Anket Sonuçlarını Gör: Ölüm, ama niçin? Biz bu dünyada niçin yaşıyoruz?

Oylayan
56. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Boşu boşuna

1 1.79%
  • Evlenmek için

0 0%
  • İbadet etmek için “Sen kendine kabir değil, kendini kabre hazırla” Hz. ebubekir

9 16.07%
  • Başka çaremiz olmadığı için...

7 12.50%
  • Ölmek için, yaşamın amacı ölümdür

6 10.71%
  • Yarın ölecekmiş gibi AHİRETİ , hiç ölmeyecekmiş gibi DÜNYA 'yı düşün.

15 26.79%
  • Meslek edinmek için

0 0%
  • Neslin devam etmesi için (Hayvanları incelediğinde tek amaç bir sonraki nesli yetiştirmek.)

2 3.57%
  • Sevmek-sevilmek için

2 3.57%
  • Doğarken bize soruldu mu ki?

3 5.36%
  • İstemiyorsan git atla camdan

0 0%
  • Hiç bir fikrim yok, ölünce göreceğiz inşallah :P "Winter is coming!"

11 19.64%
Sayfa 3/32 İlkİlk 1234513 ... SonSon
Arama sonucu : 249 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Tck 123

Duhul
    Feb 2011
    İkamet
    Türkiye Cumhuriyeti
    Gönderi
    1,588

Esas

Umarım kazasız belasız atlatır saygıdeğer forumdaşımız....

Esas

Bende merak ettim doğrusu..umarım iyi netice ile sonuçlanmıştır..

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Papatyanın hışırdamadığı, hapşurmadığı, kokmadığı
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

Çok bitkin hissediyorum.
    Birçok kişi, birçok tavsiyede bulundu.
    -Onlarla konuş,
    -Avukat tut,
    -Şunu yap, bunu yapma

Her zaman yaptığımı yaptım, uzunca bir süre hiçbirşey ve son gün de gece uyumayıp bildiğimi yapmak... Sabaha karşı bir dilekçe yazmaya başladım. Yazarken bile pişmanlık duyuyordum. Hangi olaydan, ne kadar bahsetmeliydim. Herşeye rağmen hayali de olsalar çocuklarımızın annesi ve benim zihnimi en fazla meşgul eden kişi! Her sabah "O" bana sesleniyor "Seni seviyorum" ve bir öpücük sesi ile uyanıyorum. Bu beni mutlu ediyor ve geceleri de onunla o saatlerdeki eski konuşmalarımızı dinleyerek uyuyorum. Eğer "en sevdiği" olamıyorsam, "en nefret ettiği, iğrendiği" olayım.

Mahkeme ve hakim mi? Ben "Tiz vurun kellesini kafirin!" gibi bir haykırış beklerken hakim kafasını kaldırdı ve belgelerime imza atıp çıkabileceğimi söyledi. Ben dumur... 3-5 saniye sürdü ürktüğüm dava. Böyle derken bitmiş değil, sadece bu celse 3-5 saniye sürdü. "O"nun için, beni sevdiğini söyleyen ve öpen TEK kişi için ölürüm ama ya aynı kişi inanmak istediğim gibi değilse, ya ben körsem... Bilemiyorum. Çok üzgün, kırgın, mutsuz ve umutsuzum. Amacım üzmek değildi, ne düşündüğüm, hissettiğim bilinsin istemiştim. Yorgunum... Yorgun Şüpheli, Müşteki'ye Karşı, sinemalarda. Hayatımın filmi çekilse, berbat bir sanat filmi olurdu. Belki oynayan kişilere göre oscar bile alabilirdi Hangi filmlerin harmanlaması olurdu, hmmm
    -Othello
    -Germinal
    -Meeting Joe Black
    -Artificial Intelligence
    -1900
    -I Robot
    -Old Boy
    -Fanaa
    -Eternal Sunshine of the Spotless Mind
    -A Beautiful Mind
    -10 Things I Hate About You
    -OrAngeLove
    -Taare Zameen Par
    -My Sassy Girl
    -Requiem for a Dream
    -21
    -Pi
    -City of Angels
    -Leaving Las Vegas

ilk aklıma gelenler. Daha çoğaltılabilir aslında.

Şöyle bir geçmişime bakıyorum, bir arpa boyu yol gitmişim. Hatırlanmaya değer bir yaşantım yok, belki ölümüm hatırlanır. Küçük yaşlardan beri ölümü bu kadar kafasına takan ve yaşayabilen biriyle tanışmadım, hoş benim gibiler gelip sizinle tanışmaz, siz gelip onların dünyalarına girmelisiniz.

"Hayat bir kutu çikolata gibidir, içinden ne çıkacağını asla bilemezsin." denir Forrest Gump filminde

13 Haziran oldu, 00:00 merhaba yeni gün, dünden daha güzel olacak mısın? İnancım yıkıldı, hep daha kötü olacak, daha da kötü. En büyük korkum gerçekleşmişti zaten, daha nedir ki bu ürküşüm...

Yazarım daha ara ara der i-ked kardeşiniz, baba yorgun
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Hayat bazen çok cimridir.
    İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Duhul
    Feb 2008
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    9,511
    Blog Yazıları
    8

Esas

Alıntı Originally Posted by i-ked Yazıyı Oku
    Çok bitkin hissediyorum.
    Birçok kişi, birçok tavsiyede bulundu.
    -Onlarla konuş,
    -Avukat tut,
    -Şunu yap, bunu yapma

Her zaman yaptığımı yaptım, uzunca bir süre hiçbirşey ve son gün de gece uyumayıp bildiğimi yapmak... Sabaha karşı bir dilekçe yazmaya başladım. Yazarken bile pişmanlık duyuyordum. Hangi olaydan, ne kadar bahsetmeliydim. Herşeye rağmen hayali de olsalar çocuklarımızın annesi ve benim zihnimi en fazla meşgul eden kişi! Her sabah "O" bana sesleniyor "Seni seviyorum" ve bir öpücük sesi ile uyanıyorum. Bu beni mutlu ediyor ve geceleri de onunla o saatlerdeki eski konuşmalarımızı dinleyerek uyuyorum. Eğer "en sevdiği" olamıyorsam, "en nefret ettiği, iğrendiği" olayım.

Mahkeme ve hakim mi? Ben "Tiz vurun kellesini kafirin!" gibi bir haykırış beklerken hakim kafasını kaldırdı ve belgelerime imza atıp çıkabileceğimi söyledi. Ben dumur... 3-5 saniye sürdü ürktüğüm dava. Böyle derken bitmiş değil, sadece bu celse 3-5 saniye sürdü. "O"nun için, beni sevdiğini söyleyen ve öpen TEK kişi için ölürüm ama ya aynı kişi inanmak istediğim gibi değilse, ya ben körsem... Bilemiyorum. Çok üzgün, kırgın, mutsuz ve umutsuzum. Amacım üzmek değildi, ne düşündüğüm, hissettiğim bilinsin istemiştim. Yorgunum... Yorgun Şüpheli, Müşteki'ye Karşı, sinemalarda. Hayatımın filmi çekilse, berbat bir sanat filmi olurdu. Belki oynayan kişilere göre oscar bile alabilirdi Hangi filmlerin harmanlaması olurdu, hmmm
    -Othello
    -Germinal
    -Meeting Joe Black
    -Artificial Intelligence
    -1900
    -I Robot
    -Old Boy
    -Fanaa
    -Eternal Sunshine of the Spotless Mind
    -A Beautiful Mind
    -10 Things I Hate About You
    -OrAngeLove
    -Taare Zameen Par
    -My Sassy Girl
    -Requiem for a Dream
    -21
    -Pi
    -City of Angels
    -Leaving Las Vegas

ilk aklıma gelenler. Daha çoğaltılabilir aslında.

Şöyle bir geçmişime bakıyorum, bir arpa boyu yol gitmişim. Hatırlanmaya değer bir yaşantım yok, belki ölümüm hatırlanır. Küçük yaşlardan beri ölümü bu kadar kafasına takan ve yaşayabilen biriyle tanışmadım, hoş benim gibiler gelip sizinle tanışmaz, siz gelip onların dünyalarına girmelisiniz.

"Hayat bir kutu çikolata gibidir, içinden ne çıkacağını asla bilemezsin." denir Forrest Gump filminde

13 Haziran oldu, 00:00 merhaba yeni gün, dünden daha güzel olacak mısın? İnancım yıkıldı, hep daha kötü olacak, daha da kötü. En büyük korkum gerçekleşmişti zaten, daha nedir ki bu ürküşüm...

Yazarım daha ara ara der i-ked kardeşiniz, baba yorgun
    Hocam mevzu derin, ne söylesem ters etki yapabilir, ya da bir şeyler söylemeli miyim, yani bana düşer mi bilmiyorum ama gel sen şu saydığın filmlerden City of Angels'in son sahnesini şöyle sakin bir kafayla yeniden bir izle, sonra istersen konuşalım üzerinde..

İstemezsen, bu mesajı yok say..
    Unutulmayacaksınız.

Forum Kuralları

Söz, büyüdür. Sözcüklerin büyüsü vardır.

Duhul
    Jul 2012
    İkamet
    Eskişehir
    Gönderi
    27,859
    Blog Yazıları
    8

Esas

Maalesef böyle durumlarda müşteki taraf hele bayansa bu tür davalar açılabiliyor.. Aslında bir duygusal ilişki olmuş bu yüzden anlamsız bir dava bana göre.. hiç tanımadan görüşmeden karşılıklı mailleşmeden mesajlaşmadan olsa tamam.. hapse filan girmeyeceksiniz bundan içiniz rahat olsun.. ciddi rahatsız ettiğinize dair belge yoksa ve geçmiş dönemden sabıkanız yoksa ya berat edeceksiniz yada ufak bir ceza alıp hükmün açıklanmasının 5 yıl ertelenmesi yönünde bir karar verilecek..(bu benim tahminim ve gördüğüm örneklerden yola çıkarak yazılmış bir düşüncedir.)

çok geçmiş olsun..

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas 14/06/2013 00:00 Merhaba Yeni Gün

Gerçeklere dayanan kısa kısa bazı yazılar, şiirler, düşünceler paylaşmak istiyorum. Posta kutumdaki son maillerden, isimler uydurmadır...

" salı günden beri canım acayip sıkkın ve bir türlü geçmiyor! ama anladığım kadarıyla ben bişiylerin üzerine gidersem hata ediyorum. belki kırıyorum, belki üzüyorum bilmiyorum ama olumlu bir sonuç olmuyor. salı akşam ve gece telefonu açıp ses vermeyenin hatta geceleyin arayanın sen olduğunu düşünüyorum! hatta eminim! eminim X abi bir alo derdi.
    Y hoca yolda geliyor şu anda! seni sordu bende ulaşamadım dedim!
    sen benim için özel birisin. ama üzülmemen için ya da üzülmemem için senden uzak durmam gerekiyor anladığım kadarıyla ya da tam aksi ben farkında değilim. her ne kadar istanbul'a dönmek istemesemde -ilginç bişiy bu eskiden can atardım şimdi acayip isteksizim- çıkar yolum yok sonuçta!
    korkularım var herkes gibi belki de: okul bitiyor, arkadaşlarımdan ayrılıyorum, alıştığım bir ortamdan ayrılıyorum, senden uzaklaşıyorum. ama ailemin yanında olmam gerekiyor onlar bu duruma getirdi beni! ileri de benim istemediğim birşeyler yaptırmak isterlerse ancak onlardan uzaklaşırım her ne kadar şimdiden bir sahil kasabasında kendi halimde yaşamak istesemde mümkün değil!
    ne olur böyle insanı habersiz bırakma evet beni belki hiç yalnız bırakmadın ama böyle yaparak arada bırakıyorsun!
    kafam şu anda çok karışık nedendir Rabbim biliyor! başka biri değil! annemlerin yanına gitçem birazdan acayip ağlayasım var kendimi toparlamam lazım ama yapamıyacağım büyük ihtimal!
    seni gerçekten seviyorum ama kafamı karıştıran şeylerden biride bu nasıl bir sevgi hiç mühim değil kalbimde büyük bir odacığın var!
    yine kovalamaca oynamak istemiyorum. sen kedi ben papatya kılığında köpek ama ısırmak ya da zarar vermek için kovalamıyorum. sana gıcıklık olsun diye de elimi tutturmamazlık etmiyorum kendimce sebeplerim var.
    benim için yaptığın herşey için teşekkür ederim! seni ne kadar üzdüysem ve kırdıysam bunlar için de özür dilerim!
    SENİ SEVİYORUM Kendi ve Yüreği Büyük ama Hala Çocuk Kalmayı Başarabilmiş KEDİM!
    bazan sana şahsınla ilgili yorumlarda bulunuyorum hoş olmayan! belki de aynayı kendime çevirmem gerekir! beni hiç kırmıyorsun ama ben sürekli eşşeklik ediyorum!
    Özür dilerim! Özür dilerim! Özür dilerim! Özür dilerim! Özür dilerim! Özür dilerim! Özür dilerim! Özür dilerim! Özür dilerim! Özür dilerim! Özür dilerim! Özür dilerim! Özür dilerim! Özür dilerim! Özür dilerim! Özür dilerim! Özür dilerim! Özür dilerim! Özür dilerim!
    -Hepsini tek tek yazdım-
    SON SÖZÜM DE BEN EŞŞEĞİM!
    EN Son SÖZÜM SENİ SEVİYORUM

Kafası karışık belki de salağın hası Ayşe
    -Papatya desem onlara hakaret olur-"
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas 15/06/2013 00:00 Merhaba Yeni Gün

15 olduk bak
    1 gün daha geçti, dünden farksız
    hayatımda hapiste gibiyim zaten
    şimdi 2 gün hiç dışarı çıkmam

düşünürüm,
    düşündükçe batarım
    battıkça daha karamsar düşünür
    ve nihayetinde patlarım

yamalı bohça gibiyim
    ne kadar da gereksiz hissediyorum
    boşum boşluktayım
    hoş... hoşçakal!
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas 16/06/2013 00:07 Merhaba Yeni Gün

00:07 yalan dünya, yalan sevgi, yalan hayat...

"mış gibi"
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Sayfa 3/32 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •