Anket Sonuçlarını Gör: EMİR İPTALİ ve DERİNLİK İZLENEMEMESİ UYGULAMASI HAKKINDA DÜŞÜNCENİZ NEDİR ?

Oylayan
367. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Küçük Yatırımcılar için bir tuzak.

319 86.92%
  • Daha Sonra denenebilir.

12 3.27%
  • Olumlu bir uygulama, yatırımcılar korunuyor.

36 9.81%
Sayfa 5/49 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon
Arama sonucu : 391 madde; 33 - 40 arası.

Konu: İMKB ' nin Emir İptali ve Derinlik İzlenememesi ile ilgili uygulaması doğru mu ?

Esas

anket hjayırlı olsun.. emir iptali ve kademlerin azaltılması çok sakat oldu.... alım ya da satım da ki lotlar ne hikmetse bir anda ortadan kayboluyor ve bizi yanıltıyor.

Duhul
    Dec 2009
    İkamet
    Orman+Köy
    Gönderi
    6,525
    Blog Yazıları
    20

Esas

Alıntı Originally Posted by INVENTOR Yazıyı Oku
    Konuyu yakından takip eden bilgi sahibi arkadaşların emir iptalinin ky için yararları / zararları, kurumlar için yararları / zararları ve de kötü niyet taşıyan kurum ya da kişilerin kendileri adına hangi şekillerde menfaat sağladıklarını biraz daha açmalarını rica edeyim.

Hani benim pek bilgim yok ta.., ankete oy kullanamıyorum.

Sağolun sayın başkanım. IMKB 105 lirada sabit kalacak o zaman, bi iki sene?
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    bilmemmi işin gücün geyiktir senin ne grafik ne analiz hiç bi şeyden anlamazsın
    şu yukarıdaki araba satıcısı biraz masum kalsada fena örnek değil azcık daha ayrıntılı vermek lazım

hani şu sokkakta yürüyorsundur bi bakarsın birileri hararetli bi şekilde tartışıyorlar nedir diye baktınmı 3 tane saat vardır birinin elinde 8-10 kişide başında hararetle pazarlık yapıyorlardır

satıcı abi valla azerbeycandan 100 tl ye aldım 3-5 kuruşta ben kazanacağım 120 den aşağı olmaz demektedir.alıcının biri 100 tl veriyordur öteki 110 tl ye alır gider 100 tl verende 105 tl ye çıkar onada verince ulan malı kaçırmayalım der sende 105 tl ye alırsın daha bir sürü müşteri varken başkası 110 vermeden aldım diye sevinirsin öteki alıcılarda istedikleri fiyata mal kalmadı diye dağılır giderler bi anda

oysa 20-30 metre gidip köşede beklesen az sonra aynı adamın elinde 3 tane saatle oraya geldiğini azönceki müşterilerin tekrar tezgahın başına geldiklerini ve aynı saatte kapıyı 1150 tl den tekrar açtığını ve 50 tl bile etmeyen bi malı 105 tl gene birine kakaladıklarını ve bir sürü alıcının bi anda alış işleminden vaz geçtiklerini göreceksindir.

burada bir tek kişi kalıyor geriye oda zabıta ve polistir. eğer uzun bir süre orada kalırsan zabıta veya polisin bir ara oraya geldiğini oradaki saat satan dolandırıcılarla konuştuğunu hatta bir miktar menfaat aldığını göreceksin

bu anlattığım olayı ben kadıköy meydanında iş bankasının kenar tarfında arkadaşları beklerken aynen yaşadım 3-4 defa şahit oldum 7-8 kişi kişi çalıntı cep telefonu satıyorlardı kadıköyde 200 tl den başlayıp 30 tl ye kadar düşüyorlardı fiyatı millet te alıyordu sonra bir ara ekip geliyordu o 7-8 kişiden biriyle apartmanın ara boşluğuna giriyordu polislerden biri bir şeyler alıyor cebine koyup sonra çıkıp gidiyordu

ben ne zaman gitsem o7-8 kişiyi hep orada bi telefonun başında görürdüm
     Alıntı Originally Posted by majestik72 Yazıyı Oku
    Mevzuyu uzatmıyayım dedim... Sayfayı açmış kendi çalıp kendi oynuyor demesinler diye sadece değişik örnekler vermek istedim...
    Ama sizin örnek cuk oturmuş.....
    Borsada da 3-4 bacaktan aynı kişi işlem yapacak... bütün kademeleri dolduracak.... Alım-satım dengesine bir bakacaksın deli gibi alıcı bekliyor... Vayyy bu hisse zaten dipteydi , bu kadar alıcı var ise gitmesi yakındır diyeceksin... Hatta bir bakacaksın hisse 3,00-3,02 iken birden 3,02 den 100 bin işlem görüyor ... aha da gidiyor derken .... toprak kayması gibi alt kademeler birden kayıp gidiyor , sen 3,02 den alabildim diye sevinecekken ... hisse 2,90 a kadar inecek... has... bee elimize verdiler diyeceksin...
    ya satıp zararına çıkacaksın... ya da bir daha aynı oyunun oynanmasını bekleyip gördüğün fiyata aktiften satacaksın.

Haklısın başkan.... hem de yerden göğe kadar.
    değişik örneklerle katılımcı arkadaşlara durumu özetleyelim

Duhul
    Jul 2010
    İkamet
    İZMİR
    Gönderi
    6,203

Esas

çok sevdiğim bir sözü tekrar yazayım..

AVCININ TUZAĞA ATTIĞI YEM, ONUN CÖMERTLİĞİNİ GÖSTERMEZ..

Duhul
    Aug 2008
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU HASKULE
    Gönderi
    2,227
    Blog Yazıları
    1

Esas

Takas oranlarının hala verilmesine de karşıyım...
    Tüm takas oranlarının yayını hemen durdurulmalıdır.
    Yoksa yok yerli alıyor , yok yabancı satıyor, yok el değiştiriyor ıvır zıvır dan kurtulmuş oluruz..

Aslolan fiyattır..

Hatta anlık fiyat takibinin bile çok yüksek fiyatlara yayınlanması gerekmektedir.

Sizler yatırımcısınız...Anlık fiyat sizi ilgilendirmez..
    Şirkete güveniyorsanız o saniyedeki fiyat sizi ilgilendirmemeli..
    Sizler başlarının parasını hüpletmek için borsaya gelmediniz.

Sizler yatırım yaparak o şirket ile ortak olarak kazanmaya geldiniz.

Başkalarının parasını hüüüpletip cebe atmak için geldiyseniz inşallah batarsınız da aslolan gerçek yatırımcı kazanır.

Bu son cümlem özellile hüpleticileri ve hüpletici olmak isteyenleri çok kızdıracaktır bundan da eminim.

Esas

Ben uygulama başladığından beri bir zararrını görmediğim gibi faydasını da gördüm. Özellikle emir iptali çok iyi oldu. Beş kademenin görülmesi yeterli mi değil mi tartışılır. Zannımca bu uygulama kısa zamanda gözden geçirilecektir.

Duhul
    Dec 2009
    İkamet
    Orman+Köy
    Gönderi
    6,525
    Blog Yazıları
    20

Esas

Ne kadar doğru sözler değil mi ???? Emir iptali ne kadar güzel bir uygulama...

Merrill + Citi bütün bankalar için AL raporu açıklayacak.... Borsayı ve piyasayı bilmeyen ama dünyaca ünlü bu 2 kurumun AL raporu ile hisse alan yeni ve küçük yatırımcılar gelip hisse alacak... Aracı kurumuna soracak kaçtan almalıyım diye , aracı kurum da diyecek ki... Alış da 5 milyon lot bekliyor - satış ta da 3 milyon var.... Küçük yatırımcı işi bilmediği için bu uzmana soracak...
    Almak istiyorsanız 5 milyon lot satıldıktan sonra size ancak sıra gelecek demektir. Küçük yatırımcı da Zaten koskoca kurumlar AL demiş alalım o zaman diyecek... Bu küçük yatırımcı hisseyi aldıktan 1 dakika sonra bütün kademeler boşalıcak hisseler %2-3 düşecek... Arkasında Jp Morgan raporu gelecek... SAT diyecek... Yatırımcı düşenecek ben ne yaptım ya... Aradan 1 gün geçecek. Bu sefer yerli 1-2 kurum Hisse fiyatlarını aşağıya çekecek... Yeni Küçük yatırımcımız NEDEN GELDİM İSTANBUL a der gibi.... Nerden geldim bu borsaya diyecek ve %5 zararla çıkıp gidecek.
    Bir daha da ismini bile duymak istemiyorum diyecek...
    Tam bu sıralarda bir BÜYÜĞÜMÜZ de kadınlara borsayı tanıtmaya çalışacak... GELİN - ALTINLARINIZI bozdurup , borsaya gelin...
    Borsamız uzun vade de hep kazandırır diyecek... Tabii bu yeni kişiler gelip yüksek fiyatlardan alacak ve belki de 1-2 sene sonra tekrar bu seviyelere gelecek %10 çıkınca da kazandık diyecek....
    Düzen soygun düzeni olmuş... Bu düzeni kurgulayanlar ise, KUMARBAZLARIN kılıf hazırlayıcısı olacak...

Duhul
    Nov 2009
    İkamet
    istanbul-çekmeköy
    Gönderi
    634

Esas

sevgili majestik kardeşim bu uygulamanın başından beri karşısında bir duruş sergiliyorum emir iptalleri ve kurumların gizlenmesi borsamızı kör dövüşü yapılan arenaya çevirdi

Esas

selamlar...bence bu konu sadece işin ayrıntısı...neticede işleyiş önemli..devekuşunun başını kuma gömerek onu parçalamaya çalışan avcısından kurtulmaya çalışması kadar boş...ne zamanki şirket sahipleri arzdan elde ettikleri kaynağı gerçekten, 1lira eden şirketini 2 lira etmesi için çaba harcar,işte o zaman imkb borsa olmaya başlar...işleyiş ne, istisnası dışında, ben ve benim gibi ky tabir yerindeyse sağmal inek,sağ sağ bitmez..

Sayfa 5/49 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •