Arama sonucu : 5 madde; 1 - 5 arası.

Konu: House of Cards (2013) - Dizi

Smile House of Cards (2013) - Dizi

House of Cards

Oyuncular: Kevin Spacey, Michael Gill, Robin Wright, Kate Mara

Yeni olmayan ama çok iyi tempo'da ilerleyen bir dizi tanıtacağım.
    Dizi içeriği Amerika Beyaz saray'daki çeşitli politik oyunlara dayanıyor.

Başrol oyuncusu Frank Underwood (Kevin Spacey) dış işleri bakanlığı sözü alan ancak
    bu sözü tutulmaması sonucunda kendisine engel olanları aşarak istediği poziyona gelmeye
    çalışan bir politikacı rolünde.

Kevin Spacey tam da bu rolün adamı diyebilirim. Sakin, kararlı, her adımı iyi hesaplayan ve
    istediğini elde etmek için hiç bir engeli tanımıyor. Çok güzel bir oyunculuk var. Dizi de içerik olsun,
    diğer oyuncuların katkıları olsun, ilk başlarda ilgi çekmese de çok iyi bir seviyeye geldi.

Her bölümde bir sürpriz var ve bir sonraki bölümü merak ediyorsunuz.
    Drama sınıfındaki bu yapıma 96000 kişi 10 üzerinden 9 vermiş. Breaking Bad gibi bir atmosfer yok
    ama yine de çoğu izleyicinin hoşuna gideceğini düşünüyorum. Özellikle seçimlerin olacağı zamanlara
    yaklaştıkça, politik oyunları çok değişik şekillerle göreceksiniz.

Kesinlikle öneriyorum. İzleme listenize mutlaka alın. Şu anda 2 sezon bitti. 2nci sezon yayıncı kuruluş
    tarafından bir bütün olarak yayınlandı. Türkiye'de yayına sanırım girmedi.

İçerik drama olsa da, ailece izlenemeyecek bölümler içeriyor.
    Ben +15 olarak sınıflandırmayı düşünsem de +18'lik bölümler bulunuyor.

Politik drama severler mutlaka izlesinler...

Duhul
    Feb 2009
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    4,141
    Blog Yazıları
    2

Esas

Bir ara şu diziyede bakıver Svg Erasure.. Senin olduğun yerede yakındır sanırım.. İlk sezon 11 bölüm çekilmiş bitmiş. 2. sezon belli olmamakla birlikte devam edebilir.. Korku tarzında tanınmamış oyunculardan yapılmış bir dizi her bölüm yeni bir gizem katılıyor.. Biraz acemice çekilmiş gibi olsada izlenesi..

Esas

Alıntı Originally Posted by shehzade Yazıyı Oku
    Bir ara şu diziyede bakıver Svg Erasure.. Senin olduğun yerede yakındır sanırım.. İlk sezon 11 bölüm çekilmiş bitmiş. 2. sezon belli olmamakla birlikte devam edebilir.. Korku tarzında tanınmamış oyunculardan yapılmış bir dizi her bölüm yeni bir gizem katılıyor.. Biraz acemice çekilmiş gibi olsada izlenesi..

bunu bir ara izleyecektim ama o kadar çok dizi var ki; sıra gelmedi

Bu sıralar Helix, Continuum, Blacklist, True Detective, From Dusk Till Down, After, Klondike, Black Sails, Sherlock'a bakıyorum.
    Arşivde bekleyen binlerce bölüm dizi var. Lost'un bitişi epey oldu ama henüz yeni izlemeye başladım, yavaş yavaş izliyorum

Mesela Jean Reno'nun Fransız işi polisiye bir dizisi var JO adında, sanırım çoğu kişi bilmiyordur, gayet güzel aslında ama nedense tempodan dolayı yarım kaldı.
    Aynı şekilde American Horror Story, Revolution, True Blood, Under The Dome, Mentalist, Boardwalk Empire, Homeland, Suits izlenmeyi bekliyor

Diğer tarafta puanlamaya ve yorumlara bakıyorum, zaten ilk birkaç bölümde bir elektrik yakalayamazsam devamı gelmiyor.
    Bir sürü diziyi sonunu beklemeden bıraktım.

Esas

Netflix dizileri içinde en sevdiğim dizi budur. Kevin Spacey ve Robin Wright oyunculukları ile bir başyapıta çevirdiler diziyi adeta.

Esas

sezon finali ve şuan yaşananlar çok manidar... boş bi dizi değil... gerçeğin aynası...

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •