Sayfa 3/38 İlkİlk 1234513 ... SonSon
Arama sonucu : 297 madde; 17 - 24 arası.

Konu: TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayi AŞ

Esas

dört gözle bekliyorum,hayırlısı ile ilk halka arzım olacak nasipse.

Esas

Süper şirket üretimleri hep cnc makinelerle yapıyorlar eskişehir fabrikasını biliyorum ama burası bist burada cemaşı 18 liraya çekip 1 lirada yıllarca süründürüyorlar burada herşey olur ama bu firma sağlam...

Duhul
    Mar 2010
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    4,351

Esas

Alıntı Originally Posted by k1r1s Yazıyı Oku
    Bilen varsa evap verırse sevınırım;

havacılık sektorunun parlayan yıldızı Thy, yenı halka arz pegasus ve daha bır cok havayolu sırketı genel olarak airbus A serisi ucaklar kullanıyor...

Airbus military de yuzde 5,6 ortaklıgı var TAi nın ,

Turkıyede sıvıl uçakların bakım ve onarımını TAİ mi yapıyor?
    TAI' nin bakım ve onarım kabiliyeti mevcut değil. sivil uçakların bakımını THY Teknik yapıyor. Airbus Military ile yapılan ortaklık ise TAI' nin 200' e yakın projesinden biri olan A400M (Future Large Aircraft) programı kapsamında. TAI, bu uçağın %5,6' sını dizayn ediyor ve bu uçak satıldıkça en az %5,6' sını TAI üretecek. Bu proje, TAI' nin 200' e yakın projesinden sadece biri ancak tasarım kabiliyeti nedeniyle önem arz eden bir projedir.

Duhul
    Mar 2010
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    4,351

Esas

Alıntı Originally Posted by mobilyacı Yazıyı Oku
    Süper şirket üretimleri hep cnc makinelerle yapıyorlar eskişehir fabrikasını biliyorum ama burası bist burada cemaşı 18 liraya çekip 1 lirada yıllarca süründürüyorlar burada herşey olur ama bu firma sağlam...
    eskişehir' deki fabrika TEI' dir. TURKISH ENGINE INDUSTRY. TAI ile sahiplerinin bir kısmının aynı olması (SSM, TSKGV, vb.) dışında hiçbir organik bağı yoktur.

Duhul
    Mar 2010
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    4,351

Esas

arkadaşlar; TAI ile ASELSAN çok farklı şirketlerdir. SSM' nı bugün kapatın Aselsan' ın cirosu %95 azalır. SSM, birçok işi entegratör olarak Aselsan' a verir. Aselsan bu işleri dağıtır. Aselsan, dünyanın gelişmemiş ve gelişmekte olan ülkelerine ihracat yapar. İhracat' ta toplam cirosunun çok küçük bir kısmını oluşturur. TAI ise ihracatını neredeyse tamamiyle dünyanın gelişmiş ülkelerine yapar. Bazı müşterileri; Sikorsky, Spirit Aerosystems, Boeing, Airbus (İngiltere, Almanya, Fransa, İspanya), Eurocopter (Fransa, Almanya), BAE, Bombardier, KAI, Casa vb. Cirosunun neredeyse yarısı ihracattan gelir. yine cirosunun neredeyse yarısı sivil müşterilerden gelir.
    Son düzenleme : mzffr; 06-04-2013 saat: 16:10. Sebep: harf hataları

Esas

Halk arz ne zamn gerçekleşir birde pegasus 17 ila 20.40 arasında olacakmış bence çok pahalı adam 1000 lot pegasus Alana kadar 2500 lot THY alır tusaşta. Böyle pahalı olurumu ben 12 ile 14 arası olcakmış gibi duydum ama

Esas

Alıntı Originally Posted by sekey Yazıyı Oku
    Halk arz ne zamn gerçekleşir birde pegasus 17 ila 20.40 arasında olacakmış bence çok pahalı adam 1000 lot pegasus Alana kadar 2500 lot THY alır tusaşta. Böyle pahalı olurumu ben 12 ile 14 arası olcakmış gibi duydum ama
    pahalı yada ucuz hisse fiyatından anlaşılmaz. pegasus 75 milyon sermayesi var. 20 den açılsa pd si 1,5 milyar tl olur. ona göre hesabınızı yapın .pegasus için.
    http://www.pegasusyatirimciiliskiler...aklik.php?l=tr

80 bin endekste tusaş da çok iskontolu olacağını düşünmemekle beraber izahname yi okuduktan sonra karar vereceklerdenim.

Sayfa 3/38 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •