Sayfa 2/43 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 338 madde; 9 - 16 arası.

Konu: 2001 krizi ve dünya krizi

Duhul
    Feb 2011
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    287

Esas

Alıntı Originally Posted by morkertenkele Yazıyı Oku
    2015e kadar kriz yok mu diyorsunuz, anlamadım ben...
    herkes 2.dip beklemedimi 2009 dan beri.
    1987 1994 2001 2008 2015 devamını demir öğretmenim yaorumlar anlatır.bütün mücadelemiz krizler üzerine ve finansal poitikalarla ilgili

Duhul
    Feb 2011
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    287

Esas

var olan krizden çıkmak için ülkeler çabalarken nobel ödüllü proflar hala 2.dip diyorlar

Duhul
    Feb 2011
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    287

Esas

2010 da yaptığım bir yorum

yorumlarımızı 2009 hazıranında ülkelerin kamu borclarıyla başlayarak
    meydana gelebilecek ülkeler krizlerini yazdık.yunanıstan irlanda portekiz batacak dedik battılar,yunanıstanı daha 2009 ekomınde krıze girdiğinde avro nun dışına atındediğimizde
    siz bunu yapmazsanız bu domino etkisi yaratır bütün avrupayı sarar diye devam ederken daha yenı yeni AB dağılacağından söz etmeye başladılar .o günlerde kendimden ne kadar emin konuşmuşum
    bir AB dağılacak ama ben görmiyeceğim demiştim.dediğimde cok kişinin alaycı tavırlarına şahit olmuştum o dönem.
    artık yunanıstanı irlandayı porteki düşünmüyorum.onlar AB den ayrılıdığında kurtulacaklar aksi takdirde
    bu sürecte AB dibi boylayacak ne demiştik hatırlayalım b 3 ülkeden sonra ispanya italya fransa ingiltere ve almanya
    son fransa bankası kredi kanalları dedilermi daha bitmedi devamı gelecek
    asıl ALMANYA ya sıra gelecek geldiğinde dünyanın sonu gelecek.demir hocam okuduğunda vereceği tepkiyi düşünebiliyorum
    ama maalesef ne yazdıysam bu güne kadar hepsi oldu savaş sanayi dedik
    onada itiraz etti ama gördükki kuzey afrika ülkeleri ve ortadoğu kaynıyor ve bizimde başımız belada.
    aslında 2007 ocak ayında cıkan bu kriz lehman 2008 batışıyla ORTAÇAĞ AVRUPASINDA
    meydana gelen salgın hastalıklar gibi care yok tedavi yok ama mucadele var salgın hastalık durmuyorsa evleri sokakları şehirleri yakacaksınki dünyaya sıcramasın
    ama cok gec .herkes salgınla mucadele ediyor.biryandan batan ülkeler
    diğer yandan iç ayaklanmalar
    aslından sorun yunanıstan irlanda portekiz in batmasından dahada önemli
    ispanya dersek ucu latin amerikaya gidecek,dönelim abd avrupa bankalarını izlemeye aldı yani avrupa gercekten kötü.zamanında domino etkisi dediğimizde önlemler alınmadığından veya
    yetersiz önlemler neticesinde ben bugün fransa ingilte ve almanyayı daha rahat dile getirebiliyorum
    ve bunları yazarken ülkemin ihracatının %50 sinin avrupaya olduğunuda biliyorum
    dolayısıyla bizi bekleyen felaketide biliyorum.o yüzden bakanımıza cok hak veriyorum ve tasarruflu olun diyorum
    avrupanın şımarık cocuğu yunanıstan artık bitti ama hala kapris peşinde
    evet o günde dediğimiz gibi YUNANISTANI ARTIK ATIN AB nin DIŞINA drahmiye dönsün
    enflasyon yaratsın hatta irlanda portekiz ispanya ve italya yı da cıkartın belki kurtulur AB
    AB nin gercekten bu ülkelere ihtiyacı yok ama bize var ve aman bizden uzak dursunlar
    BEN AB yi istemiyorum dediğim AB düşmanı demişlerdi şimdi herkes AB düşmanı oldu.
    yunanıstanı bu halıyle ne AB NE IMF kurtarabilir.
    ve AB demokrasi uygarlık bolluk bereket ve insan haklarının göztergesi olan bir topluluktu.ama maalesef değilmiş.iş sıkıya gelince neler oluyır avrupada görüyoruz
    bizde PKK sorun ama onlar insan haklarına aykırı davramayın derken bugun genclık hareketine karşı AVRUPA da POLİSİN KULLANDIĞI ŞİDDETİ hep birlikte televizyonlarda seyrediyoruz

Duhul
    Feb 2011
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    287

Esas

endeks 100.000 derken bu düşünceleri kurgu yaparak geleceği yorumladık

5. Esas

Alıntı Originally Posted by hidrolik Yazıyı Oku
    hayırlı uğurlu olsun hocam.
    AVRUPA KÜLLERİNDEN DOĞACAK
    BAŞIMIZA PARA YAĞACAK
    BAS BAS PARALARI LEYLAYA
    BU FASULYE 7,5 LİRA OLAN EKONOMİK VE FİNANSAL POİTİKALARI YARATAN.AMA 2009 DA ÇOK KİŞİNİN ANLAMADIĞI BU YORUMLARIN NE OLDUĞUNU BİLMEYENLERE,KÖŞE YAZARLARINA YORUMCULARINA DERS VEREN ÖĞRETMENİM TEKRAR HOŞGELDİN
    çok teşekkür ederim endeksin ve piyasaların nokta atışlarıyla sevgilisi olan imparatorum
    birlikte inşallah nice dirençleri kırarak çok öncelerden hedeflediğimiz 100 bin kalesini fethetmeye

6. Esas

Alıntı Originally Posted by hidrolik Yazıyı Oku
    var olan krizden çıkmak için ülkeler çabalarken nobel ödüllü proflar hala 2.dip diyorlar
    onlar bizim 2015 öngörülü kıyametimizden bahsediyor hocam okumuşlar anlamamışlar yazık onlara

Duhul
    Feb 2011
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    287

Esas

dikkat ederseniz geçenlerde Bundesbank Fransaya kemer sıkma önderdi oysa biz 2009 dan beri
    xxxxxxxxxxxgelişmekte olan ülkelerde büyümenin devam edebilmesi ve gercekleşebilmesi için
    tasarrufların birikimi sermayenin birikimi büyüme ile ilgi mali ve
    finans alt yapısının sağlam olması lazım ki krizlere meydan okuyabilsin
    biz bunu 2001 krizi neticesinde finansal piayasalarımızı yeni,den düzenleyerek
    2008 e hazır girdik.doğal olarakda finans krizi hali hazırda bizi fazla etkilemedi
    ama son dönemde alınan tedbirlerle kendi kendimize etki edeceğiz
    kriz zamanlarında daha önce elde edilen tasarrufları
    kıt akynaklarımızı topluma sistematik ve adil bir biçimde
    dağıtacağız ki ekonomide tüketim canlansın üretim artsın istihdama katkı sağlasın
    yani ekonomiler büyümer sürecinde iken tasrruf ,kriz döneminde iken
    harcama gereklidir.
    büyüme sürecinde doğrudan gelen yatırımlar sürekli artar ve gelişirken
    kriz dönemlerinde durağan hale gelmekte ve beklemeye gecip yerini sıcak paraya
    bırakıp spekülatif hareketlerden kazanc elde edilmektedir
    büyüme sürecinin devamlalığını kriz dönemlerindede sağlayabilmek için
    doğrudan yatırımlara teşvik vergi iadeleri yerli yatırımcılara uzun vadeli
    gerekirse faizsiz kredilerle destek verilerek,hane halkına vergi iadeleri
    teşvikler verilerek üretimin ve istihdamın arttırılması veya işsizlik oranının
    artmamasını sağlamak devletin asli görevlerinin arasındadır.xxxxxxxxxx

dikkat edersiniz hee zaman kriz dönemlerinde harcamaları ön plana cıkaran
    yorumlar yapıyoruz.

2010 da yapılan bir yorumum

Duhul
    Feb 2011
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    287

Esas

teşekküre gerek yok çünki yazdığın herşeyin koyduğun noktanın bile benim için grafikler için büyük önemi var

Sayfa 2/43 İlkİlk 123412 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •