RSS olarak izle

BORA YAŞAR

Zalimden Mazlum Olur mu?

Rating: 4 votes, 4.25 average.
Liberaller (Liboş da deniyor bunlara) Zaman gazetesinde bildiri yayınlamışlar...

Başlık ve ana fikir şöyle:

[B]"Demokrasiye, Hukukun Üstünlüğüne, İnsan Haklarına, Medya Özgürlüğüne Birlikte Sahip Çıkalım"...

[/B][URL]http://www.zaman.com.tr/gundem_birlikte-sahip-cikalim_2326190.html[/URL]

Nasıl ama?

Ben de diyorum ki:

[COLOR=#141823][FONT=helvetica]Yıllardır alttan alta örgütlenmeler ve büyük bir stratejik planla bu cumhuriyeti tüm kurumlarıyla ortadan kaldırma gayretlerinizin önüne geçmeye çalışanları, ortağı olduğunuz ikitidarın gücüyle ezdiniz.
[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#141823][FONT=helvetica]Türlü çeşitli hile ve desiseyle, kendinize tehdit olarak gördüğünüz kurumları, bu kurumlarda çalışan insanları, bürokratları, askeri, hakimi savcıyı yerinden yurdundan işinden edip, yalancı şahit ve düzmece delillerle yandaş bürokratların yardımlarıyla yok ettiniz.
[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#141823][FONT=helvetica]Güvenliği ve adaleti kural ve kurumlarıyla sizden yana işleyecek hale getirdiğinizde, size, "adalet bir gün herkese ve hatta size de lazım olacak" diyenleri elinizin tersi ile ittiniz. Onları aşağılayıp güldünüz. Acılarıyla alay ettiniz.
[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#141823][FONT=helvetica]Hakim olduğunuz gazetelerde yazan görevli yazarlar tüm bu uygulamalardan inleyen insanların feryadını duymazdan geldiler. Kulaklarını tüm insani değerlere tıkayıp, görevli oldukları plana uygun davranmayı dava adamı olmak zannettiler.

Gün geçti devran döndü...

Çok yakın bir zaman önce tüm adaletsizlikleri görmezden, adaletsiz uygulamalardan feryad edenleri duymazdan gelenler, şimdi başlarına gelenlerden sonra, "Demokrasiye, hukukun üstünlüğüne, insan haklarına. medya özgürlüğüne birlikte karşı çıkalım" diye ilan veriyorlar...

Şaka gibi.

Laik cumhuriyeti bir din devleti haline getirmek için yola çıkanların bir bölümü, yönetim gücünü elinde bulunduranlardan, hukuk oyunları ile şamarı yiyince, tüm güçleri, fabrikaları, gazeteleri, televizyonları vs vs hukuk oyunları ile ellerinden alınınca nedense (!), adalet, hukuk, temel insan hakları, demokrasi ve özgürlükler akıllarına geliverdi birdenbire...

Olan bitene illa bir ad vermem gerekiyorsa, hani tanıdık bildik bir ifade ile, "dinsizin hakkından imansız geldi" dememiz çok da yanlış olmaz.

Bizim yumuşak liberaller, bu feryada kulak verip geçmişin hukuk ve adalet tanımaz faşizm özlemcilerine şimdi "mazlum" diye destek veriyorlar.

Bize gelince...Biz geçmişi unutmayacağız. Zalimi unutmayacağız.

Zalimlerden bir bölümünün, ortaklığın bozulmasıyla mazlum rolüne soyunmalarına kesinlikle destek vermeyeceğiz.

Kötülüklerin, adaletsizliklerin, yapanın yanına kar kalmaması, insanlığın tek tesellisidir...

Bunların başına gelenin, bugün şikayetçi oldukları ortaklarının da birgün başına gelmesi de en büyük dileğimizdir.
[/FONT][/COLOR]
Etiketler: liboş, mazlum, zalim
Kategoriler
Kategori edilmemiş

Yorum