Sayfa 2/2 İlkİlk 12
Arama sonucu : 15 madde; 9 - 15 arası.

Konu: Döviz Almayı Düşünüyorum - Sorular:

Esas

Peki, Burgan Bank nasıl, dolar döviz kurları ve faiz konusunda? Orada hesabım var.

Sonucta alıp uzun süre tutacağımdan, yan apartmandaki İş Bankası'na da alıp koyabilirim, ama herhalde uzun vadeli tutacak olmama rağmen başlangıçtaki zarar ve faiz zararı oldukça fazla olur herhalde? Bu devirde yan apartmanda diye de mantıksız bir seçim olur.

Enpara.com'u tercih etmeme nedenim, 200.000 TL kadarlık USD alacağım ve ortak hesaba mevduat garantisi - Enpara.com'da ortak hesap yok.

Fibabanka vesaire nasıl bu konuda? Herhangi bir banka olabilir. Fibabanka, Odeabank ve Burganbank'ta ortak hesaplarım halihazırda var. Odeabank'da 200K limiti dolmuş durumda. Ortak hesabım olmayan herhangi bir bankada da hesap açabilirim.

Bir de - alım sırasında kur zararı olan bir banka olup diğer getirileri varsa (faiz) , misal, Enpara.com'dan Dolar alıp o bankaya göndermek mantıklı mıdır - yoksa Swift ücreti avantajı yok mu eder?

Esas

Evet üstadlar - Yukarıdaki sorumu bir yanıtlarsanız. Bir de - yaklaşık 350.000 TL'lik almayı düşünmeye başladım.

Hafta sonu bugun - yarin alırsam çok büyük bir zararım olur mu? Birileri bu kouya bir el atarsa?

Esas

eger kisa vadede aldiginiz dövizi satmayi düsünmüyorsaniz, birde öngörünüz dolarin 2.20'e kadar cikmasiysa, nerden alirsaniz alin karli olursunuz... ilk akla gelen banka ziraat, internet üzerinden tl'nizi dolara cevirirsiniz

4. Esas

Merhaba arkadaşlar.Üç ve altı aylık dönemde isviçre frangı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?Dolar ve euro daki bu düzensiz ve ne olacağı belli olmayan durumdan bu iki dövize güvenmiyorum.İsviçre frangı hakkındaki fikirleriniz ?

Esas

Alıntı Originally Posted by beyazgolge0 Yazıyı Oku
    chf
    Eurchf 1.3' e, usdchf 0.95' e yükselebilir.

6. Esas

Son bir kaç gündür devam eden artışın geçici olacağı düşünüyordu ama bugünkü haberlere bakılacak olursa https://www.efektifdata.com/dolar-ye...i-detayi-17490 doların artması devam edecek. Uzmanların çoğu son dolar yükselişini Suudi Arabistan İran krizine bağlıyorlar, bu krizin kısa sürede bitmeyeceğini düşünürsek, dolar yükselecek anlamına gelir.

7. Esas Döviz Almayı Düşünüyorum Sorular

bende yağlı radyatör almayı düşünüyorum sorum şu üzerinde 1500 watt ile çalışıyor yazan bir elektrili radyatör şu an ki ev elektrik fiyatına göre saatte kaç para yakar?

Online_prava

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •