Arama sonucu : 7 madde; 1 - 7 arası.

Konu: Borsada Hangi Derinlikli Programı Kullanıyorsunuz?

1. Thumbs up Borsada Hangi Derinlikli Programı Kullanıyorsunuz?

Matriksi kullanmıştım. Değişik bir program düşünüyorum.
    Sizin de derinlikli borsa ekranlarınız hakkında bilgi almak istiyorum?
    Ücretlerini de verebilirseniz çok sevinirim...

2. Esas

Mesela;
    Sanko Menkul Değerler

Gerekli Programlar

TRADEXPRESS FX
    (Forex İşlemleri)
    (404 KB)

FOREKS TRADEXPRESS
    (Vob, BIST ve Viop İşlemleri)
    (4.7 MB)

FX Plus
    - FX Plus Programı
    (68 MB)

ve İNTERNET ÜZERİNDEN HİSSE SENEDİ KOMİSYONU * ON BİNDE 4.5 *

Bir sitede programlarının ve derinliğinin güzel olduğu söyleniyor...

Esas

Matriks ve iDeal'i denedim. Fx Plus'un demosu olmadığı için kullanamadım, sadece tanıtım videosunu izledim.

Matriks içlerinde en eskisi ve en yavaşı. Fakat metastock'a benzeyen sistem yazma özelliği ve ve piyasanın istediği şekilde basit arayüzü ile en çok tercih edilen program.

FxPlus yakın zamanda yazılan Matriks'e göre görsel ve hız konusunda daha iyi fakat bir kısım özelliklerin eksik olduğu bir program. Matriks'te bulunan system tester ve expert advisor yoktu en son bildiğim kadarıyla.

iDeal: içlerinde en yakın tarihinde yazılanı ve en hızlısı. İşlemcinin tüm çekirdeklerini kullandığı ve işleri ayrı threadlere atadığı için takılma olayı diğerlerine nazaran yok gibi. MultiDerinlik gibi çok derinlik penceresi açan kullanıcılar için özellik vs. var.
    En iyi yönü algo trading ve robot trading. Eğer programlama (c sharp)biliyorsanız envai çeşit fonksiyonu kullanarak programın full otomatik trade yapmasını sağlayabiliyorsunuz. Bu olay Matriks'te bu kadar detaylı değil FxPlus konusunda da bilgim yok malesef.
    Analizler kısmında Matriks'e göre bir iki eksiği var ama bu programı düşünenlerin kafaya takmayacağını düşünüyorum.

Fiyatlar: Benim aracı kurum Matriks 1 kademe derinlikliye 50 tl 5 kademe derinlikliye 90 tl alıyor. Eğer komisyon miktarınız yüksekse bu bedellerden indirim de yapılıyor. Aracı kurum dağılımı isterseniz ona da 7 tl alıyorlar. Matriks'i dışarıdan alırsanız ayda 20-30 tl daha pahalı oluyor o yüzden kurumdan almanızı tavsiye ederim.
    FxPlus'un ücreti de Matriks ile aynı benim kurumumda.

iDeal: twitter'dan gelen kullanıcılara ayda 50 tl'ye yüzeysel veriyorlar. Derinlik isterseniz 12-13 gibi tek kademe 40 gibi de 5 kademe hisse derinliği fiyata ekleyin kendi fiyatı ortaya çıkar. AKD lisansı yine ücrete tabiidir ama fiyatını bilmiyorum.

Eğer algoritmik trading düşünüyorsanız hız önceliğiniz varsa iDeal, herşey alıştığım düzende olsun derseniz Matriks öneririm.
    FxPlus'çular vob-viop geçişi günlerinde ilk günler biraz çuvalladılar Matriks eski de olsa yapımcıları değişiklikler konusunda zamanında müdahale ediyorlar.

4. Esas

Verdiğiniz bilgiler için,
    teşekkür ederim Sn.tkaragoz kardeşim.
    Şimdi de bankaların başlattığı e-trader uygulamaları var.
    Bu da bankalara göre kullandıkları yazılımları nedeniyle farklılıklar gösteriyor.
    İş Bankası'nın borsa yazılımı beğenilmiyor diye biliyorum.

Duhul
    Aug 2011
    İkamet
    Mudanya
    Gönderi
    7,513

Esas

Alıntı Originally Posted by çobanyıldızı Yazıyı Oku
    Verdiğiniz bilgiler için,
    teşekkür ederim Sn.tkaragoz kardeşim.
    Şimdi de bankaların başlattığı e-trader uygulamaları var.
    Bu da bankalara göre kullandıkları yazılımları nedeniyle farklılıklar gösteriyor.
    İş Bankası'nın borsa yazılımı beğenilmiyor diye biliyorum.
    Sn. tkaragöz çok güzel açıklamış durumu bence.

Ben 3 ünüde kullandım. Ama şunu net bir şekilde söylebilirim ki en iyisi ve en hızlısı ideal. Kullanımı başlangıçta biraz karışık gibi gelebilir ama alışınca çok güzel olduğunu anlayacaksınız.

Ayrıca ben bu tarz hizmetleri firmaların kendilerinden değil de aracı kurumlardan talep üzerine alınmasını daha doğru buluyorum. Fiyat açısından avantajlı oluyor. İdeal yüzeysel kullanımını kurumum karşılıyor.
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız!
    Not: Forumumuzda dini, siyasi ve futbol taraftarlığı içeren yazılar kabul edilmiyor!

Duhul
    Dec 2007
    İkamet
    İSTANBUL-34,5
    Gönderi
    6,450
    Blog Yazıları
    7

Esas

Aracı kurumumun şahsıma sağlamış olduğu Matrix Professional Gold version kullanıyorum.

Çok da memnunum çünkü herşey elimin altında aynı zamanda Matrix cep mobile version 'u da kullanıyorum..

7. Esas

Sn.thebaboli ve Sn.AUDİ arkadaşlara , verdikleri bilgilerden dolayı teşekkür ediyorum.
    Sn.AUDİ, bir yatırım hesabım da Global Menkul Değerlerde.Maalesef, yatırımcılara kimi ayrıcalıkları
    düşünmüyorlar.Sizin dediğiniz programı matriks sitesinden incelemiştim.Orada almaya çalıştığımda
    maliyeti artıyor diye biliyorum.
    İdeal programını da internetten inceleyeceğim.

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •