Sayfa 3/9 İlkİlk 12345 ... SonSon
Arama sonucu : 68 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Evi satip parasini borsayami yatirsam..

Esas

Ondan sonra boğaz köprüsünün yolununu tutarsın ....

Esas

bence bu fikri tek başına düşünmüş olamazsınız..

Esas En guzel indikator bu, her zaman calismistir.. :))

Haklisiniz Sn Dudu,

Bu tur indikatorler cok az yanilirlar. Heralde ne var ne yok nakte gecip, borsanin guzel bir duzeltme yapmasini seyretmek lazim. Daha once "Elimde ayin 15'inde odeyecegim kira parasi var, o zamana kadar hangi senedi alayim" diyenini duymustum ama, "Evimi satip, borsadan kagit alayim mi" yi ilk defa duyuyorum. Demek ki insanlarin gozunde borsa "Sabah 9, aksam 5 mesaisinde, oturdugun yerden para basilan bir arac" olarak gorulmeye basladi. Isin kotusu, son birkac haftaya bakilinca, haksiz da sayilmazlar. Lakin, bu soruyu soran arkadasa, azcok hesap kitaptan anliyorsa eger, borsanin eski senelerdeki hareketlerine de bakmasini tavsiye ederim. Baksin da gorsun, millet ne evler, ne sermayeler sifirlamis bu alemde.

Sevdigim bir sozu de paylasayim bu arada: "Eldeki bir kus, caliliktaki kus surusunden iyidir". Siz birakin, mali goturen gotursun borsada, elinizdeki evinize sahip cikin. Arada ufak ufak birikim yaptikca, gider kendinize borsada heyecan bulursunuz. Onu sifirlayinca da bize dua edersiniz, elimde hala bir evim var diye.

Selam ve muhabbetle,

freesky

Alıntı Originally Posted by dudu Yazıyı Oku
    Bu gibi sorular gelince ben acaba borsadan cikma zamani mi geliyor demeye basladim.

Syg,

4. Esas

Efsanevi bir başlık açmışsınız, sizi tebrik ederim

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    760

Esas

borsaya girmene birşey demem ama evi satıp full borsaya gireceğine evine en yakın kediyi bul parayı yükle...ne sen yorul neden kedi...

Esas

evı satıp borsaya gırenler ıcın :

bır kulamın arkası kaldıydı dıyen ustalar bıle olduguna gore kulak arkası fılanda kalmayabılır sıradan ınsanlar ıcın

Duhul
    May 2013
    İkamet
    Bu Dunya, benim memleket
    Gönderi
    704

Esas

Hocam, temettu hisseleri iyidir fakat sunu asla unutmayin, borsaya ancak ihtiyaciniz olmayacak para ile girilir, o yuzden

1- Barinma sorunu. Ben omrun boyunca suna inandim ,evi olan adam bir sekilde gecinir. Dolayisiyla ASLA evini satma derim, kiraya ver kirada dursun ! Satilan gayrimenkulu yerine koymasi zordur. Gayrimenkul ancak daha iyi bir gayrimenkul almak icin satilir yada 30 gayrimenkulun vardir, ilgilenemiyorsundur, getirisi yoktur, goturusu vardir, o zaman satilir. Onun haricinde oturabilecegin evi satip borsaya girmek , cok buyuk gaflettir !

Esas

Grafikler teknikler analizler bir yana böyle konu acıldıysa sanırım tepe noktalara cok yakınız...
    Takside de hangi senedi alalım derlerse olay biter bence....

Sayfa 3/9 İlkİlk 12345 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •