Sayfa 3/8 İlkİlk 12345 ... SonSon
Arama sonucu : 62 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Andımız Kaldırılıyor...Ant olsun Unutmayacağız.

Duhul
    Feb 2008
    İkamet
    Değirmendere
    Gönderi
    1,932

Esas

Çocuklar, onlar hafızalarında kendilerine kötülük yapanları, ellerinden oyuncaklarını alanları hiç unutmaz. Bu gün ' benim bacımın başörtüsü ' diye siyaset yaptığını zannedenler yarın ' BENİM ELİMDEN AND ımı aldın 'diye seni ve cemaatini yargılayacaklar. Türkiye Cumhuriyeti nin yönetimine gelenler Türk olmamalı, ya da Türk olmaktan utanmalılar ki çocukların ( TÜRKÜM -DOĞRUYUM - ÇALIŞKANIM- YASAM KÜÇÜKLERİMİ KORUMAK BÜYÜKLERİMİ SAYMAK .....) bu tür sözler ifade etmelerinden rahatsızlar.

Bir dönem , konuşmaya başlarken ; benim lazım, benim kürdüm, benim çerkezim, benim romanım .. giriş yaparak halkını bölük pörçük yapanlar şimdi meclis kürsüsünden çıkıp öz kimliklerini açıklasınlar. 60 yaşına gelmiş yıllarca mecliste hatta bakan olan zat gibi ( kürt kimliğini yeni ifade edebilmiş muhterem ) Böldükleri insanlar da hangi aday kimliğe sahipse vatandaş o na göre oy versin.
    Lazsa laz, kürtse kürt, gürcüyse gürcü, çingense çingen... Bölüneceksek bir an önce hızla bölünelim olsun bitsin. Emellerine nail olsunlar.Ben kürtlerigelip benim milli değerlerimle oynamasını hazmedemiyorum.

Duhul
    Feb 2008
    İkamet
    Değirmendere
    Gönderi
    1,932

Esas

Andımızı kaldırdınız. Yerine ne koyuyorsunuz ?
    Ne mutlu kürdüm diyene mi ?
    Ne mutlu gürcüyüm diyene mi ?
    Ne mutlu çingeneyim diyene mi?

TÜRK LİRASINI ne zaman kaldıracaksınız ?
    TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ ni ne zaman yok edeceksiniz ?
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASI nı ne zaman yok edeceksiniz ?

Sormazlar mı adama ; ALTI TÜRK BAYRAĞI ÖNÜNDE SEN BUNU AÇIKLARKEN DEVLETİNE , TÜRK MİLLETİNE İHANET ETMEDİN Mİ ?

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

-Soru: Andımızın kaldırılması çok tartışıldı.Devlet Bahçeli'de bu konuda baya bir sert eleştiride bulunmuştu.Çoğu kişi bunu Türk milleti kavramının anayasa başta olmak üzere birçok yerden kaldırmak olarak görüyor.
    Bu düşüncelerinde haklılar mı ?

Millet kavramının içerisinde sadece bir ırk bir kavim yoktur.Türk milleti dediğimiz zaman içerisinde birçok etnikten kardeşimiz var.

Artık tek tipçilikten kurtulmamız gerekiyordu.Bu da bunun için bir adım.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/24846665.asp

Başbakan'ın cevabına bakın.

Madem Türk milleti kavramı içinde tek bir ırk kavramı yok, Türk milleti denince bu ülkede yaşayan herkes kavranıyor o zaman "andımızdan" kim şikayetçi?

Siz neden kaldırdınız?

Anlayan var mı?

Soruyu soran gazeteci neden cevaba itiraz etmiyor?

Çok mu korkuyoruz kafamız mı çalışmıyor?

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

ÇORUM AK Parti eski milletvekili Ahmet Aydoğmuş, kişisel sosyal paylaşım sitesinde bir takipçisi ile okullarda andımızın kaldırılması konusunu yazışırken, "Bu güne kadar Türklüğümün hiç bir faydasını görmedim" diye yazdi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/24849795.asp

Araştırmış. Osmanlı arşivleri kadar. Anası da babası da Türkmen'miş...

Bugüne kadar Türklüğünün hiç bir faydasını görmemiş.

Yazışmasının devamından Müslümanlığının faydasını gördüğü anlaşılıyor.

Andım(n)ızı evinizde söyleyin diyor.

Öyle faydasını görmediğimiz bir şeyi bağırmanın ne anlamı var.

Vatan millet bayrak falan, fayda yoksa fuzuli işlerdir.

Yüzde ellimiz temsil eden zihniyet budur.

Ne yazık ki tamamımızı yönetiyorlar.
    Son düzenleme : BORA YAŞAR; 04-10-2013 saat: 14:51.

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

https://www.facebook.com/photo.php?v...type=2&theater

Türkiye Müzik Öğretmenleri Orkestrasından Andımız...

Nasıl unutturacaklar acaba?

İki nesil geçsin geriye bir şey kalmaz diye düşünüyorlardır.

Elek hafızalı oy depolarından esinlenerek.

Bakalım haklı çıkacaklarmı.

Esas

Genis perspektiften baktigimizda; hicbir milliyetcilik turu, etnik koken farkliligi, dil ve din olgulari insanlara dayatilmamali. Ama bunu gorebilmek icin cok ustun bir bilince sahip olunmasi gerekir; herkes birbirine muazzam bir saygiyla yaklasir ve birbirinin sinirina saygi gosterirse, toplum olarak cok uzun bir yol katedilmis olunur. Bu baglamda, andimizin icinde "Turkum" ifadesi gectigi icin birilerinin etnik koken ayrimciligindan rahatsiz olacaginin dusunulmesi normal diyelim...

Fakat... Bu buyuk tevazuyu ve anlayisi gosteren basbakan ve milletvekilleri, acaba aynisini gunde 5 vakit son ses herkese 'dinletilen' ezan icin gosterir mi? Ben sahsen etnik koken ayrimciligindan rahatsiz oldugum gibi din ayrimciligindan da rahatsiz oluyorum. Bunun en basinda da ezan geliyor. Her duydugumda muazzam derecede sinirleniyor, rahatsiz oluyorum. "Turkum, dogruyum"u kendi bunyesinde, sirf bu ayrimciligi ortadan kaldirmak icin okutmak istemeyen devlet, acaba aynisini din konusunda da yapabilir mi? Ben ezan sesinin sadece camilerin icinde kalmasini; gunde 5 vakit okunan ezanin, pencereme 10 metre mesafedeki hoparlorden son ses ile zorla dinletilmemesini istiyorum. Kimse kimseye kendi tanrisinin hakimiyetini ve birligini zorla, ulu orta ve kendi keyfince haykiramaz; degil mi? Hele ki, sabahin 5'inde?

Ayni ozgurluk baglaminda, ayni esitlik ve saygi cercevesinde ezanin sesini kismalari gerekmez mi? Kismazlarsa, ozgurluk ve saygi bunun neresinde?

Esas

ezan sesinin gereksiz ve aşırı bir biçimde fazlaca açılmasından bede rahatsızım.......çocuklar bebekler uykularından sıçrıyor...bu hak ihlalidir evet......

aynen şeye benziyor...hani tv de diziarasında reklamlara geçildiğinde ses birden yükseliyor kulaklarımızı patlatıyor ya....aynen onun gibi.....bu artık biraz intlaşmaya döndü sanki.......

kardeşim okuyun ezanı elbette tebliğ edin ama makul bir desibelde..........

yani sesi fazlaca açmanız insanların kalbinde imanı coşturmaktan çok dinden imandan çıkartmaya vesile olmasın.......bunu göz ardı etmeyin sakın......sonra günahı vebali sizindir söyliyim.........

saygılar jonathan dostum......güzel bir konuya temas etmişsiniz.......

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Demokratikleşme paketi kapsamında kaldırılması istenen öğrenci andı, İzmir'deki ilköğretim okullarında artık son kez okunuyor. Andın okunması uygulamasına bir hafta içinde son verilecek olması İzmir'de de tepkiye neden oldu. Değişiklikten önce andın okunduğu okulda bazı veliler karara tepki gösterdi. Andın kaldırılmasının vatandaşları ayrıştıracağını ileri süren veliler, kararın birkez daha gözden geçirilmesini talep etti.
    Öte yandan andın kaldırılacağından habersiz olan öğrenciler her zamanki gibi sabah sıralarına girdi. Hepbir ağızdan öğrenci andını okuyan öğrenciler, ardından sınıflarının yolunu tuttu.

NE ZAMAN UYGULAMAYA GİRDİ

Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmenliği’nin öğrenci andı başlığı taşıyan 12’inci maddesinde yer alan Andımız, 1933 yılında uygulamaya konulmuştu. 1972 ve 1997 yıllarında değişikliğe uğrayıp bugünkü halini aldı.

http://www.hurriyet.com.tr/ege/24850675.asp

Sayfa 3/8 İlkİlk 12345 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •