Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 15 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Döviz Almayı Düşünüyorum - Sorular:

Esas Döviz Almayı Düşünüyorum - Sorular:

Paramın yaklaşık 150 - 200.000 TL'lik kısmı ile döviz alacağım. Tamamı Dolar mı olmalı - yoksa Euro'mu? Aslında yüksek faiz veren tabi ki daha iyi, ancak, tek bir döviz alırsam, örneğin dolar, şu an için gelecekte batma tehlikesi olmasa da netice de yumurtaları tek sepete koymamak lazımdır diye düşünüyorum. Döviz alacağım bu parayı, sizce, yarı yarıya Euro/Dolar mı yapmalıyım? Böylelikle dövizin ortalama yükselişinden sepet bazında kazanırım.

Sizlerin düşüncesi nedir?

Bir de - Enpara'dan alabilirim. Ancak daha iyi banka varsa, oradan da alabilirim. En iyi alım-satım fiyatı ile en iyi döviz faizi veren banka hangisidir?

Esas

İki seçiminiz arasında yıllık kazanç farkınız (-/+) 100 TL oynar.

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    ISTANBUL-Europe
    Gönderi
    800

Esas

Alıntı Originally Posted by debianmr Yazıyı Oku
    Paramın yaklaşık 150 - 200.000 TL'lik kısmı ile döviz alacağım. Tamamı Dolar mı olmalı - yoksa Euro'mu? Aslında yüksek faiz veren tabi ki daha iyi, ancak, tek bir döviz alırsam, örneğin dolar, şu an için gelecekte batma tehlikesi olmasa da netice de yumurtaları tek sepete koymamak lazımdır diye düşünüyorum. Döviz alacağım bu parayı, sizce, yarı yarıya Euro/Dolar mı yapmalıyım? Böylelikle dövizin ortalama yükselişinden sepet bazında kazanırım.

Sizlerin düşüncesi nedir?

Bir de - Enpara'dan alabilirim. Ancak daha iyi banka varsa, oradan da alabilirim. En iyi alım-satım fiyatı ile en iyi döviz faizi veren banka hangisidir?
    euro ve dolarda aşırı bir yükseliş söz konusu, beklenmeli diyorum...ama maliyet önemli değilse enparanın kuru ve faizi nispeten daha avantajlı..
    Son düzenleme : Trade Shark; 13-12-2013 saat: 22:10.

Esas

Bence Euro yanlış bir seçim olur.

Analiz: "Euro Çok Yüksekten Uçuyor"
    MICHAEL J. CASEY

Döviz piyasasında otuz yıllık tecrübeye sahip eski bir trader olan meslektaşım Vincent Cignarella euroyu bahçede miskin miskin uçan şişman yaban arılarına benzetiyor: aslında uçamamalı ama bir şekilde uçuyor.
    Peki euro neden yükseliyor? Fed canlandırma operasyonlarını azaltma yolunda ilerliyor olsa da genişleme yanlısı bir duruşa siyasi açıdan AMB'nin Almanya'daki enflasyon şahinleri nedeniyle olduğundan daha uzak. Bununla beraber Japonya Merkez Bankası'nın, yüzde 2'lik enflasyon hedefine ulaşana kadar yen basmaya devam etmesi bekleniyor. ABD-Japonya tarzı bu agresif merkez bankası eylemleri, finans piyasaları ya da ekonomi için uzun vadede olumlu değil. Ama acı gerçek de şu ki AMB bu oyunu oynamayan tek merkez bankası olduğu sürece Euro Bölgesi halkı kaybeden tarafta olacak.

Bazı tutumların esnetilmesi gerekiyor ve bu esnemeye giden de AMB olacak. Almanların kendileri deflasyonun acı gerçekleri ile karşılaşmaya başladığından AMB kurulunda agresif genişleme karşıtı direnç azalacak. Dikkate değer sayıda Alman, negatif fiyatların iyi bir fikir olduğunu bile düşünebilir.

Ekonomik kötüleşme devam ettikçe daha agresif bir tutum benimsenmek zorunda kalınacak.

İşte o noktada Avrupa'nın yaban arısı kanatlarını kaybedecek.
    http://www.wsj.com.tr/article/SB1000...023208666.html

Esas

Yanıtlarınız için sagolun. Yok - maliyet o kadar da onemli değil. Finansman konularında çok teknik düşünebilen biri değilim. Çoğu insan gibi amacım bir nevi riski dağıtmak - veya getiriyi arttırmak. Bir tek TL faiz mantıklı değil. O nedenle finanstan anlamasam da artık sepeti çeşitlendirmek lazım. Fiyat ne olursa olsun, kararımı verince dövizi alacağım. Ekonomi takip etmek istemiyorum fazlaca alım için.

Dediğiniz gibi sadece +/- 100 TL farkediyor, anladığım.

Bir diğerinizin dediğine göre de Euro'nun geleceği iyi görünmüyor.

Peki - her şey çok hızlı hareket ediyor - sizler benden daha da iyi takip ediyorsunuz. Yarın - öbür gün ABD Doları'na da aynısını söyleyebilirler gibime geliyor. Belki bir nevi "şu para birimi batabilir" gibisinden bile (belki size safça geliyordur. Olabilir de?)

50/50 ikiye bölmemin herhangi bir dezavantajı var mıdır? Yoksa tek bir döviz mi alayım? O daha mı mantıklı?

Esas

Bir de Atilla Bey'in yazısını oku. Belki sorularına cevap bulursun.

http://finans.gazetevatan.com/portal...iteLanguage=en

Esas

Sagolun.

Esas

malesef fazla yol alamadim alim satim konusuunda en ideali hangisi ? .. yok gibi.., internet bankaciligi üzerinde ki kurlar yine yüksek sadece dolar alacam diyorsaniz en dusuk makas enpara'da 0,004... riski azaltma konusunda isvicre franki aldim , kur biraz daha düsse yine almayi düsünüyorum; ziraat'da norvec kronu olsaydi ondanda bir miktar alirdim, finansdan hesap acmayi düsüyorum dövizde secenekleri cok; birikimimiz saglam ekonomisi olan ülkelere yatirmak en mantiklisi

Sayfa 1/2 12 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •