Sayfa 1/5 123 ... SonSon
Arama sonucu : 34 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Dax ve S&P Varantları

Esas Dax ve S&P Varantları

Diğer Türk endeks ve hisse varantları ile aynı saatlerde işlem görmekteler.Almanya ve Amerikada piyasalar kapalı olduğunda future'lere göre değişim gösteriyorlar.Bizim piyasalar kapandıktan sonra Deutsche'nin sayfasında fiyat değişimleri görülebilir.Ben şu an Dax'ta satım tarafındayım, dxdsr var bir miktar elimde.Türk piyasalarındaki belirsizliklerden çekinen riski seven yatırımcılar için güzel bir alternatif.

Esas

Alıntı Originally Posted by noseyboy21 Yazıyı Oku
    Diğer Türk endeks ve hisse varantları ile aynı saatlerde işlem görmekteler.Almanya ve Amerikada piyasalar kapalı olduğunda future'lere göre değişim gösteriyorlar.Bizim piyasalar kapandıktan sonra Deutsche'nin sayfasında fiyat değişimleri görülebilir.Ben şu an Dax'ta satım tarafındayım, dxdsr var bir miktar elimde.Türk piyasalarındaki belirsizliklerden çekinen riski seven yatırımcılar için güzel bir alternatif.

Bende de var. arkaddaşım sizce hedef neresi olur. bu daxta 1 yıldır düşmüyor nerdeyse hep yukarı.bir önceki satımda sıfırladım daxda.ders almadık tekrar girdik. yine çıkıyor.düşmeye bir başlasa bari

Esas

çeşitli internet siteleri ve aracı kurum raporlarında edindiğim izlenim, ayrıca yurtdışı medyadaki görüşlere göre ocak ayının son haftasında veya şubatın ilk haftasında düzeltmenin gelebileceği öngörülüyor.tabi piyasalarda öngörüler tutacak diye bir kural yok.teknik olarak da 9.850-9.630 arası hareket yapabileceği yönünde.dün okuduğum bir rapor 50 günlük ortalamadan anlamlı bir şekilde saptığı ve 50 günlük çizgiye tekrar dönüş yapılabileceği yönünde, günlük indikatörlerde de negatif uyumsuzluklar varmış.düzeltme halinde 9.000'e kadar gidebileceği söyleniyor.şahsen ben zaman değer kaybını da gözönüne alarak en fazla şubatın 10'una kadar bekleyeceğim.bu süre zarfında maliyetim olan 35 kr nin üzerine çıktığında kademeli satış yapacağım.

Esas

bende de var inşallah batmayız.geçenki satımı beni batırdı.

Esas

Alıntı Originally Posted by oytun Yazıyı Oku
    bende de var inşallah batmayız.geçenki satımı beni batırdı.
    bu arada ben dxdsr'den çıktım.cuma günü aldığım tupraş satım varantında anormal bir kar elde ettiğim için dxdsr'deki zararı kapattım.dxdsr'yi bu gün 32 kr den verdim.yine de takibimde olacak dax.

Esas

selamlar dostlar. ben borsada ciddi bir zarar yapmış biri olarak son şans açıkçası biraz da ne yazıkki kumar görerek varanta girmeye karar verdim. Orsansal olarak 50x lira 8,5x lira kaldı. DXDSR aldım maliyet 36.
    Şu FED açıklaması sonrası belki düzeltme gelir dedim ama kaldı 6X lira böyle giderse tüm borsa hayatım bitecek bir batıkzade olarak. Ben de maksimum Şubat 7 falan düşünüyorum ama DB deki hesap makinesine göre de bu rakamda kalsa bile fena batıyor. Var mı yorum yapmak isteyen. Bu işi bilen fazla birisi olmadığı için ve bilende çok DAX a falan takılmadığı için az yazar var. Selamlar tekrar

Esas

varantı elde çok tutmamak gerekiyor.her geçen gün zaman değer kaybı nedeniyle dayanak varlığın fiyatı sabit kalsa da varant fiyatı düşer.sanırım dax 9.650 iken dxdsr almışsınız.ocak fed toplantısı sonrasında düzeltmenin geleceği söyleniyor, tabi garantisi yok bunun.öyle olsa herkes short pozisyona girer.umarım sert bir düzeltme sonrası zararınızı çıkarırsınız.şu durumda dxdsr'nin 36 olması için daxın 9620 civarı olması gerekiyor.

Esas

varantı elde çok tutmamak gerekiyor.her geçen gün zaman değer kaybı nedeniyle dayanak varlığın fiyatı sabit kalsa da varant fiyatı düşer.sanırım dax 9.650 iken dxdsr almışsınız.ocak fed toplantısı sonrasında düzeltmenin geleceği söyleniyor, tabi garantisi yok bunun.öyle olsa herkes short pozisyona girer.umarım sert bir düzeltme sonrası zararınızı çıkarırsınız.şu durumda dxdsr'nin 36 olması için daxın 9620 civarı olması gerekiyor.
    Aslında paçal yapılmaması gerektiğini biliyorum ama yaptık işte bir kere ... o yüzden 9500 lerde almaya başladım (0.50) tam o gün artmaya başladı

yani ben de nekadar bekleyebilirim bilmiyorum. Şöyle düşünüyorum bugün bunu satsam ne alırdım. yine aynısını alırdım sanırım 5 10 günlük br vadeyle ... ama biraz da olsa düzeltme gelmesi gerekir. Yoksa dediğiniz gibi 0,18 lerde para yarıya inmiş oluyor ki çok da zor değil oraya gitmesi... 15 gün sonra hiç bir artış görmese bile orada.

Sayfa 1/5 123 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •