Sayfa 2/9 İlkİlk 1234 ... SonSon
Arama sonucu : 68 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Evi satip parasini borsayami yatirsam..

Esas

zor soru. ben olsam satar mıydım bilmiyorum.

borsa 80 bine dayandığında tatlı geliyor ama 40 bine düşünce insanın canını acıtıyor rakamlar.

kendine ait bir ev iyidir ama ya.

ikinci için deli gibi borç altına girmek saçmadır ama bence

2. Esas

Bir bayan arkadaş 20 tl ile kriz zamanlarında girdiği NETAŞ'tan bir kaç yıl sonra 75 000 tl.ye ev aldı tokiden. Bunun gibi bir senet söyleyebilecek olan varmı?

Esas

La fontenden masallar
    Aman hocam satma
    Ne olacagı belli olmaz işini kaybetsen dahi gecer oturursun evine.
    Satılan bi daha zor alınır unutma
    borsa 3-5 patronun adam carpma yeri
    Burda da carpılan o kadar cok adam var ki ac sayfaları karıstır oku
    Her türlü ketenpere Türkiyede 5 dakkada yapılır unutma
    bi gecede hisselerin muska kagıdına dönüşebilir
    Sonra suya koyup icmek zorunda kalırsın

Esas

dahiyane bir fikir

Esas

sattığını bazen 20 senede yerine koyamassın, sakınnn satma... hele hele borsanın böyle mütevazi rakamlarda olmadığı bir dönemde

Esas

Böyle bir şey yapmak ve başarılı olmak için çok farklı bir zihniyete sahip olmanız lazım.

Ben şahsen hayat boyu ev almayı düşünmüyorum, bütün nakit birikimim şu an borsada. Zamanla biriktirdiğim nakiti de, kriz zamanlarında tekrar borsaya yatıracağım. Yoksa her fiyattan hisse almıyorum. Aldığım kağıtlarda sadece Koç ve Sabancı'nın yabancı ortaklı düzenli temettü veren şirketleri.

Kendimi mikro holding gibi görüyorum. Mesela herhangi bir holdingin tek geliri iştiraklerinden aldığı temettü geliridir yoksa holding kendisi bir şey üretip te para kazanmaz. Bu sebeple bana kağıtlarını sat denmesi şirketini sat kapat denmesi gibi bir şey olur. Ticaret yapan birinin şirketini kapatması ancak başarısızlık sebebi ile olur yoksa kimse şirketini satmak istemez tam tersi her zaman büyütmek ister.

Böyle bir zihniyette sahip olmak içinde kendinizden emin ve ne istediğinizi biliyor olmanız gerekir. Zenginlikten anladığınız şey 10 daireye sahip olmak olmamalı.

Buna rağmen her ne olursa olsun sonucun istediğiniz gibi olacağının da garantisi yoktur.

Ayrıca borsada uzun bir deneyiminiz yoksa direk evinizi satıp borsaya yatırmak akıllıca bir iş olmayabilir. Küçükten başlayıp, yavaş ama sağlam adımlarla ilerlemek en güzel yoldur.

Soru başlığınızı okuyunca da tecrübeli olmadığınızı anlıyorum ben, yoksa kendinden emin biri böyle bir soru sorma ihtiyacı hissetmez.

Bu sebeple bence evinizi satıp borsaya yatırmayın.

Esas

Alıntı Originally Posted by syılmaz Yazıyı Oku
    Böyle bir şey yapmak ve başarılı olmak için çok farklı bir zihniyete sahip olmanız lazım.

Ben şahsen hayat boyu ev almayı düşünmüyorum, bütün nakit birikimim şu an borsada. Zamanla biriktirdiğim nakiti de, kriz zamanlarında tekrar borsaya yatıracağım. Yoksa her fiyattan hisse almıyorum. Aldığım kağıtlarda sadece Koç ve Sabancı'nın yabancı ortaklı düzenli temettü veren şirketleri.

Kendimi mikro holding gibi görüyorum. Mesela herhangi bir holdingin tek geliri iştiraklerinden aldığı temettü geliridir yoksa holding kendisi bir şey üretip te para kazanmaz. Bu sebeple bana kağıtlarını sat denmesi şirketini sat kapat denmesi gibi bir şey olur. Ticaret yapan birinin şirketini kapatması ancak başarısızlık sebebi ile olur yoksa kimse şirketini satmak istemez tam tersi her zaman büyütmek ister.

Böyle bir zihniyette sahip olmak içinde kendinizden emin ve ne istediğinizi biliyor olmanız gerekir. Zenginlikten anladığınız şey 10 daireye sahip olmak olmamalı.

Buna rağmen her ne olursa olsun sonucun istediğiniz gibi olacağının da garantisi yoktur.

Ayrıca borsada uzun bir deneyiminiz yoksa direk evinizi satıp borsaya yatırmak akıllıca bir iş olmayabilir. Küçükten başlayıp, yavaş ama sağlam adımlarla ilerlemek en güzel yoldur.

Soru başlığınızı okuyunca da tecrübeli olmadığınızı anlıyorum ben, yoksa kendinden emin biri böyle bir soru sorma ihtiyacı hissetmez.

Bu sebeple bence evinizi satıp borsaya yatırmayın.
    Bu gibi sorular gelince ben acaba borsadan cikma zamani mi geliyor demeye basladim.

Syg,

Esas

Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    Altın Kural : Kaybettiğinde üzüleceğin parayla borsaya girme.
    iyi de alın teriyle kazandığım her kuruş parayı kaybettiğimde üzülürüm..

bu durumda sadece mirasyediler ve haramzadeler mi girecek borsaya?

Sayfa 2/9 İlkİlk 1234 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •