Anket Sonuçlarını Gör: İzleyeceğiniz film için en önemli unsur nedir? Niye başka bir film değil de "O"?

Oylayan
44. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Türü

4 9.09%
  • Yönetmeni

5 11.36%
  • Yapımcısı

0 0%
  • Oyuncusu

3 6.82%
  • Film müzikleri

0 0%
  • Senaryosu

16 36.36%
  • Özel efektleri

1 2.27%
  • Kurgusu

3 6.82%
  • Hiçbir masraftan kaçınılmaması

1 2.27%
  • Reklam ve pazarlanması

1 2.27%
  • Eğer sen bir filmi beyenmek istiyorsan o film güzeldir.

3 6.82%
  • Hayatım film ve ben de başroldeyim, gerisi teferruat

7 15.91%
Sayfa 1/28 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 220 madde; 1 - 8 arası.

Konu: TV'de Sinema Ne İzlenebilir / İzliyoruz

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Papatyanın hışırdamadığı, hapşurmadığı, kokmadığı
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Thumbs up TV'de Sinema Ne İzlenebilir / İzliyoruz

Tanıtımı yapılacak film, tv dizisi, kitap gibi içeriğin sadece tanıtımı ve varsa trailer, önsöz gibi bölümlerinin paylaşılması legaldir. Film, dizi ya da eserin tamamını içeren linklerin siteye konması kanunen suç teşkil etmektedir. Lütfen suçlu duruma düşmeyelim, düşenleri de derhal yönetime bildirelim.

Güncel sinemalarda sorun varsa an itibari ile TV'de gösterilenlerde olmasa gerek.

Şu an TRT1 - Green Mile (Yeşil Yol) izliyorum. Kitabını da alıp okumuştum. Güzel film.

IMDB Puanı: 8.4/10
    Yapım Yılı – Ülke: 1999 – ABD
    Tür: Dram
    Yönetmeni: Frank Darabont
    Oyuncular: Tom Hanks, Michael Clarke Duncan, Gary Sinise, Sam Rockwell, David Morse, Barry Pepper, James Cromwell, Patricia Clarkson, Graham Greene, Doug Hutchison, William Sadler, Bonnie Hunt, Jeffrey DeMunn, Michael Jeter, Todd Thompson, Bill McKinney
    Senaristi: Frank Darabont
    Senaristi (Kitap): Stephen King
    Yapımcı: Frank Darabont, David Valdes
    Görüntü Yönetmenii: David Tattersall
    Müzik: Thomas Newman
    Süresi : 190 DK
    Film Bilgisi : Edgecomb’ un hapishanedeki görevi, hücrelerinden alınan idam mahkümlarını, elektrikli sandalyenin bulunduğu ölüm odasına kadar olan bir millik yeşil yoldan götürmektir. Edgecomb yıllar boyunca bu yoldan sayısız idam mahkümu nakleder. Ama hiçbirisi onu John Coffey kadar etkilemez. Oldukça iri yarı biri olan Coffey, iki küçük kızı öldürmek suçundan idama mahküm olmuştur. Ürkütücü görünümünün aksine oldukça duygulu ve karmaşık bir iç dünyası olan Coffey, bazı doğa üstü güçlere sahiptir. Edgecomb’ un ona gerçekten suçlu olup olmadığını sormasıyla aralarında diyolog başlar.Coffey bazı yaptıklarıyla suçsuz olduğunu Edgecomb’a göstermiştir ama ne yazık ki iyilik yapmak istediği halde ve işlemediği suçtan ötürü Coffey ‘Yeşil Yol’ dan idama götürülür…

~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Hayat bazen çok cimridir.
    İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Angry

Anket ekledim. Film izlerken dikkat ettiğiniz bir husus var mıdır?

Çoklu seçim yapmadım ve oylama sonuçları da gizli...

Ağır basanlar senaryo, yönetmen, oyuncu ve müzikler gibi gözüküyor. Hemen hergün birkaç sinema filmi ve gününe göre de takip ettiğim dizileri izliyorum. Öyle çok seçici değilim, neredeyse önüme çıkan bütün filmleri izleyip belki de izlemeye hiç zaman bulamayacağım filmleri de sürekli biriktiriyorum "Hayatım bir film ve gerisi de teferruat" diye düşünüyorum. Rating yani izlenme oranım iyice düştü, yakında yayından kaldırılmalıyım. Yeni sezonda olmam ve devam filmlerim de çekilmez.

Hayat = "Tek" sezonluk, "tek" mevsimlik, "tek" bölümlük, "tek" kişilik, "tek" gecelik, "1" film

Belki de hayat bir yoldur, kimisine renkli, kimisine de siyah-beyaz bir yol. Kimi kendi çizer, kimi de çizilmişten gider. Kim ters yönde gitmek ister, ezilir. Hayat ve film, pes!

Geçen gün yemekte bu Yeşil Yol'daki gibi insanların hastaları nasıl iyileştirdiği üzerine tartışmıştık. Biyoenerji ile açıklamaya çalışan oldu ama diğerlerini ikna edemedi. En son bilimsel olarak açıklayamasak da benzer olayların yaşandığına ve gerçekliğine vurgu yapıp dağıldık.
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Duhul
    Feb 2008
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    9,511
    Blog Yazıları
    8

Esas

Sinema üzerine diğer başlıklar kaldırılmış.. Üzüldüm buna.

Tv'nin yeri özellikle son dönemlerde yok gibi bir şey hayatımda, içeriği sinema olmadığı sürece.. Geçen gün Thelma ve Louise filmine rastladım CNBC-E'de. Bastırılmış hayatlarından sıkılmış iki ev kadınının muazzam dönüşümlerini anlatan, araya sıkıştırılmış harikulade diyaloglarla beni benden alan bir çeşit yol filmi. Hem Thelma'nın yaşadığı dönüşümün anlatımı hem de Thelma'yı oynayan Geena Davis'in performansı iyinin ötesinde.

Geena Davis, Susan Sarandon, Harvey Keitel, Michael Madson, Brad Pitt. 1991'de belki nispeten daha kolay bir araya gelmiş bu ekibi bir daha toparlamak hiç de kolay bir şey olmasa gerek. Özellikle Brad Pitt'in ilk dönem oyunculuğunu izlemek açısından enteresan bir deneyim oldu. Ridley Scott ustanın da sanırım daha sonraki yıllarda çevireceği güzel filmlerin ilk sinyali bu filmle gelmiş.

http://www.imdb.com/title/tt0103074/

Ankete dair not: Çoklu seçim olsa idi, Yönetmen+oyuncu demek isterdim. İyi bir yönetmenin çizgisi hep bellidir, üzmez genelde. Oyuncular için durum bazen farklı. Neredeyse hiç bir dandik filmde oynamamış oyuncular elbet var. Oyunculuğun bendeki kelime anlamı olan Al Pacino başta olmak üzere, Leonardo Di Caprio, Brad Pitt, Kate Winslett, Sean Penn, Tom Hanks, Jack Nicholson, Marlon Brando ilk aklıma gelen isimler bu anlamda. En büyük hayal kırıklıklarım ise Nicolas Cage ile Robert De Niro'dur. Özellikle Nicolas Cage'in, Face off, Leaving Las Vegas, City of Angels ile neredeyse zirve yapan filmografisinde son dönemlerde neredeyse iyi filmi yok gibi.. O yüzden yönetmen seçeneğini işaretledim.
    Unutulmayacaksınız.

Forum Kuralları

Söz, büyüdür. Sözcüklerin büyüsü vardır.

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

Alıntı Originally Posted by Asmiltak Yazıyı Oku
    ...

Ankete dair not: Çoklu seçim olsa idi, Yönetmen+oyuncu demek isterdim. İyi bir yönetmenin çizgisi hep bellidir, üzmez genelde. Oyuncular için durum bazen farklı. Neredeyse hiç bir dandik filmde oynamamış oyuncular elbet var.

O yüzden yönetmen seçeneğini işaretledim.
    Bir film için önce SENARYO gerekiyor. Senaryo kötü ise en iyi yönetmen ve oyuncu kadrosuna çuvallar dolusu para dök, en iyi reklamı yap sonuçta ses getirir ve izlenir ama kötü yorumların ardından unutulur gider.

Müzik de önemli, bazı filmler müzikleri ile ön planda... Çokluseçim için düşünüp vazgeçtim. Benim önceliğim %51 senaryo, %25 yönetmen, %19 oyuncu, %4 müzik ve %1 diğerleri...
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Thumbs up 14/10/2013 TV Filmleri

Favorim saat 20:00 ATV - Hükümet Kadın

8 Çocuklu Midyatlı sıradan bir kadın olan Xate'nin komşularından tek farkı, kocasının Midyat Belediye Başkanı olmasıydı. Birgün, başına gelenler onun da Midyatlılar'ın da hayatını değiştirdi! Okuma yazması olmayan Xate Midyat Belediye Başkanı oldu! Mutfak işlerine girişir gibi giriştiği devlet işlerinde çocuklarının kendi aralarındaki çocukça rekabeti Midyat halkına kahkahalar attıran maceralara neden oldu. Ama hiçbir şey Xate'yi yolundan döndürmedi.
    Hükümet gibi kadın Xate, işleri elinin hamuru ile çözmenin yolunu her seferinde buldu. Midyat'ta henüz kimse farkında olmasa da sadece onun için değil tüm ülke için hayat eskisi gibi değildi aslında. Ama en azından Midyat’ın değişimine giden yol, kahkahalarla doluydu! Filmin senaryo yazarı ve yönetmeni Sermiyan Midyat da aynı zamanda filmin oyuncularından biri. Demet Akbağ, yedi oğlu ve bir kızı ile kendini Belediye Başkanı olarak bulan Xate karakteri ile sinema perdesinde yine unutulmayacak bir karakter yaratıyor ve seyirciye yine neşe dolu bir film vaadediyor.

~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    34147
    Gönderi
    12,883
    Blog Yazıları
    158

Esas

Hürriyet tv-rehberine hergün bakarım. Buraya da konmuş olması bana zaman kazandıracak.

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    34147
    Gönderi
    12,883
    Blog Yazıları
    158

Esas

Bugün Cenova'yı izleyeceğim.

Duhul
    Oct 2004
    İkamet
    34147
    Gönderi
    12,883
    Blog Yazıları
    158

Esas

Teledünyada:

Meet The Fockers "Zor Baba Ve Dünür" Güzel bir komedi kaçırmayın.

La Fille De D'artagnan "D'artagnan'ın Kızı"

Sayfa 1/28 12311 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •