Anket Sonuçlarını Gör: Ölüm, ama niçin? Biz bu dünyada niçin yaşıyoruz?

Oylayan
56. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Boşu boşuna

1 1.79%
  • Evlenmek için

0 0%
  • İbadet etmek için “Sen kendine kabir değil, kendini kabre hazırla” Hz. ebubekir

9 16.07%
  • Başka çaremiz olmadığı için...

7 12.50%
  • Ölmek için, yaşamın amacı ölümdür

6 10.71%
  • Yarın ölecekmiş gibi AHİRETİ , hiç ölmeyecekmiş gibi DÜNYA 'yı düşün.

15 26.79%
  • Meslek edinmek için

0 0%
  • Neslin devam etmesi için (Hayvanları incelediğinde tek amaç bir sonraki nesli yetiştirmek.)

2 3.57%
  • Sevmek-sevilmek için

2 3.57%
  • Doğarken bize soruldu mu ki?

3 5.36%
  • İstemiyorsan git atla camdan

0 0%
  • Hiç bir fikrim yok, ölünce göreceğiz inşallah :P "Winter is coming!"

11 19.64%
Sayfa 1/32 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 249 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Tck 123

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Papatyanın hışırdamadığı, hapşurmadığı, kokmadığı
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Exclamation Tck 123

Kısa ve öz yazayım derdimi. Bir hatunla muhabbeti ilerlettik ve evlenme teklifi ettim, o da kabul etti. Hazırlıklara başladık kendi aramızda, sonra ailelere açıldık. Onunkiler "kesinlikle olmaz", benimkiler "istiyorsan belki" dediler. Bu süreçte aramızda maddi-manevi, duygusal vs vs birçok paylaşım oldu. Sonra aniden telefonlarıma çıkmamaya, maillerime cevap vermemeye başladı. Annesiyle konuşmaya çalıştım o da pek niyetli değildi. Sonra 3. kişiler aramamamı, evleneceğini söylediler.

4 yıl aramadım, 4. yılda artık yeter dedim bir arayayım. Aradım ve mail attım. Sonuç beni mahkemeye verdiler. Arada yediğim küfürler ve aldığım tehditler de cabası... Geçenlerde karakola gidip ifade verdim. Durun bakalım ne olacak. Mail atıldı diye ceza yiyen var mı ki?

Hoş hala da medeni durumunu anlamış değilim. evlenmemiş ya da arada boşanmış. Belki birkaç defa nişanlanmış. Onun için önemli olmayabilirim ama o benim birçok konuda ilkim ve tekim. Bu yüzden özel... Yoksa banane elalemin yaşantısından, "iffetsiz" biri olduğuna dair dedikoduları duymuş ama umursamamıştım.

Mail ve çağrı konusunda rahatsız olabilirler, bu konuda ben de olsam rahatsız olurdum. Ama aynı zamanda mağdurum. Eski parayla milyarlarca alacağım var. Haydi hediyeleri takıları diğer harcamaları saymıyorum. Bu şekilde de mağdurum. Kanıtlamak hmmm, evleneceğin kişiyle de senet sepet imzalamazsın herhalde.

Ve işin kötüsü hala onu çok seviyorum ve ayrı olmamıza rağmen HİÇ aldatmadım. Çevremdekiler yeni birisi üzerinde ısrar ettikçe ben ona sarıldım, o derken de anılar (fotograflar, videolar, mailler, msn kayıtları gibi). Şu kalp işi karmaşık. Sevgimizle, paramızla rezil olup hapse gireceğiz galiba!
    Son düzenleme : i-ked; 10-03-2013 saat: 01:10. Sebep: Yaşlarımız 30 civarı, çoluk çocuk değiliz ve 2003'ten beri tanışırız.
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Hayat bazen çok cimridir.
    İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Esas

Dostum şöyle bir göz attım TCK 123 maddesi:

Kişilerin huzur ve sükununu bozma
    MADDE 123. - (1) Sırf huzur ve sükûnunu bozmak maksadıyla bir kimseye ısrarla; telefon edilmesi, gürültü yapılması ya da aynı maksatla hukuka aykırı başka bir davranışta bulunulması hâlinde, mağdurun şikâyeti üzerine faile üç aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir.

Bence bir şey çıkmaz,eğer ki bir ısrar yoksa..Hukukçu değilim sadece kişisel görüşüm..

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

Alıntı Originally Posted by emrek83 Yazıyı Oku
    Dostum şöyle bir göz attım TCK 123 maddesi:

Kişilerin huzur ve sükununu bozma
    MADDE 123. - (1) Sırf huzur ve sükûnunu bozmak maksadıyla bir kimseye ısrarla; telefon edilmesi, gürültü yapılması ya da aynı maksatla hukuka aykırı başka bir davranışta bulunulması hâlinde, mağdurun şikâyeti üzerine faile üç aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir.

Bence bir şey çıkmaz,eğer ki bir ısrar yoksa..Hukukçu değilim sadece kişisel görüşüm..
    Teşekkürler, ısrar hmmm. Bu ısrar konusu da kişiden kişiye değişir. Direkt aramıyor yazmıyorum zaten. Neyse tecrübelerimi paylaşırım birşeyler olursa...
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

Durun bakalım sırada da Bilişim Suçları olarak dosyam varmış. Kimse benim bozulan huzur ve sükunumdan bahsetmiyor. Gel de içme...
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    İsRANTbul / 34,5
    Gönderi
    16,810

Esas

Alıntı Originally Posted by i-ked Yazıyı Oku
    Durun bakalım sırada da Bilişim Suçları olarak dosyam varmış. Kimse benim bozulan huzur ve sükunumdan bahsetmiyor. Gel de içme...
    Kurduğumuz onca güzel hâyâle rağmen değişmeyen dünyanın şerefine(!)..

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

Sanık Kimdir? Şüpheli Kimdir?
    Bir suç işlediği şüphesiyle Cumhuriyet Savcılığı ve onun emri altında kolluk güçleri (polis, jandarma) tarafından soruşturulan kişiye şüpheli denir. Eğer bu kişi hakkında ceza davası açılır ise bu aşamadan itibaren artık şüpheli sanık olarak adlandırılır.

Bir Suç Şüphelisi Olduğum Bildirildi. Karakola, Cumhuriyet Savcılığına Çağrıldım. Ne Yapmalıyım?
    Öncelikle sakin olunuz. Bir hukuk devletinde yaşadığınızı ve insan haklarının anayasal güvence altında olduğunu unutmayınız. Ailenize veya yakınlarınıza haber verdikten sonra ilgili kolluk birimine veya Cumhuriyet Savcılığına gidiniz. Hukuki danışmanlık almanızda veya avukatınızla birlikte gitmenizde yarar bulunmaktadır.

İfadem Alınıyor, Ne Olacak?
    Şüpheli sıfatıyla ifadeniz alınıyorsa ciddi bir durumda olduğunuzu ve özgürlüğünüzden mahrum olmanızla sonuçlanabilecek bir sürecin başladığını unutmayınız. Etrafınızdaki kişiler, hatta bazen memurlar dahi sizi sakinleştirmek için “önemli değil”, “bundan bir şey çıkmaz”, “Savcı seni hemen bırakır” gibi sakinleştirmek amaçlı cümleler kurabilirler. Bunların nezaket amacıyla söylenmiş temenniler olduğunu unutmayınız. İçinde bulunduğunuz süreçte söylediğiniz ve yaptığınız her şey geri dönülemez sonuçlar doğurabilir. Size tanınan hakları kullanmanız Anayasa güvencesi altındadır. Haklarınızı kullanmaktan çekinmeyiniz. Örneğin; bu kapsamda avukat talep edebilir, bazı delillerin toplanmasını isteyebilirsiniz.

Cumhuriyet Savcısı veya Mahkemenin Davetine Uymak Zorunda mıyım?
    Sanık/Şüpheli olarak Cumhuriyet Savcısı veya Mahkeme tarafından çağrılmanız durumunda bu davete uymaz ve haklı bir mazeret gösteremezseniz, savcı veya Mahkeme sizin zorla getirilmenize karar verebilir ya da hakkınızda yakalama kararı çıkartabilir.

Gözaltına Almak Ne Demektir?
    Suç işlediği şüphesi olan kişinin Cumhuriyet savcısının gözetim ve denetimi altında hareket eden kolluk kuvvetleri (polis, jandarma) tarafından Cumhuriyet savcısının emri ile sorgulanmak üzere alıkonulmasıdır. Gözaltına alınan kişi, serbest bırakılmaz ise yakalama anından itibaren yirmidört saat içerisinde hâkim önüne çıkarılmalıdır. Yakalanan kişinin yakalama yerine en yakın hâkim veya mahkemeye gönderilmesi için gereken yol süresi yirmidört saatlik süreye dâhil değildir. Yol süresi on iki saati geçemez. Toplu olarak işlenen suçlarda, delillerin toplanmasındaki güçlük veya şüpheli sayısının çokluğu nedeniyle; Cumhuriyet savcısı gözaltı süresinin, her defasında bir günü geçmemek üzere, üç gün süreyle uzatılmasına yazılı olarak emir verebilir.

Konuşmak Zorunda mıyım?
    Hayır. Susma hakkınızı kullanabilirsiniz; ancak kimliğinizle ilgili soruları doğru olarak cevaplamak zorundasınız. Aksi halde cezai yaptırım ve tedbirlerle karşılaşabilirsiniz.

Yalan Söylersem Ne Olur?
    İfade verirken doğruları olduğu gibi söylemek sizin yararınızadır. Ancak sizi kimse buna zorlayamaz. Yalan tanıklık suçtur fakat sanığın yalan söylemesi hali suç olarak belirlenmemiştir. Ancak ceza yargılamasının vicdani kanaate dayalı olduğunu ve takdiri indirim nedenlerini uygulayıp uygulamamak konusunun hâkime bırakıldığını; yalan söylediğinizin anlaşılması halinde bu bakımlardan zora girebileceğinizi unutmamanız gerekir.

İfademi Değiştirebilir miyim?
    Konuşmama hakkınız olduğu gibi önceki söylediklerinizi değiştirme hakkınız da bulunmaktadır. Ancak sık sık değiştirilen ifadenin iddia makamı veya mahkeme tarafından doğruyu söylememenin ve olayı saptırmaya çalışmanın işareti olarak kabul edilebileceğini unutmayınız.

Olayı Farklı Anlatsam Az Ceza Alır mıyım?
    Bazı kişiler size olayları farklı anlatmanızı telkin edebilir. Bazen bu telkinlere uyarak olayları farklı anlattığı için alması gerekenden daha yüksek cezaya çarptırılan kişiler olmaktadır. Örneğin; uyuşturucu kullanmak suçundan sanık olan kişi kendisini kurtarmak adına olayı farklı anlattığı için uyuşturucu satıcısı konumuna girip, yüksek ceza alabilmektedir. Bu nedenle hukuki sürece ve sonuçlarına hâkim değilseniz bu tür yollara başvurmanın yarardan çok zarar getireceğini akılda tutunuz.

Avukat Tutmak Şart mıdır?
    Ceza yargılaması çok ciddi birtakım sonuçlar doğurabilir, cezaevine girip, özgürlüğünüzden mahrum kalabilirsiniz. Bu nedenle avukatınızın bulunmasında büyük yarar vardır. Alt sınırı beş yıldan fazla ceza gerektiren bir suçun şüphelisi iseniz kendi avukatınız bulunmasa dahi devlet tarafından size avukat atanacaktır. 18 yaşından küçükseniz veya sağır dilsizseniz ve avukatınız yok ise, şüphelisi olduğunuz suça bakılmaksızın devlet tarafından size avukat atanacaktır.

Tutuklama Nedir?
    Suç işlediği yönünde kuvvetli şüphe altında olan bir kişinin bu şüphenin yanı sıra; kaçma, saklanma, delilleri yok etme, gizleme veya değiştirme, tanık, mağdur veya başkaları üzerinde baskı girişiminde bulunma eylemlerinden birisi bakımından da kuvvetli şüphe altında bulunması halinde, ceza yargılamasının sağlıklı devam etmesini temin amacıyla tedbir olarak kişi özgürlüğünden alıkonabilir. Tutuklama bir ceza değil, bir tedbirdir. Tutuklamayı gerektiren koşullar ortadan kalktığı anda kişi bırakılmalıdır. Kişinin tutuklu yargılanması dava sonunda mutlaka ceza alacağını göstermediği gibi, tutuksuz yargılanıyor olması da dava sonunda ceza almayacağı anlamına gelmez.

Tutuksuz Yargılanıyorum, Cezaevine Girmem!
    Bu bilgi de tümüyle yanlıştır. Tutuksuz yargılandığı halde, ceza alıp cezaevine giren kişi sayısı çok fazladır. Tutuksuz yargılanmanız, hapis cezası S a n ı k m almayacağınız anlamına gelmez. Tutuklu olmasanız dahi davayı ciddiye almalı, davada hazır bulunmalı ve mahkeme tarafından talep edilenleri en kısa sürede yerine getirmelisiniz.

Serbest Bırakmak Ne Demek?
    Ceza yargılamasında kural olarak yargılama tutuksuz yapılır. Ancak yukarıda sayılan istisnai durumlarda ve zorunlu ise tutuklama tedbirine başvurulur. Kişilerin tutuksuz yargılanmak üzere bırakılması, yazılı ve görsel basında çoğu zaman “serbest bırakıldı” başlığı altında o kişinin ceza almayacağı veya beraat ettiği izlenimini verecek şekilde sunulmaktadır. Bu bir hatadır. Kişi tutuksuz yargılansa bile ceza davasının sanığıdır ve yaptırım tehdidi altındadır. Suçu sabit görülürse cezalandırılmasına karar verilir.

Savcı Beni Bıraktı, Beraat Etmiş mi Oldum?
    ciddiyette görmez. Bazı olaylar ise ciddi oldukları halde yasanın emrettiği tutuklama sebepleri mevcut değildir. Cumhuriyet savcısının sizi tutuklamaya sevk etmemesi dosyanın kapandığını göstermez. Hakkınızda takipsizlik (kovuşturmaya yer olmadığına dair karar) kararı verilmedikçe şüpheli konumunuz devam eder. Açılacak ceza davasında sanık olarak yargılanıp ceza almanız mümkündür.

Kovuşturmaya Yer Olmadığına Dair Karar Ne Demektir?
    Cumhuriyet savcısı önüne gelen her olayda dava açmakla yükümlü bir memur değildir. Olayları hukuk bilgisi ile tartar, ortada bir suç olup olmadığını ve suç varsa failini tespit etmeye yetecek delil olup olmadığını değerlendirir ve dava açıp açmamaya karar verir. Kovuşturmaya yer olmadığına dair karar, Cumhuriyet savcısının ilgili olay hakkında dava açmamaya karar verdiğini gösterir. Bu karara itiraz etmek mümkündür. Yani mağdur veya suçtan zarar görenler Cumhuriyet savcısının kararının kaldırılıp, ilgili hakkında dava açılmasına karar verilmesi sağlamak için en yakın Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına başvurabilirler. Ağır ceza mahkemesinin itiraz hakkında verdiği karar kesindir. m ı s ı n ı z ? Bu karar hakkında herhangi bir başka makama başvuru yapmak mümkün değildir.

Dava Açıldı, Şimdi Ne Olacak?
    Hakkınızda ceza davası açıldıysa sanık sıfatı ile yargılanırsınız. Cumhuriyet savcısı tarafından yazılan iddianame, üzerinize atılı suçu ve sizin bu suçu işlediğinize dair delilleri içerir. Bu delillerin aksini gösteren tüm olguları mahkemeye sunabilirsiniz. Kamu makamları elindeki belgelerin getirilmesini talep edebilirsiniz. Tanıklarınızı bildirip dinlenilmelerini talep edebilirsiniz. Aleyhinize tanıklık yapan kişilere sorulması için mahkemeye soru yöneltebilirsiniz. Olayların nasıl olduğunu bildiren ifadeniz mahkeme önündeki en önemli araçlarınızdan birisidir. Ceza yargılaması hâkimin vicdani kanaatine dayandığı için sözlü olarak yapacağınız savunmalarınız önemlidir. Ancak mahkemeye bildireceğiniz her şeyi yazılı olarak da verebilirsiniz. Mahkeme önünde bulunmanız çok önemlidir. Avukatınız varsa ve her celseye katılmak sizin için zor olacaksa mahkemeden “duruşmadan bağışık tutulmak” için izin alarak duruşmalara katılmayabilirsiniz.

Dava Bitti!
    Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmediği hallerde, dava hüküm verilmesi ile biter. Hüküm yargılamanın sona erdiğini ifade eder.
    Mahkeme tarafından verilebilecek hükümler şunlardır:
    • beraat,
    • ceza verilmesine yer olmadığı,
    • mahkûmiyet,
    • güvenlik tedbirine hükmedilmesi,
    • davanın reddi ve
    • davanın düşmesi Hakkınızda verilen hüküm aleyhinize ise, temyiz yoluna başvurabilirsiniz. Bu konuda lütfen “Davam Bitti, Şimdi Ne Olacak?” başlıklı broşüre bakınız.

Mahkûm Oldum, Şimdi Ne Olacak?
    Hakkınızda hapis cezasına ilişkin bir mahkûmiyet kararı verildiyse, kararda belirlenen süreyi bir ceza infaz kurumunda tamamlamanız gerekir. Üç yıl veya daha az süreli hapis cezasına mahkûm olduysanız, cezanız kesinleştiğinde size çağrı kâğıdı adı verilen bir belge gönderilecektir. Çağrı kâğıdını aldıktan sonra on gün içinde cezanızı çekmek üzere Cumhuriyet Başsavcılığına başvurmanız gerekir. Üç yıldan fazla süreli hapis cezası almanız halinde ise hakkınızda doğrudan yakalama kararı çıkartılır.

Hükmün Açıklanmasının Ertelenmesi Ne Demektir?
    Sanığa verilen ceza, iki yıl veya daha az süreli hapis veya adlî para cezası ise; mahkeme hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilebilir. Bu karar itiraza tabidir. Şayet sanık beş yıllık süre içinde kasten yeni bir suç işlemediği takdirde, açıklanması geri bırakılan hüküm ortadan kaldırılarak, davanın düşmesi kararı verilir. Aksi takdirde mahkeme mahkumiyet hükmünü açıklar.

Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması Kararı Hangi Durumlarda Verilebilir?
    Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilebilmesi için;
    • Sanığın daha önce kasıtlı bir suçtan mahkûm olmamış bulunması,
    • Mahkemece, sanığın kişilik özellikleri ile duruşmadaki tutum ve davranışları göz önünde bulundurularak yeniden suç işlemeyeceği kanaatine varılması,
    • Mağdurun veya kamunun uğradığı zararın tamamen giderilmesi gerekir.

İfadem
    ifadeniz
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Yeni okudum hikayenizi.

Genç bir insansınız sanırım.

Hani gençlikte olur denen hadiselerden biri, tatsız bir şekilde gelmiş başınıza.

İşin hukuki boyutunda verdiğiniz kısmında sevdiğinizin ailesinin yaptığı ise (ısrar yoksa) hiç de insanca değil.

Israr yoksa bence korkacak bir şey yok.

Avukat değilim ama öyle umuyorum. Adaletin terazisine bakarak.

Umarım güzel haberlerle çıkarsınız duruşmadan.

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

Bir başkasının başına benzer olayda gelenleri paylaşayım:

Tarih : 16.11.2007

Kod:
    Merhaba değerli hukukçular adresinizi internette gezinirken buldum ben size birşey danısacaktım.Uzun çok uzun bir olay... Ben size özetleyerek anlatayım; ben tıp fakultesi son sınıf öğrencisiyim.Okulu bitirmeme kısa bir sure kaldı. 6 yıldır aynı sınıfta olduğum bir kız arkadasımla son 2 yıldır bir sevgililik donemimiz oldu ve 3 ay önce ayrıldık. Ben son 2 aydır tekrar konusabilirim umudu ile sürekli
    telefon açtım.ama bundaki amacım rahatsızlık vermeye çalısmak değil gercekten konusabilmeye çalısmaktı. Ancak gecen hafta şahıs hakkımda şikayet dilekçesi vermiş ve ricalarıma rağmen şikayetinden vazgeçmiyor. Israrla aramamdaki esas amaç daha önce olan yaklasık 1 aylık ayrılık donemimizde şahsı hiç aramadığım için daha doğrusu 3-4 kere aradığım için bana barıstıktan sonraki donemde surekli olarak beni hiç aramadın seven insan oyle 3-4 kere aramaz ısrarcı olur şeklindeki yaklasımlarla sitemde bulunmasıydı. Size sorum şudur gerçekten yaptığım buyuk bir suç mu? sanırım TCK'nın 123.maddesine giriyormus ancak orada yazdığı gibi amacım huzur ve sukunu bozmak değil eskiden arkadasım (daha doğrusu oyle oldugunu dusunduğum)kişiyle konusabilmeye çalısmaktı .Lüfen
    bana yardımcı olur usunuz?kafam çok karısık belki sıradan hayattan beklentileri olmayan bir öğrenci olsaydım bunları hiç dusunmezdim ancak ben başarılı bir öğrenciyim. 
    Düşüncenizi ve önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ediyorum.
    Tarih : 17.01.2008

Kod:
    arkadaslr hepnize tekrar merhaba bu şikaet dilekçesinin üzerinden 2 ay geçti acaba ne zamana kadar bana bi şekilde haber vermeleri gerekiyor yada ne kadar süre sonra bu şikayet dilekçesi geçerliliğini yitirebilir??
    Bir avukatın cevabı:
    Kod:
    Merhabalar..

Size ne kadar sure icerisinde bildirimde bulunulacagini bilmek cok guc,cunku is yuku her yerde ayni sekilde dagilmiyor..

Dilekcenin verilmesinden sonra dava ya da ceza zamanasimi soz konusu olmadiktan sonra dilekcenin gecerliligini yitirmesi gibi bir durum soz konusu olmaz..

Saygilarimla
    Tarih : 25.03.2008 (Bir başkasının yorumu)

Kod:
    Şikayet dilekçesinin üzerinden 2 ay geçmiş olması dava açılmayacak anlamına gelmez. 
    Bu kişi ile önceki beraberliğinizi kanıtlayacak belgeleriniz varsa (birlikte çekilmiş fotoğraf veya onun da sizi aradığına dair telefon kayıtları) ve bu belgeleri ibraz ederseniz dava açılmayabilir.
    Henüz açılmış bir dava olmadığından,açılsa bile bir mahkumiyet kararı verilip,bu karar temyiz edilip yargıtayca onanmadan sicilinize işlemez.Bu süreç,bu günün koşullarında en az 4 yıl sürer.Bir memuriyet görevinize atanmanıza engel de değil.
    Tarih : 30.04.2008

Kod:
    merhaba değerli hukukçular.. Benim dosyadan uzerinden 5 ay geçmesine rağmen herhangi bir ses seda çıkmadı. Ancak bu sabah oturduğum eve iki sivil polis gelmiş, ben okulda oldugum için bana ulaşamamışlar. Arkadaş eğer bir yere gelmesi falan gerekiyorsa bize bir adres telefon numarası v.s bırakın demiş . Yok gerek yok demişler Bunun nedeni ne olabilir? bir de yukarıda arkın arkadaşım bu belgeleri ibraz edersen dava açılmayabilir demiş ben bu belgeleri kime ve ne zaman ibraz etmeliyim?? bu iş beni iyice strese soktu lütfen yardım edin.
    .

Tarih : 01.05.2008 (Birinin önerisi)

Kod:
    UYAP SMS Bilgi sistemi belki işinize yarayabilir, dosyanızın durumunu görebilirsiniz? 

http://www.uyap.gov.tr/sms/sms.html
    Tarih : 13.05.2008

Kod:
    merhaba arkadaslar Türkiye'de yasamaktan iyice tedirgin oldum...ne yapıp edip böyle bi ülkeden gitmemm lazım... Yukarda bahsettiğim olayları çoğunuz okumuşsunuzdur.Dosyanın savcılıkta oldugunu biliyordum ben sadece ancak savcılık mahkemeye gondermiş aleyhimde dava açılmış bana herhangi bir tebligat yapmadan 1 gece polis tarafından sanki kaçan bir sucluymusum gibi alel acele hakkımda gözaltı emri oldugu için nezarete goturuldum ..Sağolsun polislerle herhangi bir sorun yasamadım sabaha kadar muhabbet ettik onlarda savcılık emri oldugu için böyle birşey yaptıklarını söylediler .Herneyse Sabah sulh ceza mahkemesine çıkarıldım sonuç olarak"HÜKMÜN AÇIKLANMASININ GERİ BIRAKILMASI" kararı verildi? Bu ne anlama geliyor? atanmaya engel olurmu lütfen bilir bir kişi sorumu yanıtlasın...
    Tarih : 27.08.2008

Kod:
    merhaba hakkımda açılan bu dava sonucu gıyabımda hukmun acıklanmasının geri bırakılması kararı verildi. Ancak ne mahkemden önce hakkımda açılmıs bir davanın oldugu ne de mahkemeden sonra ne yapmam gerektiği konusunda tarafıma herhangi bir tebligat yapılmadı .Neyse sonuc olarak tarafıma yapılmayan tebligatların(güya gönderilen davetiyelerin) odenmesi istendi. ancak su an neyi nereye odeyeceğim konusunda en ufak bir bilgim yok. Bir şahıs olarak yalancı şahitlerin hazır bulundugu, savunma yapmama izin verilmediği, şahit göstermeme izin verilmediği garip bir dava sonucu cezalandırılıdım. Artık hukuk sistemine olan güvenim tamamen sıfırlandı. Her neyse, Ben bu gönderilmeyen davetiye ücretlerini nereye nasıl odeyeceğiim?? Vergi dairesine mi? bankaya mı? adliyeye mi?? Yardımcı olursanız sevinirim...
    Tarih : 28.08.2008

Kod:
    Adliyelerin içerisinde vergi dairelerine ait vezneler var oraya ödeyebilirsiniz.
    Son düzenleme : i-ked; 02-06-2013 saat: 16:51.
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Sayfa 1/32 12311 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •