Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
Arama sonucu : 40 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Bağış soygunculuğu

Esas

İnsanların merhamet ve dini duygularını sömürerek veya biraz da toplumsal baskıyla en kolay bağış soygununun yapıldığı yerlerin başında camiler geliyor. Bu kadar çok cami yaptırma gayretinin nedeni bu olayın denetimsiz ve her türlü istismara açık ve uygun olması. Olayın ilk aşaması cami, kuran kursu vs. yaptırma dernekleri eliyle başlıyor, ondan sonra da sürekli halktan para sızdırmaya dönüşüyor. Kurumsal ve kişisel olarak bu işten kayıt dışı o kadar çok nemalanan var ki, bu saadet zincirini korumak için son yıllarda devlet erkini de seferber etmiş durumdalar, her türlü koruma, perdeleme hizmeti veriliyor bu oluşumlara.
    Bir yandan da siyasetin ve siyasilerin yasa dışı finansman kaynaklarının başında geliyor bu tür dernek ve vakıf yapılanmaları. Son zamanlarda devlet gücünü arkasına alarak eğitim ve gençlik adına oluşturulan vakıf adı altındaki yapılanmalar ise soygunu daha sistematik, daha büyük boyutlu halde yürütmek ve devlet erkini elinde tutanların talanını, soygununu ve hırsızlığını perdelemek amacıyla kullanılıyor.
    İşler bu kadar kontrolsuz gidince toplum ve ülke olarak bizim hayatımızı ve varlığımızı tehdit eden terörizme kaynak haline getirildiğini de izliyoruz, aşağıdaki haberde olduğu gibi.

Diyanet'in topladığı yardımlar IŞİD'e mi gitti

http://www.odatv.com/n.php?n=diyanet...tti-1206141200

refaba Guest

Esas

Alıntı Originally Posted by PARK Yazıyı Oku
    En kolay yapılan Bağış soygunu [B "Dini tandanslı"[/B] STK'lar tarafından yapılan soygundur.......(NOKTA)
    Evet...en büyük bağış din istismarı yoluylanlan yapılıyor...yalnız dikkatimi çeken bir unsura,daha cami kapılarında öyle eskisi gibi yardım yapan yok,üstelik ustaya oy verenlerde vermiyor,ama oy veriyor...bu daha ilginç geldi bana.

Ben zaten doğrudan veriyorum,üstelikte ince eleyip sık dokuyorum...ülke genelinde yapılan toplu bağışlar hep şaibeli,çünkü havuzda toplanıyor piyango gibi...ulaşacak yere paralar peşkeş çekildikten sonra çok az miktarı veriliyor...yada, Erbakanın zamanında yaptığı gibi hiç verilmiyor...örneğin Bosna yardımları.!!!!

http://haber.gazetevatan.com/erbakan...92908/1/gundem

Esas

Ramazanın gelmesi duygu sömürüsü ve bağış toplama açısından verimli geçmeye uygun bir dönem. Soma için denip Somali için toplanan bağışlar, Irak Türkmen'leri için devlet tarafından açılan yardım kampanyaları, hepsi itinayla iç edilmeye- fark edilirse de;aa pardon sehven denilip çark edilme yüzsüzlüğüyle kapatılmaya- çok müsait.
    Özellikle de başka ülkelerde yaşayanlara yönelik bağış çağrılarının, -kurban bağışları da buna dahil- son yıllarda daha çok artmasının başlıca nedeni, toplanan yardımların iç edilmesinin iz bırakmadan daha kolay yapılmasına olanak veriyor olması sanırım.
    Bu işlerin çapı o kadar büyük ki, bu durumdan yararlanıp cebini dolduran kitlenin de dayanışmasıyla bir saadet zincirine dönüşmüş durumda.

Esas

Soma yardım paraları nerede AFAD

http://www.halkinhabercisi.com/somay...aralari-nerede

Esas

Niye sürekli cami yapma çabası var. Her yönden karlı bir iş de ondan.

Müezzinden şoke eden hareket

http://www.ulusalpost.com/muezzinden...ket-19844h.htm

Duhul
    Oct 2006
    İkamet
    BİST Pit Alanı
    Gönderi
    70,881
    Blog Yazıları
    92

Esas

sağlık bakanlığından ihale alan tüm firmalar menzilcilere bağış yapmak zorundaydı ve hükümet bunu bilmesine rağmen ses etmiyordu.
    şimdi bakanlıkta menzilci avına çıkmışlar. yakaladıklarını görevden alıyorlar.

Esas

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    sağlık bakanlığından ihale alan tüm firmalar menzilcilere bağış yapmak zorundaydı ve hükümet bunu bilmesine rağmen ses etmiyordu.
    şimdi bakanlıkta menzilci avına çıkmışlar. yakaladıklarını görevden alıyorlar.
    Darısı çalıştığım kuruma diyeyim başkanım, her boşalan amir kadrosunu liyakatsiz cemaatçiler ile doldurdular, kimsenin devletteki sisteme inancı kalmadı, adamlar iş bilmedikleri gibi işe bile doğru düzgün gelmiyorlar vede eğilimlerini millete empoze etmeye çalışıyorlar. Kendi sendikalarından kendi cemaatlerinden olanların her türlü haksızlık hukuksuzluk disiplinsizlik yapmalarına göz yumuyorlar. Hatta geçen gün karşılaştığım bir olayda ise adeta dumura uğradım, cemaatçi bir yönetici ile ateist bir memurun menfaatleri örtüşünce can ciğer kuzu sarması, kanka olduklarını görünce sinirlerim adeta zıpladı desem abartmış olmam. Kendi adamları ile son hız üst düzey kadroları doldurmaya devam ediyorlar. Sonuçta birgün gelecek bukadar işbilmez hukuksuz adamların olduğu yerde sistem kilitlenecek. Bir kişi iki kişi yi bir birimde tolere edersiniz ama bu adamlar çığ gibi kadrolaşmaya devam ediyor bu bir yerde patlamak zorunda, çünkü iş yapmak gibi bir kaygıları yok hepsinin tek derdi mama.

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    İsRANTbul / 34,5
    Gönderi
    16,810

Esas

Alıntı Originally Posted by akay Yazıyı Oku
    Darısı çalıştığım kuruma diyeyim başkanım, her boşalan amir kadrosunu liyakatsiz cemaatçiler ile doldurdular, kimsenin devletteki sisteme inancı kalmadı, adamlar iş bilmedikleri gibi işe bile doğru düzgün gelmiyorlar vede eğilimlerini millete empoze etmeye çalışıyorlar. Kendi sendikalarından kendi cemaatlerinden olanların her türlü haksızlık hukuksuzluk disiplinsizlik yapmalarına göz yumuyorlar. Hatta geçen gün karşılaştığım bir olayda ise adeta dumura uğradım, cemaatçi bir yönetici ile ateist bir memurun menfaatleri örtüşünce can ciğer kuzu sarması, kanka olduklarını görünce sinirlerim adeta zıpladı desem abartmış olmam. Kendi adamları ile son hız üst düzey kadroları doldurmaya devam ediyorlar. Sonuçta birgün gelecek bukadar işbilmez hukuksuz adamların olduğu yerde sistem kilitlenecek. Bir kişi iki kişi yi bir birimde tolere edersiniz ama bu adamlar çığ gibi kadrolaşmaya devam ediyor bu bir yerde patlamak zorunda, çünkü iş yapmak gibi bir kaygıları yok hepsinin tek derdi mama.
    Müdminleri karalamayın, Allah yolunda hizmet eden(!) insanları gözen düşürüyorsunuz sizi eski Türkiye özlemcileri siziiii..

Sizi siyonist uşakları siziiiiiiiiiii... )))

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •