Sayfa 8/8 İlkİlk ... 678
Arama sonucu : 62 madde; 57 - 62 arası.

Konu: Andımız Kaldırılıyor...Ant olsun Unutmayacağız.

1. Esas

Amerikan üst kimliğiyle Türk üst kimliğini bir tutmak nasıl bir cehalettir ? Amerikan diye bir ırk yoktur, Amerikalı veya Amerikan sözcüğü sadece siyasi bir aidiyeti temsil eder.Ama Türk bir ırka mensubiyet anlamı taşır.Öyle olmasa her fırsatta soydaşlarımız diye Orta Asya Cumhuriyetleri'nde yaşayanların, Türkmenlerin, Ahıska Türkleri'nin, onların bunların menfaatini Türkiye savunuyor da bu ülkeye vatandaşlık bağı ile bağlı olan diğer etnisitelerin ülke dışındaki nüfuslarının haklarını neden savunmuyor ? Kürt Kürt'dür, Türk Türk, Ermeni Ermeni.Hepimiz Türk'üz derdirtmeye kalkarsan da kavga çıkar hepimiz Kürd'üz dedirtmeye kalkarsan da.

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Canım sen de evinin önünde "Kürdüm doğruyum çalışkanım" de dur. Kimseye bir zararı yok.

Ama burası TÜRKİYE...

Neden Kürdiye değil de Türkiye kendine bir sor bakalım.

Bu ülkenin, bu devletin , TÜRKİYE Cumhuriyetinin kurucuları ağırlıkla Türkmüşler de ondan.

Değil mi?

Kuzey Irak nasıl ki "Kürdistan Bölgesel Yönetimi" ise, ERMENİSTAN nasıl ki Ermenilerin yurdu ise burası da TÜRKLERİN...

Ha Ermenistan'ın tamamı Ermeni mi?

Kürdistan Bölgesel Yönetiminin tamamı Kürt mü?

Fransa'nın tamamı Fransız mı?

Almanya'nın tamamı Alman mı?

Burası da öyle.

Fransa'nın milli marşında adam kesilirken sesiniz çıkmaz.

Türkiye'de Türk'ün andına itirazınız var.

Beğenmeyen ne mi yapacak?

Bence dağa çıkacak...

3. Esas

İşte böyle de canımı ye. Demek ki neymiş Türk'lük barış giysisi falan değilmiş, sadece güçlü olanın, çoğunluğun mührü, diğerlerinin kefeniymiş.Bak ne de güzel söyledin kuranlar Türk'müş biz Türk değilmişiz o yüzdenmiş, yeri gelince bak nasıl da taça çıktık gördün mü ? Biz zaten Fransa'daki göçmen işciler gibi Kore'den buraya pamuk toplamaya gelmiştik.Biz Diyarbakır'da %99 da nüfusa sahip olsak siz İzmir'de ruhen tatmin olasınız diye sizin ilke ve değerlerinizle yaşamak zorundaymışız.Samimi oldu, teşekkürler.
    Son düzenleme : royal flush; 03-10-2016 saat: 19:07.

4. Esas

Başkalarıyla uğraşmayı o kadar çok seviyoruz ki, bir kendimizle ilgilensek aslında hiçbir derdimiz kalmayacak ama Kürd'ü, Türk'ü değil toplum olarak mümkün değil duramıyoruz başkalarına karışmadan.Ben çocuğumun hiçbir baskı altında kalmadan, özgürce bilimsel bir eğitim görmesini istiyorum.Ne Türk'üm, ne Kürd'üm diye bağırsın ufacık yaşta ne de kafasına din doldurulsun.Kendisi belli bir bilince geldikten sonra özgürce ne olacaksa, neye inanacaksa ona inansın ama ilkokuldan başlayarak kimse benim çocuğuma kıyafet dikmeye kalkmasın. Çok mu şey istiyoruz ?
    Son düzenleme : royal flush; 03-10-2016 saat: 19:50.

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Başkalarıyla uğraşmıyoruz. Onlar bizimle bizim ülkümüzle, değerlerimizle uğraşıyor.

Burası TÜRKİYE.....

Önce bunu kabul ve hazmetmeye çalışacaksın...Sonrası kolay.

Diyarbakır'ın % 99 u Kürt derken sayım yapmayı da ırkını da biliyorsun.

Her devletin bir beka derdi vardır.

Bayrak ve milliyet bunun için gerekli. Bunun yanına dini de koyuyorlar.

Yoksa bu ülkede onlarca ırksal kökende insan yaşamakta.

Bunları bir ülkü etrafında birleştirmek gerek.

Hani icabında bu ülke ve değerleri için canını vermek için. (Kürtler bu kısmı gayet iyi bilirler)

Her bir etnik kökenli "Ben Kürdüm, ben Boşnağım, Ben Lazım, Ben Arnavutum" vs benim ırksal taleplerimi yerine getireceksiniz der dağa çıkarsa ne yapacağız?

Yukarıda İzmir'linin tek bir ağız ve yürekle söylediği andımızı bu açıdan almak lazım.

Bizi birleştiren bir üst kimlik olarak.

Bundan siz Kürt olarak gocunuyorsanız ne yapacağız?

Anadolu'luyuz mu diyeceğiz?

Neyse . Benden bu kadar.

Andımız zaten kalktı. Türk kimliğini taşıyamayanların yönetimsel icraatı olarak.

Bir gün gene gelecek.

Suriye'nin Kuzeyinde Büyük Kürdistan için savaşan Kürtlerin ülkülerinden emin oldukları kadar ben de eminim ki gelecek.

Bu benim gibi düşünenlerin ve yukarıda tek yürek olup bağıranların dileği isteği.

Esas

Örneğin , Galatasaray Futbol Takımının soyunma odasında olduğumuzu varsayalım ;

Maç öncesi soyunma odasında futbolcular (içlerinde doğuştan GS'li olmayan bir sürü yerli - yabancı futbolcular da var) , bu futbolcular motivasyon için nasıl and içmeli ?

a. en büyük Fener
    b. en büyük Ghana
    c. en büyük Ajax
    d. en büyük Cimbom
    e. önerisi olan

,
    Son düzenleme : british; 03-10-2016 saat: 20:11.

Sayfa 8/8 İlkİlk ... 678

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •