Sayfa 386/386 İlkİlk ... 286336376384385386
Arama sonucu : 3087 madde; 3,081 - 3,087 arası.

Konu: DURDO Duran Doğan Basım ve Ambalaj San. A.Ş.

Duhul
    Aug 2006
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,525

Esas

Ciro 100 Milyon beklerken 110 milyon olmuş...Adam son çeyrekte de uzun vadeli borç ödemesi yapmış...Bu ödemeyle uzun vade herhalde 3 milyon falan kalmış olmalı....Yurt-dışı satışlar yurt içi ile kafa kafaya gelmiş....İngiltere de ki şirket üzerinden işler iyiye gidiyor ,amma ve-lakin bu Acemyan ve Duranlar tam bir yatırımcı düşmanı .............

Konsolide gelsin daha detaylı analiz yaparız..Özellikle OPEX kısmında .........

2. Esas

Dediğiniz gibi eğer o kadar uzun vadeli borcu (uzun vadeli borcun faizi kısa vadeliye göre yüksek olur)dahi ödediyse özsermayenin artması lazım ama hep yerinde sayıyor
    güzel bir muhasebe sistemleri var ))) veya bilanço makyajları çok güzel)) veya dediğiniz gibi
    acemyan veya duran faktörü

3. Esas

Çok ilginç bir hisse , yıllardır bu hissede olan büyük oyuncu olan kendileri ne kazanıyor acaba buradan.bari hisseyi arada bir 3000 lere doğru gotursede dikkat çekseler.garip bir hisse, bazen alayim biraz diyorum bekleyeyim diyorum ama uzun zamandır da ayni yerlerde bekliyor,hic umut vermiyor

4. Esas

2,05 altında 10bin lot almayı düşünüyorum.tavsiye edermisiniz bilen takip eden ortaklar

Esas

2015 yılı Brüt satış 89.173.780,05-TL
    2016 yılı Brüt satış 111.127.693,74-TL

Fark 21.935.913,69 artış oranı %25 civarı

Yani şirket şimdiye kadr yapılan yatırımlar ile büyümesini ortaya net koyuyor ve devam edecektirde.Bunca yıl ülkerin yardımları yabanco ortagın gelmesi ile yurtdışı satışarda ki artışlar ortadır.Ama hisse fiyatına yılladır yanısmadığı 2013 yılında 5 TL fiyatları gören kağıdımız aslında o sevilerde kalmalıydı ama kalmadı, kalamadı 2-TL lerde sürünüyor hakediyormu bu fiyatı kesinlikle hayır.Bu arada yıllardır bedelli yada bedelsiz sermaye artırımıda yapılmadı. sadece birleşme Doğan ofsetle birleşme sonucu bi artış oldu okadar başka yok.Bu fiyatların bu firma için bedava olduğu konusunda iddalıyım.elbet bir gün hakettiği noktaya gelecek ama ne zaman sorusu benım kafamda son haftalarda yaşana hacim artışı ile yaklaştığını gösteriyor hayırlısı diyelim

Pazarlama, satış ve dağıtım giderleri -9.740,577,70-TL nedir bunu anlamak zor
    Genel Yönetim Giderleri -7.469.181,95-TL bildiğiniz yönetememişler ama bu hesaplarında alt hesaplarına bakmak lazım nerelere vermişler bu paraları

6. Esas

ciroda artsın ne artarsa artsın
    önemli olan gerçek
    götürmüyorlar
    götürmüyorlar
    anlaşılan herkesi dökmedende götürmeyecekler.
    birisi yazmış 7 yıldır bekliyorum diye
    böyle giderse 17 yılda bekletirler.
    adamlar sizler satmadan götürmem diyor. o kadar.
    Son düzenleme : süliman; 15-02-2017 saat: 14:39.

7. Esas

3 5 bin lota kaldılar sa yazıklar olsun.ister ki pul olsun.ihtiyacım olmayan parayla aldım. Batsada problem degil...

Sayfa 386/386 İlkİlk ... 286336376384385386

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •