Merhaba arkadaşlar,

Çok önemli bir problemim var. Hatta çıldırmak üzereyim. Daha önce soruldu mu bilmiyorum, durum acil olduğu için tüm sayfaları okuyamadım.

Sorun şu: Telefonumun (Samsung Galaxy Note 2) hiçbir özelliğine ulaşamıyorum. Konuyu özet halde ve ayrıntılı halde olmak üzere 2 şekilde yazıyorum.

A. ÖZET ANLATIM:

Kaspersky Mobil Security programını kaldırmak isterken her ne olduysa artık ekranda sadece kod girişi isteyen bir ekran var. Kodu da bilmiyorum.
Yeniden başlattım. Herhangi bir değişiklik olmadı. Bataryayı söktüm. Yine işe yaramadı. Bildirimlerin sesi geliyor. Telefon acil aramalar hariç (bunu da denemedim) herhangi bir özelliği aktif değil. Dışarıdan telefon geliyor. Telefondaki dosyaların yedeği alınmadı. Kablo ile bilgisayara bağladığımda klasör boş diyor. Bilgiler, dosyalar vs kaybolmadan nasıl açarım veya programı nasıl kaldırırım. Ekran görüntüsü mesajın sonunda yer almaktadır.

1. DERECEDEN SORUNLAR:
1. Telefonumun herhangi bir özelliğine ulaşamıyorum. Telefonu nasıl açarım.
2. Kaspersky Mobil Security kodu (20 haneden oluşan rakamlı-harfli Kaspersky İnternet Security değil), kaç haneden veya en az kaç haneden oluşmaktadır ( Ekranda sadece rakamlar girilebilmektedir, harf girilemiyor. En fazla 16 kez tuşlayabiliyorsun). Teker teker denesem günler sürer sanırım (her 5 denemede 30 saniye bekletiyor).

2.DERECEDEN SORUNLAR:
1.Telefonu açabilirsek , Kaspersky Mobil Security programını nasıl kaldırırım.

Teşekkürler. İnşallah yardım eden bir arkadaş olur.

.........................................
B. AYRINTILI ANLATIM:

Birkaç ay önce deneyeyim diye Kaspersky Mobil Security yükledim. 1 haftalık sürümdü sanırım. Süre doldu. Kaldırmak istedim. Kod istedi. Kod üretmişim galiba ama hatırlamıyorum (sorun burda başlıyor). Yani programı kaldıramadım.

Sonra, Kaspersky İnternet Security satın aldım (lisanslı). Yükledim ama daha önce yüklü olan program ( Kaspersky Mobil Security) bunun (Kaspersky İnternet Security) kurulumuna izin vermiyordu, önce diğer programın (Kaspersky Mobil Security) açılmasını şart koşuyordu. Sonra, bir şekilde (Kaspersky İnternet Security) programa 20 haneli kaspersky şifresini girdim ama çalışıyor mu, devrede mi bilmiyorum çünkü bu programı açmak istediğim zaman diğer program ekrana geliyor ( Kaspersky teknik desteği de aradım, yardımcı olamadılar, şifre üretmişsindir dediler, başka yolu yok dediler vs)

Şimdi ne oldu (Telefonu açamadığımdan aklımda kaldığı şekliyle yazacağım): Ayarlar kısmından Uygulama Yöneticisi var sanırım oradan yüklenen , çalışan vs diye sekmeler var; yüklenen sekmesinden programı (Kaspersky Mobil Security) kaldırmak mümkün olmadığından biraz daha karıştırdım. Ana sayfa düğmesine sürekli bastım, hafızayı sil dedim. Üstte RAM başlığının yanında programlara ulaştım. İlgili programı (Kaspersky Mobil Security) buldum. Kaldır dedim. Sonra ne oldu anlamadım. Her ne olduysa artık her şeye bloke koydu. Bildirimlerin sesi geliyor. Telefon acil aramalar hariç (bunu da denemedim) herhangi bir özelliği aktif değil. Dışarıdan telefon geliyor. Telefondaki dosyaların yedeği alınmadı. Kablo ile bilgisayara bağladığımda klasör boş diyor. Bilgiler, dosyalar vs kaybolmadan nasıl açarım veya programı nasıl kaldırırım. Ekran görüntüsü mesajın sonunda yer almaktadır.

1. DERECEDEN SORUNLAR:
1. Telefonumun herhangi bir özelliğine ulaşamıyorum. Telefonu nasıl açarım.
2. Kaspersky Mobil Security kodu (20 haneden oluşan rakamlı-harfli Kaspersky İnternet Security değil), kaç haneden veya en az kaç haneden oluşmaktadır ( Ekranda sadece rakamlar girilebilmektedir, harf girilemiyor. En fazla 16 kez tuşlayabiliyorsun). Teker teker denesem günler sürer sanırım (her 5 denemede 30 saniye bekletiyor).

2.DERECEDEN SORUNLAR:
1. Telefonu açabilirsek , Kaspersky Mobil Security programını nasıl kaldırırım.

Teşekkürler. İnşallah yardım eden bir arkadaş olur.

Normal görünüm:
[image] [/image]
Güveni mod:
[image][/image]