Anket Sonuçlarını Gör: Ölüm, ama niçin? Biz bu dünyada niçin yaşıyoruz?

Oylayan
56. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Boşu boşuna

1 1.79%
  • Evlenmek için

0 0%
  • İbadet etmek için “Sen kendine kabir değil, kendini kabre hazırla” Hz. ebubekir

9 16.07%
  • Başka çaremiz olmadığı için...

7 12.50%
  • Ölmek için, yaşamın amacı ölümdür

6 10.71%
  • Yarın ölecekmiş gibi AHİRETİ , hiç ölmeyecekmiş gibi DÜNYA 'yı düşün.

15 26.79%
  • Meslek edinmek için

0 0%
  • Neslin devam etmesi için (Hayvanları incelediğinde tek amaç bir sonraki nesli yetiştirmek.)

2 3.57%
  • Sevmek-sevilmek için

2 3.57%
  • Doğarken bize soruldu mu ki?

3 5.36%
  • İstemiyorsan git atla camdan

0 0%
  • Hiç bir fikrim yok, ölünce göreceğiz inşallah :P "Winter is coming!"

11 19.64%
Sayfa 2/32 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 249 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Tck 123

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Papatyanın hışırdamadığı, hapşurmadığı, kokmadığı
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

tck nın 123/1 125/1, 53 yardım

forumlarda bilgilendirmelerinizi gordum banada yardımcı olurmusunuz. sevk maddesi 5237 sayılı tck nın 123/1 125/1, 53 md. yazıyor.

anladıgım kadarı ile 123/1 de 3 ay ile 2 sene arası hapis cezası diyor yani para cezasına cevrilmeden kesdin bir ceza evine girişimmi var. dava sonucunda suclu bulunmam halinde tahmini ne olabilir beni bilgilendirirseniz ona gore cozum arayabilirim yarsdımcı olursanız sevinirim.

ayrıca bu dava ile karakola ifade vermeye gittiğim gun beni aracıyla takip etti karokoldan cıkısımı bekledi sonra beni yakalayamadıgı için beni telefonla aradı nerde oldugumu ve adresimi istedi ve su sozleri kullandı kısmen yazıyorum. beni ve ailemi kesecegini bir sekilde beni yakalayacagını ve beni ve ailemide içine alan agıza alınmayacak sozler sozledi kendi telefonundan benim telefonumu arıyarak.yaklasık 20 kere aradı 3 üne cevap verdim.sonuncusunu arkadasım elimden alarak actı ve ona bu sekilde sozler soyledi.bunu yapan kişi benden davacı olan kişi.

bende dava acmalımıyım. bana kendi davamda faydası yada zararı olurmu bilgilendirirseniz ve fikir verebilirseniz cok mutlu olurum.cunku bu davadan dolayı cok sıkıntıdayım. iyi gunler
    Benim de başıma benzer olaylar geldi, birçok küfür ve tehdit aldım.

Ne yaptım, söktüm attım ev telefonlarını

Zaten "O" beni ALDATTIĞINDAN, TERK ETTİĞİNDEN, DOLANDIRDIĞINDAN beri cep telefonu kullanmıyorum ve kimseye de güvenmiyorum.

Eğer e-posta gelseydi beni rahatsız eden, engellerdim olur biterdi. Zaten "O" beni ALDATTIĞINDAN, TERK ETTİĞİNDEN, DOLANDIRDIĞINDAN beri kimseden mail filan da beklemiyorum, kontrol de etmiyorum.

Duyduğum dedikodulardan birden fazla kez nişanlanmış ve beni tamamen reddediyor. Komik, çünkü benim son öptüğüm, elini tuttuğum, "seni seviyorum" dediğim, aynı yatağı paylaştığım TEK kişi "O". Bir öğrencim soru sormaya TEK başına gelse, bir arkadaşıyla gelmesini istiyorum, asansör de bile bir bayanla yalnız kalmak beni rahatsız ediyor. Tek başıma sinemaya, konsere, tiyatroya gidemiyorum, sokakta yalnız yürürken zorlanıyorum. Benim de huzur ve sukunum uzun zamandır bozuk, ben kime hesap soracağım.
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Hayat bazen çok cimridir.
    İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Duhul
    Feb 2009
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    4,141
    Blog Yazıları
    2

Esas

Bişey olmaz..

Eğer önceden suç kaydınız yoksa muhtemelen beraat edersiniz.. Yada çok çok Denetimli serbestlikten yararlanırsınız..

Eğer yazdıklarınızda küfür yoksa hiç birşey olmaz..

keşke onların tehditlerini bir kenara yazsaydınız yada mesaj attılarsa dursaydı.. Dava aynı şekilde karşıya dönerdi..

Siz yine mahkemede başınızdan geçeni olduğu gibi anlatıp karşı şikayette bulunun.. İspatınızda varsa malzemeleri geri alabilirsiniz..

Sevgi kısmına girmeyeceğim..

Koca adamsın artık anlamış olman gerek bazı şeyleri zorlamamak gerek...

Sevgi konusunda ne kadar sert davranırsanız o kadar sevilir ne kadar yumuşak davranırsanız o kadar öpülürsünüz.. Hayatın gerçeği bu..

Allah yardımcın olsun...

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

Suç kaydim yok, hatta ilk defa hakim karşısına çıkacağım.

Suçum ölçüsüz sevmek, bakalım sadece ve sadece bir kişiyi sevmenin, sadık kalmanın cezası neymiş.
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

ozbek1 Guest

Esas

buyuk geçmiş olsun
    kufur tehdit ozgurluğu kısıtlama yoksa rahat olsun içiniz
    gene de birşeyde olsa rahat olun
    Allah yazmadıysa sıkıntı olmaz

ozbek1 Guest

Esas

gerçi hocam
    şimdi sevmek sadık kalmak gibi
    ulvi kavramları geç
    bu noktada kuyruğu kurtarmaya bakmak lazım
    guzel yazılı bi savunma hazırla
    madde madde
    gerekçelerin ve neyi neden yaptığın yazdığın soylediğinin açıklaması olsun
    sonra
    bilgisayardan çıktı al
    tarih yer ve imza ile bir de imzanın altına ad soyad bunları el yazınla yaz
    dakka bir gol bir
    hakim senin duruşmana gelip te seni ayağa kaldırıp
    ilk sorusunu sorduğunda yazılı savunmam ektedir efendim mahkeme heyetine teslim etmek istiyorum de
    onayını al hakimin ve ona ver
    bunu daha da önce yapabilirsin
    duruşmadan 3 gun once git hakime ver dosyana konsun yazılı müdafaan
    anladığım az vaktin kalmış
    hafta sonu bu işe kafa yor
    yaz çiz
    risk alma yazılarında
    makul mantıklı olsun ve sıkıcı uzunlukta da olmasın derim
    p.tesi ver haftaya madem çarşamba duruşman var
    duruşma günü de
    bu dilekçenin arkasında durduğunu belirtip
    hakimin sorularına kısa net ve öz cevap ver
    lafı uzatma
    bazen tuhaf bi sessizlik olur
    sen o sessizliğe kafa takma
    lafın bitince sus ve dur
    eee diye devam etmeni istedi diyelim
    seninde diycek bişeyin yok
    bu kadar hakim bey / hakime hanım de
    lafı uzatmaya çalışma
    cevabı ver dur
    umarım kurtarırsın
    ne yazdın bilmemekle beraber
    her ne yazdıysan da dava açıldıysa cevapların bu sana açılan dava da ceza almamanı destekleyecek nitelikte altı doldurulabilir makul şeyler olmalı
    mesela bi gun yolda giderkene fakir çocuk gorduk ona çok acıdık ağlamaktan sumuklerimiz aktı bizde ne yapak ne edek ona bi yalama şeker aldık gibi ajitasyonlu karşı tarafın anlayamayacağı fazla duygu yuklu laflarla da kafa karıştırılmamalı
    yazdıklarım tamamen amator ce olup
    bir forumdaşa yardımcı olmak içindir
    eğer yazdıklarım hoşuna gitmezse de aman beni kafanda / Allah katında sorumlu gosterme
    yaşça senden buyuğum diye dilim donduğunce 2 kelam edeyim dedim
    hakkında hayırlısı
    bir de asla fevri davranma
    diyelim ceza aldın
    sakın mahkeme salonunda duygularına hakim olamayıpta filan bağırıp çağırmaya kalkma aman ha
    hadi geçmiş olsun kolay gele

ozbek1 Guest

Esas

Alıntı Originally Posted by shehzade Yazıyı Oku
    Bişey olmaz..

Eğer önceden suç kaydınız yoksa muhtemelen beraat edersiniz.. Yada çok çok Denetimli serbestlikten yararlanırsınız..

Eğer yazdıklarınızda küfür yoksa hiç birşey olmaz..

keşke onların tehditlerini bir kenara yazsaydınız yada mesaj attılarsa dursaydı.. Dava aynı şekilde karşıya dönerdi..

Siz yine mahkemede başınızdan geçeni olduğu gibi anlatıp karşı şikayette bulunun.. İspatınızda varsa malzemeleri geri alabilirsiniz..

Sevgi kısmına girmeyeceğim..

Koca adamsın artık anlamış olman gerek bazı şeyleri zorlamamak gerek...

Sevgi konusunda ne kadar sert davranırsanız o kadar sevilir ne kadar yumuşak davranırsanız o kadar öpülürsünüz.. Hayatın gerçeği bu..

Allah yardımcın olsun...
    işin sevgi kısmı için şehzade forumdaşımıza katılıyorum
    hayatın ve sevginin en genel kuralı
    "seven öpülür, öpen sevilir" dir.
    anlayan anladı
    yatırım tavsiyesi değildir

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas Sevmeyeceksin!!!

Bir başkası "Sevgi" konusunda yazmış:

Çok sevmeyeceksin kardeşim bu dünyada hep az seven olacaksın hep kaçan olacaksın ki kovalayanın olsun. Sevmeyeceksin yürekten dilde olacak sevgin sadece. Yalanlar söyleyeceksin aldatacaksın üzeceksin belki o zaman sevilirsin. Kolunda başkası aklında başkası olacak kimseyi ömrünle bir tutmayacaksın bu hayatta bencil olacaksın.

Kimseyi mutlu etmek için çırpınmayacaksın. Ağlamayacaksın geceler boyunca kimse için. Ölümü göze almayacaksın. Her şeyin yapmayacaksın kimseyi umursamayacaksın senin için ağlayan gözleri. Düşene el uzatmayacaksın yanlış yapanın yanlışını örtmeyeceksin. Üzülmemek için üzeceksin belki o zaman değer görürsün.!! Kimseye hak ettiğinden fazla değer vermeyeceksin önemliymiş gibi davranmayacaksın. Hiçe sayacaksın sevgiyi aşkı vefayı belki o zaman değerli bir insan olursun belki o zaman sevilirsin deli gibi…

Kimseyi kendinden fazla sevmeyeceksin kardeşim..Sende küsersin bir vefasız yüzünden yüreğine… Bir değer bilmez yüzünden yakarsın yüreğini ateşlerde… Ağlarsın kuytu köşelerde. Efkarını gömmeye çalışırsın bira şişelerine yada rakı kadehlerine mezen yalnızlık olur. Sen isyanlardayken böylesine yüreğin yangın yeri iken unutamazken onun gözlerini o yeni aşkları ile gününü gün eder bir yerlerde. Ne hatırlar güzel günlerinizi nede onun için yaptıklarını. Çok sevmişsin değer vermişsin ne fark eder o çoktan unutmuştur seni. O yüzden sevildiğini bilmeden ölümüne sevmeyeceksin… Sonra çok seven de sen olursun ölen de sen…

Sevmeyeceksin!!!
    --------------------------------
    Buna cevaplardan biri
    ---------------------------------
    İnsan bir kere sever.
    İki kere aşık olamaz.
    Onda da yemişse kazığı o dediklerin devreye girer.

Sonrada o günleri şu sözle hatırlar.

Her kadın hayatının bir bölümünü budist olarak yaşar; çünkü mutlaka bir öküze tapmışlığı vardır.
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    39,562
    Blog Yazıları
    1

Esas

bu gün mahkemesi vardı, bu saate kadar foruma girmemiş,

inşallah kötü bir şey yoktur.

Forum kurallarını okumak için tıklayınız
    Bunları yapmayınız okumak için tıklayınız.

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: Forumumuzda dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Forumumuz yeni adresinde eski gelenek ve kurallarıyla yoluna devam edecektir. Lütfen üyelik kaydınızı yapınız:
    http://www.hisse.net/topluluk/register.php

Sayfa 2/32 İlkİlk 123412 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •