RSS olarak izle

yukselc

Kirpi balığının eseri.

Bu yazıya oy ver
[IMG]http://666kb.com/i/ch4m172akharw6p12.jpg[/IMG]

[FONT=arial]Minik kirpi balıklarının yumurtlama sırasında okyanus akıntılarından etkilenmemek için yaptığı şekiller Japonya'da gündem yarattı. Japonya açıklarındaki okyanus tabanında şekilleri farkeden Ooji Okata'nın çektiği fotoğraflar önce UFO tartışması başlattı. Ancak su altı konusunda uzman bilim insanları 2 gün süresince olayı incelediğinde bunun erkek minik kirpi balıkları tarafından yapıldığı belirlendi.
[/FONT]
[URL]http://webtv.hurriyet.com.tr/2/54097/24619478/1/okyanusta-muhtesem-sanatci.aspx[/URL]
Kategoriler
Kategori edilmemiş

Yorum

  1.  Avatarı
    Kirpi balığı böyle bir şekli yapmak için gerekli olan bilgiye nasıl ulaşmış sorusunu sormadan geçmemek gerekiyor. Balık hafızası diye küçümsediğimiz bir hafızanın ortaya çıkardığı şekil UFO tartışması yaratacak kadar bilim adamlarını oyalamış.

    Ancak balığın böyle bir üç boyutlu şeklin, okyanus akıntılarından yumurtaları koruduğunu öğrenmesi, bu bilgiyi uygulaması bana göre öncelikle bir ön öğretiye dayanıyor. Genetik kodlarında saklı bilginin ortaya çıkması diye olaya yaklaşmaktayım.

    Balığın yaptığı şekil gerçekten bir UFO görüntüsünü çağrıştırıyor. Yukarıdaki şeklin 3D yazıcılarla yapılıp aerodinamik karakterinin incelenmesinin uygun olacağını düşünmekteyim.

    Kirpi balığı, atalarının denizaltında gördüğü bir yapıyı bizlere anlatmak için, bugünleri seçmiş olabilir.