Sayfa 2/33 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 262 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Kadir Gecesi...

Esas

Bütün Müslümanların Kadir Gecesi Mubarek olsun.

Allah Ülkemizi;
    Düşmanlardan ; Hainlerden ; Yetim hakkı yiyip ,zulm edenden korusun
    Amin

2. Esas

Kadir gecenizin her daim sağlığa ,mutluluğa ve başarıya vesile olması dileğiyle...

ALLAH dularınızı kabul etsin.

Esas

Alıntı Originally Posted by ekselans Yazıyı Oku
    Bütün Müslümanların Kadir Gecesi Mubarek olsun.

Allah Ülkemizi;
    Düşmanlardan ; Hainlerden ; Yetim hakkı yiyip ,zulm edenden korusun
    Amin
    Amin..
    Kandilimiz mübarek olsun..

Esas

Kadir gecemiz mübarek olsun,Allah Türk Ulusunu düşmanlarından korusun.

Duhul
    Dec 2005
    İkamet
    MANİSA/ANKARA
    Gönderi
    2,493

Esas

tüm arkadaşların kadir gecesini tebrik ederim nice kandiller dilerim.

Esas

"Kim erdemine inanarak ve sevabını umarak Kadir Gecesini ihya ederse Allah onun bütün geçmiş günahlarını bağışlar" HADİS
    Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin.

Bin damla serilsin yüreğine, bin mutluluk dolsun gönlüne, bütün hayallerin gerçek olsun, dualarıniz Kabul olsun bu gece. Kadir geceniz mübarek olsun..

Duhul
    May 2006
    İkamet
    Sanal Alem
    Gönderi
    1,389
    Blog Yazıları
    2

Esas

Esas

Bu gecenin öyle bir anı vardır ki o anda yapılan ibadet ve dualar mutlaka makbul olur. Bu önemli anı yakalamak için gecenin bütününü tövbe ve istiğfar ile geçirmek gerekir. Bu da kişinin imanını tazeler. Gecenin bütününü ibadetle geçiremeyenler en azından teravihten sonra bir miktar oturup dua etmelidirler.

Bu, bin aydan hayırlı olduğu bildirilen gecede insanlık alemini huzura kavuşturmak için gerekli olan esaslar indirilmiştir. Namaz, zikir, tesbih, Kur’an okumak gibi bedeni ibadetlerimiz yanında düşünce ile ibadet olarak isimlendirdiğimiz tefekkürü insanlığın amacı nedir? olgun insan olma mertebesine nasıl ulaşabiliriz? Nasıl insanlığa daha iyi hizmet edip, daha çok sevgi sunabiliriz? seklindeki odak noktaları ile güçlendirelim.

Unutmayalım ki; özellikle bu gecede Tevvab olan Allah tövbelerimizi kabul edecektir. Bizlere bir ikram olarak sunulan bu kutsal Kadir gecesinde dualarımızdan insanlığın huzuru, sevgi ve kardeşliğin sağlanması ve devamı için bizlere daha fazla güç, iman vermesi için yakaralım. Yalnız kendi sevdiğimiz insanların değil, bütün insanların sevgiye layık olduğunu anımsayarak sevgide sağlam ve cömert bir ruha sahip olmak için de yardim dileyelim. Rahman ve Rahim Allah’ ın adıyla, hepimize hayırlı kandiller diliyorum.

Sayfa 2/33 İlkİlk 123412 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •