RSS olarak izle

Subjective

Bilderberg toplantısı sonrası...

Bu yazıya oy ver
Burada şimdi uzun uzadıya Bilderberg oluşumundan, onunla bağlantılı CFR, NATO, BM vs gibi kuruluşlardan söz etmeyeceğim. Zaten bunlar bilinen şeyler. Bilderberg’in ve gizli kapaklı yapılan toplantılarının sonuçlarının nasıl hayata geçirildiği globalizm adı altında milletlerin bu ve benzeri oluşumlar ile nasıl idare edildiği herkesin malumudur.

2015 yılı Bilderberg toplantısı geçen hafta Avusturya da yapıldı. Toplantının içeriği hakkında elbette bilgimiz yok ve olamaz da zaten. Ama toplantıya katılan isimler arasında 2 kişi dikkatimi çekti. ;

John Allen ve Henry Kissinger.

Özellikle Henry Kissinger ismine dikkat diyorum. Bu toplantılara katılıp ta ilerde Amerika başkanı olmuş bir çok kişi var ki şimdi hepsinin ismini tek tek yazmaya gerek yok.

Bu mesajı bir yere not edin ve 5 sene sonrasında tekrar bakın ki Henry Kissinger ‘in hangi konumda olduğunu görün. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde Amerikan başkanlığı için benim favorim Henry Kissinger plase ise John Allen dir.
Eğer ki Bilderberg’in geleneği bozulmayacak ve tarih tekerrür edecekse Henry Kissinger ABD başkanı olacaktır. Ve tabi toplantıda alınan kararların ya da tavsiyelerin önümüzdeki 5 yıl içerisinde hayata geçirilmiş olduğunu göreceğiz.

Son bir düşünce eklemem gerek ;

Yukarıda bahsettiğim oluşumlar küreselleşmenin gerektirdiği oluşumlar mıdır? Küreselleşme nedir? Ulusların ve sınırların kaldırılması mıdır Globalizm? Yoksa emperyal güçlerin dayattığı kapital faşist sistem midir?

Karar ve yorum sizin…

Yorum

 1. Avatarı
  Mustafa selamlar,

  Henry Kissinger Diplomasi denen kavramın kitabını yazmış, ama geyiğine değil harbiden yazmış bir figür. Realpolitik kavramını dünyaya tanıştıran kişi. Ayrıca ABD Dışişleri Bakanı olduğu dönemde çok sert biçimde uygulayan devlet adamı.

  Onun Bilderberg'e katılması doğanın kanunu gibi bir şey esasında Muhtemelen o toplantıyı organize eden grubun içindedir. Baktığımızda zatn 70li yıllarda neredeyse kesintisiz katılmış bu toplantılara. 2008den bu yana da 2014 hariç her yıl katılmış. Yani Başkan olur tezi bence çok geçerli değil. Olsaydı şimdiye olurdu. Bir diğer faktör de, adam 1922 doğumlu. Beş yıl sonra 100 yaşına merdiven dayamış olacak. Zor bence yani.
 2. Avatarı
  bay henry 70-80 lerde amerikanın ortadoğu politikası ondan sorulurdu.amerikananın ortadoğu politikasına şekil verendir.evet yaşlıdır ve başkan olmak isteseydi şimdiye çoktan olurdu.
 3. Avatarı
  Bilderberg e katılıp ta peşi sıra amerika başkanı olanlardan Henry Kissinger 'a sıra gelmedi :)
  evet çok yaşlı. hatta başkan olmayacak kadar çok yaşlı. ama adam onca yaşına rağmen hala yeni dünya düzeninin oluşumuna hizmet için tüm benliği ile ortalarda. demek ki o kendini o kadar yaşlı hissetmiyor. gidip emekli olup miami de ki malikanesine yerleşse ya :he:
  mevcut yaş 90 lı ama kafa ve vücut yaşı en fazla 65...
  tabi diğer köşede John Allen de plase olarak bekliyor. onu da göz ardı etmemek lazım...
 4. Avatarı
  Bildenberg 2015 acıklanan konular.

  rusya yunanıstan terorızm ortadoğu.

  Alt konular transhuman systems . Ve yapay zeka.

  trans human systems aslında bıldıgımız cyborg olmak . yanı apple tableti insana sokmak.
  boylece banka maıl hersey dırekt beynıne gozune gelecek. elını uzatacaksın evın arabının kapısı acılacak. hasta oldun . hastane anında öğrenecek yardıma gelecekler.

  cok guzel ! gibi.. !

  ama değil. !
 5. Avatarı
  [COLOR="#800080"][FONT=Comic Sans MS]Bilindiği üzere Henry Kissinger, Rothschild ve Rockefeller ailelerinin baş müdürü ...
  Bu ve benzer bir kaç ailenin dünyayı şekillendirmek gibi zorunlu! bir misyonları var, bu misyon çerçevesinde toplantıdan dışarı taşanlar elbet biz normal insanların lehine kullanılabilecek veya öyle gösterilen yenilikler ...

  İşin diğer tarafı, ailelerin kendi düşünceleri + aralarında konuşup anlaştıkları yani asıl gerçekler, bizler için amiyane tabirle fantastik olmalı ...

  Zira bilinenin aksine gerçek dünyada onlar için devlet sınırları yokk ...[/FONT][/COLOR]
  Updated 26-06-2015 at 14:29 by Koray
 6. Avatarı
  Kissinger Suriye fitilini atesleyip sonra olgunlastiran adam. Bakmayin bugun Turkiye yalniz ama esasen ABD cok buyuk bir savasa hazirlaniyor Suriye'de. Yarin it gibi Turkiye'ye yalanmaya basliyacak izleyin. Bugunlerde Kurt kartini oynamalari bu yuzden, bogeye boca etmeye calisiyo Turkiye'yi. Turkiye'nin mudahil olmiyacagi hicbir savas ABD'nin planlarina hizmet etmez. Turkiye hem yardimina ihtiyac duyulan hem de sinirlari degistirilmek istenen hedef ulkedir. Aynen Osmanli gibi. Bir sekilde savasa cekilmeli ki amaclanan isler hayata gecirilsin. Hesap zaten onun cografyasi uzerine yapildi Turkiyesiz olmaz.
  Suriye'de Esad yok zaten siyaseten mefta olali yil oldu. Suriye'de Rusya'nin borusu cok sesli otecek yakinda. Turkiye'de iktidar degisirse savas kacinilmaz olacak ve once ABD Kurt kartiyla ardindan da Rusya cok agir darbe vuracak Turkiye'ye. Guneydogu Barzani gibi ozerk yonetime kavusturulacak.
  Hukumet degismez ise Turkiye-Rusya gizli ittifaki ile daha rahat nefes alinabilir.
  Rusya onumuzdeki 20 yil hem Karadeniz hem de dogu Akdeniz'de demir yumruk olacak.
  Kissenger bu pisligi bolgeye boca etigi gibi geberip giecek.
 7. Avatarı
  Sn. Desertaxe, Suriye'nin bataklığa dönüşmesi için su taşıyanlardan biri de AKP'nin kurduğu hükumetlerdir. Siz kalkmış, "Bu hükumet giderse savaş çıkar." diyorsunuz. "Türkiye'yi savaştan bu hükumet korur." diyorsunuz.
  Üç saatte Şam'a inme, Emevi Cami'inde namaz kılma hesapları yapanları çabuk unuttunuz.
  Gerine gerine "Büyük Orta Doğu Projesi eşbaşkanıyız" diyenleri çabuk unuttunuz.

  ABD uşaklarını kurtarıcı yaptınız ya! size daha ne diyim...

  Ama haklısınız; biz çabuk unutan bir milletiz...
 8. Avatarı
  Abd başkanı olması için ABD doğumlu olması lazım. onun için başkan olamaz.
 9. Avatarı
  Kissinger için söyledim