Anket Sonuçlarını Gör: EMİR İPTALİ ve DERİNLİK İZLENEMEMESİ UYGULAMASI HAKKINDA DÜŞÜNCENİZ NEDİR ?

Oylayan
367. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Küçük Yatırımcılar için bir tuzak.

319 86.92%
  • Daha Sonra denenebilir.

12 3.27%
  • Olumlu bir uygulama, yatırımcılar korunuyor.

36 9.81%
Sayfa 1/49 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 391 madde; 1 - 8 arası.

Konu: İMKB ' nin Emir İptali ve Derinlik İzlenememesi ile ilgili uygulaması doğru mu ?

Duhul
    Dec 2009
    İkamet
    Orman+Köy
    Gönderi
    6,525
    Blog Yazıları
    20

Esas İMKB ' nin Emir İptali ve Derinlik İzlenememesi ile ilgili uygulaması doğru mu ?

Bu uygulamaların küçük yatırımcı için , uygun olup olmadığı konusundaki oylarınızı merak ediyorum.

Duhul
    Dec 2009
    İkamet
    Orman+Köy
    Gönderi
    6,525
    Blog Yazıları
    20

Esas

Bu konu ile ilgili görüşlerinizi ve yaşadığınız sıkıntıları da paylaşırsanız sevinirim. Ben elimden geldiğince bu konunun takipçisi olmaya çalışacağım... SPK-İMKB nezdinde.

Duhul
    Jul 2009
    İkamet
    TÜRKİYE'm
    Gönderi
    1,357

Esas

Alıntı Originally Posted by majestik72 Yazıyı Oku
    Bu uygulamaların küçük yatırımcı için , uygun olup olmadığı konusundaki oylarınızı merak ediyorum.
    İlk önce hayırlı olsun sn majestik72..Bir çok şey konuşulabilir,tartışılabilir,şu sonucu değiştirmez...İmkb'yi ileri götürmek için yola çıktıklarını söyleyen spk ve imkb yönetimi büyük sermayenin koruyucusu olduklarını attıkları her adım da altını çizerek onaylıyorlar..Bu piyasaların temel özelliği analiz yapılarak karar alınan yatırım araçları olmasıdır.Bu alınan kararlar analiz imkanlarını genişletiyor mu.............?Tabiki hayır yatırımcının gözüne bağlanan bir körlük uygulamasından başka bir şey değil.Saygılarımla.

Duhul
    Oct 2009
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    4,700

Esas

Hayırlısı olsun sayın majestik72, iyi bir konuya değinmişsiniz,

keşke bu uygulamaları yürülüğe koyanlar buraları okuyupta sonuçları görüp doğruyu bulsalar ama böyle bir şey tabikii bizim buralarda olmaz,

çünkü bu yaptıkları uygulama bence tam bir tuzak, ve son olarak bence her şey tam şeffaf olmalı ki insanlar tuzaklara düşmesin,ama nerde .....

Duhul
    Dec 2009
    İkamet
    Orman+Köy
    Gönderi
    6,525
    Blog Yazıları
    20

Esas

Alıntı Originally Posted by ufukARIKAN Yazıyı Oku
    Hayırlısı olsun sayın majestik72, iyi bir konuya değinmişsiniz,

keşke bu uygulamaları yürülüğe koyanlar buraları okuyupta sonuçları görüp doğruyu bulsalar ama böyle bir şey tabikii bizim buralarda olmaz,

çünkü bu yaptıkları uygulama bence tam bir tuzak, ve son olarak bence her şey tam şeffaf olmalı ki insanlar tuzaklara düşmesin,ama nerde .....
    Burayı okumazlar da... Ben kendilerine bunun çok büyük sorun olduğunu ve derhal iptal edilmesi gerektiğini yazdım...
    Bana , Kurulumuz düzenlemelerine www.spk.gov.tr adresinden ulaşmanız mümkündür.
    Bilgi edinilmesi rica olunur.
    bunu cevap olarak göndermişler... Ben demişim ki ben günlük AL-SAT çı değilimmm aldığım hissede beklenti var ise 2-3 yıl bile
    bekliyorum, sonuçta temettüsü var beklentisi yüksek vs.vs.

Ama sizin bu uygulamanız bütün hisseleri aynı kategoriye sokuyor artık... İMKB deki 350 şirketin tamamı benim gözümde SPEKÜLATİF...

Sebep de hepinizin bildiği gibi... Bir bakıyorsunuz kademeler de neredeyse 2-3 milyon alıcı veya satıcı var... Bir bakıyorsunuz
    Akbank örneğinde olduğu gibi 7,98-8,00 işlem görürken 1 saniye de 7,94-8,00 olup o şekilde kapatabiliyor.
    Akbank da bile bu olabiliyorsa (4milyar ödenmiş sermaye)... Sığ hisselerde neler olmaz.

Duhul
    Dec 2009
    İkamet
    T Ü R K İ Y E mde...
    Gönderi
    2,292
    Blog Yazıları
    70

Esas

Hayırlı olsun anket..

Tabikide iyi olmadı bu uygulamalarda yalnız kendi açımdan bir tek emir iptali iyi oluyor... Yani sonradan almaktan satmaktan vazgeçtiğim hisseler olabiliyor ama kendi açımdan iyi oluyor... Yoksa görülebilen ilk 5 kademede genel anlamda iyi olmuyor.. bakıyon oo kademeler dolu diyon bidaha bakıyon az sonra hepsi bir anda boşalmış iptal...bakıyon hee diyon baya destek var altta iyi iyi diyon ana bi bakıyon emirlerin hepsi yok olmuş 1-2 satışta hisse gümbürdeyip iniyor... rezalet diyorum yav..

Duhul
    Dec 2009
    İkamet
    Orman+Köy
    Gönderi
    6,525
    Blog Yazıları
    20

Esas

Alıntı Originally Posted by Tnaaa28 Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun anket..

Tabikide iyi olmadı bu uygulamalarda yalnız kendi açımdan bir tek emir iptali iyi oluyor... Yani sonradan almaktan satmaktan vazgeçtiğim hisseler olabiliyor ama kendi açımdan iyi oluyor... Yoksa görülebilen ilk 5 kademede genel anlamda iyi olmuyor.. bakıyon oo kademeler dolu diyon bidaha bakıyon az sonra hepsi bir anda boşalmış iptal...bakıyon hee diyon baya destek var altta iyi iyi diyon ana bi bakıyon emirlerin hepsi yok olmuş 1-2 satışta hisse gümbürdeyip iniyor... rezalet diyorum yav..
    Bu işin bir mantığı olmalı dediğin gibi... Hepimiz hata yapıp emiri iptal ettirebiliriz...
    Mesela şu olabilir... Emiri girdik... tüh yaa keşke... dediğimiz anda bir hakkımız olmalı....

Ama adamlar kademelere emirleri giriyor... Belki de her kademede 20-30 emir... bir bakıyorsan 3-4 kademe birden yani 70-80 emir silinmişş...
    Burada iyi niyet kalkıyor... Tamamen dolandırıcılık devreye giriyor...
    Bu aslında şuna benziyor... Filmlerde de izleriz... Arabanı satışa çıkarırsın 3-4 kişi araba başındadır.
    Senin de 2 arkadaşın kenarda bekler , seni hiç tanımıyormuş gibi gelip seninle pazarlık yaparlar ve alacakmış gibi davranıp arabanın piyasasını kızıştırır.
    Daha sonra senin arkadaşlar almaktan vazgeçip... pazarlığa dahil olan ASIL MÜŞTERİLERE malı iyi fiyattan satmanı sağlarlar.

Bir nevi dolandırıcılık

Duhul
    Oct 2006
    İkamet
    BİST Pit Alanı
    Gönderi
    70,881
    Blog Yazıları
    92

Esas

süreyi kısa tutmuşsun hem ankete katılım düşük kalır hemde görüş bildirimi az olur en azından 2-3 hafta olmalıydı

Sayfa 1/49 12311 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •