bu konuda özelden aracı kurum soranlara cevap verebilirim.

kendi aracı kurumumu açıkca yazdım hataya düşmeyin diye..

burası ky yı koruma amaçlı bir site olduğu için yazdım değilse yazmaz gizlerdim...

aylık 7 milyon işlem olsa 12 ay ile çarpın 84 milyon ...

onbinde iki yerine onbinde bir ile çalışsanız 16,800-8400=8.400 TL sizin hanenize KAR KALIR... 8.400 TL yi kime verirsiniz bedavadan..

daha yüksek işlem hacmi yapanlar dahada fazla zararda...

ihmale gelmez...

thebaboli
23-01-2013, 16:35
Haklısın Serdar göz göre göre neden kazık yensin değil mi? Geçen gün Ayatırım ile görüştüm. Dedim ki benim burda tutacağım hesabın işlem hacmi düşük olacak ne akdar komisyon dedim. Onbinde 5 dedi. Şaka mı yapıyorsunuz bu benim ödediğimin 5 katı dedim. Hacminiz yüksektir dedi. Dedim ki ben orda sadece 2 kontrat tutuyorum ve sık işlem de yapmadığım halde onbinde 1 alıyorlar dedim. Bizde en baba (amiyane tabirle) müşteri onbinde 1.5 alıyor dedi. Onunda hacmi yüksek dedi. Bence siz kurumunuzla çalışmaya devam edin dedi. Bende bunu sana sormyacağım ama senin kuşları uçaracağım haberin olsun dedim :he:

Kimse kusura kalmasın ama bu göz göre göre soygundur. Gözünüzü yummayın. Kaybedenler kulübüne girmenin ilk adımı fahiş komisyonlardır.

serdar72
23-01-2013, 16:45
Haklısın Serdar göz göre göre neden kazık yensin değil mi? Geçen gün Ayatırım ile görüştüm. Dedim ki benim burda tutacağım hesabın işlem hacmi düşük olacak ne akdar komisyon dedim. Onbinde 5 dedi. Şaka mı yapıyorsunuz bu benim ödediğimin 5 katı dedim. Hacminiz yüksektir dedi. Dedim ki ben orda sadece 2 kontrat tutuyorum ve sık işlem de yapmadığım halde onbinde 1 alıyorlar dedim. Bizde en baba (amiyane tabirle) müşteri onbinde 1.5 alıyor dedi. Onunda hacmi yüksek dedi. Bence siz kurumunuzla çalışmaya devam edin dedi. Bende bunu sana sormyacağım ama senin kuşları uçaracağım haberin olsun dedim :he:

Kimse kusura kalmasın ama bu göz göre göre soygundur. Gözünüzü yummayın. Kaybedenler kulübüne girmenin ilk adımı fahiş komisyonlardır.

şimdiye kadar komisyona verdğim parayı burada yazsam bazılarının gözü fal taşı gibi açılır..

işlemler stres... pala al sat derken bunu bende farkında olamayabiliyorum..

biraz geç oldu ama olsun. zararın neresinden dönersen kardır..

kendimi afedersiniz ama enayi gibi hissettim.. yolunan kaz gibi...

birde talep ediyorum. gidersen git havasındalar....

yani milleti yolmaya öyle alışmışlarki fedakarlık bile etmek istemiyorlar..

yok arkadaş... bu kadarı bile fazla size...

ıceberg
23-01-2013, 19:53
gayet tatminkar bir işlem hacmi için bir teklif de ben alayım..:):)kontrat başı net(her şey içinde) 1 tl geçmeyecek...:)matriks gold mutlaka olacak...
senede bir defaya mahsus olmak üzere 1 dizüstü:) ...sn kentuf da görünce benimde canım çekti...bir 5 yıldızlı otelde bulunduğum ilde 1 yıllık spa üyeliği:):)

kicker070707
23-01-2013, 20:09
Extremle ispatım var. Ayda 130-150 milyon hacimim var. Çok uygun çalıştığımı düşünüyorum ama belki daha düşüğü vardır. Bir de ben teklif alayım :-)

thebaboli
23-01-2013, 20:37
gayet tatminkar bir işlem hacmi için bir teklif de ben alayım..:):)kontrat başı net(her şey içinde) 1 tl geçmeyecek...:)matriks gold mutlaka olacak...
senede bir defaya mahsus olmak üzere 1 dizüstü:) ...sn kentuf da görünce benimde canım çekti...bir 5 yıldızlı otelde bulunduğum ilde 1 yıllık spa üyeliği:):)

Extremle ispatım var. Ayda 130-150 milyon hacimim var. Çok uygun çalıştığımı düşünüyorum ama belki daha düşüğü vardır. Bir de ben teklif alayım :-)

İkinizede kısmetse şubatta çalışmaya başlayacağım kurumun oranlarını gönderdim. Daha iyisini bulursanız sizde bana gönderin :)

serdar72
24-01-2013, 09:58
aylık 10-15 milyona bile onbinde bir alabilirsiniz...

eskiden müşteri tutmuş olanlar kardan taviz vermemek için düşmüyorlar...

nasıl olsa bu kaz elimizin altında neden düşelim nasıl olsa gitmez diye düşünüyorlar....

shadowcem
24-01-2013, 10:42
0,75 tl 25000 kontrat + aylık uçak bileti imkanını sunan kurum var ama müşteri yok:)

Biletler tek yön olup sadece dönüş bileti alınmaktadır:P:)

serdar72
24-01-2013, 11:36

1 sene bu hacimle iş yapıyor olsanız...

onbinde 1 daha az komisyon ödemiş olsanız 175.000 TL daha fazla karda olacaktınız. :ayy:

bilemiyorum yıllık vob kazancınız ne kadar... ama bu kadar daha fazla kar edecektiniz.!!!

Valfranc
24-01-2013, 12:27
ben ilk önce ataonline dan onbinde 5 ile baslamıştım. komisyon pahalı oldugundan az islem yapıyordum.
sonra onbinde 1 olan baska bir sirkete gectim. komisyon ucuz oldugundan çok fazla islem yapmaya basladım.
çok işlem yapınca palada haliyle carpıyor.
kendime işlem konusunda hakim olamayınca tekrar ataonline ile yüksek komisyona döndüm. az işlem yaparak artıya gectim.
yani bana az komisyon gitmiyor, çarpılıyorum :) komisyon yüksek oldum mu inandıgın pozu tutuyorsun.

thebaboli
24-01-2013, 12:46
ben ilk önce ataonline dan onbinde 5 ile baslamıştım. komisyon pahalı oldugundan az islem yapıyordum.
sonra onbinde 1 olan baska bir sirkete gectim. komisyon ucuz oldugundan çok fazla islem yapmaya basladım.
kendime işlem konusunda hakim olamayınca tekrar ataonline ile yüksek komisyona döndüm. az işlem yaparak artıya gectim.
yani bana az komisyon gitmiyor, çarpılıyorum :) komisyon yüksek oldum mu inandıgın pozu tutuyorsun.

Hocam kusura bakmayın ama onbinde 5 ile oynadığınızı düşünerek oynayamadınız mı? Göz göre göre 4 kat daha fazla para vermek sizin kazanmanıza neden olması çok ilginç.

Okula giden öğrencinin bedava bilgiye değer vermeyip dershanede aynı bilgiye para ile sahip olduğu için çok kıymet vermesi gibi birşey herhalde.

Bu arada siz 10 kontratlık işlem için onbinde 5 (108300 e göre 54,15tl) + bsmv verirken ben 9 tl + bsmv vereceğim. Allah size kolaylık versin.

Valfranc
24-01-2013, 14:05
Hocam kusura bakmayın ama onbinde 5 ile oynadığınızı düşünerek oynayamadınız mı? Göz göre göre 4 kat daha fazla para vermek sizin kazanmanıza neden olması çok ilginç.

Okula giden öğrencinin bedava bilgiye değer vermeyip dershanede aynı bilgiye para ile sahip olduğu için çok kıymet vermesi gibi birşey herhalde.

Bu arada siz 10 kontratlık işlem için onbinde 5 (108300 e göre 54,15tl) + bsmv verirken ben 9 tl + bsmv vereceğim. Allah size kolaylık versin.

ata dan belli bir pozisyon alıyorum ve 2-3 günden önce bozmuyorum.
Ucuz komisyonlu kurumdan ise günde 10-15 kez al sat yapıyorum.
sonuca baktıgımızda atadaki poz karlı cıkıyor.
yani anlatmak istedigim ben al satı beceremiyorum ve zarar ediyorum :)
atadaki pozu ucuz kuruma tasısam onuda hiç edecegim.
iki kurumda birden oynuyorum yani.

serdar72
24-01-2013, 18:43

ata dan belli bir pozisyon alıyorum ve 2-3 günden önce bozmuyorum.
Ucuz komisyonlu kurumdan ise günde 10-15 kez al sat yapıyorum.
sonuca baktıgımızda atadaki poz karlı cıkıyor.
yani anlatmak istedigim ben al satı beceremiyorum ve zarar ediyorum :)
atadaki pozu ucuz kuruma tasısam onuda hiç edecegim.
iki kurumda birden oynuyorum yani.

en başta şunu ifade edeyim.. bu sizin tercihiniz...

kimseyi inandırmak zorunda da değilsiniz...!!!???

ama bana hiç inandırıcı gelmedi...

içimden "acaba Ata nın buradaki temsilcisimisiniz ?" diye kendime de sormadan edemedim...

hiçbir ky fazla komisyon ödemek istemez...

hele hele 5 katı komisyonu hiç mi hiç kabul etmek istemez...

siz bir istisna olabilirsiniz... ona da saygım var...

wo1
24-01-2013, 19:54
alıs satıs toplam 5 dolar

kontrat fıyatı 140 dolar

Valfranc
24-01-2013, 20:03
en başta şunu ifade edeyim.. bu sizin tercihiniz...

kimseyi inandırmak zorunda da değilsiniz...!!!???

ama bana hiç inandırıcı gelmedi...

içimden "acaba Ata nın buradaki temsilcisimisiniz ?" diye kendime de sormadan edemedim...

hiçbir ky fazla komisyon ödemek istemez...

hele hele 5 katı komisyonu hiç mi hiç kabul etmek istemez...

siz bir istisna olabilirsiniz... ona da saygım var...

yazdıklarımdan böyle bir sonucu nasıl cıkardıgınızı anlamadım.
ben ata nın komisyonunun ucuz oldugunu yazmadım. yada ata yı övücü hiçbir şey yazmadım.

denizbir
24-01-2013, 20:30
iş yatırım da iş bankasinin camiş de iş bankasinin ne farklari var bunlarin .

bu arada aracı kurumlar komisyon glirleri cok düştü.
bankalar aracı kurumlari piyasadan silerse ki oyle olacak

yakin zamanda komisyon oranlarini banka kökenli aracı kurumlar ( tekel olduğundan ) belirleyecek..

komisyon oranlari kredi karti faiz oranlari gibi fahiş rakamlarda olacak...

EKaya
24-01-2013, 20:34

yabanci borsalar gibi mi ?

15 usd veya 0.5% emir basi... duzeltme/iptal de ucretli :p...
isyan cikar demedi deme...

belirli bir hacme kadar 9.95 emir iletim basi sanirsam abd ortalamasi.

m.tolga
24-01-2013, 22:48
hala sankodan 1.5 ile devam ediyorum.. günlük hacim 1 milyon... minimum

thebaboli
24-01-2013, 22:51
hala sankodan 1.5 ile devam ediyorum.. günlük hacim 1 milyon...

Onbinde 1+bsmv dedim yada 0,90+bsmv dedim dinlemedin herhalde. Daha ne diyeyim. :notr:

m.tolga
24-01-2013, 22:54
Onbinde 1+bsmv dedim yada 0,90+bsmv dedim dinlemedin herhalde. Daha ne diyeyim. :notr:

yok yav aldım mesajı, ama hala bekliyorum.. birazda üşengeçlik var ya, kurum değiştirme, ekran değiştirme, program değiştirme, bunlarda biraz etken oluyor, biraz daha geçsin kurumla tekrar konuşup, olumsuz bir durumda zıplamayı düşünüyorum... saygılar...

m.tolga
24-01-2013, 23:02
İş arayanlar Ek iş yapmak isteyenler. Dünyanın ticaret merkezi haline gelen internet sayesinde kendi işini kurmak ve bu yolla para kazanmak artık mümkün.
Sunum Zamanı :Her gün 15:00 ve 21:00 da
ayrıntılı bilgi için lingi tıklayın lütfen:
http://goo.gl/JKiC6

la anladık la, ne zır zır yazıyon.. seni moderatöre havale ediyoz... :)

serdar72
24-01-2013, 23:46
yazdıklarımdan böyle bir sonucu nasıl cıkardıgınızı anlamadım.
ben ata nın komisyonunun ucuz oldugunu yazmadım. yada ata yı övücü hiçbir şey yazmadım.

5 katı komisyonlu bir aracı kurumu ancak o aracı kurum çalışanı tercih eder...

başka açıklamasını ben pek göremiyorum....

tercih sizin....

Valfranc
25-01-2013, 00:17
5 katı komisyonlu bir aracı kurumu ancak o aracı kurum çalışanı tercih eder...

başka açıklamasını ben pek göremiyorum....

tercih sizin....

tabi mercedesi sadece calısanları tercih ediyor. marlboroyuda sadece calısanları iciyor.
adidası da sadece calısanları giyiyor.
senin mantıgına göre herkes tofaşa binmeli, maltepe içmeli ve pazardan giyinmeli.

serdar72
25-01-2013, 11:49
tabi mercedesi sadece calısanları tercih ediyor. marlboroyuda sadece calısanları iciyor.
adidası da sadece calısanları giyiyor.
senin mantıgına göre herkes tofaşa binmeli, maltepe içmeli ve pazardan giyinmeli.

evet aynen öyle...

kimse mecedese binmesin... (değil tabbikide) :)

dediğim gibi senin tercihin arkadaşım..

kimseyi de ikna etmek zorunda değilsin. birşeyleri ispat etmende gerekmiyor...

onbinde bir hatta daha altı varken5 katı komisyon vermek bana çok mantıksız geldi o kadar...

MOST
26-01-2013, 18:30
Serdar Bey
Ben 5 kontrattan ve ayda ortalama 200 islemden bahsetiim bu cevap geldi

sayın MOST bu teklifde hacim için bir sözünüz oldumu? yada tahmini bir hacim bilgisi verdiniz mi?

yoksa hiç farketmez istediğiniz kadar az hacim olsun mu dediler?

bilgi verebilirmisiniz? Teşekkürler

MOST
26-01-2013, 18:32
Is Bankası kurulusu ama boyle cevap geldi ben de zaten Is Bankası kurulusu olunca bu kadar dusuk olmasını anlayamadım

iş yatırım da iş bankasinin camiş de iş bankasinin ne farklari var bunlarin .

bu arada aracı kurumlar komisyon glirleri cok düştü.
bankalar aracı kurumlari piyasadan silerse ki oyle olacak

yakin zamanda komisyon oranlarini banka kökenli aracı kurumlar ( tekel olduğundan ) belirleyecek..

SCALPIN
01-02-2013, 22:23
ayda 2000 adet işlem yapan bir scalping sistemim var 10 kontrat robota bağlasam 1 kotrat 1 tl desek 20 bin tl sadece komsiyona gidiyor ! bence komisyon oranları 100 binde 1 olmalıki trade yapan kazanabilsin.

bu arada 100 binde 5-3 arası çalışabileceğim ve ayda 10 kontrat sabit en az 2 bin işlem yapacağımı garanti vereceğim bir aracı kurum arıyorum

thebaboli
04-02-2013, 02:03
ayda 2000 adet işlem yapan bir scalping sistemim var 10 kontrat robota bağlasam 1 kotrat 1 tl desek 20 bin tl sadece komsiyona gidiyor ! bence komisyon oranları 100 binde 1 olmalıki trade yapan kazanabilsin.

bu arada 100 binde 5-3 arası çalışabileceğim ve ayda 10 kontrat sabit en az 2 bin işlem yapacağımı garanti vereceğim bir aracı kurum arıyorum

Yüzbinde 4 altında çalışmanız bence mümkün değil. Çünkü en az o kadar parayı aracı kurum voba veriyor diye biliyorum. Valla ben 0,90+bsmv ile şart vermeden çalışıyorum. Ama sizin bu hacme en iyi yüzbinde 7-8 verirler herhalde.

batık
02-03-2013, 13:29
Platformu iyi, komisyonu düşük,herhangi bir dayatması olmayan güvenilir bir aracı kurum arıyorum.Önerilerinizi lütfen özelden mesaj atarmısınız.Şimdiden teşekkür ederim.

sungur
23-03-2013, 15:10
Platformu iyi, komisyonu düşük,herhangi bir dayatması olmayan güvenilir bir aracı kurum arıyorum.Önerilerinizi lütfen özelden mesaj atarmısınız.Şimdiden teşekkür ederim.

last_trader
02-04-2013, 23:31
Biraz sacma olcak ama ben bankalar disindaki kurumlara batar diye guvenmiyorum,oyle bir durum olursa devlet garantisi varmi?birde onbinde iki suanda daha dusukleri var ama guvenilir sistemi iyi olan bide matriks veren bir araci kurum tavsiyesi yaparmisiniz ozelden.Tesekkurler

thebaboli
02-04-2013, 23:47
Biraz sacma olcak ama ben bankalar disindaki kurumlara batar diye guvenmiyorum,oyle bir durum olursa devlet garantisi varmi?birde onbinde iki suanda daha dusukleri var ama guvenilir sistemi iyi olan bide matriks veren bir araci kurum tavsiyesi yaparmisiniz ozelden.Tesekkurler

Bildiğim kadarıyla 50.000 tl niz devlet güvencesi altında. Aracı kurumunuz batsa da bunu devletten tahsil edebilirsiniz.

Güvenilir sistem kastınızı tam olarak anlayamadım. Matriks trader kullandıktan sonra hangi kurum olmuş çok da önemli değil. Emir hızı açısından soruyorsanız bir çok kurum birbirine yakındır. Benzer altyapıları kullanıyorlar.

Matriks verme mevzusuna bende çözüm bulmadım. Hangi kurumla çalıştıysam komisyon şartı koştular.

Şuanki kurumumu değiştirsem, yeni geçeceğim kurumdan beklentim şu olurdu. Onbinde 1 komisyon, hacim şartsız matriks gold, gereksiz ücret kesintileri olmamalı. Bunları sağlayan bir kurum bulan olursa beni de haber etsin :)

Çünkü şuan ki kurumum 0,90 komisyon, 250 tl komisyon şartı ile matriks gold veriyor.

last_trader
02-04-2013, 23:50
250 tl gunlukmu komisyon ve hangisi bu

thebaboli
02-04-2013, 23:57
250 tl gunlukmu komisyon ve hangisi bu

Özelden gönderdim. 250 tl aylık komisyon ücreti olarak verme koşuluyla anlaştık.

ahsen2
16-04-2013, 20:10
iş bankasında 1 adet bis30 dan 5 lira alıyorlar.yaklaşık 1000 liraya 5 lira komisyon.yüzde yarım.iş bankası tam bir soyguncu. burunlarından gelsin inşallah.

sadettinunal
18-04-2013, 05:22
Sevgili Dostlar calistigim araci kurumda son biryil icerisinde vob da 293.000 TL lik islem yapmisim ve toplamda 300 TL komisyon ödemisim, acaba normalmi yoksa yüksek bir oranmi? Cevap ve bilgi verebilecek dostlara tesekkur ederim.

KOSA
18-04-2013, 07:12
onbinde 2

memo55
27-04-2013, 09:26
Acik piyasa olmali ki rekabet olmali.rekabet olmali ki hizmet kalite ve fiyati iyi olsun.yatirim finansman soyguncu gibi 5 +bsmv aliyor

thebaboli
28-04-2013, 06:30
Acik piyasa olmali ki rekabet olmali.rekabet olmali ki hizmet kalite ve fiyati iyi olsun.yatirim finansman soyguncu gibi 5 +bsmv aliyor

Onbinde 1 + bsmv den fazlası bence soygundur :)

kicker070707
19-05-2013, 12:25
bu rakamlarla günde 1ooo kontrat civarı işlem yapanlar yüzbinde 7 ile yüzbinde 7.5 arasını zorlasınlar...

Çilingir
11-07-2013, 11:36
arkadaşlar,
konu üzerinde uzundur yazı yazılmıyor ancak beni komisyon oranımdan işkillendim, araştırınca da bu konuyu buldum. neyse oranım onbinde 1,20, hacmim ay başına ortalama 40milyon.

benden komisyon BSMV haricinde bir de KSU+BPU kesiyorlar ki komisyon+bsmv bedelinin yaklaşık %25i tutarında. sizlerden de bu komisyonlar kesiliyor mu?

ekrenmert
11-07-2013, 22:23
Matriks Gold kullandıran, komisyonu düşük,hesaba EFT yapmaktan para almayan herhangi bir dayatması olmayan güvenilir bir aracı kurum arıyorum.Önerilerinizi lütfen özelden mesaj atarmısınız.Şimdiden teşekkürler.:)

jojo
11-07-2013, 22:42
Aylık işlem hacmim yoğun olduğu aylarda 100-200 milyon TL arasında, yoğun olmayan aylarda 40-50 milyon TL arasında değişiyor.

Yıllık ortalama 1 milyar TL diyelim.

Yüzbinde 8'în altında komisyon oranı bulabilir miyim acaba?

rogdopsink
11-07-2013, 22:56
Aylık işlem hacmim yoğun olduğu aylarda 100-200 milyon TL arasında, yoğun olmayan aylarda 40-50 milyon TL arasında değişiyor.

Yıllık ortalama 1 milyar TL diyelim.

Yüzbinde 8'în altında komisyon oranı bulabilir miyim acaba?

imkansız hocam..

aracı kurum sahibi olsanız dahi yönetim giderleri,personel giderleri vs eklerseniz bu komisyona işlem yapamıyorsunuz..

vobta işlem hacmi üzerinden kurumlardan vadeli işlemlerde yüzbinde 4 pay alınıyor..

opsiyonlarda yüzbinde 8..

iki katını vermeye razıyım.. onbinde x alınan komisyonlardan nasıl fahiş karlar yazılıyor varın siz hesaplayın..

jojo
11-07-2013, 23:04
imkansız hocam..

aracı kurum sahibi olsanız dahi yönetim giderleri,personel giderleri vs eklerseniz bu komisyona işlem yapamıyorsunuz..

vobta işlem hacmi üzerinden kurumlardan vadeli işlemlerde yüzbinde 4 pay alınıyor..

iki katını vermeye razıyım.. onbinde x alınan komisyonlardan nasıl fahiş karlar yazılıyor varın siz hesaplayın..

Yüzbinde 7 diye bir oran vardı bir aralar.

Zaten benim kuruma hiçbir yüküm yok ki. Sadece sistemi kullanıyorum. Telefon bile etmem.

Yüzbinde 4'ün üzeri kuruma kar olarak kalıyor.

thebaboli
11-07-2013, 23:09
imkansız hocam..

Benim kurum nerdeyse şartsız onbinde 1. Desene süper o zaman. :)

Kicker diye bir arkadaş var antalyalı. Yüzbinde 7 ile çalışıyordu diye biliyorum.

kicker070707
11-07-2013, 23:11
evet ben yüzbinde 7 ile çalışıyorum günde 5000-7000 arası basıyorum...

Çilingir
12-07-2013, 09:54
5000-7000 arası işlem ise, sen aracı kurum kursan sadece ödemeyeceğin komisyon seni zengin eder :)

artemea
21-07-2013, 01:26

size haddim olmayarak herkesin okuyabileceği şekilde yazıyorum bahsettiğin adetleri yap yalnız kesin tahattüt ile yüzbinde 7 ile değil vob payı bsmv öde ve üstüne çalıştığın kurumdan reklam ücreti olarak 5000 tl iade iste kurumu ilk 5 arasına taşıdığın ve orada gösterdiğin için bunu verecek bir çok kurum var olmaz öyle şey diyenlere aldırma bu teklifi kurumlara götür tekrar ediyorum kesin adet tahattüdü ile yapamassan şayet aylık 50 bin ödersin bu işinde pazarlığı bu şekilde oluyor anlaşmalar yıllık oluyor daha ben ne diyeyim

kazanmakiçin
29-07-2013, 14:13
son güncel oranlar nasıl acaba

thebaboli
30-07-2013, 22:20
son güncel oranlar nasıl acaba

Oranlar 20 günde değişmezki. Yukarıdaki oranlar yeterince güncel.

TALEBE AYI
31-07-2013, 18:25

kicker...abi...

kalbinin...durumu..nasıl...kalbinin.....?:notr:

mangal gibi...yürek var...herhalde.....

kazanmakiçin
01-08-2013, 14:02
Oranlar 20 günde değişmezki. Yukarıdaki oranlar yeterince güncel.

vob gibi anlık değişim

last_trader
02-08-2013, 23:38
120 kontrat ortalama vob30 islem yaparim matriks gold verecek onbinde bir ustunde olmayacak iyi bir araci kurum ariyorum gunluk ortalama 250ustune hediye de versin,varmi tavsiyeleriniz

BattalGAZİ
05-08-2013, 22:07
Selamlar, cepten (galaksy S3) android telefonumdanda anlık takip edebileceğim ve işlem yapabileceğim bir program varmıdır?

thebaboli
05-08-2013, 22:42
Selamlar, cepten (galaksy S3) android telefonumdanda anlık takip edebileceğim ve işlem yapabileceğim bir program varmıdır?

Kurumunuza göre değişir. Kurumunuz matriks ile mi foreks ile mi anlaşmalı?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.matriksmobile.android.main

https://play.google.com/store/apps/details?id=foreks.android

Ona göre bu uygulamaların al-sat bölümüne giriş yaparak yapabilirsiniz diye biliyorum. Denemedim ama bu şekilde olması lazım.

BattalGAZİ
10-08-2013, 22:06
Teşekkür ederim.

skychap
19-08-2013, 08:56
Şu anda en düşük komisyon hangi aracı kurumda bilgisi olan var mı ?
Teşekkürler.

kazanmakiçin
18-09-2013, 19:58
Şu anda en düşük komisyon hangi aracı kurumda bilgisi olan var mı ?
Teşekkürler.

onbinde 1.5 ile sanko ile çalışıyorum bende, daha uygun oran varmı...

thebaboli
18-09-2013, 21:05
onbinde 1.5 ile sanko ile çalışıyorum bende, daha uygun oran varmı...

Çalıştığım 4 kurumda oranlarım onbinde 1.25, onbinde 1, 1tl ve 0.90 tl.

Tabi bu oranlar özel kampanya döneminde alınmıştır. Pazarlığa bağlı alınabilirde.

kazanmakiçin
02-10-2013, 07:33
sanko harici internet üzeri hem cepten hem bilgisayardan kullanışlı ara yüzü olan ve komisyon oranları an itibariyle uygun olan yeni kurumlar tavsiyesi bekliyorum saygılar...

thebaboli
02-10-2013, 09:06
sanko harici internet üzeri hem cepten hem bilgisayardan kullanışlı ara yüzü olan ve komisyon oranları an itibariyle uygun olan yeni kurumlar tavsiyesi bekliyorum saygılar...

Foreks mobile kullanan firmaları tercih edebilirsin.

ATİG, A1 Capital, kullandım. Şuan A1 kullanıyorum.

KORSAN_WW
24-10-2013, 12:17
Öncelikle bu sayfayı açan ve yorum yazan değerli arkadaşlara tşkr ederim.

Sayenizde 2 ayda ne güzel komisyon ödediğimizi görmüş olduk.
açık açık yazalım finansonline on binde 4 komisyon alıyordu aradım indirime yanaşmadılar, ben de Sn.Thebaboli'nin katkısıyla başka kuruma geçtim şu an için on binde 2 ama 1 ay sonra yeni bir indirime gidecekler o şekilde anlaştık.
on binde 2 bile çok ama eskisini düşününce bu bile çok iyi bana.

oneclose
24-10-2013, 23:20
anarşist vobcu ve thebaboli;
ya ben iş bankasından işlem yapıyorum hiç bir hizmet yok, stoploss emir bile giremiyorum, komisyon oranı binde 5!!

şöyle; online yapılan işlem yaparken donmayan, güvenilir, uygun komisyon alan bir aracı kurum önerirsenz sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.

thebaboli
24-10-2013, 23:56
anarşist vobcu ve thebaboli;
ya ben iş bankasından işlem yapıyorum hiç bir hizmet yok, stoploss emir bile giremiyorum, komisyon oranı binde 5!!

şöyle; online yapılan işlem yaparken donmayan, güvenilir, uygun komisyon alan bir aracı kurum önerirsenz sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.

Özel mesaj gönderdim.

hasanlive
18-06-2014, 00:59
vob için onbinde 1 alabileceğim aylık 500 tl komisyon ücretine ücretsiz derinlikli ekran veren önerebileceğiniz aracı kurum varmı

KORSAN_WW
18-06-2014, 14:05
vob için onbinde 1 alabileceğim aylık 500 tl komisyon ücretine ücretsiz derinlikli ekran veren önerebileceğiniz aracı kurum varmı

Özel mesaj attım.

pazarcışükrü51
18-06-2014, 16:11
Özel mesaj gönderdim.

Öyle bir kurum var ise bizde bilelim :)

mtmtk
05-08-2014, 00:00
sanko menkul değerler benden viop işlemleri binde 2 komisyon alıyor... kazık mı yiyorum acaba.. onbinde 2 komisyon alan aracı kurum varmı acaba...

thebaboli
05-08-2014, 00:05
sanko menkul değerler benden viop işlemleri binde 2 komisyon alıyor... kazık mı yiyorum acaba.. onbinde 2 komisyon alan aracı kurum varmı acaba...

Onbinde 2 den yüksekse komisyonunuz bence pahalı bir kurumla çalışıyorsunuz. Kurum önerisinde bulunamam ama onbinde 2 den fazla vermeyin.

mtmtk
05-08-2014, 00:06

anladım.. teşekkür ederim....

mtmtk
05-08-2014, 17:46

aracı kurumumla görüştüm.. hesapta ben yanlış yapıyormuşum,,, kaldıraç kullandığım için binde 2 gibi gözüküyor.... aslında onbinde 2 miş benim komisyonda...

ekrenmert
05-08-2014, 19:54
Özel mesaj attım.

Bu aracı kurumu öğrenebilir miyim?

hawkie
08-08-2014, 20:41
Rica etsem ben de öğrenebilir miyim?

Teşekkürler...

KORSAN_WW
13-08-2014, 16:38
Rica etsem ben de öğrenebilir miyim?

Teşekkürler...

Bu aracı kurumu öğrenebilir miyim?

Baştan yazayım da A1 Capital menkul ile hiç bir şekilde bi bağım yok sadece fazla komisyon ödemeyin, yazıktır diye tavsiye ediyorum.
A1 capital menkul değerlerde uygun komisyonla işlem yaparsınız(burası genel olduğu için rakam vermem doğru olmaz).
işlem hacminize göre vereceğiniz komisyon değişir. Arayıp konuşmak lazım. A1 capital de TUNA BEY var. Mutlaka arayıp kendisiyle konuşun. Hisse.net forumdan tavisye ettiler deyin, Tuna bey yardımcı olacaktır. Devam eden aylarda İşlem hacminizin durumuna göre derinlikli ekranı onlara yükletebilirsiniz. Bol kazançlar.

Sayın Hawkie özel mesaj atmaya çalıştım ama mesaj kutunuz dolu galiba, bilginiz olsun.

hawkie
14-08-2014, 18:32
Teşekkürler...

modidedo
10-09-2014, 00:37
Aylık 200 civarı kontrat işlemine Onbinde 2 veriyorum ideal veri terminali ekran ücreti bende şu an 2,3 kontratla denemelerdeyim... tamamen canlıya geçtikten sonra 6 aya kadar bir kaç robotla tahmini işlem hacmim 700-800 olur diye tahmin ediyorum, o zaman masaya otururum. İşlem hacminiz oluştuktan sonra pazarlık kolay...

teknik oyuncu
10-09-2014, 11:12
Onbinde iki yüksek bir komisyon oranıdır. Bu komisyon ile yüksek işlem maliyetleri oluşur.

Şahsen geçtiğimiz kış aylarında burada bir yayın yaptım ve isteyene bu konuda şahsi menfaat gözetmeden yardım edebileceğimi açıkladım.

Sadece bir kişi özelden yazdı ve o da bir daha dönmedi. Kendisi piyasayı araştırdığını söyledi.

İnsanlar maalesef yardım da kabul etmiyor.

Ben de bu konuya bir daha girmemeye karar verdim.

İnsanlar zaten bu işi spor olsun diye yapmaktalar, eğer para kazanmak isteselerdi VOB Planı başlığını takip ederlerdi. Dedikodu yaparak piyasaya odaklanmak ve yüksek komisyon ile işlem yapabilmek mümkün değildir.

İnternette yapılan işlem için yüksek (onbinde iki) komisyon alan aracı kurumlar da birer soyguncu olarak gözüme görünüyorlar. Bu kurumlar yatırımcı kazansın istemiyor, hatta yatırımcı istemiyor.

modidedo
10-09-2014, 12:08
Aracı kurumların da birer profilleri var. Gelen herkese onbinde 1 veririm diyende var, onbinde 2 den daha düşükle başlatmam diyende... Bu kurumun maliyet yapısı ile ilgili. Ama iyi bir pazarlık için öncelikle 500 lük kontrat/ay işlemin olması lazım. VOB ilk açıldığı zamanlarda bir arkadaşımın tek başına VOB'daki aylık işlemlerin %17 sini yaptığını biliyorum, ve aracı kurumla partner seviyesinde bir ilişkisi vardı komisyonları düşüktü.

Sn Teknik oyuncunun dediği doğru yüksek işlem hacminiz varsa onbinde 2 sürdürülemez bir orandır.

Ama diğer taraftan takasbank her ne kadar bir koruma sağlıyor olsa da bankalarda olan dolandırıcılıkların benzerleri (hesap boşaltma) aracı kurumlarda da olabilir. bu konuda sermaye yapısı güçlü kurumlar zararı karşılayabilirken, diğerleri sizi yıllarca sürecek davalara muhtaç bırakabilir... ve en sonunda muhatap bulamazsınız.

En nihayetinde kendi fikrim, 10.000 TL ile yatırım yapıyorsanız aracı kurumun önemi yok ama rakamınız 500.000 TL oldu ise büyük kurumlarla pazarlık masasına oturmakta fayda var. Bu ülke banka da aracı kurumda paralarını batıran insanlarla dolu...

teknik oyuncu
10-09-2014, 12:42
Sn Teknik oyuncunun dediği doğru yüksek işlem hacminiz varsa onbinde 2 sürdürülemez bir orandır.

Evet onbinde iki ile oyuncu sadece batar, para yapma ihtimali baştan ''yok'' kabul edilebilir.

Günde altı kez normal işlem başlatıp kapatacaksın, bazen de dokuz kez olacak.

Hatalı, gereksiz işlemleri de sayarsan bazen 10 - 15 kez işlem başlatıp kapatacaksın.

Belki psikolojin bozuk olacak ve para da kaybedeceksin. Kayıp + Komisyon yekun tutacak.

Gün içi işlem yapmak adeta komisyon yüzünden mümkün olmaz.

Bu yıllarda aracı kurumda batma olmaz, ancak birleşmeler olabilir. Önemli olan kurum hızı ve komisyon oranıdır.

10.000 TL para ile yatırım yapmak isteyen için de aynı şey geçerlidir, 100.000 TL için de. Ne fark eder ki?

İnternette işlem yapıyorsun.

Bu iş topluma yayılacaksa yüksek komisyon sıkıntısı olmamalı.

Bence kabahat biraz da yatırımcıda. Yatırımcı kurumuna istediği komisyonu dayatmalı, kararlı olmalı. Başka kurumlar da düşünülmeli.

modidedo
10-09-2014, 13:29
aracı kurumlarda batma çok rahat olabilir... olmaz dediğiniz dönemde de de olur, olur dediğiniz dönemde de olur... batmasa bile hesabınızı boşaltabilecek kötü niyetli kişiler olabilir kurum içinde vb... böyle bir durum her aracı kurumda olabilir ama kurum eğer büyükse arkasında durur, ama küçükse durmaz, duramaz, sizi komisyona havale eder... uğraşırsınız..

Dolayısıyla kişisel tercihlerim bu yönde.. tek bir doğru yoktur. Bunlar tercihtir... Siz 1.000.000 TL nizi en düşük komisyon oranı veren kurumda tutabilirsiniz ama ben biraz fazlasını verip güçlü sermaye yapısı ve kurumsallık arayabilirim.

Trend follower bir sistemle trade ediyorsanız sisteminiz iyiyse onbinde 2 ile de kar elde edilir, scalping yapıyorsanız yada pair trading yapıyorsanız etmeniz zor, HFT, news trading gibi kurumsal trading stratejileri ise zaten minimum komisyon gerektirir (0 a yakın...)

teknik oyuncu
10-09-2014, 14:10
aracı kurumlarda batma çok rahat olabilir... olmaz dediğiniz dönemde de de olur, olur dediğiniz dönemde de olur... batmasa bile hesabınızı boşaltabilecek kötü niyetli kişiler olabilir kurum içinde vb... böyle bir durum her aracı kurumda olabilir ama kurum eğer büyükse arkasında durur, ama küçükse durmaz, duramaz, sizi komisyona havale eder... uğraşırsınız..

Dolayısıyla kişisel tercihlerim bu yönde.. tek bir doğru yoktur. Bunlar tercihtir... Siz 1.000.000 TL nizi en düşük komisyon oranı veren kurumda tutabilirsiniz ama ben biraz fazlasını verip güçlü sermaye yapısı ve kurumsallık arayabilirim.

Trend follower bir sistemle trade ediyorsanız sisteminiz iyiyse onbinde 2 ile de kar elde edilir, scalping yapıyorsanız yada pair trading yapıyorsanız etmeniz zor, HFT, news trading gibi kurumsal trading stratejileri ise zaten minimum komisyon gerektirir (0 a yakın...)

Güçlü sermaye yapısı olan bir kurumdan da en düşük komisyonu alabilirsiniz. Olabilir.

Trend takibi yapıyorsanız elbette komisyon masrafı fazla etkilemez.

Gün içi al - sat yapıyorsak maliyetler düşük kalmak zorunda.

erhanacikgoz1
07-10-2014, 14:48
merhaba arkadaslar aracı kurumunuzda yuklu ıslemler yaptıgınızı varsayarsak yaklasık ayda 10000 de 1,6 ile 4000 tl komısyon odedıgımı düşünürseniz.

komısyondan zıyada içerdeki parayı birşeykilde aracı kurumun calma alma koparma cekme yetkisi varmı ??

takas bank nasıl bır guvence saglıyor bu konuda.

emirserhat
17-10-2014, 14:28
Merhabalar,
Onbinde 1 komisyon oranı ile çalışabileceğim ve Matrikste otomatik emir imkanı verebilecek bir aracı kurum bilen var mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim.
(Şu anda çalıştığım kurum ücretsiz Matriks , otomatik emir imkanı ve onbinde 1,4 komisyon sunuyor. Aylık önemli bir maliyete geliyor komisyon miktarı.)

modidedo
04-11-2014, 18:03
2 ay önce yapacağımı söylediğim pazarlığı yaptım, aylık 500 üzeri kontrat işlem hacmi sağlanması halinde onbinde 1 + ideal terminal alıyorum. işlem hacminde ilk 10 da yer alan bir aracı kurumdan.

Aylık ortalama işlem hacmim 1.000 civarında. 2.000 e çıktığında 2. pazarlık masasına oturulabilir..

A1 Capital
01-12-2014, 00:37
Bilgilendirme için teşekkür ederiz.
Tuna Bey'e 0 212 371 18 44 'den arayıp hisse net üzerinden ulaştım diyenler için kendisi uygun rakamlar verecektir.

Herkese bol kazançlar.

Baştan yazayım da A1 Capital menkul ile hiç bir şekilde bi bağım yok sadece fazla komisyon ödemeyin, yazıktır diye tavsiye ediyorum.
A1 capital menkul değerlerde uygun komisyonla işlem yaparsınız(burası genel olduğu için rakam vermem doğru olmaz).
işlem hacminize göre vereceğiniz komisyon değişir. Arayıp konuşmak lazım. A1 capital de TUNA BEY var. Mutlaka arayıp kendisiyle konuşun. Hisse.net forumdan tavisye ettiler deyin, Tuna bey yardımcı olacaktır. Devam eden aylarda İşlem hacminizin durumuna göre derinlikli ekranı onlara yükletebilirsiniz. Bol kazançlar.

Sayın Hawkie özel mesaj atmaya çalıştım ama mesaj kutunuz dolu galiba, bilginiz olsun.

Lyrklaunavan
12-12-2014, 15:18
Arkadaslar yukardaki mesajı görünce A1 Capital Menkul'den Tuna Bey'i aradım. Çok uygun bir komisyona anlaştık. Kaçırmayın derim. Boşuna fazla para vermeyin. Verdiğim komisyon hemen hemen yarıya düştü. Hayırlısı bakalım.

KORSAN_WW
12-12-2014, 21:49
Bu aralar vob24 sayfasında komisyon oranı hakkında çok soru var. Sayfa 2 dk da olsa vob24 üstüne çıksın :)

BAYBARS
14-12-2014, 15:48
En iyi komisyon oranlarını özel aracı kurumlar veriyor galiba. Ama daha güvenli olsun diye biraz daha yüksek olsa da bankaları tercih ediyorum. VOB a yeni bulaştım. Daha önce hisse senedi işlemi yaptığım bankada VOB hesabı açtırdım. Ama Vob komisyonları soygun seviyesinde. Onbinde 8. Biraz araştırdım. Tebbankda onbinde 2 ile başlıyor. Daha uygun komisyon oranı veren banka var mı? Buradan veya özelden yazan olursa sevinirim.

teknik oyuncu
14-12-2014, 19:07
Değerli arkadaşlar komisyon aranı scalping yapanlar için çok önemlidir.

Aracı kurumların hepsi güvenilirdir. Maalesef komisyon oranları ise çok yüksektir.

Bu yüksek oranlar ile scalping yapmak zordur.

Ayrıca işlem platformunun kullanışlı oluşu ve işlem hızları da tatmin edici olmalıdır. Yani düğmeye bastığımızda emrin derhal (saniyeler içerisinde) yerine ulaşması gerekir.

Bazı kurumlar pazarlık ile komisyon düşürüyorlar, yeter ki pazarlık yapın, altta kalmayın.

Bana kalırsa aracı kurumlar VOB'dan ellerini çeksinler, biz doğrudan BİST üzerinde hesap açarak işlem yapabilelim, yani hiç komisyon vermeyelim. Ancak bu görüşümde tek kalacağımı da biliyorum.

Zaten internetten işlem yapıyoruz, kurumlar hiçbir maliyete katlanmadan sırtımızdan para kazanıyorlar, bu bir tür yeni çağ soygunudur.

Bize sinyal gönderen aracı kurum da yoktur, o işi zaten becerebilen yok.

Para karşılığında da olsa hisse senetlerinin temel analizlerini her bilanço döneminde düzgün olarak yapıp bize mail atan bir aracı da yok.

Bunca yokluğun arasında bizden anlamsız bir şekilde fahiş komisyon alıyorlar.

Yatırımcının sahibi yoktur, ayrıca kurumlar da yatırımcıyı adeta rakip olarak görüyor.

Yatırımcısına kontratta nasıl oynanıp para kazanılacağını öğretebilen bir aracı kurum veya banka yoktur.

Yatırımcıyı sürekli telefon ile arayıp ''gel bize hesap aç'' diyorlar, fakat ''para kaybetmek üzere'' anlamındadır.

Piyasa bir dövüş alanıdır, ancak yatırımcı sürekli dayak yemekten bıkmıştır. Bir de komisyon dayağı yeyip oturuyor aşağıya.

malev
14-12-2014, 23:18
sayın teknik oyuncuyu bu konuda sonuna kadar destekliyorum.
araacı kurumsuz işlem yapmak için bir kapanya başlatsat nasıl olur ?

A1 Capital
15-12-2014, 12:38
Arkadaslar yukardaki mesajı görünce A1 Capital Menkul'den Tuna Bey'i aradım. Çok uygun bir komisyona anlaştık. Kaçırmayın derim. Boşuna fazla para vermeyin. Verdiğim komisyon hemen hemen yarıya düştü. Hayırlısı bakalım.

Teşekkürler, hayırlı olsun.

tamert
02-02-2016, 11:05
VİOP işlemlerinde hangi oran ile işlem yapmak istersiniz?

cebi
04-02-2016, 20:48
VİOP işlemlerinde hangi oran ile işlem yapmak istersiniz?

On binde 1 ve aşağısı fiyatlar bizde faiş.

tamert
11-02-2016, 17:19
On binde 1 ve aşağısı fiyatlar bizde faiş.

özel mesajlarınızı kontrol edebilir misiniz?

nonamei
11-02-2016, 22:34
0nbinde 1 veriyorum,mesela bugun odedigim komisyon 720tl, 1in altinda nasil bir komisyon orani cikarilabilir?ztn 0,50 si bunun borsaya odenmiyormu.1 in altinda odeyen varsa kurumu yazabilirmi acaba? Ben ALB menkuldeyim.

altınorta
13-02-2016, 03:03
0nbinde 1 veriyorum,mesela bugun odedigim komisyon 720tl, 1in altinda nasil bir komisyon orani cikarilabilir?ztn 0,50 si bunun borsaya odenmiyormu.1 in altinda odeyen varsa kurumu yazabilirmi acaba? Ben ALB menkuldeyim.

Ne yaptınız hocam siz 100-200 puana falan mı oynuyorsunuz? U30 da işlem yaptıysanız nerdeyse 700-800 kontrat işlem yapar.

nonamei
13-02-2016, 23:43
Ne yaptınız hocam siz 100-200 puana falan mı oynuyorsunuz? U30 da işlem yaptıysanız nerdeyse 700-800 kontrat işlem yapar.

genel manada evet, 200-300puana oynarım 60ila 100 kontrat açarım, gunde 3 yada 4 sefer dönerim, al gulum ver gulum oluyo bişeyler işte bereket versin:)..

can923
18-02-2016, 21:35
Bende 200-300 puana oynuyorum sizin kadar işlemde açmıyorum ama çok daha az komisyon ödüyorum yüzbinde 8 ile çalışıyorum

thebaboli
18-02-2016, 23:35
Bende 200-300 puana oynuyorum sizin kadar işlemde açmıyorum ama çok daha az komisyon ödüyorum yüzbinde 8 ile çalışıyorum

Hangi kurum aylık ne kadarlık bir hacme bunu sunuyor?

nonamei
22-02-2016, 03:55

Ismini yazarmisiniz bu kurumun rica etsem? Guvenilirligini ben arastirabilirim.

teknik oyuncu
22-02-2016, 08:07
Kurumda hız ilk planda gelir. Enter yaptığın an işlem gerçekleşiyor mu? Saniyenin kaçta kaçında gerçekleşiyor?

Ayrıca piyasada normal komisyon oranı hisse senedinde onbinde beş (0.0005), kontratta onbinde bir (0.0001) dir.

Duyduğuma göre bunun bir iki tik altında uygulayanlar da varmış.

kazanmakiçin
27-02-2016, 22:05
Merhaba,

Ben Ata Yatırım Viop departmanında çalışıyorum.Komisyon oranında bütün müşterilerimize default olarak yaklaşıyoruz. Daha detaylı bilgi almak için İş numaram 0212 310 63 91 cep telefonum 0531 381 68 70 ismim yusuf bana ulaşın her konuda yardımcı olurum. Gereksiz yere verilen masraflarınızdan da sizi kurumumuz olarak kurtarabiliriz. Yüz binde 8'in altında verme şansımızda var.

Yıllardır aşırı yüksek komisyon oranlarının devamında buralarda müşteri aramanız gayet normal (şahsınıza değildir yorumum)...

teknik oyuncu
27-02-2016, 22:29
Vadeli işlemlerde aracı kurumların tamamen devreden çıkarılması lazım. İnternet üzerinden işlem yapıyoruz, o halde aracıya ne gerek var?

Gereksiz yere komisyon ödemekteyiz.

Bu tıpkı bina yapımında gereksiz yere yapı denetim şirketlerine para ödenmesine benziyor. Bunun yanlış bir şey olduğunu herkes biliyor, ama konuşmaya kimse yanaşmıyor. Tam bir akıl tutulması yaşanıyor.

Ülkemizde akıl tutulması sıradan bir hal haline geldi, bu durumda hiçbir şeyi çözemiyor ve sürekli kavga ediyoruz.

Aracı kurumlar ile müşteriler de kavgalı olmasaydı onbeş milyon müşteriye ulaşılacağı yerde üçyüzbin müşteriye düşmezdik.

tamert
29-02-2016, 19:51
Merhabalar, Sorularınızı Özel Mesaj kanalıyla yanıtlayabiliriz...

Bol kazançlar...

kafkasya
11-06-2016, 08:31
Para giriş çıkışı için de borsa başkanını ararsiniz teminat yatırıp çeker.

negro
11-06-2016, 12:12
Yıllardır bu forumda yazarım çizerim fikirlerimi paylaşırım. Yeri gelir benden yardım isteyen arkadaşlara yardımcı olurum beni tanıyan tanır, bilen bilir. Elimden gelen yardımı esirgemem yaparım. İnsanımız ilgiyi seviyor ve ilgi istiyor. İstiyorki biz onu bulalım ve ona en iyi oranı verelim oysa ki dediğim gibi ben yıllardır burdayım ve benimle iletişime geçen hiç kimse memnun olmadan ayrılmamıştır. Zannetmeyinki kendi çalıştığım kurumu övüp orada hesap açtırmaya çalışıyorum. Sonuç çok kurum var az hesap var kurumlar para kazanmak zorunda çünkü onlarda sonuçta bir ticarethane ve sıfır kârla çalışmaları saçma olur. Zaman zaman yazarım yine yazıyorum benimle iletişime geçen herkese yardımcı olurum.

raskolnikow
22-08-2016, 10:13
viop on binde 2 ödüyorum adamlar burunlarından kıla aldırmıyor, bugün görüştüm daha aşağısı mümkün değil diyorlar
aylık komisyon ödemem 200-300 tl bandında

mavrox
24-08-2016, 18:58
Sanko onbinde 1, gedik onbinde 1,5

anonimm
01-09-2016, 20:36
Merhaba,
Onbinde 1 veya daha altı komisyon oranı + bsmv haricinde başka ücreti olmayan aracı kurum varmıdır ? (Hacim koşulu olmadan, yüzeysel viop ideal ekran dahil)

raskolnikow
08-09-2016, 10:22
Merhaba,
Onbinde 1 veya daha altı komisyon oranı + bsmv haricinde başka ücreti olmayan aracı kurum varmıdır ? (Hacim koşulu olmadan, yüzeysel viop ideal ekran dahil)
aynından bende arıyorum ama nafile

ekrenmert
30-09-2016, 21:41
Selamlar,

Onbinde 1,5 ve algoritmik işlem (Matriks Gold) aracı kurum varmıdır?