Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
Arama sonucu : 40 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Bağış soygunculuğu

Esas

[B]Kanserli çocuklar için toplanan parayı çaldılar[/

http://t24.com.tr/haber/kanserli-coc...aldilar,267415

Hırsızların korunup kollandığı, baş tacı edildiği bir ülkede sıradan bir haber gibi olmuş ne yazık ki. Pek çok şeyi yerine koymak belki mümkün ama ahlaki değerlerini kaybetmiş bir millete bunları yeniden değerli kılmak için kaç on yıllar gerekecek.

Esas

Tarikat Yapılanması ile İlgili Görüşü:*Ölülerden yardım istemek, uygar bir toplum için ayıptır. Var olan tarikatların amacı kendilerine bağlı olan kimseleri dünyevî ve manevî yaşamda mutluluğa eriştirmekten başka ne olabilir? Bugün bilimin, tekniğin, bütün kapsamıyla uygarlığın alevi karşısında filân veya falan şeyhin yol göstermesiyle maddî ve manevî mutluluk arayacak kadar ilkel insanların Türkiye topluluğunda varlığını asla kabul etmiyorum. Efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru ve en gerçek tarikat, uygarlık tarikatıdır.
    1925 (Atatürk'ün S.D.II, S. 215)

Ruhun şad olsun büyük insan birgün seni herkes çok iyi anlayacak az kaldı eminim yüce Türk milleti tekrar uyanacak...

Esas

En güncel ve en somut haliyle ve de din adına toplanan bağışlarla yapılmış bir soygun örneği.

http://www.aktifhaber.com/1-milyonlu...i-1089849h.htmle

Müminlerin çoook çalışıp, bağışları artırmaları gerek, lüks , gösteriş ve israfta çıta durmadan yükseliyor.

Duhul
    Sep 2005
    İkamet
    TÜRKİYE
    Gönderi
    2,278
    Blog Yazıları
    20

Esas

Doğru bir başlık. Fakat, bu forum genelinde ve tüm basın-yayında ele alınan konular buz dağının görünen kısmı bile değil. Belki, erimeye başlayan sivri tepesinin en üst bölümünün zerresi olabilir.

Anayasada "Siyasal, sosyal ve ekonomik haklar" şeklinde düzenlenen temel haklar fiilen geçersiz. Hukuk devleti değiliz. Anayasa askıya alındı. Anayasa ve yasalar "bizden olmayanları" hizaya getirmek için arkasına sığınılan göstermelik metinlerden ibaret artık.

Bir vatandaş olarak, herhangi bir mahkemenin siyasi iktidarın işine gelmeyen herhangi bir kararı verebileceğine inanmıyorum. O şekilde karar verebilen mahkemelere ya kahraman ya da kurban gözüyle bakılıyor artık. Zaten verdikleri kararlar ya uygulanmıyor ya da darbe olarak adlandırılıp o karar süreçlerine katılanlara hadleri bildiriliyor.

Yazdıklarıma itirazı olanlar olacak. Örneklendirelim ki daha iyi anlaşılsın.
    Mahkemelere ilişkin örnek;
    -"Aksaray" hakkındaki mahkemelerin akıbeti
    veya "Deniz feneri" ne alemde?

Anayasada düzenlenen temel haklara ilişkin örnek;
    Siyasal haklardan "Kamu hizmetlerine girme hakkı" doğrultusunda düzenlenen "Liyakat sistemi" yerine, anayasada yeri olmayan, dünyanın bazı yerlerinde 1800'lü yıllarda uygulanan ve vazgeçilen "Yağma(Kayırma) sistemi"nin fiilen uygulanması.

Bunlar, küçükmüş gibi görünen iki örnek sadece ...

Can ve mal güvenliğimiz ne durumda bilmiyorum.
    Bu nedenle, bu tür yazıları yazmamız veya fısıltı halinde bile olsa kendi aramızda konuşmamız çoluk çocuğumuzun güvenliği ve geleceği açısından ne kadar doğru bilmiyorum. Askıya alınan anayasanın vatandaşlara tanıdığı protesto hakkını kullananların karakol köşelerinde korumalar tarafından hizaya çekildiği veya değişik güçler tarafından meydanlarda telef edildikleri sır değil...

Kendi canımızı ve malımızı önemsemeyebiliriz. Ama Çoluk çocuğumuzun güvenliğini düşünmemiz gerektiğini düşünüyorum artık...

"Bizden olmayan" hepimize geçmiş olsun...

"Bizden olanlar" için sorun da sınır da yok. Müsterih olabilirler. Kalkınma demokratikleşme, özgürleşme vb. hikayeler onlardan yana gerçek. Ganimetlerinin ve her şeyi yapma özgürlüklerinin hayrını görsünler...

Ganimet!... O makam aracı da, sıfırlanamayan paracıklar da, gemicikler de bu çerçevede görülmelidir.

Yalan dünya...
    Son düzenleme : asagir; 14-12-2014 saat: 01:36.

Esas

Evet bu gün yeni bir soygun olayı ile karşı karşıyayız. Nedense nereye verildiği bile saklanır olmuş. Götürgeç vakfına gitmiştir bence.

Emlak Konut'tan şoke eden bağış
    Emlak Konut, borsa tarihinde bir rekora imza atarak 10 milyon liralık rekor bir bağışa imza attı. Hayırsever şirket, bu parayı kime verdiğini ise sır gibi sakladı

http://ekonomi.millet.com.tr/10-mily...haberi/1264706

refaba Guest

Esas

Geçen cuma namazındayken imam hutbeden sonra Kuran kursuna yardım edin dedi,zaten devamlı diyorlarya...bende sesli olarak herhalde ikinci mersedes alınacak galiba dedim...camide buz gibi hava esti imamın yüzü kızardı...sanırım imam namazı kıldırırken mutlaka aklından geçmiştir bu söylemim...camide imamın yanlış olan söylemlerine tepki gösterelim...çünkü H.z Muhammede bu yönde çok soru sorulurdu vaaz verirken...üstelik devamlı üstüne basa basa, haksızlık yapanlara karşı susanlar dilsiz şeytandır demiştir...geçmişte Suriye ve Mısır olaylarındada Camide devamlı bazı imamlar hutbede bunu devamlı dile getiriyordu...ondada yeter namazmı kılmaya geldik siyaset yapmayamı diye sert çıktım sözlü olarak,sanki çoğu cemaat bir kıvılcım bekliyorduki hep bir ağıdan tepkisini gösterdi imama,imam vaazını kısa kesip sonlandırdı mecbur...bazen o camiye gidiyorum beni görenler ağzına sağlık arkadaş diyorlar,imam daha ağzına almıyor böyle durumları diyorlar...tabiki bu tepki tek tük kişiylen olmaz...bir başka durumda namazlardan sonra çıkışta yardım parası toplanırken doğru dürüst para verilmiyor artık,eskiden mendil v.s'ler dolardı,sanırım akıllandılar,ama hükümete oy vermeye gelince yinede desteğini eksik etmiyorlar,buda ilginç bir durum...Avrupalıların diyorya devamlı Türkler ilginç millet diye,gerçekten haklılıklarını beyan ediyor bu söylemleri.

Bugün Yüce divan davasında aklandı 4 milletvekili...zaten aklanacağı belliydi oy orantısına göre...adamlar halkın gözünün önünde cinayet işleseler valla biz yapmadık diye suçu şeytana atarlar...tabiki şeytan kim burada ya muhalefet yada paralel ilan ettikleri şahıslar...insanda ar ve namus diye bir unsur var...sanırım bunların insan olmasından şüpheliyim...nasıl bir ülke olduk bu durumlara şaşıyorum...ülkemizde bütün dinlemeleri Almanya yapmış genellikle,üstelik ABD'yi bıle dinlemişler...şimdi Almanlar kıs kıs gülüyordur bu halimize...

Dışarıda İslama karşı bir tepki var,bu tepkimeye neden olan yine dış güçler,zaten bunu biliyoruz...iyi tamamda biz bu karalama kampanyasını biliyoruz...peki Yandaş basına ne dersiniz, diyorlarki islamı dış devletler şeytanlaştırıyor...adama sorarlar önce suç kimde acaba buna çanak tutma adına

Esas

Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Geçen cuma namazındayken imam hutbeden sonra Kuran kursuna yardım edin dedi,zaten devamlı diyorlarya...bende sesli olarak herhalde ikinci mersedes alınacak galiba dedim...camide buz gibi hava esti imamın yüzü kızardı...sanırım imam namazı kıldırırken mutlaka aklından geçmiştir bu söylemim...camide imamın yanlış olan söylemlerine tepki gösterelim...çünkü H.z Muhammede bu yönde çok soru sorulurdu vaaz verirken...üstelik devamlı üstüne basa basa, haksızlık yapanlara karşı susanlar dilsiz şeytandır demiştir...geçmişte Suriye ve Mısır olaylarındada Camide devamlı bazı imamlar hutbede bunu devamlı dile getiriyordu...ondada yeter namazmı kılmaya geldik siyaset yapmayamı diye sert çıktım sözlü olarak,sanki çoğu cemaat bir kıvılcım bekliyorduki hep bir ağıdan tepkisini gösterdi imama,imam vaazını kısa kesip sonlandırdı mecbur...bazen o camiye gidiyorum beni görenler ağzına sağlık arkadaş diyorlar,imam daha ağzına almıyor böyle durumları diyorlar...tabiki bu tepki tek tük kişiylen olmaz...bir başka durumda namazlardan sonra çıkışta yardım parası toplanırken doğru dürüst para verilmiyor artık,eskiden mendil v.s'ler dolardı,sanırım akıllandılar,ama hükümete oy vermeye gelince yinede desteğini eksik etmiyorlar,buda ilginç bir durum...Avrupalıların diyorya devamlı Türkler ilginç millet diye,gerçekten haklılıklarını beyan ediyor bu söylemleri.

Bugün Yüce divan davasında aklandı 4 milletvekili...zaten aklanacağı belliydi oy orantısına göre...adamlar halkın gözünün önünde cinayet işleseler valla biz yapmadık diye suçu şeytana atarlar...tabiki şeytan kim burada ya muhalefet yada paralel ilan ettikleri şahıslar...insanda ar ve namus diye bir unsur var...sanırım bunların insan olmasından şüpheliyim...nasıl bir ülke olduk bu durumlara şaşıyorum...ülkemizde bütün dinlemeleri Almanya yapmış genellikle,üstelik ABD'yi bıle dinlemişler...şimdi Almanlar kıs kıs gülüyordur bu halimize...

Dışarıda İslama karşı bir tepki var,bu tepkimeye neden olan yine dış güçler,zaten bunu biliyoruz...iyi tamamda biz bu karalama kampanyasını biliyoruz...peki Yandaş basına ne dersiniz, diyorlarki islamı dış devletler şeytanlaştırıyor...adama sorarlar önce suç kimde acaba buna çanak tutma adına
    Dine en büyük zararı verenler en dindar benim diyenler oluyor. Sadece ülkemizde değil dünyanın her yerinde cami yaptırma gayretkeşliği hep rant uğruna. Cami yaptırmak için toplanan bağışları denetleyen yok, vurgunun 1. perdesi böyle başlıyor. Daha sonra ise her namaz vaktinde soyulmaya hazır bir kitle var elde. Camilerin altına kiraya verilmek, işletilmek için açılan ticarethaneler ayrı bir açgözlülük örneği.

Dışarıda İslama karşı tepkilerin artmasının altında buralardan terör örgütlerine insan devşirme olaylarının artmasının da etkisi çok bu aralar. Diğer bir etken de
    kadına şiddet, kadın cinayetleri, bulundukları topluma adapte olamama gibi nedenler.

Esas

kadin oldurenlerin kaci namazinda niyazinda ya da islamiyeti yasayanlarmi ki islam a zarar versin
    Yorumunuz hosuma gitmedi
    Cahalet ne zamandir islam da var alkolik, uyuşturucu, aile baglari zayif yada ruhsal cokuntu, issizlik bunalimlari olan insanlari islamiyet le bagdastirmaniz.
    Cepten ancak bu kadar
    Iyi aksamlar

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •