Sayfa 2/29 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 225 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Altın Teknik Analizleri

Esas

Teşekkür ederim dostum. Hiç bir zaman kimse bu rakamları tutturamaz. Zaten bu kadar başarılı analizleri olanlar buralarda pek dolaşmaz. Yine de fikirlerini paylaşırsan sevinirim...

Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    İzlemenin en kolay yolu 1 satır yazı yazmaktan geçermiş. topik faydalı olacak, hayırlı olsun.

Benim teorim ise 200-300 dolar. Ama bu rakam elbette bir dayanaktan gelmiyor, sadece işin vehametini göstermek içindir. 1900 dolardan 900 dolara gelmeside az vahim değil. Dolar ve altın'a uzun vade de rakam vermek zor iş. Bize düşen sadece izlemek olacak.

Esas

Sarışın şimdilik söylediğim bantlar içinde destek -dirençleri deniyor.

ANCAK UNUTULMAMALIDIR Kİ YAZDIKLARIM ÇİZDİKLERİM YATIRIM TAVSİYESİ OLMAYIP FALDAN ÖTEYE GEÇEMEZ

Esas

kırdıgı direnci destek yapmak istiyor olabilir mi?

Alıntı Originally Posted by dr.v Yazıyı Oku
    Sarışın şimdilik söylediğim bantlar içinde destek -dirençleri deniyor.

ANCAK UNUTULMAMALIDIR Kİ YAZDIKLARIM ÇİZDİKLERİM YATIRIM TAVSİYESİ OLMAYIP FALDAN ÖTEYE GEÇEMEZ

Esas

Alıntı Originally Posted by mikailx Yazıyı Oku
    kırdıgı direnci destek yapmak istiyor olabilir mi?
    Direnci yukarı kırdığında o direnç destek görevi görmeye başlar.Grafikte direnci kıramayıp aşağı dönmüştü.Yani takip edilmesi gereken bu direnci kırıp kıramayacağıdır. Bu arada çizdiğim 1. kısa ok gerçekleşti. ? işaretli kısıma kadar ikinci okun yolunu alabilecek mi sarışın buna bakacağız. Saat 21:00 den sonra FED toplantısı FOMC tutanakları açıklamaları olacak. Gece sert aşağı hareketle daha önceki gönderimde bu ay içinde görmesi muhtemel dediğim 1164 seviyesini deneyebilir. Foreksçilerin risk almak istemiyorlarsa işlemde olmamalarında fayda var.

Duhul
    Dec 2010
    İkamet
    ŞALGAM VE KEBAP DİYARI
    Gönderi
    1,331
    Blog Yazıları
    2

Esas

topick hayırlı olsun grafik ve yorumları ile emek vereceklere şimdiden çok teşekkürler ....

Esas

Benim düşüncem de şunlardan ibaret. ABD altın üzerinde büyük bir baskı oluşturdu. Bunun nedeni İtalya, Yunanistan, Portekiz gibi devletlerin merkez bankalarının % 90 oranında ellerinde altın tutmaları. Bu rakam azımsanabilecek bir rakam değil. İtalya tekrar not indirimi geldi bugün. Portekiz ve Yunanistan sıkıntılı. Krizde merkez bankaları altın satabilme olasılıklarından ötürü altın bu kadar geri gelmiş olabilir.
    Diğer bir husus Almanya'nın ABD de istediği fiziksel altını tedarik süreci olarak aklıma geliyor. Dünyanın altın rezerv şampiyonu ABD altın toplama işine girdi gibi geliyor bana.

Esas

Alıntı Originally Posted by BLUE_HORSE Yazıyı Oku
    topick hayırlı olsun grafik ve yorumları ile emek vereceklere şimdiden çok teşekkürler ....
    Teşekkürler BLUE_HORSE...
    sizinde katkılarınız olursa sevinirim...

Esas

Alıntı Originally Posted by krokolide Yazıyı Oku
    Benim düşüncem de şunlardan ibaret. ABD altın üzerinde büyük bir baskı oluşturdu. Bunun nedeni İtalya, Yunanistan, Portekiz gibi devletlerin merkez bankalarının % 90 oranında ellerinde altın tutmaları. Bu rakam azımsanabilecek bir rakam değil. İtalya tekrar not indirimi geldi bugün. Portekiz ve Yunanistan sıkıntılı. Krizde merkez bankaları altın satabilme olasılıklarından ötürü altın bu kadar geri gelmiş olabilir.
    Diğer bir husus Almanya'nın ABD de istediği fiziksel altını tedarik süreci olarak aklıma geliyor. Dünyanın altın rezerv şampiyonu ABD altın toplama işine girdi gibi geliyor bana.
    Kesinlikle temel düşüncelerim buna yakın. Yani kur savaşları başladığından beri her yol mübah...
    Bu arada devletlerin spekülatörlüğe soyunması da...

Sayfa 2/29 İlkİlk 123412 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •