PDA

View Full Version : Haftalık gündem

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

acemşah
27-01-2013, 15:20
Sabırlı borsacıların yeri:)

Hisseci 16
27-01-2013, 15:21
Hayırlı olsun sn acemsah.

acemşah
27-01-2013, 15:21
haftalık olarak ekonomık olay ve gelişmelerin hisselere yansıması. kenarlarda gizli kalmış hisseleri buradan neden ve niçinleri ile paylaşalım:)

acemşah
27-01-2013, 15:25
Hayırlı olsun sn acemsah.

teşekkür sn arkadaşım cok yoğun talep neticesinde hafta sonlarında ve fırsat buldukça yazacagımız bir yer olacak. arkadaşlardan ricam şu hisse bu hisse ne olur diye sormasınlar .gözümüze carpanları artısıyla eksi ile paylaşacagız.tüm arkadaşlar buraya kendi gözleriyle gördüklerini buradan paylaşabilirler. seans acıkken burada olmayacagız .akşamdan akşama ve hafta sonlarında diyelim..

siigle
27-01-2013, 15:47
Hayırlı olsun dostum...

S2den

village people
27-01-2013, 15:55
haftalık olarak ekonomık olay ve gelişmelerin hisselere yansıması. kenarlarda gizli kalmış hisseleri buradan neden ve niçinleri ile paylaşalım:)

Kenarda gizli kalmış hisse ; İNTEMA

Bu endeks rakamın da son derece ucuz. Şirket hisse 12 tl nın altına salınım yaptıgın da 11,85-11,95 fiyat aralığından ilave alım yapmış.Bu alımlar neticesin de imkb de kap ta görülen ecz yatırım hisse oranı 44,69 a yukselmiş.Hisse son derec sıg. Dışarıda hisse çok az.Öz sermaye de artış var. Hissenin fiyatı 55000 endekste ki fiyatı ile aynı .Kısacası primsiz ve bana göre pimi çekilmemiş ama patlamya hazır bir bomba gibi duruyor. Bu hisse de uzun vade pozisyon almak onemli bir getiri sağlayabilir gibi görünüyor. Hissenin pd/dd degeri uygun. Abartılı bir piyasa degeri yok. Ozsermaye rakamı piyasa degerine gittikçe yaklaşır. 9 aylık bilanco da sermayesine göre guzel kar acıklamış.Sektoru guzel.Sermaye oldukça dusuk.İleri de hisse için olası bir sermaye artırımı ciddi bir prim potansiyeli demektir.Bedelsiz potansiyeli de oldukca uygun görünüyor. Kısaca ben bu hisseyi aldım kenara attım. Uzun vade olarak yatırımımı yaptım. Bu endekste banka kağıdı almayacağıma göre ,kıyıda ,kenarda ,kosede kalmış bir hisse olarak kendime uygun gordum.Yeni topic te ilk yorumu da ben yapmış olayım. Topic hayırlı olsun.Saygılar.

Sahsi fikirlerimdir.Yatırım tavsiyesi olarak almayınız.

Yatırım tavsiyesi değildir.

village people
27-01-2013, 15:59
INTEMA son durum.Bilgilendirme;

http://report.paragaranti.com/rasyonet_fiyatbilgileri.asp?Hisse=INTEM

dengen34
27-01-2013, 17:00
[QUOTE=acemşah;8334694]Sabırlı borsacıların yeri:)[/

Hayırlı olsun üsdat

metinylmz
27-01-2013, 17:18
acemşah üstad hayırlı olsun

acemşah
27-01-2013, 17:28
sn village people intemaya dikkat cekmişler. gercekten güzel bir şirket. benim kendilerine bir sorum olacak? bu şirketin seramik ayagında neler var? üretimi yok anladığım kadarıyla ancak pazarlama yapıyor diye biliyorum. üstad doğru mudur?

acemşah
27-01-2013, 17:47
bu hafta izlemeye aldığım ilk şirket anele dir. kendileri büyük pontanlı taahüt işlerinin(örnegin havaalanları) gibi işlerin elektrik yuklenecısıdırler şirketin askeri projelerde de yer alması her şeyden önce bir prestij meselesidir. bilindiği üzere anele ye baglı iştiraki anelmarin türk savaş gemisi milgem'in elektrik işlerinin yüklenicisidir. bu projede şimdiye kadar 2 adet gemı yapıldı bildiğim kadarıyla ve başbakanında katıldı bir toplantı sonucunda 6 adet daha gemının rmk tersanesi tarafından yapılması yönünde niyet cıktı.
anele için 2,34 üzerindeki fiyatlar al teyiti oluşturur benim için.

acemşah
27-01-2013, 17:51
bu haftanın 2. şirketi ise netholdıngtır.

şirketin truzım casıno sektrou ile sans oyunlarındakı tecrübesi bakımından en köklü şirkettir .özelleştirme idaresinin milli piyango ve sans oyunlarının özelleştirme sürecinde teklif alma aşamasına olunması sebebiyle netholdıng bu hafta izleyecegim 2. şirkettir. cüzzide olsa gecen hafta içinde aldık. gidişata göre de posizyon alacagız.

acemşah
27-01-2013, 18:15
portföyümde ise bilindik senetler mevcut.
Alcatel
tsgyo
mutlu

alcatelde hareketlenme devam edebilir..

village people
27-01-2013, 18:48
sn village people intemaya dikkat cekmişler. gercekten güzel bir şirket. benim kendilerine bir sorum olacak? bu şirketin seramik ayagında neler var? üretimi yok anladığım kadarıyla ancak pazarlama yapıyor diye biliyorum. üstad doğru mudur?

Sn Acemsah ;

İntema, Eczacıbaşı Yapı Grubunun tüm ürünlerinin Türkiye'deki tek pazarlama ve satış örgütü .
Bunyesinde onemli urunler var ve surekli gelismekte ,e- ticarete de onem veriyorlar. Mutfak,seramik,projelendirme,uygulama gibi bir cok konuda sektorun lider firmasi. Ulke capinda gelismis bayii agi mevcut. Internet sitesinden daha fazla bilgi alinabilir.
Saygilar.

Yatirim tavsiyesi degildir.

village people
27-01-2013, 18:51
Ustad Anele konusun da sizinle ayni fikirdeyim. Projeleri itibari ile kendi liginde onemli bir aktor.
Bu hafta borsanin yonune gore hisse izlemeye alinabilir diye dusunuyorum.

acemşah
27-01-2013, 20:42
Sn Acemsah ;

İntema, Eczacıbaşı Yapı Grubunun tüm ürünlerinin Türkiye'deki tek pazarlama ve satış örgütü .
Bunyesinde onemli urunler var ve surekli gelismekte ,e- ticarete de onem veriyorlar. Mutfak,seramik,projelendirme,uygulama gibi bir cok konuda sektorun lider firmasi. Ulke capinda gelismis bayii agi mevcut. Internet sitesinden daha fazla bilgi alinabilir.
Saygilar.

o zaman benimde size bir haberim olacak... pazartesi akşam veya salı günü buradan paylaşacagım...:)

acemşah
27-01-2013, 21:12
aksanın fabrikasında cıkan yangın neticesinde depolarındakı satışa hazır mamuller heba olmuştur. sigorta zararı karşılasada yinede şirket için kötü bir durum cüzzi de olsa hisseye olumsuz etkisi olabilir.

efeozen2009
27-01-2013, 21:59
hocam hayırlı olsun :)

vbora
27-01-2013, 22:05
Hocam öncelikle hayırlı olsun gizli kalmış veya gözden kaçmış olarak bir hisseyi sizle paylaşmak istedim knfrt yükselişlere ayak uyduramamış karlı bir şirket.düşünceleriniz bizim için değerlidir.

Ytd değildir.

acemşah
27-01-2013, 22:06
hocam hayırlı olsun :)

teşekkürler efe bey kardeşim.

hisselerin halka acıklık oranları ile ilgili bir link..
http://www.bearbull26.comlu.com/png/tumendex11012013.pdf
bu arada şeker piliçe düşen haber yatırımcılara ters bir calım. belini kırdı cinsinden bir calım.

efeozen2009
27-01-2013, 22:13
hocam bızım alcatelden bu hafta hareket olma ihtımali .....?

acemşah
27-01-2013, 22:31
sn vbora konfrut için olumsuz şeyler söylemek güç ancak sektör olarak benim tercih etmediğim bir kulvarda. tarıma dayalı sanayi başlıbaşına zordur. emek yoğun ve dönemsel işsizliğin yoğun olduğu bir sektör ayrıca doğa koşullarıda baglı risklere tabi oluşu nedeniyle tercih etmiyorum. bu kişisel bir tercih meselesi olarak ele alınmalı. yoksa konfrut'un rasyoları güzel ve hepsinden önemlisi ihraacat yapan ve bunun içinde yaklaşık 1.5 mılyon tl sürbansion alan bi şirket satışlarının yarısı yurtdışına yapan. yabancıların sahip olduğu birşirket. tarımsal sanayi sektöründe olupta nadide kar eden şirketlerden.
ancak bir yatırım kararı alırken yatırımcılar nerede olursa olsun. büyümek isterler .. bu sektörde büyümek oldukça zordur. bakınız yukarıda yine tarım sanayi sektöründen seker piliçin başına gelenler... konfrut için güzel şirket diyorum ama sektörel olumsuz gördüğüm riskler sebebiyle ben tercih etmem..:! bu arada konfrut kış aylarını sever...

acemşah
27-01-2013, 22:32
hocam bızım alcatelden bu hafta hareket olma ihtımali .....?

show devam etmeli...:) alıcılar nedenini bilemediğim şekilde istekli.. hareket devam edecege benziyor.zaten portföyün baş tacı..

egegoktug
27-01-2013, 22:35
kenarda gizli kalmış hisse ; intema

bu endeks rakamın da son derece ucuz. şirket hisse 12 tl nın altına salınım yaptıgın da 11,85-11,95 fiyat aralığından ilave alım yapmış.bu alımlar neticesin de imkb de kap ta görülen ecz yatırım hisse oranı 44,69 a yukselmiş.hisse son derec sıg. Dışarıda hisse çok az.öz sermaye de artış var. Hissenin fiyatı 55000 endekste ki fiyatı ile aynı .kısacası primsiz ve bana göre pimi çekilmemiş ama patlamya hazır bir bomba gibi duruyor. Bu hisse de uzun vade pozisyon almak onemli bir getiri sağlayabilir gibi görünüyor. Hissenin pd/dd degeri uygun. Abartılı bir piyasa degeri yok. Ozsermaye rakamı piyasa degerine gittikçe yaklaşır. 9 aylık bilanco da sermayesine göre guzel kar acıklamış.sektoru guzel.sermaye oldukça dusuk.ileri de hisse için olası bir sermaye artırımı ciddi bir prim potansiyeli demektir.bedelsiz potansiyeli de oldukca uygun görünüyor. Kısaca ben bu hisseyi aldım kenara attım. Uzun vade olarak yatırımımı yaptım. Bu endekste banka kağıdı almayacağıma göre ,kıyıda ,kenarda ,kosede kalmış bir hisse olarak kendime uygun gordum.yeni topic te ilk yorumu da ben yapmış olayım. Topic hayırlı olsun.saygılar.

Sahsi fikirlerimdir.yatırım tavsiyesi olarak almayınız.

intemanın borçllulk oranı çok yüksekkk...ilginize...yatırım tavsiyesi değill..

efeozen2009
27-01-2013, 22:39
show devam etmeli...:) alıcılar nedenini bilemediğim şekilde istekli.. hareket devam edecege benziyor.zaten portföyün baş tacı..

hocam saygılarrr

+++++++++++++++++++++++++4

vbora
27-01-2013, 22:46
sn vbora konfrut için olumsuz şeyler söylemek güç ancak sektör olarak benim tercih etmediğim bir kulvarda. tarıma dayalı sanayi başlıbaşına zordur. emek yoğun ve dönemsel işsizliğin yoğun olduğu bir sektör ayrıca doğa koşullarıda baglı risklere tabi oluşu nedeniyle tercih etmiyorum. bu kişisel bir tercih meselesi olarak ele alınmalı. yoksa konfrut'un rasyoları güzel ve hepsinden önemlisi ihraacat yapan ve bunun içinde yaklaşık 1.5 mılyon tl sürbansion alan bi şirket satışlarının yarısı yurtdışına yapan. yabancıların sahip olduğu birşirket. tarımsal sanayi sektöründe olupta nadide kar eden şirketlerden.
ancak bir yatırım kararı alırken yatırımcılar nerede olursa olsun. büyümek isterler .. bu sektörde büyümek oldukça zordur. bakınız yukarıda yine tarım sanayi sektöründen seker piliçin başına gelenler... konfrut için güzel şirket diyorum ama sektörel olumsuz gördüğüm riskler sebebiyle ben tercih etmem..:! bu arada konfrut kış aylarını sever...

Hocam görüşleriniz bizim için çok değerli.Şimdiden teşekkür ederim.Market raflarında meyve suyu standları bayağı büyümüş(konfrut olarak demiyorum genelde) Buda insanların meyve suyuna doğru taleplerinin olduğunu düşündürüyor bana adamlar meyveleri toplayıp sunu sıkıp satıyorlar ve de ihracat var sermaye düşük karlılık var.Gözüme çarpan noktalar paylaşmak istedim ve uzun süredir bir hareket yapmamış.

İntem konusunda size %100 katılıyorum 1 haftada 17 ye çekti bir aracı kurum tekrar saldı isteseler çok daha yukarıya çekebilirlerdi artık zamanı gelmiştir bencede bu kadar lüks inşaat yapılırken bunlara seramik lazım mutfak lazım bide yabancı bir mutfak yada benzeri bir ortaklığa girerse artık rakam vermek zorrrr olur bence ama eczacı grubu biraz soğuk kanlı galiba.

YTD değildir.

carpediem37
27-01-2013, 23:13
merhaba siteye yeni üye oldum nasıl kullancağımıda bilmiyorum açıkçası ))
alctl deki haber (1milyar dolarlık) imkbdeki alcelede olumlu yansıycağınımı düşünüyosunuz elimde ateks durdo pimaş var görüşünüzü alabilirmiyim

acemşah
28-01-2013, 00:35
alcatel globalin hindistanda yaptığı anlaşma önemli bir anlaşma ve bundan 2 ay önce yine cinde yaklaşık 1 mılyar avroluk cin ülkesinde anlaşma yapmıştı ***ayın 22. sinde yine dubaide bir anlaşma imzaladılar. yine aynı zaman zarfında orta amerikada ve kuzey afrikada yine anlaşmalar imzaladılar .
tüm bunlar alcatel globain anlaşmaları olup; bu anlaşmalar hükümleri geregi kullanılacak bir takım cihazları türk alcatel üretmektedir aynı zamanda alcatel türkiye global şirketin avrupada afrikada ve emea ülkelerinde kafkasyadaki işlerinde hizmet sunmaktadır. yani işin iki ayagı var mamül satımı ve hizmet satımı. bu anlaşmalardan alcatelin yaklaşık 1 yıllık ciro mertebesinde etkilenmesini beklerim.yani 1 yıllık cirosunu şimidden garantilemiş olmaktadır. öte yandan hissenin kendi topiğinde 3-5 sayfa geriye doğru okuma yaparsanız daha aydınlatıcı bilgilerde bulabileceksiniz
alcatel türkiye ;
türk hükümeti ve amerikan hükümetleri arasında imzalanan teknolojının transeri , karşılıklı teknolojık yatırımların teşvik edilmesi anlaşması yaklaşık 4 ay önce imzalandı.
alcatel genelde türk telekoma ve aveaya hizmet vermekte bunun yanında hızlı trenlerin otomasyonu ve izlenmesi akıllı ev sistemleri,
akıllı sayaçlar osos, okosis, epeg, traceca ,ıpv6 protolü. sayısal karasal yayımcılık, m2m gibi alanlarda faaliyet göstermektedir. hükümetin 2013 - 2015 orta vadeli promramında haberleşme ve iletişim stratejık sektör olarak ilan edilmiştir. sektörel olarak yoğunluk katsayısı yüksek olup sektöre girmek oldukça zordur.

diğer senetlerinizden durdo ile ilgili cüzzi bilgim var ; yakınlarda da iyi prim yaptı. endeksin kar realizasyonundan etkılenebilir. pimaş ise hep gözlemlediğim ancak bir türlü degerini bulmayan bir şirket. ateks ise bana uzak onun hakkında bilgim yoktur.:)

alimyilmazer
28-01-2013, 00:51
ii geceler . hayırlı olsun sayın abim. defter değerinin çok altında işlem gören arena bilgisayar gelecek vadeden bir hisse olarak duruyor

Filozof16
28-01-2013, 09:13
sn.acemşah..borsa dünyasında...
takdir ettiğimiz..hiçbir karşılı beklemeden..objektif yorumlar yapan..sağduyu sahibi..bir yatırımcı dostudur..
kendisine uzun ömürlü bir topik ve sağlıklı analizler diliyoruz..
tşk.ler..

ökkeş
28-01-2013, 13:44
:) topik hayırlı olsun sayın acemşah üstad... Allah utandırmasın inşallah...

ökkeş
28-01-2013, 13:47
:) alctl tamam... eczyt benim gözağrım ... daha doğrusu başımın belası... yalnız ... sizce tsgyo mu ıntem mi...??? ikisi arasında bir tercih olacaksa acaba hangisi...???

ufukbey59
28-01-2013, 14:00
Sn acemsah asuzu için bir öngörünüz var mıdır acaba?

acemşah
28-01-2013, 19:05
tüm hayırlı olsun mesajları gönderen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.!!

büyük bir düşüş modi nin acıklamaları ve iş bankası yardımlaşma sandığının işc hisse satım haberleri üzerine düşüş hızlandı. mutlu mecburen portföyden cıktı.

hisselerimiz yine de saglam durmayı ve hatta kazandırmaya devam etmiş alcatelimiz günü %6 primle kapatmış.

bu büyük düşüşte bir hisse aldık. bazen insanlar satarken almak gerekli.. hissemizin ismi uşak seramik. ilerleyen saatlerde neden uşak seramik aldığımı da acıklayacagım..

acemşah
28-01-2013, 19:18
Sn acemsah asuzu için bir öngörünüz var mıdır acaba?

20.65 aşagısı tehlikeli temel analiz olarakta güzel bir şirket arsa hıkayesinin olgunlaşması gerekli

acemşah
28-01-2013, 19:25
http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/01/20130128.htm&main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/01/20130128.htm
25 Ocak 2013 CUMA
Resmî Gazete
Sayı : 28539

KURUL KARARI

Yüksek Planlama Kurulundan:

Tarih : 22/10/2012

Karar No : 2012/27

Konu : Türkiye Seramik Sektörü Strateji Belgesi ve Eylem Planı (2012-2016)

Yüksek Planlama Kurulunca;
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 18/09/2012 tarih ve 2258 sayılı yazısı dikkate alınarak; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinatörlüğünde katılımcı kurum ve kuruluşların görüşleri alınmak suretiyle hazırlanan ve 15/08/2012 tarihinde gerçekleştirilen Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısındaki görüş ve değerlendirmeler doğrultusunda nihai hale getirilen ekli “Türkiye Seramik Sektörü Strateji Belgesi ve Eylem Planı 2012-2016”nın kabulüne karar verilmiştir.

Türkiye Seramik Sektörü Strateji Belgesi ve Eylem Planı (2012-2016)

seramik sektörüne destekler gelip yurtdışı satışından tutunda yatırımların özendirilmesi seramiğin kullanım ve üretim alanlarının genişletilmesi hakkında vs.vs...... karar alınmıştır..

bu sebeple de bugün uşak seramiğe yatırım yapmış bulunmaktayız. seramik sektörü biraz canlacak galiba ..:)

linkte resmi gazete bugün sayfası acılmakta 25 ocak tarihine gidip kurul kararları bölümden bakabilirsiniz.

acemşah
28-01-2013, 19:49
evet arkadaşlar durum böyle alcatelde hareketler devam ediyor.. alcateldeki işlem hacmi alıcıların halen daha iştahlı olduklarını gösteriyor.

mutlunun yerini uşak seramık aldı.
seramik sektörü gercektende %0 itahal girdisi ile %100 yerli mamüller ile karşılanan bir sektör hükümette güçlü olduğu bu sektörü daha fazla desteklemeye , yurtdışı satış imkanlarının genişletilmesi cabalarına , arge ye ki burası önemli saglık alanından tutunda elektrik alanında seramiğin kullanım alanlarına kadar genişletilmesine vs.. vs... ben uşak seramiği sectim daha önce 9 tl ye gitmiş bir senet o hareket beni bağlamıyor.. ben ancak gelecek gördüğüm alanlara yatırım yaparım.
sektörde sn village people'nin dikkat cektiği intema da bu işlerden olumlu etkılencektir neticede eczacıbaşının satış organizasyonu kendileri. hal böyle olunca satışlarını artırması, kar marjını artırması muhtemeldir. :)

village people
28-01-2013, 21:01
http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/01/20130128.htm&main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/01/20130128.htm
25 Ocak 2013 CUMA
Resmî Gazete
Sayı : 28539

KURUL KARARI

Yüksek Planlama Kurulundan:

Tarih : 22/10/2012

Karar No : 2012/27

Konu : Türkiye Seramik Sektörü Strateji Belgesi ve Eylem Planı (2012-2016)

Yüksek Planlama Kurulunca;
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 18/09/2012 tarih ve 2258 sayılı yazısı dikkate alınarak; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinatörlüğünde katılımcı kurum ve kuruluşların görüşleri alınmak suretiyle hazırlanan ve 15/08/2012 tarihinde gerçekleştirilen Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısındaki görüş ve değerlendirmeler doğrultusunda nihai hale getirilen ekli “Türkiye Seramik Sektörü Strateji Belgesi ve Eylem Planı 2012-2016”nın kabulüne karar verilmiştir.

Türkiye Seramik Sektörü Strateji Belgesi ve Eylem Planı (2012-2016)

seramik sektörüne destekler gelip yurtdışı satışından tutunda yatırımların özendirilmesi seramiğin kullanım ve üretim alanlarının genişletilmesi hakkında vs.vs...... karar alınmıştır..

bu sebeple de bugün uşak seramiğe yatırım yapmış bulunmaktayız. seramik sektörü biraz canlacak galiba ..:)

linkte resmi gazete bugün sayfası acılmakta 25 ocak tarihine gidip kurul kararları bölümden bakabilirsiniz.

Sn Acemsah asagidaki linkten Turkiye Seramik Sektoru Strateji Belgesi ve Eylem Planina pdf olarak direk ulasabilirsiniz.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/01/20130125-35-1.pdf

acemşah
28-01-2013, 21:08
eyvallah sayın dostum biz yaşlılar olarak şu teknolojıye gec kaldık yarım yamalak kullanıyoruz işte.

bizim genlık zamanımızda bir bilişim bakanlığı olsaydı ..bu durumlara düşmezdik..:)

metinylmz
28-01-2013, 21:15
hocam alcatel bugün nerdeyse endeksi tutmuş :he:

acemşah
28-01-2013, 21:20
tüm endekscileri bekleriz sn metinylmz..:)

iyi bir düşüş oldu şaka bir yana..
http://www.bolugundem.com/habergoster.php?id=60682
bilşim sektörü ile ilgili daha önceleri haberini paylaştığım Tbmm bilşim ve internet komısyonu raporlarına göre zaten bu alanda büyük bir devrim olacak hükümet gayrimenkulde yaptığını bilşimde de yapmak istiyor. bu akşam üstü Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun
bloomberg tvde cıktı czatır catır konuştu... sonuç biz daha önce ne söylediysek o..:) kim bilir bir bilişim bakanımız oluvermiş...

go alcatel go..!!

bu arada seramık sektörü raporunun son kısımlarında cok cok tüyo var...:)

metinylmz
28-01-2013, 21:24
hocam uşak seramik ile kütahya seramiği karşılaştırdığımızda uşak seramikmi ağır basar temel yönden şimdiden teşekkürler

acemşah
28-01-2013, 21:29
uşak seramiğin L grafiği var )9 tl hikayesi o yüzden daha güçlü..kütahya ise porselen ve sahipler azıcık kavgalı...!!!

village people
28-01-2013, 21:34
Kutahya seramik bugun odul almis haberini gonderdi. Ancak maalesef dususe ayak uydurdu.
Sektoru ilgilendiren rapor butun seramik hisseleri icin onemli. Mukayese yapmaktan ziyade raporun sektore olumlu yansimasini umalim. Saygilar.

acemşah
28-01-2013, 21:37
evet sektör için olumlu hemde oldukça olumlu..

caglarkorkmaz
28-01-2013, 22:36
hocam sizce alctl endek se rağmen çıkışı devam ettirebilecekmi hedef fiyatınız varmı alctlde

acemşah
28-01-2013, 23:44
alcatelde hedefler bitmez..rakamlar en son konuşulur..

anccak alcatelde yükseliş devam edecege de benziyor...

erkan14
29-01-2013, 02:28
Dostum yeni yerin hayirli olsun misafirler ve iş yoğunlugndan yeni gördüm senin değerli yorumlarıni zevkle takip etmeye devam

teacherM
29-01-2013, 11:20
sayın hocam merhaba, yanı baslık hayırlı olsun.

1cumhur
29-01-2013, 16:35
Sn.Acemşah yeni başlık hayırlı olsun,sizin paylaşımlarınıza değer veren eski bir takipcinizim,bu ay üye olarak takipcinizim,nugyo daki 8,92 düzeltmesi hakkında görüşünüz nedir?Şimdiden teşekkür ve saygılar..

acemşah
29-01-2013, 18:50
Sn.Acemşah yeni başlık hayırlı olsun,sizin paylaşımlarınıza değer veren eski bir takipcinizim,bu ay üye olarak takipcinizim,nugyo daki 8,92 düzeltmesi hakkında görüşünüz nedir?Şimdiden teşekkür ve saygılar..

sn arkadaşım ben şu an nugyoyu uzaklardan izliyorum. sermaye tavanı yükseltilmesi haberi ile hisseyi yukarı taşıdılar.. orada da veren epeyli bir verdi..öncesinde biz topiğinde de uyarılarımızı yaptık ,ancak yanlış anlaşıldık. hissenin bilançosunu görmek gerekli caglayan satışları ne durumda? buna göre bir yön bulacaktır. şu an için bir bedelli havası hakim senette.. nereden cıkartıyırsun bu bedelliyi diye sormayın.bedelli olursa sevinirim.. cünkü şirket daha hızlı yol almasına yol acacaktır.

white_house
29-01-2013, 18:52
Sn acemşah yeni yeriniz hepimize hayırlı olsun....

Vestel %100 Türk mühendis ürünü olduğunu iddia ettiği yerli cep telefonu üreteceğini duyurdu. 2013 yılında satışa çıkaracaklarını söylüyorlar. Malum alcateldede böyle bir beklenti vardı .Alcatel in bu konuda bir çalışması var mı ?

acemşah
29-01-2013, 18:54
evet portföyümüz belli onu yazalım bir kez daha

alcatel
tsgyo
nethol
uşak

bu oalğan calkantıda bile portföyümüz saglam durmasının yanında kazandırdı da.. tsgyonun bugün atak yapması iyi oldu.. alcatel azıcık dinlensin.. satacaklar satsın:) netholde bahsettiğim milli piyango ve sans oyunlarına hazırmış..bunuda ilk biz verdik.. usak seramikte
dün haberini verdiğim seramık sektörünün öncelikli sektör ilan edilmesi hakkında resmi gazete yayımlanan kanunun yankıları tvlere ve gazetelere düşünce epeyli bir yol alıır.. bizim sakalımız yok..

1cumhur
29-01-2013, 19:00
sn arkadaşım ben şu an nugyoyu uzaklardan izliyorum. sermaye tavanı yükseltilmesi haberi ile hisseyi yukarı taşıdılar.. orada da veren epeyli bir verdi..öncesinde biz topiğinde de uyarılarımızı yaptık ,ancak yanlış anlaşıldık. hissenin bilançosunu görmek gerekli caglayan satışları ne durumda? buna göre bir yön bulacaktır. şu an için bir bedelli havası hakim senette.. nereden cıkartıyırsun bu bedelliyi diye sormayın.bedelli olursa sevinirim.. cünkü şirket daha hızlı yol almasına yol acacaktır.
Sn Acemşah uzaktan da olsa lürfen izleyin sizin teknik görüşleriniz birçok kimseye yarar sağlıyor,sizi tanımadıkları gibi anlayamayanların yanlış anlamasına takılmayın lütfen,kolaylık ve başarı,bol kazanç dileklerimle tekrar teşekkürler paylaşımlarınız için.

acemşah
29-01-2013, 19:01
Sn acemşah yeni yeriniz hepimize hayırlı olsun....

Vestel %100 Türk mühendis ürünü olduğunu iddia ettiği yerli cep telefonu üreteceğini duyurdu. 2013 yılında satışa çıkaracaklarını söylüyorlar. Malum alcateldede böyle bir beklenti vardı .Alcatel in bu konuda bir çalışması var mı ?

alcatel bunu yapabilecek güçte ve birikiminde ancak şu an için böyle bir calışma yok ..gördüğüm kadarıyla ..zaten yapmasını da istemem.cünkü rekabetin cok cok yoğun olduğu bir sektör biz altyappıya devam edelim , şimdilerde altyapı demek pek durumu anlatamıyor.. bulut mimarisi ile üst yapı kelimesinide kullanmak gerekli... bugün vodafon muduru tv de 2040 yılına kadar bulut bilişiminin dünyadakı yaratacı cironun 1,25 trilyon dolarlık bir fark yaratmasından bahsediyordu.

alcatelin 20 civarındakı alandakı lıderlığı bize yeter..vestele hayırlı olsun. ancak malzemler yurtdışından burada montaj olacaksa hıç yapmasınlar.. kendimiz artık bir adet diyot yada direnç veya transistör üretmeliyiz. hükümet bu konuda calışıyor amam hızlı olmak gerekli dünkü seramık yazısında seramıkçilerin elektronık üretiminin önu acılacagı da hedefler arasındaydı..

village people
29-01-2013, 19:33
evet portföyümüz belli onu yazalım bir kez daha

alcatel
tsgyo
nethol
uşak

bu oalğan calkantıda bile portföyümüz saglam durmasının yanında kazandırdı da.. tsgyonun bugün atak yapması iyi oldu.. alcatel azıcık dinlensin.. satacaklar satsın:) netholde bahsettiğim milli piyango ve sans oyunlarına hazırmış..bunuda ilk biz verdik.. usak seramikte
dün haberini verdiğim seramık sektörünün öncelikli sektör ilan edilmesi hakkında resmi gazete yayımlanan kanunun yankıları tvlere ve gazetelere düşünce epeyli bir yol alıır.. bizim sakalımız yok..

Sn Acemsah

Turk seramik sektoru dunya liderligine hazirlaniyor haberi ;

http://emlakkulisi.com/turk-seramik-sektoru-dunya-liderligine-hazirlaniyor/148045

Tesekkurler.

village people
29-01-2013, 19:40
Bu da diger sektor haberi ;

http://emlakkulisi.com/turk-seramik-sektoru-avrupaya-girdi/25017

acemşah
29-01-2013, 19:55
Sn Acemsah

Turk seramik sektoru dunya liderligine hazirlaniyor haberi ;

http://emlakkulisi.com/turk-seramik-sektoru-dunya-liderligine-hazirlaniyor/148045

Tesekkurler.

sağolasın dostum.. gercekten seramık sektörünün bu kanunla önu acıldı yarınlarını cok daha iyi görebilecekeler..

acemşah
29-01-2013, 20:27
106790 / Yerli Sermaye UŞAK SERAMİK SAN. A.Ş. MADENCİLİK - İstihraç ve İşleme KDV İstisnası Kaolen İstihracı ve Kırma Elemesi ( İR:5294 ) 120000 TON/YIL 4.630.000 tl

13.09.2012 Yatirim Yeri Tahsisi 0
UŞAK Uşak Banaz Karayolu 26. Km - UŞAK KOMPLE YENİ YATIRIM Faiz Destegi 18
TEŞVİK BELGESİ Sigorta Primi İşveren Hissesi Desteği 7 Yıl

100020 UŞAK SERAMİK SAN.A.Ş. İMALAT – Pişmiş Kil ve Çim.Ger. Gümrük Vergisi Muafiyeti Duvar Karosu 1700000 M2/YIL 13.000.000 tl
17.02.2011 KDV Istisnasi Yer Karosu 1980000 M2/YIL 7.252.571 tl

uşak seramık 15 milyon tllık tahvil ihracının nereye kullanacagı bnende bir soru oluşturmuştu.. ancak yatrım teşvik belgelerine bakınca paranın yatırıma yönlendirileceği ..parayı yatırımda kullanmaları güzel...gecen sene yapılan yatırımlarında bundan sonra ciroya olumlu etkılerinin olmasını beklerim..

acemşah
29-01-2013, 20:29
Bu başlığı şu anda 7 kişi okumaktadır. (4 üye ve 3 ziyaretçi)
acemşah, ademcolak, Qsaw, SENOL

sayın başkan hoş geldiniz..

acemşah
29-01-2013, 20:39
http://bcove.me/bb0biiuw

http://www3.alcatel-lucent.com/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLd4w3MfQFSYGYRq6m-pEoYgbxjgiRIH1vfV-P_NxU_QD9gtzQiHJHR0UAAD_zXg!!/delta/base64xml/L0lJayEvUUd3QndJQSEvNElVRkNBISEvNl9BX0U4QS9lbl93dw !!?LMSG_CABINET=Docs_and_Resource_Ctr&LMSG_CONTENT_FILE=News_Releases_2013/News_Article_002777.xml
Alcatel-Lucent and Luxembourg utility Creos enhance the efficiency of power transmission with a new ‘smart’ communications network

alcatel global luxemborg elektrik enerjı dagıtım şirketi ile anlaşma yapmış. bu bizim özelleşen şirketlerede örnek olsun . scada teknolojısi kullanılarak ve cctv alt yapısı mod bas, can bus teknolojısı ile elektrik dagıtımının akıllanması saglanmış.. arızalan cihaz yada aşırı yuklenen bir trafo anında merkeze imdat sinyali gönderiyor. sistem otomatik modda ise alternatif kaynakları kendisi yönlendiriyor. sayaç okuma vs.. hepsi dahil anahtar teslim sistem

village people
29-01-2013, 23:07
En son temel veriler tablosu;

Eti yatirimdan ;

http://www.etiyatirim.com/upload/rapor_diger/TV_ETIY_280113.pdf

acemşah
29-01-2013, 23:27
http://www.sanayi.gov.tr/NewsDetails.aspx?newsID=6676&lng=tr

Elektrik ve Elektronik Sektörü Strateji Belgesi açıklandı…

29.01.2013 16:40:15

sn bakan nihat ergün:
Donanım ve yazılımda yerli ürünlerin teşvik edilmesine yönelik faaliyetler yürütülecektir. Mesela FATİH projesini bu kapsamda değerlendirmek gerekmektedir. Türkiye'de sadece eğitimin içeriğini değiştiren bir proje değil. Sektörü derinden etkileyecek olan bir projedir. Akıllı elektrik enerji şebekeleri, bunların yazılımları ve bu şebekelerde kullanılan teçhizat ile ölçme, izleme, koruma ve kontrol amaçlı kullanılan akıllı elektronik cihazların tasarımı, üretimi ve Ar-Ge çalışmaları desteklenecektir.
Bakanlık olarak, mayıs ayında bu önemli konuda düzenlenecek uluslararası bir kongreye de ev sahipliği yapacağız. Sensör, mikrodalga tüp ve özel yarıiletkenler gibi stratejik bileşenlerin ülkemizde üretilmesi ve Ar-Ge çalışmaları teşvik edilecektir.
Mesela ülkemizde kompakt lamba üretimine henüz başlamadık. Ancak artık kompakt lamba üretimini atlamamız ve elektrik tüketimini düşüren LED aydınlatma konusunda yatırımlar çekmemiz daha rasyonel olacaktır

acemşah
29-01-2013, 23:35
özel yarıiletkenler denilen şey arkadaşlar seramiktir. başka bir şey degildir... sonar teknolojısınden saglığa elektronıkten inşaata...:)

Halil64
29-01-2013, 23:35
Sabırlı borsacıların yeri:)

Mekanınız hayırlı olsun Sn. acemşah, selamlar. :)

acemşah
29-01-2013, 23:41
Mekanınız hayırlı olsun Sn. acemşah, selamlar. :)
teşekkürler sn hocam..!

kerem33
29-01-2013, 23:53

Hocam yapma... Musa AYKAÇ defalarca söyledi.. Bedelliyi kesinlikle düşünmüyoruz diye... Aksi takdirde mahkemelik olurlar.... Yatırımcıyı yanıltmaktan...

acemşah
30-01-2013, 00:55
bu akşamlık son olarak keynes'in likidite tuzağı adını verdiği durumu paylaşarak yazılarımıza bu akşamlık son verelim;
Keynes'e göre faiz oranlarının sıfır düzeyine indiği bir ekonomide, ekonomik birimlerin, para talebi sonsuza yakın olacaktır.Keynes bu duruma Likitide tuzağı demiş: bu durumda faiz sıfıra sınırına inmiştir ve ekonomik birimler servetlerinin tamamına yakınını para olarak tutacaklardır, cünkü faiz oranlarında meydana gelecek herhangi bir artış finansal varlıkların fiyatınıda düşürecek ve sermaye kaybına yol acacaktır.Bu durumda para talebi faizden bağımsız olarak tamamen yatık durumda seyredecektir piyasadaki para talebide sonsuza yakın olacaktır. para arzındaki artışlar yada değişiklikler reel ekonomı üzerinde hiç bir etkisi kalmayacaktır.

siz acaba keynesin likidite tuzağı teorisini bugünle karşılaştırdığınızda ne görüyorsunuz?

bol kazançlar dilerim??

karpaz74
30-01-2013, 01:59
açemşah kardeşim topik hayırlı olsun..her zaman iki göz seni takipte başarılarının devamını diliyorum..

acemşah
30-01-2013, 19:25
endeksteki büyük calkantı devam ediyor. defansif hisselerde olmakta fayda mütaala ediyorum. karda olunan senetlerde biraz boşaltma yaşandı. bizde bu netoldıgımızı verdik.

acemşah
30-01-2013, 19:44
asuzu bugün dikkat cekti...

darkside
31-01-2013, 15:02
sayın acemşah usak için rasyolarına baktım 203,6 0,63 9,97 sırayla f/k , pd/dd , fd7favök... çok iyi bildiğimden değil lakin pd/dd dışındaki ikisi yüksek geldi bana..özellikle 203,6 neden böyle yüksek anlamadım..değerlendirmede bunları nasıl dikkate almalıyız...

acemşah
31-01-2013, 17:25
sayın acemşah usak için rasyolarına baktım 203,6 0,63 9,97 sırayla f/k , pd/dd , fd7favök... çok iyi bildiğimden değil lakin pd/dd dışındaki ikisi yüksek geldi bana..özellikle 203,6 neden böyle yüksek anlamadım..değerlendirmede bunları nasıl dikkate almalıyız...

ilgili dönemdeki kar rakamı düşüklüğünden. ancak şirketler ilgili rasyolarda en önemli yer öz kaynaklardır. özkaynaklardır. bundaka rakam oldukça güzel. bir hisse ucuz diyede yatırım yapılmaz; büyüme statejısı varsa bu önemlidir. uşak seramıkte buyume için yatırımlar yapıyor. usak seramık portfoyumde kısa vadeli bölumde yer alan bir şirket.

seramık sektöru strtejık belgesi sektör için oldukça olumlu.

acemşah
31-01-2013, 18:05
http://www.patronlardunyasi.com/haber/Calik-gozunu-Galataport-a-cevirdi-/139599

Çalık gözünü Galataport'a çevirdi

Çalık Grubu şirketlerinden Çalık Gayrimenkul, gözünü Galataport ihalesine çevirdi.

tsgyonun bölgede 20,000 metrekarelik iki binası var..bakalım yatırımcı ne zaman gözünü tsgyo ya cevirecek..

acemşah
31-01-2013, 18:08
dün dikkat cektiğimiz asuzu tavan yaparsa ala yoksa muala...tavan yaparsa sonrasında 28 leri deneyebilir..

acemşah
31-01-2013, 21:01
İSMEP kapsamında Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapım işleri ihalesi yayımlandı.

acemşah
31-01-2013, 21:08
ismep kapsamındaki ihale ilanları aşagıdakı lınktedir.
http://www.ipkb.gov.tr/ismep/ihaleler.aspx

AF-GA1.3
Hasdal Komuta Kontrol Merkezi İçin Telsiz Sistemleri ve Uzaktan Kontrol/Alarm İzleme Sistemi İhalesi

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, Uluslararası Kalkınma Bankası’ndan (IBRD), “İstanbul
Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi”nin finansmanında kullanılmak
üzere ikraz (İkraz No 8033-TU) almıştır. Söz konusu ikrazın bir bölümünün “Hasdal
Komuta Kontrol Merkezi İçin Telsiz Sistemleri ve Uzaktan Kontrol ve Alarm İzleme
Sistemi Alımı (AF-GA1.3)” İhalesi sözleşmesi uyarınca uygun görülen ödemelerde
kullanılması öngörülmüştür. Bu ihale, Dünya Bankası Satın Alma yöntem ve
kılavuzlarına göre Ulusal Rekabete Dayalı İhale (NCB) seklinde yapılacaktır.
2. Bu doğrultuda, T.C. İstanbul Valiliği İl Özel İdaresi İstanbul Proje Koordinasyon Birimi
(İPKB); uygun teklif sahiplerinin, aşağıda bilgilerinize sunulan haberleşme sistemi ve
ekipmanlarının tedarikini kapsayacak şekilde hazırladıkları imzalı ve kapalı zarf tekliflerini
sunmak üzere davet etmektedir. İhale iki ayrı ihale paketinden oluşmaktadır. Söz konusu
ihale;
PAKET 1: Hasdal KKM Telsiz Sistemi ve Sayısal Geniş Alan Telsiz Sistemi Alımı
 HF VE DUAL BANT TELSİZLERİN TAŞINMASI
 OPERATÖR HABERLEŞME SİSTEMİ
 VHF-UHF-TRUNK TELSİZ VE İLGİLİ SİSTEMLER
 RF BİRLEŞTİRİCİ SİSTEM VE CİHAZLARI
 SİSTEM ANTENLERİ VE RF DONANIM
 SİSTEM KABİNETLERİ
 SAYISAL KONVANSİYONEL GENİŞ ALAN SİSTEMİ
PAKET 2: Uzaktan Kontrol ve Alarm İzleme Sistemi Alımı
 ALARM İZLEME CİHAZI
 SİSTEM MERKEZİ ALARM TOPLAMA CİHAZI
 MERKEZİ ALARM İZLEME YAZILIMI
 FİBER KABLO ALIMı

gec kalınmış ama bir an önce yapılması gerekli bir uygulama..
İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi kapsamında yürütülen faaliyetler için sağlanan kredi miktarı 1 milyar 213 milyon Avro’ya ulaşmıştır
http://www.ipkb.gov.tr/icerik/Sayfa.aspx?SayfaId=9

filozof1001
31-01-2013, 21:09
Sayın Acemşah Park elektrik pörtföyünüzden çıktı takip edebildiğim kadarı ile takip ediyorsanız değerlendirmeniz mümkün mü?

Alcatelde bilanço beklentinizi de yazarmısınız

saygılar

acemşah
31-01-2013, 21:24
evet portföyden cıkmıştı..şimdilerde pek takip etmiyorum. attıkları adımlar önemli adımlar. karlılığı yine iyi gelecektir. bilanço ile beraber atak yapabilir.
alcatel için 2012 yılı kar beklentim 17-ile 20 milyon tl arasındadır. kar rakamına o kadar baglı kalmayınız öz kaynakların 2011 e göre ne kadar artığına bakarsanız daha iyi bir degerlendirme yapmış olursunuz. şirketin en güçlü yanı cirosu; yoğunluğu yüksek olan bir sektörde bulunmakta yatırım yapmadıkça hep kar ederler. 420 mılyon civarında da bir ciro beklentim var.
bunlar benim şahsi beklentilerim ; bazı şeyler üç aşagı beş yukarı gelince diyorlar sen 10 dedin bak 9 geldi. amenna..:)
alcatel dünyada bir atak içinde türkiyede de büyüyen pazardan pay alıyorlar

acemşah
31-01-2013, 21:37
http://www.tuik.gov.tr/PreHaberBultenleri.do?id=13428

tuik verileri acıklandı. azda olsa olumlu gelişmeler var. ihracatıl ithalatı karşılama oranı %64 e yükselmiş. ve ithalatta azda olsa bir düşme ve ihraacatta yükselme söz konusu. avrupaya yapılan satış azalmış olmasına ragmen ihracat artmış yani yeni pazarlar bulunmuş.

village people
01-02-2013, 09:57
***ISGSY***İŞ GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

***ISGSY***İŞ GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : İŞ KULELERİ KULE 2 KAT 2 LEVENT/İSTANBUL

Telefon ve Faks No. : 212-3251744 / 212-2705808

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 212-3251744 / 212-2705808

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır

Özet Bilgi : Şirketimiz iştiraki Turkmed'de pay satım opsiyonu hakkının kullanımı

AÇIKLAMA:

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Şirketimiz iştiraki Turkmed Diyaliz ve Böbrek Sağlığı Kurumları Anonim Şirketi'nde ("Şirket") sahibi bulunduğumuz ve Şirket'in sermayesinin toplam %25,7779'nu temsil eden paylarımızın tamamını Şirket'in mevcut pay sahiplerine satmaya yönelik pay satım opsiyonu hakkımızı kullandığımıza dair 31 Ocak 2013 tarihli bir mektup ile Şirket mevcut pay sahiplerine bildirimde bulunulmuştur.

Gelişmeler hakkında kamuya bilgi verilmeye devam edilecektir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

(31/01/2013 - 18:30:55)

Sn Acemsah isgsy yi takip ettiginizi biliyorum.
Bu konuda bir degerlendirmenizi alabilir miyim?
Saygilar.

Miramis
01-02-2013, 09:58
**İMKB HİSSE SENETLERİ PİYASASI İŞLEM TARAFI GÜN SONU BİLGİLERİ BUGÜN İTİBARİYLE
LİSANSA BAĞLI YAYINLANMAYA BAŞLIYOR***

İMKB Hisse Senedi Piyasası'nda alım-satım yapan kurum bilgileri, bugün itibariyle
gün sonunda yayınlanmaya başlayacaktır.
Gün sonu Aracı Kurum Dağılımı bilgileri lisansa bağlı olup, bu lisansı satın alan
Düzey 1+ veya Düzey 2 aboneliği olan FxPlus ve FX2000 kullanıcılarına açılacaktır.
Bu lisansın bedeli, İMKB tarafından 5 TL+KDV olarak belirlenmiştir.
Gün sonu aracı kurum dağılımı lisansı yalnızca Hisse Düzey 1+ veya Düzey 2 derinlik
lisansına sahip FOREKS kullanıcılarının lisanslarına eklenebilecek ve mevcut lisans
bedellerine ilave olarak ücretlendirilecektir.

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
http://www.foreks.com
http://twitter.com/#!/ForeksTurkey

Miramis
01-02-2013, 10:00
22 ilde 35 sağlık kampüsü, hastane "kamu - özel ortaklığı" modeliyle yapılacak. 54'ü yerli, 23'ü yabancı 77 şirket, bu hastanelerin 100 milyar liralık kirası için yarışıyor. Yabancılar arasında İtalyanlar öne çıkıyor.

İŞTE YARIŞAN 75 ŞİRKET İHALELERE KATILAN 54 YERLİ ŞİRKET

Alsim Alarko
Limak
Kur İnşaat
İstanbul Memorial
Yüksel İnşaat
Yüksel Holding
Ic İçtaş
YDA İnşaat
Summa Turizm
Tepe İnşaat
Türkerler
Özkar İnşaat
Yenigün İnşaat
Güriş İnşaat
Gama Holding
Sıla Danışmanlık
Şentürkler Mühendislik
Şentürkler Otomotiv
Ş.A.M Yapı Sanayi
Rönesans Medikal
Rönesans Holding
Akfen İnşaat
Kolin İnşaat
Nurol İnşaat
Emsaş İnşaat
Medical Park
Eser Taahhüt
MBD İnşaat
METAG İnşaat
HAN Teknik
Koçoğlu İnşaat
Gülermak
İlci İnşaat
Yorum İnşaat
KLV İnşaat
Universal Acarsan
Acarsan Makarna
AS Bodrum Özel Sağlık
Azmi Ofluoğlu
Kalyon İnşaat
Kayı İnşaat
Kerem Yapı
Silahtaroğlu İnşaat
DİSERA Tıbbi Mal.
Dirim Tıp
ATLAS Medikal
EGESOFT
Teknikmed
Kaya İnş.
AveB Gayrimenkul
Ünal Akpınar İnşaat
Taş Yapı
Yıldızlar İnşaat
Gazi Kimya

İHALELERE KATILAN 23 YABANCI ŞİRKET

İnso Sistemi Per Le İnfrastrutture/İtalya
Impresa Pizzarotti&C. SPA/İtalya
CMB Societa Coop. Muratori/İtalya
Unieco Societa Cooperativa/İtalya
Techint Compagnia Tecnica /İtalya
Studio Altieri Spa/İtalya
Salini S.P.A./İtalya
Astaldi S.P.A/İtalya
Ascension Group Architects LLP/ABD
Hammes Company Healthcare/ABD
PBK Architects Inc./ABD
Allen Shariff Corp/ABD
Türk Philps Ticaret/Hollanda
Philps Medical/Hollanda
Simed International B.V./Hollanda
Vamed Eng. Gmbh&Co Kg./Avusturya
Dia Holding Fzco/Azerbaycan
Assigna Infraestructuras S.A./İspanya
Forcimsa Empresa /İspanya
Obrascon Huarte Lain S.A/ İspanya
Samsung C&T Corporation/Kore
United Medical Group (UMG)/Lübnan
Consortio International/Dubai

http://www.dunya.com/77-sirket-100-m...180161h-p1.htm

KARTAL DEDE
01-02-2013, 13:12
eyvallah sayın dostum biz yaşlılar olarak şu teknolojıye gec kaldık yarım yamalak kullanıyoruz işte.

bizim genlık zamanımızda bir bilişim bakanlığı olsaydı ..bu durumlara düşmezdik..:)

Sayın ACEMŞAH Hocam.
Yeni topik hayırlı olsun. Allah gönlünüze göre versin.
Çok uzun zamandır sizin yazılarınızı okuyor, size teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.
Her ne olursa olsun sizi izlemeye devam edeceğimi belirtmek istiyorum.
Çok uzun zamandır bu site içerisinde yorumları okurken yeni üye oldum ve ilk iletimi size gönderiyorum.
Hocam saygılarımla.

Hocam.

acemşah
01-02-2013, 13:50
İş girişime düşen bir haber beklediğim bir haberdi. bunu zaten sn village people dostum biliyor.:)

şirket için güzel bir gelişme..

acemşah
01-02-2013, 20:29
olumsuz gelişmeler hızla coğaldı. türk eurobondların hızla düşmesi, borsada calkantı ve bugün doların hızla deger kaybetmesi, amerikan elçiliğine bombalı saldırı,olumsuz gelişmlerdir.
ayrıca hollanda da bir bankaya el konulması, ab ye yapılan satışların düşmesi,yine başka olumsuz gelişmeler
artan konjukturel riskler dolaysı ile piyasalardaki dalgalanmaların daha da aşagı boyutlu olarak fiyatlanma ihtimali belirmiştir.
sayın başbakanın cok cok uzun zaman sonra tutuklu olan askerleri hatırlaması, gemilere kumanda edecek komutan kalmadı demesini de oldukça anlamlı bulmakla beraber sangay 5 lisine girme acıklaması durumun oldukça karmaşık olduğunu gösteriyor.

kısaca tepkiye oynamaktansa borsadakı senet mıktarının düşürülmesi gerekli olduğuna bir miktar gümüş ve altına bakılması gerektiğine inanıyorum.

filozof1001
01-02-2013, 22:43
_Acemşah üstadım Dyo boya ile ilgilendiniz bir ara..beklentileriniz devam ediyor mu..yalıtım sektöründen alacağı pay karlılığa nasıl yansıyabilir..

_Gözde girişimle ilgilendiğinizi görmedim..senet bir sürü borsa gediklisini madara etti..sizin ilgilenmemenizi şimdilerde daha iyi anlıyorum ..düşüncenizi de merak ediyorum

saygılar

acemşah
01-02-2013, 23:46
_Acemşah üstadım Dyo boya ile ilgilendiniz bir ara..beklentileriniz devam ediyor mu..yalıtım sektöründen alacağı pay karlılığa nasıl yansıyabilir..

_Gözde girişimle ilgilendiğinizi görmedim..senet bir sürü borsa gediklisini madara etti..sizin ilgilenmemenizi şimdilerde daha iyi anlıyorum ..düşüncenizi de merak ediyorum

saygılar

daha önceleri dyoboya ile ilgilendik kısa vadeli olarak iyide kazandırmıştı. lakin şu an konjukturel olarak piyasa alarmı olarak algıladığım durumlardan dolayı kişisel portföyüm harici bir senetle ilgilenmiyorum; dyo boya için 2012 yılı iyi gecmiş olabilir ancak gayrimenkulde işler iyi degil bu aralar.
gözde için ise daha önceleri kısa vadeli olarak ilgilendiğim oldu ancak potansiyeli için cok cok uzun vadeli düşünmek gerekli. piyasada iş yapma gücü gözdeden daha güzel şirketler mevcut.gözdeyi kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın; ancak ben sektörde iş girişimi tercih ederim; sektörlerde yatırım yaparken bir şirketin piyasa gücüne , sermayesinin kaç katı cirosu olduğuna , sektörde yoğunlaşmanın derecesine(az sayıda şirket sektörü kontrol etmeli) , şirketin üretiği hizmet veya ürünlerin cok sayıda alıcı tarafından tüketilmesine, büyüme odaklı olmasına, sahiplerinin az sayıda sektörde iş yapmalarını yeğlerim.

bir patron emlakta ,madencilikte,tarımda, finansda, ulaştırmada,gıda da, gayrimenkulde olursa dikkat dagılımı olur; şirketin vizyonu ne kadar güçlü olursa olsun arka planda kalır.
işte son durum..

Erdoğan: Köprü ve otoyol ihaleleri iptal edilebilir
http://haber.rotahaber.com/erdogan-kopru-ve-otoyol-ihaleleri-iptal-edilebilir/340661
bu haberden sonra bnim düşünceme göre gözdenin bir prestij kaybı ile epeyli bir deger yitirebilecegi aşikardır.

acemşah
02-02-2013, 00:12
Şimdi Türkiye bazı kredi kuruluşlarıyla ilişkisini kesti. Şimdi arkadaşlarımız Körfez'e gidiyor. Demosrasyonlar ikili görüşmeler yapılıyor. Ben inanıyorum ki çok ciddi fonlar Türkiye'ye gelmeye başlayacak. Biz belki bazı özelleştirmeleri iptal edeceğiz

sayın başbakanımızın kelimeleri önemeli kim bilir körfezden galataportada bir aday bulunmuştur.bazı güvenceler sonucunda bu ihaleler iptal ediliyor olabilir .gercekte bir galataportan gelmesi muhtemel gelir otoyolların bile üzerindeyse bence başbakan haklı..ülkenin degerleri ucuz fiyata satılmamalı.

twilight1517
02-02-2013, 00:41
sn acemsah iyi geceler...size ateksi sorucam...biliyorsunuz ateks bundan 2 hafta once kapa haber yolladi bakirkoydeki 51.000 m2 arsayi proje gelistirmesi icin tokiyle anlatigina dair...bakirkoyde m2 si 12 bin liraya kadar cikabiliyor...ateksin arsasiyla yanindaki arsalari da alarak guzel bir proje cikacagi asikar..simdi normal emsal 2.75 isin icinde toki varsa bu 4 e 5 e kadar cikabilir..isin en guzel tarafi ateks hic karismicak ise toki yapicak saticak gelen paralari sayicak ateks ve tahminen de 400 - 600 milyon gelir elde edecek....buraya konut rezidans yapilacagi dusunulebilir...bu durumda ateksi nasil goruyorsunuz neler dersinz saygilar...

acemşah
02-02-2013, 00:52
sn twilight1517 ateksi hiç incelemedim ; lakin bakırköydeki arsanın googledan görüntüsünü kopyalarsanız sevinirim. bakırköydeki arsaların degeri denize ve ana artere arsanın büyüklüğüne göre dediğiniz rakamlara cıkabiliyor. ancak emsal degerinde 3 rakamı maximum rakamdır. inşatın özeliğne imar durumuna bakarak satılabilir alanlar örnegin emsali 3 kabul edelim ve arsayıda 50.000 kabul ettiğimizde yaklaşık 225,000 alan cıkar. inşaatalanıda yaklaşık 300bin olur.

satılabilir alanı 225,000 olarak kabul edin .bölgedeki emsal dairelerin metrekare bedeli yaklaşık 5,000tl olarak ele alırsak inşaat masraflarınıda düştüğünüzde dediğiniz rakamlar olası...

bu rakamları üç aşagı beş yukarı hesaplama kolaylığı olsun diye verdim. bölgedeki fiyatların ne olduğu konusunda bir fikrim yok. ancak anlaşma nedir arsa nerdedir. tokı nasıl bir proje yapacak? neden tokıye verildi.? bir inşaat şirketi ile neden anlaşamadılar? gibi
soruların cevap bulması gerekli..

acemşah
02-02-2013, 00:59
hisenet yarışmasında bu hafta 1. olan sayın dostum jundola'yı tebrik ediyorum. neticede asuzusu iyi prim yaptı..:)

jundola
02-02-2013, 01:00
sn twilight1517 ateksi hiç incelemedim ; lakin bakırköydeki arsanın googledan görüntüsünü kopyalarsanız sevinirim. bakırköydeki arsaların degeri denize ve ana artere arsanın büyüklüğüne göre dediğiniz rakamlara cıkabiliyor. ancak emsal degerinde 3 rakamı maximum rakamdır. inşatın özeliğne imar durumuna bakarak satılabilir alanlar örnegin emsali 3 kabul edelim ve arsayıda 50.000 kabul ettiğimizde yaklaşık 225,000 alan cıkar. inşaatalanıda yaklaşık 300bin olur.

satılabilir alanı 225,000 olarak kabul edin .bölgedeki emsal dairelerin metrekare bedeli yaklaşık 5,000tl olarak ele alırsak inşaat masraflarınıda düştüğünüzde dediğiniz rakamlar olası...

bu rakamları üç aşagı beş yukarı hesaplama kolaylığı olsun diye verdim. bölgedeki fiyatların ne olduğu konusunda bir fikrim yok. ancak anlaşma nedir arsa nerdedir. tokı nasıl bir proje yapacak? neden tokıye verildi.? bir inşaat şirketi ile neden anlaşamadılar? gibi
soruların cevap bulması gerekli..

Dostum bunlarin hepsinin cevabi bende war. Kirildim simdi madem ilgileniyosun neden sormuyosun :) Seni de en sonunda zorla arsaci yapacaz. Sec bakalim Asuzu mu Ateks mi?

jundola
02-02-2013, 01:01
hisenet yarışmasında bu hafta 1. olan sayın dostum jundola'yı tebrik ediyorum. neticede asuzusu iyi prim yaptı..:)

Tesekkur ederim dostum. Sabrimizin meyvesini sonunda almaya basladik....

acemşah
02-02-2013, 01:03
en büyük arsacı zaten benim..:) ama ders calışmadan zor yerden soru sormayın:)

Hisseci 16
02-02-2013, 01:05

Kendisi ni bende tebrik ederim paranın gözüne vurdu:he:

jundola
02-02-2013, 01:13
Kendisi ni bende tebrik ederim paranın gözüne vurdu:he:

Murat dostum simdi konusturma beni burda; Spek senin yuklu miktardaki lotunu alabilse (Alinti Rasim1983) simdiye 40 lardaydik. Artik yeter dokulde bizim tahtanin onu acilsin :)

twilight1517
02-02-2013, 01:16
Dostum bunlarin hepsinin cevabi bende war. Kirildim simdi madem ilgileniyosun neden sormuyosun :) Seni de en sonunda zorla arsaci yapacaz. Sec bakalim Asuzu mu Ateks mi?

dostum asuzudan kazandik simdide ateksden kazanalim dedik maliyetde dusuk. :))) ateksde karar kildim ne de olsa yanina tokiyi aldi :)) cevabinizi bekliyorum buyuk bir merakla dostum.... saygilar

Hisseci 16
02-02-2013, 01:16
Murat dostum simdi konusturma beni burda; Spek senin yuklu miktardaki lotunu alabilse (Alinti Rasim1983) simdiye 40 lardaydik. Artik yeter dokulde bizim tahtanin onu acilsin :)

:kahkah::kahkah::kahkah::kahkah::kahkah:

jundola
02-02-2013, 01:38
dostum asuzudan kazandik simdide ateksden kazanalim dedik maliyetde dusuk. :))) ateksde karar kildim ne de olsa yanina tokiyi aldi :)) cevabinizi bekliyorum buyuk bir merakla dostum.... saygilar

Dostum Acemsah a takilmak maksadiyla yazdim o yaziyi. Oncelikle sunu soyleyim bende Ateks yok! Ama takip ettigim
hisselerden biri. Forumda zaten takip ediyorsunuzdur gereken seyler ByBen, 319, Denet ve arada sirada da olsa Maharaj tarafindan dile getirildi. Benim kendi dusuncemi soracak olursaniz uzun vadede iyi kazanc saglayacagini dusunuyorum. Toki istirakini arkasina almasi cok onemli! Bu sayede imar konusunda buyuk avantaj saglayacaktir.
Beni dusunderen tek husus KAP taki aciklamada "Mevcut imar durumu paralelinde proje gerceklestirilecek" gibi bir ibare wardi yanlis hatirlamiyorsam. E mevcut imar durumuylada o araziye Spor kompleksi vs,.. yapilabilir. Bu husus dusundurucu. KAP taki haberde neden imar durumu yeniden gozden gecirilecek gibi bir ifade yok? Toki gibi bir kurum da bu araziyle cok kar getirecek bir proje yapmasa ilgilenmez diye dusunuyorum..Ama bu durum su an muallak. Toki isterse oraya 5 emsal degerinde Ofis-Rezidans imari bile cikartabilir. Istanbul Finans Merkezi Arazisinde bu emsal durumlarinda harikalar yaratti (Bknz. VKGYO KAP) .Ozet olarak Ateks bu kadar olumlu beklentiye ragmen defter degerine daha yeni bu hafta ulasabilmisse bence sebepleri:
1. Imar durumu hakkindaki net olmayan kafa karistirici aciklamalar ve Projenin net olmamasi
2. Gelistirieleek Projenin netlesmesi, Imar durumu, Insaat, satislar vs.. uzun zaman alacagindan piyasa bu kadar erken hisseyi fiyatlamiyor.
3. Akinlar piyasa tarafindan pek hazedilmiyor. Edipte 212 AVM ve rezidans projelerini ellerine yuzlerine bulastirdilar..

Butun bunlara ragmen uzun wadede Ateksin iyi primler yapacagini dusunuyorum.

Saygilar

acemşah
02-02-2013, 10:10
görülen lüzum üzerine azda olsa akın tekstil olayına bakma fırsatı bulabildim.

olumlu yönler;
şirketin komşu arazi sahipleri ile birlikte tokinin bir iştiraki olan Emlak Planlama İnşaat Proje Yönetimi ve Ticaret A.Ş arasındaki Müşavirlik Sözleşmesi imzalaması

komşular arasında fikir birliği var demektir. tokinin iştiraki olan bir şirketle danışmanlık anlaşması yapılmasıda evla olmuş. bunun yanında arazinin konumuda güzel , ayrıca birleşen buyuk araziler daha bir degerlenir, bunda da yan arazilerin birleşebilme ihtimalleri mevcut.
bölgede genelde 2,05 emsal ve 25 metre yükseklik sınırlaması mevcut (tam olarak emsal belediye meclısı ile belirlenir) arsa üzerinde söylenilen 2.75 emsali iyi araştırmak gerekli

olumsuz yönler;

şirketin bir adet ve iyisi ile kötüsü ile bir gayrimenkul şirketi varken, neden tokinin iştiraki bir gayrimenkul iştirakinden danışmanlık hizmeti satın alırlar? kendi şirletlerinin güven duygusunu sedelemiş olurar. bölgede arsa fiyatları 2 ile 3 bin dolar arasında metrekare olarak .bölge oldukça sorunlu. işleri hızlandırmak için bu anlaşma yapılmışsa dahi bu üzerinden cok su götürür. yıllardır satılamayan 130 dönumluk nako arazisi en son 200 mılyon doları görmuştu.

akın tekstilin projeyi kendi bunyesinde yapması gereklidir. fiyat için bir şey söylemıyorum her fiyat mubahtır borsada. ancak algılarla oynamamak gerekli . yapılan anlaşma sadece şimdilik danışmanlık anlaşmasıdır. bir proje anlaşması degildir.

acemşah
02-02-2013, 11:07
2 Şubat 2013 CUMARTESİ
Resmî Gazete
Sayı : 28547

YÖNETMELİK

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığından:

TÜRKİYE BİLİMSEL VE TEKNOLOJİK ARAŞTIRMA KURUMU TEKNOLOJİ

VE YENİLİK DESTEK PROGRAMLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİKTE

DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK
http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/02/20130202.htm&main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/02/20130202.htm

MADDE 1 – (1) Bu Yönetmeliğin amacı; Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu tarafından oluşturulan destek programları kapsamında; gerçek ve tüzel kişilerin bilimsel ve teknolojik bilgiyi ürüne, sürece, yönteme veya sisteme dönüştürme aşamalarında yapacağı, teknoloji ve yenilik odaklı araştırma, geliştirme, iyileştirme faaliyetleri ile üniversite-sanayi iş birliği, kümeleşme, girişimcilik ve ticarileştirme faaliyetlerine ilişkin proje önerilerinin değerlendirilmesi, söz konusu projelerin hibe ve/veya geri ödemeli olarak desteklenmesi, izlenmesi, sonuçlandırılması ve sonuçların değerlendirilmesi ile erken aşamadaki gelişme potansiyeli olan Ar-Ge yoğun başlangıç firmalarının desteklenmesi amacıyla tüzel kişi ve fonların hibe ve/veya geri ödemeli olarak desteklenmesine ilişkin usul ve esasları düzenlemektir.”

uzun bir yönetmelik kısaca.. Uluslararası ortaklı olarak da (a), (b), (c), (ç), (d), (e), (f), (g) ve (ğ) bentlerinde belirtilen faaliyetlerinin

desteklenmesine ilişkin destek programlarını kapsar.

3) Ar-Ge yoğun başlangıç firmalarının; Ar-Ge faaliyetlerinin, bu faaliyetler sonucu ortaya çıkan ürün ve/veya teknoloji üretim altyapısının oluşturulması veya geliştirilmesine destek olunması ile üretim, pazarlama süreçlerinin iyileştirilmesine katkı sağlamak üzere gelişme potansiyeli bulunan ve kaynak ihtiyacı olan Türkiye’de yerleşik şirketleri desteklemek için bu Yönetmelik kapsamında oluşturulan destek programlarında hibe, geri ödemeli ve/veya kredi olarak sermaye desteği verilmek suretiyle tüzel kişiler ile yurt içi ve yurt dışı fonlar desteklenebilir.

kısaca Alcateli tarif ediyor benim gözümde...:)

village people
02-02-2013, 11:22
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/22503028.asp?yazarid=8#

İlgili haber ilgili sirketler de ( gozde ve kchol) hareketlilige sebep olabilir. Yatirimcilari dikkatli olsun.

acemşah
02-02-2013, 15:48
http://www.gyoder.org.tr/PDFs/Publishings/2012_III_Quarter.pdf

inşaat sektöründe işlerin iyi gitmediğinin raporu..

acemşah
02-02-2013, 16:01
http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Documents/tarihi_kentte_yeniden_dogus.pdf

twilight1517
02-02-2013, 17:16
görülen lüzum üzerine azda olsa akın tekstil olayına bakma fırsatı bulabildim.

olumlu yönler;
şirketin komşu arazi sahipleri ile birlikte tokinin bir iştiraki olan Emlak Planlama İnşaat Proje Yönetimi ve Ticaret A.Ş arasındaki Müşavirlik Sözleşmesi imzalaması

komşular arasında fikir birliği var demektir. tokinin iştiraki olan bir şirketle danışmanlık anlaşması yapılmasıda evla olmuş. bunun yanında arazinin konumuda güzel , ayrıca birleşen buyuk araziler daha bir degerlenir, bunda da yan arazilerin birleşebilme ihtimalleri mevcut.
bölgede genelde 2,05 emsal ve 25 metre yükseklik sınırlaması mevcut (tam olarak emsal belediye meclısı ile belirlenir) arsa üzerinde söylenilen 2.75 emsali iyi araştırmak gerekli

olumsuz yönler;

şirketin bir adet ve iyisi ile kötüsü ile bir gayrimenkul şirketi varken, neden tokinin iştiraki bir gayrimenkul iştirakinden danışmanlık hizmeti satın alırlar? kendi şirletlerinin güven duygusunu sedelemiş olurar. bölgede arsa fiyatları 2 ile 3 bin dolar arasında metrekare olarak .bölge oldukça sorunlu. işleri hızlandırmak için bu anlaşma yapılmışsa dahi bu üzerinden cok su götürür. yıllardır satılamayan 130 dönumluk nako arazisi en son 200 mılyon doları görmuştu.

akın tekstilin projeyi kendi bunyesinde yapması gereklidir. fiyat için bir şey söylemıyorum her fiyat mubahtır borsada. ancak algılarla oynamamak gerekli . yapılan anlaşma sadece şimdilik danışmanlık anlaşmasıdır. bir proje anlaşması degildir.

sn acemsah dediginiz gibi iyisi ile kotusu ile bir gyo sirketi varken ama edip 212 avm de goruldu ki borsada pek de yuzu guldurmedi ve hala yatirimcisini uzdu pek de iyi bakilmadi....bana sorarsaniz arkasina tokiyi almasi guzel bir gelisme ve akinlar bu ise karismicak..ayrica isin icinde toki varsa her kapi acilir diye dusunuyorum emsal 2.50 dan 3 e 4 e bile cikabilir zor bir sey degil cunku....bence bu isin icinde toki degilde kendi bunyesindeki gyo olsaydi dahada kotu olur ve piyasaya guven verilmezdi gecmisteki edip ornegi buna guzel bir ornek...netasi jp morganin almasi gibi tokinin de akin tekstile danismanlik yapmasi ayni gibi...tokiyle bir cok sorunlu bolge imara acildi ve konutlar rezidanslar yapildi....dediginiz gibi komsu arsalarla beraber akin tekstilin arsasiyla beraber buyuk bir proje ortaya cikabilir..en guzeli de bu iste akinlar olmicak...

acemşah
02-02-2013, 20:28
http://webservice.foreks.com/chart/wfx/takas.jsp?bastip=islem&hisse=ALCTLEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=dblSon&by=desc

ALCATELİN TAKASLARI HİÇ BU KADAR GÜZEL OLMAMIŞTI.

acemşah
02-02-2013, 21:04
iyi olmuyor lakin gercek bu.. başbakan zaten kenddisi söyledi savaş gemilerine komuta edecek komutan bulamıyoruz diye.. böyle giderse durum eyi deel..!!

http://www.internetajans.com/haber/neden-deniz-kuvvetleri-hedefte-haberi-22396h.html

http://www.internetajans.com/haber/hava-kuvvetlerinde-80-pilot-istifa-etti-haberi-22392h.html

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/22503399.asp

Hava Kuvvetleri’nde 80 istifa!
Komutanların tutuklanması ve ekonomik nedenlerle genç pilotlar askeriyeden ayrılma kararı aldı. 10 yıllık hizmet süresini dolduranlardan 80’i istifa ediyor.

acemşah
02-02-2013, 23:01
hükümetimizin 2103 -- 2015 orta vadeli programından kısa bir kesit..:)

http://www.dpt.gov.tr/DocObjects/View/14564/OVP2013-2015(Baski).pdf

7. Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin
Yaygınlaştırılması
Bilgi ve iletişim teknolojilerinin yaygın ve etkin
kullanımıyla bilgi toplumuna dönüşüm sürecinin
hızlandırılması temel amaçtır. Bu çerçevede;
i. Bilgi toplumu politika ve stratejileri yenilenecek, bunların etkin bir şekilde koordinasyonu, uygulanması ve sonuçlarının izlenmesi
sağlanacaktır.
ii. Elektronik haberleşme sektöründe alternatif
altyapı ve hizmetlerin sunumuna önem verilerek sektörde rekabet ortamı geliştirilecektir.
iii. Elektronik haberleşme sektörüne ilişkin dü-
zenlemeler değişen teknoloji ve pazar yapısının ortaya çıkardığı ihtiyaçlar doğrultusunda güncellenecek, düzenlemelerin
zamanında ve etkin şekilde uygulanması
sağlanacaktır.
iv. Fiber optik şebeke altyapısının geliştirilmesi amacıyla, ortak altyapıların kurulumu ve
kullanımı teşvik edilecek; yerel yönetimler ile
şebeke altyapısı kuran ve işleten kuruluşların desteklenmesi yönünde çalışmalar yürü-
tülecektir.
v. Elektronik haberleşme altyapısındaki bölgesel farklar azaltılacak, genişbant internet
başta olmak üzere bilgi ve iletişim teknolojilerine uygun maliyetlerle erişim artırılacaktır.
vi. Bilgi ve iletişim teknolojilerinin, toplumun
tüm kesimleri tarafından etkin kullanımı
sağlanacak ve sayısal uçurum azaltılacaktır.
vii. Uydu teknolojileri alanında ulusal yetkinliğin
güçlendirilmesi ve milli uydu imal edilmesine
yönelik çalışmalar yoğunlaştırılacaktır.
viii. Bilgi ve iletişim teknolojileri sektöründe kamu
alımları; sektörün gelişimini destekleyecek,
yerli katma değeri ve sektördeki rekabeti
artıracak bir politika aracı olarak
kullanılacaktır.
ix. Bilgi ve iletişim teknolojileri sektöründe
istihdam imkânları ve girişimcilik geliştirilecek,
nitelikli insan kaynağı artırılacaktır.
x. Bilgi ve iletişim teknolojileri sektöründe ArGe ve yenilikçilik teşvik edilecek, sektörün
yurtdışına açılımı desteklenecektir.
xi. Posta sektörü kalite, güvenilirlik ve erişilebilirlik esasları çerçevesinde ve rekabetçi bir
anlayışla yeniden yapılandırılacak ve sektörde etkin düzenleme ve denetim sağlanacaktır.
xii. Yayıncılık sektörü uluslararası yükümlülükler
de dikkate alınarak geliştirilecektir
Dışa bağımlılığı yüksek olan sektörlerde geri dönüşüm yatırımlarına özel önem verilecek, Ulusal Geri Dönüşüm Stratejisi oluşturulacaktır.Yenilikçi fikirlere ve Ar-Ge’ye dayalı katma değeri yüksek ürün ve hizmetlerin ticarileştirilmesi ve pazarlanma süreçleri desteklenecektir.
Tekstil, hazır giyim, deri, seramik, cam,
mobilya, kuyumculuk gibi geleneksel sektörler
başta olmak üzere özgün tasarım faaliyetleri
özendirilecek, ulusal ve uluslararası marka
oluşturulması desteklenecektir.

hun44
03-02-2013, 01:06
acemşah hocam. mutlu akü takibiniz de sanırım. bu hisseyi orta ve uzun vadede nasıl görüyorsunuz? özellikle arsası ile ilgili yorumunuzu almak istiyorum. teşekkürler.

acemşah
03-02-2013, 11:21
acemşah hocam. mutlu akü takibiniz de sanırım. bu hisseyi orta ve uzun vadede nasıl görüyorsunuz? özellikle arsası ile ilgili yorumunuzu almak istiyorum. teşekkürler.

arsanın lokasyonu cok güzel yerde 2 ay önce emlak konut bu arsanın dibinde gelirpaylaşımlı olarak bir arsa satmıştı. fiyatlar oldukçada yüksekti. emsal degeri 3 ve yükseklık sınırlaması olmadan satmıştı. mutlunun arsasına talip olanlarda bu olay örnek olacaktır.
istanbulun o bölgesi birazda boğazı andırıyor trafik cilesi nisbeten az ve karşıda adalar ve azda deniz, adaların üzerinden güneşin batması az sonra, sol cenaptan ayın yükselmesi ile birlikte balıkçıların sahne alışı ..''aheste cekin yürekleri mehtap uyanmasın''diyorsunuz balıkçılara el sallayarak..:)
birde üzeinde sahiba gökçen'e inen uçakların adalar üzerinden pendik'e doğru süzülüşleri, geceyleyin ateş böceklerinin dansını andırıyor.
bitmesine 3-5 ay kalan banliyö hattı ile isterseniz kentin keşmekeşliğine 25 dakıkada yol alabiliyorsunuz.. kesmedi ise devam edip boğazın altından zeyportun önunden cıkarsınız, bakırköy carşısının size uzaklığı 35 dakıkadır.. biraz midye biraz kokoreç şalgamla birlikte yada turşu suyu ile hoş giderdi, eskiden kaçıp yeŞİLlköyde denize giderdik, cocukluğumuzun istanbulunda. bazen de adalarda hakketen merak ediyorum..şimdilerde adalarda denize girilebiliniyor mu?

acemşah
03-02-2013, 12:08
evet sistemimiz coğu hissenin sat verdiğini onaylamış. al verenler ise bir elin parmaklarını gecmiyor.
crdfa ve vakfin al vermiş ilginçtir ki ikiside aynı sektörde. fonfk ile az bir zaman önce ilgilendiğim bir senet olması sebebiyle baktığımda aynı sat teyiti mevcut.

bu hafta koç ve bilhassa gözdenin prim kaybedeceğini herkez öngörüyor. esas merak edilen ülkerin diğer hisseleri ne yapacak..işin bu tarafıda mevcut. neticede yaşanan gruplar için olumsuzluk söz konusu.

gayrimenkul yatırım ortaklıları ayagında ise galataportun adı gündemde daha da bir yarini alır oldu calık holdıngın galataport ile ilgilenecegini acıklaması dikkate degerdi. endeksten ayrışması gözlemlenen tsgyo nun galataport 'u bekler hali fiyatlanıyor olabilir.
öte yandan bilişim sektörde zaten alcatelci olduğumuzda aşikar bu sektöre yapılan düzenlemeler ile projeler başta olmak üzere alcatelin bilançosunu merak eder konuma geldik.
birde gyo sektöründe olmayıp ; arsa beklentisi ile hareket edenler var ;asuzu akıntekstil mutlu aczacıbaşı ilaç..şişecam
borsa olayları herkezden önce fiyatlar.bunlardan benim favorim zaten belli mutlu ..şişecamıda arada takıp ederiz.

sonuç olarak borsanın düşme eğiliminin artacagını hisse oranlarının düşürmek gerektiğini, yinede bu ortamda yukarıdakı hisseleri takıp ettiğimizi, konjuktürel olarak risklerin artığını düşünüyorum.

twilight1517
03-02-2013, 12:20
sn acemsah tsgyo yu sizin verdiginiz bilgiler dogrultusunda bilgilenmeye basladik...burda galataport ozellestirilmesinin yapilmasindan cok TSGYO nun kucuk isleri birakip birakmamasi olacaktir...ozellestirilmeden sonra acaba tskb binalarini ne yapacak baska yere mi tasiyacak yoksa tskb den kira almaya devam mi edecek...ya buyumek icin atilim yapmasi gerekecek ya da ben buyum arkadas bana bu kira gelirleri yeter deyip yatirimcisini uzmeye devam edecek...mutlu konusunda hem fikirim cok degerli arsasi oldugunu herkes biliyor yeterki kucuk bir kivilcim olsun patlmaya hazir bomba gibi bekliyor...kar eden bir sirket bedelsizi olan bir sirket pd si kucuk olan bir sirket..tasit sektoru artikca yukseldikce akude olumlu etkilenecektir....

acemşah
03-02-2013, 12:53
tsgyo öz kaynaklar bakımından şu an nugyodan daha büyük bir şirkettir. lakin büyük olmakla borsa getirisinde büyük olacagı anlamı cıkarılmamalıdır. tsgyonun şu an atıl vaziyette galataportun merkezinde 7 katlı 3,200 metrekarelik tahirhan adında bir mulku bulunmakta bitişiğinde akfen gyonun vakıflara ait 49 yıllığına kıraladığı arsada inşa faaliyetleri devam etmektedir.
öte yandan fındıklıda tsgyo binalarının konumu ile denize olan cehpesi ile dolmabahçe sarayına yakınlığı ile vs..vs bir banka merkezinden cok 5 yıldızlı otel olarak degerlendirildiğinde ; şu an alınan kıranın 3 katı kadar bir gelir getirecegine inanıyorum.
öte yandan pendorya avm nın cevresinde yapılan niteliklı konutlar ile müşteri potansiyeli artmış, yanına yapılan 5000 kişini calışacagı garanti bankası operasyon merkezi ilebölgenin degeri artmıştır. halihazırda cevredekı projeler devam etmekte bir coğuda yeni başlamaktadır. adanada kı 5 yıldızlı şehir otelının bu yıl devreye girecek olması kıra gelirlerini artıracagı gibi otel için harcanan kaynakların artık geriye dönme süreci başlayacaktır.
bunu haricinde iş bankasınında operasyonn merkezini penporya avm nın 4 km uzagına tuzla'ya taşıması, işgyonun finansmerkezinde 10 dönumluk arsa alması; her iki şirketinin de iş bankası iştiraki olması sebebiyle finans merkezindeki arsada ortak bir proje üretme ihtimalleri veya tskb nınde genel merkezini finans merkezinde işgyonun yapacagı olan yere taşıması, ile fındıklı merkezlerinin boşaltılması , operasyonlarını tuzladakı iş bankası op. merkezinde yapabilir olmasının doğması muteberdir.
ayrıca iş grubunun iştiraklerindenn olan şişecamın topkakı arsasında yine aynı grubun şirketleri ollması vasıtasıyla işgyo ve tsgyo burada devasa bir proje gercekleştirebilirler. buradakı arsa o bölgenın en buyuk arsasıdır. yaklaşık 300 dönımluk bir büyüklük mevzuu

tsgyonun tüm bu beklentilerinin donması yada gercekleşmemesi karşısında dahı yıllık 20 mılyonluk kıra geliri karşısında 110 mılyonluk borsa degeri komık kalmaktadır.senede 20 bin lira kıra getiren(aylık 1800 tl) bir evinizi satılığa cıkardığınızda 110 bin lira mı istesiniz yoksa 500 bin tl mı? rakamlardan örnek olsun diye sıfırları attık..!

buradakı olası bir proje büyüklüğü 2 mılyar dolar civarında olur..
beklentiler uzun vadede sekil alırlar. daha bunlara uzaktayız ama izliyoruz..:)

öte yandan galataport taliplerini coğalması yabancı sermaye akımı. başbakanın körfez sermayesi iması. bundan 8 sene önce galatportun 5 mılyar euryo görmesi vs... galataportun degerinin artması ile beraber buradakı degerlemeler ekstra artacaktır.

mutlunun konusu ise taşıt sektörunde lider kuruluş olması yenı teknolojılere yatırım yapması yakıt pillerinin bulunması teknolojısının gelişemesi artı etkenler.terknolojı şirketlere deger katar..

acemşah
03-02-2013, 16:56
http://www.tsb.org.tr/sayfa/2012-yil-sonu-istatistikleri

sigortacılık alanı %18 büyümüş..

acemşah
03-02-2013, 19:50
http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Pages/MeclisKarari.aspx?KararID=5784

akın tekstilin arsası ilgili meclis kararları tarih eski.. okumakta fayda mevcut..:)

takipçixy
03-02-2013, 20:40
iyi olmuyor lakin gercek bu.. başbakan zaten kenddisi söyledi savaş gemilerine komuta edecek komutan bulamıyoruz diye.. böyle giderse durum eyi deel..!!

http://www.internetajans.com/haber/neden-deniz-kuvvetleri-hedefte-haberi-22396h.html

http://www.internetajans.com/haber/hava-kuvvetlerinde-80-pilot-istifa-etti-haberi-22392h.html

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/22503399.asp

Hava Kuvvetleri’nde 80 istifa!
Komutanların tutuklanması ve ekonomik nedenlerle genç pilotlar askeriyeden ayrılma kararı aldı. 10 yıllık hizmet süresini dolduranlardan 80’i istifa ediyor.

ÖNCELİKLE TOPİĞİNİZ HAYIRLI OLSUN HOCAM . ALLAH MAHCUP ETMESİN....

pilot değilim fakat ; ben de bir askerim.... durum gerçektende içi açıcı değil. benim düşüncem tsk pilotlara özel şirketin verdiği ücretten daha çok vermesi gerekir; ki olmazsa, benim gibi piyadeleri işi zor :) sağlıcakla...

acemşah
04-02-2013, 23:18
Gelen enflasyon dataları oldukça yüksek. bunun neticesinde fazilerde yukarı yönlü bir egilim hasıl oldu ve dolarda azda olsa arttı.
yabancılar bunu alıştıra alıştıra fiyatlayacaktır..

acemşah
04-02-2013, 23:40
seker piliç iflas ertelemeye başvurmuş. gercekten de insan soruyor:?
neden böyle oluyor diye..
tarım ve tarıma bağlı sanayılerde ayakta kalmak cok zor; mango ...seker ...frigo sırada gibi... merko.. penguen gıda.. bir zamanlar ünal tarım vardı şimdi var mı ben bilmiyorum; bir de uzel traktör vardı. kayboldular.. güzel atlara binip gökyüzüne uctular..

borsanın kanunları geregi spekülasyon olacak ve spekülasyon ; ileride oluşacak pozitif veya negatif degerlemeye göre yatırım yapmaktır, borsacılar bu kelimeyi genelde yalnış kullanırlar.
spekülasyon olacak ama doğru bilgilerle.
bir hissenin topiğini okuyorum; inanamayacagım ölcülerde hava mevcut; şimdilerde herkez arsacı kesildi.. lakin her arsa nugyonun arsaları gibi kaliteli olmayabilir. üzerindeki 1.5 emsali nasıl olurda 3 yaparlar ve şu an kullanımda olmayan 5 emsal,,inanın şaşırıyorum

birde arsa akarsu havzasında yer almaz mı..akarsuyun iki yakasından her iki taraftan 25 şer metre terk..
birde şirket tokinin bir iştiraki olan gayrimenkul projelendirme şirketiyle burada yürürlükte olan imar planlarına göre proje geliştirilmesi için müşavirlik anlaşması yaptım diyor.. bunda hiç bir olumsuz yan yok ama bizim insanımız toki ile inşaat anlaşması yaptık babından yedi düvele yayın yapıyor..
yapılan anlaşma müşavirlik yani danışmanlık anlaşması... dediğim gibi borsada dikkatli olmakta fayda mevzu.. bu yazılanlar hissenin yükselmeyecegi anlamını taşımaz. piyasa gerektiğinde cöpü altın yapar ..altını cöp... ama birileri sonradan cölde kutup ayısına parisin ne tarafta olduğunu sorar:)

insanlar alırlar satarlar.. benim itirazım yanlış bilgiler verilmesine.. herkeze bol kazançlar dilerim..!!

twilight1517
04-02-2013, 23:50
Gelen enflasyon dataları oldukça yüksek. bunun neticesinde fazilerde yukarı yönlü bir egilim hasıl oldu ve dolarda azda olsa arttı.
yabancılar bunu alıştıra alıştıra fiyatlayacaktır..

acemsah abim zaten enflasyon yuksek turkiyede...yilin son aylarinda bir sekilde enflasyonu dusuk gostererek memurlara emeklilere enflasyon farki vermemek icin malesef - cikiyor...ama nedense sonra enflasyon yuksek cikiyor....

acemşah
04-02-2013, 23:58
enflasyon belası cepleri bozduğu gibi piyasayıda bozacak..bakalım neler olucek.
enflasyon rakamlarını bugünlerde ciddiye almak gerekir.

twilight1517
05-02-2013, 00:05
enflasyonun artmasi altina yarar...altinin da yukselecegi gunler yakin gibi abim....

twilight1517
05-02-2013, 00:21
acemsah abim alcatel teknik ve temel analiz olarak cok guzel duruyor ama kisa ve uzun vadeli borclari toplami 208 milyon..bu sizi urkutmuyor mu borc biraz fazla degil mi? ayrica oz kaynaklarida 52 milyon..pd si 3 olan bir sirket...dediginiz gibi devletin bilisim alanina onem verdigi verecegi belli....saygilar

acemşah
05-02-2013, 01:43
bunlar derinlemesine konular sn arkadaşlar.. öncelikle olarak alcateldeki yüksek borç olayı işletmenin yüksek kredilerle dönmesinden kaynaklanmakta; alcatel yoğun bir sektörde calışmaktadır. yani sektöründe 3 yada 5 firma vardır. piyasaya girişler oldukça zordur. bir bilgi birikimine ihtiyac vardır.firmalar böyle pazarda uzun dönemde marjınal malıyetlerinin üzerinde gelir elde edebilirler.ve sektörünün bir özelliği de alıcı yoğun bir sektördür. alcatelin alacaklı olduğu firmalar ttkom ..süperonlıne avea vodafon trcell gibi firmalardır. alacaklarının şüpheli konuma gelmesi için bu firmaların iflas etmesi gereklidir. o yüzden de bir korkumuz yok..

alcatelin en büyük güçü cirosudur. sermayenin 38 mılyon olması kaşısında yaklaşık 400 mılyonluk bir satışı vardır. buna ekonomıstler pazar payı diyor.:)

diğer taraftan parasal genişlemenin daha fazla neden enflasyona sebep olmadığı yada altın fiyatlarını neden artırmadığı sorularını tvlerde görüyorum. arz paranın fazlalığından etkilenmıyorsa, deflasyonıst baskılar hakımdır ve bir kaç sayfa öncesinde verdiğim likidite tuzagına girilmiştir.

vassago
05-02-2013, 10:54
Merhabalar,

ALCTL mali yapısı hakkında; Uzun vadeli borçun finansal borçlar kısmı eldeki nakit ile kapatılmış.Kısa vadeli borç olarak alt kırılımlara baktığımızda Finansal borçlar,Ticari borçlar ve İlişkili Taraflara Borçlar kalemleri altında olduğunu görmekteyiz.Ayrıca girdiği iş yükümlülükleri dolayısıyla bu işlere ait Borç Karşılıkları ayrılmış durumda.Aslında baktığımızda eldeki nakit ile kısa vadeli borçların kapatılıp uzun vadeye yayılan bir finansman kompozisyonu oluşturması mali tablo okuyucuları tarafından olumlu algılanabilirdi.Aslında bunun da gelir tablosuna finansman giderlerinin azalması ile karlılığa etkisi elbette olacaktır.Gelir tablosu gelişmeleri şu anda olumlu.Bunun sürdürülebilir bir hale gelmesi önemlidir.

Faaliyet giderlerinde yüzde olarak artan en büyük kalem Ar-Ge giderleri,geçen senenin aynı dönemine göre 500 bin TL civarındayken bu dönem 1,400 milyon TL para harcanmış.Satış gelirleri geçen seneye göre %49'luk artış sergilemiş.Faaliyet karı geçen sene -8,8 milyon TL iken bu sene +8,8 milyon TL olarak açıklanmıştır.

Gelecek dönemlerde de bu çıkış istikrarlı bir hale gelirse temel anlamda iyileşmeler net olarak görünmeye başlayacaktır.

vassago
05-02-2013, 13:48
*(galataport ihalesi) yetkililer: Ilana bu hafta çıkılması planlanıyor, teklifler nisan sonu alınacak-cnbce

thor35
05-02-2013, 21:28
acemsah abim alcatel teknik ve temel analiz olarak cok guzel duruyor ama kisa ve uzun vadeli borclari toplami 208 milyon..bu sizi urkutmuyor mu borc biraz fazla degil mi? Ayrica oz kaynaklarida 52 milyon..pd si 3 olan bir sirket...dediginiz gibi devletin bilisim alanina onem verdigi verecegi belli....saygilar

bunlar derinlemesine konular sn arkadaşlar.. öncelikle olarak alcateldeki yüksek borç olayı işletmenin yüksek kredilerle dönmesinden kaynaklanmakta; alcatel yoğun bir sektörde calışmaktadır. Yani sektöründe 3 yada 5 firma vardır. Piyasaya girişler oldukça zordur. Bir bilgi birikimine ihtiyac vardır.firmalar böyle pazarda uzun dönemde marjınal malıyetlerinin üzerinde gelir elde edebilirler.ve sektörünün bir özelliği de alıcı yoğun bir sektördür. Alcatelin alacaklı olduğu firmalar ttkom ..süperonlıne avea vodafon trcell gibi firmalardır. Alacaklarının şüpheli konuma gelmesi için bu firmaların iflas etmesi gereklidir. O yüzden de bir korkumuz yok..

Alcatelin en büyük güçü cirosudur. Sermayenin 38 mılyon olması kaşısında yaklaşık 400 mılyonluk bir satışı vardır. Buna ekonomıstler pazar payı diyor.:)

diğer taraftan parasal genişlemenin daha fazla neden enflasyona sebep olmadığı yada altın fiyatlarını neden artırmadığı sorularını tvlerde görüyorum. Arz paranın fazlalığından etkilenmıyorsa, deflasyonıst baskılar hakımdır ve bir kaç sayfa öncesinde verdiğim likidite tuzagına girilmiştir.

alcatelin tekniğinin neresi güzel bana söylermisiniz haftalıkmı günlükmü aylık mı teknikten az çok anlamasak ben yutacam da ayrıca neden gelipte alcatel topiğinde yazmıyosunuz orada ki ky lerde size cevap versin oldumu

acemşah
06-02-2013, 14:45
*(galataport ihalesi) yetkililer: Ilana bu hafta çıkılması planlanıyor, teklifler nisan sonu alınacak-cnbce

sn vassago paylaşımlarınız için teşşekkür eder ve devamı da ayrıca dilerim.!
işlerin nedeniyle 2 gün uzak kaldık piyasalardan.

sn thor35 arasıra alcatelin topiğinde de yazıyoruz lakin piyasaların calkantılı olduğu dönemlerde insanlar ne yazıldığına iyi bakmıyorlar, iyi etüt etmiyorlar ama alcatelde yatırımı olan bir cok arkadaş aynen başka hisselerdekiler gibi buraya arada sırada göz atıyor ayrıca nerde ne zaman yazıcagımız hakkında hiç kimse ile bir sözleşme imzalamadık kaldi ki tüm görüşlerimizi alcatel topiğinde de paylaştık, topikte biraz gerilere giderseniz tüm yazılarımız mevcut.

acemşah
06-02-2013, 15:03
http://www3.alcatel-lucent.com/wps/portal/pressroom

işte alcatelin tüm dünyadaki atağı devam ediyor . norveçten yeni zallendaya güney koreden fransaya ceşitli cözümler için cesitli anlaşmalar; ki bunlardan bir kısmı alcatel türkiye tarafından üretilmektedir.:)

acemşah
06-02-2013, 17:34
http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/02/20130206.htm&main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/02/20130206.htm

itmal mallara düzenleme..

acemşah
06-02-2013, 17:35
6 Şubat 2013 ÇARŞAMBA
Resmî Gazete
Sayı : 28551

BAKANLAR KURULU KARARI

Karar Sayısı : 2013/4258
İstanbul İli, Küçükçekmece İlçesi, Kanarya Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alanın riskli alan ilan edilmesi; Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 9/1/2013 tarihli ve 120 sayılı yazısı üzerine, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanunun 2 nci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 28/1/2013 tarihinde kararlaştırılmıştır.

thor35
06-02-2013, 19:14
http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/02/20130206.htm&main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/02/20130206.htm

itmal mallara düzenleme..

.....................

acemşah
07-02-2013, 00:55
her -şey olacagına varır diyelim..:)

filozof1001
07-02-2013, 19:43
Hocam bir ara da Lokman hekimle ilgileniyordunuz..şirket bu aralar atılım içinde..şu aralar başlayan yabancı ortaklık furyası için de uygun görünüyor ve bazı emareler var..yabancılara tanıtımlar gibi.. ne dersiniz..

Hocam bir de şu geniş ufkunuz ve araştırmacı kişiliğinizle şeker Piliçte durum ne olabilir?

saygılar

acemşah
07-02-2013, 23:41
Hocam bir ara da Lokman hekimle ilgileniyordunuz..şirket bu aralar atılım içinde..şu aralar başlayan yabancı ortaklık furyası için de uygun görünüyor ve bazı emareler var..yabancılara tanıtımlar gibi.. ne dersiniz..
Hocam bir de şu geniş ufkunuz ve araştırmacı kişiliğinizle şeker Piliçte durum ne olabilir?
saygılar

lokman şu an takıbımde degil. lokman cok ortaklı bir şirket.. yabancılarla flörtü hakkında bir haberim yok.. sekerpiliç 0,11 krş ta belki ilgileniriz.. oda macera olsun diye..iflas tabi şirketin borçları ile varlıklarından sonra kalan nedir..? bilmiyorum ama isim adı 2-3 mılyon eder..

acemşah
08-02-2013, 00:07
bir hissenin moda olması gerekli ..şu aralar moda arsa hıkayesi olanlar..

kuvvetli bir beklentisi olması gerekli aynı zamanda ucuz olmasıda gerekli..

yada spesifik bir beklentisi olmalı,sermayesinin 10 katı cirosu olmalı , sektör iyi analiz edilmeli, hukumetin el verdiği dikkat cektiği sektörde olmalı.. sonrasında başarı kendiliğinden gelir..

acemşah
08-02-2013, 00:21
http://ekonomi.milliyet.com.tr/caglayan-iran-a-altin-satisi-devam-edecek/ekonomi/ekonomidetay/07.02.2013/1665839/default.htm

11 stratejik yatırım başvurusu varmış sayın bakan Çağlayan demecinde yer vermiş..ilginç bir acıklama olmuş...sayın bakan her telden her gönüle dem vurmuş..:)

hamdi bey
08-02-2013, 01:06
Netaş bedelsiz sermaye arttırımından sonra doğal olarak büyük bir düşüş yaşadı ve toparlayana kadarda uzun bir süre böyle devam edecek gibi görünüyor,ayrıca temettü endeksine geçmesiyle temettü verimliliğinde istikrar sağlanabilir mi ilerleyen senelerde,sizin uzun vadede Netaş için görüşleriniz nelerdir?

acemşah
08-02-2013, 01:21
http://www.zaman.com.tr/gundem_iste-gelecegin-super-maddesi_1206692.html

http://cdncms.zaman.com.tr/2011/11/26/grafen.jpg

Özel nitelikleri bulunan karbonun yeni şekli olan grafen, geleceğin inanılmaz maddesi olacak. Çok yakında grafen, gelecek nesil mikro elektroniklerde, dokunmatik cihazlarda ve bilgisayarlarda silikonun yerini alacak gibi görünüyor.

BBC Focus dergisinde yer alan habere göre, grafen, kurşun kalemlerin kağıt üzerine yazmasını sağlayan grafitik karbonun ana maddesi olan grafitin, yalnızca bir atom kalınlığında tabakalara ayrılmış şeklidir. Grafen bilinen en güçlü maddelerden biridir. Ayrıca tek katmanlı grafen yüzeyler güneş hücreleri için elektrodlar oluşturma, algılayıcılarda kullanılma, lityum pillerde anod elektrod malzemesi ve etkili sıfır bant aralıklı yarı iletkenler olarak kullanılma olasılığına da sahipler.

acemşah
08-02-2013, 01:31
Netaş bedelsiz sermaye arttırımından sonra doğal olarak büyük bir düşüş yaşadı ve toparlayana kadarda uzun bir süre böyle devam edecek gibi görünüyor,ayrıca temettü endeksine geçmesiyle temettü verimliliğinde istikrar sağlanabilir mi ilerleyen senelerde,sizin uzun vadede Netaş için görüşleriniz nelerdir?

sn hamdi bey bilancolardan sonra bir karşılaştırmalı analiz yapmak gerekli. netaş bir türk şirketi olması münasebetiyle başarılı olmasını canı gönülden istiyorum lakin incelediğimde verimsiz bir şirket olarak karşıma cıkıyor. 1580 calışanına karşılık cirosu 290 mılyon civarındaydı alcatel ise 560 calışanına karşılık 304 mılyonluk cirosu mevcuttu ..netaşın kasasındakı para dan dolayı bir finaslam getirisi olmasa yaklaşık 10 mılyon tl tutarında bir zarar yazacaktı. probil birleşmesi istenilen sonucu doğurmamış.
netaşın hükümetin bilşim sektörünü öncelikli sektör ilan etmesiyle bu pastadan bir nebze pay alacaktır. yine kamu ihalelerinde en az %51 yerli olma zorunluluğu artık bölgesel yerli zihniyetinden türkiyede üretim yapanların yerli statüsünü kazanacak olması netaş acısından olumlu gelişme.
netaş hantal yapısından kurtulup daha aktif ve daha verimli olmalı pazarda ericson huawei gibi şirketler ortalığın tozunu bir birine kattı. gerci 2 gün önce kalitesiz telefon dagıtıcılarına (baz istasyonu) kısıtlama getirildi.

hükümet türkiyede üretim yapan yerli insan calıştıran yabancı menseeli de olsa ve öz yerli bilşim sektöründeki şirketlerin elinden tuttu daha da tutacak. ancak netaşın daha pro aktif olarak sektörden pay alması gereklidir.şu an için bunun emarelerini göremiyorum.belki bunları bilançoda görebiliriz..:)

acemşah
08-02-2013, 01:42
http://www.slideshare.net/saituysal/kritik-hammaddeler-grafit

bu grafit maddesinde epey bir potansiyel bulunuyormuş ve kütahyada ve uşakta bizimde grafit madenlerimiz varmış..

seramiktede kullanılan Kaolen istihracı ile garfitin zenginliği artıyormuş... umarım bizim madenciler bunu üretirler.. güzel bir madde..

altınorta
08-02-2013, 12:25
[QUOTE=acemşah;8388592]bir hissenin moda olması gerekli ..şu aralar moda arsa hıkayesi olanlar..

yada spesifik bir beklentisi olmalı,sermayesinin 10 katı cirosu olmalı , sektör iyi analiz edilmeli, hukumetin el verdiği dikkat cektiği sektörde olmalı.. sonrasında başarı kendiliğinden gelir..[/QUOT

Parsan bu kriterlere uyarmı Sn. Acemşah

acemşah
08-02-2013, 20:13
EKGYO adlı hissede neler oluyor? o kadar cok projesi varken acep paraya neden bu kadar ihtiyaç duyuyor..?

acemşah
08-02-2013, 20:18
[QUOTE=acemşah;8388592]bir hissenin moda olması gerekli ..şu aralar moda arsa hıkayesi olanlar..

yada spesifik bir beklentisi olmalı,sermayesinin 10 katı cirosu olmalı , sektör iyi analiz edilmeli, hukumetin el verdiği dikkat cektiği sektörde olmalı.. sonrasında başarı kendiliğinden gelir..[/QUOT

Parsan bu kriterlere uyarmı Sn. Acemşah

bakarız sn altınorta inceleriz..:)

acemşah
09-02-2013, 14:03
http://www.euractiv.com.tr/105/article/karamehmet-smart-gride-ift-dald-trk-basn-konuya-uyanamad-011760

Karamehmet “Smart Grid”e çift daldı, Türk basını uyanamadı!

karamehmet enerji dagıtımlarını alamadı ama halen telekomınakasyonda söz sahibi;

smart grid olayında gelecek olduğuna; , çalıştığım bir projeyi inceleme gezisinde bulunan İTÜ Elektronik -Elektrik Müh. Fakültesi Elektrik Müh. Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sayın Ayşen Demirören Hanımefendi ile yapmış olduğum sohbet esnasında daha da bir inancım arttı. kendileri smart gridin geleceğin 20 yılının teknolojısı olduğunu vurguladı.

smart grid; kısaca akıllı şebekeler..ve karşılığında akıllı yatırımlar= ALCATEL..!!:)

village people
09-02-2013, 14:48
Sn Acemsah ;

İmkb şirketlerinin son 5 yıllık temettu verimleri ;

http://www.etiyatirim.com/upload/rapor_diger/TEMETTU_VERIMI_ETIY_070213.pdf

hamdi bey
09-02-2013, 20:25
bankalar çok iyi kar etmelerine rağmen neden temettü veriminde zayıf kalıyorlar,merak ediyorum.

acemşah
09-02-2013, 23:22
bankalar çok iyi kar etmelerine rağmen neden temettü veriminde zayıf kalıyorlar,merak ediyorum.

demek ki fiyatlarına göre karlılıkları düşük.:)

acemşah
09-02-2013, 23:26
http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/02/20130209.htm&main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/02/20130209.htm

T.C. Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığından:
4046 sayılı Kanun hükümleri çerçevesinde Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş.’ne ait İstanbul, Salıpazarı Liman Sahası, 30 yıl süreyle, “İşletme Hakkının Devri” yöntemiyle özelleştirilecektir.

Geçici Teminat Bedeli:20.000.000,- (Yirmimilyon)
ABD Doları
İhale Dokümanı Bedeli:20.000,- (Yirmibin) TL
Son Teklif Verme Tarihi:30 Nisan 2013

1 - İhale, pazarlık usulü ile gerçekleştirilecektir. İhale Komisyonunca gerekli görüldüğü takdirde, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile ihale, açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilir.
2 - İhaleye yalnızca tüzel kişiler ile ortak girişim grupları katılabilir. İhaleye katılabilmek için Gizlilik Taahhütnamesi’nin imzalanması (tüzel kişi veya ortak girişim grubunun üyelerini temsil ve ilzama yetkili kişi/kişiler tarafından), İhale Dokümanı bedelinin İdare’nin
- Halkbank ANKARA Kamu Kurumsal Şubesinin TR250001200945200083000006 numaralı,
- T.C. Ziraat Bankası ANKARA Merkez Şubesinin TR400001001745387756615738 numaralı
- Vakıfbank ANKARA Merkez Şubesinin TR220001500158007287550667 numaralı
hesaplarından birine yatırılması, tüzel kişi veya ortak girişim grubunun üyelerini temsil ve ilzama yetkili kişi/kişiler tarafından imzalanmış Gizlilik Taahhütnamesi’nin İdareye elden teslimi ve İhale Dokümanının İdarenin aşağıdaki adresinden elden teslim alınması zorunludur.
3 - Tekliflerin aşağıda belirtilen adrese son teklif verme günü saat 17:00’ye kadar elden teslim edilmesi zorunludur.
4 - Özelleştirme ihaleleri, 2886 sayılı Kanunu ile 4734 sayılı Kanuna tabi olmayıp, İdare ihaleyi yapıp yapmamakta, dilediğine yapmakta ve teklif verme süresini uzatmakta serbesttir.
5 - Özelleştirme işlemleri her türlü vergi, resim ve harçtan muaftır.
T.C. BAŞBAKANLIK
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı
Ziya Gökalp Cad. No: 80 Kurtuluş / ANKARA / TÜRKİYE
Tel: 312/585 80 00, Faks: 312/585 83 07
www.oib.gov.tr
1112/1-1

twilight1517
09-02-2013, 23:31
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:
Şirketimizin %81,65 oranında hissedarı olduğu iştirakimiz Pimaş Plastik İnşaat Malzemeleri A.Ş. ile ilgili stratejik opsiyonlarımızın araştırılması ve değerlendirilmesi konularında çalışmalar yapmak üzere Bank of America Merrill Lynch ile 17 Eylül 2012 tarihinde bir yetkilendirme anlaşması imzalanmıştır
İlerleyen süreçte ortaya çıkabilecek gelişmeler hakkında kamuoyu tarafımızca bilgilendirilecektir.

sn acemsah abim..pimasla bir calismaniz olacakti..ben kapa yapmis olduklari duyuruyu paylasiyorum ve 5 ay oldu..her an hisse satis devri olabilir...pimasi incelediniz mi svg abim...

acemşah
09-02-2013, 23:36
yok sn dostum daha yapamadık bu hafta cok yoğunum.. üzerinden 5 ay gecmiş...2-3 günde bir şey olmaz..şirket satışları birleşmeler cok cok tecrübe isteyen bir konu ve ayrıntısıda cok..kımın talipli olacagı hepsinden önemli. yatırımcılar acısından hangi degerden satılacagı.. satışa konu gayrimenkuller vs...

bugünlerde pozitif dışsallıkla ilgiliyiz. bak TSGYO bu ihaleden dolayı pozitif bir etkiye maruz kalacaktır.. galataport ihaleye cIkmaz dediler imkansız dediler... sonuç imkansızdı oldu ..hemde resmi gazetede..bakalım sonu nasıl olacak..

acemşah
09-02-2013, 23:57
evet dostlar sonunda galataport resmi gazeteye düştü.. bakalım bu galataporta kımler talip olacak.. calık ..akfen...nethol
alarko.. başka..acep kımler olabilir...

lakın benım acımdan kım alırsa alsın... Tsgyo nun atıl duran ki fransız gecidinin yanıbaşında..3200 metrekarelık 7 katlı binasının artık daha fazla atıl kalamayacagını hissediyorum..ne dersiniz???

acemşah
10-02-2013, 00:09
şirket seçiminde bakılması gerekli faktörler;

karlılık
büyüme potansiyeli
ürün veya hizmetlerinin kaliteli olması, toplumun elinden veya dilinden düşürmemesi..
teknolojik gelişim seviyesi
üretimde ve kaynak dağılımda etkinlik
piyasa gücü
bulunduğu piyasanın yapısı
ürün yada hizmetlerinin talep esnekliğinin düşük olması

şimdilik bu kadar yeter..iyi akşamlarınız ve güneşli pazarlarınız olsun..:)

mkapucu
10-02-2013, 01:11
Arsa dedinizde TATKS'nin Tuzla'da güzel bir arsası var.
Değerleme yaparsanız takibe değer mi sizce?
Bir emlak sitesinde TATKS'nin sahip olduğu yerdeki arsaların fiyatlarına bakınca 50-60 milyon civarı olduğunu gördüm.
ve bir süre önce satış için bir gayrimenkul şirketine istekde bulunmuşlar.
İncelediğinizde zaten ayrıntısını göreceksiniz.
Sizce nasıldır hisse?

bir hissenin moda olması gerekli ..şu aralar moda arsa hıkayesi olanlar..

yada spesifik bir beklentisi olmalı,sermayesinin 10 katı cirosu olmalı , sektör iyi analiz edilmeli, hukumetin el verdiği dikkat cektiği sektörde olmalı.. sonrasında başarı kendiliğinden gelir..

mkapucu
10-02-2013, 02:06
Arsa bilgileri TATKS'nin 9 aylık bilançosunda 36.sayfada mevcut.
Aşağıdaki gibi.
Aynı yerde benzer arsalar sahibinden.com'da 20 ila 50 milyon avro civarında.
Eder mi bilmem. Satılırsa şayet güzel primlenir TATKS.

İncelerseniz çok sevinirim.
Teknik olarakda bu fiyatlardan maliyetlenmek güzel olur gibi.
Teşekkür ederim şimdiden.
----------------------------------------------------------------------------------
TAT KONSERVE SANAYĐĐ A.S. VE BAĞLI ORTAKLIĞI
30 EYLÜL 2012 TARĐHĐ ĐTĐBARIYLA ÖZET KONSOLĐDE FĐNANSAL TABLOLARA ĐLĐSKĐN
DĐPNOTLAR
(Tutarlar, aksi belirtilmedikçe, TL olarak ifade edilmistir.)
34
DĐPNOT 19 - MADDĐ DURAN VARLIKLAR (Devamı)
Maddi duran varlıkların tahmin edilen faydalı ömürleri asağıda belirtilmistir:
Yeraltı ve yerüstü düzenleri 30 yıl
Binalar 30 yıl
Makine, tesis ve cihazlar 15-30 yıl
Döseme ve demirbaslar 10-12 yıl
Tasıt araçları 9 yıl
Özel maliyetler 5-8 yıl
Grup İstanbul İli, Tuzla İlçesi, Tepeören Mahallesi’nde bulunan 175 bin m2’lik net defter değeri 4.920.580 TL olan
gayrimenkulün satısı için Resco Tasınmaz Yatırımcılığı ve Danısmanlık Hizmetleri A.S. “Colliers International
Türkiye” ve Kuzeybatı Gayrimenkul Hizmetleri Danısmanlık Ticaret A.S. ile gayrimenkul pazarlama sözlesmesi
imzalamıstır. Ancak Grup’un yönetim kurulu tarafından onaylanmıs aktif bir satıs planı bulunmamaktadır.
----------------------------------------------------------------------------------

Arsa dedinizde TATKS'nin Tuzla'da güzel bir arsası var.
Değerleme yaparsanız takibe değer mi sizce?
Bir emlak sitesinde TATKS'nin sahip olduğu yerdeki arsaların fiyatlarına bakınca 50-60 milyon civarı olduğunu gördüm.
ve bir süre önce satış için bir gayrimenkul şirketine istekde bulunmuşlar.
İncelediğinizde zaten ayrıntısını göreceksiniz.
Sizce nasıldır hisse?

acemşah
10-02-2013, 13:46
tat konserve nin içinde bulunduğu sektör nedeniyle takibinde olmayan bir şirket.
gıda tarım ve hayvancılık sektöründe büyüm kat sayısı oldukça düşüktür. büyümeye önem veren biri olarak bu konu benim için önemlidir. sektörün içinde bulunduğu ortam yoğunlaşmaya izin vermemekte, yüksek operasyon maliyetleri ile işletmeler calışmakta, doğaya bagımlılık, sektöre yeni firmaların kolay girmeleri, hükümetin enflasyonla mucadelede gıda fiyatlarını aşırı baskı altında tutması ve bu ugurda ithal ürünlerin piyasaya girmesine izin vermesi, tat konservenin iştiraklerinde harran tesisinin hayvancılık üretiminden yüksek girdiler nedeniyle cekılmesi, salca alanında öncü markasının piyasayı ele gecirmesi, süt alanında sek sütün marka degerinin düşmesi, pastavillanın yüksek fiyatları sebebiyle üst tüketici grubuna hıtap etmesi, yüksek borçlar.
özkaynakların içinde bulunulan sektöre göre ve borçlara oranı nedeniyle düşük olması. şirketin rekabetçi olamaması.

arsasının istanbul'un cekim merkezlerine uzak oluşu ,halihazırda arsa cevresinde sanayi tesislerinin oluşu bahsi gecen degerin (60 milyon) özkaynaklar göre oldukça düşük kalması

velhasıl tat konserve benim cekim alanıma girmez. kendisi defansif hisse özellikleri gösterir. fazla volatil değildir. likitide oranı düşüktür.

metinylmz
10-02-2013, 13:58
acemşah üstad DURDO dikkatinizi çekiyormu kriterlerinize yakın değilmi? geçmiş yıl zararları bitiyor ,özsermayesi artıyor ciro artışı yabancı ortaklıkla dahada hızlanabilir,sermayesi düşük,faaliyet karı giderek artıyor,

acemşah
10-02-2013, 14:04
yıldız holdıng varken neden bir yabancı ortak gelsin benim burada mantığım pek almıyor. niş işler yapan bir şirket lakin gecmişin verdiği anılar aradan yıllar gecsede halen taze. zamanında bundan 14-15 yıl önce iyi kazandırmıştı.lakın fabrikanın satılması aynı yerde kıracı olma sonrasında da cok yüksek fiyata arsanın alınması biraz borç yarattı ..demekki aradan gecen bunca zamanda ancak temızleniyormuş.
son 3-5 aydır yine iyi kazandırdı. lakın cok hoyrat hissedir. dikkatli olmanızda fayda var.. her an her şeyi yapabilir. bu aralar portföy dolu saga sola bakacak metelik yok..:)

metinylmz
10-02-2013, 14:08
teşekkürler bilginize hocam :)

mkapucu
10-02-2013, 14:12
Teşekkür ederim düşünceleriniz için.

tat konserve nin içinde bulunduğu sektör nedeniyle takibinde olmayan bir şirket.
gıda tarım ve hayvancılık sektöründe büyüm kat sayısı oldukça düşüktür. büyümeye önem veren biri olarak bu konu benim için önemlidir. sektörün içinde bulunduğu ortam yoğunlaşmaya izin vermemekte, yüksek operasyon maliyetleri ile işletmeler calışmakta, doğaya bagımlılık, sektöre yeni firmaların kolay girmeleri, hükümetin enflasyonla mucadelede gıda fiyatlarını aşırı baskı altında tutması ve bu ugurda ithal ürünlerin piyasaya girmesine izin vermesi, tat konservenin iştiraklerinde harran tesisinin hayvancılık üretiminden yüksek girdiler nedeniyle cekılmesi, salca alanında öncü markasının piyasayı ele gecirmesi, süt alanında sek sütün marka degerinin düşmesi, pastavillanın yüksek fiyatları sebebiyle üst tüketici grubuna hıtap etmesi, yüksek borçlar.
özkaynakların içinde bulunulan sektöre göre ve borçlara oranı nedeniyle düşük olması. şirketin rekabetçi olamaması.

arsasının istanbul'un cekim merkezlerine uzak oluşu ,halihazırda arsa cevresinde sanayi tesislerinin oluşu bahsi gecen degerin (60 milyon) özkaynaklar göre oldukça düşük kalması

velhasıl tat konserve benim cekim alanıma girmez. kendisi defansif hisse özellikleri gösterir. fazla volatil değildir. likitide oranı düşüktür.

hamdi bey
10-02-2013, 15:49
aselsan ileriye yönelik büyüme potansiyeli taşıyormudur,düşünceleriniz nelerdir?

bermus
10-02-2013, 15:54
Sn Acemşah öncelikle topik hayırlı olsun.
Bu gün inceleme fırsatım oldu. Değerlendirmeleriniz objektif ve çok başarılı .. Ellerine,emeğine sağlık.

Miramis
10-02-2013, 15:56

BDDK banka sermayelerinin güçlu olmasını istediğinden dolayı buna sıcak bakmıyor ve sınırlama getiriyor.

acemşah
10-02-2013, 17:16
sn berbus teşekkürler. kendi pencerimizden görebildiklerimiz paylaşmaya calışıyoruz.

sn hamdi bey aselsan bulunduğu sektör itibari ile hakim konumda ve işleri cok yoğun .sektörü yoğun. karlılık hep mevcut. askeri projelerde başarılılar.
olumludur kısaca. en son 2 yıl önce alıp satmışlığımız vardır.

sn miraris paylaştığı üzere bankacılık sekörünün sermayesi az olduğundan hükümet kar dagıtımına engel adımlar attı. bir süre daha böyle devam edecek gibi..

acemşah
10-02-2013, 17:19
ilgilendiğim hisseler

alctl. usak seramık. tsgyo. iş girişim.. mutlu..prkme.. şişecam.. eczilaç .intema ..parsan .karton.. konya.

şimdilik bunları izliyoruz. daha bir kaç hissede var..

twilight1517
10-02-2013, 18:03
ilgilendiğim hisseler

alctl. usak seramık. tsgyo. iş girişim.. mutlu..prkme.. şişecam.. eczilaç .intema ..parsan .karton.. konya.

şimdilik bunları izliyoruz. daha bir kaç hissede var..

usak seramik cok ucuz kaldi lakin bundan bir kac yil once 0.40 dan 18 liraya gitmis bir hisse operasyon yapildi ky nin kucagina birakildi ve bitti...bir daha adam olabilmesi icin baya bir yilin gecmesi lazim diye dusunuyorum svg abim....

m.gers
10-02-2013, 18:20
Sayın ACEMŞAH sizi çok önceleride takip ediyordum.Yeni yeriniz hayırlı olsun.MUTLU Dikkatimi çekti ilgilendiğinizi görünce mutlu oldum.ALCTL için hedeflerinizi biliyorum kısaca bir NUGYO olabilir demiştiniz. Şimdi rakamları söylemek istemiyorum.MUTLU içinde ALCTL gibi hedef büyükmü? Birde ÇLEBİ için ne dersiniz?Onun içinde ufaktanda olsa bir hikaye oluşmadımı?İş Yatırımın raporunu okumuştum ÇLEBİ için 36,xx rakamlardan bahsediyordu.Bulursam gönderebilirim.Teşekkürler......

acemşah
10-02-2013, 18:34
evet sn twilight1517 usak seramikte gecmişte böyle bir olay oldu.bu olayın olması aslında şimdilerde bana grafikten güç veriyor(L) formasyonu yani düşüşlere karşı kendimi garanti altına mümkün olduğunca alırız. usak seramik ile ilgili olmamızın nedeni gayet duygusal..:)

bir ekonomıde üretilen yıllık degerlere biz gayrisafi yurtiçi hasıla diyoruz bu yaklaşık türkiyede 980 mılyar tl mertebesinde ve yıllık hükümetin bütceside 350 mılyar civarında yaklaşık hükümetimiz gsyh nın direkt olarak %40 ını kontrol etmekte diğer kalan %60 lık kısımda ise oyunun kurallarını koyarak paranın harcanmasında yön tayin etme gücü vardır. o sebepledir ki hükümetin attığı her adım söylediği her söz ,hepsinden önemlisi cıkardığı orta vadeli mali program, bütce ve yasalarla cok önemlidir.
neticede 10 gün önce paylaştığım ve sn villagepeople'nin paylaşımlarıyla destek verdiği
seramik sektörünün kalkınmada öncelikli sektör ilan edilmesi hakkında kanun bizim için önemlidir. bu sektöre canak cömlek diyenler mevcut ..onu iyi biliyorum sektöründe ne görmedüğüm konusunda sorusu olanlara bu cıkan kanunu iyi okumaları gerektiğini söylüyorum; biz borsacılar duyumlara önem veririz ama oyunun kuralları olan kanunları okumayız. zor gelir 3 -5 satır okumak,
neticede seramık sektörü saglık alanındda bilişim haberleşme , elektrik ,elektronık cihazların üretilmesine katkı vermekte
2 sayfa önce paylaştığım kaolen ve grafit madeni ile ilgili olan detaylar zaten seramık sektörünün ihracı olan maddelerdir. grafitten akıllı pil, yada yakıt pilleri üretimi için araştırmalar tüm hızı ile devam etmektedir.
hiç bir şey rastlantısal değildir. entropi her yerde gecerlidir.:)

acemşah
10-02-2013, 18:39
mutlu için olumlu düşüncelerimiz var..bazen portföye giriyor. bazen cıkıyor. hava durumuna baglı şu anda .mutlunun arsa olayı var zaten 7 düvel biliyor. mutlunun pazar payıda mukemmel, ar-ge araştırmalarıda tübitat mam ile devam ediyor. marin tipi akü cıkardılar. jel aküde gelişme kayd ettiler. birde türk yerli denizaltı projesinde mutlu akünün aküleri kullanılırsa cok keyifli olur. maddi olarak ucuk kacık bir şey getirmesede prestij olur..
araştırmalardan umarım bir şey cıkar.potansiyel konusunda sabredenler için 1,5 yılda %120 getiri şu görüntü ile saglayabilir. ancak sektörde beklenmeyen bir olumlu haber gelirse yabancılarla ortaklı vs..bu rakam daha da yukarılara cıkar.

AUDİ+
10-02-2013, 18:56
mutlu için olumlu düşüncelerimiz var..bazen portföye giriyor. bazen cıkıyor. hava durumuna baglı şu anda .mutlunun arsa olayı var zaten 7 düvel biliyor. mutlunun pazar payıda mukemmel, ar-ge araştırmalarıda tübitat mam ile devam ediyor. marin tipi akü cıkardılar. jel aküde gelişme kayd ettiler. birde türk yerli denizaltı projesinde mutlu akünün aküleri kullanılırsa cok keyifli olur. maddi olarak ucuk kacık bir şey getirmesede prestij olur..
araştırmalardan umarım bir şey cıkar.potansiyel konusunda sabredenler için 1,5 yılda %120 getiri şu görüntü ile saglayabilir. ancak sektörde beklenmeyen bir olumlu haber gelirse yabancılarla ortaklı vs..bu rakam daha da yukarılara cıkar.

1991'den beri bu piyasanın içerisindeyim ve 2 şirketin arsa hikayesi hiç bitmedi...

Biri dediğiniz gibi MUTLU

Diğeri de ECİLC'tı neyse ki ilacın arsası sonunda KANYON AVM oldu da nihayete erdi...:)

Mutlu spekülasyondan bir kurtulabilse pırlanta gibi bir şirket fakat speküle ediliyor her zaman...

Miramis
10-02-2013, 19:02
1991'den beri bu piyasanın içerisindeyim ve 2 şirketin arsa hikayesi hiç bitmedi...

Biri dediğiniz gibi MUTLU

Diğeri de ECİLC'tı neyse ki ilacın arsası sonunda KANYON AVM oldu da nihayete erdi...:)

Mutlu spekülasyondan bir kurtulabilse pırlanta gibi bir şirket fakat speküle ediliyor her zaman...

Geçmiş dönemde de patronunun kaçırılması ve fidye gibi söylem ve olaylarla da gündemi meşgul etmişti.
http://www.milliyet.com.tr/2005/08/30/guncel/axgun02.html
:he:

m.gers
10-02-2013, 19:14
İş YATIRIM CLEBI yorum :

Çelebioğlu ailesi, Çelebi Havacılık Holding’deki (Holding) hisselerinin yarısını satmak üzere Actera Grubu ile anlaştı. Holding halka açık olan Çelebi Hava Servisi (ÇHS) AŞ’nin %77,36 oranında hissesini elinde bulunduruyor. Actera, Holding’in yarısına sahip olarak ÇHS’nin %38,7 oranında hissesine de sahip olmuş oluyor. Buradan yola çıkarak Actera ile yapılan anlaşmada halka açık olan ÇHS’nin toplamda 885 milyon TL olarak değerlendiğini ve hisse başına 36,4TL değer biçildiğini hesaplıyoruz. Bu rakam şu anki piyasa değerinin %73 üzerinde bir rakama denk geliyor. Anlaşma gerekli otoritelerden alınacak olan onaylara göre sonuçlandırılacak ancak yönetimde herhangi bir el değiştirme olmadığı için satış sonrasında bir çağrı olmayacak.

Şirketin yaptığı anlaşmayı açacak olursak, aile öncelikle elinde bulundurduğu %22,6 oranındaki ÇHS (halka açık olan şirket) hissesini 90 milyon TL karşılığında Holding’e devretti. Burada ilk olarak ÇHS için 398,2 milyon TL olarak bir değer çıkartabiliriz. Ancak, aile aynı zamanda elinde bulundurduğu Çelebi Havacılık Holding’e ait %50 oranındaki hisseyi de 82,1 milyon TL + 96,8 milyon dolara Actera Grubuna satıyor. Burada özellikle halka kapalı olan Holding’in borç yapısını ve ÇHS haricinde elinde bulundurduğu Avusturya operasyonunun değerlerini bilmediğimizden dolayı basit bir yaklaşımla ÇHS hisselerinin satışından ailenin eline geçen toplam miktara bakarak anlaşmadan çıkan ÇHS hisselerinin değerini tahmin edebiliriz. Anlaşma ile aile elindeki %38,7 oranındaki ÇHS hissesine karşılık 90 milyon TL + 82,1 milyon TL + 96,8 milyon dolar olmak üzere toplamda yaklaşık 342,5 milyon TL nakit para alacak. Buradan da şirketin kendisinin 885 milyon TL (36,4TL hisse başı) olarak fiyatlandığını anlıyoruz.

Yeni kurulacak şirkette Çelebioğlu ailesi ile Actera Grubunun eşit payları bulunacak ve şirketi ortak yönetecekler. Ortak girişim şirketleri hisse devirlerinde çağrıdan muaf oldukları için, anlaşmanın sonunda herhangi bir çağrı yapılmayacak. Anlaşmanın otoriterlerden alınacak onayların süresine göre 1-2 ay içinde tamamlanması bekleniyor.

Ortaklığın ÇHS’nin büyüme hızını arttıracağını ve uzun vadede ÇHS için olumlu olacağını düşünüyoruz. Gerekli görüldüğü takdirde ortaklık şirketin içine bedelli sermaye artırımı yoluyla para koyacak.

Aile önceden belirttiği gibi ÇHS’nin uluslararası arenadaki hedeflerini tutturabilmek ve yeni projelere finansman sağlamak amacıyla güçlü bir şirketle ortaklık kurmak istiyordu. Actera Group, 1.6 milyar doları aşan sermaye bazı ile Türkiye’deki yatırımlara odaklanmış en büyük yatırım fonu şirketidir. Actera fonlarının yatırımcıları olarak, Kuzey Amerika, Avrupa, Uzakdoğu ve Ortadoğu merkezli emeklilik fonları ve kalkınma bankaları ön plana çıkıyor.

m.gers
10-02-2013, 19:15
Sayın acemşah CLEBİ için görüş ve önerileriniz nasıl olacak?

acemşah
10-02-2013, 20:06
Sayın acemşah CLEBİ için görüş ve önerileriniz nasıl olacak?

celebi yurt içindeki pazar payı biraz ancak sektörde 3 adet şirket olduğu düşünülürse yoğun bir sektör. düşük en son baktığımda %30 mertebesindeydi.. lakin yurtdışında büyümeye gittiler. satışları arttı. her nekadar öz kaynakları düşük olsada cironun büyüklüğü benim cok olumlu
bulduğum yönü.. yabancı ile ortaklık tam olarak nasıl olacagı ve degerleme biraz karışık. rekabet kurumundan bu hisse satışının onay alabileceği hakkında bir şüphem yok.
ancak degerlemenin nasıl olduğu konusunda cok iyi bakmak gerekli. havacılık yükselen rüzgara sahip ve sektör dahada büyüyecek.

Actera neticede bir girişim sermayesi 5 yıl yada 7 yıl sonra hisseleri elinden cıkarır.karını gördükten sonra.

izlenmeye alınmasını gerektiğini düşünüyorum. ve birazda bu ortaklık yapısının belli olması gerekir.

Miramis
10-02-2013, 20:25
evet sn twilight1517 usak seramikte gecmişte böyle bir olay oldu.bu olayın olması aslında şimdilerde bana grafikten güç veriyor(L) formasyonu yani düşüşlere karşı kendimi garanti altına mümkün olduğunca alırız. usak seramik ile ilgili olmamızın nedeni gayet duygusal..:)

bir ekonomıde üretilen yıllık degerlere biz gayrisafi yurtiçi hasıla diyoruz bu yaklaşık türkiyede 980 mılyar tl mertebesinde ve yıllık hükümetin bütceside 350 mılyar civarında yaklaşık hükümetimiz gsyh nın direkt olarak %40 ını kontrol etmekte diğer kalan %60 lık kısımda ise oyunun kurallarını koyarak paranın harcanmasında yön tayin etme gücü vardır. o sebepledir ki hükümetin attığı her adım söylediği her söz ,hepsinden önemlisi cıkardığı orta vadeli mali program, bütce ve yasalarla cok önemlidir.
neticede 10 gün önce paylaştığım ve sn villagepeople'nin paylaşımlarıyla destek verdiği
seramik sektörünün kalkınmada öncelikli sektör ilan edilmesi hakkında kanun bizim için önemlidir. bu sektöre canak cömlek diyenler mevcut ..onu iyi biliyorum sektöründe ne görmedüğüm konusunda sorusu olanlara bu cıkan kanunu iyi okumaları gerektiğini söylüyorum; biz borsacılar duyumlara önem veririz ama oyunun kuralları olan kanunları okumayız. zor gelir 3 -5 satır okumak,
neticede seramık sektörü saglık alanındda bilişim haberleşme , elektrik ,elektronık cihazların üretilmesine katkı vermekte
2 sayfa önce paylaştığım kaolen ve grafit madeni ile ilgili olan detaylar zaten seramık sektörünün ihracı olan maddelerdir. grafitten akıllı pil, yada yakıt pilleri üretimi için araştırmalar tüm hızı ile devam etmektedir.
hiç bir şey rastlantısal değildir. entropi her yerde gecerlidir.:)

Uşak seramik genel rasyoları, halka açıklık oranı ve yıllardır süre gelen bedelli alışkanlığı ile oldukça sıradışı bir seçenek olarak dikkatimi çekti.

Sektörel anlamda ki düşünceniz için bence EGSER daha başarılı bir izlenim veriyor.Onunda patronsal endişeler verdiğini kabul etmek gerekir tabiki. YTD.

filozof1001
10-02-2013, 20:43
Acemşah hocam değer analizinde son çeyrek satış karlılığının düşmesi nedeniyle sınıfta kaldı Alcatel ..bu durumun nedeni hakkında bilgi verebilirmisiniz?

Hocam yokken acemi değer analizi sistemi kullanıcısı olarak hisseyi değerlendirdim.

3. Kriter : Bir önceki çeyrekteki satış ve faaliyet karı artış yüzdesi cari dönemden düşük oLmaLı. (İş trendi yukarıya gidiyor oLmaLı)

3.Kriterden değerlendirme dışı kalıyor alctl cari dönemde satış karı % 48 iken bir önceki çeyrekteki satış karı % 80 yani iş trendinde düşüş var.

Faaliyet karında ise cari dönemin verilerinde zarardan kara geçiyor bir önceki çeyrekte zararda imiş.

Yani satış karı kriterinden değerlendirme dışı, iyi geceler.

acemşah
10-02-2013, 21:22
Sn filozof1001

alctel gibi yada benzer şirketlere ( ör;prkme)
3 aylık olarak bakmak yanıltıcı sonuçlar doğurabilir bunun nedeni alcatel için ;
sonbahar ve kış aylarında yatırımlar düşüş gösterir. bahar ve yaz aylarında ise yükselir. bunun nedeni alcatelin telekom altyapısına cözüm üreten bir şirket olmasından ve bu mevsimlerde de telekomcular genelde alt yapı calışmaları yapmazlar.madenciliğe azda olsa benziyor.
alcatelin son üç aylık bilançosunda argeye 1 milyon yatırım yapıldı ve yazılım alanında ise 750bin tl lik satış karşısında 4 milyon tl lik zarar yazıldı bunlar olmasaydı alcatel 9 aylıkta 17 mılyon kar yazacaktı.neticede kar 12 mılyonda kaldı.
bunun neden böyle olduğu konusunda tahmınden öteye gidemeyen zanlarımız var.ancak kaynagı olmayan zan türü haberler spekülasyon demektiir.
yıllık bilanço ile bunların emarelerini toplayacagız. alcatel şu an kozadan cıkmaya calışan kelebek bilanço acısından

acemşah
10-02-2013, 21:28
sn miramis evet usak sıradışı bir seçim ..ancak neden egeseramık degil.. dediğiniz patronsal cekinçeler ve daha önemlisi
usak seramiğin madenciliğe daha yatkın olması, maden sahalarına sahip olması , L grafiğine sahip olması nedenlerinden ötürüdür.

darkside
10-02-2013, 22:30
sn acemşah tarım sektörüne soğuk ve uzak olduğunuzu belirtmiştiniz daha önce...buna rağmen gubref değerlendirir misiniz..ilgilendiyseniz eğer...herşeyi bilmeniz mümkün değil burda her telden hisse soruluyor size biiyorum ama eğer bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim..bu arada mantıklı abartısız, ayakları yere basan değerli paylaşımlarınız için teşekküler

turquaz
10-02-2013, 23:36
Sn filozof1001

alctel gibi yada benzer şirketlere ( ör;prkme)
3 aylık olarak bakmak yanıltıcı sonuçlar doğurabilir bunun nedeni alcatel için ;
sonbahar ve kış aylarında yatırımlar düşüş gösterir. bahar ve yaz aylarında ise yükselir. bunun nedeni alcatelin telekom altyapısına cözüm üreten bir şirket olmasından ve bu mevsimlerde de telekomcular genelde alt yapı calışmaları yapmazlar.madenciliğe azda olsa benziyor.
alcatelin son üç aylık bilançosunda argeye 1 milyon yatırım yapıldı ve yazılım alanında ise 750bin tl lik satış karşısında 4 milyon tl lik zarar yazıldı bunlar olmasaydı alcatel 9 aylıkta 17 mılyon kar yazacaktı.neticede kar 12 mılyonda kaldı.
bunun neden böyle olduğu konusunda tahmınden öteye gidemeyen zanlarımız var.ancak kaynagı olmayan zan türü haberler spekülasyon demektiir.
yıllık bilanço ile bunların emarelerini toplayacagız. alcatel şu an kozadan cıkmaya calışan kelebek bilanço acısındangeçen gün işden eve gidiyorum(antalya)baktım mahallede çalışma var.logar kapaklarını açmışlar kablo çekmeye çalışıyorlar.önce umursamadım.telefondur diye düşündüm.bir işçi arkasını döndü,sırtında yani iş elbisesinde ALKATEL yazıyordu. yani c ile değil k ile.dayanamadım ne iş yaptıklarını sordum.internet hattı çektiklerini söylediler.ttk diye sordum hayır türksel için dediler.alkateli sordum iişci bilmiyorum ben taşeron işçisiyim dedi.

acaba bu alkatel bizim alcatelmi.

Filozof16
10-02-2013, 23:41

bilindiği üzere...95 model uno.ya sahibiz..
borsacının iyisi..parayı nereye bağlayacağını bilir..

neyse..konuya gelelim..
2005.in kışında aldığımız mutlu akü..bizi hala götürüyor..
nazar değmesin..tamam arabayı az kullanıyoruz..ama akü de aküymüş..

acemşah
11-02-2013, 00:33
evet sayın arkadaşlar bu hafta;

adel
clebi
alka
escom

teknık anlamda hareketli olabilecek senetler olarak gözükenler. alka ve escom biraz spekülatif hisselerdir.

portföyümüz ise zaten belli; alctl tsgyo ve usak..

tüm arkadaşlara yeni haftada bol kazançlar dilerim...

acemşah
11-02-2013, 00:53
http://www.borsagundem.com/haber/100-bin-konutzedeye-kotu-haber/131131

100 bin konutzedeye kötü haber

CHP RET OYU VERECEK

Meclis toplantısı öncesi AKŞAM'a konuşan İBB-CHP Grup Sözcüsü Özgen Nama, Haziran ayında yapılan meclis oturumunda olduğu gibi Pazartesi günü yapılacak meclis oturumunda da Esenyurt plan tadilatına 'Ret oyu' vereceklerini söyledi. Nama, "Ruhsatlar plana uygun olmayınca planları ruhsata uyduracaklar. Esenyurt'ta yapılan inşaatların plan tadilatları, belediyecilik ve şehircilik dünyanın bir hukuk garabesidir. Bu anlayış mağduriyet yaratmıştır. Bu mağduriyetleri gidermek adına bir şehircilik kıyımı yapılacak. Sığınma alanlarına, heyelan bölgelerine ve yeşil alanlara 10 kat yapı yoğunluğu vererek, Esenyurt'u içinden çıkılmaz bir yer haline getirdiler. Hazirandaki meclis toplantısından CHP'li üyelerin haberi yoktu. Bu korsan toplantıyı mahkemeye taşıdık. Esenyurt Belediyesi'nden geçen plan tadilatları belediye meclisine gelecek. Biz 'Ret oyu' vereceğiz. Oy çokluğuyla geçerse de konuyu mahkemeye taşıyacağız" diye konuştu.

ilginç bir konu..iflas eden şirketler magdur olan binlerce vatandaş. inşaat ya ........!!

neyse bu arsa hikayeli bazı senetlerde de böyle magdur vatandaşlar olmaz umarım..lakin olacaga benziyor.
her sakallı hacı degildir lafı vardır argoda ...her şirketinde arsası degerli olacak diye bir kavram yok sayın arkadaşlar. türkiyede gercekten bir emlak balonu var mı ? bir cok ekonomıst bu konuyu ele almıyor yada alamıyor. bunu inceleyelim. çünkü sade bir vatandaşın bugün aldığı maaş 2.00 tl olsun ve eşide çalışssın oda 2.000 tl alsın yani eve giren para 4.000 tl...
peki son fırsat diye bugün gazetenın birinde vardı. 100 metre karelik bir daire 650 bin tlden başlayan fiyatla anonss ediliyordu..
10 yılda bu karı kocanın alacagı maaş toplamı 480 bin tl.. bunlar ne yiyecek ne icecek..nasıl gecinecekler..

diyeceksinizki onlarda daha ücra köşelerden bir ev alsınlar..gecende bir tanıdığımdan dolayı tokının kayabaşında yaptığı evlere ugradım.. 2 yıl önce 100 metrekarelik bir daireyi 20 bin tl peşinat verip 65 binini taksitlendirip almış vatandaş ...ödemesi 8 yıl daha devam edecekken burada şu an satılık bir daireye 100 bin tl istenmekte ve 8 yıllık ödemeyide alan yapacakmış... yaklaşık 200 tl..
2 yılda enflasyon %120 arttı mı hayır... neden bu isteri var anlamak mümkün degil.. vatandaşın gercekleriyle uyuşmayan fiyatlar balondur. balon patlar patlamaz ama fiyatlar gercekci degil. elbette öyle yerler var ki.. metrekaresi 30,000 tl olur onlara sözüm yok zaten onları alacaklara koymaz fiyatlar, ama böyle yerlerin sayısı az.
emlak konusunda cok cok ayagı yere basmak gerekli..

acemşah
11-02-2013, 18:39
tsgyo muzun 12 aylık kar rakamı 17 milyon tl olmuş...
güzel bir rakam..

filozof1001
11-02-2013, 19:26
Acemşah hocam Alcatel şirketinin ortaklık yapısı hakkında bilgi verebilirmisiniz?

acemşah
12-02-2013, 00:40
Acemşah hocam Alcatel şirketinin ortaklık yapısı hakkında bilgi verebilirmisiniz?

kap ta şirketin ortaklık yapısı mevcut. şirketin sahiplerinin kim olduğunu merak ediyorsanız durum başka .alcatel amerikan ve fransız ortaklığı bir şirket; daha cok amerikalı ve en büyük sermayedar carlos slim helu hani şu dünyanın en zengin osmanlı torunu meksikalı iş adamı mallboro fhlip morrisin'de sahibi olan vatandaş. alcatel lucentin bünyesinde bell --laborutuarları genesisy ..lgs- enterprise gibi yan şirketleride barındırmakta yine irili ufaklı bir cok şirketlede ortaklıklarıda mevcut thales gibi bae system gibi... daha cok apple ya samsunga vb gibi şirketlere yazılım satan ufak şirketleride mevcut. bugün bu son derece akıllı telefonlardakı uygulamaların %60 ı alcatelın şirketlerine aitir. ngconnect**optism **greentouch

bazende bir markaya yada buluşun sahibidir alcatel transistör gibi led gibi.. yada son dönemde moda olan smart grid gibi teknolojılerın öncüsü ve isim babasıdır.

acemşah
12-02-2013, 00:52
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/22570714.asp

300 bin işçi aranıyor

TEKSTİL sektörü, aylık 1000- 1500 lira arası değişen ücretle çalışacak, Türkiye genelinde 300 bin işçi arıyor.

güzel haber insanlar iş bulacak.. ama bu 1500 liraya calışan adam 600 bın tl lık konutu nasıl alsın...?
konut sektörü türkiye gercelerindeen uzaktır. istihdamın aldığı reel ücretleri kısıtlayarak enflasyonun önune gecemezsiniz uzun vadeli olarak. yada enflasyonu merkez bankasının para politikası ile yada doviz polıtıkası ile anca kısa vadede tutabilirsiniz.
uzun vadede enflasyonu önlemek için yeni pazarlar bulmak teknolojık yatırımlarla argeye önem verip inivasyonla yaparsanız olur ancak.
bir sektörde talep patlaması yaparsanız aşırı fiyatlama ekonomının tüm dengesinı bozabilir; kötü niyetlilerin fırsatcılığı kıtlelerin zok zarar görmesine neden olabilir: zannedilen büyüme bir anda fakirleştiren büyümeye yol acarak toplumun gelir dengesini bozarak hükümetin ekonomık istikrar polıtıkasını oldukça yuklu bir şekılde ve epeyli malıyetlı olarak hasara ugratabilir.

işte gayrimenkul sekteründeki risklerin neler olduğunu yazdım yukarıdakı cümlelerde gecen deyimlerin hepsi başlıbaşına bir konu ve biraz ekonomık okur yazarlık gerekıyor ama en basit anlamda piyasa gercekleri ile uyuşmayan aşırı fiyat balonu demek...

buda bunlara örnek olsun..
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/22574459.asp

deyeceksiniz sende gayrımenkul hıssesi yok mu elbette var... Tsgyo... bu fiyatlama riskınden dolayı kıra getiren bir gyo yu sectim ben aldığımda bu kadar sivrilmemişti..hafta sonu gelen galataport haberi ve bugun gelen senelık 17 mılyonluk kar ile yıldızlaştı.. artık kıra gelırı olan gayrımenkullerin zamanı...

acemşah
12-02-2013, 02:17
galataport öib sayfasında da yayımlanmış..

http://www.oib.gov.tr/2013/ilan/2012-02-09_sali_pazari_ilan_.htm

filozof1001
12-02-2013, 19:37
Hocam Alcatelde Deutsche yabancı var..Citibank yok..bu durum hakkında bir değerlendirmeniz varsa paylaşırmısınız..Bilanço dönemlerinde vergi dairesine bildirdiği kar veya zararın 1 katı oranında konsolide bilançoyu açıklamış istatiksel olarak..bu durumun nedeni ne olabilir..sizin kar beklentinizi öğrendik..acaba piyasa beklentileri ne yönde..algısal olarak piyasa beklentisini aşarsa kar rakamı o zaman Golden Cross start alabilir .yada haber..siz ikisini birlikte bekliyorsunuz hatırladığım kadarı ile..beklediğiniz haber ne acaba..

saygılar

saygılar

acemşah
12-02-2013, 20:59
http://www.euractiv.com.tr/105/article/karamehmet-smart-gride-ift-dald-trk-basn-konuya-uyanamad-011760

Karamehmet “Smart Grid”e çift daldı, Türk basını uyanamadı!

karamehmet enerji dagıtımlarını alamadı ama halen telekomınakasyonda söz sahibi;

smart grid olayında gelecek olduğuna; , çalıştığım bir projeyi inceleme gezisinde bulunan İTÜ Elektronik -Elektrik Müh. Fakültesi Elektrik Müh. Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sayın Ayşen Demirören Hanımefendi ile yapmış olduğum sohbet esnasında daha da bir inancım arttı. kendileri smart gridin geleceğin 20 yılının teknolojısı olduğunu vurguladı.

smart grid; kısaca akıllı şebekeler..ve karşılığında akıllı yatırımlar= ALCATEL..!!:)

ve bugün.

http://www.bloomberght.com/haberler/haber/1302511-ricciardone-turkiye-irak-ticareti-nato-icin-cok-onemli

Ricciardone: Türkiye - Irak ticareti NATO için çok önemliABD'nin Türkiye Büyükelçisi Francis Ricciardone, BloombergHT Araştırma Müdürü Cüneyt Başaran'ın sorularını yanıtladı

Akıllı şebeke projesi

Ricciardone'ye 5 milyar dolarlık bir akıllı şebeke projesi olduğunu hatırlatan Başaran bu konuda ABD firmalarının ilgilerinin ne büyüklükte olduğunu sordu.

"Akıllı şebeke projesiyle ilgili sevdiğim nokta şudur ki bizim dikkat ettiğimiz ve önem verdiğimiz bir çok bölgeyi kapsıyor; yüksek teknoloji, enerji, enerji tasarrufu, ve istihdam yaratımı, ekonomik büyüme gibi ABD ve Türkiye şirketlerinin karşılıklı olarak faydalanabileceği bir gelişme" dedi. Ricciardone ayrıca akıllı şebeke teknolojisinin doğal felaketlerden toparlanmada olan rolüne de değinirken, "Akıllı şebeke (smart grid)teknolojisi sayesinde biz Sandy Kasırgası'ndan daha çabuk toparlanabildik ve Türkiye'de doğal afetlere açık bir yer. O yüzden bu teknolojinin burada olması bir çok açıdan fayda sağlayacaktır" ifadelerini kullandı.

Son olarak ABD ekonomisine ve siyasetine değinen Ricciardone, "Krizlerden sürekli daha güçlü çıktık ve innovasyon ve girişimcilik bizim için çok önemli" diyerek, Türkiye'nin de bu yönden ABD'ye benzerlik gösterdiğini dile getirdi.

citi yoksa kedi vardır..:)

acemşah
12-02-2013, 21:24
amerika ile yapılan ve daha önce verdiğim meclisten gecen teknolojının tranferi ve teknolojık yatırımların karşılıklı yatırımların özendirilmesi hakkında kanun ile zaten bir takım emareler vardı. şimdide sayın büyükelçi böyle bir şey acıklıyor arkasından..
dışişleri bakanımız..acıklama yapıyor.
http://www.aa.com.tr/tr/haberler/132700--kerry-turkiyeye-gelecek
Fransa'nın kararı önemli bir adım
Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Fransa'nın AB müzakereleri sürecinde 22. faslın açılması konusundaki kararının önemli bir adım olduğunu söyledi.

gibi bir haber gündeme düşüyor. alcatel hakkında deutsche bank ne hikmetse 4.2 aralığından mal topluyor daha önce yaklaşık 1.5 yıl öncede 1 mılyon lotu 4.2 civarından almış ve hiç satmamıştı.şimdilerde yine lotları aynı fiyatlardan alıyor.

kısaca arkadaşlar alcatel amerikan ve fransız ortaklığında olan bir şirket.. ve akıllı şebekeler yükselen trendte.. bizim traderler ise yalnızca fiyat hareketlerine odaklı.. iş anlaşılınca ortada mal kalmıyor..:)

diğer hissem tsgyoda da durum farklı degil... buradan ve gerekse topiğinden cok yazıp cizdik... yere düşen elmas yinede elmastır..

filozof1001
12-02-2013, 21:26
Hocam tam haberleri kopyalayacaktım benden hızlı davrandınız..ilaveten Bulgaristanın 2.büyük mobil operörünün satış sürecinde Türk telekom ve Türkselin agresif olarak ilgilendiği haberleri dolaşıyor..böyle bir gelişme Alcatele ne oranda yansır

saygılar

acemşah
12-02-2013, 21:27
alcatel teletaş mühendisleri bugün 3 kıtada iş yapıyor gerisini sen düşün artık...:)

metinylmz
12-02-2013, 21:41
acemşah hocam bilanço olumlu gelecek,yada habermi gelecek bilemem yoksa bu fiyatlarda bu kadar alım gerçekleşmezdi herhalde !!

metinylmz
12-02-2013, 21:42
ayrıca bilanço martı bulurmu???

acemşah
12-02-2013, 22:10
sn metinylmz bilanço martı bulabilir tam bilmiyorum. bir haber beklemek zaten mantıksız;

...........bir gün azrail bir gencin canını alacaktır; kendisi de acır... muhabbete girerler... azrail en sonunda kendini tanıtır.. ben senin canını alacagım der.. genç te son bir yalvarmayla; bana zaman tanı lütfen iyi bir insan olarak yaşayacagım , yinede istediğin zaman canımı alabilirsin , gelmeden önce bir haber yolla, bir hatırlatma yap der::...) azrailde bunu kabul eder.

aradan yıllar yıllar gecer..genc artık torun torba sahibi olmuştur. eli ayagı titremekte vs..vs..
işte geldim hadi hazırmısın bakalım der azrail...

adam der ki; hani bir anlaşma yapmıştık.. bana gelecegini önceden haber verecektin!! di mi ya..

azrailde derki; beyazlayan saçlarınla, kırışan teninle, elinin titremesiyle ben zaten sana bu haberleri verdim.. daha ne haberi bekliyorsun der..

işte resmi gazeteden kanunlarla, itü den proflarla, abd elçisi ile vs..vs ben zaten bu haberlerin verilmiş olduğunu düşünüyorum..

ha keza Aynı şeyler Tsgyo içinde gecerlidir.. ki onuki iyice ayyuka cıktı artık.. azrail davul zurna ile haber veriyor..:)

ha bu davulu duyacak kulak var mıdır..işte onu bilmiyorum..

acemşah
12-02-2013, 22:15
http://emlakkulisi.com/guncel/galataport-ihalesi-sirketler/116981

Nisan ayında yapılması beklenen Galataport'un ihalesi için dev gruplar saf tutmaya başladı. İhaleyi kazanan şirket hem projeyi yapacak, hem de 30 yıl boyunca Galataport'u işletecek...

http://www.emlakkulisi.com/resim/orjinal/MTI3NzkzMz-galataportun-ihalesi-icin-dev-gruplar-siraya-girmeye-basladi.jpg

Galataport adı olarak bilinen Salı Pazarı Kruvaziyer Limanı'nın Nisan ayında ihaleye çıkması bekleniyor. İhale için dev gruplar boy göstermeye başladı. İhale hazırlıkları süren şirketler; Afken, Eczacıbaşı, Torunlar, IC, Limak. Bir önceki ihaleyi İsrailli işadamı Sami Ofer ile alan Global Yatırım Holding bu kez gayrimenkul yatırım şirketlerini alacak.

İhaleyi alan şirket, projeyi yapıp 30 yıl boyunca işletecek. Galataport'un çevresindeki binaların, ihalenin tamamlanmasıyla zirve yapması bekleniyor....

işte yukarıdaki gibi davulun tokmagı calamaya başlamış.. en degerli binalar tsgyoda. etrafında degil üstelik galataportun içinde....en karlı gyo tsgyo... bir iki gün daha anca tutabilirler.. hiçbir şey olmaz bu hissede havası estirip..sonrasında da yukarılara epeyli bir taşırlar..

metinylmz
12-02-2013, 22:16
hocam değerli bilginizden araştırmalarınızdan bizleride eksik etmediğiniz için teşekkür ederim selamlarımla

mkapucu
13-02-2013, 01:48
Paylaşımlarınız için teşekkürler.
Kesintisiz takip ediyoruz.
Saygılar.

http://emlakkulisi.com/guncel/galataport-ihalesi-sirketler/116981

Nisan ayında yapılması beklenen Galataport'un ihalesi için dev gruplar saf tutmaya başladı. İhaleyi kazanan şirket hem projeyi yapacak, hem de 30 yıl boyunca Galataport'u işletecek...

http://www.emlakkulisi.com/resim/orjinal/MTI3NzkzMz-galataportun-ihalesi-icin-dev-gruplar-siraya-girmeye-basladi.jpg

Galataport adı olarak bilinen Salı Pazarı Kruvaziyer Limanı'nın Nisan ayında ihaleye çıkması bekleniyor. İhale için dev gruplar boy göstermeye başladı. İhale hazırlıkları süren şirketler; Afken, Eczacıbaşı, Torunlar, IC, Limak. Bir önceki ihaleyi İsrailli işadamı Sami Ofer ile alan Global Yatırım Holding bu kez gayrimenkul yatırım şirketlerini alacak.

İhaleyi alan şirket, projeyi yapıp 30 yıl boyunca işletecek. Galataport'un çevresindeki binaların, ihalenin tamamlanmasıyla zirve yapması bekleniyor....

işte yukarıdaki gibi davulun tokmagı calamaya başlamış.. en degerli binalar tsgyoda. etrafında degil üstelik galataportun içinde....en karlı gyo tsgyo... bir iki gün daha anca tutabilirler.. hiçbir şey olmaz bu hissede havası estirip..sonrasında da yukarılara epeyli bir taşırlar..

twilight1517
13-02-2013, 19:52
svg abim acemsah....tsgyo da gelen yillik kar 17 milyon...artik akmerkezin her sene gelen duzenli kar bundan boyle tsgyo da da gelir diyebilir miyiz? ve atil durumda olan tahir han i satmaya kalksa ne kadar eder svg abimm...saygilar

acemşah
14-02-2013, 09:48
sayın arkadaşlar merhaba !
ben bir hisseye ucuz diye girmedim ve asla da girmem;

bir yatırımcı için asıl hedefin; seçtiği şirketin büyümesi olmalıdır şeklinde düşünçeye sahibim, Tsgyo muzun halen daha yatırımcılar cercevesinde bilinirliği yok, oysaki şuanki konjuktörde sektör içinde seçilebilicek en iyi optimum değerlerine sahip gerek şatışların artması, şirket degerine göre yaptığı kar oranının akmerkezden dahi %400 yüksek olması ,gerekse pozitif dışsallıklardan en fazla reel getiri sağlayacak olması sebebiyle tsgyonun hak ettiği değerlerin şimdilik %300altında işlem görmekte.

Galataport olsun, taksim projesi olsun, karaköy tranway projesi olsun, garanti bankası merkezi projesi olsun yada olabilirliği ihtimal dahilinde olan şişecam topkapı yaklaşık 300 dönümlük bir alanda projelerde konsorsiumlarda yer alabilecek olması ile yine olabilirlik ihtimali yüksek olan finansmerkezi projesinde işgyo ile ortak bir projeye imza atması,fındıklının daha optimum kullanılabilme ihtimalleri
hep Tsgyomuzu sektördeki diğer gyoların önüne taşıyor, yaptığımız seçimin en iyi optimum olduğunu bizlere kanıtlıyor.

hisse fiyatının tüm bu haberlere duyarsız kalması ilk etapta biz tsgyo yatırımcılarını üzsede, geri baktığımda aslında bir oluşumun daha ilk evresinde olduğumuzu görüyor ve bu durumu oldukça sağlıklı bularak, hazmederek yükselmenin daha bir sağlam olacagını görüyorum, ayrıca bu fiyatlarda kalması bana ve siz degerli yatırımcılara olanaklarını dahilinde bu fiyatlarda dahi hisse senedi alabilme fırsatı tanıyor, bu konuda oldukça kazançlı olduğumu düşünüyor ve son günlerde 0,85 fiyatında olanaklarım oranında Tsgyomuzdan maliyetleniyorum.Ve bugün dahi borsa koridorlarında Tsgyomuzundan söz edilmelerin oldukça yükseldiğini, cok volatil olan bazı gyo hisselerinde dahi Tsgyomuzdan bahsedilir olduğunu ve insanların bir gözlerinin artık Tsgyoda olduğunu müşaade ediyorum.Bundan sonra yıllık kar rakamlarının adana otelinin devre girmesinin etkısıylede artan bir ivme ile devam edecegini öngörüyorum.
Fiyatlar zaman içinde şekli oranında değerini bulur. Tsgyomuzdan da bu konuda en ufak bir şüphem yoktur.
Tüm yatırımcı arkadaşlarıma bol kazançlar dilerim.!!

twilight1517
14-02-2013, 19:31
bugunku haberlerde galataport ihalesi yuzunden oradaki hanlar ismerkezleri butik otellere donusturme hizi baya yol almis...ne dersiniz svg abim tahir han da yakinda butik otel icin calismalara baslar mi? aslinda tsgyo icin en buyuk haber findikli binalarindaki kiraci durumdaki tskb nin baska bi yere tasinmasi haberi olacaktir...ins en kisa zamanda bu haberi duyucaz....tsgyo svg abim acemsahin dedigi gibi tam yatirim hissesi her ay duzenli bir sekilde alinaca ender sirketlerden birisidir...

acemşah
14-02-2013, 20:24
kısmet arkadaşlar bekliyoruz işte..:)

village people
14-02-2013, 21:17
Sn Acemsah is kagitlarinin karlari yikiliyor.?:)
Bilhassa sizin de takip ettiginiz is girisim ve isyat cok guzel kar rakamlari acikladilar.
Gercekten bu endekste dikkat ceken cok basarili iki kagit.
İs yatirim son uc yildir mart sonun da duzenli temettu vermis.
Bu hisselerden is girisimin sermayesinin dusuk olmasi ,buna karsin yuksek karliligi,is yatirimin duzenli olarak yatirimcilarina temettu vermesi ,is girisimin de temettu ,bedelsiz gibi her yil yatirimcisini sevindirmesi dikkat cekici.
Bence bu iki hisse uzun vade dusunen yatirimcilar icin ,coluk cocuga yatirim icin portfoyler de olmasi lazim.
Zaten emekli fonlari boyle dusunmese İsyat' a gomulmez.
Ben sahsen bes alacagima İsyat alirim. Netice de ayni yere yatirim yapiliyor.
Banka mevduat faizleri bu kadar dusukken,tahviller dipte iken ,baska yere yatirim yapmaya ne gerek var.
Hisseden anlamayanlar BES yapabilirler. Devlet katkisi % 25 ,ilave banka katkilari vs.
Mevduat faizine gelince 100000 tl yatirsaniz ayda 500 tl yilda 6000 tl civari arti eksi bir rakam aliyorsunuz.
Halbuki 100000 tl lik isyat alinmis olsa bugunku fiyatla 85000 lot civari mal alinir.
85000 lot 16 krus temettu verdigin de son 3 yildir bu rakami vermis 13600 tl yillik temettu alinmis olur.
Atiyorum 11-12000 tl bile olsa mevduat faizinin iki misli gelir elde edilmis olur.
Hesabimin dogru oldugunu umuyorum.
Sizin bu iki hisse hakkinda ki gorusleriniz nelerdir. Bu kez sizin sayfanizdan ogrenebilir miyiz? Tesekkur ederim.
Yazdiklarim sahsi fikirlerimdir. Yatirim tavsiyesi olarak almayiniz.
Saygilarimla.

acemşah
14-02-2013, 22:19
Divanesi ikimiz kaldık Allah yolunun!
Sen ve ben, gözyaşiyle ıslanmış hamurdanız;
Rengimize baksınlar, kandan ve çamurdanız
Akrebin kıskacında yoğurmuş bizi kader;
Aldırma, böyle gelmiş, bu dünya böyle gider!
Bana kefendir yatak, sana tabuttur havuz;
Sen kıvrıl, ben gideyim, Son Peygamber Kılavuz!

Yol onun, varlık onun, gerisi hep angarya;
Yüzüstü çok süründün, ayağa kalk, Sakarya!

necip fazıl okuyordum..sakarya türküsünün son mısralarınıda paylaşalım istedim..

yatırımcılıkta akrebin kıskacında yoğrulmaktır. iş girişim zaten benim, her zaman her daim portföyümde olan bir hisse...portföymün diğer diye adlandırdığım emeklilikte kullanacagım bölümün ast solısti.
bundan 3 yıl 4 yıl önce o zamanlar reha diye bir hisse övülüp övülüp bitirilemıyordu.bugün ise ttrak gibi hisselerle karşılaştırılıyor.
iş girişim kar rakamı muhteşem.. ve dahada güzelleiklere yol alacak..iş yatırımı sen anlat,;
Divanesi ikimiz kaldık Allah yolunun:)

Sakarya, kandillere katran döktü geceler.

Vicdan azabına eş, kayna kayna Sakarya,
Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya!

İnsan üç beş damla kan, ırmak üç beş damla su;
Bir hayata çattık ki, hayata kurmuş pusu.
Geldi ölümlü yalan, gitti ölümsüz gerçek;
Siz, hayat süren leşler, sizi kim diriltecek?

Kafdağını assalar, belki çeker de bir kıl!
Bu ifritten sualin, kılını çekmez akıl!
Sakarya, sâf çocuğu, mâsum Anadolunun,
Divanesi ikimiz kaldık Allah yolunun!
Sen ve ben, gözyaşiyle ıslanmış hamurdanız;
Rengimize baksınlar, kandan ve çamurdanız!

büyük usta necip fazıl ...büyük usta..!! bazen öz yurdunda hakketten garipsin ve özyurdunda parya..!!

acemşah
14-02-2013, 22:23
bugün iş girişim sayfasındaki yazımı yazıyı buraya almakta anlamlı olur..

özetle iş girişim inelastik talebin olduğu alanlarda, fiyatın gelir esnekliğinden etkilenmeyeceği mümkün mertebe bagımsız alanlara yatırım yapmaktadır...

lüks restoran işleri, spor malzemeleri, saglık, ulaşım fiyatın artmasına karşın satışların düşme egilimleri sınırlıdır.
lüks restoran işi ve spor malzemesi satışları üst segmenti hedef alır zati. traktör piyasası ise fiyatın gelir esnekliğine aşırı maruz kalır yada kar marjlarında oldukça düşme hatta zarar bile yazabilir.ttrak gibi şirketlerde spesifik faktör oldukça yüksektir sabit maliyetleri de oldukça yüksektir.

parekende sektörü zaten enflasyon artışlarına karşı esnek olmayan talepte yer alıyorsa enflasyonun artması kar marjını yukarı taşır.
ha keza iş girişimin kasasındaki yüksek mıktardakı nakıtte fazilerin artmasından son derece olumlu etkılenır.
umarım uzun süredir ardığınız soruların cevabı olmuştur.

ttrak gibi bir şirketle işgirişim karşılaştıralması son derece olumludur. bundan 3 yıl önce iş girişimi reha ile karşılaştıyorlardı..
sayın patiencenın burada bu soruları soruyor olması zaten işgirişimin dikkat cektiğinin göstergesidir.

village people
14-02-2013, 22:48
Sn Acemsah tesekkurler.
İs yatirimi ben Mr Patience den copy yapayim. Kagidi kendileri cok iyi anlatiyor. Ben daha hisse de yeniyim.

Orijinal yazi; Mr Patience copy

evet...yedekler de biriken rakkamları temettüye de ekleyebilirler.....ve bu yıl elde edilen 47 milyonu yine 16 kuruşluk temettüler halinde yıllara da bölebilirler...buda akıllıca olur vede yatırımcı açısından en azından bir istikrar sunar ..güven verir ve memnuniyet sağlar... piyasa şartları her dönem bu tip tatlı karlara müsaade etmeyebilir.....altın ve döviz hareketleri...vob kontratlarına ilgi...ve hisse senedi piyasasında bu yıl olduğu gibi neredeyse kesintisiz bir yıl süren bir artış trendi sunamayacaktır ! bu düşünüldüğünde zarar gelen dönemler hissenin piyasa ederini de etkileyecektir..ancak uzun vadeli kar payı yatırımcısı için çok tatlı maliyet fırsatları da sunabilecektir...aynen bu yaz olduğu gibi....

diğer taraftan aslında sermaye iştigal konusuna göre dolgun 135 milyon.....sermayeyi ve öz kaynaklarını iştigal konusunda ne kadar etkin kullanıyor ? yani bir sanayii şirketi gibi olmamalı ? dolayısıyle iyi karlar açıklandığında bunlar yedekler toplamını şişirir..aynen bankalarda olduğu gibi..bu nedenle bankalar ve iş yatırım benzeri sermaye piyasası tacirleri sürekli biriken yedek rakkamlarını bedelsiz sermaye artırımı tercihiyle de kullanabilirler veya aynen İş bankasının yaptığı gibi farklı alanlarda iştirak yatırımları yaparlar... ! 300 milyon sermaye tavanı sanırım 2 yıl içinde doldurulur.....bir bedelsiz sermaye artırımı olacak belli....ancak bu bir halka arz değil...mevcut hissedarlara verilen bir hak..dolayısıyle hissenin piyasa hareketlerinde çok belirleyici olacağını sanmıyorum...kısa zamanda eski seviyesine gelecektir..çünki düzgün temettü ahlakı devam ettiği müddetçe karlılıkda bunu desteklerse sermaye büyüklüğüne /dolaşımda artan hisse sayısına rağmen pekala makul temettüler alınabilir.....portföyümde tutma sebebim de bu

Türkiye İş bankası İştirakleri...

FİNANS GRUBU

Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi
Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.
Arap-Türk Bankası A.Ş.
Camiş Menkul Değerler A.Ş.
CJSC İşbank
İş Factoring Finansman Hizmetleri A.Ş.
İş Finansal Kiralama A.Ş.
İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.
İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.
İş Portföy Yönetimi A.Ş.
İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
İş Yatırım Ortaklığı A.Ş.
İşbank AG
Milli Reasürans T.A.Ş.
Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş.
TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.
Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş.

CAM GRUBU

Anadolu Cam Sanayii A.Ş.
Paşabahçe Cam Sanayii ve Ticaret A.Ş.
Soda Sanayii A.Ş.
Trakya Cam Sanayii A.Ş.
Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.

TELEKOMÜNİKASYON GRUBU

Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.
İş Net Elektronik Bilgi Üretim Dağıtım Ticaret ve İletişim Hizmetleri A.Ş.
Softtech Yazılım Teknolojileri Araştırma Geliştirme ve Pazarlama Ticaret A.Ş.

SANAYİ VE HİZMET GRUBU

Antgıda Gıda Tarım Turizm Enerji ve Demir Çelik Sanayi Ticaret A.Ş.
Bayek Tedavi Sağlık Hizmetleri ve İşletmeciliği A.Ş. (Bayındır hastanesi)
İş-Koray Turizm Ormancılık Madencilik İnşaat Taahhüt ve Ticaret A.Ş.
İş Merkezleri Yönetim ve İşletim A.Ş.
Kültür Yayınları İş-Türk Ltd.Şti.
Nemtaş Nemrut Liman İşletmeleri A.Ş.
TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş.

Dev bir kartelin iştirak üyesiyiz ...yatırım tavsiyesi değildir

twilight1517
14-02-2013, 23:28
Allahin izniyle yakin bir zamanda TSGYO dan da herkes bahsedecek...

takipçixy
15-02-2013, 00:37
hocam hayırlı akşamlar. zahmet olmazsa alcatel son takas turumunu paylaşır mısınız? teşekkürler...

acemşah
15-02-2013, 00:42
takaslara bende ulaşamıyorum şu an degerli arkadaşım....her yerde bir karanlık sevda..gözlerimizi örtmeye bayılıyorlar.

takipçixy
15-02-2013, 00:45
takaslara bende ulaşamıyorum şu an degerli arkadaşım....her yerde bir karanlık sevda..gözlerimizi örtmeye bayılıyorlar.

teşekkür edrim hocam! spk ile kör ebe oynuyoruz fakat; ebe nedense hep biz oluyoruz.... :) hayırlı akşamlar hocam....

acemşah
15-02-2013, 00:47
kendi yurdunda parya olmak böyle bir şey işte...

acemşah
15-02-2013, 18:56
http://www.tskbgyo.com.tr/images/pdf...Subat_2013.pdf

tsgyo yatırımcı prezentasyonu yayımlanmış..

acemşah
15-02-2013, 19:03
http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/02/20130215.htm&main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/02/20130215.htm

***otomotiv sektöründeki yatırımlar hakkında 300 milyon ve motor alanında 75 milyon ile aktarma organları aksamları/ oto elektriği konularında üretim yapanlar.

*** madenlerin elektriksel cihaz üretimlerinde girdi olarak kullanıldığı yatırımlarda mıktar sınırlaması olmaksızın devlet yardımlarına hak kazanması. hakkında kanun.

15 Şubat 2013 CUMA
Resmî Gazete
Sayı : 28560

BAKANLAR KURULU KARARI

Karar Sayısı : 2013/4288
Ekli “Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar”ın yürürlüğe konulması;

acemşah
15-02-2013, 19:05
yukarıdaki alanlarda parsan bosh usak seramik gibi şirketler akla ilk gelenler..:)

acemşah
15-02-2013, 19:41
http://www.foreks.com/wfxis/takas.jsp?bastip=islem&hisse=ALCTLEN&kurum=----+KURUMLAR+-----

takaslar...

mkapucu
16-02-2013, 13:57
Hissemiz yatırımcı prezentasyonunda da bahsetmiş galataport tan.
Beklenti büyük bakalım.

http://www.tskbgyo.com.tr/images/pdf...Subat_2013.pdf

tsgyo yatırımcı prezentasyonu yayımlanmış..

acemşah
16-02-2013, 15:10
borsa dışında ilginç gündemlerimizde oluyor; bundan 10 yıl bugünlerin olacagını söyleseler bir cok kişi gibi bende hadi oradan derdim.
http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=169343
Şimdi sıkı durun! PKK'nın döşediği mayına basan PKK'lı öldü devlet ailesine tam 40 bin avro tazminat ödedi!

ilginçlikler son dönemde daha da artarak devam etmektedir. genelkurmay başkanları teröst başı olarak ilan etmiş bir hukuk sistemimiz mevcut. terörsiztlere 2009 ylının haberlerine göre dağdan indiklerinde 5 tl tazminat ve iş imakanı saglanacagı gibi haberler mevcut.
son 10 senenin generalleri amiralleri birbir içeri alınmakta, ordu kendi içinde ilginç gelişmelerin yaşandığı yer olmuştur.
son iki ayda 8 adet yazıyorum..8 adet astsubay intihar etmiş. genelkurmay nedenlerini bilmemektedir. genelkurmay kendi çalışanlarını tanıyor mu ki rapor nedenlerinde sebebi belli degil demektedir ve düşmanı nasıl tanıyacagız?

son dönemde bir sürü savaş ucagı pilotu istifa etmiştir.(haberlerde 120 sayısı gecmekte)

http://www.ulusalkanal.com.tr/yurt/subaylara-istifa-baskisi-h8999.html

ve pesdiyen astsubaylar hareketi tekrardan boykot kararı almakta ve tabanın rahatsızlık içinde olduğunu ima eder konuma gelmiştir ve imalarda bizim yürümemiz öğretmenlerin yürümesine benzemez diyerek ; bir isyan yada ayaklanma yada adına ne dersiniz deyin

ortada bir cok sorun var. anladığım kadarıyla da bu sorunu cözecek koltuklar başlarını kuma gömmüş durumdalar galiba.
türk ordusu içimde olunan bölge dolayısıyla her zaman güçlü olmak zorundadır. acaba??????????????

türk ordusu üzerinde oynanan nasıl bir oyun hasıl olmuş merak eder konumdayım..

bu ahvallerin ekonıye yansıması hoş olmaz.. ekonomı olarak terörist başı ile masaya oturulması siyasi istikrarsızlığa neden olacaktır. bir sonraki Dönemde Akp olmayabilir..yukarıdakiler galiba ayak sesleri.
ilerleyen zamanda Akp yöneticilerini terörsislerle işbirliği yapmaktan yargılarlarsa hiç şaşman... neticede eski genel kurmay başkanı terör örgütü kurmaktan yargılanırsa... bu da normla olur..

finans ayagında bu gelişmeleri oldukça tehlikeli bulmaktayım... hak arayan herkez sonuna kadar haklıdır..

turquaz
16-02-2013, 15:25
Osmanlı dönemindeki orduyu dağıtma çalışmalarının bugüne uyarlanmış halini yaşıyoruz.

turquaz
16-02-2013, 15:27
Sonuçda tepedekiler osmanlı hayranı.kalınan yerden devam ediyorlar.yakında, yırtılan serv'i tanıyoruz derlersede şaşırmayalım

acemşah
16-02-2013, 17:37
evet osmanlıya ben düşman değilim neticede ecdad-ı osmaniyeyiz. lakin son zamanda oldukça fazla osmanlı olduk ; moda bir yere kadar fazlası sıkar.

gündemde arkadaşlar hükümetin attığı başka bir adım var.. otomativde ve enerjide
http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/02/20130215.htm&main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/02/20130215.htm
bu kanunla hükümet otomativ ile enerjıde madenlerin kullanımının olduğu elektirk piyasasını canlandırmak istiyor.bu konudaki hangi imkb şirketlerinin olumlu etkilenmesi gerektiği zaten aşikar.

acemşah
16-02-2013, 17:52
akmerkez gyonun bir alışveriş merkezi ile 52 milyonluk kar yazması bir cok sanayi devini gecmesi de benim gündemimde yer alan bir konu; iyidir kötüdür bir yorum yapmak istemiyorum; lakin oldukça yüksek bir memlağ ve ülkemizdeki rantın boyutlarını ortaya koymakatadır.son dönemde artık kira getiren gyoların yükselecegi bir dönem içine gireceğimizin habercisi.

gercektede 52 mılyon tl nin altında , kar rakamı olarak akmerkeze gecilen sanayi şirketlerinin listesini merak ediyorum; bu benim istediğim bir şey olmasa da .kazancın nereden gelecegi yönünde bizde kendi varlıklarımızı korumak için hareket etmek zorundayız.
bu kapsamda inşaattan uzak durarak, yatırımlarını tamamlamış , kirası akan gyolara bakmak gerekli..

birde arkadaşlar özelden cok yoğun soruyoırlar zati gyo sektöründe olmayıp arsa hikayesi olanlar var.. asuzu gibi vs..

asuzu ; arsa hikayesi fazlasıyla fiyata yansımış durumda. ancak içinde bulunulan sektörü itibari ile ve otomative gelen son kanunla şirketin atacagı adımlarla vizyon genişleyebilir,

mutlu; şirket arsasını satımkar değil ve daha uzun sürede satacaga benzemiyor ,asuzu gibi sektöründeki gelişmeler şirketi olumlu etkileyebilir.
eczilaç; oda mutlu gibi arsayı satacaga benzemiyor, kazakistan yatırımlarındaki olumsuzlar hisseyi olumsuz etkileyebilir.

parsan; şirket içinde bulunduğu sektör itibari ile son kanundan ,adım atma sartı ile olumlu etkılenebilir. arsası güzel yerde , şu an için arsasını satmasını beklemıyorum; ilerleyen orta vadede satarsa cok daha kazançlı olabilir.

usak; ankaradaki bazı ufak lkın yeri güzel arsalarını satabilir..
ateks; cok soruluyor lakin degerlendirme dışı , uzak durulması gerekli olduğuna inanıyorum; fiyatı istediği kadar yükselsin yada düşsün... benim ilginim dışında..

turquaz
16-02-2013, 21:16
sayın acemşah;

cuma günü iki defa yazıp sildi.yanlış anlaşılır diye.konu akmerkez ile tsgyo idi.
akmerkez 2011 yılı hariç 10 yılın 9 unda kar dağıtmış,10 yıl ortalaması %170.müthiş rakam.nerdeyse sürekli sermayesi civarı kar açıklamış.tsgyo ile karşılaştırmak benim açımdan çok zor.çünki sizin kadar temele inemem.yüzeysel yorumluyabilirim.
tsgyo nun sermayesi çok yüksekve yıllık karı sermayesinin %10 u kadar.belki 5-10 yıl sonra akmerkez ayarına yetişir ama akmerkezde yerinde durmaz sanırım.

acemşah
16-02-2013, 21:41
Neden sildin anlamadın sn turquaz biz olumlu yada olumsuz görüşlere açığız; yanlış anlayacakta bir durum yok; şöyle ki akmerkez gyo yu örnek ibret aınacak bir başarı öyküsü olarak veriyorum; yoksa hisseler ilk bakışta derinliksiz karşılaştırılamaz.
insanlarıun dikkati cekmek gerekli; bir avm bugün halka acık bir cok sanayi şirketinden daha fazla kar ediyorsa ortada bir gercek vardır; bu gerceğe bizimde dönüp bakmamız gereklidir.
akmerkez borsadaki degeriyle zaten karlılık başarısını fiyatlarına yansıtmış.. biz yatırımcılar olarak akmerkezin başarısını şirket değeri acısından yakalayabilecek şirketi aramaya,bulmaya yönelik cabalardır şirketlerin bugünleri ile yarınları arasında olabilecek farka potansiyel güç diyoruz. bunda da ben istanbulu istanbul yapan boğazsa Tsgyo da olabileceğini düşünüyorum.

biraz önce tv de mimarların hocası sn Prof Doğan Kuban ile yapılan söyleşiyi izliyordum; İstanbulu istanbul yuapan boğazdır diyordu!
eğer ki durum böyle ise ilerleyen zamanda bir şeylerin değişmesi gerekli.

filozof1001
16-02-2013, 22:26
Hocam iyi akşamlar..daha önce sormuştum..lakin ilgi alanınızda olmadığından paylaşım olmamıştı..hazır gayrimenkullerden laf açılmışken Atakule gayrimenkul ..kısaca karı güzel..THY ve Emlak konut hisseleri var pötrföyünde..beykozdan arsa alıp duruyor..ve Riva deresi ıslah projesi kapsamında proje bekleniyor..yine ankarda bir proje geliştireceğine dair söylentiler mevcut..sizin kulağınız deliktir..hisse kottan çıkarma söylentilerinden sonra yukarı hareketine başladı..bir el atsanız da sizin değerli tesbitlerinizden nasiplensek..

İş girişimin keşif babası olarak sormak istediğim konsolide bilançosu tahminiz..eğer bir istisna olmazsa konsolideleri VUktan hep yüksek gelmiş..

Alcatel hakkında değerli tesbitlerinize katılıyor ve aynı hayalleri paylaşıyorum..ancak anladığım kadarı ile VUk bilançosu ile trend bozup..konsolide gelinceye kadar bekletecekler..malumunuz VUk bilançosu düşük geliyor..salınma halinde siz nereye kadar gevşeme beklersiniz..

Bu beklentime örnek vereyim siz de şahit olduğunuz için Dyo Boyanın VUk bildirimleri yüksek gelir yukarı doğru zıplar..konsolide gelince çarparlar..böylesine bir eskimiş program var..konsolide kar açıklayan şirketlerin VUk gelince aşağıya ..ama bazı senetlerde bu algı değişti ASelsan gibi..şimdilerde VUk takmıyor..piyasa algıladı..acaba Alcatelde bu algı oluştu mu onu düşünüyorum..ezbere bir tesbit ama..VUk gelince piyasa bunun bir katı bilanço geleceğini algılayacakmı..algılatacaklarmı..

saygılar

acemşah
16-02-2013, 22:36
akmerkezin apartlarını saymazsak kiralanabilir alanı 34 bin metrekare biz bunu düz 35 bin alalım.. şirket buradan 2012 yılında 71 milyonluk kira geliri elde etmiş; 20 mılyon civarında da yönetim gideri olmuş kirlardan 50 mılyon kar yazmış..

71.000,000 / 35,000=2028 tl 1 yıllık metrekarenin kirası aylık olarakta 1 metrekare için 170 tl para ödemeniz gerekli, yani 1 metrekarenin aylık dolar cinsinden beheri 100 dolar... müthiş bir rakam...

tsgyo ele alalım..

yaklaşık 60bin metrekare alanı var şimdilik bunlardan pendorya avm den ve boğaza sıfır 17,000metrekarelik fındıklı ofislerinden kira almakta kira aldığı alan şu an için 47,000 metrekare..
tahir han akibetini beklemekte adanadaki 5 yıldızlı divan'ın işleteceği otel daha acılmadı.

Tsgyonun borsa degeri 125 milyon ve konumları hiçte yabana atılmayacak mülklerinin metrekaresi toplamı 60,000 metrekare.

125,000,000=60,000=2080 tsgyonun 1 metrekare alanının sahiplik olarak edinilmesinin fiyatı.

akmerkezde 1 metrekare başına 1 yıllık kira olan 2 bin tl Tsgyoda ise ömürboyu sahibi oluyorsunuz. fark son derece acık.

Tüm herkez gibi Tsgynun bir gün akmerkez gibi 50 milyon tl kira getirmesini bekliyorum..:)

acemşah
16-02-2013, 22:42
sayın filozof iş girilşimin konsolıde olarak üzerine bir 15 milyon tl daha fazla acıklamasını bekliyorum.

alcatelde de aynı şeyler mevcut dediğin gibi vuk daha az geliyor.. kon.daha yüsek.. alcatel için konsu 17 -20 arasında bekliyorum. fiyat olarak aşagı salınımlarda 3,93 dip olur tahmınım...

dyo boyanın önceki yıllar zararı cok olduğu için ettiği faaliyet karı kons. kurtarmayacaktır.
atakule yi inanın incelemedim..riva konusu cok zorlanıyor lakın oralar su havzası konumunda beykoz belediyesinde yaptığım sorgulama neticesinde .. cok cok cok zor oralara büyük projeler yapmak...

filozof1001
16-02-2013, 23:29
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Kararı :

Kanal riva projesinde önemli bir engel aşıldı, riva deresinde inşaat ve istimlak sınırı 100 metreden 10 metreye düşürüldü !

Bu karar Beykoz’u ilgilendiriyor…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi İSKİ Esas Yönetmeliği’nde değişiklik yaptı… Yapılan değişiklik ise Beykoz’u çok yakından ilgilendiriyor.

16 Ocak 2013 günü İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi İSKİ Esas Yönetmeliği’nde yapmış olduğu değişiklikle, daha öce 100 metre olan su havzalarındaki dere mutlaklarını 10 metreye düşürdü…
Daha önce dere mutlaklarındaki 100 metrelik alanlar yeşil alan olarak ilan edilmiş ve bu alanlar içerisinde İSKİ’nin istimlâk zorunluluğu söz konusuydu… Yapılan bu değişlikle birlikte daha önce 100 metrelik dere mutlağında konutu bulunan çok sayıda vatandaşın ikamet ettiği bölgeler zorunlu istimlak alanı olmaktan çıkartılırken, yeşil alan istimlak zorunluluğu 10 metreye düştü.

Konuya ilişkin Dost Beykoz’a bir açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Birzat Mermer, yapılan değişikliğin basit gibi görünse de çok önemli olduğuna vurgu yaparak, “dere mutlağında konutu ya da arazisi bulunan çok sayıda vatandaşın rahatlamasına yol açmıştır” dedi.

“Beykoz’da özellikle Çavuşbaşı’nda, Akbaba, Tokatköy, Dereseki vs vs, gibi bölgelerde havzalara su taşıyan dereler var… Bu bölgelerde de bu durum söz konusuydu… Ama yapılan değişiklikle dere mutlaklarının 10 metreye düşürülmesi bir rahatlamadır” şeklinde konuşan Birzat Mermer bu kararın her şartta Beykoz’a fayda sağlayacağını söyledi.
Haber Merkezi

filozof1001
16-02-2013, 23:31
3. köprü ile ulaşım kolay olacak

Projenin yürütüleceği alan kuzey otoyolu ve üçüncü köprüye yakınlığıyla dikkat çekiyor. Proje bölgede bulunan Riva Köyü ve Beylik Mandıra bölgesinin de değerlenerek vatandaşlara yeni gelir kapısı açacak ayrıca 5 bin kişiye istihdam sağlayacak. 12-15 metre uzunluğundaki teknelerin hareket etmesine imkan sağlayacak genişlikte ve derinlikte olacak kanalın örneklerine Berlin Brandenburg ve Canal New York'da rastlanabiliyor. Doğa turizmine uygun olarak inşa edilecek oteller ile İstanbullulara yeni bir nefes aldıracak.

filozof1001
16-02-2013, 23:33
Gayrımenkul sektörü - Beykoz Kanal Riva Turizm Projesi

Beykoz ilçesi % 84 ormanla kaplı ve doğal güzellikleri ile dikkat çekiyor ; ekonomik ve altyapı bakımından fazla gelişme kaydetmemiştir.

Ne zaman 3.ncü köprü projesi gündeme geldi, bunun üzerine Riva deresinin ıslah çalışması yapılıyor ve ilk etabı tamalandı. Bölgeye ilgi artmaya başladı.

Riva deresi ıslah edilmeden önce, derenin iki tarafından 100 metre koruma bandı vardı ve imar çalışması yapılamıyordu.

Dünyada ve ülkemizde örneklerinden hareket ederek, beykoz sınırları içinde kalan bölümde, derenin ıslahı kanal formatına dönüştürülmüştür. Böylece, derenin ıslahı yapılırken bölgeye ekonomik olarak fayda sağlayacak bir çözümde beraberinde gelecektir.

Kanalın içinde, tekne, kayık, kürek, kondol gibi taşıtlarla gezinti yapılabilecektir. Bölgenin turizm merkezi olarak master planı hazırlanırken ,doğa ile uyumlu otel, sağlık ve spor tesisleri yapılacak ve yöre halkına iş, aş ve gelir sağlayacaktır.

2 yıl zarfında, 3.ncü köprü ve kanal projesini hayata geçmesi ile, gelişmiş ülkelerde olduğu gibi, riva ve çevre köyler ( alibahadır,paşamandıra, göllü,öğümce, bozhane, cumhuriyet ve ishaklı) turizm faaaliyetleri ile önemli bir gelire ve istihdama kavuşacaktır.

Hedeflenen turizm yatırım tutarı 2 milyar TL ve planlanan istihdam sayısı 5000 bin kişi ve üzeri olabilecektir.

filozof1001
16-02-2013, 23:41
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=97542

Hocam bu haberleri bu forumdan kopyaladım..MEHYAH adlı bir hocamızın kendisinin de katımının olduğu dernekten bahsediyor..Gayrimenkul sektörü ile ilgili gelişmeleri aktarıyor..endeks..hisseler üzerine yaptığı analiz ve tesbitlerin hepsi tuttu..
Bu haberler ışığında bir değerlendirme yaparmısınız*

saygılar

Filozof16
16-02-2013, 23:44
sn.acemşah..takaslarla ilgili bir amme hizmetiniz olabilir mi..
syg...

acemşah
17-02-2013, 00:19
sn.acemşah..takaslarla ilgili bir amme hizmetiniz olabilir mi..
syg...

linki verelim lakin sorun buraya yapıştırdıktan sonra siz tıkladığınızda calışmıyor diye biliyorum ama yinede verelim..
http://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CD8QFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.foreks.com%2Fwfxis%2Ftakas.js p%3Fbastip%3Dislem%26hisse%3DEGGUBEN%26kurum%3D----%2BKURUMLAR%2B-----%26order%3Dstk0GO%26by%3Ddesc&ei=BzIaUeWuGYuKhQf4-YHABg&usg=AFQjCNHloz_Fs313mqlGe-6g0AEn7UdpHg&sig2=1BRAASO4OxIOExz1uZJmEw&bvm=bv.42261806,d.d2k&cad=rja

bu arada sn filozof..ilgili meclis kararının linki varmıdır. varsa bu haber ykgyo ve galatasarat ile daha yakından ilgili..

ben belediye kararından daha cok cevre bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanı'nın bu konuda bir genelgesi var mıdır? buna bakarım...var mıdır? sayın bakanlar bu derneğin üyesi midir.? üyesi iseler bu dernek catısı altında ne gibi işler yapmışlardır.;?

resmi gazetede ve istanbul belediyesi meclis kararlarında riva projesi yer almaktamıdır? bunların sorgulanması gereklidir.
belgeleri ile sunulması gereklidir. konu ile ilgili olarak gecen yılki yaptığım bir araştırmada buraların su havzası olduğu ve bakanlğın haricinde beykoz belediyesinin bir yetkisi olmadığı söylenmişti. gecen zamanda belediyenin aldığı karar nedir. resmi acıklaması varmıdır bakmanız gereklidir.

acemşah
17-02-2013, 00:44
ben şahsen 3 köprü dışında riva ile ilgili olarak ibb nin metropoliten alanı kentsel ulaşım alanı ile ilgili olarak herhangi tasarrufa rastlamadım..
http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/kurumsal/Birimler/ulasimPlanlama/Documents/%C4%B0UAP_%C3%96zet_Raporu.pdf

http://www.csb.gov.tr/gm/mpgm/index.php?Sayfa=sayfa&Tur=webmenu&Id=102

zannedersem linkini verdiğiniz sitede yer alan bakanlarda bu dernekte yer aldıklarını bilmiyorlardır. bakan isimlerine tıklayınca karşınıza bakanın resmi ve altında bu site sahiplerinin temennisi mevcut..
sayın filozof değerlendirme dışı......maalesef..

Miramis
17-02-2013, 13:38
http://s9.postimage.org/fp80vmp6n/yab.jpg (http://postimage.org/) photo sharing (http://postimage.org/)

acemşah
17-02-2013, 13:56
-yabancıların gayrimenkule ilgisi artacak!
-araplar gayrimenkul avında!
-yabancılar arsa arıyor!
-mütekeabiliyet yasası gayrimenkulü ucuracak!
-İstanbulun taşı toprağı altın!
-Arap sermayesi istanbula akıyor!
İstanbulda gayrimenkuller füze gibi..!!

daha saymakla bitmez gazete başlıklarını, ancak ben gazetelerde veya internet mecmualarında cıkan butür haberlerin??? belli bir bedel karşılığında reklam olarak verildiğini düşünüyorum; reklamın kuralları gereği de reklam verenin adının da acıklanması gerekir. piyasa düzenleme kurullarının bu tür haberlerde piyasayı bozucu nitelikte olduğunun farkına varması gerekir.

gyoderin raporuna bakarsanız gayrimenkul sektöründe pekte iyi şeyler beklemiyor. gayrimenkul sektörünün özellikle konut alanında

verilerin ışıgında ve türkiyedeki ücret politikalarının izinde bende aşırı fiyatlamalar olduğunu; balonun patlayacagını ve bir cok anlı şanlı grubun zorluklar la mücadele edecegini. ödenemeyen kredilerin oranının artacagını ,bankaların zor durumda kalabilecegini, öngörüyorum.

bakınız ufak bir banka olan TEB ana sayfasında el konulmuş, icradan satılık tam 530 adet gayrimenkul mevcut...

acemşah
17-02-2013, 15:21
http://haber.stargazete.com/yazar/ekonomide-bilgi-temelli-turkiyeye-gecis-sureci/yazi-728062

benim burada anlatmaya çalıştığım bazı şeyleri yiğit bulut beyde kaleme almış... montajcılardan kurtulmak gerekli ve o yüzden inadına ALCATEL diyoruz.

acemşah
17-02-2013, 15:34
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSnQX2_0D3INAsIT9titFtT9MLoVk1am Yt700ofxtoFrg3s9kbE1g

güzel bir resim olmuş..

filozof1001
17-02-2013, 20:23
Acemşah hocam mehyah hocamıza güncele bir durum varmı diye sordum..gelişmeleri takip için aşağıdaki linki verdi..sorularınıza tatminkar olarak Mehyah hocam cevap verebilir..bizler de sizleri takip ederiz..somut olarak gördüğüm Atakule Gayrimenkulun buradan arsa alması..ilaveten İmkb de arsa furyası başlamışken..istanbul için projeler gündemdeyken arazisi olan şirketler için uygun dönem..Nurol haricinde sektörde doğru dürüst prim yapan hisse bile yok..
Gayrimenkul sektörü raporuna sık değiniyorsunuz..bu raporu hazırlayanlar da dernek mensupları..çevreme baktığımda heryerde inşaat yapılaşma var..insanlar konut bakıyor..ve daha satılacak çok proje var..benim kanaatim daha balon patlayacak kadar henüz şişmedi..

www.hisse.net/forum/showthread.php?t=97542&page=4
kendisi buradan paylaşımda bulunuyor..
www.beykozriva.org http://

saygılar

tyson
17-02-2013, 20:46
Sn. Acemsah,
tsgyo ile ilgili bir sorum olacak. soyle ki, 2012 bilancosunda gelirler kisminda Tahir Han kira geliri olarak 30.559TL olarak gorunuyor.
(pendorya - 7.760.440TL, Karakoy Ofis binalari - 2.3Milyon ve 3.5milyonTL)
Tahir Han in kirasi neden bu kadar dusuk bilginiz var mi? satis degeri 10milyon civarinda olan bir binanin yillik kirasinin 30 bin TL olmasi tuhaf geldi biraz.
tesekkurler, saygilar

acemşah
17-02-2013, 22:22
sn tyson tahir han'ın ilk 2 katında cüzzi cok az sayıda kiracı mevcut. anlaşma süresi dolan kiracı ile konrat yenileme yapılmıyor yani anlayacagınız şu an için atıl durumda ve kaderini bekliyor. tSgyo tahir handa %84 civarında hisseye sahip geri kalan kısmı ise bir turizm şirketinin , bu turuiz şirketi ile tsgyo arasında bir cekişme mevcut ve yine bildiğim kadarıyla tsgyo bu şirkete izale-i şuu davası actı(ortaklığın giderilmesi). neticede buraya epey bir talipli var.. galataport ile birlikte keseler acılırsa ister tsgyo ister tahirhanın ufal ortağı yeşillikler karşısında hayır diyemezler.
tahir hanın yanında akfengyonun bir otel projesi başladı temel halinde daha, tsgyo burayı akfen ile birleştirmek niyetinde ve truzim şirketide karşı cıkıyor. cok uzun süredir devam eden bir olay.. hayırlısı bakalım. tsgyonun yatırımcı prezentasyonunda herşey yazıyor zati..

acemşah
17-02-2013, 22:24
Acemşah hocam mehyah hocamıza güncele bir durum varmı diye sordum..gelişmeleri takip için aşağıdaki linki verdi..sorularınıza tatminkar olarak Mehyah hocam cevap verebilir..bizler de sizleri takip ederiz..somut olarak gördüğüm Atakule Gayrimenkulun buradan arsa alması..ilaveten İmkb de arsa furyası başlamışken..istanbul için projeler gündemdeyken arazisi olan şirketler için uygun dönem..Nurol haricinde sektörde doğru dürüst prim yapan hisse bile yok..
Gayrimenkul sektörü raporuna sık değiniyorsunuz..bu raporu hazırlayanlar da dernek mensupları..çevreme baktığımda heryerde inşaat yapılaşma var..insanlar konut bakıyor..ve daha satılacak çok proje var..benim kanaatim daha balon patlayacak kadar henüz şişmedi..

www.hisse.net/forum/showthread.php?t=97542&page=4
kendisi buradan paylaşımda bulunuyor..
www.beykozriva.org http://

saygılar
sayın filozof verdiğiniz llinkte bu derneği kuranların tememnileri mevcut. temenniler ile iş yapanların duaları belki kabul olur ancak bu en bu kadar uzun soluklu bekleyebilen bir yatırımcı değilim. size riva projenizde başarılar dilerim...

Miramis
17-02-2013, 22:34
Merhaba sayın Acemşah,

İlgilendiğiniz hisselerden birisi olan ECILC ile ilgili beklentiler nedir acaba.Bir çok yerde bu hissenin kelepir olduğuna dair ifadelere katılıyorsanız bunun nedeni nedir ?

Saygılarımla,

acemşah
17-02-2013, 22:44
sayın miramis eczacıbaşı ilaç ile bekllentiler burada yazamayacagım kadar fazla; size tavsiyem kap gov tr. de sayfasına bakın orada bir holdıng yapılaşması göreceksiniz,, eczacıbaşını kelepir olarak görmüyorum, ancak alanlarında kaybetme ihtimallerinin düşük olduğunu öngörüyorum.
arsa ise alası var,
Eczacıbaşı İlaç Pazarlama A.Ş. 42 milyon oranı..99,92

Eczacıbaşı - Baxter Hastane Ürünleri Sanayi Ve Ticaret A.Ş. 70.milyon 35.319.209,00 TL oranı.50,00

Girişim Pazarlama Tüketim Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. 73.milyon 35.582.509,00 TL 48,13

Eczacıbaşı Holding A.Ş. 213.milyon 79.408.613,00 TL 37,28

Vitra Karo Sanayi ve Ticaret A.Ş. 113.milyon 28.250.000,00 TL 25,00

vs..vs...:)

acemşah
18-02-2013, 18:35
http://haber.stargazete.com/yazar/ekonomide-bilgi-temelli-turkiyeye-gecis-sureci/yazi-728062

benim burada anlatmaya çalıştığım bazı şeyleri yiğit bulut beyde kaleme almış... montajcılardan kurtulmak gerekli ve o yüzden inadına ALCATEL diyoruz.

alcatelin 22,700milyonluk karı inanan yatırımcılara hayırlı olsun...

acemşah
18-02-2013, 18:45
vuk ta gelen 22.7 kar rakamı güzel ancak...bilançoda rakam 30milyonları ları zorlayabilir

bluefish
18-02-2013, 19:23
Sn acemşah sizi zor durumda bırakmak istemem.Mümkün ise forum kurallarına uygun olarak yakın zamanda tavsiye listenizde yer alan alctl,ecılc ve tsgyo nun porföyünüzde yüzde olarak hangi oranlarda ve vadelerini rica edebilirmiyiz.Talebimde hatalı isem affedin.Araştırmacı kişiliğinize hayranım.Sizin forumdaki yazılarınızı dikkat ile takip ediyoruz.TEŞEKKÜRLER.

acemşah
18-02-2013, 20:37
sayın bluefish tavsiye vermiyoruz.. burada hisseler ile ilgili olumlu olumsuz görüşler bildiriyoruz.

sorunuza gelince ;

alcatel %45
tsgyo %35
usak %5
eczilaç %5
kalan %10 ilede bazen hareketli olabilecek hisselerde kısa vadeli (1 ay) posizyonlarımız oluyor.

acemşah
18-02-2013, 21:42
Kadehlerin biri gelir, biri gider;
Mezeler çeşit çeşit;
Bir sevdiğim şanoda şarkı söyler;
Biri yanıbaşımda;
İçer içer, ötekini kıskanır.
Kıskanma, güzelim, kıskanma;
Senin yerin başka,
Onun yerin başka.

tsgyodaki arkadaşlar alcatelin karı da cok güzel gelince artık bir müddet buraya uğramaz demişler..:)

bizde orhan veliden dem vurduk..alcatel güzel tsgyonun yeri ayrı bir güzel...:)

siigle
18-02-2013, 22:21
Kadehlerin biri gelir, biri gider;
Mezeler çeşit çeşit;
Bir sevdiğim şanoda şarkı söyler;
Biri yanıbaşımda;
İçer içer, ötekini kıskanır.
Kıskanma, güzelim, kıskanma;
Senin yerin başka,
Onun yerin başka.

tsgyodaki arkadaşlar alcatelin karı da cok güzel gelince artık bir müddet buraya uğramaz demişler..:)

bizde orhan veliden dem vurduk..alcatel güzel tsgyonun yeri ayrı bir güzel...:)

Tebrikler dostum. Başarılarının devamını diliyorum. Saygılar...

S2den