Arama sonucu : 7 madde; 1 - 7 arası.

Konu: Hangi Uydu Alıcıyı / Receiver kullanıyorsunuz.....?

Esas Hangi Uydu Alıcıyı / Receiver kullanıyorsunuz.....?

dostlar hangi uydu alıcıyı / receiver'ı kullanıyorsunuz........?

sd ve hd yayınlardaki görüntü netliği........

karanlık görüntü vermeyen........

ali chipset olmayan..........

mümkünse sti işlemcili.........

pixelleşme yapmayan..........

sd yayınlarda çamur görüntü vermeyen.......

donmayan.........

kendi kendine açılıp kapanmayan........

çok ısınmayan........

kanal geçişleri hızlı.......

uydudan kendini güncelleyebilen problemsiz ve tanrı aşkına hiç olmazsa 2 yıl değiştirmeden kullanılabilecek kalitede receiverlar hakkında bildiklerinizi paylaşabileceğiniz topiği huzurlarınızda açıyorum........

anket eklemeyi bilmiyorum....dilerseniz ekleyebilirsiniz.......mesela şablon şu olabilir....

hangi reciver ı kullanıyorsunuz...........?

goldmaster.....................

next & nexstar................

sunny...........................

neta.............................

hiremco.........................

atlanta.........................

dreambox......................

baff.............................

amstrad........................

grundig.........................

gigablue........................

değerli fikirlerinizi aktif katılımınızı bekliyorum......

Esas

uydu alıcı receiver ile tanışmamız 2005 yılında başladı........

o güne dek ptt nin klasik kablo tv sini kullanıyorduk ve arasıra yaşadığımız görüntüdeki kumlanmalar haricinde memnunduk........

ne zamanki kanımıza giren bir defa çanak anten taktır hep senin olsun kanallara para ödeme yerli yabancı sayısız kanal izle sloganı bizim de kanımıza girince komşularımızn da büyük bir bölümünün ballandıra ballandıra anlatışlarıyla uydu muhabbetine geçtik.........

hanım balkonun bir tarafını işgal eden çanak antene zaten oldum olası sıcak bakmadı.........

hele de ben bbc tv5 rtl filan da olsun deyince olay hotbird e ve çift çanağa dönüştü ardından da hararetli münakaşalar yaşandı diyebilirim........

hararet mutfakta ki tv ye de bir receiver takarak hanımı uydunun daha iyi olduğu yönünde ikna çabalarıyla bir nebze olsun dindirilmiş oldu.........

gelelim uydu muhabbetinin en can alıcı noktasına........ta taaaammmm.......şu receiver meselesi.........?

benim gibi kimi tiplerde hastalık haline gelen en kaliteli görüntüyü alma olayı at yarışı hastalığı gibi birşey inanın.........

hep daha iyisini arıyorsunuz...........

ilk uydu alıcım arçelikti....çünki ilk uyduyu arçeliğe bağlatmıştık........

makine çok ağırdı çok ısınıyordu ve durduk yere 3 kez arıza yapınca servislerle boğuşmak yerine zatıalilerinden vazgeçtim gitti........

ardından goldmasterle tanıştım......gerçekten sağlam ve nitelikli bir makineydi.......

görüntü kalitesinden memnundum........o zamanlar tv tüplüydü ve belkide bunun da etkisi vardır.........
    goldmaster ı 3 yıl kullandım hayret ama gerçek......goldmasteri toprağa veriş sebebine gelince hanımın toz alırken beiz fazla nemli tutmasıydı bunuda anlamıştım........

ardından next starla tanıştım ve artık tv sony lcd idi..........
    next donanımlı bir makineydi ancak goldmasterdaki görüntü netliğine bir türlü kavuşamadım...yine artık görüntünün tüplü değilde bir lcd tv den geldiğini de belirtmeliyim belki de bundandı.......?

zaman zaman pixellenen çamurumsu görüntüler eşliğinde geçen aylardan sonra bir arkadaşım hiremco tavisye etti........
    etti de taktığım hiremco nun next den hiçbir farkı yoktu çünki konuya kendim bizzat eğilerek araştırdığımda meğer meselenin receiver daki işlemci kalitesiyle alakalı olduğunu öğrendim.......ve gülümsedim.....

lcd tv de pixellenen çamurumsu karanlık görüntülerin sebebi ali chipsetli işlemcilermiş............belki de yanlış belki de doğru....
    ancak benim çıkarımlarım araştırmalarım sonucu bu oldu.......

ardından yine bir arkadaşımın tavsiyesiyle onun ofisinde gördüğüm led tv ye bağlı bir sunny hd receiver förüntü kalitesi konusunda beni etkiledi.........ama yinede görüntü de bşir aydınlık sorunu vardı.....niye karanlıktı.......?

bunun tv nin ayarlarından olabileceğini düşünerek sipariş ettiğim sunny alıcıyı bir yıldır kullanıyorum.........
    evet görüntü sd ve hd yayınlarda net.......ama.....?

ama sı şu.........karanlık........ve bu karanlığın sebebi görüntüdeki pürüzleri gizleme meselesi sanırım............

geçen gün işyerimde kullandığımız ve bir arkadaşımızın kantinimizdeki lcd ye alıp taktığı atlanta marka bir receiveri getirip benim lcd ye taktım ve işte görüntülerim apaydınlıktı.......karanlıktan kurtulmuştum.......işte buydu..........

kardeşimize sordum....nedir dedim bu atlanta......sti işlemciymiş galiba dedi.......belki ondandır.........?

ancak bu atlanta internette yaptığım araştırmalarıma göre bir markaya göre pahalı kalıyordu ve bu marka da neta idi..........!
    atlantayı işyerine geri götürdüm ve ardından tesadüfen bu işlerden anladığını duyduğum bir apartman komşuma danışarak sd ve hd yayınlarda üstün görüntü kalitesine sahip olduğu çok anlatılan ve tkgs sistemiyle türksatla otomatik bağlantı kurarak kendini güncelleyen neta 6500 siparişi ni verdim.......

bakalım kargoyu bekliyorum.....deneyince görüşlerimi paylaşacağım..........

ama bence en iyi receiver geç bozulan receiver dır.............

bıktım bu receiverlara verdiğim paralardan.........

saygılar herkese...........

Esas

Su anda kullandiklarim:
    Botech Sd
    Next minix HD
    Supermax HD (Next uretiyormus)
    Kathrein HD
    En iyi kalite goruntu hem Sd kanallarda hem de Hd kanallarda Kathrein'da.
    Bambaska bir kalite standarti var bence.
    Syg,

Duhul
    Sep 2010
    İkamet
    İstanbul,Üsküdar
    Gönderi
    1,934

Esas

Alıntı Originally Posted by BUZ Yazıyı Oku
    uydu alıcı receiver ile tanışmamız 2005 yılında başladı........

o güne dek ptt nin klasik kablo tv sini kullanıyorduk ve arasıra yaşadığımız görüntüdeki kumlanmalar haricinde memnunduk........

ne zamanki kanımıza giren bir defa çanak anten taktır hep senin olsun kanallara para ödeme yerli yabancı sayısız kanal izle sloganı bizim de kanımıza girince komşularımızn da büyük bir bölümünün ballandıra ballandıra anlatışlarıyla uydu muhabbetine geçtik.........

hanım balkonun bir tarafını işgal eden çanak antene zaten oldum olası sıcak bakmadı.........

hele de ben bbc tv5 rtl filan da olsun deyince olay hotbird e ve çift çanağa dönüştü ardından da hararetli münakaşalar yaşandı diyebilirim........

hararet mutfakta ki tv ye de bir receiver takarak hanımı uydunun daha iyi olduğu yönünde ikna çabalarıyla bir nebze olsun dindirilmiş oldu.........

gelelim uydu muhabbetinin en can alıcı noktasına........ta taaaammmm.......şu receiver meselesi.........?

benim gibi kimi tiplerde hastalık haline gelen en kaliteli görüntüyü alma olayı at yarışı hastalığı gibi birşey inanın.........

hep daha iyisini arıyorsunuz...........

ilk uydu alıcım arçelikti....çünki ilk uyduyu arçeliğe bağlatmıştık........

makine çok ağırdı çok ısınıyordu ve durduk yere 3 kez arıza yapınca servislerle boğuşmak yerine zatıalilerinden vazgeçtim gitti........

ardından goldmasterle tanıştım......gerçekten sağlam ve nitelikli bir makineydi.......

görüntü kalitesinden memnundum........o zamanlar tv tüplüydü ve belkide bunun da etkisi vardır.........
    goldmaster ı 3 yıl kullandım hayret ama gerçek......goldmasteri toprağa veriş sebebine gelince hanımın toz alırken beiz fazla nemli tutmasıydı bunuda anlamıştım........

ardından next starla tanıştım ve artık tv sony lcd idi..........
    next donanımlı bir makineydi ancak goldmasterdaki görüntü netliğine bir türlü kavuşamadım...yine artık görüntünün tüplü değilde bir lcd tv den geldiğini de belirtmeliyim belki de bundandı.......?

zaman zaman pixellenen çamurumsu görüntüler eşliğinde geçen aylardan sonra bir arkadaşım hiremco tavisye etti........
    etti de taktığım hiremco nun next den hiçbir farkı yoktu çünki konuya kendim bizzat eğilerek araştırdığımda meğer meselenin receiver daki işlemci kalitesiyle alakalı olduğunu öğrendim.......ve gülümsedim.....

lcd tv de pixellenen çamurumsu karanlık görüntülerin sebebi ali chipsetli işlemcilermiş............belki de yanlış belki de doğru....
    ancak benim çıkarımlarım araştırmalarım sonucu bu oldu.......

ardından yine bir arkadaşımın tavsiyesiyle onun ofisinde gördüğüm led tv ye bağlı bir sunny hd receiver förüntü kalitesi konusunda beni etkiledi.........ama yinede görüntü de bşir aydınlık sorunu vardı.....niye karanlıktı.......?

bunun tv nin ayarlarından olabileceğini düşünerek sipariş ettiğim sunny alıcıyı bir yıldır kullanıyorum.........
    evet görüntü sd ve hd yayınlarda net.......ama.....?

ama sı şu.........karanlık........ve bu karanlığın sebebi görüntüdeki pürüzleri gizleme meselesi sanırım............

geçen gün işyerimde kullandığımız ve bir arkadaşımızın kantinimizdeki lcd ye alıp taktığı atlanta marka bir receiveri getirip benim lcd ye taktım ve işte görüntülerim apaydınlıktı.......karanlıktan kurtulmuştum.......işte buydu..........

kardeşimize sordum....nedir dedim bu atlanta......sti işlemciymiş galiba dedi.......belki ondandır.........?

ancak bu atlanta internette yaptığım araştırmalarıma göre bir markaya göre pahalı kalıyordu ve bu marka da neta idi..........!
    atlantayı işyerine geri götürdüm ve ardından tesadüfen bu işlerden anladığını duyduğum bir apartman komşuma danışarak sd ve hd yayınlarda üstün görüntü kalitesine sahip olduğu çok anlatılan ve tkgs sistemiyle türksatla otomatik bağlantı kurarak kendini güncelleyen neta 6500 siparişi ni verdim.......

bakalım kargoyu bekliyorum.....deneyince görüşlerimi paylaşacağım..........

ama bence en iyi receiver geç bozulan receiver dır.............

bıktım bu receiverlara verdiğim paralardan.........

saygılar herkese...........
    Atlanta HD box bende çok memnunum. Modüllu D smart modülü aldım mis gibi oldu.

Sent from my HTC Vision using hisse.net mobile app

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Papatyanın hışırdamadığı, hapşurmadığı, kokmadığı
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

Bugünlerde uydum yok ama 1999'da mezun olduğumda ilk uydumu 5 taksitle İhlas'tan AURA diye çift çanak ve analog receiver alıp, yine İhlas Finans aracılığı ile 36 ay taksitle (taksitleri bitinceye kadar battılar, başka bir yere ödemeye devam ettim o da battı 2001 krizinde nihayet internetten havale yapa yapa batık şirkete 23 TL ile başlayan 50 dolarlık taksitler 85 TL kadar olmuştu) pentium III 450 mhz Acer Aspire masaüstüme taktığım Fly BT878 çipsetli TV kartı ile cine5 çözüp izliyordum.

Receiverda IN ve OUT vardı. Bilgisayarda TV kartına taktığım bağlantılarla izlediğim herşeyi ortak hattan tüm apartman izleyebiliyordu. NTV ile Kanal7 arasındaki bir frekansı ayarlamak yetiyordu.

Şimdi doğrudan uydu ve TV sahibi değilim. İnternetten izliyorum.
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Hayat bazen çok cimridir.
    İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Esas

Alıntı Originally Posted by dudu Yazıyı Oku
    Su anda kullandiklarim:
    Botech Sd
    Next minix HD
    Supermax HD (Next uretiyormus)
    Kathrein HD
    En iyi kalite goruntu hem Sd kanallarda hem de Hd kanallarda Kathrein'da.
    Bambaska bir kalite standarti var bence.
    Syg,
    evet kathrein den övgüyle söz ediliyor değerli dostum.......

sanırım bilindik receiver lardasn bir kaç üst segmentte yer alan bir cihaz bu........
    işlemcileri ibm yada android filanmış.........üstün makineler.......
    digitürk d smart uyumlu kart yuvaları var..........
    web browserlarıyla tv yi smart tv ye dönüştüreilme özellikleri filan.........

zaten nitelikli cihaz arayanlara kathrein..gigablue..dreambox yada atlanta tavsiye ediliyor......
    bu cihazlar kendi aralarında fonksiyonlarına göre değişik fiyatlanıyorlar........

benim neta 6500 full hd tgks sistemli cihaz bu sabah geldi ofisimdeki led tv ye kurdum evet türksattaki tüm kanalları içeriğine göre belgesel...spor..aile ...vs...sıralamışlar.......
    evet sd ve hd kanallar hazır........görüntü kalitesi aydınlık ve sd yayınlarda o kadar netki hd ye geçtiğinizi zor farkediyorsunuz.....açıkçası beğendim önceki sunny den çok farklı........

bu receiver olayı aynen otomotiv endüstrisi gibi.......

her beklentiye ve her bütçeye uygun cihaz var........

30 tl den........2500 tl ye kadar.......

sınırsız bir sektör bu...........

saygılar sevgiler herkese..........

Esas

Atlanta hd

Sent from my Venus_V3_5040 using Android mobile app

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •