RSS olarak izle

Subjective

Günde 20 fincan çay içerseniz...

Rating: 2 votes, 4.00 average.
Günde 20 fincan çay içerseniz...

(her gün en az 15 bardak çay içen biri olarak bu yazıyı sevdim) 

Japon bilim insanlarının yaptığı açıklama çay ile ilgili çok çarpıcı bir gerçeği ortaya çıkardı.
çayın her türlü hazımsızlık, mide ağrısı, cilt kuruluğu ve öksürüğe iyi geldiği biliniyor.
Çay, diş macunu gibi çok sayıda floroit içerir. Çaydaki tanik asitler dişdeki koruyucu etkiyi destekler, dişlerin üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturarak diş taşı oluşumun engeller.
Göz maskesi olarak kullanılırsa kanlanmaya ve ağırlaşmış göz kapaklarına iyi gelir. Demlenmiş çay suyunu evinizde ahşap temizleyici olarak kullanabilir, koyu renk mobilyalara uygulandığında çaydaki bileşenler eskimiş yüzeylere yepyeni bir parlaklık getirir.
Ama Japon bilim insanlarının yaptığı bir açıklama çayla ilgili çok çarpıcı bir bilgiyi ortaya çıkardı.
Japon bilim insanlarının yaptığı açıklamaya göre siyah çay içerisindeki antioksidantlar özellikle ileri yaşlarda oluşan kemik zayıflaması önlüyor
Osteoporoz adı verilen ve yaşı ilerlemiş insanlarda görülen kemik kaybı ve zayıflaması olarak tanımlanan hastalığa karşı siyah çay içmenin faydalı olduğu söylendi.
Osaka Üniversitesi'nde yapılan ve Keizo Nishikawa tarafından yönetilen araştırmada siyah çayda theaflavin-3 denilen bir antioksidant maddenin kemik dokusuna zarar veren metiltransferas adlı enzimi yok ettiği ve bu şekilde kemiklerin dokusunun güçlü kaldığı tespit edildi.
Etiketler: cay, çayı, rize, turist
Kategoriler
Kategori edilmemiş

Yorum

 1. Avatarı
  Sayın Subjective bu yazının nerede yayınlandığını da ekleyebilir misiniz lütfen. Çok ilginç sonuçlar çıkmış. Çayın(fazla içilen) kandaki hemoglobini bağlayıp demir eksikliği sebebiyle anemiye yol açtığını atlamışlar mı? Yoksa bahsedilen çay başka mı? Aşırıya kaçmadan içmek gerektiği düşüncesindeyim. Tabi şekersiz.

  Saygılar...
 2. Avatarı
  dün milliyet in web sitesindeydi bu yazı :)
 3. Avatarı
  millet hasta olsun diye yazmasınlar..