Sayfa 3/1154 İlkİlk 1234513531035031003 ... SonSon
Arama sonucu : 9231 madde; 17 - 24 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

Duhul
    Dec 2007
    İkamet
    Eskişehir
    Gönderi
    10,339

Esas

Alıntı Originally Posted by Dilbert Yazıyı Oku
    Başlangıç için kullanma kılavuzu var mı acaba? Sitenize baktım ama bulamadım...
    twet adreslerinden bakarsanız 1 kaç tane kılavuz görmüştüm.
    bugun 1 tane daha yayınladılar.
    iDeal kullanıcıları için Hücresel Formül Penceresi Kullanım klavuzu eklendi... http://www.directfn.com.tr/ideal/con...eselyardim.pdf

telefonla görüşmemde bir kaç istekte bulunmuştum sağolsunlar hemen yapıp yeni versiyon yayınladılar.

Güniçi periyotlarda her gün, Günlük periyotta her ay farklı zemin rengiyle gösteriliyor.

iDealTrade ‏@iDealTrade1 30 dk

@BearBull26 @CaptKUTERO Bu talep 2.29 versiyonda devrededir. Renk bile değiştirip kaydedebilirsiniz farklı isimlerle.

@BearBull26 Merhabalar, Periyotlara göre renklendirme eklendi. Grafik üst başlıktaki "ok" menüsünden etkin edebilirsiniz.+++
    @BearBull26 Açık Pozisyon sayısı ve Teorik için kodlar eklendi. VIOP üst menüsündeki "aktif kontratlar" penceresinde direk ekli durumdadır.

@iDealTrade1
    emeklerinize sağlık çok teşekkürler.

Esas

Hisse kısmında Matriks'te zaman zaman kullandığım bu analizler yok:
    Radar veriler gün sonu çıktığı için önemini biraz kaybetti ama görsel olarak yine de güzeldi.

Esas

Yine herkes bilmez ama Matriks'in en güzel analizlerinden biri olan ufrs bilanço analizi de idealde yok.
    (Bilanço analizi var ancak matriks grafik çizimi gibi birkaç şey daha eklemiş. Gerçi bu da tam olarak yeterli sayılmaz)

Bu konularda geliştirme yaparlarsa matriks'ten çok daha iyi bir platform olurlar.
    Bunlar biraz konu dışı oldu farkındayım ama programla ilgili yazacak başka başlık olmadığından burada bulunsun istedim.
    Son düzenleme : tkaragoz; 23-08-2013 saat: 01:31.

Esas

UsdTry sürekli aşağı doğru mumlar oluşturmuş, sanırım veri sağlayıcı da bir hata var, bilmiyorum herkes de aynı mı görünüyor?

Esas

Alıntı Originally Posted by Vagator Yazıyı Oku

UsdTry sürekli aşağı doğru mumlar oluşturmuş, sanırım veri sağlayıcı da bir hata var, bilmiyorum herkes de aynı mı görünüyor?

Bende de durum aynı.

6. Esas

Öncelikle burada yazılan her yoruma çok değer verdiğimizi, program gelişiminde yapılacak eklenti ve güncellemelerde doğrudan kullananların ihtiyaçlarını dikkate alacağımızı belirtmek isteriz.

Son mesajdan başlamak gerekirse;
    Grafik verilerindeki probleme derhal bakacağız.
    Algo/Sistem/Robot modülleri konusunda detaylı dokümantasyon ve yardımcı bilgiler sağlama konusunda çalışma yapacağız.
    Radar, mevsimsellik, dipzirve, seanskop gibi analizlerin fazla kullanılmadığını gözlemliyoruz (bir kısmı euroline da vardı) Yarar/Performans değerlendirmesiyle yorumluyoruz bunu.

Trade tarafında pek çok kurum ile çalışıyoruz. IDB, Geneks, ATP, GTP, Infina gibi backofice firmalarının hisse ve vadeli işlem sistemlerine entegrasyon yapılmış durumdadır.
    Programızda Sistem/Robot modülünden sonra en çok entegre (programa gömülü) trade modülüne güveniyoruz.
    Listeye yeni bir kurumun eklenmesi (yazılımsal çalışma gerektirse bile) en fazla 1 günlük bir işten ibarettir.
    Burada, çalıştığınız kurumun da bizimle çalışmak istemesi yada kendi müşterisinin bizden hizmet alabilmesini sağlaması konusunda istekli ve yardımcı olması önemli.

Saygılarımızla

7. Esas

Alıntı Originally Posted by thebaboli Yazıyı Oku
    Yorumunuza kesinlikle katılıyorum. Ayrıca test konusunda bar sıkıntısı olmamalı. En baştan en sona tüm periyorlarda sistemi test edebilmeliyiz.

Özellikle sistem testi bölümünde sonuç analizi için çeşitli seçenekler olmalı.

Bence bir platformun en önemli kısmı indikatör builder ve sistem tester bölümüdür.

Umarım çok güzel yenilikler getirerek rekabeti arttırırsınız.

Uzun zamandır bu işler bence teknik ve teknolojik açıdan "amatörler" tarafından yürütülüyor.

Kişisel olarak sorum ise sadece vob için bir ürün düşünüyormusunuz? Ben sadece orada trade ediyorum ve benim için sadece vob önemli. Hisselerin hiç bir önemi yok. Bu tarz müşteriler için ayrı bir paket hem bizim için ekonomik olur hemde sizin bu tarz spesifik trade edenleri kazanmanızı sağlar.

Birde al-sat bölümünü inceleyemedim. Anlaştığınız aracı kurumlar var mı?

Merhabalar,

Deniz, Oyak, Global, A Yatırım, Ata Yatırım, Şeker Yatırım, Sanko Menkul, Turkish Yatırım, Meksa Yatırım, Halk Yatırım, Dünya Menkul, Alan Menkul, A1 Capital, ALB Menkul, Başkent Menkul, Taksim Menkul, Finans Yatırım, Anadolu Yatırım, Marbaş, Gedik Yatırım, Camiş Menkul, Delta Menkul, Teb Yatırım... Bu kurumların tamamında portföy gerçek hesaplarla kullanılmış, test edilmiş ve hali hazırda kullanılmaktadır.

Bunun dışında bir kurumun listeye girmesi, kurum tarafınan bize birkaç parametrenin verilmesi ve bir hesap üzerinde birkaç test yapılmasından ibaret kısa bir çalışmadır.

Sistem tarafıyla ilgili taleplerinizi, modüle ilave fonksiyonlar veya başka seçenekler (ki bu seçenekleri detaylandırırsanız daha iyi olur) eklememiz hiç sorun değil.
    Zaten kullandığımnız altyapı (doğrudan Framework'ü kullanmamız) neredeyse her veriyi kullanabilmenize imkan veriyor ve bu nedenle çok hızlıdır. Çok yüksek bar sayıları ve hareketli ortalama periyotlarıyla çalıştırılan sistemlerde diğer platformlarla kıyasladığımızda hız farkını söylemeye gerek bırakmayacak sonuçlar görüyoruz. Kilitlenme/donma sorunları vs yaşanmamaktadır.

Sadece belli bir markete yönelik ayrı ürün formatında bir düşünce şimdilik yok ama vadeli piyasalar / fx gibi ayrımlar gelecek taleplerin fazla olması durumunda elbette düşünülebilir.

Saygılarımızla

8. Esas

Alıntı Originally Posted by TraderTR Yazıyı Oku
    kurum sayisi az. Benim kurum hala yok listeden eski kurumuma login olamadim hata verdi.

Ideal mtx e gore hizli aciliyor ve acilista datalari acikara farkla hizli aliyor.

Sizin kurumunuz hangisidir?

Sayfa 3/1154 İlkİlk 1234513531035031003 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •