Sayfa 580/580 İlkİlk ... 80480530570578579580
Arama sonucu : 4640 madde; 4,633 - 4,640 arası.

Konu: SANEL San - El Mühendislik Elektrik Taahhüt Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

Esas

SAnel tavan kaparsa şaşırmayın bugün.şuan 2.18

Esas

bekliyoruz...

3. Esas

Alıntı Originally Posted by vinvin Yazıyı Oku
    SAnel tavan kaparsa şaşırmayın bugün.şuan 2.18
    Sn. vinvin öncelikle size vede bütün forum arkadaşlarına merhaba. Bu gibi güzel yorumları sizden duymak beni mutlu ediyor umarım dediğiniz gibi olur bizde başka fiyatlamayı artık ciddi ciddi konuşuyor oluruz 2,4-2,5 arası öyle bir dirençmiş gibi gösterildi ki 50 sefer döndü oradan eğer orayı yararak hacimli geçerse hisse büyük sükse yapar beni düşüncem bu yönde; şimdi internet üzerinden bir bist100 formasyon incelemesinde son elmas formasyonunda olduğunu okudum yani 72000'lere hızla çekilebileceği, yada yukarıya gideceği telafuz ediliyor tahminim ülkemizin içinde bulunduğu belirsizlikle aşağıya salınır tabi bu benim fikrimdir. İşte bizim kağıdımız borsa düşüşlerini sever sizde bilimisiniz eğer bu sükseyi o sürecin öncesi sağlarsa fırtınada zincir atılan hisselerden olabiliriz. Ya ayak üstü fantezi yaptım yine ama neden olmasın diyede düşünmüyor değil insan; neyse herkese hayırlı bir gün vede bol kazançlar dilerim. Yazdıklarım kesinlikle ytd.

4. Esas

Syn.MELİKEMAL selamlar.ınternette çok şyler yazmakta herşey olabilir ama 72 bin görüşü bana mantıksız gelmekte. Nedenine gelince bu yükseliş öyle spekülatif ve hacimsiz olmadı. 80.000 lerdeki yükseliş hareketinin ilk gününde 8.5 milyar liralık işlem jacmi oldu. Bu işlem hqcmi o güne kadar 3 milyar civarında olan hqcmin 3 katı p günden sonra da 4.5-6 aralığında oynuyor . Bu yükseliş kolay kolay geri geleceğini düşünmüyorum. Borsaya büyük yeni fonlar giriş yaptı.bunu nerden çıkardın derseniz KAP'ın sayfasını incelersek orada yeni fonların bildirimlerini görebiliriz.
    Peki ama borsa ne olur ?
    Bu sorunun kesin cevabını bende bilmiyorum. Ama borsayı 2003 den beri izleyen ve iktisat okumuş biri olarak 2003 lerde endeks 10 bindi o günler 20 bin çok ütopikti ama endeks bu 14 yılda yükseliş hareketinde hep bir yüzde 50 yaptı. 40 bindi 60 oldu geri çekildi oradan 90 zirvesini gördü geri çekildi. Şu an bana göre biraz ütopik gelebilir ama hedef 120 bindir bu yarın olacak birşey değil ama geçmiş yıllar böyle söylüyor. Tabi uzun bir süre insanları düştü düşecek psikolojisinde bırakacaklar. Yükseliş tamamlanmaya ve endeks 120 ye gelmeye yakın tüm forumlar 150-200 ler hedef denip trene binmemiş ky lere trene bindirilecek ama bu pazarlama aşaması olacak o seviyelerde ( 100-120 arası) 2 yıl gitgeller. Tabii ki bu benim şahsi fikrimdir. Yatırım tavsiyesi değildir.

5. Esas

Sn. mr.brown ihtisas konunuz olduğu için değil sadece sizin düşüncelerinize saygı duyduğum içinde yazınızı dikkatle vede sonuna kadar okudum, fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Ben mühendisim sadece okuduğumu paylaştım ve 2 yada 3 sefer benim fikrim, benim fantezi dünyam gibi espriler yapmaya çalıştım kesinlikle kimseye yatırım tavsiyesi yapmak haddime değildir; bunları sizinle vede bütün forum arkadaşlarıma tekrar belirtmek isterim(Bu cümle biraz sert ve size cevap gibi anlaşılıyor ama alakası yok düz yazı mimiksiz olduğu için öyle hissettiriyor. ) Biz şaka gibi kaç 2,4. gördük alış-satış yapmadık, kaç stop-loss aştık stoplamadık kayıpları ; benim hikayem bunlar ondan ara ara diyorum ha aşağıya ha yukarıya beni gıdıklamıyor biliyorum ki satmadığım sürece ne zarar nede kar yazacak benim kasam. İnşallah ama inşallah sizin senaryonuz olur da bizde eşek değil ya sanel'den o kadar artışta ekmek yeriz; ben yazarken bile birileri sanel hisselerini alıyor, birileri satıyor, birileri üstüne planlar kuruyor ne yapayım diye hayatı durduramıyoruz anlayacağınız ama sizde bilirsiniz ki hiç bir kıymet sürekli düşmez veyahutta sürekli çıkmaz ben bir gün çıkışını başta değil omuzda yakalamak isteyenlerdenim. Tekrar ediyorum ben trader değilim yatırımcıyım beklerim elbet batmadığı sürece umut vardır; hakkımızda hayırlısı...

6. Esas

Şu sayfadaki yorumcuların birbirlerine olan saygısının yüzde 50'si şu hissede olsa yatırımcısını akçeli işlerle bu kadar üzmez.

7. Esas

Bence haftaya malum direnci olan 2.38 2.40 denemesi yapabilir. Ben dün al sat için girdim ama 2.20den satamayınca gelecek haftayı beklemeye başladım. Twitterda mardin üstad da grafiğini çizmiş.

YTD

Esas

Sanel 2.20 gösterip çekiyor aşağı.ee amaç ne mal toplamak bence.en sonunda beklenen hareketler gelecektir ama trade yaptığım ender kağıtlardandır sanel.akenerji aldım geçen birbuçuk aydır ne trade ne bişey kademe kalkacak diye ekrana bakmaz olduk.sanelde olsam on kez al sat yapar cevi ısıtırdık.kağdın kıymetini bilin beyler.ben gelmeden kaçacağını sanmıyorum.
    Sn melikemal,tavan yapacakken bazen ertelenebiliyor speklerce öyle birşey olmuş olabilir o gün

Sayfa 580/580 İlkİlk ... 80480530570578579580

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •