Sayfa 51/337 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon
Arama sonucu : 2695 madde; 401 - 408 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) 6

1. Esas

Alıntı Originally Posted by mkdmkd Yazıyı Oku
    İncirlik üssünün kapatılmasının ekonomiye etkisi sizce hangi seviyede olur?

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.
    İncirlik üssü kesinlikle kapatılmaz. En fazla Siyaset Malzemesi olarak kullanılır, akabinde bir U dönüşü ile gündem farklı noktalara çekilir.

Esas

Alıntı Originally Posted by ayberk_08 Yazıyı Oku
    O bahsettiğiniz Kamu Bankalarındaki mudilerden biri de benim, Annem. 1 yıldan fazladır brüt %9.90 (defalarca bundan daha iyi oranların olduğunu söylememe rağmen. Ayrıca İnternet bankacılığı üzerinden mevduatını bağlaması içinde bayağı dil döktüm.) bağladı, haliyle mevduatı değer kaybediyor. Allah'tan Şube üzerinden bağlamadı. Şayet şube üzerinden bağlasaydı mevduata brüt %4.75 faiz alacaktı ama ben engel oldum.

Belirtmiş olduğum bilgiler ışığında sanırsam, Yaşlı kesimin birçoğu Kamu Bankalarına güven duyduğu için Kamu Bankaları dışında Banklarda kesinlikle hesap açımıyorlar. Bu durum HÜKMETTİN İŞİNE GELİYOR
    4,75 mi inanamıyorum, ağladım be burada. Bu gece yıktın beni.

Esas

Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    4,75 mi inanamıyorum, ağladım be burada. Bu gece yıktın beni.
    şaka gibi

Esas

Alıntı Originally Posted by toroman Yazıyı Oku
    sn selka07, banka tercihi konusunda hemfikiriz, vakıfda opsiyon , dcd işlemleri yapıyormusnuz?
    sormamın sebebi opsiyon primlerini (alım yönünde) düşük buluyorum, sebebini anlamakta zorlanıyorum. Bilmem katılırmısınız?
    Yok yapmam. dediğinizi inanın bilmem. Sanırım ileriye dönük şöyle şöyle olursa portföyümde böyle böyle olsun der gibi... Yok... O denli nokta atışı bizim düzeyimizdeki insanlar atamaz. Atar ise tesadüf olur...

Şöyleki; hedef 1 km mesafede... Senin elinde kalaşnikof var ve hedefi 12 den vurmak dan bahs ediyorsun... Yanındaki adam da CANAS var.. Dürbünü 10 numara... Sence hedefi kim 12 den vurur?

32 gün sonra USD a bakarım... USD 3,46 ise alırım TL portföyümün %2 si ile... Müteakip aşağıya geldikçe USD bu oranda artar...

Ha bu oranlardan USD almam... Acelem yok, ödemem yok, borcum yok... Kalsın..

Olan borcu olan, USD almak zorunda olana GİRİYOR o ayrı...

%13 faiz verirlerde satmaya başlarım USD mı... %15 verirlerde hiç acımam direkt veririm USD ları.. Ama %11 de kalırsam her aşağı yönlü hareket alımdır.

3,25 TL de FULL USD da olurum.. İsterse Vade 31.güne gelsin... Acımam satarım TL yi... Al sana opsiyon...

Ben bu piyasada asla mış müş la iş yapmam... Görürüm alırım...

"Mal bir tarafa; para diğer tarafa..."

BİTTİ...

Senet le Çekle vade ile havadan konuşma ile uğraşılmaz...

Olmayan para ile gayipten alım satım yapmak; asit içip boğazı yakmamak gibi birşey..

Duhul
    Jul 2014
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,958

Esas

Adım adım her detayını anlatmak veya başkalarının aklını çelip onları da teşvik etmek için yazıyor değilim. Sadece bir bilgi daha vereceğim : borsadaki yapılandırılmış opsiyonlar kaldıraçlıdır, banka ile yapılan tezgahüstü OTC opsiyonlarda kaç TL'niz varsa o kadarlık opsiyon yapabilirsiniz ama vadeli bir türev üründür.

Vade dönüşü sonucu yazarım, Syg.

Esas

Merhaba ,Günlükte kaldığınız bankalar hangileri arkadaşlar e.para yı bırakıcağım.

7. Esas

Alıntı Originally Posted by mcitir Yazıyı Oku
    Merhaba ,Günlükte kaldığınız bankalar hangileri arkadaşlar e.para yı bırakıcağım.
    Daha evvel turuncu hesap açtırmadıysanız eturuncu kullanabilirsiniz. 11,5%
    vakıf 11% 45 gün boyunca, sonrası 10,20%
    cepteteb 8,75

8. Esas

Merhaba arkadaşlar. Bugün öğrendiğim bir bilgiyi paylaşayım. Daha önce söylenmiş olabilir, tekrar ediyorsam kusura bakmayın.
    Enparada 32, 46 ve 92 günlük mevduatlarda stopaj %15 iken, 181 gün bağlandığında stopaj %12 oluyormuş. Arada %3 gibi bir kesinti avantajının yanı sıra bir de 181 günün faizi de yüksek. (%11,5).
    Ben şu an İNG günlükteyim. Orada da stopaj kesintisi %15 bilginiz olsun. Yani para 181 gün %11,5la İNG günlükte beklediğinde, ya da 181 gün Enparada %11,5le bağlandığında oran aynı olsa da arada Enpara lehine %3lük bir kesinti avantajı oluyor. Ama süreç içerisinde İNG faizi arttırırsa tabi işler onun lehine döner. Bunları değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Sayfa 51/337 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •