Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
Arama sonucu : 26 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Hdd mi sdd hard disk mi?

Duhul
    Nov 2008
    İkamet
    eskisehir
    Gönderi
    3,317

Esas

Alıntı Originally Posted by Erasure Yazıyı Oku
    ekran küçük, ram düşük, bunun haricinde SSD'den dolayı biraz pahalı, alternatif olarak Lenova'da benzer
    bir model seçilebilir (klasik 500 GB diskli) buna 120'lik SSD takılarak maliyet aşağı çekilir. Ben sıkça yapıyorum.
    CD yuvasına da 1 TB'ı takınca çift disk ile konu kapanıyor.

Ancak her SSD alınmaz, 500mb okuma yazma altındaki ürünler fiyat olarak ekonomik ancak kullanımda büyük
    farkı yakalıyorsunuz. Piyasadaki en yüksek hızlı SSD'lerden birisi notebook'ta diğeri masaüstünde ancak
    masaüstü (Intel'in) biraz daha düşük hızından dolayı beklentiler altında ama fiyatı uygun olduğundan tercih etmiştim.

4 Çekirdek ve 16 GB ram ile SSD disk gayet hoş oluyor. Benim gibi grafik tasarım yapıyorsanız bir sürü program
    çalışmak zorunda kalıyor. Oradan oraya hiç sorunsuz geçiyor; 1 gb'lık PSD dosyaları ile jet hızında çalışabiliyorum.

Sonuç; Dell iyidir ama fiyatı yüksek; ben daha ucuz versiyonu alır, buna SSD takardım. Seçiminizde başarılar...
    Sn erasure tesekkurler aciklama icin. Ancak dedigim gibi. Benimki tamamen amatorce kullanim olacak ekran kucuklugunu ben tercih ediyorum. 14 benim icin ideal.
    Dell tercihim daha onceden kullandigim ayrica tasarimi hosuma gidiyor.

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

Esas

Alıntı Originally Posted by celikbilek Yazıyı Oku
    Sn erasure tesekkurler aciklama icin. Ancak dedigim gibi. Benimki tamamen amatorce kullanim olacak ekran kucuklugunu ben tercih ediyorum. 14 benim icin ideal.
    Dell tercihim daha onceden kullandigim ayrica tasarimi hosuma gidiyor.

takdir sizin, eğer benim gibi bolca uçak yolculuğu yapıyorsanız 16.5" ekran çok rahatsız ediyor.
    ama ultrabook serisi elbette daha hafif ve taşıma kolaylığı var. İlandaki cihaz işinizi rahatlıkla görecek
    kadar iyi bir donanıma sahip, 4 GB bana az geliyor ama günlük kullanım için yeterlidir.

Dell haricinde Asus ve Sony'e de bakın, ikisinde de çok güzel modeller var. Sony biraz daha pahalı
    gelebilir ama kesinlikle sorunsuz modellerden birisidir. Asus'u ben kullanıyorum, 5 yıllık ama birkaç
    takviye ile jet hızında çalışıyor. İyi günler...

Esas

2 yildir Lenovo X220 kullaniyorum.
    12.5 inch 1366x768 IPS ekran
    8GB Ram 320HD
    Kaya gibi cok stabil calisan bir makine. Daha 1 defa restore etmedim.
    Klavyesi efsane. Upgrade etmesi cok kolay. Hemen her seyi her yerde bulunuyor ve dahasi ucuz. Lenovo sitesindeki manuallari ile bir iki vida sokerek her seyini kendiniz degistirebilirsiniz.
    Syg,

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Papatyanın hışırdamadığı, hapşurmadığı, kokmadığı
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Hayat bazen çok cimridir.
    İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Duhul
    Nov 2008
    İkamet
    eskisehir
    Gönderi
    3,317

Esas

Alıntı Originally Posted by i-ked Yazıyı Oku
    Maalesef gec kaldiniz sn i-ked. Yukarida bahsettigim urunu aldim. Cok guzel ancak win 8 e alismak biraz zamn alacak. Bahsettiginizi belki bundan sonra aliriz. O gunleri gorebikirsrk tabii

Duhul
    Nov 2008
    İkamet
    eskisehir
    Gönderi
    3,317

Esas

Tekrardan iyi geceler..
    Bir üstte de dediğim gibi DELL LATITUDE E7440 ı aldım. 250 SSD hardisk. Ancak hard disk tek parça yani C olarak var.
    Bunu bölmeye gerek var mı yada bölünür mü?
    2. konu ürünün garantisi 2 yıl. Ancak DELL in sitesine girip service TAG ı da girince direk benim adım çıkıyor ve orda ürünün tüm bilgileri mevcut, tabi ki garanti süreside. Orda görünen 17.01.2017 ye kadar. Yani bu durumda 3 yıl oluyor.
    Diyelimki 2 yıl dolduktan sonra bozuldu aldığım yere gittim ve onlar garantinin dolduğunu söyleyecek ancak ana firmada garantisi hala devam ederken satıcıda nasıl olup da garantisi doluyor
    Ben anlamadım.

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Papatyanın hışırdamadığı, hapşurmadığı, kokmadığı
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

Garantisi için 2 yıl yazan da var 3 yıl yazan da. Esas olan sizin gördüğünüz 3 yıl olan olmalı ancak donanım ve yazılım için garanti süreleri farklı olabiliyor.

Burası da 3 yıl yerinde yazıyor.

Garanti Süresi : 24 Ay Resmi Dell Servisi

~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Hayat bazen çok cimridir.
    İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Esas

Alıntı Originally Posted by celikbilek Yazıyı Oku
    Tekrardan iyi geceler..
    Bir üstte de dediğim gibi DELL LATITUDE E7440 ı aldım. 250 SSD hardisk. Ancak hard disk tek parça yani C olarak var.
    Bunu bölmeye gerek var mı yada bölünür mü?
    2. konu ürünün garantisi 2 yıl. Ancak DELL in sitesine girip service TAG ı da girince direk benim adım çıkıyor ve orda ürünün tüm bilgileri mevcut, tabi ki garanti süreside. Orda görünen 17.01.2017 ye kadar. Yani bu durumda 3 yıl oluyor.
    Diyelimki 2 yıl dolduktan sonra bozuldu aldığım yere gittim ve onlar garantinin dolduğunu söyleyecek ancak ana firmada garantisi hala devam ederken satıcıda nasıl olup da garantisi doluyor
    Ben anlamadım.
    SSD'de de disk bölümleri yapabilirsiniz ama genel olarak düşük kapasiteli olduklarından
    ben dahil bir çok kişi tek parça yapmayı tercih ediyor. Tek parça olan kısıma da işletim sistemini
    yerleştirmek en uygun olan çözüm. Zaten depolama için SSD çok pahalı bir çözüm, bunun
    yerine CD yuvasına takılacak bir klasik harddisk daha uygun olur.

SSD'yi böldüğünüzde yeniden her şeyi kurmak gerekecektir. Bazı programlar bunu yapmadan
    bölme işlemini yapıyor ama yine de bir yerde sorun çıkıyor.

Sonuçta ben SSD'yi bölmemenizi öneririm. Son karar ve takdir size kalıyor...

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •